Potvrđeno postojanje NLO-a, a niko ni mukajet

Rasprave na razne teme... Ako ne znate gdje poslati poruku, pošaljite je ovdje.

Moderators: Benq, O'zone

Post Reply
User avatar
Averus
Posts: 20338
Joined: 13/02/2008 17:07

#301 Re: Potvrđeno postojanje NLO-a, a niko ni mukajet

Post by Averus »

Evo malo novosti da tema ne umre :)

Ranije sam objavio - Pentagon objavio izvještaj o UFO/UAP/NLO
Samo PDF (9 stranica): https://www.dni.gov/files/ODNI/document ... 210625.pdf


Sekretar Odbrane US izjava:
Izjava/Nalog: https://i.imgur.com/1moB1xn.jpg
Članak: https://thedebrief.org/pentagon-told-to ... ask-force/


Kevin Day traži javno izvinjenje njemu i njegovim kolegama zbog šikaniranja po pitanju njihovih izjava i prijavljivanja NLO-a
(ovo se desilo neposredno nakon objave Pentagonovog izvještaja)
https://i.imgur.com/hXtX629.jpg





Francuski izvještaj o NLO-ima (objavljen isti dan kad i američki):
verzija na francuskom jeziku: https://www.3af.fr/global/gene/link.php ... =4372&fg=1
verzija na engleskom jeziku: https://www.3af.fr/global/gene/link.php ... =4375&fg=1
User avatar
Averus
Posts: 20338
Joined: 13/02/2008 17:07

#302 Re: Potvrđeno postojanje NLO-a, a niko ni mukajet

Post by Averus »

Ostale zanimljivosti:

Privatna firma u Japanu otvorila UFO laboratorij u Fukushimi, radi istraživanja NLO-a

https://bit.ly/3h2MEC3


Lue Elizondo - komentar na pentagonov izvještaj:
(Lue je jedan od glavnih aktera u 'tjeranju' američke vlade da konačno priznaju postojanje NLO-a)
https://preview.redd.it/bc6ntff3ei771.j ... 9aaaf40305




Društvene mreže:
- Jeremy Corbell je najavio da će objaviti neviđene video dokaze o NLO-ima. (Lično ne očekujem ništa od ovoga jer je lik ublehaš željan pažnje, ali...)
- Neil deGrasse Tyson kao reakciju na UAP Report spama twitter sa anti-UFO tweetovima (kako starim, tako i novim). Zabavno je čitati i njegove, a i odgovore relevantnih ljudi za ovu temu.
- Zainteresovanost za NLO-e u americi porasla za 43%.
- Christopher Mellon komentar prije objave reporta: https://preview.redd.it/3srswghiz9771.jpg
User avatar
Dozer
Posts: 28353
Joined: 19/09/2008 10:14
Location: Zemlja maloumne ENV matrice...

#303 Re: Potvrđeno postojanje NLO-a, a niko ni mukajet

Post by Dozer »

Ne kontam ja vas...

Rozvel je nesto za sta se zna vec 74 godine, odavno potvrdjen pad NLO-a u kojem su nadjena vanzemaljska bica. Od prije 24 godine ucesnici desavanja vise nisu vezani ugovorima o sutnji i poceli su pricati (bar oni koji su jos zivi), kao i njihovi nasljednici, i tu je iz mora dokaza i svjedocenja sasvim jasno o cemu se radi. Ima tu slicnih desavanja more.

Pogledajte "Phill Schneider" po internetu, ima i par clipova na YT, i vidite sta je covjek pricao (dok naprasno nije umro, kao i mnogi drugi koji su se drznuli da progovore). Ima i ona neka dr. Kristina-nesto, ista stvar kao i Schneider.

Pogledajte Medvedeva kada novinaru kaze da pogleda film Ljudi u crnom, ali ne onaj s Willom Smithom, nego ruski dokumentarac tog naziva (i pogledajte ga).

Pogledajte konferenciju na kojoj nekadasnji kanadski ministar odbrane javno poziva kolege da se "svijetu konacno kaze istina o vanzemaljcima".

