Povezivanje dva racunara ( laptop i PC ) na internet

Hardware, software, mobiteli, programiranje, internet...

Moderator: Bobi

Post Reply
DraganR

Povezivanje dva racunara ( laptop i PC ) na internet

Post by DraganR » 29/12/2011 23:28

pozz treba mi pomoc nedavno sam nabivio novi racunar pa sad imam uz njega i laptop pa bih htejo da spojim dva racunara na interet. pa ako zna ko da mi objasni ( step by step ) kako da to uradim,Koristim Mtel -ov ADSL internet i imam Huawei HG530 modem

dragan.s

Re: Povezivanje dva racunara ( laptop i PC ) na internet

Post by dragan.s » 30/12/2011 00:44

DraganR wrote:pozz treba mi pomoc nedavno sam nabivio novi racunar pa sad imam uz njega i laptop pa bih htejo da spojim dva racunara na interet. pa ako zna ko da mi objasni ( step by step ) kako da to uradim,Koristim Mtel -ov ADSL internet i imam Huawei HG530 modem
Imaš negdje na modemu WLAN prekidač kojim uključuješ i isključuješ bežičnu mrežu. Za podešavanja (naziv mreže, zaštita) se loguješ na 192.168.1.1 sa username admin i šifrom admints (barem je tako bilo ranije).

Tirkiz

Post by Tirkiz » 30/12/2011 00:55

realno .. kupi ako vec nema...wirless karticu za taj racunar...ugradi ... po ovim specifikacijama za ovaj huwei modem vidim da ima WLAN...namjestis na modemu wirless ( to bi ti trebao uraditi neko ko ipak nije amater) i imas internet gdje god hoces po stanu,a vala u vani :-D :-D ...bez kablova..zica i ostalih za....ija

blue033

Post by blue033 » 30/12/2011 01:01

Tirkiz wrote:realno .. kupi ako vec nema...wirless karticu za taj racunar...ugradi ... po ovim specifikacijama za ovaj huwei modem vidim da ima WLAN...namjestis na modemu wirless ( to bi ti trebao uraditi neko ko ipak nije amater) i imas internet gdje god hoces po stanu,a vala u vani :-D :-D ...bez kablova..zica i ostalih za....ija
Mora da si mu ti komšija preko puta:)
To mu je najpametnije, kartica ili usb wireless

Tirkiz

Post by Tirkiz » 30/12/2011 14:13

blue033 wrote:
Tirkiz wrote:realno .. kupi ako vec nema...wirless karticu za taj racunar...ugradi ... po ovim specifikacijama za ovaj huwei modem vidim da ima WLAN...namjestis na modemu wirless ( to bi ti trebao uraditi neko ko ipak nije amater) i imas internet gdje god hoces po stanu,a vala u vani :-D :-D ...bez kablova..zica i ostalih za....ija
Mora da si mu ti komšija preko puta:)
To mu je najpametnije, kartica ili usb wireless

hahahhah :-D :-D :-D

ja sam na telecom-ovom hot spot... :) :)

dobra stvar...usb wirless Image

dosuse antenica koja dodje u paketu je 4 decibela...pa ako mozes nabavi 8 decibela :) :) iz iskustva znam da "bilje radi" :) :) :)
http://www.tp-link.com/en/products/deta ... N722N#spec

Post Reply