Potrebe

Seks, ljubav, erotika, odnosi među (s)polovima... Molimo ponašajte se kulturno.

Moderators: _BataZiv_0809, Euridika

Post Reply
User avatar
MOSALJOZE
Posts: 120392
Joined: 26/11/2012 20:09
Location: Republika Bosna i Hercegovina

#1 Potrebe

Post by MOSALJOZE »

Ispade da samo muškraci imaju potrebu za sexualnim odnosom,a žene jok..Zašto muškarci moraju biti ti koji oblijeću,poklanjaju pažnju i slično....
Zašto su rijetke situacije kada se zamijene uloge :?

Pitam za jarana :oops:
User avatar
pecpec
Posts: 1494
Joined: 31/05/2017 14:54
Location: tu

#2 Re: Potrebe

Post by pecpec »

To sam i ja pitao ali niko nista ne rece,jos me ona neka naruzi kakva to pitanja postavljam :-)

Ima nas i muskaraca cudnih ako je treba otvorenija odmah joj idu komplimenti da je drolja i slicno. :lol:
User avatar
cendlerbing
Posts: 15622
Joined: 17/08/2017 03:43

#3 Re: Potrebe

Post by cendlerbing »

Ovakva pitanja uvode u vrzino kolo. :)
User avatar
Belay Queen
Posts: 31936
Joined: 28/08/2015 11:58

#4 Re: Potrebe

Post by Belay Queen »

pratim :pusi2: samo zato sto je mosina tema :pusi2:
User avatar
pecpec
Posts: 1494
Joined: 31/05/2017 14:54
Location: tu

#5 Re: Potrebe

Post by pecpec »

Pa kazite nesto konkretnije,cuj pratim :lol:
User avatar
Belay Queen
Posts: 31936
Joined: 28/08/2015 11:58

#6 Re: Potrebe

Post by Belay Queen »

sta god da napisemo nece valjat :lol:
User avatar
pecpec
Posts: 1494
Joined: 31/05/2017 14:54
Location: tu

#7 Re: Potrebe

Post by pecpec »

Pa probaj,ne boli :lol:
User avatar
cendlerbing
Posts: 15622
Joined: 17/08/2017 03:43

#8 Re: Potrebe

Post by cendlerbing »

Normalno da i žene imaju potrebu za seksualnim odnosima, samo većini treba još nešto od muškarca s kojim će to imati - osim dobrog izgleda.
User avatar
pecpec
Posts: 1494
Joined: 31/05/2017 14:54
Location: tu

#9 Re: Potrebe

Post by pecpec »

Ih nemore i jare i pare :lol:
Znas kako kazu dva dobra nikako.
User avatar
cendlerbing
Posts: 15622
Joined: 17/08/2017 03:43

#10 Re: Potrebe

Post by cendlerbing »

Ma može i tri dobra zajedno, al kad s četvrtim probaš ugajguliti, tu obično zakaže :lol:
User avatar
pecpec
Posts: 1494
Joined: 31/05/2017 14:54
Location: tu

#11 Re: Potrebe

Post by pecpec »

Malo li je cuj cetvorica,sto bi rekla jedna komsinica napala ga cetvrerica :P
Ti fakat hoces sa prirodnom sminkom okolo da hodas.
User avatar
cendlerbing
Posts: 15622
Joined: 17/08/2017 03:43

#12 Re: Potrebe

Post by cendlerbing »

Nisam rekla četiri muškarca, nego četiri dobra u jednom mušakarcu ccc
User avatar
pecpec
Posts: 1494
Joined: 31/05/2017 14:54
Location: tu

#13 Re: Potrebe

Post by pecpec »

Ja ko mali nisam vjerovo u bajke,vazda mi tu nesto nije stimalo.Zacata covjeku temu izvinjavam se.
User avatar
MarlboroGold
Posts: 21577
Joined: 24/06/2013 17:14
Location: Chaos Sanctuary

#14 Re: Potrebe

Post by MarlboroGold »

MOSALJOZE wrote:Ispade da samo muškraci imaju potrebu za sexualnim odnosom,a žene jok..Zašto muškarci moraju biti ti koji oblijeću,poklanjaju pažnju i slično....
Zašto su rijetke situacije kada se zamijene uloge :?

