povisen puls

Sve o zdravlju...

Moderator: anex

Post Reply
murga112
Posts: 147
Joined: 14/12/2011 22:10

#1 povisen puls

Post by murga112 »

pokusacu u kratkim crtama objasniti

prosle godine u januaru pojavila mi se bol i tezina na lijevoj strani grudnog kosa,,,pa sam isao na pretrage srca,,u periodu januar juli 2012 uradio sam 10tak puta EKG, 2 puta ultrazvuk srca i jednom ergometriju,,sve bilo uredu,,kod 2 doktora sam radio,,,sve bilo ok osim kod ergometrije sto mi je puls nakon 10 minuta dosao do 150 pa je doktor prekinuo,,,

nakon jula sve se to smirilo,,i evo sad prije nekoliko dana opet mi se isto pojavilo,,,tezina neka, mucnina na lijevoj strani,,osjecaj kao da sam pojeo obilan obrok,,samo sto je taj osjecaj tacno gdje je srce i ide prema grlu...

tlak mi je normalan, relativno normalan,120/80 130/85,,al puls mi je uvijek oko 80...pa sve do 85 kad mirujem

kad hodam brzo mi srce pocne kucati,,mala uzbrdica i vec osjecam da jako kuca,,ako po ravnom hodam ako pokusam malo brzi korak vec nakon 100-200 metara osjecam da brze kuca..

radio sam dosta nalaza u tom periodu i uvijek sve ok

od ostalih zdravstvenih tegoba imam diskus herniju (zadnjih par mjeseci sam imao problema s ledjima),,puno lezao zbog lumbalne hernije pa me poceo i vratni dio muciti...i imam problema s kilogramima...115kg, visok 180 cm...

dakle ovo za srce i puls,,kad lezim osjetim da srce kuca,,kad sjedim osjetim tu neku tezinu oko srca,,,a svi nalazi su mi bili uredni,,jel normalno da je puls u mirovanju preko 80??
User avatar
forest gump
Posts: 861
Joined: 14/06/2012 23:19

#2 Re: povisen puls

Post by forest gump »

Debeo si jarane, moraš smršati.

A to što ti je na ergomotriji puls došao na 150 je sasvim normalno. Ako si trčao na traci.
User avatar
roki
Posts: 1904
Joined: 08/09/2006 14:14

#3 Re: povisen puls

Post by roki »

Samo da se pritefterim na temu.Kod mene je slično,radio sve nalaze, sve uredu.Međutim kada potrčim(rekreativno), puls mi je uvijek oko 170-180,bez obzira na tempo.Mogu skroz lagano ići i opet će biti 170. To me ne kraju toliko izmori kao da sam držao jači tempo.Napominjem da prije nije bilo tako,nego je nakad naglo počelo da mi se dešava.
Od doktora sam dobio savjet da ne trčim: "Pa dušo zar baš moraš trenirati"
murga112
Posts: 147
Joined: 14/12/2011 22:10

#4 Re: povisen puls

Post by murga112 »

forest gump wrote:Debeo si jarane, moraš smršati.

A to što ti je na ergomotriji puls došao na 150 je sasvim normalno. Ako si trčao na traci.

imao sam 135kg prosle godine u februaru kad mi se ovo pocelo javljati

a nisam trcao, vec hodao,,,prvo lagano a onda dosao do brzog hodanja,,,nije bilo bolova, umora il bilo cega drugo,,samo puls se povisio
murga112
Posts: 147
Joined: 14/12/2011 22:10

