povisene masnoce i trigliceridi pomagajte ,ako znate

Sve o zdravlju...
Post Reply
jutarnja zvijezda

povisene masnoce i trigliceridi pomagajte ,ako znate

Post by jutarnja zvijezda » 07/06/2012 16:57

dragi forumasi ,dobar vam dan .vec duze vremena "deveram "sa masnocom i trigliceridima.ne spadaju :( .jedno vrijeme sam trosila lijekove ,pa nije pomoglo i ja prestala.sada mi doktorica dala jos jace,a nisu uopce naivni ,pogotovo uz ono sto vec koristim.ako neko ima kakvog DOBROG iskustva sa narodnim lijekovima ,molim vas za savjet :sad: unaprijed zahvaljujem .svaki savjet ,ako je na bazi licnog (ili bliske osobe) iskustva rado primam .

O'zone
Globalni moderator
Location: Kad god popizdite na vlast, sjetite se da i u opoziciji sjede ista takva govna...."
Has thanked: 6 times
Been thanked: 10 times

Re: povisene masnoce i trigliceridi pomagajte ,ako znate

Post by O'zone » 07/06/2012 17:07

Prvo napiši vrijednosti istih pa da znamo sa čim deveraš i koliko godina imaš, tjelesni index odnosno težinu pa da se na osnovu tih podataka može nešto skontati jer najlakše je gutati lijekove a od njih ima više štete nego koristi jer u večini slučajeva nakon prestanka konzumiranja tih lijekova holesterol i trigliceridi se vraćaju još više ili isto

plain vanilla
Location: Jer ti si jedini način da pokrijem golotinju ove detinje duše...
Has thanked: 52 times
Been thanked: 46 times

Post by plain vanilla » 07/06/2012 17:35

grickaj svjez djumbir

detroit-mercy

Post by detroit-mercy » 07/06/2012 17:54

jutarnja zvijezda wrote:dragi forumasi ,dobar vam dan .vec duze vremena "deveram "sa masnocom i trigliceridima.ne spadaju :( .jedno vrijeme sam trosila lijekove ,pa nije pomoglo i ja prestala.sada mi doktorica dala jos jace,a nisu uopce naivni ,pogotovo uz ono sto vec koristim.ako neko ima kakvog DOBROG iskustva sa narodnim lijekovima ,molim vas za savjet :sad: unaprijed zahvaljujem .svaki savjet ,ako je na bazi licnog (ili bliske osobe) iskustva rado primam .
Prvo, gledaj sta jedes, izbaci iz ishrane crveno meso, puter, sve sto u sebi ima mast koja je na sobnoj temperaturi crvsta.
Drguo, ako pusis prestani pusiti odmah.
Trece, vjezbaj minimum pola sata dnevno. Pod vjezbanjem mislim da se dobro oznojis (biciklo ili trcanje po mogucnosti).
Cetvrto, svako jutro za dorucak oatmeal (mislim da je zob kod nas) i dodaj cimeta u to :mrgreen: , ljuljni i jednu dvije kapsule ribljeg ulja.
Najvaznije od svega je ipak ishrana i vjezbanje :mrgreen: .

jutarnja zvijezda

Post by jutarnja zvijezda » 08/06/2012 18:15

hvala puno na svim odgovorima. vrijednosti su :holesterol 10, trigliceridi 2,8 (zadnji nalaz).e sad ,hranim se dijetalno godinama.zaboravila sam okus jaja,sudzuke,putera itd.godina-masala,kg osrednje .doktorica kaze da nije u pitanju hrana ,nego najvise stres(a ima ga masala),a mozda i metabolizam.e pa sad da "prevrnem" fildzan ,pa da vidim sta mi je.... :? znaci ni oni ne znaju bas puno o tome ,samo znaju da je stetno.nego imala sam neki recept sa cimetom,i kad sam "cistila"komp" ,izgubila sam ga.mozda neko zna pa molim da proslijedi ako moze.sjecam se da se spominjao med i cimet izmedju ostalog .i kazu (ima na kulinarici) super za prEtisak i secer.ako ja slucajno nadjem napisacu ga ovdje ,a ako ne ,mozda se neko sjeti gdje je objavljeno.eto hvala vam jos jednom za SVE odgovore.pozdravljam vas. :) :sax:

