Potvrđeno postojanje NLO-a, a niko ni mukajet

Rasprave na razne teme... Ako ne znate gdje poslati poruku, pošaljite je ovdje.

Moderators: Benq, O'zone

Post Reply
User avatar
dulekrele
Posts: 3823
Joined: 10/04/2014 18:25

#226 Re: Potvrđeno postojanje NLO-a, a niko ni mukajet

Post by dulekrele »

Poslije pandemije vrijeme je da nas vanzemaljci posjete i mozemo se onda jebati.
User avatar
Riddle
Posts: 8179
Joined: 28/01/2011 20:20
Location: Safe Lane

#227 Re: Potvrđeno postojanje NLO-a, a niko ni mukajet

Post by Riddle »

shiljak wrote: 08/06/2021 20:59 @Riddle džaba im sva njihova tehnologija kad se oni kriju od nas a mi ih opet snimimo :D
:lol:

Ti to kazes s pretpostavkom da imaju napredniju tehnologiju. Mozda i nemaju, iako je ta njihova nama strana naravno. Mozda su neki nizi oblik zivota, zele ukrasti znanje, naci nove prirodne elemente i slicno.

Ja bih najvise volio upoznati vrstu koja nema predstavu o pojmovima kao imetak, klasna struktura, moc i slicno, da im je to potpuno strano.
Milenkov buraz
Posts: 6956
Joined: 27/11/2018 13:02

#228 Re: Potvrđeno postojanje NLO-a, a niko ni mukajet

Post by Milenkov buraz »

dulekrele wrote: 08/06/2021 21:04 Poslije pandemije vrijeme je da nas vanzemaljci posjete i mozemo se onda jebati.
Obje varijante su podjednako zastrašujuće i da ih nema ali i da ih ima.
Milenkov buraz
Posts: 6956
Joined: 27/11/2018 13:02

#229 Re: Potvrđeno postojanje NLO-a, a niko ni mukajet

Post by Milenkov buraz »

Riddle wrote: 08/06/2021 21:10
shiljak wrote: 08/06/2021 20:59 @Riddle džaba im sva njihova tehnologija kad se oni kriju od nas a mi ih opet snimimo :D
:lol:

Ti to kazes s pretpostavkom da imaju napredniju tehnologiju. Mozda i nemaju, iako je ta njihova nama strana naravno. Mozda su neki nizi oblik zivota, zele ukrasti znanje, naci nove prirodne elemente i slicno.

Ja bih najvise volio upoznati vrstu koja nema predstavu o pojmovima kao imetak, klasna struktura, moc i slicno, da im je to potpuno strano.
Ako pretpostavimo da su vanzemaljci onda sigurno da su napredniji od nas. Recimo da je njihov matični planet kod najbliže zvijezde suncu Proxima Centauri, udaljen cca. 4 svjetlosne godine, onda znamo da bi ljudi sa današnjom tehnologijom trebali putovati do nje 73.000 godina...onda je logično zaključiti da imaju napredniju tehnologiju.

Ako su vanzemaljci onda imaju tehnologiju sažimanja prostora i vremena, onda mogu prelaziti i iz dimenzije u dimenziju...onda nas mogu pojesti za doručak.
User avatar
Riddle
Posts: 8179
Joined: 28/01/2011 20:20
Location: Safe Lane

#230 Re: Potvrđeno postojanje NLO-a, a niko ni mukajet

Post by Riddle »

Milenkov buraz wrote: 08/06/2021 21:21Ako pretpostavimo da su vanzemaljci onda sigurno da su napredniji od nas. Recimo da je njihov matični planet kod najbliže zvijezde suncu Proxima Centauri, udaljen cca. 4 svjetlosne godine, onda znamo da bi ljudi sa današnjom tehnologijom trebali putovati do nje 73.000 godina...onda je logično zaključiti da imaju napredniju tehnologiju.

Ako su vanzemaljci onda imaju tehnologiju sažimanja prostora i vremena, onda mogu prelaziti i iz dimenzije u dimenziju...onda nas mogu pojesti za doručak.
Ima to smisla. Ali ne znamo kad su oni poslali ekspedicije, ne mora znaciti da su sazeli prostor i vrijeme i da je to bilo prosle sedmice ili godine, vec hiljadama godina prije u cilju da buduci narastaji dobiju neke informacije. Mozda su cak besmrtni. E to je tehnologija koju nismo otkrili. :lol:

Hipoteticko naglabanje. Istina je tamo negdje.
User avatar
zforumas
Posts: 8615
Joined: 25/10/2016 20:35

#231 Re: Potvrđeno postojanje NLO-a, a niko ni mukajet

Post by zforumas »

Tako su i pedesetih u USA vidjali UFO, cak i sluzbeno zakljucili da se radi o "letecem tanjiru" s druge planete a ono bi U-2 avion.

