Potvrđeno postojanje NLO-a, a niko ni mukajet

Rasprave na razne teme... Ako ne znate gdje poslati poruku, pošaljite je ovdje.

Moderators: Benq, O'zone

Post Reply
BiBi911
Posts: 2787
Joined: 09/12/2018 17:47

#251 Re: Potvrđeno postojanje NLO-a, a niko ni mukajet

Post by BiBi911 »

Piaty wrote: 09/06/2021 23:19
Milenkov buraz wrote: 08/06/2021 21:21
Riddle wrote: 08/06/2021 21:10
:lol:

Ti to kazes s pretpostavkom da imaju napredniju tehnologiju. Mozda i nemaju, iako je ta njihova nama strana naravno. Mozda su neki nizi oblik zivota, zele ukrasti znanje, naci nove prirodne elemente i slicno.

Ja bih najvise volio upoznati vrstu koja nema predstavu o pojmovima kao imetak, klasna struktura, moc i slicno, da im je to potpuno strano.
Ako pretpostavimo da su vanzemaljci onda sigurno da su napredniji od nas. Recimo da je njihov matični planet kod najbliže zvijezde suncu Proxima Centauri, udaljen cca. 4 svjetlosne godine, onda znamo da bi ljudi sa današnjom tehnologijom trebali putovati do nje 73.000 godina...onda je logično zaključiti da imaju napredniju tehnologiju.

Ako su vanzemaljci onda imaju tehnologiju sažimanja prostora i vremena, onda mogu prelaziti i iz dimenzije u dimenziju...onda nas mogu pojesti za doručak.
Ako pretpostavimo da su na Proxima Centauri, sta nam garantira da su oni toliko napredni? Sjecam se da sam kod Ahmeda Bosnica citao bas istu teoriju (mozda si je i ti preuzeo), ali bas je samo prosta teorija.
Ne mora znaciti da su toliko napredni, zasto bi znacilo?

Ja vjerujem u NLO-e, ali ne i u vanzemaljce.
Zasto?
Evo opet se vracam na ono sto se sjecam iz Bosnicevih knjiga iz sedamdesetih i osamdesetih gdje on spominje razna svjedocanstva o vidjenju NLO i vanzemljaca i u mnogim od tih svjedocanstava je bila situacija tipa "taman kada sam otrcao po fotoaparat, NLO je ispario" ili "htio sam fotografirati, ali mi je baterija riknula" i slicno.
A evo npr. danas su svima mobiteli nadohvat ruke i nista se nije promijenilo. Ima jos mnogo toga.

U NLO sam uvijek vjerovao (nekada doduse i kao vanzemljski NLO, a sada iskljucivo kao zemljski).
Mislim da su Nijemci cetrdesetih godina bili na tragu toga. Danas sam siguran da postoje letjelice americkoe ili ruske proizvodnje za koju javnost ne zna. A poree toga postoji zaista mnogo ali bas mnogo svjedocanstava pilota sirom svijeta o susretu sa nepoznatim letecim objektom. U svakom slucaju, nesto ne znam da je iko na drugoj straani u kabini vidio vanzemaljca, ali jeste NLO.
Definicija NLO od covjeka do covjeka razlicita. Pentagon objavi snimku guske na flir kameri I svi nlo. Blackbird je 25 godina bila nlo jer nikome nije bilo jasno sta tako brzo leti. Svabsko zvonu je od prica vojnika postalo nlo I sve sto leti a ne znas sta je postalo je nlo iz 55.
Prosli mjesec su zaprasivali CA sredstvima protiv pozara I neko je obajavio sliku sa radara, I gle vanzemaljci napadaju(bilo je na fox).

Ono cudovisviste iz lochNes nestade sa pojavom kvalitetnih kamera, do '99 okoLA svaki dan neki nlo danas za 5 min se dokaze je je neki klinac vrtio albanskog drona.
Piaty
Posts: 5587
Joined: 01/12/2020 00:58

#252 Re: Potvrđeno postojanje NLO-a, a niko ni mukajet

Post by Piaty »

E hvala za dopunu. To sam propustio reci. Sve sto si nabrojao plus neki meteo baloni, rep aviona, pticurina itd itd
User avatar
MarlboroGold
Posts: 21489
Joined: 24/06/2013 17:14
Location: Chaos Sanctuary

#253 Re: Potvrđeno postojanje NLO-a, a niko ni mukajet

Post by MarlboroGold »

