Potvrđeno postojanje NLO-a, a niko ni mukajet

Rasprave na razne teme... Ako ne znate gdje poslati poruku, pošaljite je ovdje.

Moderators: Benq, O'zone

User avatar
Dozer
Posts: 28353
Joined: 19/09/2008 10:14
Location: Zemlja maloumne ENV matrice...

#351 Re: Potvrđeno postojanje NLO-a, a niko ni mukajet

Post by Dozer »

Ako je istina za Anunakije, da njihova planeta orbitira oko Sunca u ogromnoj elipsi i da Suncu prilazi svakih 3600 godina, onda je sad nekad vrijeme kad bi se mogli pojaviti.

Ali, to moze biti i nas kraj jer ce ta planetq napraviti haos u sistemu. Ako je suditi po raznim arheoloskim nalazima, izgleda da se bas nekako tqko, svakih 3000-4000 godina desqvaju razne kataklizme u kojima nestqnu kompletne civilizqcije. Nesto kao neki reset...
Da li je moguce da to bude radi ulaska te planete u nasu blizinu....?
User avatar
Sanjarko
Posts: 23012
Joined: 17/02/2015 19:32
Location: U snu

#352 Re: Potvrđeno postojanje NLO-a, a niko ni mukajet

Post by Sanjarko »

Dozer wrote: 04/09/2021 22:51 Ako je istina za Anunakije, da njihova planeta orbitira oko Sunca u ogromnoj elipsi i da Suncu prilazi svakih 3600 godina, onda je sad nekad vrijeme kad bi se mogli pojaviti.

Ali, to moze biti i nas kraj jer ce ta planetq napraviti haos u sistemu. Ako je suditi po raznim arheoloskim nalazima, izgleda da se bas nekako tqko, svakih 3000-4000 godina desqvaju razne kataklizme u kojima nestqnu kompletne civilizqcije. Nesto kao neki reset...
Da li je moguce da to bude radi ulaska te planete u nasu blizinu....?
Gama bljeskovi?
User avatar
saint_mirad
Posts: 4409
Joined: 25/02/2020 23:09

#353 Re: Potvrđeno postojanje NLO-a, a niko ni mukajet

Post by saint_mirad »

Dozer wrote: 04/09/2021 22:51 Ako je istina za Anunakije, da njihova planeta orbitira oko Sunca u ogromnoj elipsi i da Suncu prilazi svakih 3600 godina, onda je sad nekad vrijeme kad bi se mogli pojaviti.

Ali, to moze biti i nas kraj jer ce ta planetq napraviti haos u sistemu. Ako je suditi po raznim arheoloskim nalazima, izgleda da se bas nekako tqko, svakih 3000-4000 godina desqvaju razne kataklizme u kojima nestqnu kompletne civilizqcije. Nesto kao neki reset...
Da li je moguce da to bude radi ulaska te planete u nasu blizinu....?
jesi li upoznat sa binarnim zvezdanim sistemima? znas li kakav je interplay kad neki solarni sistem ima dva sunca?
User avatar
-Chesterfield-
Posts: 5529
Joined: 04/08/2020 19:22

#354 Re: Potvrđeno postojanje NLO-a, a niko ni mukajet

Post by -Chesterfield- »

Zastozato wrote: 01/07/2021 12:52
Dozer wrote: 01/07/2021 12:25 Sustina svega ovoga jeste da - nemamo pojma i da sve nagadjamo. Od BigBang-a, pa nadalje.

Ali, ono st osigurno znamo jeste da svemir nije ni u pribliznom skladu kako nam to sugerisu vjerske knjige. To ej zapravo jedna vrlo nasilna i neprijateljska sredina u kojoj mi nikako ne mozemo prezivjeti bez ogromnih zastita, a i te zastite nam opet nisu nikakva garancija bilo cega.
"Allah zadrzava ono sto je na nebu da ne bi palo na zemlju, osim ako On to dopusti,"

