Pošteno na FTV sa Duskom Jurisic

TV i novinske vijesti, vaši komentari, vaše teme...

Moderator: anex

Post Reply
mostarac
Posts: 8416
Joined: 03/03/2005 13:47

#201 Re: Pošteno na FTV sa Duskom Jurisic

Post by mostarac »

Vozdra raja wrote:
S obzirom da tvrdis da Alija nije bio antifasista i da bi mu se fasizam mogao dokazivati, onda predpostavljam da imas neke ideje o tome sta bi mu se to moglo dokazati kao fasisticko djelovanje!? Sta je to?? :?:



Alija se nikada nije svetio komunistima. A mogao je da je htjeo, mogao je uzvratiti i komunistima i cetnicima 1-1.
Kada su ga upitali zasto nije izmjenio naziv Titove ulice, rekao je; zato sto historija ne pocinje od nas.
Ali tamo gdje su zavladali titici sirom Jugoslavije, tamo su titine ulice brisane. A o njihovom gazenju bratstva i jedinstva da i ne pricamo.

Ono sto su mu komunisti uradili '83 godine je nista drugo nego politicki fasizam. Nevin covijek ne ide u zatvor!!
Fasisticko djelovanje je islamizacija armije bih, uvodjenje imama i hodza i jedne vjere jedine u armiju koja bi trebala biti bosanska, fasisticko djelovanje su i mudzahedini koje je obilazio, a za koje je znao sta rade, fasisticko djelovanje su i grabovica i uzdol za koje prstom nije mak'o da se vidi ko je to pobio BOSANSKOHERCEGOVACKE gradjane, fasisticko djelovanje su i kazani, jer ne zaboravimo da Caco nije platio glavom radi kazana, nego tek kad je ugrozio samog aliju i da ne nabrajam dalje.
Titovu ulicu nije brisao iz taktickih razloga jer je tito simbol antifasizma i nije zgodno u metropoli promjeniti ime ulice najvecem antifasisti na ovim prostorima, ali su zato temeljito pobrisane gdje god su bili njegovi na vlasti van sarajeva, osim u istocnom mostaru gdje imena ulica nikako nisu mjenjana. Kad vec govoris o ulicama eto i u fasisticko djelovanje mu se moze upisati i mjenjanje imena ulica koje su nosile imena antifasistickih boraca.

Ono sto su mu komunisti uradili 1983. godine je nista sta su trebali i njemu i cijeloj ekipi, jer ta cijela ekipa u saradnji sa slicnim timovima iz srbije i hrvatske je posijala stotine hiljada grobova sirom Jugoslavije i unesrecila milione ljudi, a izdasno pomagana novcem zapada i vatikana u borbi protiv zajednickog neprijatelja - komunizma i socijalizma. Dakle oni su sve osim nevino osudjeni i kamo srece da su i gore prosli. Na kraju krajeva aliju je seselj iz zatvora izvadio, a ko ce koga nego svoj svoga :D
Ja prema tim likovima nikad necu biti tolerantan, jer prema fasizmu i onome sto mirise na fasizam tolerancije ne smije biti jer cim si tolerantan prema toj gamadi mozes ocekivati grobove u komsiluku. Jedino sto ta banda zna da radi je da kopa grobove i to po pravilu za tudju djecu, a sto su i u minulom ratu i dokazali na sve tri strane.
Rambo-Amadeus
Posts: 1157
Joined: 12/12/2006 23:38

#202 Re: Pošteno na FTV sa Duskom Jurisic

Post by Rambo-Amadeus »

mostarac wrote:
Vozdra raja wrote:
S obzirom da tvrdis da Alija nije bio antifasista i da bi mu se fasizam mogao dokazivati, onda predpostavljam da imas neke ideje o tome sta bi mu se to moglo dokazati kao fasisticko djelovanje!? Sta je to?? :?:



Alija se nikada nije svetio komunistima. A mogao je da je htjeo, mogao je uzvratiti i komunistima i cetnicima 1-1.
Kada su ga upitali zasto nije izmjenio naziv Titove ulice, rekao je; zato sto historija ne pocinje od nas.
Ali tamo gdje su zavladali titici sirom Jugoslavije, tamo su titine ulice brisane. A o njihovom gazenju bratstva i jedinstva da i ne pricamo.

Ono sto su mu komunisti uradili '83 godine je nista drugo nego politicki fasizam. Nevin covijek ne ide u zatvor!!
Fasisticko djelovanje je islamizacija armije bih, uvodjenje imama i hodza i jedne vjere jedine u armiju koja bi trebala biti bosanska, fasisticko djelovanje su i mudzahedini koje je obilazio, a za koje je znao sta rade, fasisticko djelovanje su i grabovica i uzdol za koje prstom nije mak'o da se vidi ko je to pobio BOSANSKOHERCEGOVACKE gradjane, fasisticko djelovanje su i kazani, jer ne zaboravimo da Caco nije platio glavom radi kazana, nego tek kad je ugrozio samog aliju i da ne nabrajam dalje.
Titovu ulicu nije brisao iz taktickih razloga jer je tito simbol antifasizma i nije zgodno u metropoli promjeniti ime ulice najvecem antifasisti na ovim prostorima, ali su zato temeljito pobrisane gdje god su bili njegovi na vlasti van sarajeva, osim u istocnom mostaru gdje imena ulica nikako nisu mjenjana. Kad vec govoris o ulicama eto i u fasisticko djelovanje mu se moze upisati i mjenjanje imena ulica koje su nosile imena antifasistickih boraca.

