POTVRĐENO: FIFA I UEFA camp u ZENICI!!!

Kulturno-politička scena, dešavanja u centralnim gradovima BiH: Zenici, Travniku, Visokom, Jajcu, Bugojnu, Tešnju, Doboju...

Moderators: anex, _BataZiv_0809

User avatar
Suicidal Siberian
Posts: 1107
Joined: 30/11/2006 14:07

#26

Post by Suicidal Siberian »

Dezidijat wrote:
Suicidal Siberian wrote:E ako vec zelite da znate..taj centar je trebao prvo da bude sagradjen kod Trnova...ako je neko cuo ikada za Rajski do...mjesto i devastirani hotel...na 1000 metara visine, idealno za pripremu sportista, da ne govorim o prirodnom ambijentu, čistoči zraka.....e sada...zasto se gradi u Zenici?? ne zato sto je to fudbalski grad ili ne znam ti sta..nego zato sto se zemljiste besplatno daje, i novac kojim bi se inace platilo zemljiste ce zavrsiti u dzepovima Usanovica i ostale klike...a ovo ce biti jedini centar takve vrste u ekolosko najzagadjenijoj sredini u ovom djelu evrope...pa vi sada vidite...
Jarane, očito je da ti nikad nisi bio u Zenici, to možda što si prolazio magistralnim putem nema veze. Zenica je jako čist grad .
Nisam ja rekao da nije cist...u pitanju je kvaliteta ozona...a ta okolina definitivno nije primjerena za pripremu sportista...da bude jasno svima...nije u pitanju da li ce se tu pripremati selekcije repke, pitanje je sta ce se uraditi u medjuvremenu? jer takav centar ne moze zivjeti samo od repke...svugdje po evropi u takvim centrima se pripremaju ekipe iz domaceg prvenstva kao iz inostranstva...bas me zanima da li bi neko htjeo na ljeto ici na pripreme u Zenicu...ili na neko mjesto u planinama na 1000 metara gdje je 25 stepeni ljeti i borovina i šuma oko njega...a druga stvar je ta da ce u tom trenutku kada savez ne bude vise mogao finansirati taj kompleks, on pasti na teret gradu Zenica...
dr.iver
Posts: 981
Joined: 02/05/2006 12:33

#27

Post by dr.iver »

Mjerio kvalitet ozona nekada u Zenici?
Ako je bilo sranje prije rata od zagadjenja ne znaci da ce biti i sada isto, tehnika se mijenja, modernizuje.
Ali to je izgleda isto objasnjavati da golf 2 diesel nije najbolje auto...

Uostalom nadomak tog centra su smetovi, poznato izletište, ako se ko zaželi "friškog" vazduha....
jefferson
Posts: 14969
Joined: 28/08/2007 05:31
Location: U.S.A

#28

Post by jefferson »

Suicidal Siberian wrote:E ako vec zelite da znate..taj centar je trebao prvo da bude sagradjen kod Trnova...ako je neko cuo ikada za Rajski do...mjesto i devastirani hotel...na 1000 metara visine, idealno za pripremu sportista, da ne govorim o prirodnom ambijentu, čistoči zraka.....e sada...zasto se gradi u Zenici?? ne zato sto je to fudbalski grad ili ne znam ti sta..nego zato sto se zemljiste besplatno daje, i novac kojim bi se inace platilo zemljiste ce zavrsiti u dzepovima Usanovica i ostale klike...a ovo ce biti jedini centar takve vrste u ekolosko najzagadjenijoj sredini u ovom djelu evrope...pa vi sada vidite...
Prvo ovo je 2007 godina, a ne 1987 godina.
Drugo, Sarajevo je zagadjenije od Zenice.
User avatar
Nosferatu
Posts: 2157
Joined: 04/08/2006 03:34
Location: Give me your tired, your poor, Your huddled masses yearning to breathe free

#29

Post by Nosferatu »

Mene samo interesuje - jeste li vi normalni, svi ovako skupa i pojedinacno.

Ova grupa profitera i svercera, ne moze od 15 ljudi da napravi ekipu koja se ne sramoti na 100m travnate povrsine, da ne govorimo o rezultatima uopste, ikakvim, a sad odjednom gradi im UEFA i FIFA - objekat za treniranje momcadi koji bi trebao biti ponos i dika nezaposlene Zenice.

