Poslanici povecali sebi place na 7.000 maraka

Post Reply
User avatar
-LIBERO-
Čiča Gliša
Posts: 15604
Joined: 11/02/2008 01:27
Location: Vedran Puljic R.I.P- Istina za Vedrana!-Nepravda bilo gdje, prijetnja je pravdi svugdje-M.L.King.

#76 Re: Novo povecanje plata poslanicima drzavnog parlamenta

Post by -LIBERO- »

Nije to bila prva izgubljena utakmica,to je bila prva utakmica za koju smo se izborili da barem pokusamo da odigramo..pa kako god.

Nas mentalni sklop,mislim na vecinu naroda,nije za velikih utakmica,nas mentalni sklop(mislim na vecinu naroda) je za utakmica kantonalnih liga.
homar
Posts: 1485
Joined: 16/06/2008 17:07

#77 Re: Novo povecanje plata poslanicima drzavnog parlamenta

Post by homar »

dr.ne wrote:Pa kako ih nije stid, đubrad jedna!!!!!!! I zamislite, on dođe na predizborni skup u septembru pred nekoliko stotina, hiljada siromašaka i obećava im da će: da im uvežu radni staž(ovo je postala poštapalica svih bih političara, ma koliko to značilo nekome ko prima 300 KM), da sačuvaju socijalni mir(koji je njima samima najpotrebniji, jer da smo mi neka politički osviješćena nacija tog mira oni ne bi imali ni pola sata nakon donošenja odluke o povećanju plata, i ne samo socijalnog mira...). Pitam se samo da li fakat misle da smo tupi, glupi, nezainteresovani, ruku na srce ko što i jesmo, ili je njihova superiorna svijest i ego toliko uznapredovao da sami sebe, odnosno svoj (ne)rad toliko precijene. Možete li da zamislite da jedan Slavuj Jovičić vrijedi 7000 mjesečno, a penzija Nedžada Ibrišimovića iznosi oko 300! "BOSNO MOJA POH(K)ARANA" reče rahmetli S. Isović!


Na ovo bi parlamentarac BiH rekao "I to je Bosna..."
User avatar
Fair Life
Posts: 14219
Joined: 02/03/2004 00:00

#78 Re: Novo povecanje plata poslanicima drzavnog parlamenta

Post by Fair Life »

cyprus wrote:
fixer wrote:
cyprus wrote:A stvarno, da li je totalitarno, ako se uvede pravilo da bi izašao neko na glasanje mora imati određen minimalni IQ (bar 100) i pokazat određenu informisanost?
da li je totalitarno, ako se uvede pravilo da bi usao neko u neku javnu kucu mora imati minimalnu velicinu 23 cm i zadovoljit neke testove provjere tehnike lizanja i slicno?
Jah ti poređenja :-) . U javnoj kući ti nešto plaćaš svojim parama, tako da su one jedino bitne tu, dok na izbore izlaziš za džabe. I u javnoj kući ne odlučuješ o ničijoj sudbini, a na izborima odlučuješ.
Ne... nego moras imati 100 dolara ili vise da platis.

PS Od njihove male kite nece zaboliti glava ni jebaca u susjednoj sobi, ali od nedostatka pameti biraca pred glasackom kutijom ce zaboljeti glava i doktora nauka...
Last edited by Fair Life on 29/07/2008 00:27, edited 1 time in total.
fixer
Posts: 8091
Joined: 20/05/2006 15:05
Location: פיקסר אתה קינג

#79 Re: Novo povecanje plata poslanicima drzavnog parlamenta

Post by fixer »

cyprus wrote:
fixer wrote: da li je totalitarno, ako se uvede pravilo da bi usao neko u neku javnu kucu mora imati minimalnu velicinu 23 cm i zadovoljit neke testove provjere tehnike lizanja i slicno?
Jah ti poređenja :-) . U javnoj kući ti nešto plaćaš svojim parama, tako da su one jedino bitne tu, dok na izbore izlaziš za džabe. I u javnoj kući ne odlučuješ o ničijoj sudbini, a na izborima odlučuješ.
upravo to, koliko bi bilo glupo i neizvodivo, a da ne govorim da bi se izgubio smisao, uvoditi neke kriterije za javnu kucu, toliko bi bilo glupo, a posebno neizvodivo, uvesti to na izbore. umesto da tezimo ka obrazovanju, mi vrshimo segregaciju i oduzimamo prava. i nije istina da moze glasati ko hoce. ne moze amer glasati u bih. glasaju drzavljani i kroje sudbinu drzave kojoj pripadaju. drzavi ako je u interesu, a trebalo bi biti, ulozit ce u obrazovanje.
uzmi primjer seselja. inteligentan, ali ono bas inteligentan, a kosi se sa svim eticki normama i zdravim razumom. kako njemu oduzeti pravo glasa?
User avatar
zgembo_sa
Posts: 2393
Joined: 10/03/2008 20:50

