POSTA I POSILJKE iz INOSTRANSTVA

Rasprave na razne teme... Ako ne znate gdje poslati poruku, pošaljite je ovdje.

Moderators: Benq, O'zone

femme of_Roi
Posts: 77
Joined: 11/10/2007 08:21

#26

Post by femme of_Roi »

Vise puta slala svojima sto pakete sto pisma i slike,nekad ubacim i love u pismo i nikad nista nije falilo.Uvijek kupim onaj postanski paket sto se dodatno ne naplacuje i to je to.Nadam se da ces imati srece.A i nije vise ono ratno vrijeme pa da se smiju otvarati paketi i pisma.Odmah se zali posti ako kod tebe bude slucaj.I potrebno je oko 2-3 sedmice da ti paket stigne.Nekad i ranije. :)
Arogantni
Posts: 134
Joined: 02/10/2007 07:06
Location: Torshavn

#27

Post by Arogantni »

A ko to krade i otvara pisma, posiljke u BIH......i zasto?
User avatar
uozo
Posts: 1438
Joined: 20/05/2006 01:34

#28

Post by uozo »

Fakat je ljudi da se desava da posta cesto nestane. Moja je znala stici i za 4 dana a bogami i nikad. Nestalo je npr. jedno garantno pismo, jedna baterija za PDA, knijga, i to sve u posebnim posiljkama, dok npr. one trakice za secer stizu bez problema, valjda ne treba nikome od onih sto rade nisu secerasi. Tako, ako se salje onom normalnom postom moze da se desi, i to bogami nerjetko da posiljka ispari negdje usput.
Ja poslovnu korespondenciju odavno saljem samo TNT ili Fedexom. fedex mi je nesto drazi pogotovu otkad sam skonto da Tom Hanks radi kod njih i da moze onom splazaljkom iz fedex paketa da otvori kokosov orah :shock:
User avatar
pitt
Posts: 27093
Joined: 03/12/2002 00:00
Location: Steelers Nation

#29

Post by pitt »

ja sam jednom tamo negdje 1999 poslao jaranu za rodjendan cestitku i unutra stavio nesto para za pivu :D:D:D kaze dobio kovertu zaljepljenu selotejpom......cestitka unutra para nigdje. Otisao na postu da se pozali oni rekli nismo mi nego u njemackoj posti otvorili :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
User avatar
chuchumbamayumbe
Posts: 11046
Joined: 20/10/2006 22:02

#30

Post by chuchumbamayumbe »

Arogantni wrote:A ko to krade i otvara pisma, posiljke u BIH......i zasto?
bijeda
User avatar
Citizen-X
Posts: 1533
Joined: 27/04/2007 13:42
Location: Niodaklevci, BlackField - Nidjezemska

#31

Post by Citizen-X »

Tamo negdje oko 2001 cura mi poslala u pismu 100 maraka postom.

Nikad nije stiglo. Fala im gdje culi i ne culi - s obzirom da imaju ionako masne plate jos otimaju od nekog kome mozda treba. Vampirska drzava skroz - krv piju na slamku.
User avatar
chuchumbamayumbe
Posts: 11046
Joined: 20/10/2006 22:02

#32

Post by chuchumbamayumbe »

Citizen-X wrote:Tamo negdje oko 2001 cura mi poslala u pismu 100 maraka postom.

Nikad nije stiglo. Fala im gdje culi i ne culi - s obzirom da imaju ionako masne plate jos otimaju od nekog kome mozda treba. Vampirska drzava skroz - krv piju na slamku.
E jes se pretrgla! :D
;-)
User avatar
Citizen-X
Posts: 1533
Joined: 27/04/2007 13:42
Location: Niodaklevci, BlackField - Nidjezemska

#33

Post by Citizen-X »

uozo wrote:Fakat je ljudi da se desava da posta cesto nestane. Moja je znala stici i za 4 dana a bogami i nikad. Nestalo je npr. jedno garantno pismo, jedna baterija za PDA, knijga, i to sve u posebnim posiljkama, dok npr. one trakice za secer stizu bez problema, valjda ne treba nikome od onih sto rade nisu secerasi. Tako, ako se salje onom normalnom postom moze da se desi, i to bogami nerjetko da posiljka ispari negdje usput.
Ja poslovnu korespondenciju odavno saljem samo TNT ili Fedexom. fedex mi je nesto drazi pogotovu otkad sam skonto da Tom Hanks radi kod njih i da moze onom splazaljkom iz fedex paketa da otvori kokosov orah :shock:
:lol:
harka
Posts: 726
Joined: 18/02/2007 20:32

#34

Post by harka »

par puta poslala pismo i cestitku u rs
nikada nista nije stiglo
nije bilo para :-D
mozda zato nije ni pismo stiglo :D
jefferson
Posts: 14969
Joined: 28/08/2007 05:31
Location: U.S.A

#35 Re: POSTA I POSILJKE iz INOSTRANSTVA

Post by jefferson »

Danac wrote:Kolike su sanse da dobijem paket iz USA?