Ovako glasi jedan ajet u Kur'anu, a ima ih vise koji sugeriraju da je svemir nasilan i neprijateljski, kao onaj gdje dzinni, za nas nevidljiva bica, ali koja imaju brzu kretnju kroz svemir, govore da su pokusali do prodju granice nebesa ali su naisli na ogroman broj zvijezda padalica, te da nisu uspjeli proci.
Skoro sam gledao emisiju na jednom od discovery kanala gdje upravo govori o tome kako na granicama nase galaksije postoji ogroman broj asteroida.
Upravo cinjenica da zivimo u nasilnom svemiru, a uspjevamo prilicno mirno zivjeti na zemlju, jer smo uglavnom zasticeni atmosferom, a i vecim planetama kao sto su jupiter i saturn, koje na sebe preuzimaju ogroman broj meteora, ide u prilog tome da neko ima kontrolu i upravlja svim procesima u svemiru.
Veliki broj astronauta okrenulo se Bogu i vjeri nakon putovanja svemirom.
Jesu li pokušali? Ili će pokušati u budućnosti zajedno sa ljudima? I hoće li uspjeti? Jer spominje se taj mjed (legura, rastopljeni bakar, cink)
https://hr.m.wikipedia.org/wiki/Mjed

Dobar za česme, zbog bakterija. :D
User avatar
Dozer
Posts: 28353
Joined: 19/09/2008 10:14
Location: Zemlja maloumne ENV matrice...

#355 Re: Potvrđeno postojanje NLO-a, a niko ni mukajet

Post by Dozer »

saint_mirad wrote: 05/09/2021 23:23
Dozer wrote: 04/09/2021 22:51 Ako je istina za Anunakije, da njihova planeta orbitira oko Sunca u ogromnoj elipsi i da Suncu prilazi svakih 3600 godina, onda je sad nekad vrijeme kad bi se mogli pojaviti.

Ali, to moze biti i nas kraj jer ce ta planetq napraviti haos u sistemu. Ako je suditi po raznim arheoloskim nalazima, izgleda da se bas nekako tqko, svakih 3000-4000 godina desqvaju razne kataklizme u kojima nestqnu kompletne civilizqcije. Nesto kao neki reset...
Da li je moguce da to bude radi ulaska te planete u nasu blizinu....?
jesi li upoznat sa binarnim zvezdanim sistemima? znas li kakav je interplay kad neki solarni sistem ima dva sunca?
Kakve veze imaju 2 Sunca s ovim...?
DonieBrasco
Posts: 15205
Joined: 31/08/2016 16:09

#356 Re: Potvrđeno postojanje NLO-a, a niko ni mukajet

Post by DonieBrasco »

Sama cinjenica da nauka tvrdi da postoje bilioni sistema kao sto je nas, gdje postoji centralna zvijezda (mozda i vise) i planete oko nje, oko planeta sateliti - pratioci, u prostoru metori - komete i mozda jos toga za sta ne znamo, govori da ima to sve svoju svrhu i da nije tu tek tako. Nesto tu mora bude, ima sigurno mnogo toga sto ne znamo.

Naravno zasto ne i jos neki napredni oblik zivota, neka civilizacija, famozni alieni - vanezemaljci kakve fantaziramo.

Recimo nama ljudima je za sada poznato devet planeta u nasem solarnom sistemu sa centralom zvijezdom tj. suncem. Prostor je tako ogroman da ne znamo koje jos planete ili mozda jos neka zvijezda tipa sunca postoje u njemu, na dnevnoj bazi teleskopi biljeze nova svjetla i tragove nezamislivo daleko od nas.

Samo primjera radi Jupiter ima preko 79. pratioca i satelita, sama planeta je ogromna, "red spot" ogromna oluja na Jupiteru je veca od planete Zemlje.

I onda se pitamo sta ima dalje i da li to sve ima svrhu ! :D
User avatar
Dozer
Posts: 28353
Joined: 19/09/2008 10:14
Location: Zemlja maloumne ENV matrice...

#357 Re: Potvrđeno postojanje NLO-a, a niko ni mukajet

Post by Dozer »

Ne vidimo mi zapravo ni dio svega. Tehnologija nam jos nije toliko napredna. A ono sto vidimo, i to je vecini ljudi tesko za pojmiti.
Tesko je ljudima pojmiti da postoji 125 milijardi nama trenutno vidljivih galaksija, a u njima 1 kvadrilion zvijezda, i to na bazi kalkulacije, tj. predvidjanja baziranog na multipliciranju stanja u "nasoj" galaksiji, tj. Mlijecnom putu.