#80 Re: Novo povecanje plata poslanicima drzavnog parlamenta

Post by zgembo_sa »

Ljudi koji pricaju, joj eto mi smo probali, narod nije bio zainteresovan, piju se kafice, ovo, ono, pa eto narode jebi se, trazili ste-gledajte... takvi ljudi su najopasniji po razvoj civilnog drustva u BiH. Vjerujte da nam takvi u borbi za normalizaciju ove drzave apsolutno ne trebaju. Defetisti, pesimisti i kriticari bez zelje i volje za promjenom predstavljaju smrt za bilo kakve promjene.

I opet bih da napomenem, u ovom konkretnom slucaju, vlast sigurno nema podrsku ni onih koji su glasali za vladajuce stranke, tako da ogranicavati se samo na ljude koji podrzavaju jednu politicku opciju bezveze i samo skrece pricu na pogresan kolosijek i sve ce se opet svesti na stranacko prepucavanja gdje ce cijela prica pasti u zaborav. Ovo nas muci sve, bez obzira na politicku opciju, reagujmo tako, zajedno inace ce postici svoj cilj da nas razjedine i razbiju...
User avatar
homo_sapiens
Posts: 1519
Joined: 22/07/2007 14:45

#81 Re: Novo povecanje plata poslanicima drzavnog parlamenta

Post by homo_sapiens »

zgembo_sa wrote:Ljudi koji pricaju, joj eto mi smo probali, narod nije bio zainteresovan, piju se kafice, ovo, ono, pa eto narode jebi se, trazili ste-gledajte... takvi ljudi su najopasniji po razvoj civilnog drustva u BiH. Vjerujte da nam takvi u borbi za normalizaciju ove drzave apsolutno ne trebaju. Defetisti, pesimisti i kriticari bez zelje i volje za promjenom predstavljaju smrt za bilo kakve promjene.

I opet bih da napomenem, u ovom konkretnom slucaju, vlast sigurno nema podrsku ni onih koji su glasali za vladajuce stranke, tako da ogranicavati se samo na ljude koji podrzavaju jednu politicku opciju bezveze i samo skrece pricu na pogresan kolosijek i sve ce se opet svesti na stranacko prepucavanja gdje ce cijela prica pasti u zaborav. Ovo nas muci sve, bez obzira na politicku opciju, reagujmo tako, zajedno inace ce postici svoj cilj da nas razjedine i razbiju...

Ovo je nacin da se zajednicki organiziramo i ucinimo pokret u obezbjedjenju boljih uslova :

http://www.sarajevo-x.com/forum/viewtop ... 25&t=52962
User avatar
amrica
Posts: 7110
Joined: 26/01/2007 17:58

#82 Re: Novo povecanje plata poslanicima drzavnog parlamenta

Post by amrica »

Tesko je

Ovi je treci poziv na proteste, prvi su bili povodom tragicne smrti djecaka i sa tim povezanom smrcu zapaljene bakice. Uzrokovano nesigurnoscu zivota u Sarajevu i nemogucnoscu provodjenja adekvatnih sankcija za maloljetne zlocince zbog nepostojanja ustanove zatvorenog tipa za smjestaj maloljetnih delinkvenata.
Drugi je bio Savez napolje.
Prvi je bio donekle masovan u pocetku, a i tad je bio iskljucivo sarajevski, i po strukturi protestanata i po zahtjevima (ostavke kantonalne i gradske vlade, tj. celnika), drugi je bio federalni, na protestima kad su prebijeni momci pred zgradom Saveza bilo je raje iz vise gradova, a tek utakmica na kosevu i 20.000 ljudi, to je bio najmasovniji protest u BiH odkad postoji.

