Postizborne koalicije(igre)

Post Reply
User avatar
NightSkyWalker
Posts: 1990
Joined: 03/09/2010 19:48

#1 Postizborne koalicije(igre)

Post by NightSkyWalker »

:bih: Eh ko ce sada s kime...? :-? :? :?: :-) :roll: :D :skoljka: :run:
zavrzlama
Posts: 10305
Joined: 15/01/2006 18:35

#2 Re: Postizborne koalicije(igre)

Post by zavrzlama »

NightSkyWalker wrote::bih: Eh ko ce sada s kime...? :-? :? :?: :-) :roll: :D :skoljka: :run:
ja sa suprugom,evo je..la mi i izbore i rekla nece mi dat :D
User avatar
NightSkyWalker
Posts: 1990
Joined: 03/09/2010 19:48

#3 Re: Postizborne koalicije(igre)

Post by NightSkyWalker »

Hoce li SDA uzeti sebi SDP ili ce uzeti neke druge stranke?
User avatar
poznanik
Posts: 6749
Joined: 12/05/2010 16:18
Location: Novo Sarajevo

#4 Re: Postizborne koalicije(igre)

Post by poznanik »

NightSkyWalker wrote:Hoce li SDA uzeti sebi SDP ili ce uzeti neke druge stranke?
Ubijeđen sam da će SDA koalirati sa SBiH u svim pozicijama...
User avatar
NightSkyWalker
Posts: 1990
Joined: 03/09/2010 19:48

#5 Re: Postizborne koalicije(igre)

Post by NightSkyWalker »

poznanik wrote:
NightSkyWalker wrote:Hoce li SDA uzeti sebi SDP ili ce uzeti neke druge stranke?
Ubijeđen sam da će SDA koalirati sa SBiH u svim pozicijama...
SDA i SBiH uz jos jednu ili dvije stranke mogu bez problema oformiti vlast bez SDP-a.
stelica1
Posts: 29
Joined: 27/09/2010 19:31

#6 Re: Postizborne koalicije(igre)

Post by stelica1 »

NightSkyWalker wrote:
poznanik wrote:
NightSkyWalker wrote:Hoce li SDA uzeti sebi SDP ili ce uzeti neke druge stranke?
Ubijeđen sam da će SDA koalirati sa SBiH u svim pozicijama...
SDA i SBiH uz jos jednu ili dvije stranke mogu bez problema oformiti vlast bez SDP-a.
Ne treba zaboraviti "bratski" HDZ :D
LUKSOR
Posts: 8
Joined: 08/08/2008 11:31

#7 Re: Postizborne koalicije(igre)

Post by LUKSOR »

Ma nije to baš više tako, jer SDP ima mnogo glasova i to više i od SDA pa će sada SDP birati sa kime će u koaliciju,a ni SSb nije sa malo glasova a ima izglede za formiranje koalicije sa SDP-om.
Gdje je onda SDA!!???? hahahahah
malischa
Posts: 94
Joined: 22/09/2010 20:42

#8 Re: Postizborne koalicije(igre)

Post by malischa »

svaka stranka voli koalirati sa slabijim koalicionim partnerom, jer u tom slucaju dobija vise vlasti

ako je npr. jedna stranka osvojila 40 %, druga 30%, treca 15 %, najvjerovatnija opcija je da ce biti koalicija druge i trece, jer obje stranke tako dobijaju mnogo vise vlasti nego da koaliraju s ovom od 40 %

s obzirom da u nasih stranaka kod koaliranja sve se vrti samo oko toga ko ce koliko vlasti dobiti, a ne da li im se programi koliko-toliko podudaraju, u tom ce pravcu formiranje koalicija i ici....

koalirali bi i s crnim vragom, ´samo na vlast da se popnu. na balkanu nista novo
malischa
Posts: 94
Joined: 22/09/2010 20:42

#9 Re: Postizborne koalicije(igre)

Post by malischa »

.
User avatar
spreca
Posts: 66518
Joined: 07/11/2006 19:31
Location: Na Spreci fatam ribe....... za guzicu

#10 Re: Postizborne koalicije(igre)

Post by spreca »

Naj losija varijanta bi bila SDA+SBb+? tek onda bi jebali macku majku,nadam se da ovakva vrijanta nece moci
gurabija78
Posts: 1242
Joined: 03/06/2008 15:24

