Potvrđeno postojanje NLO-a, a niko ni mukajet

Rasprave na razne teme... Ako ne znate gdje poslati poruku, pošaljite je ovdje.

Moderators: Benq, O'zone

Post Reply
TheMule
Posts: 3764
Joined: 04/05/2009 03:34

#201 Re: Potvrđeno postojanje NLO-a, a niko ni mukajet

Post by TheMule »

Sta oni imaju ko fol potvrdjivati kad smo ovo vec znali i bez njih (ti isti smradovi su odbijali da ovo potvrde zadnjih 70 godina i lagali nas ko da smo glupi). Mogu se obrisati tom svojom "potvrdom"
User avatar
saint_mirad
Posts: 4409
Joined: 25/02/2020 23:09

#202 Re: Potvrđeno postojanje NLO-a, a niko ni mukajet

Post by saint_mirad »

sad i kad bude ova potvrda, verovatno to neće biti direktno i jasno, već nešto u fazonu vanzemaljci morebit postoje, a možda i ne.
User avatar
Point.
Posts: 27560
Joined: 28/10/2008 00:24
Location: Castra

#203 Re: Potvrđeno postojanje NLO-a, a niko ni mukajet

Post by Point. »

shiljak wrote: 06/06/2021 02:10
Point. wrote: 06/06/2021 00:28 Ove manevare i poteze ni trokinezi ni trorusi ne mogu izvesti. Ni za 100 godina. Brzina, kutovi, potezi, sve ukazuje na izvanzemaljsku tehnologiju.
Nekad su laseri bili popularni kod nas pa dobaci možda i više od kilometar, a tebi je dovoljno da se pomakneš ruku pa da laser ode par kilometara u sekundi :-D Pogledaj video što sam postavio prije par postova, za leteći objekat bilo bi čudo, ali mi ne znamo da li je to ili je nešto drugo
Laser nije isto što i čovjek. Čisto sumnjam da bi ljudsko tijelo moglo izdržati onu brzinu i pokrete. Ima videa gdje objekat sad na jednoj sad na skroz drugoj strani u sekundi. Može li ljudsko tijelo izdržati te sile?
belfy
Posts: 7557
Joined: 06/08/2007 09:00

#204 Re: Potvrđeno postojanje NLO-a, a niko ni mukajet

Post by belfy »

pa ne mora se objekat pomjeriti. ako snimas kamerom nesto udaljeno kilometar, ili par kilometara, pomjeranje kamere za milimetar-dva ce izazvati efekat kao da je to "nesto" se pomjerilo u tom trenutku za kilometar, zato i Tyson u onom videu sa prosle strane lijepo kaze, parafraziram: "nije dokaz kada cujete osobu kako kaze: WOW, OBJEKAT JE UPRAVO PRESAO 10 KILOMETARA ZA SEKUND; nego sta su pokazali senzori (ovo je za one vojne snimke)..."
User avatar
shiljak
Posts: 6496
Joined: 13/01/2005 11:58
Location: internet

#205 Re: Potvrđeno postojanje NLO-a, a niko ni mukajet

Post by shiljak »

Point. wrote: 06/06/2021 10:53
shiljak wrote: 06/06/2021 02:10
Point. wrote: 06/06/2021 00:28 Ove manevare i poteze ni trokinezi ni trorusi ne mogu izvesti. Ni za 100 godina. Brzina, kutovi, potezi, sve ukazuje na izvanzemaljsku tehnologiju.
Nekad su laseri bili popularni kod nas pa dobaci možda i više od kilometar, a tebi je dovoljno da se pomakneš ruku pa da laser ode par kilometara u sekundi :-D Pogledaj video što sam postavio prije par postova, za leteći objekat bilo bi čudo, ali mi ne znamo da li je to ili je nešto drugo
Laser nije isto što i čovjek. Čisto sumnjam da bi ljudsko tijelo moglo izdržati onu brzinu i pokrete. Ima videa gdje objekat sad na jednoj sad na skroz drugoj strani u sekundi. Može li ljudsko tijelo izdržati te sile?
Naravno, ako je to neki leteći objekat onda je baš brz, a ako nije nego nešto jedostavnije kao neki laser / hologram, onda za to nešto što nismo utvrdili šta je možda nije čudo što brzo ide. Naravno da laser ili nešto drugo nije isto kao objekat i čovjek, ali niko ne tvrdi da je unutra čovjek ili da je to neki fizički objekat samo govori da tako izgleda a ništa ništa utvrđeno. Glupo je pričati šta bi bilo kad bi bilo. @belfy je rekao ovo što govorim i iz onog klipa
shiljak wrote: 03/06/2021 19:06 Evo šta naučnik kaže o tom NLO-u

User avatar
GAU8
Posts: 9128
Joined: 05/01/2011 09:18

#206 Re: Potvrđeno postojanje NLO-a, a niko ni mukajet

Post by GAU8 »

Od milion mogućih pojašnjenja odmah izaberemo najnevjerovatnije...