1 kvadrilion je = 1 na 24, tj. = 1.000.000.000.000.000.000.000.000.
Ako svaka od tih zvijezda (Sunca) ima u prosjeku samo 10 orbitirajucih planeta i pripadajucih satelita/Mjeseca, to bi znacilo da postoji bar 10 kvadriliona planeta.

Da je samo jedna planeta u svakoj galaksiji poput nase, tj. pogodna za zivot kakav mi poznajemo, to znaci da postoji minimalno 125 milijardi takvih planeta. A ne znaci da je zivot kakav mi poznajemo jedini moguc i postojeci. Takodjer, mi ne znamo ni koliko je takvih planeta samo u "nasoj" galaksiji. Cini mi se da su do sada u naosj galaksiji nasli oko 400 vrlo slicnih planeta Zemlji (da se nalaze u istom ili slicnom pojasu od zvijezde, pogodnom za zivot slican nasem, da imaju vodu, itd.)

Misliti da smo mi unikatni i jedini u svemu ovome, blago receno je - glupo.
soha96
Posts: 2377
Joined: 13/01/2015 23:30

#358 Re: Potvrđeno postojanje NLO-a, a niko ni mukajet

Post by soha96 »

Dozer wrote: 06/09/2021 11:08 Ne vidimo mi zapravo ni dio svega. Tehnologija nam jos nije toliko napredna. A ono sto vidimo, i to je vecini ljudi tesko za pojmiti.
Tesko je ljudima pojmiti da postoji 125 milijardi nama trenutno vidljivih galaksija, a u njima 1 kvadrilion zvijezda, i to na bazi kalkulacije, tj. predvidjanja baziranog na multipliciranju stanja u "nasoj" galaksiji, tj. Mlijecnom putu.

1 kvadrilion je = 1 na 24, tj. = 1.000.000.000.000.000.000.000.000.
Ako svaka od tih zvijezda (Sunca) ima u prosjeku samo 10 orbitirajucih planeta i pripadajucih satelita/Mjeseca, to bi znacilo da postoji bar 10 kvadriliona planeta.

Da je samo jedna planeta u svakoj galaksiji poput nase, tj. pogodna za zivot kakav mi poznajemo, to znaci da postoji minimalno 125 milijardi takvih planeta. A ne znaci da je zivot kakav mi poznajemo jedini moguc i postojeci. Takodjer, mi ne znamo ni koliko je takvih planeta samo u "nasoj" galaksiji. Cini mi se da su do sada u naosj galaksiji nasli oko 400 vrlo slicnih planeta Zemlji (da se nalaze u istom ili slicnom pojasu od zvijezde, pogodnom za zivot slican nasem, da imaju vodu, itd.)

Misliti da smo mi unikatni i jedini u svemu ovome, blago receno je - glupo.
To je najveci problem kod tema postojanja vanzemaljskog zivota. Vecina ljudi ne moze da procesuira uopste koliki je svemir i kakve su to razmjere. Tesko je i zamisliti velicinu samo jednog dijela svemira. Ne vidim nijedan scenario u kojem je moguce da smo mi tu jedini nekakav inteligentni zivot.


Necemo se nikad sresti sa vanzemaljcima? Moguce. Ali nije moguce da smo sami.
DonieBrasco
Posts: 15205
Joined: 31/08/2016 16:09

#359 Re: Potvrđeno postojanje NLO-a, a niko ni mukajet

Post by DonieBrasco »

Sad samo zamislite u svom tom ludili da postoji civilizacija koja ima tehnologiju da prelazi takve razdaljine i posjecuje druge.

Zvuci kao fantazija ili nase ljudsko shvatanje tih stvari koje su nama ne moguce, ali ko zna sta je isitina.
Dino033

#360 Re: Potvrđeno postojanje NLO-a, a niko ni mukajet

Post by Dino033 »

gledajte bolan ova tri filma dole, od čovjeka koji se na planeti najozbiljnije pozabavio ovom tematikom i sve će vam biti jasno !!
on ima na hiljade dokaza o pojavi NLOa o naprednim tehnologijama ali jasno govori da sve zataškava vojno industrijski i naftni lobi koji je iznad američkog kongresa, CIA, prddsjednika...
Dino033 wrote: 04/09/2021 20:47 pogledat samo dole tri filma, od ovog čovjeka
https://hr.m.wikipedia.org/wiki/Steven_M._Greer
i bit će jasno zašto ni mukajet, postoji vojno-obavještajno-industrijski lobi kojem ništa ne mogu ni kongres, ni CIA, ni Pentagon, ni Bajden...


https://www.opensubtitles.org/hr/subtit ... wledged-bs

https://www.opensubtitles.org/hr/subtit ... th-kind-bs

https://www.opensubtitles.org/hr/search ... vie-150257
User avatar
Dozer
Posts: 28353
Joined: 19/09/2008 10:14
Location: Zemlja maloumne ENV matrice...