Kao sto je neko vec gore spomenuo, ovo je odlicna prilika za bogacenje i namirivanje najblizis macaka i maconja oko tanjira varenike. Sad kad je stadion prazna i propala repka - sta ce drugo, i na cemu ce oprati lovu, vec na ovome. Dakle UEFI i FIFI - se pise dupla cifrica za sve troskove, a razliku za sve podjelimo bratski. Ja te kontraktujem kao izvodjaca gradjevinskih radova, a ti onda, radis kako ti se kaze, koliko dugi ti se kaze, i naplatis koliko se ja i ti dogovorimo, naravno nekom trecem.

I na kraju, svega ovoga, bice medijska promocija, nakon prve krampe o tome kako profiteri nama zele toliko dobra, i toliko se oni satrase, da su jedva docekali da se odledi zemljustrina u Zenici da bi oni poceli izvoditi radove, onako zacepljenih srcanih sudova kao Jelic rahmetli.

Nego daj boze da se ista napravi, i da se ista pokrene, ali s ovim ljudima, bolan, ne pravi se nista, osim cistke.
dr.iver
Posts: 981
Joined: 02/05/2006 12:33

#30

Post by dr.iver »

da, pravi se cistka budzetskog novca,
ili recimo to drugacije
javnog zemljista cirka 30 duluma, daje se dzaba zvanicno
nezvanicno vladajuca struktura dobije koji sesterocifreni broj u dzep i sve ide kao podmazano
ali to je tako normalno u zenici, pa i skoro svugdje drugo u bih,
a narado je naravno mutav, u zenici vrijedi izreka "bog, allah, huso smajlovic"
:roll: :(
nineac
Posts: 3605
Joined: 03/03/2004 00:00
Location: preko bare

#31

Post by nineac »

dr.iver wrote:da, pravi se cistka budzetskog novca,
ili recimo to drugacije
javnog zemljista cirka 30 duluma, daje se dzaba zvanicno
nezvanicno vladajuca struktura dobije koji sesterocifreni broj u dzep i sve ide kao podmazanoali to je tako normalno u zenici, pa i skoro svugdje drugo u bih,
a narado je naravno mutav, u zenici vrijedi izreka "bog, allah, huso smajlovic" :roll: :(
Za prvo boldirano: Gdje dokaz?
Za drugo boldirano: Sto se ti jaro fino laganice nepokupis iz te mrske i seljacke zenice? Eto zivis u glavnom gradu seljaka, sto fino neodes u kulturno i emancipovano sarajevo, ili zagreb ili bilo gdje. Eto nista te nesprecava da odes u Sarajevo.
Ince UEFA/FIFA daju pare, i sta sad oni jel daju pare i zaboravit ce na kontrolu ili reviziju?
e jah, njima pare sa drveta padaju pa tek tako daju!
Nego de ti meni reci, posto si svu pamet pokupio u Zenici, sta bi ti uradio? Ja na tvoj odgovor cekam jedno godinu i nikako da ga dobijem!
User avatar
Nosferatu
Posts: 2157
Joined: 04/08/2006 03:34
Location: Give me your tired, your poor, Your huddled masses yearning to breathe free

#32

Post by Nosferatu »

nineac wrote:
dr.iver wrote:da, pravi se cistka budzetskog novca,
ili recimo to drugacije
javnog zemljista cirka 30 duluma, daje se dzaba zvanicno
nezvanicno vladajuca struktura dobije koji sesterocifreni broj u dzep i sve ide kao podmazanoali to je tako normalno u zenici, pa i skoro svugdje drugo u bih,
a narado je naravno mutav, u zenici vrijedi izreka "bog, allah, huso smajlovic" :roll: :(
Za prvo boldirano: Gdje dokaz?
Za drugo boldirano: Sto se ti jaro fino laganice nepokupis iz te mrske i seljacke zenice? Eto zivis u glavnom gradu seljaka, sto fino neodes u kulturno i emancipovano sarajevo, ili zagreb ili bilo gdje. Eto nista te nesprecava da odes u Sarajevo.
Ince UEFA/FIFA daju pare, i sta sad oni jel daju pare i zaboravit ce na kontrolu ili reviziju?
e jah, njima pare sa drveta padaju pa tek tako daju!
Nego de ti meni reci, posto si svu pamet pokupio u Zenici, sta bi ti uradio? Ja na tvoj odgovor cekam jedno godinu i nikako da ga dobijem!
Ne kontas ti nista.