#5 Re: povisen puls

Post by murga112 »

roki wrote:Samo da se pritefterim na temu.Kod mene je slično,radio sve nalaze, sve uredu.Međutim kada potrčim(rekreativno), puls mi je uvijek oko 170-180,bez obzira na tempo.Mogu skroz lagano ići i opet će biti 170. To me ne kraju toliko izmori kao da sam držao jači tempo.Napominjem da prije nije bilo tako,nego je nakad naglo počelo da mi se dešava.
Od doktora sam dobio savjet da ne trčim: "Pa dušo zar baš moraš trenirati"

kod mene se desi da kad ustanem iz kreveta osjetim da srce par sekundi brze i jace lupa i onda se smiri,,,a kad hodam uz neko vece brdo dok dodjem na vrh srce hoce da ispadne,,i onda kad stanem polako se smiri,,,al uvijek je najmanje oko 80-85 to me brine
User avatar
forest gump
Posts: 861
Joined: 14/06/2012 23:19

#6 Re: povisen puls

Post by forest gump »

roki wrote:Samo da se pritefterim na temu.Kod mene je slično,radio sve nalaze, sve uredu.Međutim kada potrčim(rekreativno), puls mi je uvijek oko 170-180,bez obzira na tempo.Mogu skroz lagano ići i opet će biti 170. To me ne kraju toliko izmori kao da sam držao jači tempo.Napominjem da prije nije bilo tako,nego je nakad naglo počelo da mi se dešava.
Od doktora sam dobio savjet da ne trčim: "Pa dušo zar baš moraš trenirati"
To ti doktor rekao?? Kakav imbecil.

Koliki ti je puls u mirovanju?
User avatar
forest gump
Posts: 861
Joined: 14/06/2012 23:19

#7 Re: povisen puls

Post by forest gump »

murga112 wrote:
forest gump wrote:Debeo si jarane, moraš smršati.

A to što ti je na ergomotriji puls došao na 150 je sasvim normalno. Ako si trčao na traci.

imao sam 135kg prosle godine u februaru kad mi se ovo pocelo javljati

a nisam trcao, vec hodao,,,prvo lagano a onda dosao do brzog hodanja,,,nije bilo bolova, umora il bilo cega drugo,,samo puls se povisio

Kakav ti je krvni pritisak? Jesi li mjerio nivo holesterola i triglicerida u krvi?
User avatar
roki
Posts: 1904
Joined: 08/09/2006 14:14

#8 Re: povisen puls

Post by roki »

forest gump wrote:
roki wrote:Samo da se pritefterim na temu.Kod mene je slično,radio sve nalaze, sve uredu.Međutim kada potrčim(rekreativno), puls mi je uvijek oko 170-180,bez obzira na tempo.Mogu skroz lagano ići i opet će biti 170. To me ne kraju toliko izmori kao da sam držao jači tempo.Napominjem da prije nije bilo tako,nego je nakad naglo počelo da mi se dešava.
Od doktora sam dobio savjet da ne trčim: "Pa dušo zar baš moraš trenirati"
To ti doktor rekao?? Kakav imbecil.

Koliki ti je puls u mirovanju?
Puls u mirovanju 55-60.Ali čim fizička aktivnost odma ide na max. i onda se umorim brzo. Nisam debeo 184cm/84kg.
cvrcak i mrav
Posts: 154
Joined: 06/04/2012 20:19

#9 Re: povisen puls

Post by cvrcak i mrav »

Normalne vrijednosti pulsa su od 60 do 100 otkucaja u minuti. Neutrenirano srce reaguje na pojacani fizicki napor ubrzanjem svoga rada jer su potrebe drugih organa i misica vece. Sportisti imaju vece srce koje "pumpa" vise krvi, a sporije radi. Dakle bitan je postepen aerobni trening.
vivace
Posts: 2909
Joined: 27/12/2012 08:58
Location: internet
Contact:

#10 Re: povisen puls

Post by vivace »

ja sam imala iste simptome...tesko sam se kretala.na stepenice tesko,svuda tesko...i znas sta su mi nasli? koksaki virus koji napada samo srce i neko malo izlinuce na snimanju srca. probaj da te posalju kod interniste koji bi te poslao da vidis da li imas taj koksaki virus. on je mnogo nezgodan.moj kolega s posla je imao isto koksaki ali njemu je uhvatio unautar srcan vise, pa je lezao u bolnici. ja sam bila na bolovanj oko mesec dana,mozda i duze. i bilo mi je zabranjeno da se krecem,sto manje kretanja to bolje.

