Potvrđeno postojanje NLO-a, a niko ni mukajet

Rasprave na razne teme... Ako ne znate gdje poslati poruku, pošaljite je ovdje.

Moderators: Benq, O'zone

Post Reply
User avatar
Dozer
Posts: 28353
Joined: 19/09/2008 10:14
Location: Zemlja maloumne ENV matrice...

#326 Re: Potvrđeno postojanje NLO-a, a niko ni mukajet

Post by Dozer »

Sustina svega ovoga jeste da - nemamo pojma i da sve nagadjamo. Od BigBang-a, pa nadalje.

Ali, ono sto sigurno znamo jeste da svemir nije ni u pribliznom skladu kako nam to sugerisu vjerske knjige. To je zapravo jedna vrlo nasilna i neprijateljska sredina u kojoj mi nikako ne mozemo prezivjeti bez ogromnih zastita, a i te zastite nam opet nisu nikakva garancija bilo cega.
User avatar
Haris.ba
Posts: 24396
Joined: 08/09/2005 20:08

#327 Re: Potvrđeno postojanje NLO-a, a niko ni mukajet

Post by Haris.ba »

Dozer wrote: 01/07/2021 12:25 Sustina svega ovoga jeste da - nemamo pojma i da sve nagadjamo. Od BigBang-a, pa nadalje.
Sustina svega je da ne znamo mnogo, ali ono sto znamo nije puko nagadjanje vec rezultat osmatranja, kalkulacija i razmisljanja.
Ljudi sjeli i osmotroli, izracunali i skontali da to stoj e Svemir star koliko je star ne znaci da je ista cifra i sa daljinom.

Ima i nagadjanja, ali reci da je sve nagadjanje je netacno.

Pa i samo nagadjanje nije losa stvar. Evo, nagadjaju ljudi da su nlo rezultat vanzemaljaca. Mozda i uspiju naci dokaze za isto.
User avatar
Dozer
Posts: 28353
Joined: 19/09/2008 10:14
Location: Zemlja maloumne ENV matrice...

#328 Re: Potvrđeno postojanje NLO-a, a niko ni mukajet

Post by Dozer »

Nisam ni rekao da je nagadjanje lose. Na kraju krajeva, sve do cega smo dosli pocel oje s nagadjanjem, u svemu.

Ali hebe nas malo prepotencija, pogotovo kod naucnika. Ego tripovi su cudo u tom miljeu. Ako je jedan nesto msilio, pa donekle to mozda i uspio dokazati necim, nema teorije da ce drugome reci da je upravu ako taj drugi pobije i dokaze nest odrugo za istu stvar.
Zastozato
Posts: 996
Joined: 27/09/2014 23:18

#329 Re: Potvrđeno postojanje NLO-a, a niko ni mukajet

Post by Zastozato »

Dozer wrote: 01/07/2021 12:25 Sustina svega ovoga jeste da - nemamo pojma i da sve nagadjamo. Od BigBang-a, pa nadalje.

Ali, ono st osigurno znamo jeste da svemir nije ni u pribliznom skladu kako nam to sugerisu vjerske knjige. To ej zapravo jedna vrlo nasilna i neprijateljska sredina u kojoj mi nikako ne mozemo prezivjeti bez ogromnih zastita, a i te zastite nam opet nisu nikakva garancija bilo cega.
"Allah zadrzava ono sto je na nebu da ne bi palo na zemlju, osim ako On to dopusti,"

Ovako glasi jedan ajet u Kur'anu, a ima ih vise koji sugeriraju da je svemir nasilan i neprijateljski, kao onaj gdje dzinni, za nas nevidljiva bica, ali koja imaju brzu kretnju kroz svemir, govore da su pokusali do prodju granice nebesa ali su naisli na ogroman broj zvijezda padalica, te da nisu uspjeli proci.
Skoro sam gledao emisiju na jednom od discovery kanala gdje upravo govori o tome kako na granicama nase galaksije postoji ogroman broj asteroida.
Upravo cinjenica da zivimo u nasilnom svemiru, a uspjevamo prilicno mirno zivjeti na zemlju, jer smo uglavnom zasticeni atmosferom, a i vecim planetama kao sto su jupiter i saturn, koje na sebe preuzimaju ogroman broj meteora, ide u prilog tome da neko ima kontrolu i upravlja svim procesima u svemiru.
Veliki broj astronauta okrenulo se Bogu i vjeri nakon putovanja svemirom.
User avatar
Dozer
Posts: 28353
Joined: 19/09/2008 10:14
Location: Zemlja maloumne ENV matrice...