#361 Re: Potvrđeno postojanje NLO-a, a niko ni mukajet

Post by Dozer »

Mislim da je to samo do naseg shvatanja, a koje je vrlo limitirano trenutnim znanjima.

Ko je gledao i slusao Boba Lazara (zvizdac iz Area51), Philla Schnidera, itd., i ima samo malo otvoren um za te stvari, ne treba mu puno da shvati zasto se kriju mnoge stvari.

Ono sto oni tvrde, kao ljudi koji su radili u tim tajnim bazama, moze se svesti na nekoliko zakljucaka:
- NLO-i su stvarnost,
- Vanzemaljci postoje i na planeti su vijekovima,
- Nismo ni priblizno jedini inteligentni zivot u svemiru,
- Nase vlade, US pogotovo, namjerno kriju ove cinjenice radi sigurne svjetske panike koja bi uslijedila (pogotovo vjerske),
- Vlade to kriju zbog tehnologije i premoci jednih nad drugima, opet prevenstveno USA.

Ali i da se svijet polako i smisljeno priprema na sve to kroz medije, tj. razne "SciFi" filmove i serije u kojima se zapravo odavno prikazuju stvari koje postoje i koje se desavaju, samo se upakuju na nacin da ljudi to postepeno primaju i da se navikavaju na takve stvari.
Na taj nacin se "priprema teren" i, jednom kada sve to bude konacno javno i zvanicno objavljeno, minimizira neminovna panika koja ce uslijediti medju ljudima na planeti.

Moramo biti svjesni i realne mogucnosti postojanja tzv. multiverzuma. Ovo ne znaci da postoje kopije nase realnosti, nego da postoje "dimenzije" koje mi ne percipiramo svojim culima.
I za ovo, u stvari, vec postoje dokazi. Pogledajte na YT snimak meksicke avijacije koja snima formaciju NLO-a koji lete pored njihovih aviona. Ali, iako su nesto primijetili na radaru, golim okom nisu vidjeli nista. Tek kada su upalili IR kamere, tada su vidjeli i objekte.
Drugim rijecima, a to 100% znamo, postoji Infra crveni spektar koji nase oko ne vidi. Postoji i UV spektar, koji nase oko takodjer ne vidi.
I ko zna sta jos postoji, a sto mi jos uvijek nismo uspjeli detektovati niti imamo nacin i tehnologiju da to vidimo, slicno kao i za 2 prethodna spektra svjetlosti...

A svaki od ovih spektara se moze nazvati univerzumom. I u njemu, kao sto se vidi iz primjera meksicke avijacije (a to nije jedini takav primjer), moze biti ko zna sta, pored nas, a da mi toga nismo uopste svjesni jer nasa cula to ne detektuju.
DonieBrasco
Posts: 15205
Joined: 31/08/2016 16:09

#362 Re: Potvrđeno postojanje NLO-a, a niko ni mukajet

Post by DonieBrasco »

Dino033 wrote: 04/09/2021 20:47 pogledat samo dole tri filma, od ovog čovjeka
https://hr.m.wikipedia.org/wiki/Steven_M._Greer
i bit će jasno zašto ni mukajet, postoji vojno-obavještajno-industrijski lobi kojem ništa ne mogu ni kongres, ni CIA, ni Pentagon, ni Bajden...


https://www.opensubtitles.org/hr/subtit ... wledged-bs

https://www.opensubtitles.org/hr/subtit ... th-kind-bs

https://www.opensubtitles.org/hr/search ... vie-150257
Green je dosta kontraverzna osoba radi svog programa ali je jedan od jacih likova iz UFO svijeta, gledao sam njegove dokumentarce i materijale jako zanimljivo. Dosta ima ljudi koji prenose iste stvari kao on, mislim da nije nikakva tajna da vlada SAD, Kine, Rusije ili neke druge nacije ima dosta vise informacija i mnogo konkrentih stvari u vezi UFO.