Treba malo sacekati, jedno 50ak godina da Pentagon kaze, mi se malo salili, to je nase.
User avatar
shiljak
Posts: 6496
Joined: 13/01/2005 11:58
Location: internet

#232 Re: Potvrđeno postojanje NLO-a, a niko ni mukajet

Post by shiljak »

Riddle wrote: 08/06/2021 22:01
Milenkov buraz wrote: 08/06/2021 21:21Ako pretpostavimo da su vanzemaljci onda sigurno da su napredniji od nas. Recimo da je njihov matični planet kod najbliže zvijezde suncu Proxima Centauri, udaljen cca. 4 svjetlosne godine, onda znamo da bi ljudi sa današnjom tehnologijom trebali putovati do nje 73.000 godina...onda je logično zaključiti da imaju napredniju tehnologiju.

Ako su vanzemaljci onda imaju tehnologiju sažimanja prostora i vremena, onda mogu prelaziti i iz dimenzije u dimenziju...onda nas mogu pojesti za doručak.
Ima to smisla. Ali ne znamo kad su oni poslali ekspedicije, ne mora znaciti da su sazeli prostor i vrijeme i da je to bilo prosle sedmice ili godine, vec hiljadama godina prije u cilju da buduci narastaji dobiju neke informacije. Mozda su cak besmrtni. E to je tehnologija koju nismo otkrili. :lol:

Hipoteticko naglabanje. Istina je tamo negdje.
Ako su došli da nam pomognu, mogli su nam pomoći barem da imamo današnju tehnologiju prije 100.000 godina a ne da pravimo piramide. Ne znam o kakvim informacijama pričaš, očigledno da nismo dobili :D
User avatar
aveos
Posts: 1662
Joined: 28/02/2012 08:42

#233 Re: Potvrđeno postojanje NLO-a, a niko ni mukajet

Post by aveos »

Ja mislim da su to putnici kroz vrijeme, zemljani...just saying
User avatar
Riddle
Posts: 8179
Joined: 28/01/2011 20:20
Location: Safe Lane

#234 Re: Potvrđeno postojanje NLO-a, a niko ni mukajet

Post by Riddle »

Ne nasi narastaji, vec njihovi. Ono poslali izvidnice po svemiru u nadi da ce nekad negdje da naleti povratna informacija.
User avatar
cartman
Posts: 1106
Joined: 02/12/2004 13:31

#235 Re: Potvrđeno postojanje NLO-a, a niko ni mukajet

Post by cartman »

aveos wrote: 08/06/2021 22:27 Ja mislim da su to putnici kroz vrijeme, zemljani...just saying
Vrlo moguce. Ima par zanimljivih teorija o NLO-ima i vanzemaljcima opcenito. Sta ako smo mi prva civilizacija ikad? Prvi oblik zivota koji je dostigao tehnoloski napredak, da smo mi prvi posijali zivot na bezbroj planeta i kroz milione godina nasi potomci nastanili daleke galaksije i kroz evoluciju te bezbrojne civilizaije vise nisu ljudi, homo sapiensi vec nesto sasvim drugo, a ovi NLO-i su ti vanzemaljci iz buducnosti, ili mozda cak neka vrsta nasih praprapra unuka iz buducnosti i zelimo da vidimo gdje je sve to pocelo.

A mozda NLO-i jesu letjelice nekih drugih civilizacija sa kojima zivimo paralelno u ovom vremenu u ovom kosmosu, koji su ovladali interstelarno putovanje. Bilo kroz vremenske crvotocine, ili su mozda fakat putovali stotinama hiljada godina da dodju do zemlje. U tom slucaju, sumnjam da su zivi organizmi u tim letjelicama. Isto kao sto mi saljemo robote, satelite i sonde na druge planete suncevog sistema, najvjerovatnije je da su te letjelice prazne, ili mozda opskrbljene umjetnom inteligencijom.

Sve u svemu, sta god, zanimljivo je :D
User avatar
Haris.ba
Posts: 24412
Joined: 08/09/2005 20:08

#236 Re: Potvrđeno postojanje NLO-a, a niko ni mukajet

Post by Haris.ba »

Ima dobar serijal knjiga "deathworlders".