#330 Re: Potvrđeno postojanje NLO-a, a niko ni mukajet

Post by Dozer »

Same "definicije", ili termini u vjerskim knjigama ukazuju na to da se radi o ljudskim izmisljotinama, tj. tadasnjem tumacenju stvari. "Zvijezda padalica" ne postoji, zar ne?

Polozaj Zemlje je takav kakav jeste, a gravitacija ogromnog Jupitera, kao i Saturna, zajedno s desetinama njihovih satelita (Mjeseca), igraju veliku ulogu u suncevom sistemu, ali i zastiti Zemlje od raznih meteora i asteroida jer upravo oni "pokupe" ogromnu vecinu toga svojim gravitacijama i satelitima.

To se naprosto tako poslozilo i niko tu nije bas zasluzan, Allah pogotovo.
Isto tako, sutra se moze desiti da kroz "nas" sistem prodje neko vece tijelo koje ce narusiti trenutna gravitacijska polja i "postavke" postojecih objekata, tako da nam se lako moze desitit da ispadnemo iz vlastite orbite. Nakon toga mozemo odletiti ili u Sunce, ili daleko od njega. U oba slucaja smo gotovi. I mi, i planeta.

Postoji tu jos faktora o kojima slabo ko uopste razmislja (a malo ko ih i zna), a to je cinjenica da se nas sistem stalno vrti oko centra nase galaksije (cini mi se brzinom od 105.000 kmh), a i cijela galaksija se vrti zajedno s drugim galaksijama oko necega.
I tu, zapravo, niko ne zna sta se moze desiti ako se neke druge dvije galaksije sudare u tom kretanju, i na koji nacin to moze uticati na nas.
splinter
Posts: 7349
Joined: 08/10/2011 12:28

#331 Re: Potvrđeno postojanje NLO-a, a niko ni mukajet

Post by splinter »

Dozer wrote: 01/07/2021 13:03 Same "definicije", ili termini u vjerskim knjigama ukazuju na to da se radi o ljudskim izmisljotinama, tj. tadasnjem tumacenju stvari. "Zvijezda padalica" ne postoji, zar ne?

Polozaj Zemlje je takav kakav jeste, a gravitacija ogromnog Jupitera, kao i Saturna, zajedno s desetinama njihovih satelita (Mjeseca), igraju veliku ulogu u suncevom sistemu, ali i zastiti Zemlje od raznih meteora i asteroida jer upravo oni "pokupe" ogromnu vecinu toga svojim gravitacijama i satelitima.

To se naprosto tako poslozilo i niko tu nije bas zasluzan, Allah pogotovo.
Isto tako, sutra se moze desiti da kroz "nas" sistem prodje neko vece tijelo koje ce narusiti trenutna gravitacijska polja i "postavke" postojecih objekata, tako da nam se lako moze desitit da ispadnemo iz vlastite orbite. Nakon toga mozemo odletiti ili u Sunce, ili daleko od njega. U oba slucaja smo gotovi. I mi, i planeta.

