Potpis,Izdaja drzave,uvod u nove sukobe

Rasprave na razne teme... Ako ne znate gdje poslati poruku, pošaljite je ovdje.

Moderators: Benq, O'zone

Post Reply
Sociolog
Posts: 4348
Joined: 06/05/2008 17:44
Location: Sarajevo

#1 Potpis,Izdaja drzave,uvod u nove sukobe

Post by Sociolog »

Moderacija,ako ima tema premjestite,mislim da.je prikladnije ovdje nego na politika podforum.

Ovaj potpis Bakira Izetbegovica,dovesce do sukoba za 10/15 godina..jer ako nema Ohra,bez obzira koliko je Inzko sad mlak i.slabic ,dovesce do raspada drzave,MOZEMO LI PONISTITI OVAJ POTPIS???
dezurni_ucenik
Posts: 12183
Joined: 27/05/2008 12:14

#2 Re: Potpis,Izdaja drzave,uvod u nove sukobe

Post by dezurni_ucenik »

Moze. Samo prekrizis crvenom hemijskom, paraf stavis i lupis pecat.
Sociolog
Posts: 4348
Joined: 06/05/2008 17:44
Location: Sarajevo

#3 Re: Potpis,Izdaja drzave,uvod u nove sukobe

Post by Sociolog »

dezurni_ucenik wrote:Moze. Samo prekrizis crvenom hemijskom, paraf stavis i lupis pecat.
Nemoj ironije,na ozbiljne teme
dezurni_ucenik
Posts: 12183
Joined: 27/05/2008 12:14

#4 Re: Potpis,Izdaja drzave,uvod u nove sukobe

Post by dezurni_ucenik »

Sociolog wrote:
dezurni_ucenik wrote:Moze. Samo prekrizis crvenom hemijskom, paraf stavis i lupis pecat.
Nemoj ironije,na ozbiljne teme

Aj sta fali malo :-)


Ruku na srce, kakve smo to konkretno imali koristi od OHR-a? Po meni OHR je zatvoren 2006. godine kad je Paddy Ashdown otisao.
Sociolog
Posts: 4348
Joined: 06/05/2008 17:44
Location: Sarajevo

#5 Re: Potpis,Izdaja drzave,uvod u nove sukobe

Post by Sociolog »

Geopolitika je cudo,ako su trenutno u defanzivi, ne mora znaci da ce doci neko nakon 5 godina i poceti primjenjivati bonske ovlasti.
Npr.Necemo moci uci u Eu, dok se ne formira jedinstveno Ministarstvo poljoprivrede i zdravstva na drzavnom nivou,kako se budemo priblizavali biti ce sve vise komplikovanije i komplikovanije
sigurnoable
Posts: 97
Joined: 10/10/2016 20:24

#6 Re: Potpis,Izdaja drzave,uvod u nove sukobe

Post by sigurnoable »

Sociolog wrote:Moderacija,ako ima tema premjestite,mislim da.je prikladnije ovdje nego na politika podforum.

Ovaj potpis Bakira Izetbegovica,dovesce do sukoba za 10/15 godina..jer ako nema Ohra,bez obzira koliko je Inzko sad mlak i.slabic ,dovesce do raspada drzave,MOZEMO LI PONISTITI OVAJ POTPIS???
Ma nema šta se poništavati. Bakir je potvrdio sa svojim potpisom sta je njemu zapravo u cilju, čak se njega Bošnjaci trebaju više da plaše od samog Dodika i Čovića. Na žalost ono sto zna da misli, je sve otislo vani. Ostali su uhljebi, penzioneri i guzonje. Volim državu BiH ali sam nakon ovih zadnjih izbora shvatio da od ove države nema ništa. Bojim se da se polako gubi na mapi. Što je još veći problem jeste da destabilizaciju BiH podržava i Europa. Mislim da je i njima došlo na vrh glave svakodnevnih problema i kukanja. 95. Dayton je namamio Bošnje kad riješenje ali ispostavilo se i tek će se ispostaviti sta je zapravo Dayton donio...ovdje ne treba rat, nit će biti rata. Diplomatskim putem se uništava i ovo malo Bosne sto je ostalo, a sto je najgore to podržavaju i domaći izdajnici koji žele svoj mali Kalifat i da u njemu budu vječiti vladari...
User avatar
uglavnomja
Posts: 19904
Joined: 28/07/2012 15:59