Preseravanje u zadnje vrijeme. Nema NLO-a godinama, a u zadnje vrijeme se pojavljuju svaki mjesec.
User avatar
saint_mirad
Posts: 4409
Joined: 25/02/2020 23:09

#254 Re: Potvrđeno postojanje NLO-a, a niko ni mukajet

Post by saint_mirad »

nloi su se pojavljivali decenijama unazad, jedino se sad više piše o tome. blue book projekat koji je baš istraživao njih je bio pre 50 godina.
lajkujMe
Posts: 12136
Joined: 06/04/2011 17:44
Location: Na svom mocnom racunaru

#255 Re: Potvrđeno postojanje NLO-a, a niko ni mukajet

Post by lajkujMe »

Cini ti se da se nisu pojavljiljali, veoma cesto su razne grupacije objavljivale samo sto je problem sto je to bio fringe svijet na koji ljud nisu obracali paznju jer au mislili da je sve fejk, sto doduse i jeste tako 96% svih slucajeva su ili fejk ili fenomeni koji se lako daju objasniti (avion, balon, udaljeno svijetlo, satelit itd.. )

To se sve promjenilo s pojavom kredibilnih svjedoka, kredibilnih video snimaka i radarskih zapisa i sto je najbitnije priznanje Americke vlade da je to stvarnost.
Da ne govorim da se druge vlade prikljucuju priznavanju.
Ne znam ko je to jednom rekao ali je nekako pogodna za ovu tematiku.
Mozes bjezati od realnosti ali ne mozes joj pobjeci kad tad ce te sustici.

Vidiim neki spominju da je to mozda nad zvucni avion tipa Blackbird to je fikcija apsolutna iz 2 razloga
Prvo snimci koje imamo su vrlo jasni a na njima se ne vidi nista nalik avionu, krilima i mlaznim ili raketnim motorima.
Drugo gimble video ima dovoljno podataka da se izracuna ubrzanje i konacna brzina letjelice plus radarski zapisi Americkih ratnih brodova gdje je radarsko osoblje izracunalo sljedece parametre.
Iz Gimble videa su izracunali da je letjelica letjela brzinom od 300 kmh i u djelicu sekunde ubrzala na minimalnu brzinu od 45.000 kmh po satu, G sile koje sh dobili iz te jednacine su oko 900 G (900 puta jace od zemljine gravitacije).
Covjek s osnovnom skolom moze da shvati da po nasoj fizici ne postoji ni biolosko bice a ni materijal koji moze da opstane na takvom ubrzanju a da se ne pretvori u zelatin.

Iz radarskih zapisa USS Omahe su otkrili da su letjelice se spustile s visine od 100 km na visinu od 1 km u roku of 2 sekunde ili manje sto je opet apsolutno nemoguce.
Prvo sila kocenja je opet u stotinama G i u potpunosti je zanemarilo atmosferu planete zemlje uopste nije uzrokovalo zvucni udar ili plasmu oko letjelice.

I najsokantnije je sto su Americki vojni avioni i brodovi i podmornice snimile kako video tako i radaraski i sonarski da su letjelice multi medijske (valjda se na Bosanskom tako kaze).
To znaci da su te letjelice u mogucnosti istovremeno da idu ispod vode (podmornica) letjeti zrakom (avion) letjeti u svemir (svemirski brodovi).

To nije moguce ni teoretski, nasa znanost ama bas nikada nije ni razmisljala o takvim stvarima a kamoli realizovala.

I da zaustavim spekulacije da su to mozda prirodni fenomeni zelim da vas podsjetim David Fravor je jasno objasnio da on misli da neko upravlja s njima jer je radio klasicni manevar prestretanja nad NLO, NLO je iste sekunde poceo oponasati manevar aviona i uradio je isti manevar kruzenja. David se kaje sto je u 2 krugu manevra odlucio presjeci putanju da bi se priblizio letjelici cim je to uradio NLO je puff nestao skroz i s ociju i s radara.
Isto tako potvrdio je da mu je radar pokazivao ometanje signala koje je namjerno izazvano od strane letjelice (to se smatra teoretski objavom rata po zakonima ratovanja)

Na Snimcima s Omahe se jasno vidi da su letjelice okruzile brod sa svih strana letjeci u formaciji i da su cinili cudne manevre tik iznad vodene povrsine.
User avatar
stubrijez
Posts: 1070
Joined: 09/11/2012 11:12

#256 Re: Potvrđeno postojanje NLO-a, a niko ni mukajet

Post by stubrijez »