Postoji tu jos faktora o kojima slabo ko uopste razmislja (a malo ko ih i zna), a to je cinjenica da se nas sistem stalno vrti oko centra nase galaksije (cini mi se brzinom od 105.000 kmh), a i cijela galaksija se vrti zajedno s drugim galaksijama oko necega.
I tu, zapravo, niko ne zna sta se moze desiti ako se neke druge dvije galaksije sudare u tom kretanju, i na koji nacin to moze uticati na nas.
Pa sad to bi mogla eventualno biti neka rogue planet, ali ne bi ni morala "proći" niti ući u naš sistem, dovoljno bi bilo da se približi Ortovom oblaku ili krene još biliže i uđe u Kuiperov pojas. Vjerovatno bi nastalo nezapamćeno "katapultiranje" raznih manjih tijela prema unutrašnjosti sunčevog sistema.
Kad su u pitanju razne misterije pa na kraju i sam UFO,zanima me koliki procenat tih susreta ili njihovih uočavanja je zapravo neobjašnjiv i može se prepisati prisustvu inteligentnog života.
Mene više fascinira npr meteor iz februara 2013.godine iznad Chelyabinska, koji se samo pojavio odnekudi i eksplodirao pri ulasku u zemljinu atmosferu pod jako čudnim okolnostima. A niko ga nije ni uočio nikada prije, iako su svi istovremeno pratili prolazak 2012 DA14 asteroida koji je trebao proći pokraj zemlje najbliže 15.02.2013.godine.
Osim toga cijeli Ural je fascinantan, toliko misterija, neobjašnjivih zračenja, radijacije, elektromagnetnih zračenja, pa nikad rješena misterija Dyatlov Pass incidenta pa potom Mayak disaster or Ozyorsk disaster iz 1957.godine i mnogo toga mističnog na tako malom prostoru. Postavlja se pitanje da li je to baš sve puka slučajnost.
Zastozato
Posts: 996
Joined: 27/09/2014 23:18

#332 Re: Potvrđeno postojanje NLO-a, a niko ni mukajet

Post by Zastozato »

Ono sto mi zovemo zvijezdama padalicama su meteori, zar ne.
Kur'an je napisan za sva vremena, a ne samo za nas koji zivimo zadnjih nekoliko stoljeca. Ljudi koji su zivjeli do prije nekoliko stotina godina nisu znali sta su meteori, asteroidi.
Termini koji se koriste u Kur'anu su da ih shvate svi koji budu zivjeli od 7. pa evo do 21. stoljeca.
Ali zamisli Kur'an koji je tada napisan govori o tome da ce ljudi i dzinni moci probiti granice nebesa, odnosno napraviiti letjelice, ali uz veliku moc.
Takodje Kur'an govori o tome da je zeljezo doslo s neba, a to je bio jedan od razloga zasto su u dalekoj proslosti padali meteori i samim tim ajet da nesto s neba moze pasti na Zemlju s Allahovim odobrenjem ima smisla, jer je nekad korisno. Znamo o sudbini dinosaurusa, koliko god ih neko zalio, ali mi s njima skupa ne bismo mogli zivjeti. Moglo bi se o svemu ovome pisati nasiroko. Tu ju i ajet koji kaze da melekima treba 50.000 godina naseg racunanja vremena da predju put od zemlje kroz nebesa do Arsa, iako se krecu ogromnim brzinama, itd . . .
Upravo Kur'an tu govori koliko je prostran svemir.
Last edited by Zastozato on 01/07/2021 14:01, edited 1 time in total.
User avatar
Dozer
Posts: 28353
Joined: 19/09/2008 10:14
Location: Zemlja maloumne ENV matrice...

#333 Re: Potvrđeno postojanje NLO-a, a niko ni mukajet

Post by Dozer »

@splinter
Naravno da nije.

Procitaj ovo, ako te zanima. Izgleda suludo, ali...

Edit: E neces ga procitati ovdje... blokiran "zbog sumnjivog sadrzaja" :lol: :lol: :lol:

Sad cu promijeniti ime fajla, cisto da vidim hoce li opet biti blokiran (btw, ovaj file se vise nigdje ne moze pronaci na netu).

Hah! Ne moze se sad vise nikako uploadovati... Cek da nadjem drugi servis...

Evo sad - Link.
splinter
Posts: 7349
Joined: 08/10/2011 12:28

#334 Re: Potvrđeno postojanje NLO-a, a niko ni mukajet

Post by splinter »

Obrisano opet Dozeru :-D
User avatar
Dozer
Posts: 28353
Joined: 19/09/2008 10:14
Location: Zemlja maloumne ENV matrice...