Ne bih kvario detaljima, ali na nekoj skali kvalitete zivota od 1 do 10, 1 je dzenet gdje imas planetu gdje je sve dostupno, 10 je veoma komplikovane okolnosti za zivot. Zemlja je 12 na toj skali. Okruzenje na Zemlji je stvorilo ljude koji su veoma opasni usporedjujuci sa drugim civilizacijama.

Tesko da ja mogu zamisliti opasniju civilizaciju nego ljudsku. Tako, ja se nikada ne bih sikirao zvog vanzemaljaca kad bi ih bilo. Ja bih se samo sikirao za njih.

Uglavnom, ima i na jutjubu audio knjige.
User avatar
preselio na ahiret
Posts: 2739
Joined: 21/05/2021 01:40
Location: prvi saf

#237 Re: Potvrđeno postojanje NLO-a, a niko ni mukajet

Post by preselio na ahiret »

cartman wrote: 08/06/2021 22:54 Sta ako smo mi prva civilizacija ikad? Prvi oblik zivota koji je dostigao tehnoloski napredak, da smo mi prvi posijali zivot na bezbroj planeta i kroz milione godina nasi potomci nastanili daleke galaksije i kroz evoluciju te bezbrojne civilizaije vise nisu ljudi, homo sapiensi vec nesto sasvim drugo, a ovi NLO-i su ti vanzemaljci iz buducnosti, ili mozda cak neka vrsta nasih praprapra unuka iz buducnosti i zelimo da vidimo gdje je sve to pocelo.
Sa obzirom kad je nastao prvi tv a kad se pricalo o nlo-u i letilicama ova tvoja konstatacija je nemoguca.
User avatar
cartman
Posts: 1106
Joined: 02/12/2004 13:31

#238 Re: Potvrđeno postojanje NLO-a, a niko ni mukajet

Post by cartman »

preselio na ahiret wrote: 09/06/2021 01:10
cartman wrote: 08/06/2021 22:54 Sta ako smo mi prva civilizacija ikad? Prvi oblik zivota koji je dostigao tehnoloski napredak, da smo mi prvi posijali zivot na bezbroj planeta i kroz milione godina nasi potomci nastanili daleke galaksije i kroz evoluciju te bezbrojne civilizaije vise nisu ljudi, homo sapiensi vec nesto sasvim drugo, a ovi NLO-i su ti vanzemaljci iz buducnosti, ili mozda cak neka vrsta nasih praprapra unuka iz buducnosti i zelimo da vidimo gdje je sve to pocelo.
Sa obzirom kad je nastao prvi tv a kad se pricalo o nlo-u i letilicama ova tvoja konstatacija je nemoguca.
Ne kontam sta si htio rec :-D
lajkujMe
Posts: 12136
Joined: 06/04/2011 17:44
Location: Na svom mocnom racunaru

#239 Re: Potvrđeno postojanje NLO-a, a niko ni mukajet

Post by lajkujMe »

Puno nagadjanja puno predpostavki o necemu za sta bukvalno nemamo nista vise nego snimke letjenja i manevrisanja.
Ja bih iskreno najvise volio da su to tajne letjelice neke vojske na zemlji.
Jer da su to vanzemaljci koji su mnogo napredniji od nas i da nas posmatraju vec 70 godina a da se jos nisu javili to u meni budi tjeskobu to jest ljudski gen se aktivirao ko si sta gledas sta hoces :mrgreen:

Ako su milionima godina ispred nas to me ne tjesi nego mi samo daje doznanja koliko smo mali naspram svemira. I koliko smo zapravo izlozeni kao vrsta.

Kazu mnogi da su zlobne ove letjelice oni bi nas davno unistili a ne mora da znaci.

Mislim da su predpostavke da nisu agresivni prerana konstatacija gledajuci Zemlju i ziva bica na njoj kao primjer.
User avatar
Sanjarko
Posts: 23017
Joined: 17/02/2015 19:32
Location: U snu

#240 Re: Potvrđeno postojanje NLO-a, a niko ni mukajet

Post by Sanjarko »

Riddle wrote: 08/06/2021 21:10
shiljak wrote: 08/06/2021 20:59 @Riddle džaba im sva njihova tehnologija kad se oni kriju od nas a mi ih opet snimimo :D
:lol:

Ti to kazes s pretpostavkom da imaju napredniju tehnologiju. Mozda i nemaju, iako je ta njihova nama strana naravno. Mozda su neki nizi oblik zivota, zele ukrasti znanje, naci nove prirodne elemente i slicno.