Pitam za jarana :oops:
Nismo mi po tom pitanju nešto puno drugačiji od životinja. Jesi li kad vidio da ženke oblijeću mužjake? Ja nikad. Stvar je biologije. Međutim, ipak kao svjesna bića smatram da bi nam one definitivno mogle malo olakšati, ne komplikovati i ne postavljati previsoke standarde ukoliko su zagrijane, pa čak i više nego mi. Nisu sve iste, kao što nismo ni mi.
User avatar
krofnaa*
Posts: 190
Joined: 30/04/2013 00:50

#15 Re: Potrebe

Post by krofnaa* »

MOSALJOZE wrote:Ispade da samo muškraci imaju potrebu za sexualnim odnosom,a žene jok..Zašto muškarci moraju biti ti koji oblijeću,poklanjaju pažnju i slično....
Zašto su rijetke situacije kada se zamijene uloge :?

Pitam za jarana :oops:
Zene u patrijahalnom drustvu moraju da ostanu cedne i postene, iako imaju iste potrebe kao i muskarci, zna se kako se gleda na zenu koja mjenja partnere ili prva prilazi muskarcu. Takva zena ce od drustva biti odbacena, ismijana i vrlo brzi gubi reputaciju. Zbog toga je zenama prvo i glavno da budu sto vise "ocuvane" jer u suprotnom njihova "vrijednost" opada s brojem partnera i brojem godina koje imaju.
Sami smo krivi sto se tako ophodimo prema zenama stoga nije cudno zasto je recimo teze "premuntati" zenu na balkanu a mnogo lakse u drustvu gdje seksualnost zena nije toliki tabu.
User avatar
ZyzzSar
Posts: 2436
Joined: 08/04/2017 02:14
Location: Sarajevo

#16 Re: Potrebe

Post by ZyzzSar »

Seks nije fiziološka potreba :D

A ne, djevojke definitivno imaju iste potrebe, ali ih ni približno ne pokazuju na način na koji pokazuju muškarci, osim ako nisu pripite, ili kamenjarke.
Jedan od načina na koji pokazuju da su 'željne' jeste način oblačenja, utegnute hlače, dekoltei i kratke suknjice. imo
User avatar
Connaisseur Karlin
Posts: 20595
Joined: 31/01/2016 16:16

#17 Re: Potrebe

Post by Connaisseur Karlin »

MarlboroGold wrote: Nismo mi po tom pitanju nešto puno drugačiji od životinja. Jesi li kad vidio da ženke oblijeću mužjake? Ja nikad. Stvar je biologije. Međutim, ipak kao svjesna bića smatram da bi nam one definitivno mogle malo olakšati, ne komplikovati i ne postavljati previsoke standarde ukoliko su zagrijane, pa čak i više nego mi. Nisu sve iste, kao što nismo ni mi.
flert zivotinja i flert ljudi nije identican :)
As far as scientists can tell, humans are the only animals with “covert sexual signaling” (aka flirting). In many other species, males are very overt about their courtship signals, even to the extent of expensive, colorful displays

This model is potentially applicable to courtship signaling in any system where signalers face performance costs imposed by members of their own social groups. Our model suggests covert signaling can arise wherever there is social risk attached to courtship and individuals can adjust their signal intensity. However, animal behaviorists and behavioral ecologists have so far devoted comparatively little attention to the possible role of flexible signaling in promiscuous reproduction.
Animals living in complex social groups will constantly encounter changes in social context that create variation in the potential costs attached to courtship attempts. We should look for correspondingly variable courtship behavior wherever individuals attempt to mitigate those costs. For many social species, we can expect to find surreptitious signaling where individuals seek mating opportunities that subvert the reproductive control of pair-mates and dominants. Among humans, the class of indirect signals that we perceive as flirtatious might be pervasive because the potential for social risk around courtship is itself pervasive, even when that courtship is not directly opposed by a particular rival. Subtle flirtation may also be a quality signal, indicating the signaler's social awareness and behavioral flexibility. Regardless of the level of risk surrounding any particular courtship attempt, these qualities are desirable because they mediate fitness in complex human societies.
User avatar
Nastasia
Posts: 3421
Joined: 12/01/2018 13:44

#18 Re: Potrebe

Post by Nastasia »

U ljudima, biološki, postoji neki primarni instinkt, instinkt za preživljavanjem.
Taj instinkt za preživljavanjem ide i malo dublje od čuvanja pukog života. Postoji težnja, od pamtivjeka, čovjeka da ostane .. vječan.
Od alhemičara i eliksira života pa do moderne nauke i zamrzavanja tijela, ta nas težnja nije napustila.

Međutim, na primarnom, nesvjesnom nivou, čovjek, ljudsko biće, je svjesno da ne može ostati vječno i da jedini način da sačuva svoje gene (ono što ga čini osobom) jeste da se reproducira. Da u jedno biće uloži makar polovinu svojih gena.