A sto se tice samog Greena i price oko tehnologije koja postoji, nije vanzemljaska ili neka slicna fantazija nego je covjek tvorac iste a koja bi rijesila mnoge probleme na planeti to je javna tajna. On daje akcenat na elektricnu energiju ili energiju opcenito koja moze da bude dostupna za cijeli svijet, kao i problem zagađenja, bolesti, hrane, pitke vode...itd.

Ukratko postoje tehnologska rijesenja i resursi koje ljudi posjeduju da se rijese problemi, ali naravno to bi dovelo do gasenja mnogoih kompanija, radnih mijesta, PROFITA, najocigledni primjer je naftna industria i fosilna goriva.
Last edited by DonieBrasco on 06/09/2021 12:10, edited 1 time in total.
User avatar
Dozer
Posts: 28353
Joined: 19/09/2008 10:14
Location: Zemlja maloumne ENV matrice...

#363 Re: Potvrđeno postojanje NLO-a, a niko ni mukajet

Post by Dozer »

Dino033 wrote: 06/09/2021 11:48 gledajte bolan ova tri filma dole, od čovjeka koji se na planeti najozbiljnije pozabavio ovom tematikom i sve će vam biti jasno !!
on ima na hiljade dokaza o pojavi NLOa o naprednim tehnologijama ali jasno govori da sve zataškava vojno industrijski i naftni lobi koji je iznad američkog kongresa, CIA, prddsjednika...
Dino033 wrote: 04/09/2021 20:47 pogledat samo dole tri filma, od ovog čovjeka
https://hr.m.wikipedia.org/wiki/Steven_M._Greer
i bit će jasno zašto ni mukajet, postoji vojno-obavještajno-industrijski lobi kojem ništa ne mogu ni kongres, ni CIA, ni Pentagon, ni Bajden...


https://www.opensubtitles.org/hr/subtit ... wledged-bs

https://www.opensubtitles.org/hr/subtit ... th-kind-bs

https://www.opensubtitles.org/hr/search ... vie-150257
Kako da se pogledaju? Sta god kliknem, dobijem nekakav drugi film...
User avatar
Dozer
Posts: 28353
Joined: 19/09/2008 10:14
Location: Zemlja maloumne ENV matrice...

#364 Re: Potvrđeno postojanje NLO-a, a niko ni mukajet

Post by Dozer »

DonieBrasco wrote: 06/09/2021 12:08
Dino033 wrote: 04/09/2021 20:47 pogledat samo dole tri filma, od ovog čovjeka
https://hr.m.wikipedia.org/wiki/Steven_M._Greer
i bit će jasno zašto ni mukajet, postoji vojno-obavještajno-industrijski lobi kojem ništa ne mogu ni kongres, ni CIA, ni Pentagon, ni Bajden...


https://www.opensubtitles.org/hr/subtit ... wledged-bs

https://www.opensubtitles.org/hr/subtit ... th-kind-bs

https://www.opensubtitles.org/hr/search ... vie-150257
Green je dosta kontraverzna osoba radi svog programa ali je jedan od jacih likova iz UFO svijeta, gledao sam njegove dokumentarce i materijale jako zanimljivo. Dosta ima ljudi koji prenose iste stvari kao on, mislim da nije nikakva tajna da vlada SAD, Kine, Rusije ili neke druge nacije ima dosta vise informacija i mnogo konkrentih stvari u vezi UFO.

A sto se tice samog Greena i price oko tehnologije koja postoji, nije vanzemljaska ili neka slicna fantazija nego je covjek tvorac iste a koja bi rijesila mnoge probleme na planeti to je javna tajna. On daje akcenat na elektricnu energiju ili energiju opcenito koja moze da bude dostupna za cijeli svijet, kao i problem zagađenja, bolesti, hrane, pitke vode...itd.
Kad smo kod energije, a pogotovo free for all energije, nekad davno, mislim da ima i 10 godina, pisao sam o covjeku iz BiH koji je od svajcarske vlade dobio pozamasnu cifru (osmocifrenu) da napravi funkcionalan prototip uredjaja koji ce konvertovati neutrine u struju. Uredjaj napravljen (licno sam ga gledao kako radi kod covjeka u kuci), dostavljen svajcarskoj vladi, i nakon toga je morao potpisati da nece proizvoditi, niti dati uredjaj i njegove specifikacije bilo kome, ikada. Dobio je pozamasan sedmocifreni iznos za prototip, i to je to.

