Potrebna hitna informacija!

Hardware, software, mobiteli, programiranje, internet...

Moderator: Bobi

tiok

Potrebna hitna informacija!

Post by tiok » 05/08/2011 18:09

Pozdrav.
Crkla mi je graficka kartica na racunaru.Ram mi je 1GB DDR2 ..Graficka koja je bila je : Nvidia GeForce 512MB DDR2..
Poenta: zanima me da li mogu ubciti novu grafcku ali DDR3 ?
Hvala!

shin

Re: Potrebna hitna informacija!

Post by shin » 05/08/2011 18:09

Mozes

tiok

Post by tiok » 05/08/2011 18:13

Pretpostavio samda moze , ali mi rodjak (tetak) rece da ne moze , sta ja znam reko mi je zasto.
Hvala :D

oldschool

Post by oldschool » 05/08/2011 18:23

tiok wrote:Pozdrav.
Crkla mi je graficka kartica na racunaru.Ram mi je 1GB DDR2 ..Graficka koja je bila je : Nvidia GeForce 512MB DDR2..
Hvala!

Nema veze s Ramom, ali ima veze s matičnom. Valjda matična podržava tu grafičku. Nije ti to ime grafičke :D

tiok

Post by tiok » 05/08/2011 18:30

oldschool wrote:
tiok wrote:Pozdrav.
Hvala!

Nema veze s Ramom, ali ima veze s matičnom. Valjda matična podržava tu grafičku. Nije ti to ime grafičke :D

Znam da nije ime ( zaboravio sam tacno koju imam koja je crkla a nisam kod kuce ;)
a hocu
POV NVIDIA® GeForce® G210- 1024 MB DDR3-RAM PCIe x16 DVI, VGA, HDMI
ili
EVGA NVIDIA GeForce GT520 -1024 MB DDR3-RAM PCIe x16 DVI, VGA, HDMI

neo7

Post by neo7 » 05/08/2011 18:32

koja je tebi maticna jarane..zajeb ostalo..

tiok

Post by tiok » 05/08/2011 18:35

neo7 wrote:koja je tebi maticna jarane..zajeb ostalo..
Ne znam..kako mogu vidjet koja je?

neo7

Post by neo7 » 05/08/2011 18:43

http://www.lavalys.com/support/downloads/ skini ovaj program, kopiraj nam ime i to je to :D

tiok

Post by tiok » 05/08/2011 18:44

neo7 wrote:http://www.lavalys.com/support/downloads/ skini ovaj program, kopiraj nam ime i to je to :D
Prolem je sto ne mogu upalit racunara..xD
drugi nacin?

oldschool

Post by oldschool » 05/08/2011 18:47

tiok wrote:
Idi na start, u search ukucaj dxdiag, proizvođač ti je pod System Manufacture, model pod System model, to nam napiši. :)Ako ne možeš upaliti, imaš li račun od računara, ponudu kada si kupovao, na kojoj piše svaka komponenta i cijena???
Last edited by oldschool on 05/08/2011 18:49, edited 1 time in total.

tiok

Post by tiok » 05/08/2011 18:48

oldschool wrote:
tiok wrote:
Idi na start, u search ukucaj dxdiag, proizvođač ti je pod System Manufacture, model pod System model, to nam napiši. :)

pogledaj moj citat prije ovog ;)

Mr. Brightside

Post by Mr. Brightside » 05/08/2011 18:48

tiok wrote:
neo7 wrote:http://www.lavalys.com/support/downloads/ skini ovaj program, kopiraj nam ime i to je to :D
Prolem je sto ne mogu upalit racunara..xD
drugi nacin?
odvrnes poklopac i procitas s maticne naziv ;-)

bordo gandalf
Has thanked: 1 time

Post by bordo gandalf » 05/08/2011 18:49

Otvori centralnu i citaj sta pise na maticnoj

dragan.s

Post by dragan.s » 05/08/2011 19:25

tiok wrote: Znam da nije ime ( zaboravio sam tacno koju imam koja je crkla a nisam kod kuce ;)
a hocu
POV NVIDIA® GeForce® G210- 1024 MB DDR3-RAM PCIe x16 DVI, VGA, HDMI
ili
EVGA NVIDIA GeForce GT520 -1024 MB DDR3-RAM PCIe x16 DVI, VGA, HDMI
U čitavoj priči o kompatibilnosti samo je ovo boldirano bitno.
Postoje 4 različite vrste grafičkih karti po pitanju kompatibilnosti, a od toga se 2 više ne proizvode.
ISA i PCI se više ne proizvode
AGP i PCI-ex su trenutno aktuelne s tim da je AGP već zastarjela ali se i dalje proizvode u manjim serijama.
Znači ono što je osnovno kad kupujuš grafičku kartu je da znaš koja ti verzija treba.
Od ostalih karakteristika važi "koliko para toliko muzike". Raspon cijena je od 70KM - 1000KM pa biraj.

