Povlačenje zahtjeva za poništavanje dokumenata

Pravna pitanja, dileme, problemi... Razmijenite svoja iskustva.

Moderator: _BataZiv_0809

Post Reply
CptPrice321
Posts: 6
Joined: 23/06/2021 20:03

#1 Povlačenje zahtjeva za poništavanje dokumenata

Post by CptPrice321 »

Pozdrav svima, imam pitanje oko kao što vidite povlačenja zahtjeva za poništavanje dokumenata, radi se o školskom svjedočanstvu za drugi razred srednje škole, potrebno mi je za upis na faks ali ostao sam bez njega i podnio zahtjev za poništavanjem svjedočanstva i izdavanjem duplikata, međutim nakon nesto vise od 24 sata je pronađeno izgubljeno svjedočanstvo, zanima me da li se moze taj podneseni zahtjev povući s obzirom da još uvijek nije objavljeno u narodnim novinama da je svjedočanstvo poništeno? Hvala na povratnim informacijama :-D
User avatar
kica
Posts: 924
Joined: 10/03/2012 14:11

#2 Re: Povlačenje zahtjeva za poništavanje dokumenata

Post by kica »

Najbolje da provjeris na mjestu gdje si podnio zahtjev.
Luminocity102
Posts: 76
Joined: 10/02/2021 21:53

#3 Re: Povlačenje zahtjeva za poništavanje dokumenata

Post by Luminocity102 »

Zašto bi u nekim novinama objavljivali jedan tvoj dokument :-) :lol: pa kad bi tako radili bilo bi milijardu dokumenata..
User avatar
dzeko1
Posts: 803
Joined: 18/09/2012 13:55

#4 Re: Povlačenje zahtjeva za poništavanje dokumenata

Post by dzeko1 »

Prilikom vadjenja duplikata dokumenta, mora se uplatiti odredjeni iznos za objavu u sluzbenim novinama kojom se ponistava stari dokument, u ovom slucaju staro svjedocanstvo, a izdaje novi prijepis/duplikat svjedocanstva koje postaje vazece.
CptPrice321
Posts: 6
Joined: 23/06/2021 20:03

#5 Re: Povlačenje zahtjeva za poništavanje dokumenata

Post by CptPrice321 »

dzeko1 wrote: 23/06/2021 21:13 Prilikom vadjenja duplikata dokumenta, mora se uplatiti odredjeni iznos za objavu u sluzbenim novinama kojom se ponistava stari dokument, u ovom slucaju staro svjedocanstvo, a izdaje novi prijepis/duplikat svjedocanstva koje postaje vazece.
Upravo tako, ali sluzbene novine jos nisu izasle tako da moj original nije poništen jos uvijek sluzbeno i cilj mi je da nekako povučem taj zahtjev jer imam vremena do 2.7 za upis a ne znam da li cu do tada moci doci do tog duplikata koji bi bio vazeci.
User avatar
dzeko1
Posts: 803
Joined: 18/09/2012 13:55

#6 Re: Povlačenje zahtjeva za poništavanje dokumenata

Post by dzeko1 »

Ako si u KS, prema Pravilniku o pedagoskoj dokumentaciji, rok za izdavanje duplikata/prijepisa svjedocanstva je 15 dana, ali sam ja to zavrsavao odmah isti dan ljudima, mozes ih zamoliti, objasniti situaciju, a jedino da propas stupiti u kontakt sa sluzbenim listom na neki nacin, jer pretpostavljam da si vec uplatio 3km preko uplatnice.
CptPrice321
Posts: 6
Joined: 23/06/2021 20:03

#7 Re: Povlačenje zahtjeva za poništavanje dokumenata

Post by CptPrice321 »

Uplatio sam sve sto je trebalo, slao sam i mail jutros sluzbenim novinama i zamolio ih da požure ali nisam dobio nikakav odgovor.
NediM17
Posts: 21508
Joined: 05/11/2009 11:49

#8 Re: Povlačenje zahtjeva za poništavanje dokumenata

Post by NediM17 »

Garant ce na fakultetu citati sluzbeni list, prilozi taj original koji si nasao, taj prepis zaboravi.
Prije toga iskopiraj sva svjedocanstva i ovjeri.
CptPrice321
Posts: 6
Joined: 23/06/2021 20:03

#9 Re: Povlačenje zahtjeva za poništavanje dokumenata

Post by CptPrice321 »

dzeko1 wrote: 23/06/2021 21:25 Ako si u KS, prema Pravilniku o pedagoskoj dokumentaciji, rok za izdavanje duplikata/prijepisa svjedocanstva je 15 dana, ali sam ja to zavrsavao odmah isti dan ljudima, mozes ih zamoliti, objasniti situaciju, a jedino da propas stupiti u kontakt sa sluzbenim listom na neki nacin, jer pretpostavljam da si vec uplatio 3km preko uplatnice.
Da li si imao kad situaciju da neka stranka povuče zahtjev za poništavanje?
NediM17 wrote: 23/06/2021 21:38 Garant ce na fakultetu citati sluzbeni list, prilozi taj original koji si nasao, taj prepis zaboravi.
Razmisljao sam o tome ali koliko znam original je protivzakonito koristiti ako se napravi duplikat koji ga zamjenjuje, to mi je i rizik ne znam kakve posljedice mogu biti, jedino da ovaj original uploadam pa da budem na rang listi a onda na pravi upis ( nakon 5.7) dođem sa važećim duplikatom ali opet nisam siguran ni u taj nacin.
NediM17
Posts: 21508
Joined: 05/11/2009 11:49

#10 Re: Povlačenje zahtjeva za poništavanje dokumenata

Post by NediM17 »

Mislim da bi mogao zavrsiti u zatvoru. :run:
User avatar
dzeko1
Posts: 803
Joined: 18/09/2012 13:55

#11 Re: Povlačenje zahtjeva za poništavanje dokumenata

Post by dzeko1 »

Nisam imao takav slucaj, ali vjerujem da ce ti biti gotov duplikat puno ranije, skole to brzo zavrsavaju, jer kolektivni godisnji pocinju sa 1.7.2021. Ne bih preporucio stavljanje u promet tog originala, ako je vec ponisten.
CptPrice321
Posts: 6
Joined: 23/06/2021 20:03

#12 Re: Povlačenje zahtjeva za poništavanje dokumenata

Post by CptPrice321 »

Ma škola će to odraditi, kljucna stvar cijele priče su novine u kojima se iskreno nadam da ce se naci dokument prije 2.7.
Post Reply