Potraga za jeftinim letovima

Sve o kulinarstvu, o uređenju stana, o modi...

Moderator: anex

Dzinna
Posts: 374
Joined: 02/03/2021 18:12
Location: Mars

#26 Re: Potraga za jeftinim letovima

Post by Dzinna »

Better Man wrote: 22/02/2024 12:05
Dzinna wrote: 22/02/2024 11:14 Ja sad gledam Ryanair za Milano
Kao karta je od mog grada 16 do 20 eura, ali šipak, samo ručna torba koja stane ispod sica, moram dodati bar 10kg torbe, to je već skoro 50 eura po smjeru, na kraju me ispadne 100 eura karta, a ne 40. Pošto idem u Parmi, još moram platit prijevoz od Bergama do Parme isto i u povratku, dodjem do računice da mi je za 50-ak e razlike bolje sjest u auto i direkt Parma
I tako svaki put napravim
Pogotovo kad se sjetim zajebancija po aerodromima, znači ni vremenski nisam previše uštedila.
Ispod 700 km se fakat ne isplati ići na avion
Pa ti jeftini letovi i jesu jeftini, jer ti ne nude ništa. Samo ručni prtljag i ništa više. Dodatni prtljag se plaća, hrana i ostalo se također plaća. I da dodam letiš na neki udaljeni aerodrom i moraš ganjati onda prevoz do glavnog odredišta i na kraju te sve dođe kao i da letiš normalnim avio prevozom, a možda i skuplje i još se moraš patiti.
Pa zato kažem, na letovima se ne štedi ili jednostavno odeš autom.
Doduse, i ja sam nedavno putovala s normalnim cijenama, nista low cost, I Opet su zajebali povratak jer je sustav otkazao kartu. A otkazao je kartu jer je u polasku let bio otkazan pa ponovo uspostavljena sa sat zakašnjenja. Sustav je to registrirao kao da se nisam ni ukrcala u polasku i automatski otkazao povratna let, sto sam saznala na aerodromu. Srećom, bila sam u Europi, tako da pazite
Na kraju mi je kupljena druga karta za jedan smjer, duplo skuplja od ove povratne
User avatar
istra_hr
Posts: 1515
Joined: 30/06/2018 19:11
Location: Pula...Zagreb...Rijeka

#27 Re: Potraga za jeftinim letovima

Post by istra_hr »

Better Man wrote: 22/02/2024 12:05
Pa ti jeftini letovi i jesu jeftini, jer ti ne nude ništa. Samo ručni prtljag i ništa više. Dodatni prtljag se plaća, hrana i ostalo se također plaća. I da dodam letiš na neki udaljeni aerodrom i moraš ganjati onda prevoz ...
:thumbup:
Apsolutno, u pravu si
Za "duže letove" i to kad letiš na godišnji i sa puno prtljage, ovi "jeftini letovi" često ispadnu jako skupi.

Meni odgovaraju, jer sam često u avionu; min. jednom mjesečno, često i dva puta. I to stalno na relaciji Hrvatska-Belgija-Hrvatska. Sa Croatiom nikad, rijetko kad prođem jeftinije od 300-350 Eura.
Da, sa Rayanom više platim Taxi od Crikvenice do aerodroma Krk, nego avio-kartu gore/dolje i +plus prijevoz do Bruxellesa.

Ali, opet, sa svime višestruko jeftinije, naročito ljeti kad putujem u kratkim hlačama, malim ruksakom, mobitelom i ... ništa više.
User avatar
BarbaDue
Posts: 63359
Joined: 03/02/2008 22:28
Location: pogledaj iza sebe

#28 Re: Potraga za jeftinim letovima

Post by BarbaDue »

Bobi wrote: 22/02/2024 11:09
BarbaDue wrote: 22/02/2024 10:32
Bobi wrote: 21/02/2024 22:20