Ne znam na kojem principu radi uredjaj, ali ono sto mogu reci jeste da nije nista glomazno, velicine je satelitske antene i ima nekakav elektronicki sklop ispod toga, kao i nekakvu 4m dugu stangu od nekakvog metala koja se zabode u zemlju. S tog sklopa se kabal pomocu dzeka jednostavno spoji na zice od struje iza brojila, i kuca ima neprekidnu free struju u bilo kojoj potrebnoj kolicini.

Radi ovoga meni nije uopste tesko zamisliti kakva sve tehnologija postoji, ali nije komercijalno isplativa drzavama, i radi toga se krije.
User avatar
BHCluster
Posts: 23302
Joined: 13/09/2007 18:41
Location: Time to get schwifty in here!
Contact:

#365 Re: Potvrđeno postojanje NLO-a, a niko ni mukajet

Post by BHCluster »

Sve se nesto krije ili je neTko kupljen itd... Zar nije moguce da nesto slucajno procuri na internet ako zapravo radi?
User avatar
mO k3
Posts: 34082
Joined: 23/09/2009 14:16
Location: https://youtu.be/xk7QKTXQGbg

#366 Re: Potvrđeno postojanje NLO-a, a niko ni mukajet

Post by mO k3 »

Dozer wrote: 06/09/2021 12:03 Mislim da je to samo do naseg shvatanja, a koje je vrlo limitirano trenutnim znanjima.

Ko je gledao i slusao Boba Lazara (zvizdac iz Area51), Philla Schnidera, itd., i ima samo malo otvoren um za te stvari, ne treba mu puno da shvati zasto se kriju mnoge stvari.

Ono sto oni tvrde, kao ljudi koji su radili u tim tajnim bazama, moze se svesti na nekoliko zakljucaka:
- NLO-i su stvarnost,
- Vanzemaljci postoje i na planeti su vijekovima,
- Nismo ni priblizno jedini inteligentni zivot u svemiru,
- Nase vlade, US pogotovo, namjerno kriju ove cinjenice radi sigurne svjetske panike koja bi uslijedila (pogotovo vjerske),
- Vlade to kriju zbog tehnologije i premoci jednih nad drugima, opet prevenstveno USA.

Ali i da se svijet polako i smisljeno priprema na sve to kroz medije, tj. razne "SciFi" filmove i serije u kojima se zapravo odavno prikazuju stvari koje postoje i koje se desavaju, samo se upakuju na nacin da ljudi to postepeno primaju i da se navikavaju na takve stvari.
Na taj nacin se "priprema teren" i, jednom kada sve to bude konacno javno i zvanicno objavljeno, minimizira neminovna panika koja ce uslijediti medju ljudima na planeti.

Moramo biti svjesni i realne mogucnosti postojanja tzv. multiverzuma. Ovo ne znaci da postoje kopije nase realnosti, nego da postoje "dimenzije" koje mi ne percipiramo svojim culima.
I za ovo, u stvari, vec postoje dokazi. Pogledajte na YT snimak meksicke avijacije koja snima formaciju NLO-a koji lete pored njihovih aviona. Ali, iako su nesto primijetili na radaru, golim okom nisu vidjeli nista. Tek kada su upalili IR kamere, tada su vidjeli i objekte.
Drugim rijecima, a to 100% znamo, postoji Infra crveni spektar koji nase oko ne vidi. Postoji i UV spektar, koji nase oko takodjer ne vidi.
I ko zna sta jos postoji, a sto mi jos uvijek nismo uspjeli detektovati niti imamo nacin i tehnologiju da to vidimo, slicno kao i za 2 prethodna spektra svjetlosti...