#335 Re: Potvrđeno postojanje NLO-a, a niko ni mukajet

Post by Dozer »

Zastozato wrote: 01/07/2021 13:54 Ono sto mi zovemo zvjezdama padalicama su meteori, zar ne.
Kur'an je napisan za sva vremena, a ne samo za nas koji zivimo zadnjih nekoliko stoljeca. Ljudi koji su zivjeli do prije nekoliko stotina godina nisu znali sta su meteori, asteroidi.
Termini koji se koriste u Kur'anu su da ih shvate svi koji budu zivjeli od 7. pa evo do 21. stoljeca.
Ali zamisli Kur'an koji je tada napisan govori o tome da ce ljudi i dzinni moci probiti granice nebesa, odnosno napraviiti letjelice, ali uz veliku moc.
Takodje Kur'an govori o tome da je zeljezo doslo s neba, a to je bio jedan od razloga zasto su u dalekoj proslosti padali meteori i samim tim ajet da nesto s neba moze pasti na Zemlju s Allahovim odobrenjem ima smisla, jer je nekad korisno. Znamo o sudbini dinosaurusa, koliko god ih neko zalio, ali mi s njima skupa ne bismo mogli zivjeti. Moglo bi se o svemu ovome pisati nasiroko. Tu ju i ajet koji kaze da melekima treba 50.000 godina naseg racunanja vremena da predju put od zemlje kroz nebesa do Arsa, iako se krecu ogromnim brzinama, itd . . .
Upravo Kur'an tu govori koliko je prostran svemir.
Ovo je pojednostavljenje, a koje zapravo ne pije vode.
Ne, nego oni tada nisu znali sta je to sto svijetli i prelijece nebom, a posto im je izgledalo kao zvijezde koje vide na nebu, tako su tome i dali ime "zvijezda padalica".

Ni padanje meteora na Zemlju nema smisla u tom kontekstu. Nema smisla ni to da je zeljezo doslo s neba, jer, kao sto znamo, zeljeznu rudu iskopavamo. Tacno je da meteori ponekad sadrze i zeljezo, ali to je ono sto su i oni tada mogli shvatiti. S druge strane, ovakvim opisom porijekla zeljeza zapravo se negira postojanje zeljaza u samoj zemlji, i ocito je da se radi o pokusaju davanja dodatnih osobina moci Allahu.

Sadrzaji u kojima se spominju meleci, dzini, itd., zapravo samo dokazuju da su nas vanzemaljska bica posjecivala hiljadama godina unazad, o cemu takodjer postoje i mnogi drugi dokazi sirom planete, nekada cak i skoro potpuno identicni, iako tadasnji ljudi nisu uopste znali jedni za druge jer su zivjeli na razlicitim stranama svijeta.
User avatar
Dozer
Posts: 28353
Joined: 19/09/2008 10:14
Location: Zemlja maloumne ENV matrice...

#336 Re: Potvrđeno postojanje NLO-a, a niko ni mukajet

Post by Dozer »

splinter wrote: 01/07/2021 14:04 Obrisano opet Dozeru :-D
Nije ti dao da downloadujes? :shock:

Cek...sad cemo trecu varijantu... Jbt...da li je moguce da je taj sadrzaj blokiran na internetu?!

Evo sad - Link. Budi brz.

Btw, ako je ovo iz ovog teksta istina, onda je vrlo lako dokuciti na koji nacin su poslanici "komunicirali" s bogom, tacnije ko im je diktirao. Samim tim i ko je nas bog.

P.S. Kada procitate sve ovo, mozda postanu jasnije i neke zabrane koje se ticu Antarktika (Juzni pol), Tibeta, itd.. Obrazlozenja ovih zabrana se podvode pod razne prirodne opasnosti, pa eto, radi toga postoje razne restrikcije... Mozemo im vjerovati da je to razlog. A i ne moramo.
Cinjenica je da se na Antaktik ne moze otici tek tako, iako je to nicija zemlja.
User avatar
Haris.ba
Posts: 24396
Joined: 08/09/2005 20:08

#337 Re: Potvrđeno postojanje NLO-a, a niko ni mukajet

Post by Haris.ba »

splinter wrote: 01/07/2021 13:42 Osim toga cijeli Ural je fascinantan, toliko misterija, neobjašnjivih zračenja, radijacije, elektromagnetnih zračenja, pa nikad rješena misterija Dyatlov Pass incidenta pa potom Mayak disaster or Ozyorsk disaster iz 1957.godine i mnogo toga mističnog na tako malom prostoru. Postavlja se pitanje da li je to baš sve puka slučajnost.
Ne gledam ja to kao na misterije. Ali da je veoma zanimljiv region, jeste.