Ma sta se zjb, enop imas karti po 470km za tvoj termin, sto se budes duze neckao cijenqa ce biti veca. Lijepo ti je gentoo rekao, turističke agencije sve to zakupe unaprijed i konačnici jeftinije izadje nego individualno da ganjas posebno smjestaj pa prevoz.
Rođak mi ima stan u Antaliji, mogu ostati koliko želim tako da mi treba samo jeftin let za suprugu sina i mene.
Kažu da je Bosna samo država za rođaka. Što se para opralo u tim nekretninama, ne kažem za tvog rodju, onako općenito :D.
E ovaj moj je to u AmeriKi na krvav način zaradio (nije nikoga ubio da budemo jasni :-D )
User avatar
laserShow
Posts: 4090
Joined: 30/04/2022 22:10
Grijem se na: nacionalizam

#29 Re: Potraga za jeftinim letovima

Post by laserShow »

Dzinna wrote: 22/02/2024 13:01 Pa zato kažem, na letovima se ne štedi ili jednostavno odeš autom.
Sve zavisi od preferenci. Iz Sarajeva do Bergama povratna 40€, samo ruksak. Meni vala ne treba nista vise. Ubacim 2 para hlaca, 5 majica, donji ves, cetkicu za zube. Ostalo kupim tamo sta mi treba.

Sta meni vise treba pa da nosim 10kg kofer?
Dzinna
Posts: 374
Joined: 02/03/2021 18:12
Location: Mars

#30 Re: Potraga za jeftinim letovima

Post by Dzinna »

laserShow wrote: 22/02/2024 16:42
Dzinna wrote: 22/02/2024 13:01 Pa zato kažem, na letovima se ne štedi ili jednostavno odeš autom.
Sve zavisi od preferenci. Iz Sarajeva do Bergama povratna 40€, samo ruksak. Meni vala ne treba nista vise. Ubacim 2 para hlaca, 5 majica, donji ves, cetkicu za zube. Ostalo kupim tamo sta mi treba.

Sta meni vise treba pa da nosim 10kg kofer?
Pa ja sam žensko :mrgreen:
User avatar
laserShow
Posts: 4090
Joined: 30/04/2022 22:10
Grijem se na: nacionalizam

#31 Re: Potraga za jeftinim letovima

Post by laserShow »

Dzinna wrote: 22/02/2024 16:48 Pa ja sam žensko
Ma uzivaj, vjeruj mi. Kada bude porodica/djeca onda ces iamti zelju da pobjegnes ne moras nositi ama bas nistah ah. Salu na stranu, jedan ruksak je dovoljan za nekih 7 dana. Bolje otici 2x na neku destinaciju nego 1 sa 2 kofera :D
Dzinna
Posts: 374
Joined: 02/03/2021 18:12
Location: Mars

#32 Re: Potraga za jeftinim letovima

Post by Dzinna »

laserShow wrote: 22/02/2024 17:32
Dzinna wrote: 22/02/2024 16:48 Pa ja sam žensko
Ma uzivaj, vjeruj mi. Kada bude porodica/djeca onda ces iamti zelju da pobjegnes ne moras nositi ama bas nistah ah. Salu na stranu, jedan ruksak je dovoljan za nekih 7 dana. Bolje otici 2x na neku destinaciju nego 1 sa 2 kofera :D
Da, to se slažem, koristim maksimalno svoju slobodicu :-D
emmir1
Posts: 4497
Joined: 07/06/2013 15:28

#33 Re: Potraga za jeftinim letovima

Post by emmir1 »

BarbaDue wrote: 21/02/2024 10:59 Pozdrav,

Kako se vi snalazite prilikom putovanja, na koji način hvatate jeftine letove Wizz, Ryanair, Luminwings i sl.?
Sa kojih aerodroma očekivati najbolju ponudu?

Ima li neka preporuka ili savjet. Mene recimo konkretno interesuje let za Antaliju u periodu 17.6. - 26.6.


Probaj preko Pegasusa.

Tesko ces naći jeftiniju opciju od njih kada je u pitanju Sarajevo Antalija
Post Reply