Hoce li ga neko drpit iz poste ili carine? :roll:
Jaro ja nema sta nisam slao, pakete, pisma, posiljke za biznis u BiH, nikad nista nije falilo!
jedino sto iz Sarajeva za Zenicu putuje duze nego iz USA za BiH :lol:
femme of_Roi
Posts: 77
Joined: 11/10/2007 08:21

#36

Post by femme of_Roi »

uozo wrote:Fakat je ljudi da se desava da posta cesto nestane. Moja je znala stici i za 4 dana a bogami i nikad. Nestalo je npr. jedno garantno pismo, jedna baterija za PDA, knijga, i to sve u posebnim posiljkama, dok npr. one trakice za secer stizu bez problema, valjda ne treba nikome od onih sto rade nisu secerasi. Tako, ako se salje onom normalnom postom moze da se desi, i to bogami nerjetko da posiljka ispari negdje usput.
Ja poslovnu korespondenciju odavno saljem samo TNT ili Fedexom. fedex mi je nesto drazi pogotovu otkad sam skonto da Tom Hanks radi kod njih i da moze onom splazaljkom iz fedex paketa da otvori kokosov orah :shock:
:lol: :lol: :lol:
User avatar
Citizen-X
Posts: 1533
Joined: 27/04/2007 13:42
Location: Niodaklevci, BlackField - Nidjezemska

#37

Post by Citizen-X »

chuchumbamayumbe wrote:
Citizen-X wrote:Tamo negdje oko 2001 cura mi poslala u pismu 100 maraka postom.

Nikad nije stiglo. Fala im gdje culi i ne culi - s obzirom da imaju ionako masne plate jos otimaju od nekog kome mozda treba. Vampirska drzava skroz - krv piju na slamku.
E jes se pretrgla! :D
;-)
Suti uhar je :D
grep
Posts: 182
Joined: 28/10/2005 02:01
Location: Novi YORK

#38

Post by grep »

danas wrote:ma samo osiguraj... i to pukni neku cifru $300 ili tako, i doci ce...
meni uvijek stigne; jest' da treba vremena ali stigne...

PS meni na carinu nikad nista nije islo, ali nikad nisam ni slala robu za carinjenje. jednom su mi vratili paket jer je imao konzerve u njemu (USA posta ga vratila nazad... :roll: )
Niposto osiguranje, a pogotovo neke velike cifre :-)
Ha odma moras platit carinu na toliku sumu. Posaljes carape od $2 a oni dole moraju platit carine 50KM. :-)
Brate preporucenno, air i dobijes pakidz u roku od 3 sedmice.
User avatar
danas
Posts: 18796
Joined: 11/03/2005 19:40
Location: 10th circle...

#39

Post by danas »

grep wrote:
danas wrote:ma samo osiguraj... i to pukni neku cifru $300 ili tako, i doci ce...
meni uvijek stigne; jest' da treba vremena ali stigne...

PS meni na carinu nikad nista nije islo, ali nikad nisam ni slala robu za carinjenje. jednom su mi vratili paket jer je imao konzerve u njemu (USA posta ga vratila nazad... :roll: )
Niposto osiguranje, a pogotovo neke velike cifre :-)
Ha odma moras platit carinu na toliku sumu. Posaljes carape od $2 a oni dole moraju platit carine 50KM. :-)
Brate preporucenno, air i dobijes pakidz u roku od 3 sedmice.
nikad, ali nikad mi paket nije isao na carinu... da sam slala tehnicku robu i slicno, pa hajde... ali za carape :-) :D a osiguranje... ako se 'slucajno zagubi' znaju da ce platiti, i tako mi vazda stigne :D :D
Sofitel
Posts: 9
Joined: 23/04/2007 16:32

#40 Re: POSTA I POSILJKE iz INOSTRANSTVA

Post by Sofitel »

Danac wrote:Kolike su sanse da dobijem paket iz USA?