Jebe se njima za kontrolu i reviziju. Ovo je hvala - Savezu BiH - koji moze iznenaditi svakog i opet se nigdje ne kvalificirati. Ovo je povrat svih kazni nakupljenih sa hilajde stadiona na kojima smo bili, ovo je zahvala sto BiH nece nikad nigdje igrati ni na SP ni na EP, i ovo je samo oznaka nastavka suradnje FIFE i UEFE sa nacionalistima koji su se ujedinili oko sporta samo zbog - PARA. A FIFI i UEFI treba - ne jedna nego 10 zemalja kao BiH. Da bi one zemlje - koje su stvarni vlasnici FIFE i UEFE - dokazivali svoju snagu, i imale nacin da se sve kvalificiraju na sva takmicenja, dok drugi, sjede u svojoj balegi i tapkaju u mraku.

Razmislis malo. Sta to drzi ljude - okupljene u toj ublehi koja se zove BiH repka, koja izgubi 5 komada za redom, i sad ce 6-ti.

Revizija?

7 Novembra treba Savez potpisati u Parizu ugovor za prijateljsku tekmu s Japanom. Japan placa ekskurziju 30 ljudi, svi troskovi, plus 6 cifrica depozitiranih u kasu Saveza. Samo da - odigraju jednu utakmicu - prijateljsku s BiH u Japanu.

Sta mislis - kome ce te pare?

Nego dokazi ti nama - da u gradu u kojem Zeljezara se prodaje za 1 km - ali zna se kome, ne meni i ne trebi, nesto se moze posteno, sagraditi? Bez da se namire - stvarni vlasnici i BiH i Zenice? Pa mora da se salis. Eto sto ti - ne uzmes u Zenici pa ne otvoris skolu tenisa - dignes kredu u Americi od par stotina hiljada $, i napravi, pa da vidim - kako ce da te krene. Neces, jer shvatas, da je to uzaludna i propala investicija, jer kod nas sport nije sport, vec je politika, i nije sta znas, vec koga poznajes, i sutra te moze doci zajebavati svaki dvozubi seljo, a takvih je Zenica, ipak, dovoljno ugostila i primila u svoje okrilje - da ti se isplati uvijek vise pokusati svoju srecu u USA.

To sto si ti ponosan na neku Zenicu i neko ti dira u taj ponos, su neke druge stvari, samo nemoj mi reagovati previse emotivno, na cinjenicu da si ti kao kosarkas i teneser, ufatio se masnih brkova Uncle Sam'a, a sad trazis neke dokaze - da oni koji hodaju u odijelima i kravatama kao sportski radnici, nisu tu radi profita. Ili ces da mi pricas o cestitosti UEFE i FIFE. Pa to su oni isti koji cetnike dovode u Mostar, i ustase u Sarajevo, samo dok se okrece i placa, i dok se surjaci namiruju, i dok se vjesti stampaju, raja cita, gleda, biznis je dobar, i bice ga jos, dokle je god sigurnije u Mostaru dici frkusu nego u Svici i Njemackoj, pa nece svako s nasim govnima da se kalja. A osim toga - treba i jefitinih igraca, s Balkana, kojima ce dati sve, i koji ce prionuti na duznost, i dati 101% u svakoj tekmi, jerbo ukoliko ne bude kako se od njih traze - vratice ih prvih vozom na livadu i travuljinu, da clanke i ligamente lome i deru im neki hroptajuci medjedi lokalnog kluba. To je nesto s cim nikad nijednom ni Svabi ni Englezu ne mozes prijetiti, jer kod njih su uslovi, i kod treceligasa, veci tri put nego u nasme najjacem timu, ama sve timove zajedno u premijer ligi kad bi spojili i uslove koji mogu biti - veci je standard kod njih.

Dakle, sve ima svoje zasto...

A najvjerovatniji razlog zasto u Zenici a ne Sarajevu je jednostavan. U Sarajevu i zemljiste mnogo skuplje kosta, osim ako nije u Doglodima ili u Vogosci, a druga stvar, mnogo je vise krupnih riba za nahraniti, nego u Zenici. Sto znaci - napraviti nesto u Zenici moze - uz manje para, i s vise profita, na kraju. A da opet nije - bogu iza nogu, vec u gradu koji "zivi za fudbal". Vise je nego ocigledno da je Sarajevo - kao ugostitelj repke, propao jer ne mogu obezbjediti 2000 ljudi, da u Mostaru repka nema zaigrati gdje, da u PC-iiju nece nikada stoga sta onda ostaje kao alternativa Zenici? Tuzla? Travnik? Bihac? Gorazde? Mora da se salis. Kod nas nista nije slucajno, nikad, i nista nije iz neki - visih pobuda i motiva, osim love i parica, te kojekakvih ustupaka, i ako ti ogrebes moja ledja, ja cu tvoja, tip "dealova"....