Ono sto su mu komunisti uradili 1983. godine je nista sta su trebali i njemu i cijeloj ekipi, jer ta cijela ekipa u saradnji sa slicnim timovima iz srbije i hrvatske je posijala stotine hiljada grobova sirom Jugoslavije i unesrecila milione ljudi, a izdasno pomagana novcem zapada i vatikana u borbi protiv zajednickog neprijatelja - komunizma i socijalizma. Dakle oni su sve osim nevino osudjeni i kamo srece da su i gore prosli. Na kraju krajeva aliju je seselj iz zatvora izvadio, a ko ce koga nego svoj svoga :D
Ja prema tim likovima nikad necu biti tolerantan, jer prema fasizmu i onome sto mirise na fasizam tolerancije ne smije biti jer cim si tolerantan prema toj gamadi mozes ocekivati grobove u komsiluku. Jedino sto ta banda zna da radi je da kopa grobove i to po pravilu za tudju djecu, a sto su i u minulom ratu i dokazali na sve tri strane.
uuuuuuuuu...niđe veze, što bi rek'o Maca...

de, vrsni analitičaru, odvadi malo...socijalisto...(Tito, antifašista, 1.000.000 ljudi "na službenom putovanju", sa kojih se nikad nisu vratil (što Alija sa svojim fašizmom ne bi pobio za 100 života), goli otok, Blajburg, to već nije bio fašizam...

Dakle, ne želim da amnestiram nikog za greške, lično smatram da je najveća greška BiH što je imala Aliju za predsjednika, ali poistovjećivati ga sa fašistima, to možemo samo mi Bošnjaci...

Inače, to što već odavno niko ne spominje Karadžića i Mladića, zaista želim da shvatim kao stav ljudi da se o njima nema više šta komentirati, jer ispada da se fokus pažnje lagano pomjera sa zločinca na žrtvu, ispade 15 godina od rata Alija gori od svih haških optuženika zajedno...
User avatar
kirby
Posts: 591
Joined: 04/04/2008 23:31

#203 Re: Pošteno na FTV sa Duskom Jurisic

Post by kirby »

Rambo-Amadeus wrote:
mostarac wrote:
Vozdra raja wrote:
S obzirom da tvrdis da Alija nije bio antifasista i da bi mu se fasizam mogao dokazivati, onda predpostavljam da imas neke ideje o tome sta bi mu se to moglo dokazati kao fasisticko djelovanje!? Sta je to?? :?:



Alija se nikada nije svetio komunistima. A mogao je da je htjeo, mogao je uzvratiti i komunistima i cetnicima 1-1.
Kada su ga upitali zasto nije izmjenio naziv Titove ulice, rekao je; zato sto historija ne pocinje od nas.
Ali tamo gdje su zavladali titici sirom Jugoslavije, tamo su titine ulice brisane. A o njihovom gazenju bratstva i jedinstva da i ne pricamo.

Ono sto su mu komunisti uradili '83 godine je nista drugo nego politicki fasizam. Nevin covijek ne ide u zatvor!!
Fasisticko djelovanje je islamizacija armije bih, uvodjenje imama i hodza i jedne vjere jedine u armiju koja bi trebala biti bosanska, fasisticko djelovanje su i mudzahedini koje je obilazio, a za koje je znao sta rade, fasisticko djelovanje su i grabovica i uzdol za koje prstom nije mak'o da se vidi ko je to pobio BOSANSKOHERCEGOVACKE gradjane, fasisticko djelovanje su i kazani, jer ne zaboravimo da Caco nije platio glavom radi kazana, nego tek kad je ugrozio samog aliju i da ne nabrajam dalje.
Titovu ulicu nije brisao iz taktickih razloga jer je tito simbol antifasizma i nije zgodno u metropoli promjeniti ime ulice najvecem antifasisti na ovim prostorima, ali su zato temeljito pobrisane gdje god su bili njegovi na vlasti van sarajeva, osim u istocnom mostaru gdje imena ulica nikako nisu mjenjana. Kad vec govoris o ulicama eto i u fasisticko djelovanje mu se moze upisati i mjenjanje imena ulica koje su nosile imena antifasistickih boraca.

Ono sto su mu komunisti uradili 1983. godine je nista sta su trebali i njemu i cijeloj ekipi, jer ta cijela ekipa u saradnji sa slicnim timovima iz srbije i hrvatske je posijala stotine hiljada grobova sirom Jugoslavije i unesrecila milione ljudi, a izdasno pomagana novcem zapada i vatikana u borbi protiv zajednickog neprijatelja - komunizma i socijalizma. Dakle oni su sve osim nevino osudjeni i kamo srece da su i gore prosli. Na kraju krajeva aliju je seselj iz zatvora izvadio, a ko ce koga nego svoj svoga :D
Ja prema tim likovima nikad necu biti tolerantan, jer prema fasizmu i onome sto mirise na fasizam tolerancije ne smije biti jer cim si tolerantan prema toj gamadi mozes ocekivati grobove u komsiluku. Jedino sto ta banda zna da radi je da kopa grobove i to po pravilu za tudju djecu, a sto su i u minulom ratu i dokazali na sve tri strane.
uuuuuuuuu...niđe veze, što bi rek'o Maca...

de, vrsni analitičaru, odvadi malo...socijalisto...(Tito, antifašista, 1.000.000 ljudi "na službenom putovanju", sa kojih se nikad nisu vratil (što Alija sa svojim fašizmom ne bi pobio za 100 života), goli otok, Blajburg, to već nije bio fašizam...