Pogledajte more drugih dokaza poput "krugova u zitu", IR snimaka meksicke avijacije, svjedocenja ljudi u Peruu o NLO-ima koji za 20-ak minuta usisaju milione kubika vode iz planinskih jezera (vodik/hidrogen je odlicno gorivo, btw), itd.itd.itd.
Procitajte famozni "Lacerta file" iz, cini mi se, 1999.

Pretrkeljajte WikiLeaks na "ufo", "aliens" i sl.. Naci cete gomilu TopSecret USA dokumenata pisanih od strane raznih senatora, obavjestajaca i sl. o NLO-ima, susretima trece i cetvrte vrste, itd..

Sjetimo se sta je sam Tesla tvrdio o "svojim" pronalascima. Parafraziram: Nisam ja nista sam izumio, nego su mi se nacrti svega samo pojavljivali u glavi i ja sam onda to samo pravio.

Zapitajte se sljedece:
- Da li je zaista moguce da smo mi sami, kao vrsta, tokom zadnjih 150 godina tehnoloski napredovali 1000x vise i brze nego za 200.000 godina prije toga?
- Otkud nam silikonski cip?
- Otkud nam raznorazne tehnologije i materijali za koje nismo ni znali do prije 50 godina?
- Otkud uopste MI, ovakvi kakvi jesmo, da se samo pojavimo prije cca. 250.000 godina (koliko mi sami procjenjujemo da postojimo)? Ne ide evolucija bas tako brzo....
- Zasto se svaka moguca religija "obraca" nebu?
- Otkud iste stvari (simboli, vrlo slicni nazivi, rijeci, slike, figure, gradjevine, itd.) na razlicitim stranama svijeta i u razlicitim kutlurama i civilizacijama, a sve staro 3000+ godina?
- Zasto ni danas nismo sposobni (ni tehnicki, ni tehnoloski) ponoviti mnoge stvari stare hiljadama godina, niti dokazati nacine na koje je sve to radjeno i pravljeno (piramide i nacin njihove gradnje i obrade materijala su jos uvijek enigma npr., ili famozne savrseno precizne rupe u granitu u Peruu, ili bi Meksiko...svejedno, a za koje je utvrdjeno da su napravljene nekim vrlo preciznim, tvrdim i brzim alatom kakav mi ni danas ne posjedujemo)?

Iz svega je vise nego jasno da smo kroz vrijeme cesto imali pomoc "izvana", a vjerovano je tako i danas. Samim tim je jasno i ko su nasi bogovi, oduvijek.
I ovo uejdno daje i odgovor na pitanje "zasto se sve zataskava toliko dugo". Nije tesko zamisliti paniku kod ogromne vecine ljudi kada bi vlade rekle - da, vanzemaljci postoje, nismo sami u svemiru, i nasa vrsta je njihov "proizvod".
Zamislite haosa, pogotovo kod religizonih...
Ali, upravo zato se u zadnjih 10-ak godina desava prava ekspanzija "SF" filmova i serija, kroz koje se, ja mislim, na razne nacine masama priblizava ta ideja postojanja vanzemaljaca i raznih drugih "cudesa", bukvalno se kroz to sugerise sta sve postoji, a cilj je da se ljudi postepeno privikavaju na sve to kako bi, kada se desi konacno priznanje i objava svega toga, panika i haos bili sto manji.
User avatar
fijesta7
Posts: 711
Joined: 15/03/2018 20:21

#304 Re: Potvrđeno postojanje NLO-a, a niko ni mukajet

Post by fijesta7 »

Dozer wrote: 29/06/2021 10:07 Ali, upravo zato se u zadnjih 10-ak godina desava prava ekspanzija "SF" filmova i serija, kroz koje se, ja mislim, na razne nacine masama priblizava ta ideja postojanja vanzemaljaca
U zadnjih 10-ak godina samo izlaze trashevi koji svakog racionalnog odvracaju od ideje postojanja vanzemaljaca.

A taman sam negdje osamdesetih povjerovao sa bliskim susretom trece vrste ... :-D
User avatar
Dozer
Posts: 28353
Joined: 19/09/2008 10:14
Location: Zemlja maloumne ENV matrice...

