Potvrđeno postojanje NLO-a, a niko ni mukajet

Rasprave na razne teme... Ako ne znate gdje poslati poruku, pošaljite je ovdje.

Moderators: Benq, O'zone

User avatar
BHCluster
Posts: 23374
Joined: 13/09/2007 18:41
Location: Time to get schwifty in here!
Contact:

#376 Re: Potvrđeno postojanje NLO-a, a niko ni mukajet

Post by BHCluster »

Dozer wrote: 06/09/2021 12:57
BHCluster wrote: 06/09/2021 12:31 Sve se nesto krije ili je neTko kupljen itd... Zar nije moguce da nesto slucajno procuri na internet ako zapravo radi?
Ovo o cemu sam ja pricao - tesko. Prvo, jer za to zna vrlo malo ljudi, a drugo, i bitnije, jer je jedini covjek koji ima sve podatke pod ugovor o sutnji teskim par desetina miliona EUR u slucaju krsenja.

A mnoge druge stvari su procurile, o svemu i svacemu. NLO-i su odlican primjer. Rozvel recimo. I sta se uvijek desi? Vlade upale sve moguce metode desikreditacije, omalovazavanja i ubjedjivanja javnosti da je to nesto drugo, a ne ono sto su ljudi vidjeli i posvjedocili. Nerijetko se desi i da oni direktni svjedoci nestanu.
Isti ti su i skovali termin "teorija zavjere" i "teoreticari zavjere". Koliko se sjecam, taj termin se prvi put pojavio kod Watergate-a. Sta je na kraju ispalo? Nije bila nikakva teorija, nego stvarna zavjera.

Ima toga gomila... Duhan, marihuana, teflon, itd.itd. Sve je ovo bilo proglasavano "teorijom zavjere" od strane vlasti i onih koji su direktno bili ukljuceni u zavjeru, a kasnije se ispostavljalo da to sve jesu zavjere, kojima se covjecanstvo ciljano truje ili mu se onemogucava da se lijeci kako bi se trovalo necim drugim, a sve i uvijek zbog i radi profita i moci.
Tako blizu a tako daleko, bas kao u epizodama Drevnih vanzemaljaca Kevina Burnsa.
User avatar
saint_mirad
Posts: 4409
Joined: 25/02/2020 23:09

#377 Re: Potvrđeno postojanje NLO-a, a niko ni mukajet

Post by saint_mirad »

splinter wrote: 06/09/2021 12:59
Dozer wrote: 06/09/2021 10:11
Kakve veze imaju 2 Sunca s ovim...?
Vjerovatno je mislio na potencijalni uticaj na našu planetu uslijed prisustva drugih astronomskih tijela.
Second sun theory je dosta zastupljena u posljednih nekoliko decenija refererirajući se na relativno velik broj binarnih pa i trinarnih zvjezdanih sistema.
Ali periodične velike pojave koje se dešavaju na planeti zemlji ne moraju imati svoj uzrok u prisustvu drugog astronomskog tijela, ne nužno. Sama zemlja svojim kretanjem može ih prouzrokovati.
Npr. Platonova godina koja iznosi period od 28500 godina i prati precesiju planete zemlje.
Ako uzmemo neko veliko astronomsko tijelo koje bi moglo biti u sistemu sa našim sunce i koje se kreće velikom elitiptičnom putanjom, u jednom trenutku bi moglo prolaziti blizu našeg solarnog sistema.
Ali teško je očekivati da neko veliko astronomsko tijelo može ući u naš solarni sistem, jer bi to značilo čitav niz posljedica sa ireverzibilnim posljedicama.
Logičnije je da putanja ide dijelom između Kuiperovog pojasa i Oortovog oblaka, pa bi čak i tada posledica bila "bombardovanje" centralnog dijela sistema asteroidima i manjim nebeskim tijelima koji se nalaze u tom dijelu odnosno svojevrsnom asteroidnom pojasu.
Vezano za prisustvo vanzemaljaca, u slučaju izrazito visoke tehnologije koju posjeduju, oni ne bi čak fizički ne trebali biti prisutni na zemlji.
Većinu svog djelovanja bi mogli realizovati i sa sigurne distance. Mnogo je tehničkih preduslova koji bi otežavali njihov boravak ovdje.
Npr. sastav naše atmosfere ( dušik 78%, kisik 20,9 i argon 0,9 %) za njih bi vjerovanto bio smrtonosan.
kataklizme kometarnog karaktera na svakih cca 3600 godina imaju upravo veze sa prolaskom tamnog sunčevog blizanca.
Dino033