Nego ne treba nama centar za treniranje repke. Nama treba sportski prijatelj koji ce ovu mafiju otjerati iz vrha, ali lakse je dati 5 miliona i reci - evo koliko mi mislimo na vas, i koliko vam zelimo da uspijete. To ti je kao kad su Holandjani kumovali Srebrenici, pa dali neke milione evra, da se izgrade kuce, koje se nikad ne izgradise, i da se vrate ljudi koji se nikad ne vratise, dakle prvo djidji midji, pa bitte zahlen. A sa parama ne vjerujem nikome, osim majci rodjenoj, ko mi to dodje Pasalic, UEFA i FIFA?

Cak i ova prica o budzetnom ciscenju moze imati smisla, tj. dadne UEFA i FIFA pocentu svoticu, izgradi se do pola i onda - nejma para, sta ces onda - hajde da nije sramota da mi to "dovrsimo" - iz nase kase, i znamo kako ce to ici i na sta biti nalik tj. ko ce od poreza, ubirati profit, i graditi opste-dobro, a nije bolnica, niti je skola, a bogami, ni novi KPD-om. Ne pretendiram da znam - istinu ali vjerovati ovim ljudima u reprezentaciji BiH - pa to se ne moze niti smije.
nineac
Posts: 3605
Joined: 03/03/2004 00:00
Location: preko bare

#33

Post by nineac »

Nosferatu wrote:
nineac wrote:
dr.iver wrote:da, pravi se cistka budzetskog novca,
ili recimo to drugacije
javnog zemljista cirka 30 duluma, daje se dzaba zvanicno
nezvanicno vladajuca struktura dobije koji sesterocifreni broj u dzep i sve ide kao podmazanoali to je tako normalno u zenici, pa i skoro svugdje drugo u bih,
a narado je naravno mutav, u zenici vrijedi izreka "bog, allah, huso smajlovic" :roll: :(
Za prvo boldirano: Gdje dokaz?
Za drugo boldirano: Sto se ti jaro fino laganice nepokupis iz te mrske i seljacke zenice? Eto zivis u glavnom gradu seljaka, sto fino neodes u kulturno i emancipovano sarajevo, ili zagreb ili bilo gdje. Eto nista te nesprecava da odes u Sarajevo.
Ince UEFA/FIFA daju pare, i sta sad oni jel daju pare i zaboravit ce na kontrolu ili reviziju?
e jah, njima pare sa drveta padaju pa tek tako daju!
Nego de ti meni reci, posto si svu pamet pokupio u Zenici, sta bi ti uradio? Ja na tvoj odgovor cekam jedno godinu i nikako da ga dobijem!
Ne kontas ti nista.

Jebe se njima za kontrolu i reviziju. Ovo je hvala - Savezu BiH - koji moze iznenaditi svakog i opet se nigdje ne kvalificirati. Ovo je povrat svih kazni nakupljenih sa hilajde stadiona na kojima smo bili, ovo je zahvala sto BiH nece nikad nigdje igrati ni na SP ni na EP, i ovo je samo oznaka nastavka suradnje FIFE i UEFE sa nacionalistima koji su se ujedinili oko sporta samo zbog - PARA. A FIFI i UEFI treba - ne jedna nego 10 zemalja kao BiH. Da bi one zemlje - koje su stvarni vlasnici FIFE i UEFE - dokazivali svoju snagu, i imale nacin da se sve kvalificiraju na sva takmicenja, dok drugi, sjede u svojoj balegi i tapkaju u mraku.

Razmislis malo. Sta to drzi ljude - okupljene u toj ublehi koja se zove BiH repka, koja izgubi 5 komada za redom, i sad ce 6-ti.

Revizija?

7 Novembra treba Savez potpisati u Parizu ugovor za prijateljsku tekmu s Japanom. Japan placa ekskurziju 30 ljudi, svi troskovi, plus 6 cifrica depozitiranih u kasu Saveza. Samo da - odigraju jednu utakmicu - prijateljsku s BiH u Japanu.

Sta mislis - kome ce te pare?