Dakle, ne želim da amnestiram nikog za greške, lično smatram da je najveća greška BiH što je imala Aliju za predsjednika, ali poistovjećivati ga sa fašistima, to možemo samo mi Bošnjaci...

Inače, to što već odavno niko ne spominje Karadžića i Mladića, zaista želim da shvatim kao stav ljudi da se o njima nema više šta komentirati, jer ispada da se fokus pažnje lagano pomjera sa zločinca na žrtvu, ispade 15 godina od rata Alija gori od svih haških optuženika zajedno...


gdje nadje ti milion ljudi?kad te tito rekao ne staljinu a znamo kakav je bio staljin,sta bi ti radio sa njegovim pristasama?tako vrijeme bilo i ko je pametan bio nije pricao protiv drzave a za staljina. gresaka je bilo. a sta ,mislis koliko je nevinih ljudi sada u zatvorima na zapadu?
a sto se blajburga tice,meni je stric nastradao tamo iako nije bio ustasa.ali opet ne mrzim partizane ili tita zbog toga.sam pao sam se ubio.sto je bjezao zajedno sa ustasama. naravno stradalo je i tu nevinih ali desava se.koliko mi frke dizemo za par hiljada ustasa.
A sad pricamo o ABIH.u istu tu ABIH sam se dobrovoljno prijavio,zbog provokacija napustio.nije im se svidjalo kako se zovem a nisam pozdravljao sa selam alejkum i da ne nabrajam dalje.
jai
Posts: 114
Joined: 27/04/2008 19:00
Contact:

#204 Re: Pošteno na FTV sa Duskom Jurisic

Post by jai »

Et u cemu je problem sa "fasizmom",kad procitas sve komentare @mostarca njemu svi osim komunizma ispadose FASISTI.U osnovi tako se ljudi i ponasaju(sto sam primjenito na vise primjera pored @mostarca):KO GOD SE NE SLAZE SA NJIHOVIM SHVATANJEM HISTORIJE ILI NACINOM RAZMILJANJA ON JE(ni 5 ni 6) FASIST!!!

E pa ne moze tako drugovi....Generalizacija samo vodi predrasudama,a predrasude stvaraju mrznju...
User avatar
hrasno38
Posts: 31474
Joined: 21/11/2004 23:42
Location: Sarajevo
Vozim: Renault Laguna
Horoskop: Riba
Contact:

#205 Re: Pošteno na FTV sa Duskom Jurisic

Post by hrasno38 »

Poistovjecivati komunizam sa fasizmom je kako god okrenes nemoguce. Poistovjecivati komunizam u YU sa svim ostalim komunistickim sistemima je vise nego nemoguce. Prije svega da bi neko mogao da raspravlja o tom "strasnom" komunizmu u YU morao je da zivi u njemu, da se skoluje, radi itd. Ovdje masa forumasa koji kritikuju taj sistem (mislim na vrijeme kada je Tito bi ziv) nisu bili ni u srednjorocnim planovima i svoje zakljucke iznose na osnovu necijih prica, citanja knjiga, ucenja istorije koja se mijenja kao sto se mijenjaju i sistemi. Ja nikada nisam bio komunista u smislu da sam njihov clan, nisam bio niti vjernik a najmanje sto sam bio je politicki aktivan. Zivio sam svoj zivot jednog normalnog gradjanina kao i ogromna vecina moje raje. I nista, ama bas nista nam nije falilo. Imali smo beskrajnu slobodu i mogucnost da postignemo sve. Bolio nas je kurac za politiku, putovali smo po cijelom svijetu, zavrsavali besplatno skole, besplatno se lijecili, vozili automobile, oblacili se vise nego dobro. I to sve samo iz jednog razloga: svi oni koji su rovarili protiv te zemlje bili su iza resetaka. Oni u kavezima a mi u rahatluku. Ako se to zove fasizmom onda svim onima koji tako misle zelim pravi fasizam u kuci. Svaki sistem pa i komunizam je naravno imao svojih mana ali komunizam na ovim prostorima se ni u snovima ne mozemo pribliziti fasizmu. Tko je imao prilike putovati 70-80 godina recimo u Rusiju mogao je vidjeti u kojoj blagodeti mi zivimo.
@Mostarac mislim da je Izetbegovica uporedjivati sa fasistom zaista neumjesno pa cak se granici i sa bezobrazlukom jer taj covjek je bio sve samo nikako fasista. Posto si ti "zapjenusani" poklonik SDP-a bolje bi bilo da ti i takvi kao ti razmislite kako bezbolno skloniti despota Lagumdziju sa trona i omoguciti SDP-u da napokon dodje na mjesto koje mu i pripada.
Sto se tice recimo Bleiburga tamo su pobijeni upravo oni sto su napravili Jasenovac i jos masu zlocina po cijeloj drzavi i oni nisu zasluzili da zive kao ni oni sto su od Sarajeva napravili Jasenovac 1992 godine. Iz Zagreba i iz Hrvatske nije bjezao niko ko je imao ciste ruke nego samo oni koji su ih okrvavili akrv ne prasta.
User avatar
CLIO
Posts: 968
Joined: 20/02/2008 11:51