#378 Re: Potvrđeno postojanje NLO-a, a niko ni mukajet

Post by Dino033 »

i tak snimak uz kamaru drugih navodi Greer u svom posljednjem filmu
"Close encounters of the fifth kind" (2020)

čovjek je sve rekao
apsolutno sve razjasnio na tu tematiku
nevjetovatno je kako film nije naišao ni nakakav značajniji odjek, čak je i na IMDb ocjena samo 6,2
User avatar
BHCluster
Posts: 23374
Joined: 13/09/2007 18:41
Location: Time to get schwifty in here!
Contact:

#379 Re: Potvrđeno postojanje NLO-a, a niko ni mukajet

Post by BHCluster »

billy organ wrote: 06/09/2021 12:59 @Dozer

Greska za Lazara. On nikad nije tvrdio da vanzemaljci postoje. Vec da je mozda nesto vidio dok je radio u area 51 slicno njima ali nije bio siguran sta je to.
On je rekao da kada je vidio "letjelicu" da je i sam mislio da je grupa naucnika tako nesto mogla da napravi, ali kada je vidio unutrasnjost letjelice svatio je da nije za ljudska bica jer je oprema premala.
User avatar
Dozer
Posts: 28379
Joined: 19/09/2008 10:14
Location: Zemlja maloumne ENV matrice...

#380 Re: Potvrđeno postojanje NLO-a, a niko ni mukajet

Post by Dozer »

billy organ wrote: 06/09/2021 12:59 @Dozer

Greska za Lazara. On nikad nije tvrdio da vanzemaljci postoje. Vec da je mozda nesto vidio dok je radio u area 51 slicno njima ali nije bio siguran sta je to.
Mislim da je on vrlo precizno tvrdio da US Vlada ima ne 1, nego 7 UFO's, i da koriste alien's technology. Evo djelic, ostalo samo dotrkeljaj...

splinter
Posts: 7427
Joined: 08/10/2011 12:28

#381 Re: Potvrđeno postojanje NLO-a, a niko ni mukajet

Post by splinter »

saint_mirad wrote: 06/09/2021 13:08
splinter wrote: 06/09/2021 12:59

Vjerovatno je mislio na potencijalni uticaj na našu planetu uslijed prisustva drugih astronomskih tijela.
Second sun theory je dosta zastupljena u posljednih nekoliko decenija refererirajući se na relativno velik broj binarnih pa i trinarnih zvjezdanih sistema.
Ali periodične velike pojave koje se dešavaju na planeti zemlji ne moraju imati svoj uzrok u prisustvu drugog astronomskog tijela, ne nužno. Sama zemlja svojim kretanjem može ih prouzrokovati.
Npr. Platonova godina koja iznosi period od 28500 godina i prati precesiju planete zemlje.
Ako uzmemo neko veliko astronomsko tijelo koje bi moglo biti u sistemu sa našim sunce i koje se kreće velikom elitiptičnom putanjom, u jednom trenutku bi moglo prolaziti blizu našeg solarnog sistema.
Ali teško je očekivati da neko veliko astronomsko tijelo može ući u naš solarni sistem, jer bi to značilo čitav niz posljedica sa ireverzibilnim posljedicama.
Logičnije je da putanja ide dijelom između Kuiperovog pojasa i Oortovog oblaka, pa bi čak i tada posledica bila "bombardovanje" centralnog dijela sistema asteroidima i manjim nebeskim tijelima koji se nalaze u tom dijelu odnosno svojevrsnom asteroidnom pojasu.
Vezano za prisustvo vanzemaljaca, u slučaju izrazito visoke tehnologije koju posjeduju, oni ne bi čak fizički ne trebali biti prisutni na zemlji.
Većinu svog djelovanja bi mogli realizovati i sa sigurne distance. Mnogo je tehničkih preduslova koji bi otežavali njihov boravak ovdje.
Npr. sastav naše atmosfere ( dušik 78%, kisik 20,9 i argon 0,9 %) za njih bi vjerovanto bio smrtonosan.
kataklizme kometarnog karaktera na svakih cca 3600 godina imaju upravo veze sa prolaskom tamnog sunčevog blizanca.
Ne zna se da li postoji second sun, niti postoji ikakav dokaz za to. Nije isključeno prisustvo nekog velikog astronomskog tijela na rubu našeg sunčevog sistema, ali da li je neki brown dwarf, rogue planet, planet x ili second sun, nemoguće je sada ustvrditi.
User avatar
Dozer
Posts: 28379
Joined: 19/09/2008 10:14
Location: Zemlja maloumne ENV matrice...

