Poštovanje

Rasprave na razne teme... Ako ne znate gdje poslati poruku, pošaljite je ovdje.

Moderators: Benq, O'zone

Hakiz
Posts: 40542
Joined: 30/07/2015 20:01

#1 Poštovanje

Post by Hakiz »

Želim da odam poštovanje Martini Mlinarević.

:kakoste:
User avatar
triconja
Posts: 16211
Joined: 29/04/2012 07:04

#2 Re: Poštovanje

Post by triconja »

Hu iz ši?
User avatar
Krizzia
Posts: 574
Joined: 13/03/2013 00:35
Location: Kalifornija
Contact:

#3 Re: Poštovanje

Post by Krizzia »

Zbog cega? Ogromne zelje da bude u medijima?
Hakiz
Posts: 40542
Joined: 30/07/2015 20:01

#4 Re: Poštovanje

Post by Hakiz »

Sve one hrabre žene koje tiho muče svoju muku neće doprinijeti promjenama.

I sama znaš da se mora po medijima pričati da be se počelo rješavati. Pa ako treba i šok-terapija. Bilo to dobro ili ne, ali tako je.

Dakle, neko mora i to uraditi da bi ženama koje pate u tišini možda bilo bolje.

I zato prigovarati nekome ko se odlučio da i na ovaj način skrene pažnju je kontraproduktivno.

A ako je cijena da se svima popravi situacija ta da osoba koja je progovorila izvuče neku ličnu korist, neka je.

Niko nije zabranio ostalima da urade isto. To što nisu htjele ili se nisu sjetile da urade to i na ovaj način je njihova stvar.

Uostalom, šta ja ima da se pravdam zbog svog mišljenja. Ja rekoh svoje, ko drugačije misli, ima pravo na to.
User avatar
Sara03
Posts: 3295
Joined: 22/02/2017 03:17

#5 Re: Poštovanje

Post by Sara03 »

Pridružujem se, moje poštovanje gđici. :kakoste:
kapljica kise
Posts: 66
Joined: 24/04/2017 19:38

#6 Re: Poštovanje

Post by kapljica kise »

:thumbup:
Pridruzujem se i ja, veliko postovanje za Martinu
Na stranu sto ja licno ne bih to uradila, njoj svaka cast za hrabrost
Neka nas razlicitih
User avatar
i agree
Posts: 9853
Joined: 21/10/2018 10:40
Location: SaRa Je Vo

#7 Re: Poštovanje

Post by i agree »

Kakvu suplju ova baca,nikad cuo za nju,da nije ko torabi nesto?Ili kakva nova nada bh sporta?
User avatar
Xavier1
Posts: 4043
Joined: 08/07/2018 03:38

#8 Re: Poštovanje

Post by Xavier1 »

Ne mogu zene koje su zeljne paznje nikako.
User avatar
spreca
Posts: 66518
Joined: 07/11/2006 19:31
Location: Na Spreci fatam ribe....... za guzicu

#9 Re: Poštovanje

Post by spreca »

Krizzia wrote:Zbog cega? Ogromne zelje da bude u medijima?
Zbog toga sto o tome javno govori hrabro i hrabri one koje nisu hrabre...druge cute i mozda bi carapicu gurnule ili guraju u drugu stranu grudnjaka umjesto da pricaju o tome...mnoge se stide otici doktoru ako nesto primjete na grudi i stide se doktoru pokzati sisu...ako ni od koga drugog od zena bi trebala imati podrsku .....ali ima ona izreka da je zena zeni najveci neprijatelj
User avatar
spreca
Posts: 66518
Joined: 07/11/2006 19:31
Location: Na Spreci fatam ribe....... za guzicu

#10 Re: Poštovanje

Post by spreca »

Hakiz wrote:Želim da odam poštovanje Martini Mlinarević.

:kakoste:
+1
User avatar
SaraFina
Posts: 20421
Joined: 28/04/2014 20:32
Location: Antananarivu

#11 Re: Poštovanje

Post by SaraFina »

Hakiz wrote:Sve one hrabre žene koje tiho muče svoju muku neće doprinijeti promjenama.

I sama znaš da se mora po medijima pričati da be se počelo rješavati. Pa ako treba i šok-terapija. Bilo to dobro ili ne, ali tako je.

Dakle, neko mora i to uraditi da bi ženama koje pate u tišini možda bilo bolje.

I zato prigovarati nekome ko se odlučio da i na ovaj način skrene pažnju je kontraproduktivno.

A ako je cijena da se svima popravi situacija ta da osoba koja je progovorila izvuče neku ličnu korist, neka je.

Niko nije zabranio ostalima da urade isto. To što nisu htjele ili se nisu sjetile da urade to i na ovaj način je njihova stvar.

Uostalom, šta ja ima da se pravdam zbog svog mišljenja. Ja rekoh svoje, ko drugačije misli, ima pravo na to.