...potvrdjen totalni lopovluk vlasti BiH i niko ni mukajet.
Milenkov buraz
Posts: 6956
Joined: 27/11/2018 13:02

#257 Re: Potvrđeno postojanje NLO-a, a niko ni mukajet

Post by Milenkov buraz »

Piaty wrote: 09/06/2021 23:19
Milenkov buraz wrote: 08/06/2021 21:21
Riddle wrote: 08/06/2021 21:10
:lol:

Ti to kazes s pretpostavkom da imaju napredniju tehnologiju. Mozda i nemaju, iako je ta njihova nama strana naravno. Mozda su neki nizi oblik zivota, zele ukrasti znanje, naci nove prirodne elemente i slicno.

Ja bih najvise volio upoznati vrstu koja nema predstavu o pojmovima kao imetak, klasna struktura, moc i slicno, da im je to potpuno strano.
Ako pretpostavimo da su vanzemaljci onda sigurno da su napredniji od nas. Recimo da je njihov matični planet kod najbliže zvijezde suncu Proxima Centauri, udaljen cca. 4 svjetlosne godine, onda znamo da bi ljudi sa današnjom tehnologijom trebali putovati do nje 73.000 godina...onda je logično zaključiti da imaju napredniju tehnologiju.

Ako su vanzemaljci onda imaju tehnologiju sažimanja prostora i vremena, onda mogu prelaziti i iz dimenzije u dimenziju...onda nas mogu pojesti za doručak.
Ako pretpostavimo da su na Proxima Centauri, sta nam garantira da su oni toliko napredni? Sjecam se da sam kod Ahmeda Bosnica citao bas istu teoriju (mozda si je i ti preuzeo), ali bas je samo prosta teorija.
Ne mora znaciti da su toliko napredni, zasto bi znacilo?

Ja vjerujem u NLO-e, ali ne i u vanzemaljce.
Zasto?
Evo opet se vracam na ono sto se sjecam iz Bosnicevih knjiga iz sedamdesetih i osamdesetih gdje on spominje razna svjedocanstva o vidjenju NLO i vanzemljaca i u mnogim od tih svjedocanstava je bila situacija tipa "taman kada sam otrcao po fotoaparat, NLO je ispario" ili "htio sam fotografirati, ali mi je baterija riknula" i slicno.
A evo npr. danas su svima mobiteli nadohvat ruke i nista se nije promijenilo. Ima jos mnogo toga.

U NLO sam uvijek vjerovao (nekada doduse i kao vanzemljski NLO, a sada iskljucivo kao zemljski).
Mislim da su Nijemci cetrdesetih godina bili na tragu toga. Danas sam siguran da postoje letjelice americkoe ili ruske proizvodnje za koju javnost ne zna. A poree toga postoji zaista mnogo ali bas mnogo svjedocanstava pilota sirom svijeta o susretu sa nepoznatim letecim objektom. U svakom slucaju, nesto ne znam da je iko na drugoj straani u kabini vidio vanzemaljca, ali jeste NLO.
Ne, nisam čitao njegove knjige ali to se da zaključiti logikom. Proxima Centauri sam uzeo samo kao primjer naravno, možemo govoriti o bilo kojoj drugoj zvijezdi s tim što je onda mnogo veća šansa da su napredniji ako su stigli do nas jer je udaljenost znatno veća. Dakle pod pretpostavkom da mogu takve udaljenosti savladati u nekim racionalnim vremenskim intervalima tipa par dana (sekundi?), par mjeseci, onda možemo logički zaključiti da su dosta, dosta napredniji od nas. Slažem se da je sigurno 99,99% NLO u stvari prirodni fenomeni, zemaljske letjelice, sličajevi kolektivne ili religiozne halicucinacije i sl. ali ima onih 0,01% koji se ne mogu pripisati tim pojavama. Naravno to opet ne znači da su vanzemaljci ali eto ostaje da se istraži.