Kad bi se zeljelo nesto vise uraditi, morali bi se ujediniti svi protestanti, jer u krajnjoj liniji svodi se na isto, ono sto radi Munib U. u Savezu rade premijeri po raznim vladama.
User avatar
zgembo_sa
Posts: 2393
Joined: 10/03/2008 20:50

#83 Re: Novo povecanje plata poslanicima drzavnog parlamenta

Post by zgembo_sa »

E bravo amrice, ja upravo i govorim to. Ovo je pitanje oko koga se najveci broj ljudi slaze. Zasto se sad dijeliti?! Ujedinimo se i pokazimo da ne mogu nama manipulirati! Pokazimo da iako su opsti izbori tek za 2 godine, da i danas moraju da rade u nasem interesu! Moraju raditi u interesu svih gradjana BiH, cak i onih koji nisu glasali za njih. To je previse vazna poruka da bi je unistavali sitnostranackim interesima.
User avatar
amrica
Posts: 7110
Joined: 26/01/2007 17:58

#84 Re: Novo povecanje plata poslanicima drzavnog parlamenta

Post by amrica »

zasto cekati jos dvije godine, sad ce izbori, jesu lokalni, ali ce pokazati volju naroda, treba se organizirati i ne glasati za ove koji su na vlasti zadnjih 15 godina.
Sad ja imam svoju ideju za koga glasati, ali posto ce u startu biti sasjecena, necu je ni pominjati.
Ali ako se udruzimo pa nadjemo neku minornu stranku xy koja ce, uz ucjenu, podrzavati nase stavove, glasacu za njih umjesto za sebe. I onda ce ta stranka (optimisticno :D ) za dvije godine na drzavnim izborima imati neke sanse.
fixer
Posts: 8091
Joined: 20/05/2006 15:05
Location: פיקסר אתה קינג

#85 Re: Novo povecanje plata poslanicima drzavnog parlamenta

Post by fixer »

zgembo_sa wrote:E bravo amrice, ja upravo i govorim to. Ovo je pitanje oko koga se najveci broj ljudi slaze. Zasto se sad dijeliti?! Ujedinimo se i pokazimo da ne mogu nama manipulirati! Pokazimo da iako su opsti izbori tek za 2 godine, da i danas moraju da rade u nasem interesu! Moraju raditi u interesu svih gradjana BiH, cak i onih koji nisu glasali za njih. To je previse vazna poruka da bi je unistavali sitnostranackim interesima.
da, ali samim prosvjedima se nista ne moze pormjeniti. ti moras imati neko tijelo koje ce pregovarati. prosvjed ne moze da traje vjecno i toga su svjesni ovi u vlasti, pa se bas zbog toga oglusuju. mi dodjemo i izbalimo u onu piscu sat vremena, i svi odemo kuci. jedini koji komuniciraju sa njima i sa nama su mediji. oni krenu izbjegavati medije i nash moral, strast i htijenje s vremenom krene opadati jer nema vidljivih rezultata. ti kad zelis da nesto mijenjas, ti moras imati neko tijelo koje pretendira na njihovu funkciju i cija popularnost u narodu raste. na nasu veliku zalost - mi moramo stati iza neke politicke grupe ako zelimo efikasnost. koga?
ld
Posts: 1629
Joined: 10/02/2008 00:16
Location: daleko

#86 Re: Novo povecanje plata poslanicima drzavnog parlamenta

Post by ld »

protesta je bilo do sada sto manjih,sto vecih,sirom bosne i nista na bolje se nije promjenilo
problem je u samim protestima
jer su previse mirni i mazohisticki,dodju razni brankovici,crnkici i ,,pisaju,, po narodu
i ti gadovi samo razumiju silu,nesto poput francuskih studentskih demonstracija,kad sve gori i kad se gadovima tresu gace
pa gdje god ih vidite sa tjelohraniteljima zaspite ih jajima,popljujte ih
blokirajte saobracajnice vikendima da ne mogu ici na more i na vikendice,blokirajte aerodrom,napravite haos i doce BBc,CNN,djezira i to sve prenijeti vani
i pritisak izvana i iznutra ce poluciti rezultate
jer bosna itekako ima mnogo mogucnosti za razvoj,ali sve dok na odgovorne funkcije dolaze podobni kadrovi prema strancko-familijarnoj liniji,a ne prema kompetentnosti i strucnosti,nema hajra nikakvog
samo francuski nacin moze nesto da promjeni na bolje,revolucija i ,,giljotina,,
User avatar
amrica
Posts: 7110
Joined: 26/01/2007 17:58

