POSO KUCA BIRTIJA

Rasprave na razne teme... Ako ne znate gdje poslati poruku, pošaljite je ovdje.

Moderators: Benq, O'zone

Post Reply
Arijanac
Posts: 71
Joined: 25/11/2006 12:59
Location: sarajevo
Contact:

#1 POSO KUCA BIRTIJA

Post by Arijanac »

Mislite li da je danas posao ustvari zivot,i da najmanje vremena posvecujemo porodici...
urbanagerila
Posts: 1187
Joined: 06/12/2005 16:02

#2

Post by urbanagerila »

Vjerujem da nezaposleni ne dijele tvoje misljenje .... :D Svijet je (p)ostao materijalisticki pa samim tim i sistemi vrijednosti ... :D
User avatar
Rania
Posts: 395
Joined: 09/10/2006 11:40
Location: Sarajevo

#3

Post by Rania »

Ja mislim da je nazalost upravo tako. Sve manje vremena odvajamo za bitne stvari..
User avatar
nebojeplavo
Posts: 5958
Joined: 29/09/2005 12:40
Location: na sedmom nebu :D

#4

Post by nebojeplavo »

Naravno da ti veci dio zivota cini upravo posao, jer obicno radis najmanje 8 sati dnevno. Jos ako radis nesto sto stvarno volis i uzivas, onda se maksimalno uneses u sve to.
Medjutim, ipak posao nije sve, vec samo jedan bitan segment svacijeg zivota. Ne moze se od ljubavi zivjeti :-)
Ja licno volim svoj posao i ne bih se mogla zamisliti da (dobrovoljno) ostanem bez njega. Medjutim, isto tako ne dopustam da me to sprijeci da svoje slobodno vrijeme provedem s ljudima koje volim, da za svakog nadjem bar sat vremena. To se uvijek moze, bitno je samo imati volje za sve to. Ne zelim da za nekih 20 godina zalim sto nisam vise vremena provodila sa svojim roditeljima, prijateljima, sto nisam negdje otputovala i sl.
Danas je tempo zivota brz, dok se okrenes, vec je prosla godina, zato treba vrijeme maximalno koristiti i uzivati u svom zivotu :)
Arijanac
Posts: 71
Joined: 25/11/2006 12:59
Location: sarajevo
Contact:

#5

Post by Arijanac »

x puta se desava danas da cujes da netko nema o cemu razgovarati kad dodje kuci,jer ukucani nisu u toku sa desavanjima na poslu :( meni to nije fer.Posao je posao,porodica je ipak vaznija
amrino
Posts: 2502
Joined: 17/11/2006 08:59
Location: amrinoland

#6

Post by amrino »

Porodica uvijek MORA biti najvaznija...paradoksalno , ljudi opravdavaju toliku posvecenost poslu time sto kao sve to rade zbog porodice ali nikako da im dodje do mozga da upravo porodici pare nikad nisu najvaznije...najvaznija je ljubav, paznja, a to se parama ne moze kupiti...
Zivot treba zivjeti onako kako bi ga zivjeli da znate da cete umrijeti za dva mjeseca... :)
howyesno
Posts: 291
Joined: 20/12/2006 18:55
Location: Sarajevo

#7

Post by howyesno »

Arijanac wrote:x puta se desava danas da cujes da netko nema o cemu razgovarati kad dodje kuci,jer ukucani nisu u toku sa desavanjima na poslu :( meni to nije fer.Posao je posao,porodica je ipak vaznija
to je individualno i desava se samo ako covjek ne zna odvojiti posao od privatnog zivota jbg...
User avatar
uvjek dobar gost
Posts: 7109
Joined: 12/12/2005 14:51
Location: blizu Merkura

#8

Post by uvjek dobar gost »

Šta ste napali čovjeka koji je uglavnom u pravu....
Danas je kapitalizam, nešto za šta su se izborili naši roditelji i nešto stariji sugrađani oko nas.... dobrobit kapitalizma je da sve ima svoju cijenu, a naš ovaj feudalno-robovlasnički kapitalizam..... je školski primjer... zemalja u tranziciji i nekih afričkih zemalja....

Danas kad u redu iza mene stoji 200. ljudi i čeka posao, ja ne mogu reći ne mogu, nema ili sutra ćemo to..... danas u ovom vremenu .... skakavaca.... ne da nemamo vremena... nego nas nema na mapi.... nije da kukam, već sam se navikao... ali u kapitalizmu savremeni filozofi i mislioci vide uzročnika bijele kuge....
A o rasturanju porodice kao stuba društva da ne govorim... o djeci koju u najboljem slučaju odgajaju babe i dede... jer ovoj vlasti ne odgovara da nam djeca idu u obdeništa.....
rashid
Posts: 932
Joined: 02/12/2005 01:21
Location: Sarajevo-Anarhija

#9

Post by rashid »

howyesno wrote:
Arijanac wrote:x puta se desava danas da cujes da netko nema o cemu razgovarati kad dodje kuci,jer ukucani nisu u toku sa desavanjima na poslu :( meni to nije fer.Posao je posao,porodica je ipak vaznija
to je individualno i desava se samo ako covjek ne zna odvojiti posao od privatnog zivota jbg...
Mozda je i posao taki. Primjer ko radi na bausteli, njemu je lako poslije 5 lopatu odloziti i otici kuci. A primjer malo drugaciji poslovi, koji se rade glavom i sa sobom donose veliku odgovornost ... nemoze se tek tako izklopiti.

