Pošte u BiH klasična pljačka

Ekonomija, biznis, dionice, posao, (ne)zaposlenost...

Moderator: anex

Post Reply
Piaty
Posts: 5748
Joined: 01/12/2020 00:58

#1101 Re: Pošte u BiH klasična pljačka

Post by Piaty »

Nisam bio kući 5-6 dana i za to vrijeme je BH Pošta stavljala u pretinac obavijest o prispjeću, nit me je ko obavijestio sms-om bar, nit išta pa tek danas vidio.
Vjerovatno se radi o saobr.prekršaju i sada ja ne znam imam li pravo na ono plaćanje od 50%.

Na IDEEA stranici vidim da je datum pravosnažnosti 30.10. Da li je to rok do kojeg mogu uopće platiti kaznu i hoću li imati pravo na ovo 50%?

Mojoj ženi je isto došlo da neku pošiljku preuzme u Pošta broj 2 ali bogapitaj gdje je to. Jel to Općina Novo Sarajevo ili?

Ja sranja sa BhPoštom
User avatar
zubi
Posts: 5163
Joined: 16/07/2009 00:27

#1102 Re: Pošte u BiH klasična pljačka

Post by zubi »

Piaty wrote: 22/10/2023 16:14 Nisam bio kući 5-6 dana i za to vrijeme je BH Pošta stavljala u pretinac obavijest o prispjeću, nit me je ko obavijestio sms-om bar, nit išta pa tek danas vidio.
Vjerovatno se radi o saobr.prekršaju i sada ja ne znam imam li pravo na ono plaćanje od 50%.

Na IDEEA stranici vidim da je datum pravosnažnosti 30.10. Da li je to rok do kojeg mogu uopće platiti kaznu i hoću li imati pravo na ovo 50%?

Mojoj ženi je isto došlo da neku pošiljku preuzme u Pošta broj 2 ali bogapitaj gdje je to. Jel to Općina Novo Sarajevo ili?

Ja sranja sa BhPoštom
Zna se gdje se posiljke preuzimaju, posta na zeljeznickoj stanici.
Piaty
Posts: 5748
Joined: 01/12/2020 00:58

#1103 Re: Pošte u BiH klasična pljačka

Post by Piaty »

zubi wrote: 22/10/2023 16:28
Piaty wrote: 22/10/2023 16:14 Nisam bio kući 5-6 dana i za to vrijeme je BH Pošta stavljala u pretinac obavijest o prispjeću, nit me je ko obavijestio sms-om bar, nit išta pa tek danas vidio.
Vjerovatno se radi o saobr.prekršaju i sada ja ne znam imam li pravo na ono plaćanje od 50%.

Na IDEEA stranici vidim da je datum pravosnažnosti 30.10. Da li je to rok do kojeg mogu uopće platiti kaznu i hoću li imati pravo na ovo 50%?

Mojoj ženi je isto došlo da neku pošiljku preuzme u Pošta broj 2 ali bogapitaj gdje je to. Jel to Općina Novo Sarajevo ili?

Ja sranja sa BhPoštom
Zna se gdje se posiljke preuzimaju, posta na zeljeznickoj stanici.
Hvala
tap3ah75
Posts: 6004
Joined: 07/09/2009 14:14

#1104 Re: Pošte u BiH klasična pljačka

Post by tap3ah75 »

Znači došla mi je koverta iz Laktaša ... koverta je poderana pri vrhu - dovoljno da se proviri i pregleda sadržaj.
Mjenjam hebene sličice a lopovi sigurno misle da je novac unutra.
E sad zna li ko šta konkretno mogu ovi "naši" iz BH Pošte ako ja napišem žalbu.
Zapravo mogu li išta uraditi po ovom pitanju - ja lično ne vjerujem zbog ovog sranja oko tri pošte u BiH
Ne vjerujem ni da je do mojih lokalnih radnika pošte - jer su mi svi ok i imam fin odnos sa svima i znaju šta je unutra :lol:

Image
User avatar
laserShow
Posts: 4105
Joined: 30/04/2022 22:10
Grijem se na: nacionalizam

#1105 Re: Pošte u BiH klasična pljačka

Post by laserShow »

Piaty wrote: 22/10/2023 16:14 Nisam bio kući 5-6 dana i za to vrijeme je BH Pošta stavljala u pretinac obavijest o prispjeću, nit me je ko obavijestio sms-om bar, nit išta pa tek danas vidio.
Mene samo zanima kako se ocekuje nesto sto nije propisano? Kako mislis SMS da budes obavijesten ako ta usluga ne postoji? Cak i da postoji, kako mislis da imaju tvoj br telefona?
Piaty
Posts: 5748
Joined: 01/12/2020 00:58

#1106 Re: Pošte u BiH klasična pljačka

Post by Piaty »

laserShow wrote: 23/10/2023 12:35
Piaty wrote: 22/10/2023 16:14 Nisam bio kući 5-6 dana i za to vrijeme je BH Pošta stavljala u pretinac obavijest o prispjeću, nit me je ko obavijestio sms-om bar, nit išta pa tek danas vidio.
Mene samo zanima kako se ocekuje nesto sto nije propisano? Kako mislis SMS da budes obavijesten ako ta usluga ne postoji? Cak i da postoji, kako mislis da imaju tvoj br telefona?
Pa neko je napisao da je na Zapadu tako regulisano
Piaty
Posts: 5748
Joined: 01/12/2020 00:58

#1107 Re: Pošte u BiH klasična pljačka

Post by Piaty »

tap3ah75 wrote: 23/10/2023 12:17 Znači došla mi je koverta iz Laktaša ... koverta je poderana pri vrhu - dovoljno da se proviri i pregleda sadržaj.
Mjenjam hebene sličice a lopovi sigurno misle da je novac unutra.
E sad zna li ko šta konkretno mogu ovi "naši" iz BH Pošte ako ja napišem žalbu.
Zapravo mogu li išta uraditi po ovom pitanju - ja lično ne vjerujem zbog ovog sranja oko tri pošte u BiH
Ne vjerujem ni da je do mojih lokalnih radnika pošte - jer su mi svi ok i imam fin odnos sa svima i znaju šta je unutra :lol:

Image
I meni je na vrhu danas bilo poderano. Isto kao kod tebe
User avatar
laserShow
Posts: 4105
Joined: 30/04/2022 22:10
Grijem se na: nacionalizam

#1108 Re: Pošte u BiH klasična pljačka

Post by laserShow »

Piaty wrote: 23/10/2023 14:58 Pa neko je napisao da je na Zapadu tako regulisano
Pa jeste, na zapadu je regulisano i da ti ostave ispred vrata, jer su kradje minimalne (imaju svi nadzor etc). Da bi mi bili zapad, prvo ga moramo napraviti.

Kod nas funkcionise sistem ceduljice, ili cvancike postaru da te on zove kada dodje nesto bitno.
tap3ah75
Posts: 6004
Joined: 07/09/2009 14:14

#1109 Re: Pošte u BiH klasična pljačka

Post by tap3ah75 »

Piaty wrote: 23/10/2023 14:59
tap3ah75 wrote: 23/10/2023 12:17 Znači došla mi je koverta iz Laktaša ... koverta je poderana pri vrhu - dovoljno da se proviri i pregleda sadržaj.
Mjenjam hebene sličice a lopovi sigurno misle da je novac unutra.
E sad zna li ko šta konkretno mogu ovi "naši" iz BH Pošte ako ja napišem žalbu.
Zapravo mogu li išta uraditi po ovom pitanju - ja lično ne vjerujem zbog ovog sranja oko tri pošte u BiH
Ne vjerujem ni da je do mojih lokalnih radnika pošte - jer su mi svi ok i imam fin odnos sa svima i znaju šta je unutra :lol:

Image
I meni je na vrhu danas bilo poderano. Isto kao kod tebe
Je li ti slučajno sadržaj koverte bio spakovan tako da idioti pomisle da je neko lovu savio i ubacio
Piaty
Posts: 5748
Joined: 01/12/2020 00:58

#1110 Re: Pošte u BiH klasična pljačka

Post by Piaty »

tap3ah75 wrote: 23/10/2023 16:49
Piaty wrote: 23/10/2023 14:59
tap3ah75 wrote: 23/10/2023 12:17 Znači došla mi je koverta iz Laktaša ... koverta je poderana pri vrhu - dovoljno da se proviri i pregleda sadržaj.
Mjenjam hebene sličice a lopovi sigurno misle da je novac unutra.
E sad zna li ko šta konkretno mogu ovi "naši" iz BH Pošte ako ja napišem žalbu.
Zapravo mogu li išta uraditi po ovom pitanju - ja lično ne vjerujem zbog ovog sranja oko tri pošte u BiH
Ne vjerujem ni da je do mojih lokalnih radnika pošte - jer su mi svi ok i imam fin odnos sa svima i znaju šta je unutra :lol:

Image
I meni je na vrhu danas bilo poderano. Isto kao kod tebe
Je li ti slučajno sadržaj koverte bio spakovan tako da idioti pomisle da je neko lovu savio i ubacio
Pa spakiran čudno, u najmanju ruku. Uz sve to, ta tri dokumenta su bila zaheftana jedni sa drugima. Čisto sumnjam da je MuP Banjaluke heft'o bez razloga ta tri dokumenta koja se odnose na jebeni prekršaj u saobraćaju.
Koji im je k.... ne znam.
Naslovnica
Posts: 27981
Joined: 20/03/2013 15:38

#1111 Re: Pošte u BiH klasična pljačka

Post by Naslovnica »

U cijelom društvu je raspad sistema.
Jbte, pola policije radi za narko kartele, ministar sigurnosti je znamo već ko, a neko očekuje od klošara iz pošte da pošiljke dostavljaju uredno.
Sve je to go lopov i seoska varalica.
tap3ah75
Posts: 6004
Joined: 07/09/2009 14:14

#1112 Re: Pošte u BiH klasična pljačka

Post by tap3ah75 »

Pa treba od nečega krenuti popravljati
:lol:
User avatar
vjeshalica
Posts: 17297
Joined: 31/03/2019 14:56

#1113 Re: Pošte u BiH klasična pljačka

Post by vjeshalica »

Napise na pracenju posiljke da je obavijesten primaoc tj ostavljena obavijest, a obavijesti nema. Kakvi su to diletanti bezobrazni. I ne da nema vec i ne dolaze na adresu.
El_comadante
Posts: 7956
Joined: 10/05/2007 13:38
Location: Sarajevo

#1114 Re: Pošte u BiH klasična pljačka

Post by El_comadante »

zubi wrote: 22/10/2023 16:28
Piaty wrote: 22/10/2023 16:14 Nisam bio kući 5-6 dana i za to vrijeme je BH Pošta stavljala u pretinac obavijest o prispjeću, nit me je ko obavijestio sms-om bar, nit išta pa tek danas vidio.
Vjerovatno se radi o saobr.prekršaju i sada ja ne znam imam li pravo na ono plaćanje od 50%.

Na IDEEA stranici vidim da je datum pravosnažnosti 30.10. Da li je to rok do kojeg mogu uopće platiti kaznu i hoću li imati pravo na ovo 50%?

Mojoj ženi je isto došlo da neku pošiljku preuzme u Pošta broj 2 ali bogapitaj gdje je to. Jel to Općina Novo Sarajevo ili?