*mima*

Post by *mima* » 08/06/2012 18:22

Imas tu smjesu u butiku badem.....samo im reci da je za povisen holesterol.......u jutro u solju jogurta stavi kasiku tih zitarica ...promijesadi na vecer i popij na vecer.....a tako isto uradi na vecer i popij to u jutro.......uzmi jos i kapsule crvene rize i kapsule articoke.........i bit ce to sve ok :-D

jutarnja zvijezda

Post by jutarnja zvijezda » 08/06/2012 20:13

*mima* wrote:Imas tu smjesu u butiku badem.....samo im reci da je za povisen holesterol.......u jutro u solju jogurta stavi kasiku tih zitarica ...promijesadi na vecer i popij na vecer.....a tako isto uradi na vecer i popij to u jutro.......uzmi jos i kapsule crvene rize i kapsule articoke.........i bit ce to sve ok :-D

hvala mima na optimizmu :) i ja sam nasla ono o cimetu -to je TTX FTV stranica 521.tebe cu poslusati i javicu rezultate ,zato sto znam da nas je cijela armija ovakvih.a ovo na FTV od srca preporucujem da se procita (dok nisu uklonili) jer ima veoma interesantnih savjeta za raznorazne probleme.u svakom slucaju hvala svima koji su pokusali da mi pomognu --jos jednom. :) :thumbup:

O'zone
Globalni moderator
Location: Kad god popizdite na vlast, sjetite se da i u opoziciji sjede ista takva govna...."
Has thanked: 6 times
Been thanked: 10 times

Post by O'zone » 08/06/2012 20:31

jutarnja zvijezda wrote:hvala puno na svim odgovorima. vrijednosti su :holesterol 10, trigliceridi 2,8 (zadnji nalaz).e sad ,hranim se dijetalno godinama.zaboravila sam okus jaja,sudzuke,putera itd.godina-masala,kg osrednje .doktorica kaze da nije u pitanju hrana ,nego najvise stres(a ima ga masala),a mozda i metabolizam.e pa sad da "prevrnem" fildzan ,pa da vidim sta mi je.... :? znaci ni oni ne znaju bas puno o tome ,samo znaju da je stetno.nego imala sam neki recept sa cimetom,i kad sam "cistila"komp" ,izgubila sam ga.mozda neko zna pa molim da proslijedi ako moze.sjecam se da se spominjao med i cimet izmedju ostalog .i kazu (ima na kulinarici) super za prEtisak i secer.ako ja slucajno nadjem napisacu ga ovdje ,a ako ne ,mozda se neko sjeti gdje je objavljeno.eto hvala vam jos jednom za SVE odgovore.pozdravljam vas. :) :sax:
Holesterol jeste visok maksimalan bi bio oko 6,2
Trigliceridi su normalni i preporučljivi ispod 1,7 ali se smatraju visokim tek kad pređu 2,3 tako da i to treba popraviti ali nije veliki prelaz dozvoljenog.

Stres stvarno može da uzrokuje povišene razine masnoće u krvi i na žalost je jedan od najvećih uzročnika pa smijem slobodno reći večine bolesti koje danas vladaju.