To se stručno naziva confirmation bias.
Ali oni koji ga sprovode, to naravno zovu očitim i neoborivim dokazom.
User avatar
shiljak
Posts: 6496
Joined: 13/01/2005 11:58
Location: internet

#207 Re: Potvrđeno postojanje NLO-a, a niko ni mukajet

Post by shiljak »

GAU8 wrote: 06/06/2021 14:40 Od milion mogućih pojašnjenja odmah izaberemo najnevjerovatnije...


To se stručno naziva confirmation bias.
Ali oni koji ga sprovode, to naravno zovu očitim i neoborivim dokazom.
Ali šta ako su izvanzemaljci, možda su oni pomogli bill gatesu da napravi windows i steve jobsu da napravi iphone, možda je džaferović android
DonieBrasco
Posts: 15205
Joined: 31/08/2016 16:09

#208 Re: Potvrđeno postojanje NLO-a, a niko ni mukajet

Post by DonieBrasco »

Najjaci su mi ovi sa đinima. :lol:
belfy
Posts: 7557
Joined: 06/08/2007 09:00

#209 Re: Potvrđeno postojanje NLO-a, a niko ni mukajet

Post by belfy »

mozda su malo jaci ovi sto im se smiju, a ne znaju da nije đ nego dž... no, tijesna je utrka, a guzva u sesnaestercu. :mrgreen:
pemanapemani
Posts: 5347
Joined: 09/09/2008 15:12

#210 Re: Potvrđeno postojanje NLO-a, a niko ni mukajet

Post by pemanapemani »

Snimke koje je potvrdio Pentagon su iz 2004. i 2015. godine.
Objekte je uhvatio radar.
Piloti su svjedocili i objektu u moru, koji je stvarao pjenu na povrsini.
Sada se javljaju ozbiljni svjedoci koji su vidjeli slicne objekte tokom rata u Vijetnamu i Iraku, kao i oko vojnih baza polovinom 20 st.

Teorija o hologramu i dronovima slabo drzi vodu kada se uzme siri kontekst navedenih snimaka.
User avatar
GAU8
Posts: 9128
Joined: 05/01/2011 09:18

#211 Re: Potvrđeno postojanje NLO-a, a niko ni mukajet

Post by GAU8 »

pemanapemani wrote: 06/06/2021 19:02 Snimke koje je potvrdio Pentagon su iz 2004. i 2015. godine.
Objekte je uhvatio radar.
Piloti su svjedocili i objektu u moru, koji je stvarao pjenu na povrsini.
Sada se javljaju ozbiljni svjedoci koji su vidjeli slicne objekte tokom rata u Vijetnamu i Iraku, kao i oko vojnih baza polovinom 20 st.

Teorija o hologramu i dronovima slabo drzi vodu kada se uzme siri kontekst navedenih snimaka.
Ozbiljni svjedoci su vidjeli i Gospu iznad Medjugorja...
User avatar
Arminovski
Posts: 1209
Joined: 30/09/2005 19:05
Location: Norma cluster

#212 Re: Potvrđeno postojanje NLO-a, a niko ni mukajet

Post by Arminovski »

belfy wrote: 06/06/2021 16:05 mozda su malo jaci ovi sto im se smiju, a ne znaju da nije đ nego dž... no, tijesna je utrka, a guzva u sesnaestercu. :mrgreen:
:-D
+1
User avatar
geralt
Posts: 5146
Joined: 14/09/2017 12:45

#213 Re: Potvrđeno postojanje NLO-a, a niko ni mukajet

Post by geralt »

Procitao sam na internetu dobru logicnu tezu. Teorija da su NLO = vanzemaljci nema logike iz sljedeceg razloga: ako mogu ostati skriveni 99% posto vremena, zasto ne 100%, i zasto se tih preostalih 1% pokazu pred 5 ljudi u nekoj vukojebini, a ne npr. iznad Manhattna po danu?

Jedino logicno objasnjenje je dao Autostoperski vodic kroz galaksiju:
Teasers are usually rich kids with nothing to do. They cruise around looking for planets which haven't made interstellar contact yet and buzz them.