Hoce li ga neko drpit iz poste ili carine? :roll:
Ja sam slicno kao i ti, putem ebay.com kupio Armani sat vrijednosti oko 150 dolara, takodje su mi poslali preko USPS, paket je putovao oko 35 dana (ja sam vec izgubio nadu da ce doci), naravno nasa carina je to uredno otvorila, i platio sam jos 12,00 KM za nesto (ni danas mi nije jasno je li to carina ili neki postanski troskovi). To ti je bilo moje iskustvo, sada sta god kupujem saljem prijatelju u Njemacku te kad neko ide u BiH on to posalje.
mIRCerka
Posts: 28084
Joined: 20/08/2004 15:21
Location: Bolje biti frustrirani mjesanac nego cistokrvni idiot.

#41

Post by mIRCerka »

Danac wrote:Jest prvi je put, salje mi poznanik iz USA Ray Ban naocare i par memorijskih kartica...

Mislim da nije poslao nekom kurirskom sluzbom vec USPS to jest njihovom postom!

Ima vise od 20 dana da je poslato pa sam se malo zabrinuo hoce li ikada doci do mene ili ce neko sadrzinu paketa prisvojiti za sebe, mislim na nekoga iz poste ili carine!
pa skuplje ce te doci postarina nego sto iste kostaju ovamo....

da li ce prisvojiti?
sto ne bi...

ja sam 1997.godine dobila dio paketa sto je bivsa komsinica poslala iz njemacke 1993.godine... stigla mi limena vakumirana kantica meda i kesa sa gacama i carapama, a sokovi kafe i ostalo... :lol:
ztluhcs
Posts: 3356
Joined: 28/04/2006 09:17
Location: Life isn't fair. It's just fairer than death, that's all.
Contact:

#42 Re: POSTA I POSILJKE iz INOSTRANSTVA

Post by ztluhcs »

Sofitel wrote:
Danac wrote:Kolike su sanse da dobijem paket iz USA?

Hoce li ga neko drpit iz poste ili carine? :roll:
Ja sam slicno kao i ti, putem ebay.com kupio Armani sat vrijednosti oko 150 dolara, takodje su mi poslali preko USPS, paket je putovao oko 35 dana (ja sam vec izgubio nadu da ce doci), naravno nasa carina je to uredno otvorila, i platio sam jos 12,00 KM za nesto (ni danas mi nije jasno je li to carina ili neki postanski troskovi). To ti je bilo moje iskustvo, sada sta god kupujem saljem prijatelju u Njemacku te kad neko ide u BiH on to posalje.
tro¹kovi carinskog pregleda... znaèi niti carina niti po¹tarina veæ neki hajvan tamo ka¾e "pi¹e na kutiji knjiga i vidi fakat jest knjiga" - 12KM!
Sarafcina
Posts: 2258
Joined: 19/09/2005 00:59

#43 Re: POSTA I POSILJKE iz INOSTRANSTVA

Post by Sarafcina »

ztluhcs wrote:
Sofitel wrote:
Danac wrote:Kolike su sanse da dobijem paket iz USA?

Hoce li ga neko drpit iz poste ili carine? :roll:
Ja sam slicno kao i ti, putem ebay.com kupio Armani sat vrijednosti oko 150 dolara, takodje su mi poslali preko USPS, paket je putovao oko 35 dana (ja sam vec izgubio nadu da ce doci), naravno nasa carina je to uredno otvorila, i platio sam jos 12,00 KM za nesto (ni danas mi nije jasno je li to carina ili neki postanski troskovi). To ti je bilo moje iskustvo, sada sta god kupujem saljem prijatelju u Njemacku te kad neko ide u BiH on to posalje.
tro¹kovi carinskog pregleda... znaèi niti carina niti po¹tarina veæ neki hajvan tamo ka¾e "pi¹e na kutiji knjiga i vidi fakat jest knjiga" - 12KM!

a finansiraju se sa budzeta ... koje smece
mIRCerka
Posts: 28084
Joined: 20/08/2004 15:21
Location: Bolje biti frustrirani mjesanac nego cistokrvni idiot.

#44

Post by mIRCerka »

fedex i tnt i dhl....
mi za paketiranje sa USA koristimo fedex i dhl...

unutar BiH koristimo tnt...

jer sa nasom postom, cak preporucenom, pozivnica za sastanak stigne tek onda kad se zavrsi visestruko editovanje zapisnika sa tog istog sastanka..
dakle danac, ako ti je jaran poslao obicnom postom, halali huso materi, mogli su ti to donijeti i ostaviti pred haustor ili na sanducice....
User avatar
pitt
Posts: 27093
Joined: 03/12/2002 00:00
Location: Steelers Nation

#45

Post by pitt »

harka wrote:par puta poslala pismo i cestitku u rs
nikada nista nije stiglo
nije bilo para :-D
mozda zato nije ni pismo stiglo :D
pa gdje ces u tamni vilajet slati :D:D Prije ce u faluju doci :D:D:D