pisi jel si otisao na pretzrage krvi.kod nas to rade samo na torlaku,nigde vise. zato ti treba specijalan uput.
a nekoliko ljdi sam cula da su umrli od tog virua koji napada samo srce ili najcesce srce.necu da te plasim, samo idi,vidi ...to se najbolja vidi na krvi. nesto to sto pokazuje koksaki se zove T,e sad zavisi opd t, da li imas i da li je u velikoj vrednosti tajT.

srecno
User avatar
roki
Posts: 1904
Joined: 08/09/2006 14:14

#11 Re: povisen puls

Post by roki »

Šta da tražim od doktorice opšte prakse,koju uputnicu.Ima li doktora na forumu,može li još neka infekcija izazvati umaranje,šta sve izvaditi od nalaza krvi
vivace
Posts: 2909
Joined: 27/12/2012 08:58
Location: internet
Contact:

#12 Re: povisen puls

Post by vivace »

roki wrote:Šta da tražim od doktorice opšte prakse,koju uputnicu.Ima li doktora na forumu,može li još neka infekcija izazvati umaranje,šta sve izvaditi od nalaza krvi

samo idi kod interniste,ne kod opste prakse i reci mu sta osecas i da ti neka komsinica na pr,obolela od koksaki virusa. i da ti da uput. kod nas je tako.taj virus se ne prenosi vazduhom ,niti poljupcem. zovu ga virus prljavih ruku.
kod nas bibilo ovako ides lekaru opste prakse, pa on ti da uput za tvog internistu,pa onda internista da uput na to mesto gde rade taj neki T.oni ce ti naci ili ne naci virus.

i ne plasi se. nije nista opasno.meni su nasli izlinuce u perikard ti si bio i nista ti nisu nasli to je odlicno.bolji si od mene,aja eto zdrava. idi sad od nedelje. moguce je da je i ta priocedura ista kod nas. samo pšomeni koksaki virus.

i ne plasi se,molim te. to je sve mozda zbog debljine.
vivace
Posts: 2909
Joined: 27/12/2012 08:58
Location: internet
Contact:

#13 Re: povisen puls

Post by vivace »

koliko vidim ovaj post je bio za postavljaca teme-.
User avatar
roki
Posts: 1904
Joined: 08/09/2006 14:14

#14 Re: povisen puls

Post by roki »

Nisam se trebao ubacivati covjeku na temu.Izvinjavam se :)
vivace
Posts: 2909
Joined: 27/12/2012 08:58
Location: internet
Contact:

#15 Re: povisen puls

Post by vivace »

roki wrote:Nisam se trebao ubacivati covjeku na temu.Izvinjavam se :)
ok. izvuci i ti iz onoga sto sam napisala. :)
Lullaby5
Posts: 143
Joined: 21/06/2010 17:51

#16 Re: povisen puls

Post by Lullaby5 »

Ja ne znam da li kod nas iko radi te testove na koksaki virus, a bas bi me zanimalo. Ako neko zna, nek napise, jer taj virus moze izazvati ubrzan rad srca, zamaranje itd.
Inace, meni je dr prepisao beta blokatore zbog ubrzanog pulsa, a nasao mi je ultrazvukom i neki izljev u perikardu, bas kao i tebi vivace. Kaze da nije nista opasno, i da mi cak i preporucuje fitness.
vivace
Posts: 2909
Joined: 27/12/2012 08:58
Location: internet
Contact:

#17 Re: povisen puls

Post by vivace »