#206 Re: Pošteno na FTV sa Duskom Jurisic

Post by CLIO »

Da hoce SDP napustiti oni koji razmisljaju kao Mostarac, mozda bi SDP bila stranka broj jedan u BiH.
x202
Posts: 56
Joined: 22/11/2004 09:16

#207 Re: Pošteno na FTV sa Duskom Jurisic

Post by x202 »

Svetlana Broz je genijalno govorila!

Da nam je vise takvih koji imaju nesto za pametno reci, koristila je fantasticne argumente, naucila ljude kako se vodi dijalog, a onog SNSD-ovca usutkala i naucila bontonu.

Cestitam!!!

A Duski hvala sto ju je ugostila.

Kad bi neko imao snimak da ga postavi, pa da svi cujete.
User avatar
ZZZlica
Posts: 397
Joined: 17/08/2006 15:43

#208 Re: Pošteno na FTV sa Duskom Jurisic

Post by ZZZlica »

Evo, već 5 minuta niko nije kritikovao SDP i Zlatka Lagumdžiju, kako to?
(na temi koja se tiče emisije "Pošteno" i Duške Jurišić i ostalim...)
Blago nama ako nam je samo SDP i ZL problem, rovare iz opozicije i kvare nam idilu :D
User avatar
jedna
Posts: 1033
Joined: 04/02/2004 00:00
Location: salt lake city

#209 Re: Pošteno na FTV sa Duskom Jurisic

Post by jedna »

hrasno38 wrote:Prije svega da bi neko mogao da raspravlja o tom "strasnom" komunizmu u YU morao je da zivi u njemu, da se skoluje, radi itd. Ovdje masa forumasa koji kritikuju taj sistem (mislim na vrijeme kada je Tito bi ziv) nisu bili ni u srednjorocnim planovima i svoje zakljucke iznose na osnovu necijih prica, citanja knjiga, ucenja istorije koja se mijenja kao sto se mijenjaju i sistemi.
slazem se s tobom, ali isto tako (a to sam vec ranije pominjala) smijesno mi je da se neko rodjen 90 i neke, pa cak i 80 i neke tako strasno zalaze za komunizam, place za jugoslavijom, proklinje dan kada je odrzan referendum i bih postala nezavisna. (jedna forumasica doslovce je rekla da je najveci problem sto njih rodjene 90 i neke niko nista nije pitao). i jos neko ko ima 25 zahtjeva da ga se oslovljava sa "drug". presmijesno.
User avatar
uvjek dobar gost
Posts: 7109
Joined: 12/12/2005 14:51
Location: blizu Merkura

#210 Re: Pošteno na FTV sa Duskom Jurisic

Post by uvjek dobar gost »

Bez težnji da polemišem o sadržaju emisije, gostima iste ili njihovim iznesenim stavovima i ponašanjem, želim reći sljedeće.
Duška Jurišić je pokazala sinoć valjda svima da ne umije voditi ovakav tip emisije, jednostavno sinoć je mislim kulminirala njena nesposobnost da vodi emisiju, da je moderira i vodi u udređenom pravcu. Emisija joj je izmakla kontroli kao i mnogo puta do sada, ali zbog formata gostiju to je sinoć bilo i više nego očigledno.

Za kraj ,što se tiče teme i svega ostalog ja imam svoj stav, antifašizam je najsvjetlija tekovina svih ljudi na ovim prostorima, nema znaka jednakosti između antifašista , komunista i partizana.
Možda bi nam i danas trebale antifašističke jedinice pod nazivom partizani...... jer kad čovjek vidi one horde divlje na Ravnoj Gori...... najradije bi se upisao u partizane....
Rambo-Amadeus
Posts: 1157
Joined: 12/12/2006 23:38

#211 Re: Pošteno na FTV sa Duskom Jurisic

Post by Rambo-Amadeus »

@kirby
žao mi je zbog neprijatnosti koje si doživio u vojsci, od mene ih nikad ne bi čuo, treba da znaš da nismo svi takvi...

a inače, posebno je pitanje relativiziranja problema... :roll:
User avatar
CLIO
Posts: 968
Joined: 20/02/2008 11:51

#212 Re: Pošteno na FTV sa Duskom Jurisic

Post by CLIO »

uvjek dobar gost wrote:Bez težnji da polemišem o sadržaju emisije, gostima iste ili njihovim iznesenim stavovima i ponašanjem, želim reći sljedeće.
Duška Jurišić je pokazala sinoć valjda svima da ne umije voditi ovakav tip emisije, jednostavno sinoć je mislim kulminirala njena nesposobnost da vodi emisiju, da je moderira i vodi u udređenom pravcu. Emisija joj je izmakla kontroli kao i mnogo puta do sada, ali zbog formata gostiju to je sinoć bilo i više nego očigledno.