They find some isolated spot with very few people around, then land right by some poor soul whom no one's ever going to believe and then strut up and down in front of him wearing silly antennae on their heads and making beep beep noises.

Rather childish really.
User avatar
Challenger_
Posts: 13551
Joined: 05/03/2013 21:09
Location: 永恆 - bez podrumskih entiteta i taketo-maketo koalicije
Contact:

#214 Re: Potvrđeno postojanje NLO-a, a niko ni mukajet

Post by Challenger_ »

zilog wrote: 26/05/2021 21:47Da se odmah razumijemo, nista ne tvrdim dalje od onoga sto je Obama rekao...
Obama je kreten, nebitni debil.

Ono što je bitno je pitanje "zašto sada govore o ovom"?
User avatar
Haris.ba
Posts: 24385
Joined: 08/09/2005 20:08

#215 Re: Potvrđeno postojanje NLO-a, a niko ni mukajet

Post by Haris.ba »

Provalio ih Aleks...

lajkujMe
Posts: 12136
Joined: 06/04/2011 17:44
Location: Na svom mocnom racunaru

#216 Re: Potvrđeno postojanje NLO-a, a niko ni mukajet

Post by lajkujMe »

Meni oko svega ovog fascinantno da vec imamo dva osnovana tabora.

Jedni tvrde da nisu vise ludi da se to stvarno desava i da stvarno postoje
Drugi su ovi negatori koji izvlace iz guzova teorije da to nije to.
Prije su ovi drugi bili vazda u pravu a sad ispadaju glupi jer sta god tvrde nema smisla vise.
Ne pored nekoliko zvanicnih videa od strane Americke vojske koja su snimana naprednom tehnologijom od IR kamera, TV kamera na avionima i najbitnije Radarsko senzornih ocitavanja i na to dodaj jos ljudska iskustva i svjedocenja dolazis do zakljucka da pro UFO strana ima trostruki dokaz (radar-opticki senzori-svjedocenja iskusnih pilota) o postojanju istih i jos ne 1 ne 2 nego desetine slucajeva u povjesti.
Prica se sad da postoji bar 100 situacija Americke vojsme i UFO.

A ovi negatori imaju problem jer ne mogu da objasne razumno sta bi to moglo da bude osim NLO.
Doslo se dotle da se tvrdi da su to tajne Kineske ili Ruske letjelice a ne moze biti.
Ne moze jer se vidjenja vode unazad 70 godina. Ne moguce je to drzati u tajnosti.
Sta vise kakva korist od tehnologije koju drzis apsolutno tajnu?
Zelite mi reci da Rusi imaju napredne letjelice kao ove 70 godina i kriju je? Koji ce im onda k?


Isto tako vidim tvrdnje zasto nema HD snimka istih?
Ima eto ih 2004 god, 2019 god i video od proslog mjeseca, samo je vas problem sto ocekujete nesto nalik avionu gdje jasno vidis povrsinu aviona, teksturu, oblike i slicno a sve sto ae vidi je neato nalik Tic Tacu (cilindricnog oblika) koje izgleda kao da sjaji u biti izgleda kao Led sijalica koja je upaljena.
Po meni to je odlican nacin skrivanja, jasno se vidi na kilometre ali se uopste ne vidi sama letjelica.

Gledao sam interview Lex Fridmana s David Fravorom.
On kaze ono sto vidite na snimkama to je to kad je gledao svojim ocima isto je vidio.
Jedinu stvar koju je mogao raspoznati su na donjoj strani letjelice gdje kao male antene vire ispod plasta svjetlosti.

Moja teorija tog plasta svjetlosti i zasto se letjelice ne mogu vidjeti je sljedeca.
Po ponasanju letjelice, manevrima, ubrzanjima (G sila), moze se predpostaviti da te letjelice imaju neki vid Negacije sile Gravitacije i sile inercije.
Ima snimka iz 2019 s USS Omaha i svjedocenje Davida Fravora gdje ae opisuje manevar u obliku + znaka letjelica je nasumicno mjenjala smjer kretanja u znaku + bez da se ponasala kao helikopter npr.
Taj isti manevar helikopter moze da radi ALI, s jedne na drugu stranu tako da to polako uradi i uspori prvo, stane pa onda polako krene u drugu stranu a ove letjelice to rade ogromnom brzinom bez brige o G silama.
Cak bespilotne letjelice to ne bi mogle da urade jer ne postoji materijal na zemlji koji bi mogao da izdrzi takve sile. Nase letjelice bi se raspale iste sekunde.