Nego dokazi ti nama - da u gradu u kojem Zeljezara se prodaje za 1 km - ali zna se kome, ne meni i ne trebi, nesto se moze posteno, sagraditi? Bez da se namire - stvarni vlasnici i BiH i Zenice? Pa mora da se salis. Eto sto ti - ne uzmes u Zenici pa ne otvoris skolu tenisa - dignes kredu u Americi od par stotina hiljada $, i napravi, pa da vidim - kako ce da te krene. Neces, jer shvatas, da je to uzaludna i propala investicija, jer kod nas sport nije sport, vec je politika, i nije sta znas, vec koga poznajes, i sutra te moze doci zajebavati svaki dvozubi seljo, a takvih je Zenica, ipak, dovoljno ugostila i primila u svoje okrilje - da ti se isplati uvijek vise pokusati svoju srecu u USA.

To sto si ti ponosan na neku Zenicu i neko ti dira u taj ponos, su neke druge stvari, samo nemoj mi reagovati previse emotivno, na cinjenicu da si ti kao kosarkas i teneser, ufatio se masnih brkova Uncle Sam'a, a sad trazis neke dokaze - da oni koji hodaju u odijelima i kravatama kao sportski radnici, nisu tu radi profita. Ili ces da mi pricas o cestitosti UEFE i FIFE. Pa to su oni isti koji cetnike dovode u Mostar, i ustase u Sarajevo, samo dok se okrece i placa, i dok se surjaci namiruju, i dok se vjesti stampaju, raja cita, gleda, biznis je dobar, i bice ga jos, dokle je god sigurnije u Mostaru dici frkusu nego u Svici i Njemackoj, pa nece svako s nasim govnima da se kalja. A osim toga - treba i jefitinih igraca, s Balkana, kojima ce dati sve, i koji ce prionuti na duznost, i dati 101% u svakoj tekmi, jerbo ukoliko ne bude kako se od njih traze - vratice ih prvih vozom na livadu i travuljinu, da clanke i ligamente lome i deru im neki hroptajuci medjedi lokalnog kluba. To je nesto s cim nikad nijednom ni Svabi ni Englezu ne mozes prijetiti, jer kod njih su uslovi, i kod treceligasa, veci tri put nego u nasme najjacem timu, ama sve timove zajedno u premijer ligi kad bi spojili i uslove koji mogu biti - veci je standard kod njih.

Dakle, sve ima svoje zasto...

A najvjerovatniji razlog zasto u Zenici a ne Sarajevu je jednostavan. U Sarajevu i zemljiste mnogo skuplje kosta, osim ako nije u Doglodima ili u Vogosci, a druga stvar, mnogo je vise krupnih riba za nahraniti, nego u Zenici. Sto znaci - napraviti nesto u Zenici moze - uz manje para, i s vise profita, na kraju. A da opet nije - bogu iza nogu, vec u gradu koji "zivi za fudbal". Vise je nego ocigledno da je Sarajevo - kao ugostitelj repke, propao jer ne mogu obezbjediti 2000 ljudi, da u Mostaru repka nema zaigrati gdje, da u PC-iiju nece nikada stoga sta onda ostaje kao alternativa Zenici? Tuzla? Travnik? Bihac? Gorazde? Mora da se salis. Kod nas nista nije slucajno, nikad, i nista nije iz neki - visih pobuda i motiva, osim love i parica, te kojekakvih ustupaka, i ako ti ogrebes moja ledja, ja cu tvoja, tip "dealova"....

Nego ne treba nama centar za treniranje repke. Nama treba sportski prijatelj koji ce ovu mafiju otjerati iz vrha, ali lakse je dati 5 miliona i reci - evo koliko mi mislimo na vas, i koliko vam zelimo da uspijete. To ti je kao kad su Holandjani kumovali Srebrenici, pa dali neke milione evra, da se izgrade kuce, koje se nikad ne izgradise, i da se vrate ljudi koji se nikad ne vratise, dakle prvo djidji midji, pa bitte zahlen. A sa parama ne vjerujem nikome, osim majci rodjenoj, ko mi to dodje Pasalic, UEFA i FIFA?

