Potreban info: Kako i kome prijaviti 'rad na crno' nekog objekta?

Rasprave na razne teme... Ako ne znate gdje poslati poruku, pošaljite je ovdje.

Moderator: O'zone

Novi Dan

Potreban info: Kako i kome prijaviti 'rad na crno' nekog objekta?

Post by Novi Dan » 08/05/2015 08:57

Pozdrav, forumaši!

Potreban mi je info. Naime, interesuje me kako i kome prijaviti 'rad na crno', odnosno neregistrovanu djelatnost. Objekat se nalazi u Maglaju, dakle u Federaciji.

Da li je neko imao sličnih iskustava i možete li mi dati konkretnu informaciju.

PS
Za one koje interesuje: ne radi se o konkurenciji. Radi se o bahatosti i siledžijskom ponašanju jednog majmuna na steroidima, koji je otvorio teretanu, neprijavljenu. A nalazi se u ulici u kojoj živim.

Već godinama radi na crno i niko ga ne dira, svi idu onom linijom 'nek sebi zaradi hljeba'. Uvijek neprijatan, jednom riječju idiot, i on i ukućani mu, al ih niko ne dira. Međutim, u zadnje vrijeme lik postaje nepodnošljiv. Monkey se malo nagutao steroida i sada pokušava zavesti zakon jačega. E, sad ja želim njemu prouzročit malo problema da se, što bi rekao naš narod, malo zabavi o sebi.

howdy

Re: Potreban info: Kako i kome prijaviti 'rad na crno' nekog objekta?

Post by howdy » 08/05/2015 08:59

ljudino dodji u teretanu, moremo se zdogovorit :D

gagy06

Post by gagy06 » 08/05/2015 09:00

Pa zar nema u Maglaju neka inspekcijska sluzba? Ako ne u Maglaju onda je u Zenici sigurno.

Novi Dan

Post by Novi Dan » 08/05/2015 09:01

howdy wrote:ljudino dodji u teretanu, moremo se zdogovorit :D

:thumbup:

Novi Dan

Post by Novi Dan » 08/05/2015 09:04

gagy06 wrote:Pa zar nema u Maglaju neka inspekcijska sluzba? Ako ne u Maglaju onda je u Zenici sigurno.

Pa i mene interesuje koja je inspekcija je nadležna. A, iskreno, volio bih zaobići lokalne službe, ne vjerujem im. Sve je to mala sredina, svi se poznajemo, pa se ne diraju svoji...

drndalo

Post by drndalo » 08/05/2015 09:05

Novi Dan

Post by Novi Dan » 08/05/2015 09:11

drndalo wrote:Kantonalna inspekcija rada???

http://zdk.ba/kantonalna-uprava-za-inspekcijske-poslove

Hvala druže na informaciji. Iskreno, ovu našu državu su podjelili na paramparčad, pa više čovjek ne zna kome da se obrati kad mu nešto zatreba.

Nadam se da će ovo upaliti.

Novi Dan

Post by Novi Dan » 08/05/2015 09:14

Hajd, još jedna razmjena mišljenja: kako je najbolje izvesti ovo, al da bude anonimno?
Imam neku zamisao, al možda neko ima i bolju ideju ili iskustvo.

gagy06

Post by gagy06 » 08/05/2015 09:31

Skines formular sa njihovog sajta i posaljes a da ne napises ime (dakle anonimno). Samo iz iskustva sa ovom inspekcijom mrka kapa.
Ako ovaj tvoj bilder ima kakvu stelu sa strankama od ove inspekcije nema nista.

Thorgerson

Post by Thorgerson » 08/05/2015 09:34

Sta ima veze i da je konkurencija u pitanju?

U smislu da radite slicne poslove, ti radis legalno, a oni zavrcu.

Naravno da to treba prijaviti.

drndalo

Post by drndalo » 08/05/2015 09:37

Novi Dan wrote:Hajd, još jedna razmjena mišljenja: kako je najbolje izvesti ovo, al da bude anonimno?
Imam neku zamisao, al možda neko ima i bolju ideju ili iskustvo.

Samo pisani trag da oni imaju, da su zaveli papir koji su dobili... Onda moraju postupiti po njemu, bar teoretski... Makar ga i sakriti...