Sto se tice sta bi to moglo biti ja naginjem na napredniju civilizaciju od nase ali nisam se pomirio s tom logikom samo zato sto nemamo dokaz za to, nismo znanstveno potvrdili te pojave bar ono sto znamo u javnosti.

Problem u ovom slucaju je visedecenijska stigmatizacija iste tematike, da znanost, javna znanost nije uradila ni jedno posmatranja i istrazivanje istih a to bi morala da uradi i da dobijemo dodatnih informacija sta bi to moglo biti.
Nervira me sto i dalje neki bitni znanstvenici ovo oznacuju kao fejk ili fatamorgana umjesto da se akupe sjednu i analiziraju svaki frejm sto imamo i pokusaju doci do logicnih zakljucaka i teorija kako i sta i nacine da se te pojave istraze kroz znanstveni princip.

Zelim napomenuti sem Pentagona, Obame i nekih senatora koji tvrde da je to stvarno da postoje jos izjave Izraelskih i Kanadskih Zvanicnika o ovim pojavama.
Ali nekako kao da covjecastvo to ne moze da svari i dalje negiramo isto.

Ps. Zelim jos da postavim pitanje koje mene zanima.
Na 2 snimka ovih letjelica ne moze da se vidi nista konvencionalno ima jedna pojava koja mi je zapala za oko pa bih volio da cujem vase teorije.
Na tim snimkama vide se na IR snimkama oko same letjelice kao tanki film mozda pola metra debljine.
Izgleda kao ona zakrivljenost kao kad pustis vodu niz sudoper pa se voda vrti oko odvoda i pravi zakrivljene linije u vodi.

Moja predpostavka je da je ta iskrivljenost i ujedno svjetljenje letjelice povezana.
I to na nacin da letjelica na neki nacin iskrivljuje prostor-vrijeme oko same letjelice.
Izgleda mi kao da se letjelica nalazi u svom malom prostor vremenu na koji ne djeljuje ostatak univerzuma a da je svijetlost iz objekata zapravo iskrivljena svjetlost i radijacija iz okoline koja se iskrivi i reflektuje kroz taj plast prostor-vremena.

I mislim da bi znanstvenici trebali krenuti od tog fenomena.
Uzeti HD snimke, uraditi analizu i provuci kroz super kompjutere u kombinaciji s trenutnim znanjem fizike i provuci simulaciju fizike na nacin da kazu Kompjuteru hocu da mi objasnis na koji nacin bi se postigao ovaj efekat ne obaziruci se na postojece zakone fizike i mi matematicki objasnis kako to postojici ma koliko suludo to bilo.
Mislim da bi se na taj nacin moglo doci do odredjene spoznaje kako te letjelice funkcionisu i mozda da i sami otkljucamo tu tehnologiju.
Tesko je izmisliti takvo nesto puno je lakse kopirati.
Pitaj Kineze kako :mrgreen:
User avatar
shiljak
Posts: 6496
Joined: 13/01/2005 11:58
Location: internet

#217 Re: Potvrđeno postojanje NLO-a, a niko ni mukajet

Post by shiljak »

@lajkujMe Svi znamo za bigfoot lika, zamisli sad da izađe jedan dobar video od vojske gdje se vidi neko kao čudovište i ti onda kreneš da tvrdiš da je to dokaz da postoji. Ti počneš da postavljaš sve prijašnje klipove što su ljudi ga kao snimili, znači sad odjednom svaki prijašnji lažni bigfoot video i priče postaju istina i ti kažeš pogledaj koliko ima "dokaza" :D
User avatar
saint_mirad
Posts: 4409
Joined: 25/02/2020 23:09

#218 Re: Potvrđeno postojanje NLO-a, a niko ni mukajet

Post by saint_mirad »

a što je problem ako snimci nisu full hd? cctv su nekvalitetni i crno-beli pa ih niko zbog toga ne odbacuje.
User avatar
vaučer
Posts: 8896
Joined: 04/08/2009 15:22
Location: Living in the past

#219 Re: Potvrđeno postojanje NLO-a, a niko ni mukajet

Post by vaučer »

Najdraža teorija bi mi bila da su umjesto vanzemaljaca ili vojske koja koristi vanzemaljsku tehnologiju - u pitanju neki hiper-napredni ljudi, Atlantida iz susjedstva. Njihovo društvo nas koristi kao trajni reality show, jer smo toliko nazadni i auto-destruktivni da služimo kao živuće upozorenje odakle su potekli i gdje se mogu strmoglaviti ako naruše balans. Kad dovedemo planet do granice, istrijebit će nas do par tisuća i krenuti iz početka. 😁
Milenkov buraz
Posts: 6956
Joined: 27/11/2018 13:02