Ja bih najvise volio upoznati vrstu koja nema predstavu o pojmovima kao imetak, klasna struktura, moc i slicno, da im je to potpuno strano.
Ne znam jesil upozno mene. Mene boli briga za to sve, ali znam ipak da se u ovom ovozemaljskom zivotu i sistemu nemoze od have zivit i da se bez para mozes samo slikat.
User avatar
Sanjarko
Posts: 23017
Joined: 17/02/2015 19:32
Location: U snu

#241 Re: Potvrđeno postojanje NLO-a, a niko ni mukajet

Post by Sanjarko »

aveos wrote: 08/06/2021 22:27 Ja mislim da su to putnici kroz vrijeme, zemljani...just saying
Postoji i ta opcija.
User avatar
preselio na ahiret
Posts: 2739
Joined: 21/05/2021 01:40
Location: prvi saf

#242 Re: Potvrđeno postojanje NLO-a, a niko ni mukajet

Post by preselio na ahiret »

cartman wrote: 09/06/2021 07:12
preselio na ahiret wrote: 09/06/2021 01:10
cartman wrote: 08/06/2021 22:54 Sta ako smo mi prva civilizacija ikad? Prvi oblik zivota koji je dostigao tehnoloski napredak, da smo mi prvi posijali zivot na bezbroj planeta i kroz milione godina nasi potomci nastanili daleke galaksije i kroz evoluciju te bezbrojne civilizaije vise nisu ljudi, homo sapiensi vec nesto sasvim drugo, a ovi NLO-i su ti vanzemaljci iz buducnosti, ili mozda cak neka vrsta nasih praprapra unuka iz buducnosti i zelimo da vidimo gdje je sve to pocelo.
Sa obzirom kad je nastao prvi tv a kad se pricalo o nlo-u i letilicama ova tvoja konstatacija je nemoguca.
Ne kontam sta si htio rec :-D
Tehnologija naprednija kod njih.
User avatar
mO k3
Posts: 34082
Joined: 23/09/2009 14:16
Location: https://youtu.be/xk7QKTXQGbg

#243 Re: Potvrđeno postojanje NLO-a, a niko ni mukajet

Post by mO k3 »

Sanjarko wrote: 09/06/2021 10:51
aveos wrote: 08/06/2021 22:27 Ja mislim da su to putnici kroz vrijeme, zemljani...just saying
Postoji i ta opcija.
ja sam jedan veliki Fringe fan :) ... google fringe
User avatar
Sanjarko
Posts: 23017
Joined: 17/02/2015 19:32
Location: U snu

#244 Re: Potvrđeno postojanje NLO-a, a niko ni mukajet

Post by Sanjarko »

mO k3 wrote: 09/06/2021 17:09
Sanjarko wrote: 09/06/2021 10:51
aveos wrote: 08/06/2021 22:27 Ja mislim da su to putnici kroz vrijeme, zemljani...just saying
Postoji i ta opcija.
ja sam jedan veliki Fringe fan :) ... google fringe
4400
User avatar
quoter
Posts: 526
Joined: 15/02/2011 23:57

#245 Re: Potvrđeno postojanje NLO-a, a niko ni mukajet

Post by quoter »

Nije mi jasno, NLO leti američkom "no fly" zonom i oni se smiju i za.ebavaju kako brzo leti. Zašto nisu pucali? Jedna tako ozbiljna zemlja, u ovom slučaju, reakcija nula. Ne vjerujem da je ovo stvarno.
BiBi911
Posts: 2790
Joined: 09/12/2018 17:47

#246 Re: Potvrđeno postojanje NLO-a, a niko ni mukajet

Post by BiBi911 »

quoter wrote: 09/06/2021 21:06 Nije mi jasno, NLO leti američkom "no fly" zonom i oni se smiju i za.ebavaju kako brzo leti. Zašto nisu pucali? Jedna tako ozbiljna zemlja, u ovom slučaju, reakcija nula. Ne vjerujem da je ovo stvarno.
Bil ti pucao na svoju testnu masinu.

Vecina tih nlo se pojavi u blizini americkih testnih centara. A nasi susjedi toliko seru da su turci razvijeni da bez njih amerikanci ne mogu poslat nikoga u svemir.
User avatar
quoter
Posts: 526
Joined: 15/02/2011 23:57

#247 Re: Potvrđeno postojanje NLO-a, a niko ni mukajet

Post by quoter »

BiBi911 wrote: 09/06/2021 21:09
quoter wrote: 09/06/2021 21:06 Nije mi jasno, NLO leti američkom "no fly" zonom i oni se smiju i za.ebavaju kako brzo leti. Zašto nisu pucali? Jedna tako ozbiljna zemlja, u ovom slučaju, reakcija nula. Ne vjerujem da je ovo stvarno.
Bil ti pucao na svoju testnu masinu.