#87 Re: Novo povecanje plata poslanicima drzavnog parlamenta

Post by amrica »

ja trubim po forumu dugo da je jedini nacin borbe, jedino sredstvo borbe protiv politicara - politicka stranka, a napadaju me, 'vaka sam, 'naka, glupa, ... kao treba NVO, treba UG, treba neformalna grupa ili formalna grupa... svi su apoliticni.
Jedna od tekovina Daytonskog sporazuma je demokracija i demokratski izbori, ko pobijedi na izborima taj vlada. A apoliticni mogu mogu mahati usima.
User avatar
Jara
Posts: 31408
Joined: 27/03/2006 00:36

#88 Re: Novo povecanje plata poslanicima drzavnog parlamenta

Post by Jara »

cyprus wrote:
Jara wrote:
cyprus wrote:Oćemo bojkot države :D :D

BOJKOT !!!
ne države, bolan, nego vlasti! :D
Pa ako je savez = reprezentacija, onda može i vlast = država :D :D :D

(ovo mene malo zanosi, pa spajam teme)

:P
Onda dobro :)
ne razumijem se u fudbalske odnose
fixer
Posts: 8091
Joined: 20/05/2006 15:05
Location: פיקסר אתה קינג

#89 Re: Novo povecanje plata poslanicima drzavnog parlamenta

Post by fixer »

amrica wrote:ja trubim po forumu dugo da je jedini nacin borbe, jedino sredstvo borbe protiv politicara - politicka stranka, a napadaju me, 'vaka sam, 'naka, glupa, ... kao treba NVO, treba UG, treba neformalna grupa ili formalna grupa... svi su apoliticni.
Jedna od tekovina Daytonskog sporazuma je demokracija i demokratski izbori, ko pobijedi na izborima taj vlada. A apoliticni mogu mogu mahati usima.
ne znaci da sve svoje probleme mozemo jedino rješavati na izborima. gradjanski protesti,potpomognuti jednim nvo-om, kardovski i financijski, sto je preduslov za dobru organiziranost, i sprovedeni na nacin da postoji u samim tim protestima politicko tijelo koje ce iskoristiti velik nivo potpore u narodu, sjesti za sto sa doticnima i pregovarati, mogu biti takodjer uspjesni. u studentskim protestima postoje zakonski izabrani predstavnici studenata koji svo vrijeme protesta pregovaraju.
onog trenutka kad vlast nije spremna da pravi ustupke, studenti divljaju. pa ponovo faza pregovora.
User avatar
zgembo_sa
Posts: 2393
Joined: 10/03/2008 20:50

#90 Re: Novo povecanje plata poslanicima drzavnog parlamenta

Post by zgembo_sa »

Ma ne trebas stajati iza bilo koga, nek oni stanu iza nas. Svako svrstavanje uz ove ili one, podjele na ovakve ili onakve, podrsku ovome ili onome... sve to oni jedva cekaju. Moje je misljenje da mi kao gradjani ove drzave moramo da dignemo glas, ovo je u nasem zajednickom interesu.

Ova odluka o povecanju plata je rukavica u lice svim gradjanima ove drzave. Govore nam "mozemo raditi sta god hocemo, dali ste nam legitimitet". E treba im jasno i glasno odgovoriti da sve 4 godine mandata moraju zastupati interese svih gradjana ove drzave, a ne samo vlastite. Mora se uspostaviti sistem gdje ce politicari biti odgovorni, gdje ce sve odluke biti donosene u interesu svih gradjana ove drzave! Tek kad vide da ih osudjuju svi, pa i oni koji su im dali svoj glas onda ce nas shvatiti ozbiljno.

A nacini borbe... gradjanska neposlusnost. Postoji hiljade nacina nenasilnog otpora. Blokirajmo ceste, sjedimo ispred parlamenta i blokirajmo ulaz, nabaviti brojeve telefona znacajnih drzavnih institucija i blokirati ih pozivima po cijeli dan, slati im tone faxova, zatrpati ih tonama pisama, kupiti tonu banana pojesti ih i onda kore pobacati ispred ulaza u parlament, sjedimo na sred ferhadije i blokirajmo je totalno, svaki dan u najvecoj spici! Ideja ima koliko hocete.