Za kraj ,što se tiče teme i svega ostalog ja imam svoj stav, antifašizam je najsvjetlija tekovina svih ljudi na ovim prostorima, nema znaka jednakosti između antifašista , komunista i partizana.
Možda bi nam i danas trebale antifašističke jedinice pod nazivom partizani...... jer kad čovjek vidi one horde divlje na Ravnoj Gori...... najradije bi se upisao u partizane....
Komunizam je mozda malo bolji od fasizma, ali po meni nije idealan, smatram da moze bolje.
Problem uvijek nastane u ljudima. komunizam je mozda i mogao uspjeti ali su ljudi sve to zloupotrijebili.

Ovo danas sto imamo smatram isto da nije idealno, ali je na realnim osnovama. Put je duzi i trnovit ali... moguc, mislim da ce neke nove generacije brati plodove toga... Mi sigurno necemo...al nema veze to su nasa djeca... nek bar njima bude bolje...
User avatar
hrasno38
Posts: 31474
Joined: 21/11/2004 23:42
Location: Sarajevo
Vozim: Renault Laguna
Horoskop: Riba
Contact:

#213 Re: Pošteno na FTV sa Duskom Jurisic

Post by hrasno38 »

jedna wrote:
hrasno38 wrote:Prije svega da bi neko mogao da raspravlja o tom "strasnom" komunizmu u YU morao je da zivi u njemu, da se skoluje, radi itd. Ovdje masa forumasa koji kritikuju taj sistem (mislim na vrijeme kada je Tito bi ziv) nisu bili ni u srednjorocnim planovima i svoje zakljucke iznose na osnovu necijih prica, citanja knjiga, ucenja istorije koja se mijenja kao sto se mijenjaju i sistemi.
slazem se s tobom, ali isto tako (a to sam vec ranije pominjala) smijesno mi je da se neko rodjen 90 i neke, pa cak i 80 i neke tako strasno zalaze za komunizam, place za jugoslavijom, proklinje dan kada je odrzan referendum i bih postala nezavisna. (jedna forumasica doslovce je rekla da je najveci problem sto njih rodjene 90 i neke niko nista nije pitao). i jos neko ko ima 25 zahtjeva da ga se oslovljava sa "drug". presmijesno.
Pa pazi neko rodjen 90 nije zaista mogao da zna ista o tom zivotu ali oni 80-tih su mogli makar malo da osjete. To oslovljanje sa "gospodine" ili "druze" je najobicnije preseravanje i upravo odlazak iz krajnosti u krajnost.
testament
Posts: 386
Joined: 13/08/2007 20:35
Location: Rajvosa

#214 Re: Pošteno na FTV sa Duskom Jurisic

Post by testament »

CLIO wrote:
uvjek dobar gost wrote:Bez težnji da polemišem o sadržaju emisije, gostima iste ili njihovim iznesenim stavovima i ponašanjem, želim reći sljedeće.
Duška Jurišić je pokazala sinoć valjda svima da ne umije voditi ovakav tip emisije, jednostavno sinoć je mislim kulminirala njena nesposobnost da vodi emisiju, da je moderira i vodi u udređenom pravcu. Emisija joj je izmakla kontroli kao i mnogo puta do sada, ali zbog formata gostiju to je sinoć bilo i više nego očigledno.

Za kraj ,što se tiče teme i svega ostalog ja imam svoj stav, antifašizam je najsvjetlija tekovina svih ljudi na ovim prostorima, nema znaka jednakosti između antifašista , komunista i partizana.
Možda bi nam i danas trebale antifašističke jedinice pod nazivom partizani...... jer kad čovjek vidi one horde divlje na Ravnoj Gori...... najradije bi se upisao u partizane....
Komunizam je mozda malo bolji od fasizma, ali po meni nije idealan, smatram da moze bolje.
Problem uvijek nastane u ljudima. komunizam je mozda i mogao uspjeti ali su ljudi sve to zloupotrijebili.

Ovo danas sto imamo smatram isto da nije idealno, ali je na realnim osnovama. Put je duzi i trnovit ali... moguc, mislim da ce neke nove generacije brati plodove toga... Mi sigurno necemo...al nema veze to su nasa djeca... nek bar njima bude
bolje...
E samo zbog ove GLUPOSTI bi volio da ti fašisti pokucaju na vrata,sa kamom u ruci
User avatar
Vozdra raja :-)
Posts: 1379
Joined: 28/02/2008 02:57
Location: Istok
Contact:

#215 Re: Pošteno na FTV sa Duskom Jurisic

Post by Vozdra raja :-) »

Testament, sta pricas bolan, kakve kame...

Niko ne poistovjecuje fasizam i komunizam, vec se tvrdi da ni jedno ni drugo ne valjaju! Kao takvi, sto ce nam...
Fasizam je uzeo milione ljudi, a i komunizam isto tako... Da na pricamo sad o imenima i ubicama...