Vecina tih nlo se pojavi u blizini americkih testnih centara. A nasi susjedi toliko seru da su turci razvijeni da bez njih amerikanci ne mogu poslat nikoga u svemir.
To i želim da kažem, kakvi vanzemaljci.
soha96
Posts: 2377
Joined: 13/01/2015 23:30

#248 Re: Potvrđeno postojanje NLO-a, a niko ni mukajet

Post by soha96 »

Glupost, NLO se pojavljuje sirom planete decenijama unazad. Ne kazem da ne moze biti nasa tehnologija, ali to nije nikakva ultra realna opcija.
Piaty
Posts: 5591
Joined: 01/12/2020 00:58

#249 Re: Potvrđeno postojanje NLO-a, a niko ni mukajet

Post by Piaty »

Milenkov buraz wrote: 08/06/2021 21:21
Riddle wrote: 08/06/2021 21:10
shiljak wrote: 08/06/2021 20:59 @Riddle džaba im sva njihova tehnologija kad se oni kriju od nas a mi ih opet snimimo :D
:lol:

Ti to kazes s pretpostavkom da imaju napredniju tehnologiju. Mozda i nemaju, iako je ta njihova nama strana naravno. Mozda su neki nizi oblik zivota, zele ukrasti znanje, naci nove prirodne elemente i slicno.

Ja bih najvise volio upoznati vrstu koja nema predstavu o pojmovima kao imetak, klasna struktura, moc i slicno, da im je to potpuno strano.
Ako pretpostavimo da su vanzemaljci onda sigurno da su napredniji od nas. Recimo da je njihov matični planet kod najbliže zvijezde suncu Proxima Centauri, udaljen cca. 4 svjetlosne godine, onda znamo da bi ljudi sa današnjom tehnologijom trebali putovati do nje 73.000 godina...onda je logično zaključiti da imaju napredniju tehnologiju.

Ako su vanzemaljci onda imaju tehnologiju sažimanja prostora i vremena, onda mogu prelaziti i iz dimenzije u dimenziju...onda nas mogu pojesti za doručak.
Ako pretpostavimo da su na Proxima Centauri, sta nam garantira da su oni toliko napredni? Sjecam se da sam kod Ahmeda Bosnica citao bas istu teoriju (mozda si je i ti preuzeo), ali bas je samo prosta teorija.
Ne mora znaciti da su toliko napredni, zasto bi znacilo?

Ja vjerujem u NLO-e, ali ne i u vanzemaljce.
Zasto?
Evo opet se vracam na ono sto se sjecam iz Bosnicevih knjiga iz sedamdesetih i osamdesetih gdje on spominje razna svjedocanstva o vidjenju NLO i vanzemljaca i u mnogim od tih svjedocanstava je bila situacija tipa "taman kada sam otrcao po fotoaparat, NLO je ispario" ili "htio sam fotografirati, ali mi je baterija riknula" i slicno.
A evo npr. danas su svima mobiteli nadohvat ruke i nista se nije promijenilo. Ima jos mnogo toga.

U NLO sam uvijek vjerovao (nekada doduse i kao vanzemljski NLO, a sada iskljucivo kao zemljski).
Mislim da su Nijemci cetrdesetih godina bili na tragu toga. Danas sam siguran da postoje letjelice americkoe ili ruske proizvodnje za koju javnost ne zna. A poree toga postoji zaista mnogo ali bas mnogo svjedocanstava pilota sirom svijeta o susretu sa nepoznatim letecim objektom. U svakom slucaju, nesto ne znam da je iko na drugoj straani u kabini vidio vanzemaljca, ali jeste NLO.
BiBi911
Posts: 2790
Joined: 09/12/2018 17:47

#250 Re: Potvrđeno postojanje NLO-a, a niko ni mukajet

Post by BiBi911 »

soha96 wrote: 09/06/2021 23:00 Glupost, NLO se pojavljuje sirom planete decenijama unazad. Ne kazem da ne moze biti nasa tehnologija, ali to nije nikakva ultra realna opcija.
https://www.esri.com/videos/watch?video ... -sightings
98,8% u americi(I zemljama gdje se koristi engleski jezik).. ovo ostalo uzjebe se nekoj hamsi pa I ona hoce ko biva da je amerikanka pa prijavi da je nesto vidjela.
Post Reply