#7 Re: Potpis,Izdaja drzave,uvod u nove sukobe

Post by uglavnomja »

sto se raspalo - raspalo se


inzko neinzko - nema vise raspadanja drzava po europi.

samo se eu moze raspasti :D
User avatar
ho oponopono
Posts: 13146
Joined: 23/01/2013 07:23
Location: Nije bitno...ali auto mora biti iz Njemačke!

#8 Re: Potpis,Izdaja drzave,uvod u nove sukobe

Post by ho oponopono »

...dragi horoskop...i zovi kuje, s' njima pij pa onda kod mene traži mir... :pisnula: i :pisnuo:
User avatar
S4mpion
Posts: 19317
Joined: 24/11/2011 21:16

#9 Re: Potpis,Izdaja drzave,uvod u nove sukobe

Post by S4mpion »

Hah, ništa novo.

Ovo je čak i smiješno kad se uporedi s onim iz 2017 kad je izdajnik Bakir Izetbegović zaštitio Srbiju i uništio pokušaj revizije tužbe za agresiju.
mali_balon
Posts: 11393
Joined: 12/09/2012 09:57

#10 Re: Potpis,Izdaja drzave,uvod u nove sukobe

Post by mali_balon »

Ja cekam sda bojovnike da dodju da brane svog lidera...koji je izukao na svijetlo dana ideju svog oca
PM72
Posts: 17782
Joined: 30/04/2012 16:54

#11 Re: Potpis,Izdaja drzave,uvod u nove sukobe

Post by PM72 »

Nema je ko braniti niti čime osim šupljom i tekbirima po internetu.Agonija ove zemlje traje od poslije rata zahvaljujući Aliji i SDA - sjeme mu se zatrlo ( i hoće).
User avatar
vjesticanametli
Posts: 15704
Joined: 15/02/2008 09:31
Location: Sarajevo X

#12 Re: Potpis,Izdaja drzave,uvod u nove sukobe

Post by vjesticanametli »

Amin
baglama
Posts: 987
Joined: 13/11/2010 16:09

#13 Re: Potpis,Izdaja drzave,uvod u nove sukobe

Post by baglama »

Samo da priupitam da li mislite da ce ovi sto su izdali i potpisali braniti drzavu ili ce doci ovi internet ratnici iz Evrope i preko bare da je brane.
Imena ne bih navodio a medju ovima sto su je branili 92e ne vidim neki interes.Volio bih da mi neko odgovori od koga je braniti kad su ova trojica sto se dogovaraju izabrani prosle godine od ovih sto bi sada branili.

http://sanela.info/blog/stolac_bola/625 ... 992-godine

pozdrav
User avatar
vjesticanametli
Posts: 15704
Joined: 15/02/2008 09:31
Location: Sarajevo X

#14 Re: Potpis,Izdaja drzave,uvod u nove sukobe

Post by vjesticanametli »

Pa oni ce iz trezora u briselu da komanduju a migranti nek brane :lol:
mali_balon
Posts: 11393
Joined: 12/09/2012 09:57

#15 Re: Potpis,Izdaja drzave,uvod u nove sukobe

Post by mali_balon »

Dok je ovakvih goveda bit ce i bakira
Image
mali_balon
Posts: 11393
Joined: 12/09/2012 09:57

#16 Re: Potpis,Izdaja drzave,uvod u nove sukobe

Post by mali_balon »