shin

Post by shin » 05/08/2011 22:18

Strasno koliko komplikujete, u pitanju je ddr2 memorija na ploci, znaci sanse za pci-e port na ploci su 99%, na kraju krajeva moze vidjeti na crknutoj grafici o cemu se radi.

Slobodno idi i kupi ddr3 memoriju na grafickoj kartici, samo moras znati da ti je potrebna pci-e (pci-express), ponesi ako imas crknutu grafiku sa sobom i na prema sirini onih dole konektora koji se kopcaju na ploci (moraju biti isti) uzmes novu karticu.

oldschool

Post by oldschool » 05/08/2011 22:45

shin wrote:Strasno koliko komplikujete, u pitanju je ddr2 memorija na ploci, znaci sanse za pci-e port na ploci su 99%, na kraju krajeva moze vidjeti na crknutoj grafici o cemu se radi.

Slobodno idi i kupi ddr3 memoriju na grafickoj kartici, samo moras znati da ti je potrebna pci-e (pci-express), ponesi ako imas crknutu grafiku sa sobom i na prema sirini onih dole konektora koji se kopcaju na ploci (moraju biti isti) uzmes novu karticu.
Ne možeš ništa napamet uzimati, možda mu je kućište malo, utor za grafičku je premalen, bez matične nek ne uzima, kad se već ne razumije.

shin

Post by shin » 05/08/2011 23:17

oldschool wrote:
shin wrote:Strasno koliko komplikujete, u pitanju je ddr2 memorija na ploci, znaci sanse za pci-e port na ploci su 99%, na kraju krajeva moze vidjeti na crknutoj grafici o cemu se radi.

Ne možeš ništa napamet uzimati, možda mu je kućište malo, utor za grafičku je premalen, bez matične nek ne uzima, kad se već ne razumije.
Ma da, uzima gtx580 nece mu stati :lol:

Decerto
Location: On the wrong side of heaven,and the righteous side of hell.

Post by Decerto » 05/08/2011 23:22

Obje grafe na 64 bit mem.bus width.

oldschool

Post by oldschool » 05/08/2011 23:37

@Shin, cinizam i sarkazam ti ne pristaju, loš si u tome. Najvjerovatnije je da je konfiguracija iz Imteca, da se zaključiti po komponentama, samim tim se radi o micro ATX matičnoj, ASUS ili Gygabite, s jednim PCI Express utorom, slabije grafičke dolaze u obzir, u tom slučaju može uzeti onu krafičku koju je naveo. :D

udrch

Post by udrch » 06/08/2011 13:52

oldschool wrote:@Shin, cinizam i sarkazam ti ne pristaju, loš si u tome. Najvjerovatnije je da je konfiguracija iz Imteca, da se zaključiti po komponentama, samim tim se radi o micro ATX matičnoj, ASUS ili Gygabite, s jednim PCI Express utorom, slabije grafičke dolaze u obzir, u tom slučaju može uzeti onu krafičku koju je naveo. :D
Po čemu ti zaključi da je konfiguracija iz Imteca..čovjek još nije spomenuo nijednu konkretnu komponentu..
Ali ti ideš dalje, pa ispadne da Imtec prodaje samo microATX ploče i to sa samo jednim PCI utorom.. :lol: :lol: :lol:

Čovječe u ovoj zemlji imaju dva distributera, KimTec i ComTrade, i jedan i drugi su distributeri Asusa, a CT i Gigabyte..
Svi u ovoj državi uzimaju od njih, pa po kojoj logici ti donese zaključak..