#11 Re: Postizborne koalicije(igre)

Post by gurabija78 »

kako stvari stoje, SDP ce moci koalicijom i sa BPS i Seferom ostvariti potrebnu vecinu :dance:
rediska
Posts: 1
Joined: 30/06/2008 10:04

#12 Re: Postizborne koalicije(igre)

Post by rediska »

:sax: Svi će se presabrati, pa će navaliti na najpremoćnijeg... tako će SDP biti na teškom zadatku realizacije obećanja i pragmatičnih poteza za formiranje vlast! dal će radije sa demografskom strankom (SDA) ili savezom beskompromisnih "biznismena"(SBB) vidjeće se uskoro.. ilui će se otacima stranke za njih.. sve je u igri!
User avatar
JThomas
Posts: 69048
Joined: 24/05/2008 15:01
Location: Sic semper tyrannis

#13 Re: Postizborne koalicije(igre)

Post by JThomas »

ružno će biti, ko god da bude pravio.

ključno pitanje za SDP: da li ići sa nacionalistima u koaliciju ili ostati u opoziciji kao najjača stranka u FBiH? mislim, koje je manje zlo, jer dobrog nema? :D
User avatar
ultima_palabra
Posts: 55632
Joined: 15/12/2008 16:53

#14 Re: Postizborne koalicije(igre)

Post by ultima_palabra »

JThomas wrote:ružno će biti, ko god da bude pravio.

ključno pitanje za SDP: da li ići sa nacionalistima u koaliciju ili ostati u opoziciji kao najjača stranka u FBiH? mislim, koje je manje zlo, jer dobrog nema? :D
Pa izgleda da su dobili preko 30% u Federaciji, to ih obavezuje na odgovornost... nadao sam se da bi se mogla napraviti vada sa 90tkom, BPS-om, NS-om i Lijanovićima, ali to izgleda neće moći... Elem, u Federaciji će se napraviti neki dogovor, na državnom nivou će biti gadno... SDP je zakrvio sa Čovićem i Dodikom :roll:
udrch
Posts: 8472
Joined: 14/10/2008 10:08

#15 Re: Postizborne koalicije(igre)

Post by udrch »

SDP + SDA = 100% BiH
Crveno - zelena koalicija
Murisno1
Posts: 2038
Joined: 06/10/2005 09:10
Location: Sarajevo

#16 Re: Postizborne koalicije(igre)

Post by Murisno1 »

samo nek ne slusaju narod i nek se udruze kako znaju i umiju. i, po mogocnosti, nek naprave stagod od ove države :)
User avatar
star(i)mo
Posts: 11062
Joined: 21/06/2010 14:25

#17 Re: Postizborne koalicije(igre)

Post by star(i)mo »

udrch wrote:SDP + SDA = 100% BiH
Crveno - zelena koalicija
Nikad ga ja vise ne glas'o za SDP ako ovo bude...
User avatar
JThomas
Posts: 69048
Joined: 24/05/2008 15:01
Location: Sic semper tyrannis

#18 Re: Postizborne koalicije(igre)

Post by JThomas »

jeben je izbor, ja bogam' ne znam ni šta će biti, ni šta bih ja napravio, čak ni šta bih volio...
T4h
Posts: 159
Joined: 02/12/2008 23:20

#19 Re: Postizborne koalicije(igre)

Post by T4h »

Nece se znati ni ko kosi ni ko vodu nosi...pa ce na kraju biti gdje je puno baba kilava su djeca :run: samo da im sklapanje koalicija ne potraje pola mandata :D al ruku na srce odavno nije bilo interesantnije.
User avatar
BSn
Posts: 4938
Joined: 12/09/2006 15:49
Location: Kad se hoce, pa lijevo...