.
PM72
Posts: 17782
Joined: 30/04/2012 16:54

#17 Re: Potpis,Izdaja drzave,uvod u nove sukobe

Post by PM72 »

baglama wrote:Samo da priupitam da li mislite da ce ovi sto su izdali i potpisali braniti drzavu ili ce doci ovi internet ratnici iz Evrope i preko bare da je brane.
Imena ne bih navodio a medju ovima sto su je branili 92e ne vidim neki interes.Volio bih da mi neko odgovori od koga je braniti kad su ova trojica sto se dogovaraju izabrani prosle godine od ovih sto bi sada branili.

http://sanela.info/blog/stolac_bola/625 ... 992-godine

pozdrav
Ne znam od čega da je brane kad je niko ne napada? Srbi su svoje zauzeli i dobili ZK izvadak direkt od Alije.Hrvati ionako odoše a ne vidim da će neko ratovati da se vrati na babovinu.Dijaspora je halalila dedovinu i to su sad stranci.

Država se davno raspala u stvari nije je nikad ni bilo - ako ćemo realno.
sigurnoable
Posts: 97
Joined: 10/10/2016 20:24

#18 Re: Potpis,Izdaja drzave,uvod u nove sukobe

Post by sigurnoable »

PM72 wrote:
baglama wrote:Samo da priupitam da li mislite da ce ovi sto su izdali i potpisali braniti drzavu ili ce doci ovi internet ratnici iz Evrope i preko bare da je brane.
Imena ne bih navodio a medju ovima sto su je branili 92e ne vidim neki interes.Volio bih da mi neko odgovori od koga je braniti kad su ova trojica sto se dogovaraju izabrani prosle godine od ovih sto bi sada branili.

http://sanela.info/blog/stolac_bola/625 ... 992-godine

pozdrav
Ne znam od čega da je brane kad je niko ne napada? Srbi su svoje zauzeli i dobili ZK izvadak direkt od Alije.Hrvati ionako odoše a ne vidim da će neko ratovati da se vrati na babovinu.Dijaspora je halalila dedovinu i to su sad stranci.

Država se davno raspala u stvari nije je nikad ni bilo - ako ćemo realno.
Upravu si ali bi samo dodao da je Bosna imala sansu odmah poslije rata da krene pravim putem. Imali smo kapacitet i intelektualce, imali smo lobiste na Zapadu. Sve je to ugaseno, danas niko ne zna nit zeli da zna za BiH. U svijetu smo predstavljeni kao leglo terorizma a Žućona jos to produbljuje sa redovnim gostovanjem u Turskoj. Totalno pogresna politika je unistila drzavu BiH....siguran sam da nam nema oporavka, tonemo u totalnu propast....samo cudo nas moze izvaditi iz ovoga....
Sociolog
Posts: 4348
Joined: 06/05/2008 17:44
Location: Sarajevo

#19 Re: Potpis,Izdaja drzave,uvod u nove sukobe

Post by Sociolog »

Izgubili smo prijatelje u ono malo Francuza sto smo imali, a Italijani koji su bili veliki prijatelji nase zemlje,dokazano,mijenjaju plocu, doduse dijelom i zbog 300 PREMINULIH VOJNIKA OD RAKA,koji su sluzili na Kosovu,kako su pogrijesili i doli i ovdje kao u smislu bila je velika propaganda protiv Srba..ovaj tokmak Bakir hvata sve Erodogana koji se okrenuo Rusiji,nikakvih vise prijatelja po zapadu nemamo.Vucic je poslao naljepse zene u institucije Eu da lobiraju,Vijece Europe, i razne agencije,mi skoro nemamo nikoga.