P.S Teorija da su mogli putovati hiljadama godina isto tako ukazuje da su napredniji od nas jer su očito riješili neke stvari tipa održavanje života u uslovima bestežinskog stanja, možda su genetikom prilagodili svoj organizam ali to onda povlači neke druge implikacije...itd. Ili možda su savladali tehnologiju gravitacije na brodovima što u teoriji nije teško ali praktično malo teže ali to opet govori u prilog ovome da su napredniji. Poznata je teorija tzv. "generacijskih brodova" koji mogu podržati život tako da ljudi umiru i rađaju se u njemu, nove generacije, pa bi tako za 100.000 godina ljudi mogli stići u druge dijelove galaksije ali i ovo traži dosta napredniju tehnologiju od one koju mi danas imamo i čime raspolažemo. Tu treba riješiti pitanje goriva pogon (koji pogon), kisika, vode, uzgoja hrane, životnog prostora...itd. Teoretski je naravno moguće ali u praksi postoje mnoga ograničenja i prepreke koje valja savladati.
DonieBrasco
Posts: 15233
Joined: 31/08/2016 16:09

#258 Re: Potvrđeno postojanje NLO-a, a niko ni mukajet

Post by DonieBrasco »

MarlboroGold wrote: 10/06/2021 07:35 Preseravanje u zadnje vrijeme. Nema NLO-a godinama, a u zadnje vrijeme se pojavljuju svaki mjesec.
Oduvijek su tu samo se sada vise paznje skrece i nije vise stvar izrugivanja da je to masta pojedinaca ili neka prevara. Pogotov jer se vlada SAD, pentagon oglasava o tome znaci nesto se desava. Ako ih vojska, morarica SAD, pentagon, registruje svojim radarima, thenologijom i o tome obavjeste javnost znaci da nesto ima.
Piaty
Posts: 5587
Joined: 01/12/2020 00:58

#259 Re: Potvrđeno postojanje NLO-a, a niko ni mukajet

Post by Piaty »

Da li je neko od vas ovdje clan galaksija.info foruma?

Mozda se znamo i tamo :-D
User avatar
cartman
Posts: 1106
Joined: 02/12/2004 13:31

#260 Re: Potvrđeno postojanje NLO-a, a niko ni mukajet

Post by cartman »

Piaty wrote: 10/06/2021 12:08 Da li je neko od vas ovdje clan galaksija.info foruma?

Mozda se znamo i tamo :-D
Hahahah visio sam tamo prije desetak godina :D
Piaty
Posts: 5587
Joined: 01/12/2020 00:58

#261 Re: Potvrđeno postojanje NLO-a, a niko ni mukajet

Post by Piaty »

cartman wrote: 10/06/2021 13:04
Piaty wrote: 10/06/2021 12:08 Da li je neko od vas ovdje clan galaksija.info foruma?

Mozda se znamo i tamo :-D
Hahahah visio sam tamo prije desetak godina :D
A jel :-D

Pitam zato jer vidim da se raja otvorila o NLO-ima opcenito, a ne samo vezano za ovu postavljenu temu. Trznem se i vidim da sam na klix-u, a cijelo vrijeme mislim da sam na galaksiji.

Inace, ja se na galaksiji nisam nikada javljao na temi o vanzemljcima. Sada se tamo bavim socioloskim temama :lol:

Jos ne vidim da raja negdje spominje reptile tj. Icke-ovu teoriju o reptilijancima i krizancima. Zacudo.
User avatar
arman1
Posts: 5294
Joined: 06/11/2006 12:06
Location: Na selu čuvam stoku. U gradu se čuvam od stoke.
Grijem se na: ljubav bližnjih svoj
Vozim: šta klepim
Horoskop: BOG
Contact:

#262 Re: Potvrđeno postojanje NLO-a, a niko ni mukajet

Post by arman1 »

Potvrđeno postojanje NLO-a, a niko ni mukajet osim Incka. On je izrazio zabrinutosta, a BH političari se međusobno optužuju uz jagnjetinu.


Sorry. morao sam.
Milenkov buraz
Posts: 6956
Joined: 27/11/2018 13:02

#263 Re: Potvrđeno postojanje NLO-a, a niko ni mukajet

Post by Milenkov buraz »

Piaty wrote: 10/06/2021 12:08 Da li je neko od vas ovdje clan galaksija.info foruma?

Mozda se znamo i tamo :-D
Čitao sam nekad redovno, ne komentiram...ima dobrih stvari :thumbup:

P.S A pazi ovo...
WASHINGTON POST
Američki visoki vojni zvaničnik: Vanzemaljci zainteresirani za našu nuklearnu energiju
https://www.klix.ba/scitech/nauka/ameri ... /210610043
User avatar
ladacoko
Posts: 2601
Joined: 25/06/2011 20:51
Location: pucam penale

#264 Re: Potvrđeno postojanje NLO-a, a niko ni mukajet

Post by ladacoko »

Po meni nema sanse da su ove letjelice s planete zemlje, bukvalno bi znacila da je neko napredniji od ostalih za 100+ godina u vidu tehnologije.