#20 Re: Postizborne koalicije(igre)

Post by BSn »

sad je sdp u vatri. moraju djelovati brze od svih ostalih po pitanju koaliranja, jer ce u protivnom biti prestignuti od zelene koalicije (velikih i malih zelenih + covicevi ugrozei demagozi). oni vec danas moraju skontati s kim ce i poceti dogovarati. jedini nacin da sdp izvisi, jeste da sdp ne zeli vlast, pa pusti ove da se dogovore. urade li to, zabili su si noz u ledja.

a bice sarena koalicija kako god. kazu da je ovo preddemokratsko stanje. znaci napredujemo, do sad smo zivjeli u jednoumlju.
malischa
Posts: 94
Joined: 22/09/2010 20:42

#21 Re: Postizborne koalicije(igre)

Post by malischa »

Izetbegović najavio koaliciju sa SDP-om: "Slični stavovi kada je riječ o budućnosti BiH"

Nakon obrađenih 73,80 posto biračkih mjesta vodeći za člana Predsjedništva BiH iz reda bošnjačkog naroda je kandidat SDA Bakir Izetbegović sa 119.499 glasova ili 34,24 posto.

U obraćanju medijima Izetbegović je govoreći o politici koju će voditi kao član Predsjedništva istakao da će voditi realnu politiku, politiku pružene ruke i saradnje. Kada je riječ o saradnji sa novim/starim članom Predsjedništva Radmanovićem, Izetbegović je rekao da će prije svega raditi na dogovaranju unutar ovog tjela.

Govoreći o mogućim koalicijama on je rekao da o tome odlučuje Predsjedništvo stranke, te da će stranka koalirati sa onima koji osvoje glasove i koji vole ovu zemlju i žele joj dobro.

Tako je eventualnu koaliciju sa SDP-om, Izetbegović ocjenio kao moguću jer su im slični stavovi kad je riječ o budućnosti Bosne i Hercegovine.

(fena)


eto ga, veselite se narode :D
Murisno1
Posts: 2038
Joined: 06/10/2005 09:10
Location: Sarajevo

#22 Re: Postizborne koalicije(igre)

Post by Murisno1 »

malischa wrote:Izetbegović najavio koaliciju sa SDP-om: "Slični stavovi kada je riječ o budućnosti BiH"

Nakon obrađenih 73,80 posto biračkih mjesta vodeći za člana Predsjedništva BiH iz reda bošnjačkog naroda je kandidat SDA Bakir Izetbegović sa 119.499 glasova ili 34,24 posto.

U obraćanju medijima Izetbegović je govoreći o politici koju će voditi kao član Predsjedništva istakao da će voditi realnu politiku, politiku pružene ruke i saradnje. Kada je riječ o saradnji sa novim/starim članom Predsjedništva Radmanovićem, Izetbegović je rekao da će prije svega raditi na dogovaranju unutar ovog tjela.

Govoreći o mogućim koalicijama on je rekao da o tome odlučuje Predsjedništvo stranke, te da će stranka koalirati sa onima koji osvoje glasove i koji vole ovu zemlju i žele joj dobro.

Tako je eventualnu koaliciju sa SDP-om, Izetbegović ocjenio kao moguću jer su im slični stavovi kad je riječ o budućnosti Bosne i Hercegovine.

(fena)


eto ga, veselite se narode :D
pa želje, opcije, otvorena su pitanja .. polako. nemoj tih novinarskih zaključaka 8-) :-)
provincijalac
Posts: 40
Joined: 18/05/2008 20:55

#23 Re: Postizborne koalicije(igre)

Post by provincijalac »

SDA mora u opoziciju.Narod je rekao svoje.3/4 Bošnjaka su protiv SDA.
Dati vlast komunjarama i fahri,nek se malo oni hebu sa Dodikom,trećim entitetom,borcima,invalidima,nelikvidnim firmama,ubicama Denisa Mrnjavca,malim penzijama....
SDP i SBB bar imaju medije da to malo uljepšavaju.Al dzaba.
Nakon 2-3 godine opšteg rasula i demonstracija,na vanrednim izborima SDA uzima 60% glasova.
User avatar
simonese
Posts: 7025
Joined: 05/12/2007 08:51
Location: Holy South

#24 Re: Postizborne koalicije(igre)

Post by simonese »

udrch wrote:SDP + SDA = 100% BiH
Crveno - zelena koalicija
kombinacija koja u Njemackoj funkcijonise godinama :D
sammo
Posts: 564
Joined: 16/12/2009 19:42

#25 Re: Postizborne koalicije(igre)

Post by sammo »

Biraci su rekli svoje, sad ce stranke ( koalicije ) zahebati birace. Da je po mom...stranka koja pobjedi dobije 51% ovlasti, zabranio bih koalicije, pobjednik bi imao vlast naredne 4 g....ali nema toga ni u crticu.. :-?
Post Reply