Cak i ova prica o budzetnom ciscenju moze imati smisla, tj. dadne UEFA i FIFA pocentu svoticu, izgradi se do pola i onda - nejma para, sta ces onda - hajde da nije sramota da mi to "dovrsimo" - iz nase kase, i znamo kako ce to ici i na sta biti nalik tj. ko ce od poreza, ubirati profit, i graditi opste-dobro, a nije bolnica, niti je skola, a bogami, ni novi KPD-om. Ne pretendiram da znam - istinu ali vjerovati ovim ljudima u reprezentaciji BiH - pa to se ne moze niti smije.
Prvo, jebe se i FIFA-i i UEFA-i za BiH i za Zenicu ili Sarajevo.
Drugo, nisu nama za stanje u NS BiH krive ni jedna ni druga institucija nego samo mi.
Trece, de mi reci sta bi ti uradio sa zeljezarom? De mi reci kome ces prodati taj "gigant" starog zeljeza u vremenu kada su nas svi ostavili 20 godina iza u tehnologiji, i kada nisu vise nikome konkurentan. Sve zeljezare iz okruzenja osim sisacke su otisle pod tudju kapu, Smnederevska pod US Steel, ceske, poljske, rumunske, sve je zapadno kapitalisticko vlasnistvo poklopilo.
I ti pitas me pitanje koje je umrlo 1990 godine sa onom drzavom, tj. samopravljacko pitanje, sta je sa radnicima? Nista jaro, zaradit ce onoliko koliko dadne onaj koji ima u vlasnistvu tu zeljezaru.
To je moj odgovor, moj ti je odgovor da je trebalo prodati i pokrenuti, a ti meni reci sta je tvoje rjesenje jer sam ja ocito glup za tu tvoju pamet, de me prosvjetli, de mi pokazi primjer u BiH gdje je drzavna firma ustala iz pepela i pokrenula svoje pogone te postala profitabilna (osim ovih zelenasa iz BH Telecoma i EP).
Nije kriv tu ni kupac ni prodavac, nego ona "raja" sto sjedi po kaficima i pametuje sta treba da se uradi, a kad dodju izbori samo ko papagaji vicu ko valja a ko nevalja, ali opet guzice nemrdaju, dok sela u redovima stoje na izbornim mjestima.

Ovaj centar nema veze sa rezultatima reprezentacije, ako fifa daje pare, nek je opcina dala zemljiste, a tako se radi i na zapadu. Opcine na zapadu neprodaju svoje zemljiste nego ga daju na koristenje, a sto smo to mi bogom dani da nam dodje neko i kupi nase blato da bi nama sagradili nesto?

Sto ja neotvorim nesto? Neotvara mi se nesto ovdje a akmoli dole, a sto se tice masnih brkova, jaro ja sam njih zaradio i jos zaradjujem, jer nista nije besplatno.
Ali eto, svi sve znate, samo jos niko nerece kakvo je to rjesenje.
Pa eto de i ti mene prosvjetli, sta bi to ti drugacije uradio? Jel to ono, nevalja Usanovic (nemoj misliti slucajno da ja podrzavam NS BiH) pa cemo se mi kao prave patriote i ljudi od morala odreci tih para, ma svasta!

I onda, opet slazemo se svi ko je Usanovic, pasalic i ostali iz NSBiH.
Medjutim, gdje je tu pravosudje, inspekcija itd? Svi mi znamo da su oni lopovi, ali nista.
Smajlovic je lopov? Ja bas nebi rekao, ali nema veze, Dr. Iver tvrdi da jest, pa po zakonu o informacijama on ima pravo da se kao gradjanin informise u sudu da li postoji istraga o njemu, u vezi cega je, a ako nije pokrenuta, onda neka pita sto nije, jel ocito on puno toga zna!
Mi puno vazimo bez dokaza, iako svi mozemo pretpostaviti sta se radi, ali puno seremo, pricamo bez uporista, a i ako dodjemo do necega onda idemo onom logikom "sto bi ja."
Ali po mnogima jedino nam preostaje da izvrsimo kolektivno samoubistvo, jer nama niko nevalja.
Nije valjo Spahic, nije valjo Alic (dobro za tu konstataciju netreba bas biti nesto mudar), nije valjo Pasalic, sad nevalja Smajlovic, pa imal iko da nas moze zadovoljit?
dr.iver
Posts: 981
Joined: 02/05/2006 12:33