Zasto ameri izlazi prvi s ovim ? Kao i obicno zele da budu prvi kao i u svome ostalom. Iduci korak ce biti pokusaj kontakta s nlom, cisto sumnjam da ce to miroljubljivo proci pa ovu svu predstavu vidim kao njihovu pripremu za ono sto slijedi.
lajkujMe
Posts: 12136
Joined: 06/04/2011 17:44
Location: Na svom mocnom racunaru

#265 Re: Potvrđeno postojanje NLO-a, a niko ni mukajet

Post by lajkujMe »

ladacoko wrote: 11/06/2021 03:22 Po meni nema sanse da su ove letjelice s planete zemlje, bukvalno bi znacila da je neko napredniji od ostalih za 100+ godina u vidu tehnologije.

Zasto ameri izlazi prvi s ovim ? Kao i obicno zele da budu prvi kao i u svome ostalom. Iduci korak ce biti pokusaj kontakta s nlom, cisto sumnjam da ce to miroljubljivo proci pa ovu svu predstavu vidim kao njihovu pripremu za ono sto slijedi.

Pritisak javnosti kod njih je mnogo veci nego kod ostalih zemalja pa zato.
Krenulo je prvo s Leakovina i svjedocenjima i Vladi nije nista drugo preostalo nego da djelomicno priznaju
cranberries
Posts: 594
Joined: 02/04/2010 15:19
Location: Earth

#266 Re: Potvrđeno postojanje NLO-a, a niko ni mukajet

Post by cranberries »

Ja sam dozivio jedan dogadjaj za koji mi niko ne vjeruje, niti vlastita majka ali ja sam ubjeđen u ono sto sam vidio i dozivio. Naime jedne prilike sam putovao nazad do kuce sa autom, iz grada do kuce i na sredini puta sam osjetio neku toplinu ali i zvuk nekog kao prigusenog zujanja. Gledao sam okolo i pogledam iznad kroz sajbu vidim kao obrise plavog svjetla. Ali ona plava boja fina, kao neonska, meni je osobno to najljepsa boja i tako nekako privlaci da je tesko opisati. Bukvalno je taj neki oblik lebdio iznad auta na nekih 20-30 metara iznad auta i isao istom putanjom kojom sam ja isao. Poceo je ubrzavati i kretati se malo ispred mene pa sam uspio vidjeti i da osim plave boje koju je isijavao da je u sredini bio skroz crn, tamniji od tamnine neba po noci. I odjednom je ubrzao i bukvalno odletio pravo nevjerovatnom brzinom, nema nikakve teorije da to covjek moze napraviti sa trenutnom tehnologijom.

Ja stvarno nemam pojma koliko je to trajalo jer mi se vrijeme nije nikako poklapalo. U trenutku kada sam vidio bio sam fokusiran samo na to, na tu svjetlost. Osjetio sam neku toplinu i ta boja me privlacila i drzala fokusiranim, niti ne znam kako sam vozio (imaju dvije tri krivine) niti bilo sta. Nije me bilo strah u tom trenutku kada sam gledao ali kada je odletjelo tada sam osjetio neki strah i nisam znao sta se desilo ali znam da sam to vidio i da se desilo. Ne znam ni da li je bilo drugih auta na cesti, iza mene niko nije bio (znam da sam gledao kada je to odletjelo jer me bilo strah) ali da li sam se susretao s nekim autima zaista ne znam.

Znam da su lebdjeli iznad mene i da su me pratili, zasto - ne znam ali mi je drago da sam to vidio i dozivio te bi volio da se to ponovo desi zbog te predivne svjetlosti.

Niti sam vjernik, niti sam alkoholicar niti sam narkoman, nemam psihicke probleme, veoma sam stabilna osoba ali ovo kada pricam nekome svi gledaju cudno. Slobodno me zajebajite i ovdje, stvarno me boli briga jer znam sta sam dozivio i vidio.

Tako da, ja sam uvjeren da postoje i ova potvrda od Americke vojske nije nikakvo iznenađenje za mene.
Piaty
Posts: 5587
Joined: 01/12/2020 00:58

#267 Re: Potvrđeno postojanje NLO-a, a niko ni mukajet

Post by Piaty »

Ja ti vjerujem, zasto da ne, ali ne znam sta je to, pa kakav god tvoj zakljucak bio o tome. Moze se o tome pricati mozda i sa stanovista vjere. Svasta ima.
DonieBrasco
Posts: 15233
Joined: 31/08/2016 16:09

#268 Re: Potvrđeno postojanje NLO-a, a niko ni mukajet

Post by DonieBrasco »

ladacoko wrote: 11/06/2021 03:22 Po meni nema sanse da su ove letjelice s planete zemlje, bukvalno bi znacila da je neko napredniji od ostalih za 100+ godina u vidu tehnologije.