#220 Re: Potvrđeno postojanje NLO-a, a niko ni mukajet

Post by Milenkov buraz »

NLO tj. UFO ne mora nužno značiti vanzemaljci jer to je jednostavno neidentificirani leteći objekat.
User avatar
saint_mirad
Posts: 4409
Joined: 25/02/2020 23:09

#221 Re: Potvrđeno postojanje NLO-a, a niko ni mukajet

Post by saint_mirad »

Milenkov buraz wrote: 08/06/2021 20:31 NLO tj. UFO ne mora nužno značiti vanzemaljci jer to je jednostavno neidentificirani leteći objekat.
da, tačno, ali isto tako tim nloom neko mora operirati. iza dizajna letelice očito stoji nekakva inteligencija. avion nije isto što i inženjer, ali kad vidiš da je isti produkt dizajna logično je da postoji dizajnerska inteligencija, neko ko je avion napravio i osmislio.
Milenkov buraz
Posts: 6956
Joined: 27/11/2018 13:02

#222 Re: Potvrđeno postojanje NLO-a, a niko ni mukajet

Post by Milenkov buraz »

saint_mirad wrote: 08/06/2021 20:36
Milenkov buraz wrote: 08/06/2021 20:31 NLO tj. UFO ne mora nužno značiti vanzemaljci jer to je jednostavno neidentificirani leteći objekat.
da, tačno, ali isto tako tim nloom neko mora operirati. iza dizajna letelice očito stoji nekakva inteligencija. avion nije isto što i inženjer, ali kad vidiš da je isti produkt dizajna logično je da postoji dizajnerska inteligencija, neko ko je avion napravio i osmislio.
Ne mora nužno imati pilota (nekoga go upravlja) može imati operatera koji na daljinu upravlja a može biti i autonomna letjelica sa unaprijed zadanim parametrima leta...itd. Može biti i nepoznati fenomen prirodni, može biti i nešto iz drugih dimenzija nama nepoznato sada, naravno mogu biti i izvanzemaljci.
User avatar
saint_mirad
Posts: 4409
Joined: 25/02/2020 23:09

#223 Re: Potvrđeno postojanje NLO-a, a niko ni mukajet

Post by saint_mirad »

Milenkov buraz wrote: 08/06/2021 20:45
saint_mirad wrote: 08/06/2021 20:36
Milenkov buraz wrote: 08/06/2021 20:31 NLO tj. UFO ne mora nužno značiti vanzemaljci jer to je jednostavno neidentificirani leteći objekat.
da, tačno, ali isto tako tim nloom neko mora operirati. iza dizajna letelice očito stoji nekakva inteligencija. avion nije isto što i inženjer, ali kad vidiš da je isti produkt dizajna logično je da postoji dizajnerska inteligencija, neko ko je avion napravio i osmislio.
Ne mora nužno imati pilota (nekoga go upravlja) može imati operatera koji na daljinu upravlja a može biti i autonomna letjelica sa unaprijed zadanim parametrima leta...itd. Može biti i nepoznati fenomen prirodni, može biti i nešto iz drugih dimenzija nama nepoznato sada, naravno mogu biti i izvanzemaljci.
svaka od navedenih varijanti podrazumeva inteligenciju iza. otuda i poveznica između nlo i (vanzemaljske) inteligencije.
User avatar
Riddle
Posts: 8178
Joined: 28/01/2011 20:20
Location: Safe Lane

#224 Re: Potvrđeno postojanje NLO-a, a niko ni mukajet

Post by Riddle »

Ovo se vidjalo godinama, decenijama i zato niko nije bas iznenadjen objavom, a i trenutno imamo preceg posla. Da li postoje vanzemaljci? Ja sam uvijek vjerovao da postoje, jer je matematicki vrlo izvjesno. Nije moguce da u toliko galaksija ne postoji neki oblik zivota. Hocemo li ih ikad sresti? Mozda. Mada ovako kad kontam, da sam ja vanzemaljac i da pogledam na Zemlju, definitivno se ne bih javio ovim homo sapiensima.
User avatar
shiljak
Posts: 6496
Joined: 13/01/2005 11:58
Location: internet

#225 Re: Potvrđeno postojanje NLO-a, a niko ni mukajet

Post by shiljak »

@Riddle džaba im sva njihova tehnologija kad se oni kriju od nas a mi ih opet snimimo :D
Post Reply