Lullaby5 wrote:Ja ne znam da li kod nas iko radi te testove na koksaki virus, a bas bi me zanimalo. Ako neko zna, nek napise, jer taj virus moze izazvati ubrzan rad srca, zamaranje itd.
Inace, meni je dr prepisao beta blokatore zbog ubrzanog pulsa, a nasao mi je ultrazvukom i neki izljev u perikardu, bas kao i tebi vivace. Kaze da nije nista opasno, i da mi cak i preporucuje fitness.
sve zavisi od toga da li se umaras kad hodas,stojis i td...ako se osecas jako tesko,kilavo,idi,raspitaj se da dobijes taj uput. ni kad nas nije lako do njih doci.a to je jedino mesto u beogradu barata sa tim koksakijem.nemoj ici na fitnes dok to ne provalis..imas li virus ili nemas. jedino ti mozes da vidis da li si umornija nego pre i da se teze kreces.ako je tako,odbaci fitnes neko vreme,pa potrazi negde tu kod tebe ekipu koja bi ti pomogla preko krvi da vide da li imas koksaki ili nemas. jer od toga zavisi da li ces mirovati ili raditi fitnes.

raspitaj se.pa reci i drugima,a to vazi i za druge,raspitaj te se pa info na post. srecno..... :)
angel26
Posts: 170
Joined: 28/12/2005 17:56

#18 Re: povisen puls

Post by angel26 »

kako li dođoste do koksaki virusa !?? :skoljka:

imas li problema s probavom?? poprilično su ti nespecifični simptomi....obavezno dijeta.... eventualno u obzir dolazi i hijatalna hernija :)

idi kod ljekara na generalku, pusti se foruma.... sretno
User avatar
seno_bh
Posts: 154
Joined: 25/05/2012 22:56
Location: BiH

#19 Re: povisen puls

Post by seno_bh »

Svakako treba provjerit, ako ima neko problema sa srcem, nije se salit. I ne treba odma mislit na najgore :)
Kod mene su slicni problemi, lupanje srca i tesko disanje, prije sam nekad mogao trcat, vjezbat i svasta nesto, a sad nista od toga. Pijem teblete bospyrin 100, al ne pomaze bash. Dok se ne rijesim stresa i sekiracije, nece ni tablete pomoc. Otisao bih doktoru, ali oni nemaju razumjevanja za nas koji smo na birou.
User avatar
roki
Posts: 1904
Joined: 08/09/2006 14:14

#20 Re: povisen puls

Post by roki »

Vjerujte slabo naši doktori znaju. Najčešće sam dobivao komentare,pa ne treniraj,ili slijeganje ramenima,na konstataciju da se umara.
Helem,kad god se preopteretim fizički,kroz nekoliko dana imam nešto svijetliju stolicu. Kad bi ovo rekao kojem doktoru vjerovatno mu ništa nebi značilo. A može biti i od stresa (dugogodišnjeg,al sumnjam)
User avatar
Eluveitie
Posts: 2772
Joined: 15/09/2012 00:13
Location: Winterfell

#21 Re: povisen puls

Post by Eluveitie »

Tako je bruka ljudi koje znam otišla tako doktoru za srce, i doktor im prepisao placebo. :D
Sve je u glavi. Meni većina stvari tu nabrojanih su nekako normalne, kad ležim pa ustanem osjetim promjenu, kad ležim čujem svoje srce(čak nekad imam osjećaj i sa se odskačem malo u ritmu), a i puls zečiji ponekad, pa ne smatram da imam ikakvu manu.(i zažiga ponekad također) Ali brate, pričam i sa jaranicama, ne dešava se samoj meni..
A ti se svakako kreći i manje žderi, ali samo kažem da si ne umišljaš odmah da si imao INFRAKT ili da imaš naku manu :D
GoKii
Posts: 1
Joined: 25/01/2016 19:27

#22 Re: povisen puls

Post by GoKii »

Otidji kod psihijatra, to je mozda samo panika.
Poznajem osobu, koja se isto tako zalila da ima problema sa srcem, cak je imala i napade, i kad ode doktoru kazu da je sve u redu, samo su joj jednom rekli da ima blagi sum na srcu ali da od toga nista ne moze biti, imala je strah, stalno se plasila da ce umrijeti, da ce dobiti srcani udar i sl. i otisla je kod psihijatra i rekao joj je da ima panicni poremcaj, da je u panici.
Post Reply