#34

Post by dr.iver »

očito je nineac da si ti u toj istoj ekipi ratni i postratnih profitera, ne mogu da nadjem drugo logicno objasnjenje za tvoje postove.
evo recimo mimo tog fifa/uefa projekta
znaš li možda vrijednost zemljišta u strogom centru grada zenice?
a znaš li za koliko je isto prodano raiffaisen banci, hypo alpe adria banci, upi banci? informiši se malo,benzinska pumpa koja se pravi na brodi, na 5 metara od kuća, projekt na uzanoj stanici koji još nije zaživio..to je poznata mašinerija vladajućih struktura, prodati zvanično za bagatelu, nezavnično uzeti koju stotinu hiljada sebi u džep,
meni zenica nije mrska, držim da je to najljepši grad u BiH pa šire(bio, ne znam nakon ovih gradjevinskih poduhvata i avantura), samo su mi mrski seljaci koji kradu novac od gradjana,prodaju javna dobra svih nas.
ali očito, opet kažem, da je tebi jako dobro i da ti odgovara trenutna situacija pa braniš vladajuću strukturu. kao što rekoh već "bog, allah, huso smajlovic".
nineac
Posts: 3605
Joined: 03/03/2004 00:00
Location: preko bare

#35

Post by nineac »

dr.iver wrote:očito je nineac da si ti u toj istoj ekipi ratni i postratnih profitera, ne mogu da nadjem drugo logicno objasnjenje za tvoje postove.
evo recimo mimo tog fifa/uefa projekta
znaš li možda vrijednost zemljišta u strogom centru grada zenice?
a znaš li za koliko je isto prodano raiffaisen banci, hypo alpe adria banci, upi banci? informiši se malo,benzinska pumpa koja se pravi na brodi, na 5 metara od kuća, projekt na uzanoj stanici koji još nije zaživio..to je poznata mašinerija vladajućih struktura, prodati zvanično za bagatelu, nezavnično uzeti koju stotinu hiljada sebi u džep,
meni zenica nije mrska, držim da je to najljepši grad u BiH pa šire(bio, ne znam nakon ovih gradjevinskih poduhvata i avantura), samo su mi mrski seljaci koji kradu novac od gradjana,prodaju javna dobra svih nas.
ali očito, opet kažem, da je tebi jako dobro i da ti odgovara trenutna situacija pa braniš vladajuću strukturu. kao što rekoh već "bog, allah, huso smajlovic".
Ovdje kakis puno Iver sa svojom pamecu, tj, kritikujes sve a dosad nas nisi prosvjetlio sta bi ti to uradio! Ti sve znas, kako treba administracija funkcionisati, kako se ceste asfaltiraju, gdje se rupe trebaju krpiti, pa kad se krpe koliko se trebaju krpiti, pa kome i za koju cijenu se zemljiste daje.
Jaro, puno slobodnog vremena imas, pocni nesto radit, mozda ces stvari drugacije gledati!
A profiter nisam, jer vidis digo sam svoju guzicu i zaradio, i netrazim krivicu kao ti u drugima za svoju mizeriju. Ja nisam dole, imam poslovne veze sa Zenicom, kao i neke projekte, ali netrazim u drugima razloge za svoje eventualne neuspjehe sto se bas nebi moglo reci za tebe!
I de mi reci za koliko je ta zemlja prodana, koliko su uzeli u dzep? Za koliko su prodali zemljiste? De mi cifre covjece? Ti sve znas jaro moj, u sve se uplices a jos nam nisi ponudio neku konkretnu cifru niti konkretno rjesenje!

I de mi reci ko je to po tebi profiter? Ko god nesto napravi od svog zivota!
Opet te molim da mi kazes kako bi ti stvari uredio, kako bi ti doveo u nezaposlenu zenicu Raiffeisen bank, Alpe Adria itd. jaro, uzmi malo citati knjige iz ekonomije i sl pa se informisi kako se privlace investitori!
Iznenadit ces se sta sve lokalne administracije rade da bi privukle investitore. Nasa opcina jos nije pocela placati radnike firmi samo da bi dosle, a i toga imas na zapadu!
dr.iver
Posts: 981
Joined: 02/05/2006 12:33

#36

Post by dr.iver »

nemoj svega ti da se brines za mene,
za reklamu plati pa onda seri hvalospjeve o vladajucoj strukturi
cifre imas u ugovorima, potrazi od svojih kompanjona, pa razmisli da li toliko malo vrijedi zemljiste i gradjevinska dozvola u centru grada,
znas ti vrlo dobro ko je profiter i na koga mislim, ali se pravis glup ili ti je to preslo od amerikanaca...
svojim debilnim izjavama podjecas me na jednog bisera nedavno
"ferrari nije skup, samo neki nemaju para..."
hajde zdravo, svoju pamet prosipaj nekome drugom kod koga ce to prolaziti....
nineac
Posts: 3605
Joined: 03/03/2004 00:00
Location: preko bare