Što se tiče terapije evo već su ti drugi forumaši rekli da svratiš do Badem butika i tražiš mješavinu za masnoću u krvi,takođe probaj sa jabukovim sirćetom odnosno ujutro čaša vode kafena kašikica sirćeta i kašikica meda, što više jesti bademe i orahe koji sadržavaju veći udjel nezasićenih masnoća odnosno dobrih masnoća za koje se vežu loše masnoće i tako se lakše izbacuju iz organizma.
Treba povećati i unos Omega 3 masnih kiselina ponajviše ribljim uljem i na sve ovo dodati recimo pilates,aerobik,zumbu,ili nešto slično da se masnoće lakše istope i trebala bi brzo biti kao nova :wink: .

kolonaokolo

Post by kolonaokolo » 08/06/2012 21:10

Moja mama je u normalu dovela sa sljedecim "pripravkom": Jednaka kolicina suhih sljiva i smokava samljeti i zaliti(najbolje u galonu) s maslinovim uljem tako da se potopi u potpunosti. Cini mi se da je jela jednu kasiku ujutro , ali ako ste zainteresovani mogu provjeriti sigurno...

talić

Post by talić » 08/06/2012 22:03

Koliko znam cimet je dobar i za masnoće i za šećer ali isključivo Ceylon cimet ( nek ti neko donese iz vana) jer cassia cimet ima velike količine cumarina koji oštećuje jetru. Ako ništa imaš u DM-u mješavinu od 70% ceylon i 30% cassia cimta.
Dalje pouzdano dobro je laneno ulje, imaš i njega u DM, bar po jednu kašiku, na krišku hljeba umjesto nekog drugog namaza.
Potrudi se da od večere do doručka praviš što veću vremensku distancu tako da se organizam čisti.
Kao što već ljudi rekoše kretanje.

nosara
Has thanked: 14 times
Been thanked: 13 times

Post by nosara » 08/06/2012 22:09

jutarnja zvijezda wrote:hvala puno na svim odgovorima. vrijednosti su :holesterol 10, trigliceridi 2,8 (zadnji nalaz).e sad ,hranim se dijetalno godinama.zaboravila sam okus jaja,sudzuke,putera itd.godina-masala,kg osrednje .doktorica kaze da nije u pitanju hrana ,nego najvise stres(a ima ga masala),a mozda i metabolizam.e pa sad da "prevrnem" fildzan ,pa da vidim sta mi je.... :? znaci ni oni ne znaju bas puno o tome ,samo znaju da je stetno.nego imala sam neki recept sa cimetom,i kad sam "cistila"komp" ,izgubila sam ga.mozda neko zna pa molim da proslijedi ako moze.sjecam se da se spominjao med i cimet izmedju ostalog .i kazu (ima na kulinarici) super za prEtisak i secer.ako ja slucajno nadjem napisacu ga ovdje ,a ako ne ,mozda se neko sjeti gdje je objavljeno.eto hvala vam jos jednom za SVE odgovore.pozdravljam vas. :) :sax:
Jel' ovo neka zajebancija...? :?

Potrazi ti nesto protiv hipohondrije... :-)

SandraB.

Post by SandraB. » 08/06/2012 22:46

Sto se tice cimeta sjecam se recepta sa medom da mozes jednaku kolicinu po jednu supenu kasiku pomijesati i ujutru na prazan zeludac korisitit mozes i namazati na krisku hljeba, tako nekih mjeseca dana....izbaciti cigare, masnu hranu, jesti proizvode bogate pozitivnom masnocom, da ne bi dovela do smanjenje pozitivnih masnoca jer i to stvara rast negativnih, ...sto vise voca i povrca, grejpfut obavezno, najbolje je svaku noc pojesti po 1, posebno se preporucuje onaj crveni, sve citrusno voce (narance, limun, limeta), smanjiti secer u ishrani, ...sto vise jesti kupusa, spinata, i ostalog zelenog povrca, cveklu, suhe sljive, piti jogurt ( sa manjim masnocama), zeleni caj obaveno uvesti u ishranu, piti svaki dan 1-2 solje, napraviti pauzu nakon 15 dana, i opet nastaviti,...

sto vise provoditi vremena na zraku, vjezbati, lagano trcanje, bicikl, setnje prirodom, smanjit stres ukoliko je to moguce...

OBAVEZNO kupiti kapi articoke imas u svakoj apoteci, imas uputstvo kako se koristi, takodjer pomaze....

Sretno!!

Post Reply