Povezivanje mobitela i racunara?

Hardware, software, mobiteli, programiranje, internet...

Moderator: Benq

Post Reply
courtney___
Posts: 65
Joined: 09/11/2002 00:00

#1 Povezivanje mobitela i racunara?

Post by courtney___ »

kako?
imam nokiju 3650 i iako da je spojim sa racunarom?koji mi kabl treba?koji program? itd isl...
unaprijed zahvalna :-)
Stitch__
Posts: 4770
Joined: 09/08/2004 18:39
Location: Hawaii
Contact:

#2

Post by Stitch__ »

ja imam siemens m55 i na comp ga spajam preko usb, instalirao sam nekakav program sto je doshao na mini cd-u, al ne vjerujem da mi je uopste bio potreban...kad prikopcam mob, comp ga prepozna kao dodatni disk i jednostavno copy, paste, move itd sve fileove na njega :-D vjerovatno je slican slucaj i s nokiom :-)
User avatar
Qler
Posts: 23608
Joined: 18/10/2004 14:49
Location: Sarajevo

#3

Post by Qler »

PlaviZub majka :D ! Ne trebaju ti kablovi, to je ona velika nokia sa symbian OS.om jel? Imas na netu programcica za to kolko hoces, a mozes je spojiti preko IrDA, Blutetooth-a i kabla. Meni je licno najbolje i najlakse preko BT-a :)
courtney___
Posts: 65
Joined: 09/11/2002 00:00

#4

Post by courtney___ »

za bluetooth ne trebaju kablovi?kako onda fercera?
uzela sam neki irda,al mi nesto slabo ide,uspjela sam poslat samo jednu sliku na mobi.
mozel se slat sam mob na pc?
!smar
Posts: 28
Joined: 21/03/2004 18:30
Location: ssauga, Canada | SA, BiH
Contact:

#5

Post by !smar »

moze ca mob na pc. otidi na sliku pa onda posalji preko IR... onda postavi mob pored ir i eto ...
User avatar
Qler
Posts: 23608
Joined: 18/10/2004 14:49
Location: Sarajevo

#6

Post by Qler »

Bluetooth ti je isto bezicna konekcija koja je manje osjetljiva u odnosu na IrDA na blizinu, polozaj, prepreke i sl.

E, sad, imam ja problem!! :D
Buraz je kupio Nokai 7250, i kupio je kabal za komp, al onaj preko COM port-a! Instaliro sam Nokia PC Suite, i neke drivere za kabal (DKU-5), al u specifikacijama drivera pise da je za USB! :roll: Probo sam na 100 nacina al nece nikako da prepozna mobitel, jednostavno ga nema! Postavio sam mu da je na COM portu, i odredio koji port, ma sve sto mi je palo na pamet, al nista. E ja, i nekad kad se spoje mob i komp na mobu mi nestane slika, tj pojaca se svjetlo max. i samo iz nekog ugla se vidi slika!

E sad jel to do pjesme il' rakije ne znam, al ono cudo ne radi :D Jos sam mu reko da kupi USB kabal :x

Ako neko zna kako da to rijesim, gdje ima potrebni software ako mi je potreban, bio bih mu veoma zahvalan :-D
User avatar
iceman ze
Posts: 6511
Joined: 18/11/2004 00:25
Location: Sarajevo

#7

Post by iceman ze »

Vidim da nisam jedini koji ima problema spojiti Nokiju 7250 i sa PC-jem.....imam brdo fotografija, a neznam kako ih prebaciti na komp.......ljudi pomagajte.....thx :-?
User avatar
Qler
Posts: 23608
Joined: 18/10/2004 14:49
Location: Sarajevo

#8

Post by Qler »

Samo da osvjezim temu, nece li se ko sjetiti :D da pomogne :D
Post Reply