Zasto ameri izlazi prvi s ovim ? Kao i obicno zele da budu prvi kao i u svome ostalom. Iduci korak ce biti pokusaj kontakta s nlom, cisto sumnjam da ce to miroljubljivo proci pa ovu svu predstavu vidim kao njihovu pripremu za ono sto slijedi.
Sama pomisao da npr. Kina, Rusija imaju ovakvu tehnologiju a SAD ne mjenja sve. Ili obrnuto Rusija ima ovi nemaju, samo jedna sila ima drugi nemaju, da SAD ima davno bi svi znali.

Znaci te letjelice u treptaj oka nestaju, prelaze nevjerotne razdaljine, imaju manurve koje poznati avioni ne mogu da izvedu. Laik moze zakljuciti sta to znaci samo u vojom smislu a ne dalje.
Milenkov buraz
Posts: 6956
Joined: 27/11/2018 13:02

#269 Re: Potvrđeno postojanje NLO-a, a niko ni mukajet

Post by Milenkov buraz »

DonieBrasco wrote: 11/06/2021 14:01
ladacoko wrote: 11/06/2021 03:22 Po meni nema sanse da su ove letjelice s planete zemlje, bukvalno bi znacila da je neko napredniji od ostalih za 100+ godina u vidu tehnologije.

Zasto ameri izlazi prvi s ovim ? Kao i obicno zele da budu prvi kao i u svome ostalom. Iduci korak ce biti pokusaj kontakta s nlom, cisto sumnjam da ce to miroljubljivo proci pa ovu svu predstavu vidim kao njihovu pripremu za ono sto slijedi.
Sama pomisao da npr. Kina, Rusija imaju ovakvu tehnologiju a SAD ne mjenja sve. Ili obrnuto Rusija ima ovi nemaju, samo jedna sila ima drugi nemaju, da SAD ima davno bi svi znali.

Znaci te letjelice u treptaj oka nestaju, prelaze nevjerotne razdaljine, imaju manurve koje poznati avioni ne mogu da izvedu. Laik moze zakljuciti sta to znaci samo u vojom smislu a ne dalje.
Po meni nema šanse da neko na zemlji može tako odmaći se i napredovati sa tehnologijom u odnosu na ostale, koja se gotovo kosi sa prirodnim zakonima.
User avatar
ToyoOptics
Posts: 95
Joined: 06/06/2021 09:14

#270 Re: Potvrđeno postojanje NLO-a, a niko ni mukajet

Post by ToyoOptics »

Ja sam vidio objekat prosle godine na moru za koji ne znam sta je. Lezao na plazi, bilo je malo oblaka, pogledam i okrugao disk tamne boje iznad mene. Imao sam foto aparat sa sobom, dok sam ga uzeo iz torbe i pogledao ponovo prema nebu, nije ga vise bilo, nestao je. Avion nije bio, niti dron, mozda balon, mada baloni na tim visinama imaju srebrenkastu boju, ovaj je bas bio taman. Za mene je to bio neidentifikovan objekt.
Piaty
Posts: 5587
Joined: 01/12/2020 00:58

#271 Re: Potvrđeno postojanje NLO-a, a niko ni mukajet

Post by Piaty »

Ne mora znaciti da je neko nekome odmakao. Odmaklo je njih 4-5 od npr. Bosne i Hercegovine , ali nisu jedni od drugih.
SAD i Rusija su uporedo razvijali tehnologiju od 1945 godine, jer su i jedni i drugi to isto preuzeli od Nijemaca. Uvijek je ostala misterija odakle samo Nijemcima tako nesto.

Imas onaj primjer rata izmedju Sjeverne Koreje i Juzne Koreje. Kada je americki pilot (mozda F-4 Fantom) naletio na skoro isti ruski avion (ne mogu se sjetiti koji) i sokiran pomislio "odakle Sjevernoj Koreji ili Rusiji americki avion kao u mene?". Valjda to Rusi nisu odmah otkrili ali su ga pustili u upotrebu u tom ratu.