Vazno da posao koji se radi, da ga volite.
Lady-I
Posts: 21
Joined: 23/01/2007 21:57

#10

Post by Lady-I »

Nazalost je tako, sve se manje paznje daje familiji, i mi mladji ( koji nemamo jos djecu ) sve manje mislimo i da ih uopste i imamo jedan dan, jer karijera je karijera.
Mada citam po novinama da se fokus ipak sve vishe i vishe vrti oko familija, i vrjednosti familija...
User avatar
Skyfox
Posts: 7489
Joined: 27/09/2003 00:00
Location: Selo Strumfova

#11

Post by Skyfox »

Arijanac wrote:x puta se desava danas da cujes da netko nema o cemu razgovarati kad dodje kuci,jer ukucani nisu u toku sa desavanjima na poslu :( meni to nije fer.Posao je posao,porodica je ipak vaznija
Meni je cak bilo zanimljivo pricat sta mi se desilo na poslu, Ako bi se desilo nesto interesantnije, da cujem misljenja drugih. Sad vise ne ali svejedno, red je u kratkim crtama rec bilo je to, to ili nista vala...
Znam da vecina ljudi prica o poslu, ali treba postojat granica, da to ne postane sva prica koju imas...
User avatar
Bosanac sa dna kace
Posts: 9889
Joined: 27/06/2005 20:21
Location: ponutrače

#12

Post by Bosanac sa dna kace »

ma nekima se zivot vrti; skola-dom dzamija! :D
User avatar
Maraschino
Posts: 18997
Joined: 10/11/2006 16:15
Location: ...

#13

Post by Maraschino »

Hocete u Europu :?

Imam komsiju koji za mraka ode a za mraka dodje.
Subotom ga vidim kod brice...zatim se preseli u obliznji kafic da se cim prije nalije jer ni za to nema vremena.Nedjeljom mahmura i priprema se za ponedjeljak.On nezna kako izgleda carsija od ponedeljka do petka,sta se prodaje na pijaci,skim se ko ... i to je njegov zivot.
I tako 45 godina. :x

Posle naravno u RAJ na uzivanje :oops:
User avatar
uvjek dobar gost
Posts: 7109
Joined: 12/12/2005 14:51
Location: blizu Merkura

#14

Post by uvjek dobar gost »

Htjeli ste kapitalizam.... eto vam ga...
User avatar
tech10
Posts: 15316
Joined: 14/09/2005 14:04

#15

Post by tech10 »

Po ovome nezaposleni su najboljoj situaciji, imaju dovoljno "kvalitetnog" vremena da se posvete porodici a nemaju love da idu u birtiji. :D
User avatar
Bosanac sa dna kace
Posts: 9889
Joined: 27/06/2005 20:21
Location: ponutrače

#16

Post by Bosanac sa dna kace »

Maraschino wrote:Hocete u Europu :?

Imam komsiju koji za mraka ode a za mraka dodje.
Subotom ga vidim kod brice...zatim se preseli u obliznji kafic da se cim prije nalije jer ni za to nema vremena.Nedjeljom mahmura i priprema se za ponedjeljak.On nezna kako izgleda carsija od ponedeljka do petka,sta se prodaje na pijaci,skim se ko ... i to je njegov zivot.
I tako 45 godina. :x

Posle naravno u RAJ na uzivanje :oops:
ma jah iskali su ga eto nam ga!
doduse sve se more kad se hoce, more seb valjda skratit radno vrijeme!
User avatar
olovka
Posts: 23
Joined: 23/01/2007 17:05

#17

Post by olovka »

prosjecna familija koja je zaslena ti je kod dva portira u dvije firme, da nema vikenda ne bih se ni razgovaralo.
Al pored ovoliko sredstava za zaglupljivanje kao sto su danasnji mediji,
dobro je da smo jos i pri pameti.
Sve vise se TV gleda, a manje prica, sve drugo se prati, samo neposvecuje
paznja unutar familije...
:-?
User avatar
Bonnie-Clydova mala
Posts: 706
Joined: 26/01/2007 09:06
Location: Texas

#18

Post by Bonnie-Clydova mala »

Dobro, jasno je meni šta pricate, i ja spadam u ovu kategoriju zaposlenih - odem za mraka, vratim se za mraka. U ovoj postavci poso-kuca-birtija, ne stignem vise ni do birtije, jer sam preumorna i za to.

Nego, ima li ko kakav pametan savjet kako voditi kvalitetniji zivot u ovakvim okolnostima, na sta trositi vrijeme? Jel neko od vas ima slicnih dilema?

Ne znam jel do mene, al je meni Sarajevo poprilicno dosadan grad, a nemam bas mogucnosti svaki vikend negdje put pod noge...
User avatar
uvjek dobar gost
Posts: 7109
Joined: 12/12/2005 14:51
Location: blizu Merkura

#19

Post by uvjek dobar gost »

Ja ti jedino mogu poručiti il preporučiti da što manje vremena provodiš u gradu, da se isfuravaš po okolnim planinama, okolnim čaršijama (Travnik, Jajce, Vranduk....) il okolna izletišta... ostati u gradu je nešto najgore, ali i to se nekad mora...
Arijanac 0
Posts: 25
Joined: 24/01/2007 18:04

#20

Post by Arijanac 0 »

...stvarno ljepo je i na Bjelasnici prava idila u zimskim danima
Post Reply