A Shin je sasvim regularno donio zaključak i nije uopšte sarkastičan..ako mu je u računaru ddr2 memorija 100% je PCI Express grafika..
Osim toga dali neka grafika može da stane u računar ne zavisi od ploče, već od kućišta, jer i na najslabijoj ploči će raditi najjača grafika ako je utor njen..koliko će moći iskoristiti svoju snagu je nešto treće, ali da će raditi hoće sigurno..
A ako mu bude smetalo kućište izvadi sve vani i okači po zidu i radiće mu..

oldschool

Post by oldschool » 06/08/2011 15:09

Još treba da me takvi uče, ono je najvjerovatnije gotova konfiguracija iz Imteca, oni su prodavali identične, samim tim znam i kakve su ostale komponente, a sarkazam i cinizam mu ne idu, kao ni tebi. Poznajem tržište i ko šta nudi, ne pišem bezveze. Radi se o običnom korisniku, a da se neko javi i stavi da kupi najjaču single gpu karticu je glupost. Ostatak posta nije vrijedan komentara, pročitaj, iz njega samo izvire glupost, drži se one:Bolje šutjeti nego progovoriti i otkloniti svaku sumnju. :)

udrch

Post by udrch » 06/08/2011 15:26

oldschool wrote:

Evo ti tvoj citat koji govori o tvojoj stručnosti..
Kako može utor za grafiku biti premalen, de mi objasni molim te..
Sve ploče koje sam ja u životu sreo su imale identičan PCI Express slot, nijedan nije bio ni milimetar ni manji ni veći..sve ploče sa AGP slotom su imale identičan slot, ni manji ni veći..
Da nisi možda mislio na PCI-ex4 slot, on jeste manji, ali njegovo prisustvo ne znači da nema PCI-ex1 normalnog slota..ili da nisi mislio na obični PCI slot?

Repliciraš čovjeku koji je dao odgovor na temu koja se bezveze razvodnila..
Momak kaže da mu je memorija DDR2, znači da je 100% PCI-ex i da nije AGP..
Ako bude drugačije ja mu kupim grafiku..

udrch

Post by udrch » 06/08/2011 15:28

oldschool wrote:Još treba da me takvi uče, ono je najvjerovatnije gotova konfiguracija iz Imteca, oni su prodavali identične, samim tim znam i kakve su ostale komponente, a sarkazam i cinizam mu ne idu, kao ni tebi. Poznajem tržište i ko šta nudi, ne pišem bezveze. Radi se o običnom korisniku, a da se neko javi i stavi da kupi najjaču single gpu karticu je glupost. Ostatak posta nije vrijedan komentara, pročitaj, iz njega samo izvire glupost, drži se one:Bolje šutjeti nego progovoriti i otkloniti svaku sumnju. :)
Opet pročitaj šta pišeš..
U ovoj državi svi prodaju isto, tako da ne vidim nikako potrebu da čovjek odugovlači sa kupovinom zato što je računar kupio ovdje ili ondje..svi prodaju isto, svi..

oldschool

Post by oldschool » 06/08/2011 16:22

udrch wrote:
oldschool wrote:Još treba da me takvi uče, ono je najvjerovatnije gotova konfiguracija iz Imteca, oni su prodavali identične, samim tim znam i kakve su ostale komponente, a sarkazam i cinizam mu ne idu, kao ni tebi. Poznajem tržište i ko šta nudi, ne pišem bezveze. Radi se o običnom korisniku, a da se neko javi i stavi da kupi najjaču single gpu karticu je glupost. Ostatak posta nije vrijedan komentara, pročitaj, iz njega samo izvire glupost, drži se one:Bolje šutjeti nego progovoriti i otkloniti svaku sumnju. :)
Opet pročitaj šta pišeš..
U ovoj državi svi prodaju isto, tako da ne vidim nikako potrebu da čovjek odugovlači sa kupovinom zato što je računar kupio ovdje ili ondje..svi prodaju isto, svi..
U prethodnim postovima sam pisao o kućištu, nigdje mu nisam napisao da kupi negdje grafičku, to je njegova stvar, svi prodaju skolopljene konfiguracije, ali nikad nisu svi komponente iste, ova mi liči na one iz Imteca, može biti i da griješim, ali su oni prodavali identične, niko drugi nije imao isti odabir komponenti. Što ti nisi vidio veće slotove-utore ne znači da ne postoje, imaš ih od x1, x2, x4, x8,x16. Znači, možeš ti eventualno staviti grafičku na manji utor, ali ćeš dobiti mizerne performanse, jače grafičke i uz dobro napajanje lagano crkavaju na manjim utorima.

udrch

Post by udrch » 06/08/2011 18:04

nVidia quadro grafike koriste PCI-ex4 slot..
Hoćeš reći da su im perfomanse slabe i da će zbog toga crći?

Post Reply