Sta je interesantno jeste da sve krece od vojske. Pa ako postoji NLO, razvila ga je necija vojska. Internet je takodjer razvila vojska i to sovjetska, i bilo je zamisljeno da se koristi iskljucivo u vojne svrhe.
Milenkov buraz
Posts: 6956
Joined: 27/11/2018 13:02

#272 Re: Potvrđeno postojanje NLO-a, a niko ni mukajet

Post by Milenkov buraz »

Piaty wrote: 11/06/2021 14:16 Ne mora znaciti da je neko nekome odmakao. Odmaklo je njih 4-5 od npr. Bosne i Hercegovine , ali nisu jedni od drugih.
SAD i Rusija su uporedo razvijali tehnologiju od 1945 godine, jer su i jedni i drugi to isto preuzeli od Nijemaca. Uvijek je ostala misterija odakle samo Nijemcima tako nesto.

Imas onaj primjer rata izmedju Sjeverne Koreje i Juzne Koreje. Kada je americki pilot (mozda F-4 Fantom) naletio na skoro isti ruski avion (ne mogu se sjetiti koji) i sokiran pomislio "odakle Sjevernoj Koreji ili Rusiji americki avion kao u mene?". Valjda to Rusi nisu odmah otkrili ali su ga pustili u upotrebu u tom ratu.

Sta je interesantno jeste da sve krece od vojske. Pa ako postoji NLO, razvila ga je necija vojska. Internet je takodjer razvila vojska i to sovjetska, i bilo je zamisljeno da se koristi iskljucivo u vojne svrhe.
Nisam ni mislio na to, na ekonomiju ili slično, već na velike sile. Svi više manje koriste istu tehnologiju, raketne motore, oklop, elektronsko osmatanje i ometanje...itd.Neko ima nešto bolje stvari, sisteme, motore, oklop ali nije to velika razlika. Niko nema leteći objekat koji može skrenuti pod 90 stepeni a da ne smanji brzinu, takvo nešto ne postoji, kosi se sa zakonima fizike. Ne mogu iz stanja mirovanja u milisekundi dosegnuti nevjerovatne brzine i ponovo se zaustaviti u milisekundi, ja o tome govorim.

Nisu Nijemci imali ništa specijalno posebno za to doba. Zna se kako su razvili, imali su viziju, inžinjere, testirali, isprobavali, bilo je X neuspjeha. Slažem se je USA i SSSR preuzeo dosta toga od Nijemaca i unaprijedio, modifikovao...itd. ali to je ljudska tehnologija obajšnjiva u skladu sa fizičkim zakonima.
Piaty
Posts: 5587
Joined: 01/12/2020 00:58

#273 Re: Potvrđeno postojanje NLO-a, a niko ni mukajet

Post by Piaty »

Milenkov buraz wrote: 11/06/2021 14:27
Piaty wrote: 11/06/2021 14:16 Ne mora znaciti da je neko nekome odmakao. Odmaklo je njih 4-5 od npr. Bosne i Hercegovine , ali nisu jedni od drugih.
SAD i Rusija su uporedo razvijali tehnologiju od 1945 godine, jer su i jedni i drugi to isto preuzeli od Nijemaca. Uvijek je ostala misterija odakle samo Nijemcima tako nesto.

Imas onaj primjer rata izmedju Sjeverne Koreje i Juzne Koreje. Kada je americki pilot (mozda F-4 Fantom) naletio na skoro isti ruski avion (ne mogu se sjetiti koji) i sokiran pomislio "odakle Sjevernoj Koreji ili Rusiji americki avion kao u mene?". Valjda to Rusi nisu odmah otkrili ali su ga pustili u upotrebu u tom ratu.

Sta je interesantno jeste da sve krece od vojske. Pa ako postoji NLO, razvila ga je necija vojska. Internet je takodjer razvila vojska i to sovjetska, i bilo je zamisljeno da se koristi iskljucivo u vojne svrhe.
Nisam ni mislio na to, na ekonomiju ili slično, već na velike sile. Svi više manje koriste istu tehnologiju, raketne motore, oklop, elektronsko osmatanje i ometanje...itd.Neko ima nešto bolje stvari, sisteme, motore, oklop ali nije to velika razlika. Niko nema leteći objekat koji može skrenuti pod 90 stepeni a da ne smanji brzinu, takvo nešto ne postoji, kosi se sa zakonima fizike. Ne mogu iz stanja mirovanja u milisekundi dosegnuti nevjerovatne brzine i ponovo se zaustaviti u milisekundi, ja o tome govorim.