Nego ja vazda trazim hand delivery.....tj da se neko mora potpisati. Da en bi slucajno Mesha Postar ostavio pred vratima :D:D
Mr.Who
Posts: 380
Joined: 23/07/2005 22:35

#46

Post by Mr.Who »

Zimus mi buraz spremio graficku karticu i gigu rama obicnom postom.Stiglo za desetak dana.Na coskovima je koverta (sa jastucicima) bila ostecena ali nista nije falilo.
User avatar
mema mo
Posts: 379
Joined: 31/08/2007 15:32
Location: spavaca soba

#47

Post by mema mo »

najbolje je pakete slati po autobusima, dadnes soferu za kafe i utovaris na bus :D e sad za ameriku je teze, ali po europi najsigurnije je bussom :D
User avatar
Bosanac_21
Posts: 1313
Joined: 07/05/2005 04:56
Location: Bosanski Novi

#48

Post by Bosanac_21 »

pitt wrote:
harka wrote:par puta poslala pismo i cestitku u rs
nikada nista nije stiglo
nije bilo para :-D
mozda zato nije ni pismo stiglo :D
pa gdje ces u tamni vilajet slati :D:D Prije ce u faluju doci :D:D:D
Neznam ni sam koliko sam puta slao cestitku ili razglednicu u rs i nikad nije
stiglo :x Cim vide da nije "njihovo" ime, odmah otstranu i likvidiraju :roll:
Kad primam neku vaznu postu naglasim da mi je posalju kod rodjaka u
Federaciju, pa nondak skoknes iz r. sumske po to.
U zadnje vrijeme sta god sam dobivao iz svijeta stizalo je, a vala nije nista ni
falilo - mislim iskljucivo na Federation.
Aha, nesto sam se sjetio, ako posiljka nije preporucena - rizik je da ce je hapiti.
Predlazem da ovi sto su vani, da lijepo skoknu do poste i preporuceno posalju
tj. da ima onaj bar kod na posiljci, tad najcesce i stigne. S markicama ne
vrijedi baratati.
User avatar
Topla voda
Posts: 8148
Joined: 06/11/2006 23:59
Location: Auberge

#49 Re: POSTA I POSILJKE iz INOSTRANSTVA

Post by Topla voda »

Sarafcina wrote:
ztluhcs wrote:
Sofitel wrote: Ja sam slicno kao i ti, putem ebay.com kupio Armani sat vrijednosti oko 150 dolara, takodje su mi poslali preko USPS, paket je putovao oko 35 dana (ja sam vec izgubio nadu da ce doci), naravno nasa carina je to uredno otvorila, i platio sam jos 12,00 KM za nesto (ni danas mi nije jasno je li to carina ili neki postanski troskovi). To ti je bilo moje iskustvo, sada sta god kupujem saljem prijatelju u Njemacku te kad neko ide u BiH on to posalje.
troškovi carinskog pregleda... znači niti carina niti poštarina već neki hajvan tamo kaže "piše na kutiji knjiga i vidi fakat jest knjiga" - 12KM!

a finansiraju se sa budzeta ... koje smece
nidje veze
ne postoje troskovi carinskog pregleda
ovako stoje stvari..
oslobodjenje od placanja carine i pdv-a je do 200km,ako se nosi predmetna roba sa sobom...tj ako si doputovao
a do 50 km,ako je poslana poštom
u postu spadaju i dhl i united parcels service i fedex,jer je to postanska posiljka.
ako ste platili carinu,to je ok ,jer se za posiljke vrijednije od 50 km placa carina.
ako ti je neko ukrao robu,bilo u miamiu,newyorku,amsterdamu,wienu il laibachu:)onda ces naplatiti,ako je iskazano osiguranje tj.ako si ga platio(osiguranje)

ako saljes lovu....moras je slati kao vrijedonosnu(valuable mail)posiljku..inace je nisi poslao :)
a obicna posta.......ide na postu carinjenja na zelj.stanicu...i tamo se selektira...sto je vrijednije od 50 km...ide na placanje....sto nije... ide dostava.
ne kontam za @danas....kako 300usd nije platila nista...u principu se najmanje pola otvara..garant je potrefilo slucajno...a ako imas fakturu na 300 usd ili onaj racun fizicko lice-fizicko lice na 300 usd..automatizmom placas.
User avatar
malenna
Posts: 202
Joined: 23/11/2006 17:42

#50

Post by malenna »

Ja sam neki dan dobila paket iz USA, mada sam ocekivala da ce ga neko iz poste prisvojiti
Post Reply