Pročitah da joj je FB sliku prikrio, kao neželjeni sadržaj. Fakat je grozno da je neko na taj način želio ženi napakostiti prijavljujući fotografiju.
Nadzorna_ploca
Posts: 11043
Joined: 05/12/2013 16:06

#12 Re: Poštovanje

Post by Nadzorna_ploca »

Te koje se stide treba da odu i glavu snimiti usput.
Bolest ne bira i niko ne bi trebao da se osjeca ugrozeno i ponizeno iz tih razloga.
Nemam nista protiv Martine, postujem njenu odluku da uradi sto je uradila i drago mi je da je sve uredu sada ali jednom sam vidio ovu vijest a ovaj drugi put mi vec nije najbolje leglo.

P.s. ne mora se fotka prijavljivati da bi se sakrio sadrzaj.
User avatar
SaraFina
Posts: 20421
Joined: 28/04/2014 20:32
Location: Antananarivu

#13 Re: Poštovanje

Post by SaraFina »

Nadzorna_ploca wrote:Te koje se stide treba da odu i glavu snimiti usput.
Bolest ne bira i niko ne bi trebao da se osjeca ugrozeno i ponizeno iz tih razloga.
Nemam nista protiv Martine, postujem njenu odluku da uradi sto je uradila i drago mi je da je sve uredu sada ali jednom sam vidio ovu vijest a ovaj drugi put mi vec nije najbolje leglo.

P.s. ne mora se fotka prijavljivati da bi se sakrio sadrzaj.

Napisala je 29.12 u statusu na FB to.

http://www.novilist.hr/Zivot-i-stil/Zan ... %2bprometa
Last edited by SaraFina on 01/01/2019 18:17, edited 1 time in total.
moonca
Posts: 88063
Joined: 20/12/2016 20:16

#14 Re: Poštovanje

Post by moonca »

Ko je Martina??
User avatar
SaraFina
Posts: 20421
Joined: 28/04/2014 20:32
Location: Antananarivu

#15 Re: Poštovanje

Post by SaraFina »

moonca wrote:Ko je Martina??

Kolumnistica i književnica iz Ljubuškog.
moonca
Posts: 88063
Joined: 20/12/2016 20:16

#16 Re: Poštovanje

Post by moonca »

I zato sam pristala. I to baš za novogodišnji broj kad se sumiraju najveći uspjesi u sve šljokičastim toaletama. Preživjela sam i to je moj najveći uspjeh. Slavimo budalaštne, a ljudi, neznani heroji svaki dan preživljavaju svoje najteže bitke. Bez maski i filtera, uspravno. Zato ove fotografije i zato ova naslovnica.
Podrzavam :thumbup:
Nadzorna_ploca
Posts: 11043
Joined: 05/12/2013 16:06

#17 Re: Poštovanje

Post by Nadzorna_ploca »

kiki-miki wrote:
Nadzorna_ploca wrote:Te koje se stide treba da odu i glavu snimiti usput.

Ovo je veoma cesta recenica.

Nekima je tesko priznati da je bolestan, a kamoli da se fizicki razlikujes u odnosu na kakav si bio.
Borba je to. A tek kakva je borba s okruzenjem - porodicom, onim s cime si odrastao, kako si vaspitan.

Skloni smo osudjivanju, a ne razumijevanju.
Svaki drugi insan ima neku dijagnozu. Neko ima secer, neko pritisak, neko tumor i rak. Nista od toga nije lahko.
Takve okolnosti mijenaju tvoj zivot. Ne znam zasto bi te okolina, porodica i drustvo gledali drugacije ako ti sebe ne cijenis dovoljno.
Normalno da osudjujem kada neko nece da povede racuna o svom zdravlju i posebno ako sebe gleda kao manje vrijednog zbog te bolesti. Ako to nije dovoljno razumijevanja od mene onda ne znam sta jeste.

Ali hajde da ne granamo, ne do Bog nikome i zdravlja svakome zelim.
User avatar
Krizzia
Posts: 574
Joined: 13/03/2013 00:35
Location: Kalifornija
Contact:

#18 Re: Poštovanje

Post by Krizzia »

spreca wrote:
Krizzia wrote:Zbog cega? Ogromne zelje da bude u medijima?
Zbog toga sto o tome javno govori hrabro i hrabri one koje nisu hrabre...druge cute i mozda bi carapicu gurnule ili guraju u drugu stranu grudnjaka umjesto da pricaju o tome...mnoge se stide otici doktoru ako nesto primjete na grudi i stide se doktoru pokzati sisu...ako ni od koga drugog od zena bi trebala imati podrsku .....ali ima ona izreka da je zena zeni najveci neprijatelj
Ne znam zbog cega je u ovom slucaju zena zeni najveci neprijatelj?
Martina ne bi bila Martina da sliku nije popratio jos jedan njen knjizevni proser.
User avatar
Xavier1
Posts: 4043
Joined: 08/07/2018 03:38

#19 Re: Poštovanje

Post by Xavier1 »

Ma zena je smor. Ovo radi samo radi licnog publiciteta i nicega drugog.
User avatar
SaraFina
Posts: 20421
Joined: 28/04/2014 20:32
Location: Antananarivu

#20 Re: Poštovanje

Post by SaraFina »

Da je htjela Sopta je mogla biti Čovićeva ministrica kulture, i to ne na kantonalnom nivou.