Nisu Nijemci imali ništa specijalno posebno za to doba. Zna se kako su razvili, imali su viziju, inžinjere, testirali, isprobavali, bilo je X neuspjeha. Slažem se je USA i SSSR preuzeo dosta toga od Nijemaca i unaprijedio, modifikovao...itd. ali to je ljudska tehnologija obajšnjiva u skladu sa fizičkim zakonima.
A to, da, da.

Slazem se sa svim.
soha96
Posts: 2377
Joined: 13/01/2015 23:30

#274 Re: Potvrđeno postojanje NLO-a, a niko ni mukajet

Post by soha96 »

Milenkov buraz wrote: 10/06/2021 23:19
Piaty wrote: 10/06/2021 12:08 Da li je neko od vas ovdje clan galaksija.info foruma?

Mozda se znamo i tamo :-D
Čitao sam nekad redovno, ne komentiram...ima dobrih stvari :thumbup:

P.S A pazi ovo...
WASHINGTON POST
Američki visoki vojni zvaničnik: Vanzemaljci zainteresirani za našu nuklearnu energiju
https://www.klix.ba/scitech/nauka/ameri ... /210610043
Da... rapidna ekspanzija NLO-a je pocele poslije drugog svjetskog rata odnosno nuklearki na Hirosimu i Nagasaki. Mozda smo aktivirali neki alarm samounistenja. :D
soha96
Posts: 2377
Joined: 13/01/2015 23:30

#275 Re: Potvrđeno postojanje NLO-a, a niko ni mukajet

Post by soha96 »

cranberries wrote: 11/06/2021 12:06 Ja sam dozivio jedan dogadjaj za koji mi niko ne vjeruje, niti vlastita majka ali ja sam ubjeđen u ono sto sam vidio i dozivio. Naime jedne prilike sam putovao nazad do kuce sa autom, iz grada do kuce i na sredini puta sam osjetio neku toplinu ali i zvuk nekog kao prigusenog zujanja. Gledao sam okolo i pogledam iznad kroz sajbu vidim kao obrise plavog svjetla. Ali ona plava boja fina, kao neonska, meni je osobno to najljepsa boja i tako nekako privlaci da je tesko opisati. Bukvalno je taj neki oblik lebdio iznad auta na nekih 20-30 metara iznad auta i isao istom putanjom kojom sam ja isao. Poceo je ubrzavati i kretati se malo ispred mene pa sam uspio vidjeti i da osim plave boje koju je isijavao da je u sredini bio skroz crn, tamniji od tamnine neba po noci. I odjednom je ubrzao i bukvalno odletio pravo nevjerovatnom brzinom, nema nikakve teorije da to covjek moze napraviti sa trenutnom tehnologijom.

Ja stvarno nemam pojma koliko je to trajalo jer mi se vrijeme nije nikako poklapalo. U trenutku kada sam vidio bio sam fokusiran samo na to, na tu svjetlost. Osjetio sam neku toplinu i ta boja me privlacila i drzala fokusiranim, niti ne znam kako sam vozio (imaju dvije tri krivine) niti bilo sta. Nije me bilo strah u tom trenutku kada sam gledao ali kada je odletjelo tada sam osjetio neki strah i nisam znao sta se desilo ali znam da sam to vidio i da se desilo. Ne znam ni da li je bilo drugih auta na cesti, iza mene niko nije bio (znam da sam gledao kada je to odletjelo jer me bilo strah) ali da li sam se susretao s nekim autima zaista ne znam.

Znam da su lebdjeli iznad mene i da su me pratili, zasto - ne znam ali mi je drago da sam to vidio i dozivio te bi volio da se to ponovo desi zbog te predivne svjetlosti.

Niti sam vjernik, niti sam alkoholicar niti sam narkoman, nemam psihicke probleme, veoma sam stabilna osoba ali ovo kada pricam nekome svi gledaju cudno. Slobodno me zajebajite i ovdje, stvarno me boli briga jer znam sta sam dozivio i vidio.

Tako da, ja sam uvjeren da postoje i ova potvrda od Americke vojske nije nikakvo iznenađenje za mene.
Nema razloga da te iko zeza, ovakvih vidjenja ima na desetine hiljada, i kod nas na balkanu bruku slucajeva. Sta god da je, nisi jedini.

Lijepo je vidjeti da teme o kojima su se decenijama "pametni" smijali sad postaju realnost. Doduse, nekima je i dalje smijesno i misle da desetine ili stotine bivskih vojnika, generala, pilota lupaju napamet.
Post Reply