Padne mi na um grad Magnitogorsk sa svojom geoloskom anomalijom "zeljezne planine".

https://en.wikipedia.org/wiki/Magnitogorsk
User avatar
Dozer
Posts: 28353
Joined: 19/09/2008 10:14
Location: Zemlja maloumne ENV matrice...

#338 Re: Potvrđeno postojanje NLO-a, a niko ni mukajet

Post by Dozer »

I...procitaste li Lacertu?

Da se ne lazemo, ima tu raznih preklapanja s nasim "misterijama"...
User avatar
tranquil
Posts: 6638
Joined: 11/08/2007 00:55
Location: Mare Tranquillitatis

#339 Re: Potvrđeno postojanje NLO-a, a niko ni mukajet

Post by tranquil »

Pročitah, i pravo mi zvuči logično da je negdje stvarno obavljen intervju sa pripadnicom jedne od 14 vanzemaljskih rasa koje skriveno žive na Zemlji i u šupljinama pod njom, i da ona zapravo nije vanzemaljac nego evoluirani dinosaur koji se vinuo u svemir pa poslije vratio na Zemlju, tako da joj rasa ima najmanje 65 miliona godina civilizacije, poput one epizode Star Trek Voyagera, i da ima moći telekineze, i da se, iako je sama po sebi vidljiva ljudima kao ljudsko biće, na fotografijama pojavljuje kao reptil.

Iako je sve to samo priča bez ikakvog dokaza, savršeno razumno i logično zvuči, definitivno nije niko nikad tako nešto izmislio.

Sad sam se sjetio da sam negdje gledao i dokumentarac na tu temu

Image
User avatar
Sara03
Posts: 3292
Joined: 22/02/2017 03:17

#340 Re: Potvrđeno postojanje NLO-a, a niko ni mukajet

Post by Sara03 »

Ko o čemu, Dozer o Lacerti. :D
User avatar
nostalgicar
Posts: 1150
Joined: 23/07/2003 00:00

#341 Re: Potvrđeno postojanje NLO-a, a niko ni mukajet

Post by nostalgicar »

Danas mobitel pokusao uhvatiti munju u slowmotion i prilikom pregleda videa ugledam ovo. Golim okom se nije vidjelo.
User avatar
Point.
Posts: 27562
Joined: 28/10/2008 00:24
Location: Castra

#342 Re: Potvrđeno postojanje NLO-a, a niko ni mukajet

Post by Point. »

U zadnje vrijeme slušam dosta podcasta o Annunakijima. Iako science fiction, zanimljiva priča.
User avatar
irac300
Posts: 9026
Joined: 18/07/2009 18:36

#343 Re: Potvrđeno postojanje NLO-a, a niko ni mukajet

Post by irac300 »

Point. wrote: 21/07/2021 23:44 U zadnje vrijeme slušam dosta podcasta o Annunakijima. Iako science fiction, zanimljiva priča.
I ja sam isto kontao. Kako bi se dobar SF film napravio na tu temu. :mrgreen:
User avatar
Point.
Posts: 27562
Joined: 28/10/2008 00:24
Location: Castra

#344 Re: Potvrđeno postojanje NLO-a, a niko ni mukajet

Post by Point. »

irac300 wrote: 22/07/2021 16:57
Point. wrote: 21/07/2021 23:44 U zadnje vrijeme slušam dosta podcasta o Annunakijima. Iako science fiction, zanimljiva priča.
I ja sam isto kontao. Kako bi se dobar SF film napravio na tu temu. :mrgreen:
Zanima me kako su giants općili sa zemaljskim ženama, na šta je to ličilo. :mrgreen:
User avatar
saint_mirad
Posts: 4409
Joined: 25/02/2020 23:09

#345 Re: Potvrđeno postojanje NLO-a, a niko ni mukajet

Post by saint_mirad »

Point. wrote: 22/07/2021 23:08
irac300 wrote: 22/07/2021 16:57

I ja sam isto kontao. Kako bi se dobar SF film napravio na tu temu. :mrgreen:
Zanima me kako su giants općili sa zemaljskim ženama, na šta je to ličilo. :mrgreen:
Image
User avatar
Dozer
Posts: 28353
Joined: 19/09/2008 10:14
Location: Zemlja maloumne ENV matrice...