#305 Re: Potvrđeno postojanje NLO-a, a niko ni mukajet

Post by Dozer »

Pa nije bas tako... Pogledaj serijal StarGate, recimo... Ima tu raznih momenata, ali i gomila nekih stvari oko kojih se otvoren um malo zapita....

A nije valjda da si se primio na Blejkovu sedmorku, Cajlonce i Galaktiku :D
User avatar
Dozer
Posts: 28353
Joined: 19/09/2008 10:14
Location: Zemlja maloumne ENV matrice...

#307 Re: Potvrđeno postojanje NLO-a, a niko ni mukajet

Post by Dozer »

Jah...i... Sta ce?
Ganjace ih avionima? :lol: :lol:

Postoje nebrojena svjedocenja komercijalnih i vojnih pilota koji kazu da su u takvim susretima NLO-i letili pored njih pri brzinama od 1-2 maha, a zatim jednostavno ubrzavali i nestajali za 1-2 sec s vidika. Dakle, odlazili su minimalno duplo brze :D
User avatar
Averus
Posts: 20338
Joined: 13/02/2008 17:07

#308 Re: Potvrđeno postojanje NLO-a, a niko ni mukajet

Post by Averus »

Za početak, dovoljno je da se javno kaže da to postoji i da se počne izučavati.
Najveća prepreka svemu u vezi s ovom temom su:

1. Religijske vođe, lobiji i vlasti
2. Pregršt lažnih izjava, svjedočenja i podmetnutih individua kako bi se ta cijela tema smatrala šprdancijom
3. Ljudi koji lako vjeruju svemu nabrojanom iz 1. i 2. tačke



Dakle, treba svemu pristupati sa skepticizmom, ali i znatiželjom.
User avatar
Haris.ba
Posts: 24403
Joined: 08/09/2005 20:08

#309 Re: Potvrđeno postojanje NLO-a, a niko ni mukajet

Post by Haris.ba »

Averus wrote: 29/06/2021 12:27 Za početak, dovoljno je da se javno kaže da to postoji i da se počne izučavati.
Najveća prepreka svemu u vezi s ovom temom su:

1. Religijske vođe, lobiji i vlasti
2. Pregršt lažnih izjava, svjedočenja i podmetnutih individua kako bi se ta cijela tema smatrala šprdancijom
3. Ljudi koji lako vjeruju svemu nabrojanom iz 1. i 2. tačke



Dakle, treba svemu pristupati sa skepticizmom, ali i znatiželjom.
A šta da se kaže da postoji? Pa rečeno je da postoji NLO. Šta sad treba? Lupati ljudima po glavi da shvate da postoje NLO?

Šta religijske vođe sprečavaju? Izašao papa i Pezić i rekli de nemoj?

Šta je problem što se šprda? Sa čime se to ne šprda danas?

Lobiji? Kakvi lobiji? Kakve vlasti sprečavaju izučavanje?
User avatar
Dozer
Posts: 28353
Joined: 19/09/2008 10:14
Location: Zemlja maloumne ENV matrice...

#310 Re: Potvrđeno postojanje NLO-a, a niko ni mukajet

Post by Dozer »

Vlasti USA, RU, FRA, GB, DE, JAP i CN, itd., 100% znaju i sta su, i ciji su, i ko je u tim NLO-ima. I ne, to sigurno nismo mi, jer postoje svjedocenja o svemu tome iz vremena kada je Ikar pokusavao letiti s perjem na rukama.
Last edited by Dozer on 29/06/2021 12:49, edited 1 time in total.
User avatar
Averus
Posts: 20338
Joined: 13/02/2008 17:07

#311 Re: Potvrđeno postojanje NLO-a, a niko ni mukajet

Post by Averus »

1. Svaka religija je prepisana. To je istina. To je nešto što se može i provjeriti, ako ti nije mrsko čitati.
Ako bi se ta istina počela, kao što bi i trebala, prenositi kao znanje u školama - religijske vođe, vlasti i lobiji bi se digli protiv toga.
Kad kažem digli, to se odmah podrazumijeva vatra, motika i puška - jer su to većinom ekstremni ljudi.
Kad moćnici počnu gubiti moć, problemi nastaju.

