Potvrda o pripravnickom stazu - Injzinjeri radiologije

Naučna otkrića, edukacija, školstvo, univerziteti, fakulteti...
Post Reply
asmir_m
Posts: 3
Joined: 04/07/2018 21:39

#1 Potvrda o pripravnickom stazu - Injzinjeri radiologije

Post by asmir_m »

Pozdrav,
zanima me da li je neko vadio potvrdu o pripravnickom stazu za injzinjere medicinske radiologije u ministarstvu zdravstva u sarajevu, sta je potrebno od dokumentcije ponijeti, dal se pripravnicka knjizica moze dobit na uvid za kopirat?
User avatar
muhanata
Posts: 702
Joined: 09/11/2011 12:49

#2 Re: Potvrda o pripravnickom stazu - Injzinjeri radiologije

Post by muhanata »

Ne kontam, kakvu potvrdu? :roll:

Jel' želiš tek stažirati ili si polagao?

Obično nakon položenog stručnog ispita dobiješ potvrdu, sa kojom ideš u nadležnu komoru i dobijaš licencu.

I btw ne postoje više inženjeri, sad su svi bachelori :D
User avatar
Kejn
Posts: 2630
Joined: 24/09/2016 12:24
Location: Sarajevo Temple Prime. U prvom safu

#3 Re: Potvrda o pripravnickom stazu - Injzinjeri radiologije

Post by Kejn »

Koliko ja znam ne postoji potvrda o pripravničkom stažu već možeš dobiti plan i program staža u kojem piše opis poslova broj sati koji si radio tokom staža. Knjizicu ne mozes predati jer ti istu uzmu kada predaješ za polaganje stručnog ispita. Ono sto ti je potrebno od dokumenata prilikom predavanja za plan i program staža je ovjerena kopija položenog stručnog ispita i pisani zahtjev kojeg sam mozes napraviti i isprintati. Plan kosta 10 KM takse a markice za takse kupujes kod vjecne vatre i odneses nazad u ministarstvu na uvid nakon sto si predao zahtjev i ovjerenu kopiju strucnog. Također ako ti je potreban plan i program staža za nostrifikaciju u Njemackoj trebas naglastiti da ti je potreban prosireni plan i program staža za dipl. ing. med. radiologije. Tu ces dobiti i fond sati i opis poslova. Ako predas za obicni dobit ces samo broj sedmica i naziv oblasti iz kojih si stazirao na jednoj stranici A4 formata.

I hope this helps...
Post Reply