#382 Re: Potvrđeno postojanje NLO-a, a niko ni mukajet

Post by Dozer »

BHCluster wrote: 06/09/2021 13:07
Dozer wrote: 06/09/2021 12:57
Ovo o cemu sam ja pricao - tesko. Prvo, jer za to zna vrlo malo ljudi, a drugo, i bitnije, jer je jedini covjek koji ima sve podatke pod ugovor o sutnji teskim par desetina miliona EUR u slucaju krsenja.

A mnoge druge stvari su procurile, o svemu i svacemu. NLO-i su odlican primjer. Rozvel recimo. I sta se uvijek desi? Vlade upale sve moguce metode desikreditacije, omalovazavanja i ubjedjivanja javnosti da je to nesto drugo, a ne ono sto su ljudi vidjeli i posvjedocili. Nerijetko se desi i da oni direktni svjedoci nestanu.
Isti ti su i skovali termin "teorija zavjere" i "teoreticari zavjere". Koliko se sjecam, taj termin se prvi put pojavio kod Watergate-a. Sta je na kraju ispalo? Nije bila nikakva teorija, nego stvarna zavjera.

Ima toga gomila... Duhan, marihuana, teflon, itd.itd. Sve je ovo bilo proglasavano "teorijom zavjere" od strane vlasti i onih koji su direktno bili ukljuceni u zavjeru, a kasnije se ispostavljalo da to sve jesu zavjere, kojima se covjecanstvo ciljano truje ili mu se onemogucava da se lijeci kako bi se trovalo necim drugim, a sve i uvijek zbog i radi profita i moci.
Tako blizu a tako daleko, bas kao u epizodama Drevnih vanzemaljaca Kevina Burnsa.
Pojasni.
DonieBrasco
Posts: 15413
Joined: 31/08/2016 16:09

#383 Re: Potvrđeno postojanje NLO-a, a niko ni mukajet

Post by DonieBrasco »

BHCluster wrote: 06/09/2021 13:11
billy organ wrote: 06/09/2021 12:59 @Dozer

Greska za Lazara. On nikad nije tvrdio da vanzemaljci postoje. Vec da je mozda nesto vidio dok je radio u area 51 slicno njima ali nije bio siguran sta je to.
On je rekao da kada je vidio "letjelicu" da je i sam mislio da je grupa naucnika tako nesto mogla da napravi, ali kada je vidio unutrasnjost letjelice svatio je da nije za ljudska bica jer je oprema premala.


Pogledajte ovo mnogo je zanimljivo, sve je ovdje rekao.