Da se vratim na temu - recimo, teoretski, da postoji kontakt sa vanzemaljcima.
Da su nas oni ovdje posadili i da su Isus, Allah, Juda, Buda i svi ostali zapravo halucinacije ili samo plod naše percepcije njihovog pojavljivanja kroz historiju - misliš da bi to tek tako prošlo bez problema? Sjeti se da je prije godinu dana pola amerike gorilo jer su vjerski fanatici imali 'svog' predsjednika, koji je za njih 'najava povratka Isusa na zemlju'. Pročitali su trideset riječi i pogledali pet youtube clipova o QAnon-u i zaključili da je to tako. I dođe neko i kaže "sve što je iko vjerovao u posljednjih 15000 godina je laž i obmana".
Evo dokazi, evo činjenice, evo vanzemaljac će vam objasniti.

Šta misliš kako bi reagovali:
1. Obični ljudi
2. Vjerske vođe i lobiji koji, realno, drže svu moć na svijetu - samo raspoređenu po interesnim regijama

Samo skontaj da se, zbog vjerskih lobija, u nekim državama svijeta u škole vraća učenje ravne planete. Toliko o tome.


2. Problem šprdancije bi i sam znao, da razmisliš.
70 godina ljudi koji ostaju bez posla, bivaju zatvoreni u kojekakve institucije, koji prolaze kroz raznorazne psihološke torture samo zato što su rekli da su vidjeli nešto što moćnicima ne odgovara da se zna.
Koliko je pilota, mornara, vojnika itd. ostalo bez posla, života?
I sad neko dođe i kaže "ej, sorry, bio si u pravu".
Da nije bilo šprdancije, ne bi gore spomenutom Kevin Day-u vojni psiholog s podsmijehom rekao "šta si ti pušio?". Ne, nego bi se istražilo, analiziralo.
Pa sve i da nije NLO, barem bi se saznalo šta je, ili bi se razvile neke prihvatljive teorije o tome šta je.

3. Doslovno većina svjetskih vlasti sprečavaju izučavanje samim tim što ignorišu postojanje.
Ne moraju javno ni reći da ne postoji NLO. Dovoljno je da ignorišu tu temu i već su protiv.
Prva na spisku je SAD, jer laže decenijama.

S druge strane, mnoge države su javno priznale da postoji 'nešto', čak naveli svoje teorije (između ostalog i vanzemaljce), te jasno dali do znanja da ne znaju šta je, da nemaju načina da saznaju više, kao i da su trenutno samo u mogućnosti otkriti većinu neidentifikovanih objekata pomoću radara i drugih tehnologija.
Štaviše, neke od mornarica su iste otkrivale i pod morem.
lajkujMe
Posts: 12136
Joined: 06/04/2011 17:44
Location: Na svom mocnom racunaru

#312 Re: Potvrđeno postojanje NLO-a, a niko ni mukajet

Post by lajkujMe »

Najbitnije je da stigma nestane i da normalni ljudi pocinju da kroz jasno definisan proces prijavljuju NLO bez predrasuda.
Da se stigma ukine i da pravi znanstvenici pocnu s procesom istrazivanja tih pojava da iskoriste postojece tehnologije i kreiraju nove metode istrazivanja ne bi li se napokon vise saznalo o tim pojavama.

Jednu zanimljivost da podjelim. Neki dan gledao neki podcast mislim da je bio Lex Fridman i postavio je jedno zanimljivo pitanje.
S obzirom na svu modernu tehnologiju, ailne teleskope koji motre nebo, razni sateliti koji motre zemlju kako ti sa nema vise HD snimaka?
Na sta mu je astronom odgovorio.
Teleskopi su dizajnirani da gledaju daleko u galaksiju i svemir nemaju mogucnost da prate blisko nebo, sem novog teleskopa na Havajima koji je predvidje da prati near earth objekte on ce mozda moci da ih vidi.

Ali kaze, spijunski sateliti bi morali da ih vide i da ako postoje da zemaljske vlade tu se pogotovo misli na US, Kinu i Rusiju moraju da imaju snimke i da se to nece nikada objaviti jer su same snimke pravljene od strane Spijunskih satelita top secret jer bi to otkrilo tehnoloske mogucnosti neprijatelju.