#37

Post by nineac »

dr.iver wrote:nemoj svega ti da se brines za mene,
za reklamu plati pa onda seri hvalospjeve o vladajucoj strukturi
cifre imas u ugovorima, potrazi od svojih kompanjona, pa razmisli da li toliko malo vrijedi zemljiste i gradjevinska dozvola u centru grada,
znas ti vrlo dobro ko je profiter i na koga mislim, ali se pravis glup ili ti je to preslo od amerikanaca...
svojim debilnim izjavama podjecas me na jednog bisera nedavno
"ferrari nije skup, samo neki nemaju para..."
hajde zdravo, svoju pamet prosipaj nekome drugom kod koga ce to prolaziti....
Iver ti imas jebene komplekse. kakvi ba kompanjoni, ti fakat jaro imas psihickih problema.
Ako imaju cifre u ugovorima, pa gdje su onda te sestocifrene cifre koje su zavrsile u dzepovima???
Ali ti jos nedade odgovor kako bi ti to uradio!
User avatar
Distortion
Posts: 2842
Joined: 08/09/2007 19:56

#38

Post by Distortion »

:roll:

Ja sve ovo gledam iz ugla gradjanina Zenice kojem je stalo da ovaj grad u kojem sam rodjen napreduje iz dana u dan, da dolaze nove investicije, da se ljudi zaposle, da se digne standard na visi nivo i da se normalno zivi. Hvala Bogu Zenica se gradi, gdje god se okrenes nesto se gradi a to da je jeftino zemljiste ovdje, kvadrat vala i nije, u odnosu na neko proslo vrijeme protor je postao skuplji, neznam ko je dao 2000 KM za kvadrat ali jest nemogu se sjetit.

Zenica je dala to zemljiste na koristenje 30 godina + jos neko produzenje koliko ja znam. Znaci nije to dato na neograniceno vrijeme!!! Sarajevo nije dalo iz poznatih razloga, Zenica se ponudila kao rjesenje gdje je mnogo ljudi lobiralo naravno na celu sa Sulejmanom Colakovicem koji je ulozio dosta truda da Zenica dobije ovo i hvala Bogu dobila je, gradit ce se taj trening centar sa svom popratnom infrastrukturom sto ce sigurno poboljsati uslove za treniranje, a Zenica ce biti jos posjeceniji grad nakon ovog, nakon izgrade PSC na Kamberovica polju itd itd! Znaci mnogo ce koristi Zenica imati od ovoga sto je svakom gradjaninu jako drago!

Nisam clan nikakve strane ali moram reci da je Huso Smajlovic mnogo zasluzan za napredak Zenice i zelim mu da nastavi sa radom i u narednom periodu jer je zasluzio jos jedan mandat da nas grad digne jos vise.

RISE UP ZENICA!
User avatar
anex
Nindža revizor
Posts: 3566
Joined: 20/02/2007 13:25
Location: Grad sa željezarom bez dima
Grijem se na: čumur
Vozim: točak skot
Horoskop: imam
Contact:

#39

Post by anex »

da i ja sta doprinesem....


Image


trinesti...štaš ovde ba :lol:


SULESAVIC...reci ovom trinestom nek' ide sebi...


haj ...poselamite
sulesavic
Posts: 3459
Joined: 22/01/2003 00:00
Location: apatrid

#40

Post by sulesavic »

anex wrote:
trinesti...¹ta¹ ovde ba :lol:


SULESAVIC...reci ovom trinestom nek' ide sebi...


haj ...poselamite
Jesam ja obavijestio cijenjeni svijet & puk da se ne osjeæam najbolje i pritom tra¾io savjete u vezi s pobolj¹anjem svog stanja?
User avatar
anex
Nindža revizor
Posts: 3566
Joined: 20/02/2007 13:25
Location: Grad sa željezarom bez dima
Grijem se na: čumur
Vozim: točak skot
Horoskop: imam
Contact:

#41

Post by anex »

sulesavic wrote:
anex wrote:
trinesti...štaš ovde ba :lol:


SULESAVIC...reci ovom trinestom nek' ide sebi...


haj ...poselamite
Jesam ja obavijestio cijenjeni svijet & puk da se ne osjećam najbolje i pritom tražio savjete u vezi s poboljšanjem svog stanja?
ne sjecam se
Post Reply