A svaki od ovih spektara se moze nazvati univerzumom. I u njemu, kao sto se vidi iz primjera meksicke avijacije (a to nije jedini takav primjer), moze biti ko zna sta, pored nas, a da mi toga nismo uopste svjesni jer nasa cula to ne detektuju.
Boldirano, imas li link?? Hvala unaprijed
User avatar
fijesta7
Posts: 711
Joined: 15/03/2018 20:21

#367 Re: Potvrđeno postojanje NLO-a, a niko ni mukajet

Post by fijesta7 »

BHCluster wrote: 06/09/2021 12:31 Sve se nesto krije ili je neTko kupljen itd... Zar nije moguce da nesto slucajno procuri na internet ako zapravo radi?
Sta znas koliko toga procuri na internet, ali i nestane sa njega brzinom svjetlosti?! :D
User avatar
BHCluster
Posts: 23302
Joined: 13/09/2007 18:41
Location: Time to get schwifty in here!
Contact:

#368 Re: Potvrđeno postojanje NLO-a, a niko ni mukajet

Post by BHCluster »

fijesta7 wrote: 06/09/2021 12:42
BHCluster wrote: 06/09/2021 12:31 Sve se nesto krije ili je neTko kupljen itd... Zar nije moguce da nesto slucajno procuri na internet ako zapravo radi?
Sta znas koliko toga procuri na internet, ali i nestane sa njega brzinom svjetlosti?! :D
Da, a sve besplatno od energije, zdravlja pa sve do hrane al eto nedaju nam chike u crnom.
Dino033

#369 Re: Potvrđeno postojanje NLO-a, a niko ni mukajet

Post by Dino033 »

Dozer wrote: 06/09/2021 12:09
Dino033 wrote: 06/09/2021 11:48 gledajte bolan ova tri filma dole, od čovjeka koji se na planeti najozbiljnije pozabavio ovom tematikom i sve će vam biti jasno !!
on ima na hiljade dokaza o pojavi NLOa o naprednim tehnologijama ali jasno govori da sve zataškava vojno industrijski i naftni lobi koji je iznad američkog kongresa, CIA, prddsjednika...

Kako da se pogledaju? Sta god kliknem, dobijem nekakav drugi film...
koji bolan drugi
linkove vode na titlove jer je zabranjeno da ti postavim torente gdje ćeš skinut film, to se sam snađi ili se javi na PP da ti dam linkove
dakle filmovi sa ta 3 linka su
"Close encounters of the fifth kind" (2020)
"Unacknowledged" (2017)
"Sirius" (2013)
Last edited by Dino033 on 06/09/2021 13:01, edited 1 time in total.
Dino033

#370 Re: Potvrđeno postojanje NLO-a, a niko ni mukajet

Post by Dino033 »

BHCluster wrote: 06/09/2021 12:31 Sve se nesto krije ili je neTko kupljen itd... Zar nije moguce da nesto slucajno procuri na internet ako zapravo radi?
pogledaj gore ta tri filma sve će ti biti jasno kako se zataśkavaju stvari, spremni su na ubistva ljudi
User avatar
Dozer
Posts: 28353
Joined: 19/09/2008 10:14
Location: Zemlja maloumne ENV matrice...

#371 Re: Potvrđeno postojanje NLO-a, a niko ni mukajet

Post by Dozer »

BHCluster wrote: 06/09/2021 12:31 Sve se nesto krije ili je neTko kupljen itd... Zar nije moguce da nesto slucajno procuri na internet ako zapravo radi?
Ovo o cemu sam ja pricao - tesko. Prvo, jer za to zna vrlo malo ljudi, a drugo, i bitnije, jer je jedini covjek koji ima sve podatke pod ugovor o sutnji teskim par desetina miliona EUR u slucaju krsenja.

A mnoge druge stvari su procurile, o svemu i svacemu. NLO-i su odlican primjer. Rozvel recimo. I sta se uvijek desi? Vlade upale sve moguce metode desikreditacije, omalovazavanja i ubjedjivanja javnosti da je to nesto drugo, a ne ono sto su ljudi vidjeli i posvjedocili. Nerijetko se desi i da oni direktni svjedoci nestanu.
Isti ti su i skovali termin "teorija zavjere" i "teoreticari zavjere". Koliko se sjecam, taj termin se prvi put pojavio kod Watergate-a. Sta je na kraju ispalo? Nije bila nikakva teorija, nego stvarna zavjera.