Smrt fasizmu a Boga mi i komunizmu, sloboda narodu!!
User avatar
kirby
Posts: 591
Joined: 04/04/2008 23:31

#216 Re: Pošteno na FTV sa Duskom Jurisic

Post by kirby »

Rambo-Amadeus wrote:@kirby
žao mi je zbog neprijatnosti koje si doživio u vojsci, od mene ih nikad ne bi čuo, treba da znaš da nismo svi takvi...

a inače, posebno je pitanje relativiziranja problema... :roll:


ma jarane nikom ja nista ne zamjeram i znam da nismo svi isti(ovim nas ne bih dijelio na nac.torove),ali u rat sam otisao kao antifasista i htio sam se boriti za slobodnu BIH ali sam se brzo razocarao jer je ta borba otisla u sasvim drugom smjeru.i zato sam :run:
uroborus
Posts: 465
Joined: 08/04/2008 20:24
Location: Balvan-grad

#217 Re: Pošteno na FTV sa Duskom Jurisic

Post by uroborus »

x202 wrote:Svetlana Broz je genijalno govorila!

Da nam je vise takvih koji imaju nesto za pametno reci, koristila je fantasticne argumente, naucila ljude kako se vodi dijalog, a onog SNSD-ovca usutkala i naucila bontonu.

Cestitam!!!

A Duski hvala sto ju je ugostila.

Kad bi neko imao snimak da ga postavi, pa da svi cujete.

Ja pak mislim da je Svetlana Broz iskoristila nesposobnost Duske Jurisic pa je cjelokupnu emisiju odvela u potpuno pogresnom pravcu...totalni cirkus uzivo na kojem bi i Nadrealisti dobili zazubice!!
Cijelim tokom emisije se vodio takoreci izmedju dvije ideologije koje su u permamentnom ratu od pocetka devedeseti,Brozova i Becirevic nikako sebi da dopuste da je ex-Jugoslavija bila totalitarna drzava,kao sto je bio i Marshal totalitarni drzavnik dok Izetbegovic i Kalabic su uporno mjesali pojam antifasizma sa kominizmom.
Na kraju to je oficijelna demagogija SDP-a da samo titoisti mogu biti pravi antifasisti,sto je zabluda!
Duska je jos jednom dokazala da nije vicna ovakvim emisijama "visokog rizika" jer olako gubi kontrolu tako da se tema pretvorila u predizborni mitinga SDP-a na kojem je mladi Becirovic kopirao vlastitog shefa i skoristoje za obracun sa "vjecitim rivalima" SDA I SNSD!
Na kraju...Duska i nije Denis Latin,niti ce to ikada biti !!!
edinbug
Posts: 737
Joined: 04/02/2006 21:49
Location: Bugojno

#218 Re: Pošteno na FTV sa Duskom Jurisic

Post by edinbug »

[quote="hrasno38"]
Posto si ti "zapjenusani" poklonik SDP-a bolje bi bilo da ti i takvi kao ti razmislite kako bezbolno skloniti despota Lagumdziju sa trona i omoguciti SDP-u da napokon dodje na mjesto koje mu i pripada.

Kakve veze ima "despot" i ovo sto ti napisa sa temom o kojoj diskutujemo.Po vasem rezonu cim bi "despot" otisao sa trona, potekli bi med i mlijeko, kakis mnogo.
omar little
Posts: 16354
Joined: 14/03/2008 21:14

#219 Re: Pošteno na FTV sa Duskom Jurisic

Post by omar little »

uroborus wrote:
x202 wrote:Svetlana Broz je genijalno govorila!

Da nam je vise takvih koji imaju nesto za pametno reci, koristila je fantasticne argumente, naucila ljude kako se vodi dijalog, a onog SNSD-ovca usutkala i naucila bontonu.

Cestitam!!!

A Duski hvala sto ju je ugostila.

Kad bi neko imao snimak da ga postavi, pa da svi cujete.

Ja pak mislim da je Svetlana Broz iskoristila nesposobnost Duske Jurisic pa je cjelokupnu emisiju odvela u potpuno pogresnom pravcu...totalni cirkus uzivo na kojem bi i Nadrealisti dobili zazubice!!
Cijelim tokom emisije se vodio takoreci izmedju dvije ideologije koje su u permamentnom ratu od pocetka devedeseti,Brozova i Becirevic nikako sebi da dopuste da je ex-Jugoslavija bila totalitarna drzava,kao sto je bio i Marshal totalitarni drzavnik dok Izetbegovic i Kalabic su uporno mjesali pojam antifasizma sa kominizmom.
Na kraju to je oficijelna demagogija SDP-a da samo titoisti mogu biti pravi antifasisti,sto je zabluda!
Duska je jos jednom dokazala da nije vicna ovakvim emisijama "visokog rizika" jer olako gubi kontrolu tako da se tema pretvorila u predizborni mitinga SDP-a na kojem je mladi Becirovic kopirao vlastitog shefa i skoristoje za obracun sa "vjecitim rivalima" SDA I SNSD!
Na kraju...Duska i nije Denis Latin,niti ce to ikada biti !!!
Ma daj molim te. Brozova odvela emisiju u pravcu? Zena imala rijec 4-5 puta u vise od sat vremena. I to se sama za nju morala izboriti. I ti si prva osoba na, cini mi se, tri teme otvorene o ovoj emisiji koji je Svetlani nasao manu u istupu.
jai
Posts: 114
Joined: 27/04/2008 19:00
Contact:

#220 Re: Pošteno na FTV sa Duskom Jurisic

Post by jai »