Samo zahtjev mora biti jasan i striktan. Vezite svoje place za nase place i penzije!
User avatar
Brisbane
Posts: 742
Joined: 07/09/2007 04:03

#91 Re: Novo povecanje plata poslanicima drzavnog parlamenta

Post by Brisbane »

Bosna ce prezivjeti sve, ali ove "nase" kretene tesko !
User avatar
Jara
Posts: 31408
Joined: 27/03/2006 00:36

#92 Re: Novo povecanje plata poslanicima drzavnog parlamenta

Post by Jara »

Najteže je mijenjati predrasude...one tipa - glasat ću za njih jer su "naši"...Ili - neću ni za koga, svi su oni isti... :x

Dobar bio onaj potez sa objavljivanjem imena funkcionera koji nisu ni jednom diskutovali. :thumbup: Pa valjda bi imalo efekta objavljivati konkretna imena...na razne načine...iz koje su stranke i na kom položaju...svim mogućim sredstvima...Taj i taj nije "usta otvorio", a kamoli uradio...a mjesečno primi više nego ti godišnje...a prič'o je pred izbore to i to pa je razumljivo da si mu dao glas.
Taj i taj iz te i te stranke nije nista uradio...ima toliko i toliko izostanaka na sjednicama a dobro je plaćen...Informacije su jako bitne, hladna statistika je nekad efektnija od nadahnutih govora...Činjenice su činjenice...
Dobri bili i oni sdp-ovi leci sa fotografijama dužnosnika ( samo opet predrasude :x - pa to je sdp, ko ce im vjerovati kad je Zlaja jadnoj ženi ukro šporet :mrgreen: ili šta već... :-) ).
User avatar
amrica
Posts: 7110
Joined: 26/01/2007 17:58

#93 Re: Novo povecanje plata poslanicima drzavnog parlamenta

Post by amrica »

zgembo_sa wrote:Ma ne trebas stajati iza bilo koga, nek oni stanu iza nas. Svako svrstavanje uz ove ili one, podjele na ovakve ili onakve, podrsku ovome ili onome... sve to oni jedva cekaju. Moje je misljenje da mi kao gradjani ove drzave moramo da dignemo glas, ovo je u nasem zajednickom interesu.

Ova odluka o povecanju plata je rukavica u lice svim gradjanima ove drzave. Govore nam "mozemo raditi sta god hocemo, dali ste nam legitimitet". E treba im jasno i glasno odgovoriti da sve 4 godine mandata moraju zastupati interese svih gradjana ove drzave, a ne samo vlastite. Mora se uspostaviti sistem gdje ce politicari biti odgovorni, gdje ce sve odluke biti donosene u interesu svih gradjana ove drzave! Tek kad vide da ih osudjuju svi, pa i oni koji su im dali svoj glas onda ce nas shvatiti ozbiljno.

A nacini borbe... gradjanska neposlusnost. Postoji hiljade nacina nenasilnog otpora. Blokirajmo ceste, sjedimo ispred parlamenta i blokirajmo ulaz, nabaviti brojeve telefona znacajnih drzavnih institucija i blokirati ih pozivima po cijeli dan, slati im tone faxova, zatrpati ih tonama pisama, kupiti tonu banana pojesti ih i onda kore pobacati ispred ulaza u parlament, sjedimo na sred ferhadije i blokirajmo je totalno, svaki dan u najvecoj spici! Ideja ima koliko hocete.

Samo zahtjev mora biti jasan i striktan. Vezite svoje place za nase place i penzije!

Bilo je prijedloga slicnih, cak je i bilo blokiranja saobracaja u doba najjacih sarajevskih protesta, i sta je epilog??? Obicni gradjanin, koji radi za 500-800 KM (i ima g2) ne moze doci kuci, poslije 8-10-12 sati na poslu???? Ne mogu proci hitna i vatrogasci. Samo kontraefekat.
Nemoj me pogresno shvatiti, ja sam za to da ovi sa vlasti odu, ali budimo realni, kod nas nema razvijene gradjanske svijesti. Koliko ljudi treba da se blokira saobracaj? 10-15, ne treba vise, zar mislis da ce tih 10-15 ljudi utjecati na vlast? Mozda se skupi 150 ljudi? I opet isto, sacica, grupica, sta je 150 ljudi u gradu od 500.000 stanovnika? Cak i 1.500.
Sta ti znaci gradjanska neposlusnost? Ako odlucis ne placati rezije, iskljucice ti ih, ako odlucis sjediti na sred Titove odnijece te u zatvor, mozda u ludaru, mozda odmah pustiti kuci, ali efekat 0.