Ima i adekvatno obrazovanje.

Tako da mislim, da joj se nije isplatilo "pisati uz vjetar" i od stresa oboljeti. Pa se promivirati.

Mogla je zvjezde dosegnuti.
User avatar
spreca
Posts: 66518
Joined: 07/11/2006 19:31
Location: Na Spreci fatam ribe....... za guzicu

#21 Re: Poštovanje

Post by spreca »

Krizzia wrote:
spreca wrote:
Krizzia wrote:Zbog cega? Ogromne zelje da bude u medijima?
Zbog toga sto o tome javno govori hrabro i hrabri one koje nisu hrabre...druge cute i mozda bi carapicu gurnule ili guraju u drugu stranu grudnjaka umjesto da pricaju o tome...mnoge se stide otici doktoru ako nesto primjete na grudi i stide se doktoru pokzati sisu...ako ni od koga drugog od zena bi trebala imati podrsku .....ali ima ona izreka da je zena zeni najveci neprijatelj
Ne znam zbog cega je u ovom slucaju zena zeni najveci neprijatelj?
Martina ne bi bila Martina da sliku nije popratio jos jedan njen knjizevni proser.
Mnoge joj zavide na njenoj "nesreci' jer se trudi pise knjige , gostuje na TV ide na promocije knjige ide na rzne forume o ranom otkrivanju raka dojke itd i na tome su joj mnoge zavide i to je o prijateljsvu i podrski zena koje izostaje...ipak je hrabra i svaka joj cast
moonca
Posts: 88063
Joined: 20/12/2016 20:16

#22 Re: Poštovanje

Post by moonca »

Poruka je jasna -zene radite mamografiju jendom godisnje.Bolest ne bira- bogate, siromasne, sa i bez stresa.
User avatar
vazi
Posts: 8821
Joined: 07/04/2010 15:31

#23 Re: Poštovanje

Post by vazi »

Nadzorna_ploca wrote:
kiki-miki wrote:
Nadzorna_ploca wrote:Te koje se stide treba da odu i glavu snimiti usput.

Ovo je veoma cesta recenica.

Nekima je tesko priznati da je bolestan, a kamoli da se fizicki razlikujes u odnosu na kakav si bio.
Borba je to. A tek kakva je borba s okruzenjem - porodicom, onim s cime si odrastao, kako si vaspitan.

Skloni smo osudjivanju, a ne razumijevanju.
Svaki drugi insan ima neku dijagnozu. Neko ima secer, neko pritisak, neko tumor i rak. Nista od toga nije lahko.
Takve okolnosti mijenaju tvoj zivot. Ne znam zasto bi te okolina, porodica i drustvo gledali drugacije ako ti sebe ne cijenis dovoljno.
Normalno da osudjujem kada neko nece da povede racuna o svom zdravlju i posebno ako sebe gleda kao manje vrijednog zbog te bolesti. Ako to nije dovoljno razumijevanja od mene onda ne znam sta jeste.

Ali hajde da ne granamo, ne do Bog nikome i zdravlja svakome zelim.
Bolesti koje si pobrojao spadaju u hronicne i rijetko po zivot opasne, tj daju se lijepo lijeciti, odrzavati u granicama ... rak je ipak nesto drugacija bolest i terapije su jako teske. Izgubila sam prijateljicu od raka dojke, lijecenje vrhunsko ali dzaba, pet godina i ode...

Drzim da je Martina hrabra zena.
User avatar
zubi
Posts: 5161
Joined: 16/07/2009 00:27

#24 Re: Poštovanje

Post by zubi »

vazi wrote: Bolesti koje si pobrojao spadaju u hronicne i rijetko po zivot opasne, tj daju se lijepo lijeciti, odrzavati u granicama ... rak je ipak nesto drugacija bolest i terapije su jako teske. Izgubila sam prijateljicu od raka dojke, lijecenje vrhunsko ali dzaba, pet godina i ode...

Drzim da je Martina hrabra zena.
+1
User avatar
spreca
Posts: 66518
Joined: 07/11/2006 19:31
Location: Na Spreci fatam ribe....... za guzicu

#25 Re: Poštovanje

Post by spreca »

vazi wrote:
Bolesti koje si pobrojao spadaju u hronicne i rijetko po zivot opasne, tj daju se lijepo lijeciti, odrzavati u granicama ... rak je ipak nesto drugacija bolest i terapije su jako teske. Izgubila sam prijateljicu od raka dojke, lijecenje vrhunsko ali dzaba, pet godina i ode...

Drzim da je Martina hrabra zena.
:thumbup:
Ona mmnogo cini na planu da ohrabri zene i da ih upozori na opasnost...ona je imala srece da je opraciju uradila na vrijeme a maogla je mozda i dojku spasiti da to nije kod nas jos uvijek tabu
Post Reply