Ima toga gomila... Duhan, marihuana, teflon, itd.itd. Sve je ovo bilo proglasavano "teorijom zavjere" od strane vlasti i onih koji su direktno bili ukljuceni u zavjeru, a kasnije se ispostavljalo da to sve jesu zavjere, kojima se covjecanstvo ciljano truje ili mu se onemogucava da se lijeci kako bi se trovalo necim drugim, a sve i uvijek zbog i radi profita i moci.
User avatar
billy organ
Posts: 1429
Joined: 04/07/2021 19:19

#372 Re: Potvrđeno postojanje NLO-a, a niko ni mukajet

Post by billy organ »

@Dozer

Greska za Lazara. On nikad nije tvrdio da vanzemaljci postoje. Vec da je mozda nesto vidio dok je radio u area 51 slicno njima ali nije bio siguran sta je to.
splinter
Posts: 7348
Joined: 08/10/2011 12:28

#373 Re: Potvrđeno postojanje NLO-a, a niko ni mukajet

Post by splinter »

Dozer wrote: 06/09/2021 10:11
saint_mirad wrote: 05/09/2021 23:23

jesi li upoznat sa binarnim zvezdanim sistemima? znas li kakav je interplay kad neki solarni sistem ima dva sunca?
Kakve veze imaju 2 Sunca s ovim...?
Vjerovatno je mislio na potencijalni uticaj na našu planetu uslijed prisustva drugih astronomskih tijela.
Second sun theory je dosta zastupljena u posljednih nekoliko decenija refererirajući se na relativno velik broj binarnih pa i trinarnih zvjezdanih sistema.
Ali periodične velike pojave koje se dešavaju na planeti zemlji ne moraju imati svoj uzrok u prisustvu drugog astronomskog tijela, ne nužno. Sama zemlja svojim kretanjem može ih prouzrokovati.
Npr. Platonova godina koja iznosi period od 28500 godina i prati precesiju planete zemlje.
Ako uzmemo neko veliko astronomsko tijelo koje bi moglo biti u sistemu sa našim sunce i koje se kreće velikom elitiptičnom putanjom, u jednom trenutku bi moglo prolaziti blizu našeg solarnog sistema.
Ali teško je očekivati da neko veliko astronomsko tijelo može ući u naš solarni sistem, jer bi to značilo čitav niz posljedica sa ireverzibilnim posljedicama.
Logičnije je da putanja ide dijelom između Kuiperovog pojasa i Oortovog oblaka, pa bi čak i tada posledica bila "bombardovanje" centralnog dijela sistema asteroidima i manjim nebeskim tijelima koji se nalaze u tom dijelu odnosno svojevrsnom asteroidnom pojasu.
Vezano za prisustvo vanzemaljaca, u slučaju izrazito visoke tehnologije koju posjeduju, oni ne bi čak fizički ne trebali biti prisutni na zemlji.
Većinu svog djelovanja bi mogli realizovati i sa sigurne distance. Mnogo je tehničkih preduslova koji bi otežavali njihov boravak ovdje.
Npr. sastav naše atmosfere ( dušik 78%, kisik 20,9 i argon 0,9 %) za njih bi vjerovanto bio smrtonosan.
User avatar
BHCluster
Posts: 23302
Joined: 13/09/2007 18:41
Location: Time to get schwifty in here!
Contact:

#374 Re: Potvrđeno postojanje NLO-a, a niko ni mukajet

Post by BHCluster »

Dino033 wrote: 06/09/2021 12:56
BHCluster wrote: 06/09/2021 12:31 Sve se nesto krije ili je neTko kupljen itd... Zar nije moguce da nesto slucajno procuri na internet ako zapravo radi?
pogledaj gore ta tri filma sve će ti biti jasno kako se zataśkavaju stvari, spremni su na ubistva ljudi
Slusaj ljudi se ubijaju za potpuno bespotrebne stvari, znaci ovo je sve zabana prica i tako ce biti sve dok ne bude ostvaren javni kontak.
User avatar
Dozer
Posts: 28353
Joined: 19/09/2008 10:14
Location: Zemlja maloumne ENV matrice...

#375 Re: Potvrđeno postojanje NLO-a, a niko ni mukajet

Post by Dozer »

mO k3 wrote: 06/09/2021 12:36 Boldirano, imas li link?? Hvala unaprijed
Ne mogu da nadjem taj meksicki....

Evo obajavljeni od US NAVY.


Evo jos


Ima toga kamara. Problem je sto ljudi ne vjeruju svojim ocima, nego u 99% slucajeva onome sto kazu vlasti.
Post Reply