Ja sranja sa BhPoštom
Zna se gdje se posiljke preuzimaju, posta na zeljeznickoj stanici.
Zavisi od mjesta prebivališta, ovi van grada Sarajevo, Ilidža, Ilijaš, Trnovo etc imaju svoju poštu koja nema veze sa željezničkom stanicom.

Pošta broj 2 jeste željeznička stanica.
pinkman
Posts: 2958
Joined: 07/09/2013 18:57

#1115 Re: Pošte u BiH klasična pljačka

Post by pinkman »

Trazi li kome brza posta broj licne karte? Meni su prosli put trazili tako da planiram da ih prijavim Agenciji za zastitu licnih podataka. Na sajtu sam nasao da im je Agencija vec ranije zabranila, ali oni ocito nista nisu poduzeli dalje.
User avatar
laserShow
Posts: 4105
Joined: 30/04/2022 22:10
Grijem se na: nacionalizam

#1116 Re: Pošte u BiH klasična pljačka

Post by laserShow »

Prijavi i banke usput.
User avatar
Truba
Posts: 81861
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#1117 Re: Pošte u BiH klasična pljačka

Post by Truba »

E jesu se skljokali kao ljudi i kao firma
Znaci ono ne gleda gdje se salje ispituje fino pise grad adresa i fino se vidi u najlonu da je novina

Jel bosna
Reko nije vares :lol:
Kako saljete

Pa bona vidis li da je tiskovina i da je vares i da nisam donio papiric za preporuku pa sta je vama koji vam je djavo 20 godina dolazim u postu i svaki put iste gluposti
Prije je na obali bila jedna crvenka koja s ulaza kad me vidi zna proceduru sve kako treba po yus
User avatar
zubi
Posts: 5163
Joined: 16/07/2009 00:27

#1118 Re: Pošte u BiH klasična pljačka

Post by zubi »

Smjena generacija, dosli novi, veze nemaju, treba tek da se nauce poslu...
User avatar
Truba
Posts: 81861
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#1119 Re: Pošte u BiH klasična pljačka

Post by Truba »

sjećam se jednom nudio sam usluge slanja casopisa dijaspori
a oni meni zamjenu lovu ili tako nesto sto kod njih ima a kod nas nema

i saljem tako KLIK casopis u njemacku ameriku nemam pojma ali 3 adrese iz iste zemlje
i zenska to u svezanj

i javlja mi se taj prvi dobio sva 3 pa je on platio da kolegama proslijedi

znaci svuda isto vidis da su tri razlicita pakovanja ali i na zapadu su postari levati
pricao mi je dijasporac morao svog zaliti hladnom vodom na minus 15 da se dohaviza :D

tad je bar postarina bila jeftina preporuceno u australiju 6 maraka
sada do varesa obicno 75 pf
pinkman
Posts: 2958
Joined: 07/09/2013 18:57

#1120 Re: Pošte u BiH klasična pljačka

Post by pinkman »

laserShow wrote: 25/10/2023 09:47 Prijavi i banke usput.
Nije isto, banke imaju obavezu izmedju ostalog i radi ZSPNFT, a posta ne. :wink:

Nasao rjesenje:
http://azlp.ba/rjesenja/?id=2803
User avatar
nepass1
Posts: 9726
Joined: 06/07/2017 07:35

#1121 Re: Pošte u BiH klasična pljačka

Post by nepass1 »

vjeshalica wrote: 24/10/2023 15:11 Napise na pracenju posiljke da je obavijesten primaoc tj ostavljena obavijest, a obavijesti nema. Kakvi su to diletanti bezobrazni. I ne da nema vec i ne dolaze na adresu.
Prije kacili na vrata, sad mi u sanduce ubacili i napisali da podignem do 29.09.
Ja sanduce otvorim 18 u mjesecu uzmem racune i to je to.
Sad izgleda svaki drugi dan moram otvarati postu :D
User avatar
vjeshalica
Posts: 17297
Joined: 31/03/2019 14:56