Muškarci proizvode veliku količinu genetskog materijala pogodnog za reprodukciju. U odnos na žene, ogromnu količinu. Dok sa druge strane, žene u toku mjeseca mogu proizvesti SAMO jednu polnu ćeliju. Ta jedna polna ćelija je smiješna u odnosu na količinu spermatozoida koji muškarci proizvedu u toku samo jedne ejakulacije. Uz to, jajna ćelija je znatno veća od spermija i samim tim tijelo žene ulaže mnogo više energije u njenu proizvodnju. Ako oplodnja ta jedne jajne ćelije ne uspije, taj mjesec ne postoji šansa za začećem što znači da tijelo žene mora ponovo uložiti dosta energije u proizvodnju jajne ćelije i čekati tačno pogodan trenutak za oplodnju. Sa druge strane, u slučaju neuspjeha, muškarac može vrlo brzo ponovo proizvesti veliku količinu zdravih polnih ćelija sposobnih za reprodukciju.

Iako nije svaki čin seksa uslovljen začećem, naš organizam, naši geni, rade na tom mehanizu.

Stoga, žena u reprodukciju mnogo više ulaže i ima mnogo više da izgubi.
Zbog toga, žena će vagati, odmjeravati, birati između partnera i izabrati (ponovo na nesvjesnom nivou) onoga za koga ona misli da je najsposobniji i da postoji najveća šansa za oplodnju.

Zbog toga muškarci ganjaju, traže, dokazuju se, a žene šute i biraju.
Zato što moraju dokazati da su baš oni ti, najbolji i najsposobniji.
moonca
Posts: 88063
Joined: 20/12/2016 20:16

#19 Re: Potrebe

Post by moonca »

Zbog toga, žena će vagati, odmjeravati, birati između partnera i izabrati (ponovo na nesvjesnom nivou) onoga za koga ona misli da je najsposobniji i da postoji najveća šansa za oplodnju.
Koliko procenat zena ima ovo na umu u biranju muskarca /partnera/muza? :-)
User avatar
Nastasia
Posts: 3421
Joined: 12/01/2018 13:44

#20 Re: Potrebe

Post by Nastasia »

ovdje je bilo ključno pročitati: na nesvjesnom nivou.
moonca
Posts: 88063
Joined: 20/12/2016 20:16

#21 Re: Potrebe

Post by moonca »

moonca wrote:
Zbog toga, žena će vagati, odmjeravati, birati između partnera i izabrati (ponovo na nesvjesnom nivou) onoga za koga ona misli da je najsposobniji i da postoji najveća šansa za oplodnju.
Koliko procenat zena ima ovo na umu u biranju muskarca /partnera/muza? :-)
Ok
User avatar
MarlboroGold
Posts: 21577
Joined: 24/06/2013 17:14
Location: Chaos Sanctuary

#22 Re: Potrebe

Post by MarlboroGold »

Connaisseur Karlin wrote: flert zivotinja i flert ljudi nije identican :)
Ko kaže da jeste? Samo se može porediti ako se gleda biološki aspekt kojeg sam se prvo i držao. Međutim, kad je u pitanju i sociološki, i tu je najčešće na muškarcu da inicira sve to. Društvo je to nametnulo. Međutim i žene polako postaju liberalnije, pa se i to mijenja. One ne trebaju razmišljati o tome ako prve iniciraju da će ih druga strana posmatrati kurvama i sličnima... to su samo stereotipi kod nas.
User avatar
Nastasia
Posts: 3421
Joined: 12/01/2018 13:44

#23 Re: Potrebe

Post by Nastasia »

Cigaro, to će teško kod nas se desiti u skorije vrijeme.

Kada prva nešto iniciraš sa muškarcem, jebaće te on da se razumijemo, ali će on prvi misliti da si laka.
Pa tako i ostatak društva.
User avatar
Tomahawk11
Globalni moderator
Posts: 109749
Joined: 14/08/2009 14:51

#24 Re: Potrebe

Post by Tomahawk11 »

Nisam imao takvo mišljenje prije x godina, u pitanju je bila jedna Španjolka odbojkašica.
Bio sam oduševljen što je preuzela inicijativu....onda je sve pokvarila trenerica :|
User avatar
cendlerbing
Posts: 15622
Joined: 17/08/2017 03:43

#25 Re: Potrebe

Post by cendlerbing »

Nastasia wrote:Cigaro, to će teško kod nas se desiti u skorije vrijeme.

Kada prva nešto iniciraš sa muškarcem, jebaće te on da se razumijemo, ali će on prvi misliti da si laka.
Pa tako i ostatak društva.
Eto htjedoh napisati nešto ovako...

"Cigaro" :pisnula:
Post Reply