E sad, kako to izvesti da im ide na protokol, a da se ti ne moras identifikovati...?

friskyoreo

Post by friskyoreo » 08/05/2015 09:41

Pogledaj Federalnu inspekciju, mozda oni imaju neki site i formular za prijave. Ako ima stele u kantonalnoj i opcinskoj, mozda nema u federalnoj. :D A znam da svako malo ti iz federalne ovamo dolaze i "haraju" po TK, dok ovi lokalci su isto tako stranacki poltroni. Mada sve je to ista mraka.

Novi Dan

Post by Novi Dan » 08/05/2015 09:41

gagy06 wrote:Skines formular sa njihovog sajta i posaljes a da ne napises ime (dakle anonimno). Samo iz iskustva sa ovom inspekcijom mrka kapa.

OK, a da li poslati mail-om (da li će takvu prijavu zaprimiti) ili poštom?
A ne vjerujem da ima kakvu štelu sa strankama, a zbog takvih stvari i nastojim da zaobiđem lokalnu vlast.

A, sad to 'mrka kapa', ne znam ni sam. Ne očekujem da će ga zatvoriti i da će propasti. Al nek mu malo naprave problema, nek mu malo naplate kazne, pa će ga natrjerati da se registruje. Nek se malo zabavi o sebi, pa ćemo mu opet naći neke zabave. Bolje da se zabavi o sebi, nego o drugima. Vjeruj mi. Teško je ovakve idiote opisati, to treba vidjeti.

friskyoreo

Post by friskyoreo » 08/05/2015 09:43

Novi Dan

Post by Novi Dan » 08/05/2015 09:47

friskyoreo wrote:Pogledaj Federalnu inspekciju, mozda oni imaju neki site i formular za prijave. Ako ima stele u kantonalnoj i opcinskoj, mozda nema u federalnoj. :D A znam da svako malo ti iz federalne ovamo dolaze i "haraju" po TK, dok ovi lokalci su isto tako stranacki poltroni. Mada sve je to ista mraka.

Ma sve je to crtani od države. Štelu u o našoj općini može svako lahko izganjati, u kantonalnoj ne vjerujem da ima, veća je vjerovatnoća da nema.
Što se tiče federalaca, mislim da si u pravu i da bi bilo najbolje. Ali, zanima me da li postoji neka zapreka, u smislu da se ne možeš javiti federalcima ako se nisi ranije javljao kantonalcima? Kontam, šta ako federalcima pošaljem prijavu, a oni kažu da se obratim kantonalcima?
Last edited by Novi Dan on 08/05/2015 09:51, edited 1 time in total.

Novi Dan

Post by Novi Dan » 08/05/2015 09:50

friskyoreo wrote:Evo ti, pa zovi.
http://www.fuzip.gov.ba/index.php?lang=ba&sel=7

Hvala na trudu, drug!

Izguglao sam sinoć ovu stranicu, ali nisam bio siguran da li se njima trebam obratiti. A nekako bih više volio u pisanoj formi poslati, jer pretpostavljam da onda moraju po službenoj dužnosti i proitokolu izaći na teren u nekom određenom roku.

drndalo

Post by drndalo » 08/05/2015 09:51

Mozes navesti u prijavi da si preskocio lokalniji nivo zbog sumnje u povezanost doticnog na nizim nivoima, pa da oni "ozgor" sluzbenom duznoscu zatraze informaciju od "doRnjih"...?

Novi Dan

Post by Novi Dan » 08/05/2015 09:58

drndalo wrote:Mozes navesti u prijavi da si preskocio lokalniji nivo zbog sumnje u povezanost doticnog na nizim nivoima, pa da oni "ozgor" sluzbenom duznoscu zatraze informaciju od "doRnjih"...?

drndalo, pregledam ovaj link koji si mi postavio ranije http://zdk.ba/kantonalna-uprava-za-inspekcijske-poslove pa nigdje ne vidim obrazac, a mislim da je shodno situaciji najpatnije se njima obraditi. A također navesti i ovo što si spomenu za ove 'doRnje'.
A, po potrebi, i federalci se mogu uvijek pozvati....

gagy06

Post by gagy06 » 08/05/2015 09:58

Novi Dan wrote:
gagy06 wrote:Skines formular sa njihovog sajta i posaljes a da ne napises ime (dakle anonimno). Samo iz iskustva sa ovom inspekcijom mrka kapa.