Izemđuostalog ovo za letjelice - unutrasnjost ...itd.
Last edited by DonieBrasco on 06/09/2021 13:19, edited 2 times in total.
Dino033

#384 Re: Potvrđeno postojanje NLO-a, a niko ni mukajet

Post by Dino033 »

Dozer wrote: 06/09/2021 13:14
billy organ wrote: 06/09/2021 12:59 @Dozer

Greska za Lazara. On nikad nije tvrdio da vanzemaljci postoje. Vec da je mozda nesto vidio dok je radio u area 51 slicno njima ali nije bio siguran sta je to.
Mislim da je on vrlo precizno tvrdio da US Vlada ima ne 1, nego 7 UFO's, i da koriste alien's technology. Evo djelic, ostalo samo dotrkeljaj...

imaju i ovladali su tim tehnologijama
jasno to dokazuje Greer u svojim filmovima
User avatar
saint_mirad
Posts: 4409
Joined: 25/02/2020 23:09

#385 Re: Potvrđeno postojanje NLO-a, a niko ni mukajet

Post by saint_mirad »

splinter wrote: 06/09/2021 13:14
saint_mirad wrote: 06/09/2021 13:08

kataklizme kometarnog karaktera na svakih cca 3600 godina imaju upravo veze sa prolaskom tamnog sunčevog blizanca.
Ne zna se da li postoji second sun, niti postoji ikakav dokaz za to. Nije isključeno prisustvo nekog velikog astronomskog tijela na rubu našeg sunčevog sistema, ali da li je neki brown dwarf, rogue planet, planet x ili second sun, nemoguće je sada ustvrditi.
slažem se da ne postoje zvanični dokazi. ova moja saznanja svakako i ne dolaze iz naučnih krugova niti bi naučna zajednica dozvolila sada diranje u standardni model.
User avatar
Dozer
Posts: 28379
Joined: 19/09/2008 10:14
Location: Zemlja maloumne ENV matrice...

#386 Re: Potvrđeno postojanje NLO-a, a niko ni mukajet

Post by Dozer »

Znam. Takodjer je rekao da tamo postoji tehnologija koju ne mozemo ni zamisliti i koja je bar 50 godina naprednija od svega sto znamo danas.

Ide sad onaj neki serijal u kojem 3-4 lika, bivsi CIA, vojska, blabla, istrazuju ta vidjenja i mjesta padova. Nedavno je bila jedna emisija u kojoj su trazili nekog lika za kojeg su saznali da ima komad srusenog NLO-a, neki cudni metal koji je savitljiv kao aluminijumska folija, ali mu se ne moze nista nicim. Zguzva se sakom, ali ga ne mozes ostetiti ni brenerom, ni brusilicom.

Evo jos 1 interesantan (cudi me da je US Navy i vlada ovo objavili)

Last edited by Dozer on 06/09/2021 13:31, edited 1 time in total.
User avatar
billy organ
Posts: 1439
Joined: 04/07/2021 19:19

#387 Re: Potvrđeno postojanje NLO-a, a niko ni mukajet

Post by billy organ »

koliko se sjecam bio je film o tome. Kyle Machlan aka Dale Cooper glumio.
splinter
Posts: 7427
Joined: 08/10/2011 12:28

#388 Re: Potvrđeno postojanje NLO-a, a niko ni mukajet

Post by splinter »

Dozer wrote: 06/09/2021 13:28 Znam. Takodjer je rekao da tamo postoji tehnologija koju ne mozemo ni zamisliti i koja je bar 50 godina naprednija od svega sto znamo danas.

Ide sad onaj neki serijal u kojem 3-4 lika, bivsi CIA, vojska, blabla, istrazuju ta vidjenja i mjesta padova. Nedavno je bila jedna emisija u kojoj su trazili nekog lika za kojeg su saznali da ima komad srusenog NLO-a, neki cudni metal koji je savitljiv kao aluminijumska folija, ali mu se ne moze nista nicim. Zguzva se sakom, ali ga ne mozes ostetiti ni brenerom, ni brusilicom.

Evo jos 1 interesantan (cudi me da je US Navy i vlada ovo objavili)

Ne znam jesi li pratio seriju Project Blue Book, već sam je ranije pominjao, ali vrijedi pogledati.
User avatar
Dozer
Posts: 28379
Joined: 19/09/2008 10:14
Location: Zemlja maloumne ENV matrice...

#389 Re: Potvrđeno postojanje NLO-a, a niko ni mukajet

Post by Dozer »

Nisam...Zraknem.

A evo jos malo detalja. Ovaj covjek je na kraju ubijen, kao i njegova kolegica Kristina nesto, takodjer dr. necega, koja je radila slicno kao i Phil.