#1122 Re: Pošte u BiH klasična pljačka

Post by vjeshalica »

nepass1 wrote: 25/10/2023 20:02
vjeshalica wrote: 24/10/2023 15:11 Napise na pracenju posiljke da je obavijesten primaoc tj ostavljena obavijest, a obavijesti nema. Kakvi su to diletanti bezobrazni. I ne da nema vec i ne dolaze na adresu.
Prije kacili na vrata, sad mi u sanduce ubacili i napisali da podignem do 29.09.
Ja sanduce otvorim 18 u mjesecu uzmem racune i to je to.
Sad izgleda svaki drugi dan moram otvarati postu :D
Nista, ovaj fenomen je ostavio u drugom haustoru na kraju ulice pakete. Zalila sam se licno, a i pismeno cu. Sreca pa tracking broj ima svoju svrhu. Da nema ko zna kako bi utvrdila gdje se posiljke nalaze.
pinkman
Posts: 2958
Joined: 07/09/2013 18:57

#1123 Re: Pošte u BiH klasična pljačka

Post by pinkman »

tap3ah75 wrote: 23/10/2023 12:17 Znači došla mi je koverta iz Laktaša ... koverta je poderana pri vrhu - dovoljno da se proviri i pregleda sadržaj.
Mjenjam hebene sličice a lopovi sigurno misle da je novac unutra.
E sad zna li ko šta konkretno mogu ovi "naši" iz BH Pošte ako ja napišem žalbu.
Zapravo mogu li išta uraditi po ovom pitanju - ja lično ne vjerujem zbog ovog sranja oko tri pošte u BiH
Ne vjerujem ni da je do mojih lokalnih radnika pošte - jer su mi svi ok i imam fin odnos sa svima i znaju šta je unutra :lol:

Image
Podnesi krivicnu prijavu Tuzilastvu:
Član 186

Povreda tajnosti pisma ili druge pošiljke

(1) Ko bez odobrenja otvori tuđe pismo ili brzojav ili kakvo drugo zatvoreno pismo ili pošiljku ili na drugi način povrijedi njihovu tajnost ili neovlašteno zadrži, prikrije, uništi ili drugome preda tuđe pismo, brzojav, zatvoreno pismo ili pošiljku, kaznit će se kaznom zatvora do šest mjeseci.

(2) Ko neovlašćeno prodre u kompjutersku bazu osobnih podataka ili te podatke neovlašćeno koristi ili ih učini dostupnim drugoj osobi, kaznit će se zatvorom do šest mjeseci.

(3) Ko krivično djelo iz st. 1. i 2. ovog člana učini s ciljem da sebi ili drugom pribavi kakvu korist ili da drugom nanese kakvu štetu, kaznit će se kaznom zatvora do tri godine.

(4) Službena osoba koja učini krivično djelo iz st. 1. i 2. ovog člana u obavljanju službe, kaznit će se kaznom zatvora od tri mjeseca do tri godine.

(5) Službena osoba koja učini krivično djelo iz stava 3. ovog člana u obavljanju službe, kaznit će se kaznom zatvora od šest mjeseci do pet godina.
Vox_liberi
Posts: 205
Joined: 25/01/2022 14:39

#1124 Re: Pošte u BiH klasična pljačka

Post by Vox_liberi »

Izgleda nema drige teme o pošti ili ne mogu da nađem.

Na žutom papiriću piše da preuzmemo pošiljku u pošti DVA, jel to na željezničkoj stanici ili?
muki_muky
Posts: 415
Joined: 13/01/2022 18:07

#1125 Re: Pošte u BiH klasična pljačka

Post by muki_muky »

Vox_liberi wrote: 26/10/2023 19:37 Izgleda nema drige teme o pošti ili ne mogu da nađem.

Na žutom papiriću piše da preuzmemo pošiljku u pošti DVA, jel to na željezničkoj stanici ili?
Pošta broj 2 jeste željeznička stanica.
Post Reply