CLIO wrote:Da hoce SDP napustiti oni koji razmisljaju kao Mostarac, mozda bi SDP bila stranka broj jedan u BiH.
Ja sam za to da SDP napuste komunisti,a da dodju pravi socijaldemokrati.Takodjer smatram da bi se SDP trebao "udaljavati" od komunizma Jugoslavije,a "priblizavati" socijaldemokratskim vrijednostima Evrope.Time bi dobili jaku ljevicu i ozbiljnog politickog oponenta...

ps:Takodjer skino bih onog "samopromotora" Denisa Becirevica :-D
jai
Posts: 114
Joined: 27/04/2008 19:00
Contact:

#221 Re: Pošteno na FTV sa Duskom Jurisic

Post by jai »

testament wrote:
CLIO wrote:
uvjek dobar gost wrote:Bez težnji da polemišem o sadržaju emisije, gostima iste ili njihovim iznesenim stavovima i ponašanjem, želim reći sljedeće.
Duška Jurišić je pokazala sinoć valjda svima da ne umije voditi ovakav tip emisije, jednostavno sinoć je mislim kulminirala njena nesposobnost da vodi emisiju, da je moderira i vodi u udređenom pravcu. Emisija joj je izmakla kontroli kao i mnogo puta do sada, ali zbog formata gostiju to je sinoć bilo i više nego očigledno.

Za kraj ,što se tiče teme i svega ostalog ja imam svoj stav, antifašizam je najsvjetlija tekovina svih ljudi na ovim prostorima, nema znaka jednakosti između antifašista , komunista i partizana.
Možda bi nam i danas trebale antifašističke jedinice pod nazivom partizani...... jer kad čovjek vidi one horde divlje na Ravnoj Gori...... najradije bi se upisao u partizane....
Komunizam je mozda malo bolji od fasizma, ali po meni nije idealan, smatram da moze bolje.
Problem uvijek nastane u ljudima. komunizam je mozda i mogao uspjeti ali su ljudi sve to zloupotrijebili.

Ovo danas sto imamo smatram isto da nije idealno, ali je na realnim osnovama. Put je duzi i trnovit ali... moguc, mislim da ce neke nove generacije brati plodove toga... Mi sigurno necemo...al nema veze to su nasa djeca... nek bar njima bude
bolje...
E samo zbog ove GLUPOSTI bi volio da ti fašisti pokucaju na vrata,sa kamom u ruci
Ili te komunisti odvedu na "informativni razgovor" :-)
jai
Posts: 114
Joined: 27/04/2008 19:00
Contact:

#222 Re: Pošteno na FTV sa Duskom Jurisic

Post by jai »

omar little wrote:
uroborus wrote:
x202 wrote:Svetlana Broz je genijalno govorila!

Da nam je vise takvih koji imaju nesto za pametno reci, koristila je fantasticne argumente, naucila ljude kako se vodi dijalog, a onog SNSD-ovca usutkala i naucila bontonu.

Cestitam!!!

A Duski hvala sto ju je ugostila.

Kad bi neko imao snimak da ga postavi, pa da svi cujete.

Ja pak mislim da je Svetlana Broz iskoristila nesposobnost Duske Jurisic pa je cjelokupnu emisiju odvela u potpuno pogresnom pravcu...totalni cirkus uzivo na kojem bi i Nadrealisti dobili zazubice!!
Cijelim tokom emisije se vodio takoreci izmedju dvije ideologije koje su u permamentnom ratu od pocetka devedeseti,Brozova i Becirevic nikako sebi da dopuste da je ex-Jugoslavija bila totalitarna drzava,kao sto je bio i Marshal totalitarni drzavnik dok Izetbegovic i Kalabic su uporno mjesali pojam antifasizma sa kominizmom.
Na kraju to je oficijelna demagogija SDP-a da samo titoisti mogu biti pravi antifasisti,sto je zabluda!
Duska je jos jednom dokazala da nije vicna ovakvim emisijama "visokog rizika" jer olako gubi kontrolu tako da se tema pretvorila u predizborni mitinga SDP-a na kojem je mladi Becirovic kopirao vlastitog shefa i skoristoje za obracun sa "vjecitim rivalima" SDA I SNSD!
Na kraju...Duska i nije Denis Latin,niti ce to ikada biti !!!
Ma daj molim te. Brozova odvela emisiju u pravcu? Zena imala rijec 4-5 puta u vise od sat vremena. I to se sama za nju morala izboriti. I ti si prva osoba na, cini mi se, tri teme otvorene o ovoj emisiji koji je Svetlani nasao manu u istupu.
I ja smatram da je Svetlana odvela emisiju u kriv tok(pored ostalih),naime gospodja nije progovorila nista konkretno vec se samo pravdala rijecima:"Ja ovdje ne znam sto sam dosla ili necu da razgovaram...itd".Pa ne ucestvuje u NEDELJOM POPODNE da se ovako ponasa,ako je vec pristala da ucestvuje u politickoj debati onda se mora nositi sa posljedicama te tokom iste.Takodjer dosta mi je "pala u ocima" nazvavsi(indirektno) Bakira monstrumom:ili je to stvarno tako mislila il jednostavno nije pratila (opet) tok emisije...
omar little
Posts: 16354
Joined: 14/03/2008 21:14