Ja se sad nadam da ce znanstvenici krenuti s makar jednostavim istrazivanjem.
Eto nek pocnu s analizom tkz 140 incidenata iz zadnjih 5 godina koje je Americka vlada priznala.
Nek provjere statisticku mapu i izvade iz toga podrucja s visokom vjerovatnocom ukazanja i postave vrhunsku opremu znaci HD kamere, senzori raznih vrsta i pocnu pratiti nebo mozda se sta i ukaze.
User avatar
Dozer
Posts: 28353
Joined: 19/09/2008 10:14
Location: Zemlja maloumne ENV matrice...

#313 Re: Potvrđeno postojanje NLO-a, a niko ni mukajet

Post by Dozer »

Mi smo jedna zestoko nafurana vrsta na svoju "pamet" i "inteligenciju", a zapravo je cinjenica da nemamo pojma ni sta se nalazi pod "nasim" morima i okeanima, a kamoli u svemiru (kojeg takodjer cesto nazivamo "nasim").

Gledam nedavno Discovery Science i neka emisija o svemiru. Hubl je pronasao nekakvu galaksiju, najudaljeniju koju uopste vidimo, i proracunima se doslo do toga da je ta galaksija od nas udaljena 32 milijarde svjetlosnih godina.
Ovo je samo po sebi "non-sense", s obzirom da mi "znamo" da je svemir star 13,8 milijardi godina, a do tog "znanja" smo dosli metodom mjerenja najudaljenije zvijezde i brzine svjetlosti.

Sad, s ovim novim (nisu bas nova, stara su vec sad par godina) otkricima i proracunima spomenute galaksije udaljene 32 milijarde svjetlosnih godina, kao i proracunima brzine njenog udaljavanja od nas, izgleda da je u pitanje dovedeno sve sto "znamo" o svemiru, ali ne samo to - dovedene su u pitanje i neke nase teorije, poput Ajnstajnove specijalne teorije relativiteta, jer - izgleda da se ta galaksija od nas udaljava brzinom vecom od brzine svjetlosti.

Kao sto znamo, mi smatramo da je brzina svjetlosti nesto najbrze i da se nista ne moze kretati brze od toga (300.000 km/s). Ova galaksija to pobija.
User avatar
Averus
Posts: 20338
Joined: 13/02/2008 17:07

#314 Re: Potvrđeno postojanje NLO-a, a niko ni mukajet

Post by Averus »

Ništa mi ne znamo, samo se kurčimo :D
User avatar
Dozer
Posts: 28353
Joined: 19/09/2008 10:14
Location: Zemlja maloumne ENV matrice...

#315 Re: Potvrđeno postojanje NLO-a, a niko ni mukajet

Post by Dozer »

Upravo tako.
User avatar
joint union
Posts: 2839
Joined: 31/01/2006 09:54

#316 Re: Potvrđeno postojanje NLO-a, a niko ni mukajet

Post by joint union »

Meni je zanimljivo zasto se uopste toliko opovrgava i ismijava mogucnost postojanja zivota negdje drugdje osim na planeti Zemlji?
Nekako mi se cini da se u negiranje svih ostalih, uslovno receno "imaginarnih" stvari, ne ulaze ovoliko truda za prigusivanje, te proglasavanje navodnih ocevidaca obicnim budalama ili korisnicima opojnih sredstava. Zasto se ovoliko truda ne ulaze u opovrgavanje npr cudovista iz Loch Nesa, ili sta ja znam, cupakabre ili, ne dao Bog, religija?
User avatar
Project Ashe
Posts: 637
Joined: 26/03/2021 14:15

#317 Re: Potvrđeno postojanje NLO-a, a niko ni mukajet

Post by Project Ashe »

Dozer wrote: 29/06/2021 13:00 Mi smo jedna zestoko nafurana vrsta na svoju "pamet" i "inteligenciju", a zapravo je cinjenica da nemamo pojma ni sta se nalazi pod "nasim" morima i okeanima, a kamoli u svemiru (kojeg takodjer cesto nazivamo "nasim").