Ovo je s prevodom.


Ovo bez:


A ovo je moguca ekranizacija kroz film, u kojem je zapravo prikazana ta tehnologija o kojoj je Phil pricao.
Dino033

#390 Re: Potvrđeno postojanje NLO-a, a niko ni mukajet

Post by Dino033 »

mene je najviše fascinirala u filmovima Greera činjenica da su vanzemaljci spriječili i oborili nuklearne projektile upućene u svemir, gosti u filmu objašnjavaju kako su skontali da je stoka ljudska ovladala atomima, i da je upravo prva pojava njihova i bila tada u čuvenoj i legendarno arei 51 UPRAVO poslije experimetusanja sa atomskom bombom i indikativno tada je formirana i CIA !!!!!!
i da su sva njihova kasnija pojavljivanja zabilježena upravo oko nukleranih postrojenja
zaključak, vanzemaljci štite glupu ljudsku rasu od samounistenja i druge u svemiru od opasne ljudske stoke koja je ovladala nuklearnim oružjem
User avatar
Dozer
Posts: 28379
Joined: 19/09/2008 10:14
Location: Zemlja maloumne ENV matrice...

#391 Re: Potvrđeno postojanje NLO-a, a niko ni mukajet

Post by Dozer »

Nekad sam gledao neki dokumentarac, ne znam tacno koji i kako se zvao, ali u njemu je opisana situacija oko nuklearnih projektila negdje u USA, kada se desavala Kuba i kada je zamalo doslo do nuklearnog rata.

Tada su vojnici iz tog postrojenja svjedocili da su nuklearke bile aktivirane i spremne za lansiranje, a onda se u jednom momentu iznad silosa pojavio NLO i sve nuklearke (5 bilo ,cini mi se), samo su se jedna po jedna deaktivirale, a NLO je samo nestao nakon toga. Te nuklearke vise nisu mogli aktivirati i morali su ih unistiti.

A te nuklearke za svemir su, cini mi se, bile vezane za Apollo13, koji je trebao nuklearku "parkirati" negdje na tamnoj strani Mjeseca. Onda im se desio kvar zbog kojeg su se morali vratiti.

Sta se tacno nalazi na tamnoj strani Mjeseca...?
Last edited by Dozer on 06/09/2021 14:00, edited 1 time in total.
Dino033

#392 Re: Potvrđeno postojanje NLO-a, a niko ni mukajet

Post by Dino033 »

i to imaš u tim filmovima Greera
radilo se o američkom nosaču aviona
svjedoče ljudi konkrretno koji su tada bili tamo
User avatar
BHCluster
Posts: 23374
Joined: 13/09/2007 18:41
Location: Time to get schwifty in here!
Contact:

#393 Re: Potvrđeno postojanje NLO-a, a niko ni mukajet

Post by BHCluster »

Dozer wrote: 06/09/2021 13:16
BHCluster wrote: 06/09/2021 13:07

Tako blizu a tako daleko, bas kao u epizodama Drevnih vanzemaljaca Kevina Burnsa.
Pojasni.
Pa sve ima od video/audio zapisa iz aviona, svjedocanstva, protutipove sutrasnje tehnologije ali nikako za siru upotrebu. Sve dok imamo bolje audio/video zapise sa povrsine Marsa ovo ce samo biti POP story.
User avatar
Dozer
Posts: 28379
Joined: 19/09/2008 10:14
Location: Zemlja maloumne ENV matrice...

#394 Re: Potvrđeno postojanje NLO-a, a niko ni mukajet

Post by Dozer »

Mislim da grijesis. Trenutna IC (IR) tehnologija, pogotovo u brzom kretanju, ni ne moze napraviti bolje slike od ovih koje se vide na snimcima. Cak su ove i odlicne.

Ne znam jesi li imao priliku gledati kroz pasivne ili IR naocale ili optike, ali nema tu kristalno ciste slike, vjeruj mi.

A ovo je jedan od najmisterioznijih snimaka.