#223 Re: Pošteno na FTV sa Duskom Jurisic

Post by omar little »

jai wrote:
omar little wrote: Ma daj molim te. Brozova odvela emisiju u pravcu? Zena imala rijec 4-5 puta u vise od sat vremena. I to se sama za nju morala izboriti. I ti si prva osoba na, cini mi se, tri teme otvorene o ovoj emisiji koji je Svetlani nasao manu u istupu.
I ja smatram da je Svetlana odvela emisiju u kriv tok(pored ostalih),naime gospodja nije progovorila nista konkretno vec se samo pravdala rijecima:"Ja ovdje ne znam sto sam dosla ili necu da razgovaram...itd".Pa ne ucestvuje u NEDELJOM POPODNE da se ovako ponasa,ako je vec pristala da ucestvuje u politickoj debati onda se mora nositi sa posljedicama te tokom iste.Takodjer dosta mi je "pala u ocima" nazvavsi(indirektno) Bakira monstrumom:ili je to stvarno tako mislila il jednostavno nije pratila (opet) tok emisije...
Kako je mogla ona odvesti emisiju u pogresnom smjeru ako, kao sto kazes, nije nista konkretno rekla?! Ako nista konkretno ne kazes, onda ne mozes imati nikakv utjecaj na tok diskusije. Zena je odgovorila na pitanja koja su joj postvaljena. Svetlana je stavila Kalabica na mjesto, i jedino kad je ona pricala on je drzo jezik za zubima. Kalabic je vodio emisiju svojim seljackim i primitivnim manirima gdje god je on htio. Ona Duska je totalno nesposobna i nekompetentna da vodi emisiju. Kao moderator zaduzena je da odredjuje tok i smjer diskusije. Umjesto toga, ona je sjedila k'o drvena Marija i dozvolila onoj spodobi da divlja i maltretira sve zive u studiju i gledaoce kod kuce.
mostarac
Posts: 8416
Joined: 03/03/2005 13:47

#224 Re: Pošteno na FTV sa Duskom Jurisic

Post by mostarac »

jai wrote:
CLIO wrote:Da hoce SDP napustiti oni koji razmisljaju kao Mostarac, mozda bi SDP bila stranka broj jedan u BiH.
Ja sam za to da SDP napuste komunisti,a da dodju pravi socijaldemokrati.Takodjer smatram da bi se SDP trebao "udaljavati" od komunizma Jugoslavije,a "priblizavati" socijaldemokratskim vrijednostima Evrope.Time bi dobili jaku ljevicu i ozbiljnog politickog oponenta...

ps:Takodjer skino bih onog "samopromotora" Denisa Becirevica :-D
SDP u zivotu odrzavaju jos samo komunisti u njemu. Odlaskom komunista SDP bi dozivio totalni raspad i krah i komunizam sa titom je jedina stvar zbog koje SDP dobija uopste i ovoliko glasova.
Zar ti zaista mislis da se na neofasizam koji je na sceni u BiH moze adekvatno odgovoriti socijaldemokratijom? To i jest uporna greska Zlatka Lagumdzije sto pokusava da socijaldemokratskim ponasanjem britanskih, francuskih, njemackih i ostalih evropskih socijaldemokrata iz uredjenih drzava odgovori na fasizam koji mu stoji s druge strane, a to je nemoguce jer klin se klinom izbija. Jedina stvar koje se troglava nacionalna banda na vlasti boji je crvena boja i jos uvijek imaju more i strah da Joza Broz ne vaskrsne/uskrsne. Kad bi se SDP odrekao Tita i naprimjer sklonio Titove slike iz svojih kancelarija u te iste kancelarije bi mogli staviti kljuc i ugasiti partiju, a Tito je bio komunista. Balkan nije tlo na kojem moze u ovim vremenima uspjesno proklijati sjeme socijaldemokratije.
Problem SDP-a je totalno pogresna procjena njihovih biraca i zelja njihovih biraca i jos uvijek SDP nije shvatio zasto je izgubio izbore 2002. godine i to je najzalosnije od svega uz hronicni nedostatak mu** da se bilo sta napravi sto je dovelo do neprepoznatljivosti i apatije medju biracima SDP-a. SDP je stranka koja nema hrabrosti napraviti bilo sta rizicno i nije unaprijed izvjesno. Pri ovome ne mislim na nasilje, nego na najobicniji slogan ili slicno. Tada ce to doci i u avaz cak, jer dobar slogan ili parola ili plakat se ne moze ignorisati. U jeku najzescih napada na SDP i totalnog bojkota svega iz SDP-a avaz je objavio plakat Foruma Mladih SDP-a iz Mostara i nista ruzno nije napisao, jer je taj plakat bio provokativan i mastovit. SDP-u nedostaje tih stvari i prepoznatljivosti.
User avatar
Vozdra raja :-)
Posts: 1379
Joined: 28/02/2008 02:57
Location: Istok
Contact:

#225 Re: Pošteno na FTV sa Duskom Jurisic

Post by Vozdra raja :-) »

Nesto o komunizmu;

http://youtube.com/watch?v=8ajqk875Xu0&feature=related

Takodje bi predlozio svima da procitaju knjigu "Sibirski Pecat", koja pokazuje sta moze da se desi kada jedan covijek ima apsolutnu vlast i moc.
Post Reply