Gledam nedavno Discovery Science i neka emisija o svemiru. Hubl je pronasao nekakvu galaksiju, najudaljeniju koju uopste vidimo, i proracunima se doslo do toga da je ta galaksija od nas udaljena 32 milijarde svjetlosnih godina.
Ovo je samo po sebi "non-sense", s obzirom da mi "znamo" da je svemir star 13,8 milijardi godina, a do tog "znanja" smo dosli metodom mjerenja najudaljenije zvijezde i brzine svjetlosti.

Sad, s ovim novim (nisu bas nova, stara su vec sad par godina) otkricima i proracunima spomenute galaksije udaljene 32 milijarde svjetlosnih godina, kao i proracunima brzine njenog udaljavanja od nas, izgleda da je u pitanje dovedeno sve sto "znamo" o svemiru, ali ne samo to - dovedene su u pitanje i neke nase teorije, poput Ajnstajnove specijalne teorije relativiteta, jer - izgleda da se ta galaksija od nas udaljava brzinom vecom od brzine svjetlosti.

Kao sto znamo, mi smatramo da je brzina svjetlosti nesto najbrze i da se nista ne moze kretati brze od toga (300.000 km/s). Ova galaksija to pobija.
jedan od razloga zašto ja gaovorim da je i nauka u neku ruku vjera, jer ti faktički moraš vjerovati naučniku da je to njegovo ispravno i tako kao i što vjeruješ vjerslkim licima da je ono što oni govore ispravno iako ni jedno ni druge ne mora biti ispravno. Naravno ima tu dosta razlika, međutim naučni daogmatizam nije ništa novo, ajnštajn je se sturio dok je kolege uvjerio da je njegova teorija relativitieta tačana, zašto ako je naučno mogao dokazati da je tačana mu je trebalo toliko vremena? U pravu si mi smo samo nafurani da znamo nešta svašta u stvari ne znamo ništa.
jagugu
Posts: 1142
Joined: 28/07/2018 16:02

#318 Re: Potvrđeno postojanje NLO-a, a niko ni mukajet

Post by jagugu »

Dozer wrote: 29/06/2021 13:00 .
Šta kažeš na ovo? :D

User avatar
Averus
Posts: 20338
Joined: 13/02/2008 17:07

#319 Re: Potvrđeno postojanje NLO-a, a niko ni mukajet

Post by Averus »

Nauka je od religije samo bolja zbog toga što kad se otkrije da je neko pogriješio, to se izučava i poništavaju se stare greške. U religijama je sve apsolutno i nema šanse uvjeriti vjernike u nešto drugo - nažalost.

@jagugu odlična scena iz odličnog filma
Mislim da je objašnjena bit, s tim da je u stvarnom životu to možda još "mračnije" u vidu - nikoga ne boli k.. za ljude, nego samo za moć koju mogu izgubiti ako ljudi saznaju nešto više od onoga što im se daje na kašiku.
User avatar
saint_mirad
Posts: 4409
Joined: 25/02/2020 23:09

#320 Re: Potvrđeno postojanje NLO-a, a niko ni mukajet

Post by saint_mirad »

jagugu wrote: 29/06/2021 13:16
Dozer wrote: 29/06/2021 13:00 .
Šta kažeš na ovo? :D

nekad se najdublje istine sakriju na otvorenom tako što se prikažu u nekom filmu ili seriji kao zanimljiv sf.
lajkujMe
Posts: 12136
Joined: 06/04/2011 17:44
Location: Na svom mocnom racunaru

#321 Re: Potvrđeno postojanje NLO-a, a niko ni mukajet

Post by lajkujMe »

joint union wrote: 29/06/2021 13:09 Meni je zanimljivo zasto se uopste toliko opovrgava i ismijava mogucnost postojanja zivota negdje drugdje osim na planeti Zemlji?
Nekako mi se cini da se u negiranje svih ostalih, uslovno receno "imaginarnih" stvari, ne ulaze ovoliko truda za prigusivanje, te proglasavanje navodnih ocevidaca obicnim budalama ili korisnicima opojnih sredstava. Zasto se ovoliko truda ne ulaze u opovrgavanje npr cudovista iz Loch Nesa, ili sta ja znam, cupakabre ili, ne dao Bog, religija?