Kada je bilo aktuelno trkeljao sam i po NASA-inoj bazi snimaka Sunca (zaboravih kako se zove), i nasao, u raznim filterima, da je ovaj objekat vidljiv. Medjutim, ako se dobro sjecam, objekat je tu stajao duze od 24h, a NASA je imala samo par minuta snimka, i to bez onog glavnog dijela, a to je kada se objekat odvaja i odlazi.
Upravo na tom dijelu snimka je jasno da je ono bio objekat, a ne nekakvo magnetno desavanje, kako su to oni pokusali objasniti.

Ovdje se sve lijepo vidi.
belfy
Posts: 7646
Joined: 06/08/2007 09:00

#395 Re: Potvrđeno postojanje NLO-a, a niko ni mukajet

Post by belfy »

Dozer wrote: 06/09/2021 12:22
DonieBrasco wrote: 06/09/2021 12:08

Green je dosta kontraverzna osoba radi svog programa ali je jedan od jacih likova iz UFO svijeta, gledao sam njegove dokumentarce i materijale jako zanimljivo. Dosta ima ljudi koji prenose iste stvari kao on, mislim da nije nikakva tajna da vlada SAD, Kine, Rusije ili neke druge nacije ima dosta vise informacija i mnogo konkrentih stvari u vezi UFO.

A sto se tice samog Greena i price oko tehnologije koja postoji, nije vanzemljaska ili neka slicna fantazija nego je covjek tvorac iste a koja bi rijesila mnoge probleme na planeti to je javna tajna. On daje akcenat na elektricnu energiju ili energiju opcenito koja moze da bude dostupna za cijeli svijet, kao i problem zagađenja, bolesti, hrane, pitke vode...itd.
Kad smo kod energije, a pogotovo free for all energije, nekad davno, mislim da ima i 10 godina, pisao sam o covjeku iz BiH koji je od svajcarske vlade dobio pozamasnu cifru (osmocifrenu) da napravi funkcionalan prototip uredjaja koji ce konvertovati neutrine u struju. Uredjaj napravljen (licno sam ga gledao kako radi kod covjeka u kuci), dostavljen svajcarskoj vladi, i nakon toga je morao potpisati da nece proizvoditi, niti dati uredjaj i njegove specifikacije bilo kome, ikada. Dobio je pozamasan sedmocifreni iznos za prototip, i to je to.

Ne znam na kojem principu radi uredjaj, ali ono sto mogu reci jeste da nije nista glomazno, velicine je satelitske antene i ima nekakav elektronicki sklop ispod toga, kao i nekakvu 4m dugu stangu od nekakvog metala koja se zabode u zemlju. S tog sklopa se kabal pomocu dzeka jednostavno spoji na zice od struje iza brojila, i kuca ima neprekidnu free struju u bilo kojoj potrebnoj kolicini.

Radi ovoga meni nije uopste tesko zamisliti kakva sve tehnologija postoji, ali nije komercijalno isplativa drzavama, i radi toga se krije.
monofazno ili trofazno brojilo?
User avatar
Dozer
Posts: 28379
Joined: 19/09/2008 10:14
Location: Zemlja maloumne ENV matrice...

#396 Re: Potvrđeno postojanje NLO-a, a niko ni mukajet

Post by Dozer »

Kakvo god hoces. Ionako se spajas iza njega, pa spoji na koliko god faza hoces.
Dino033

#397 Re: Potvrđeno postojanje NLO-a, a niko ni mukajet

Post by Dino033 »

ode tema u gluposti
Dino033

#399 Re: Potvrđeno postojanje NLO-a, a niko ni mukajet

Post by Dino033 »

DonieBrasco wrote: 06/09/2021 22:11 https://www.imdb.com/title/tt13095604/

Pogledajte ove dokumentarce, jako zanimljivo.
za taj već podugo čekam da neko izbaci titl na naški
tindbe
Posts: 1358
Joined: 04/02/2020 20:46

#400 Re: Potvrđeno postojanje NLO-a, a niko ni mukajet

Post by tindbe »

Dozer wrote: 06/09/2021 14:03 Ovdje se sve lijepo vidi.
Ovo još nisam vidio u životu.
Prejako djeluje. Da ne kažem strašno.
Post Reply