A ne vjerujem da ima kakvu štelu sa strankama, a zbog takvih stvari i nastojim da zaobiđem lokalnu vlast.

A, sad to 'mrka kapa', ne znam ni sam. Ne očekujem da će ga zatvoriti i da će propasti. Al nek mu malo naprave problema, nek mu malo naplate kazne, pa će ga natrjerati da se registruje. Nek se malo zabavi o sebi, pa ćemo mu opet naći neke zabave. Bolje da se zabavi o sebi, nego o drugima. Vjeruj mi. Teško je ovakve idiote opisati, to treba vidjeti.

Obavezno poštom preporučeno da imaš trag. Tada moraju da zaprime. Nakon nekoliko dana nazoveš i pitaš jel stigla prijava poslana preporuceno iz te i te poste tog i tog datuma. Znam neke ljude koji su tako radili.

gagy06

Post by gagy06 » 08/05/2015 09:59

Novi Dan wrote:
drndalo wrote:Mozes navesti u prijavi da si preskocio lokalniji nivo zbog sumnje u povezanost doticnog na nizim nivoima, pa da oni "ozgor" sluzbenom duznoscu zatraze informaciju od "doRnjih"...?

drndalo, pregledam ovaj link koji si mi postavio ranije http://zdk.ba/kantonalna-uprava-za-inspekcijske-poslove pa nigdje ne vidim obrazac, a mislim da je shodno situaciji najpatnije se njima obraditi. A također navesti i ovo što si spomenu za ove 'doRnje'.
A, po potrebi, i federalci se mogu uvijek pozvati....

Evo ga, skini, popuni i posalji.

http://zdk.ba/prikazi/item/172-obrazac-zahtjeva-za-inspekcijsku-kontrolu

mO k3

Post by mO k3 » 08/05/2015 09:59

gagy06 wrote:
Novi Dan wrote:

Obavezno poštom preporučeno da imaš trag. Tada moraju da zaprime. Nakon nekoliko dana nazoveš i pitaš jel stigla prijava poslana preporuceno iz te i te poste tog i tog datuma. Znam neke ljude koji su tako radili.

Čovjek hoće anonimno :mrgreen:

gagy06

Post by gagy06 » 08/05/2015 10:07

Moze i anonimno.

Novi Dan

Post by Novi Dan » 08/05/2015 10:07

gagy06 wrote:Obavezno poštom preporučeno da imaš trag. Tada moraju da zaprime. Nakon nekoliko dana nazoveš i pitaš jel stigla prijava poslana preporuceno iz te i te poste tog i tog datuma. Znam neke ljude koji su tako radili.

Hvala za savjet! Nisam se sjetio ovog fazona sa pozivom. A baš sam se pitao da li je moguće poslati pošto bez adrese pošiljaoca, pogotovo ak je preporučena pošta?

mO k3 wrote:Čovjek hoće anonimno :mrgreen:

Znaš kako kaže Balaš: "Svi to vide, svima jasno, samo ja da kažem glasno...dođte sebi"
Samo aMonimno :skoljka:

A složit ćeš se samnom da i nije fer odnos. Lik je svaki dan u teretani i na steroidima. To je kao da tebe izazove na meč teniser koji 10 godina trenira :-)

friskyoreo

Post by friskyoreo » 08/05/2015 10:09

:lol:

mO k3

Post by mO k3 » 08/05/2015 10:12

Novi Dan wrote:
gagy06 wrote:Obavezno poštom preporučeno da imaš trag. Tada moraju da zaprime. Nakon nekoliko dana nazoveš i pitaš jel stigla prijava poslana preporuceno iz te i te poste tog i tog datuma. Znam neke ljude koji su tako radili.

Hvala za savjet! Nisam se sjetio ovog fazona sa pozivom. A baš sam se pitao da li je moguće poslati pošto bez adrese pošiljaoca, pogotovo ak je preporučena pošta?

mO k3 wrote:Čovjek hoće anonimno :mrgreen:

Znaš kako kaže Balaš: "Svi to vide, svima jasno, samo ja da kažem glasno...dođte sebi"
Samo aMonimno :skoljka:

A složit ćeš se samnom da i nije fer odnos. Lik je svaki dan u teretani i na steroidima. To je kao da tebe izazove na meč teniser koji 10 godina trenira :-)

Samo nek se pripazi ..... :mrgreen: ne bih se ni ja petljao sa takvim

Post Reply