Kao sto neko vec rece nauka je slicna religiji moras vjerovati u ono sto vidis, ali isto tkao nauka kad se doksze nesto da je pogresno i ima dokaza objerucke prihvati to i dalje istrazuje.

Problem je sto prema Nauci mali leteci tanjiri ne bi smjeli da funkcionisu po principa nama poznate fizike.
To je automatski ne ne alarm kod njih.
Nazalost danasnja nauka je zatvorena vise od nauke iz 1920 i 1930 godina
User avatar
Haris.ba
Posts: 24403
Joined: 08/09/2005 20:08

#322 Re: Potvrđeno postojanje NLO-a, a niko ni mukajet

Post by Haris.ba »

Dozer wrote: 29/06/2021 13:00 Gledam nedavno Discovery Science i neka emisija o svemiru. Hubl je pronasao nekakvu galaksiju, najudaljeniju koju uopste vidimo, i proracunima se doslo do toga da je ta galaksija od nas udaljena 32 milijarde svjetlosnih godina.
Ovo je samo po sebi "non-sense", s obzirom da mi "znamo" da je svemir star 13,8 milijardi godina, a do tog "znanja" smo dosli metodom mjerenja najudaljenije zvijezde i brzine svjetlosti.

Sad, s ovim novim (nisu bas nova, stara su vec sad par godina) otkricima i proracunima spomenute galaksije udaljene 32 milijarde svjetlosnih godina, kao i proracunima brzine njenog udaljavanja od nas, izgleda da je u pitanje dovedeno sve sto "znamo" o svemiru, ali ne samo to - dovedene su u pitanje i neke nase teorije, poput Ajnstajnove specijalne teorije relativiteta, jer - izgleda da se ta galaksija od nas udaljava brzinom vecom od brzine svjetlosti.

Kao sto znamo, mi smatramo da je brzina svjetlosti nesto najbrze i da se nista ne moze kretati brze od toga (300.000 km/s). Ova galaksija to pobija.
Ne znam šta da ti kažem, nego da još malo iščitaš. Svašta si napisao, i mislim da je veliki uspjeh napisati tekst u kojem haman ništa nije tačno.

Nije se starost Svemira mjerila time koliko je najudaljenija zvijezda i brzina svjetlosti. Mjeri se prema posmatranju starosti najstarije svjetlosti.

Ali, nebitno.
User avatar
Dozer
Posts: 28353
Joined: 19/09/2008 10:14
Location: Zemlja maloumne ENV matrice...

#323 Re: Potvrđeno postojanje NLO-a, a niko ni mukajet

Post by Dozer »

A sta sam ja drugo rekao, svega ti....?
Kako se racuna starost svjetlosti, po tebi, a onda i udaljenost izvora te svjetlosti, tj. neke zvijezde u ovom slucaju?

Cini mi se da ipak nisi shvatio sta sam napisao..
User avatar
Sanjarko
Posts: 23012
Joined: 17/02/2015 19:32
Location: U snu

#324 Re: Potvrđeno postojanje NLO-a, a niko ni mukajet

Post by Sanjarko »

Neko je negdje izjavio ili napisao da je greska u kalkulaciji. Crveni spektar i plavi spektar svjetlosti, infracrvena svjetlost i ultraljubicasta svjetlost, nesto da je u tome greska pa se zato cini da se udaljavaju galaksije jedna od druge brze, a opet znamo da se neke trebaju i sudarit tj., kanibalizam galaksija da se treba desit. Neka naucnica to je otkrila, a za ovo sve brze udaljavanje i neki spektar svjetlosti kojim to mjerimo se nesjecam sta je o tome se govorilo, uglavnom da se greska pravi.

A za vanzemaljce, kad ih nije bilo u nasoj historiji. Sta su bog, andzeli, demoni, duhovi, dzini, hurije, vile, leprikoni itd. Okay, mitoloska bica za vecinu, za neke postoje ali sta su ako ne to.
User avatar
travar
Posts: 2760
Joined: 14/08/2006 21:23
Location: Tudena

#325 Re: Potvrđeno postojanje NLO-a, a niko ni mukajet

Post by travar »

Post Reply