poslovno pismo/ponuda !!!

Naučna otkrića, edukacija, školstvo, univerziteti, fakulteti...
Post Reply
Raul Gonzales Blanco
Posts: 75
Joined: 31/05/2007 12:17

#1 poslovno pismo/ponuda !!!

Post by Raul Gonzales Blanco »

velliki pozz !!!

htio bi pitati ima li bilo ko da je voljan da mi pomogne po pitanju ovoga.kako se pise poslovno pismo/poslovna ponuda(kako se to vec zove) ??kao ti se obracas nekome sa nekom poslovnom ponudom/prijedlogom .

kako bi to trebalo da izgleda ,koju formu da ima i sl ??? please helpp !!!

zahvaljujem se unaprijed.
mIRCerka
Posts: 28084
Joined: 20/08/2004 15:21
Location: Bolje biti frustrirani mjesanac nego cistokrvni idiot.

#2 Re: poslovno pismo/ponuda !!!

Post by mIRCerka »

Raul Gonzales Blanco wrote:velliki pozz !!!

htio bi pitati ima li bilo ko da je voljan da mi pomogne po pitanju ovoga.kako se pise poslovno pismo/poslovna ponuda(kako se to vec zove) ??kao ti se obracas nekome sa nekom poslovnom ponudom/prijedlogom .

kako bi to trebalo da izgleda ,koju formu da ima i sl ??? please helpp !!!

zahvaljujem se unaprijed.
poslah ti mailom neke templates koje imam, a tushi ih MLADINSKA KNJIGA....
User avatar
nowhere man
Posts: 152
Joined: 27/06/2006 09:13

#3

Post by nowhere man »

Prvo napravi neko popratno pismo (na memorandumu firme), otprilike ovako nekako:

Ime osobe kojoj saljes
Adresa

Datum, ref. broj.

Predmet: Ponuda za ...

Postovani g. XY,

obracam Vam se jer ste vi firma koja bi mogla biti zainteresovana za ... malo uvoda, suplje...

U prilogu Vam saljem ponudu za ... vrlo kratko opises o cemu se radi.

Zakljucis sa nesto tipa: Nadam se da cemo uskoro biti u prilici da o ovoj ponudi porazgovaramo.

Srdacan pozdrav,

ime, potpises se

Prilozis ponudu, koju napravis profesionalno, kvalitetno odstampano, uvezano spiralom ili kako vec. Sve to fino spakuj u veliku kovertu i posalji ili neka neko licno odnese.

I nakon 3-4 dana nazoves ih na telefon, i pokusas dogovoriti sastanak.
Raul Gonzales Blanco
Posts: 75
Joined: 31/05/2007 12:17

#4

Post by Raul Gonzales Blanco »

kako sam ja nacuo od jedne osobe ,ali nisam siguran zato ovdje i pitam da to treba da ide ovako:

gornji lijevi ugao:ime tvoje firme,sjediste,adresa,telefon
gornji desni ugao: kome saljes i ispod toga Sarajevo i datum

onda ispod ide Predmet : npr. Ponuda za....

onda pises ono sto ustvari zelis da kazes,tj tvoju ponudu

onda u desnom donjem uglu potpis


e to je ono sta sam ja cuo ali nisam siguran...a ne treba meni nikakva poslovna ponuda konkretno vec na prijemnom za upis vrlo je moguce da cu morati bas poslovnu ponuda pisati !! pozz i hvala svima na pomoci :D
User avatar
nowhere man
Posts: 152
Joined: 27/06/2006 09:13

#5

Post by nowhere man »

Raul Gonzales Blanco wrote:a ne treba meni nikakva poslovna ponuda konkretno vec na prijemnom za upis vrlo je moguce da cu morati bas poslovnu ponuda pisati !!
sto ne rece odmah bolan :D

e ne znam to, nisam ovdje studirao i ne znam tacno kakve norme oni traze. kod nas je recimo obratno, na memorandumu nam podaci o firmi stoje u gornjem desnom uglu, a ime i adresa onoga kome saljemo pisemo lijevo... ali sta ja znam sta je ispravno za njih na faksu...
Raul Gonzales Blanco
Posts: 75
Joined: 31/05/2007 12:17

#6

Post by Raul Gonzales Blanco »

nowhere man wrote:
Raul Gonzales Blanco wrote:a ne treba meni nikakva poslovna ponuda konkretno vec na prijemnom za upis vrlo je moguce da cu morati bas poslovnu ponuda pisati !!
sto ne rece odmah bolan :D

e ne znam to, nisam ovdje studirao i ne znam tacno kakve norme oni traze. kod nas je recimo obratno, na memorandumu nam podaci o firmi stoje u gornjem desnom uglu, a ime i adresa onoga kome saljemo pisemo lijevo... ali sta ja znam sta je ispravno za njih na faksu...
e ko ce to znati :D haj vidjecu da li ce mozda jos neko nesto napisati.thanks
User avatar
Pooll
Posts: 4980
Joined: 01/08/2003 00:00
Location: Sarajevo
Contact:

#7

Post by Pooll »

Post Reply