Sad ce nam biti Ministarka Vanjskih poslova zena Bisera Turkovic 60+ godina, u cijim stanovima u Zagrebu su zavrsili ogromne pare od donacija za narod i djecu pogotovo Srebrenicu.Gdje ce njima dusha...vjeruju li oni u Boga
User avatar
hamza_sa
Posts: 1095
Joined: 25/02/2009 11:35

#20 Re: Potpis,Izdaja drzave,uvod u nove sukobe

Post by hamza_sa »

PM72 wrote:
baglama wrote:Samo da priupitam da li mislite da ce ovi sto su izdali i potpisali braniti drzavu ili ce doci ovi internet ratnici iz Evrope i preko bare da je brane.
Imena ne bih navodio a medju ovima sto su je branili 92e ne vidim neki interes.Volio bih da mi neko odgovori od koga je braniti kad su ova trojica sto se dogovaraju izabrani prosle godine od ovih sto bi sada branili.

http://sanela.info/blog/stolac_bola/625 ... 992-godine

pozdrav
Ne znam od čega da je brane kad je niko ne napada? Srbi su svoje zauzeli i dobili ZK izvadak direkt od Alije.Hrvati ionako odoše a ne vidim da će neko ratovati da se vrati na babovinu.Dijaspora je halalila dedovinu i to su sad stranci.

Država se davno raspala u stvari nije je nikad ni bilo - ako ćemo realno.

Prijatelju moj!

Nase drzave je navise bilo u vrijeme agresije, iako ju je najmanje teritorijalno bilo.

Samo kada se sjetim koliko sam samo sa svojih 19 godina davao sebe za ovu zemlju, gledajuci u oci svoje suborce, tu djecu i mladice, i u njihovim ocima uvijek uspjevao vidjeti taj neki cudni odsjaj nade za nesto sto bi moglo da bude kada svo to zlo prodje.

I na plus 40 i na minus 30 boraveci po kojekakvim bosanskim vukojebinama uvijek je bio taj neki veseli duh, osmijeh na licima djecaka sa puskama u rukama, koji su se suprostavili nevidjenoj zvijeri, koja je iz minute u minut pokusavala rasprsiti snove svih nas o nekoj zemlji za koju lijemo krv, trpimo i hladnocu i glad, i kisu i vjetrove i snijegove.

Za te snove smo davali krv, dijelove tijela i mnogi od nase brace zivote. Sanjali smo ovu nasu mrtvaju, kadli tadli, onakvu kakvu smo je zamisljali. A, zamisljali smo je i sanjali kao zemlju gdje ce biti vrijedno zivjeti svaki minut. Sanjali je kao zemlju da kada dodje trenutak umiranja, da traje sto duze nebili se je nagledali jos malo.

Nazalost ostade da smo je samo sanjali i zamisljali.

I onda, danas dok hodim ulicama u svojoj 47. godini sa stapom u ruci i raznoraznim protezama na nogama, pogleda izgubljenog negdje u daljini, pokusavajuci sakriti svoju tugu da mi se ne vidi na licu, provlaceci se kao duh izmedju ljudskih obrisa, pitam sam sebe sta se ovo desava?

Ali brzo shvatim da sam sebi postavljam glupa pitanja, kada je ovdje sve jasno.

Jasno je da smo mi ona djeca i mladici sa puskama u rukama bili samo marionete u njihovim rukama, kako bi oni danas ostvarivali svoje ciljeve na nekoj teritoriji omedjenoj nasom krvlju, dijelovima tijela i mezarima i grobovima.

Znas, prijatelju moj ja bih mogao jos mogao satima sjediti i pisati kako se osjecam i sta mislim, ali cu ovog momenta prestati, jer nema vise smisla.

Goni nas u 3 lijepe PM. Vecih heroja u ratu i vecih picki u miru od nas nisam vidio. Jebo nas sviju Bakir tamo gdje najvise boli, kada smo dozvolili da nam on odlucuje o onome za sta smo ginuli.

Ali, mozda i ja grijesim. Eno, u onoj turskoj seriji o babi mu, ne skidaju uniformu sa njega i jos prikazase da ranjen je bio.

Ko mi jebe mater, sto nisam bio tu kad mu je bilo najteze!
Post Reply