#346 Re: Potvrđeno postojanje NLO-a, a niko ni mukajet

Post by Dozer »

Tako nekako :-D

A, Anunaki...eh...to je vec prica za sebe. Napisi u Kur'anu takodjer, kao i svasta jos pored toga.
Medjutim, cinjenica je da se u vjerskim knjigama ne nalaze stvari o kojima pisci nisu nista znali (vulkani, snijeg, lava, itd.). Znali su da s neba dolazi gvozdje jer su i sami mogli to vidjeti u meteorima koji su i tada padali na Zemlju. Ne vidim nikakvu mistiku u tome. Oni su to samo zapisali na nacin koji je tada bio, da tako kazem, in.

S druge strane, dovoljno je pogledati crteze Aboridzina, ili americkih indijanaca, ili Maja, Azteka, itd., a koji su datirani na puno vise hiljada godina nego ih ima bilo koja vjerska knjiga.
Iz svih tih crteza vise je nego jasno da su im s neba dolazili posjetioci, a koje su oni na ovaj ili onaj nacin obozavali, opjevavali, crtali i slikali.
Jos je interesantnije sto postoje nevjerovatne slicnosti izmedju tih crteza, kao i zapisa, ali s razlicitih strana svijeta.

Ovo moze znaciti samo jedno - isti posjetioci su dolazili ljudima sirom planete.
Takodjer, sve vjere se mole bogu na nebu. Zasto? Otkud uopste to da je bog gore?
Kada se povezu ove stvari, zakljucak se namece sam po sebi, zar ne.... Nasi "bogovi" su oduvijek bili pripadnici neke daleko naprednije civilizacije.
Mozda smo cak i mi sami njihov proizvod, jer - ne ide evolucija tako brzo nikad, pa nema razloga da smo mi nekakav izuzetak.

O ne9bjasnjivim tehnoloskim pronalascima starim 5-10.000 godina, ne treba ni pricati....
saimidin
Posts: 2753
Joined: 20/05/2011 17:53

#347 Re: Potvrđeno postojanje NLO-a, a niko ni mukajet

Post by saimidin »

Zar postojanje nlo nije povrdjeno prvi puta kad je neko imao dokaz da nesto leti, a nije zna se sta je

Neidentificiran Leteci Objekat

I ovi tik takovi usnavy I sl moze biti svasta, najmanja je sansa da je vanzemaljskog porijekla

Sto rece extraordinary claim needs extraordinary prof

Do tad to ili su bugovi na opremi, ili neko testira kako da im sjebe opremu, tj da oprema vidi nlo dok im prilaze sledja
:izet:
User avatar
Sanjarko
Posts: 23012
Joined: 17/02/2015 19:32
Location: U snu

#348 Re: Potvrđeno postojanje NLO-a, a niko ni mukajet

Post by Sanjarko »

Point. wrote: 21/07/2021 23:44 U zadnje vrijeme slušam dosta podcasta o Annunakijima. Iako science fiction, zanimljiva priča.
Annunaki, bozanstva drevnog Sumera. Meni zanimljivije sto se Anasazi kultura itd., opcenito o njima slabo sta spominje.
User avatar
Sanjarko
Posts: 23012
Joined: 17/02/2015 19:32
Location: U snu

#349 Re: Potvrđeno postojanje NLO-a, a niko ni mukajet

Post by Sanjarko »

saint_mirad wrote: 22/07/2021 23:23
Point. wrote: 22/07/2021 23:08

Zanima me kako su giants općili sa zemaljskim ženama, na šta je to ličilo. :mrgreen:
Image
On grmalj [Hulk], a ona mala okoprcna. +1 :lol:
Dino033

#350 Re: Potvrđeno postojanje NLO-a, a niko ni mukajet

Post by Dino033 »

pogledat samo dole tri filma, od ovog čovjeka
https://hr.m.wikipedia.org/wiki/Steven_M._Greer
i bit će jasno zašto ni mukajet, postoji vojno-obavještajno-industrijski lobi kojem ništa ne mogu ni kongres, ni CIA, ni Pentagon, ni Bajden...


https://www.opensubtitles.org/hr/subtit ... wledged-bs

https://www.opensubtitles.org/hr/subtit ... th-kind-bs

https://www.opensubtitles.org/hr/search ... vie-150257
Post Reply