A sarajevski protesti su pokazali kakvo je trenutno raspolozenje gradjana.
User avatar
_veleposlanik
Posts: 998
Joined: 23/02/2008 02:14

#94 Re: Novo povecanje plata poslanicima drzavnog parlamenta

Post by _veleposlanik »

kao prvo, tema relevantna kao malo koja, a sarena kao svakakva...

reci cu nesto o nasim braniocima tipa: "nisu svi isti", "treba glasati za prave" i sl. vi zaista vjerujete to sto govorite? ja pocinjem sumnjati da imamo vise debunkera i/ili potplacenih "funkcionera" ciji je zadatak, kao sto je u medijima zaduzen glavni redatelj, da i ovdje baca prasinu, stvara konfuziju, skrece sa teme, stalno mlati po mudima jedno te isto! DO KAD VISE??? ako ne primate platu za prosipanje tako glupih ali strateskih komentara, zar vam je zaista dobro tako? zar jos uvijek ima ljudi koji vjeruju u pokvarenu demokratiju??? zna li iko ovdje vaznost rijeci, porijeklo, etimologiju? DEMOS - narod i KRATOS - vlada. da li je iko od vas, vjernika demokratije, dosada dozivio puno znacenje iste u svom zivotu???

daljim razglabanjem, koje smatram i suvisnim, mozemo doci do zakljucka da ista ne postoji, i da nikada nije postojala. to je samo jedna imaginarna slozenica koju svi volimo pomenuti i duboko u sebi znamo da je ona tu da nas stiti... PROBUDITE SE!!!

zgembo, care, svaka cast na strpljenju i iskrenoj zelji koja se da vidjeti u tvojim komentarima. zao mi je jos jedamput reci da skoro pa ne vrijedi... na zalost. treba sacekati pravi trenutak, vecu krizu. kada kazem vecu krizu, mislim na MAJKU SVIH KRIZA, treba do guzice doci da bi se osjetilo. vjeruj da ni ovo nije dovoljno da plitkoumne mase dodju pameti. da jeste, korupcija bi kod nas bio pojam, nebismo se poredili sa Rumunijom niti Bugarskom.

ne znam da li je rat kriv, ili mozda nacionalno sarenilo... kapitalizam i globalizacija sigurno nisu, jer bi makar bilo prividnog pomaka. sto rece Id, demonstracije u stilu francuskih studenata bi itekako imale rezultate. medjutim, pogledaj nas i nas narod. vidis li u tim facama takav osjecaj? vidis li huju, bijes, razocarenje, osjecaj prevare, izdaje... vidis li spremnost za borbu za to bolje o kojem sigurno isti mastaju? ja vidim (odnosno vidjao sam i vidjam kada odem tamo na odmor) nehaj, bezbrizje, ignoranciju, neobrazovanost, mediokritet... vidim sliku onoga sto zapravo imamo kao vlast i kao drzavu. ni bolje ni gore.



i ti sad, zgembo, kao dobar i svjestan gradjanin, zelis da das svoj doprinos, crpis rijeci, trosis vrijeme, sigurno se nerviras, bas kao i ja kada citam sve ove komentare, u nadi da ce se makar nekolicina ljudi na ovom forumu sloziti DA NAS KRADU I DA IM TREBA STATI NA PUT I JEBATI IM SVE PO SPISKU, I TO BAS OVAKO EXPLICITNO... medjutim, dobivas ove mizerne, jadne i pokvarene komentare tipa: nisu svi isti, pazi za koga ces glasati, vidjeli smo da od protesta nista.....

oni su brate svjesni da smo OVCE, nema uopste rizika, jednostavno, ako prodje prodje, a velike su sanse da hoce...

sta koji kurac radi Brankovic jos uvijek na poziciji???? molim vas, ima li iko pametan da mi odgovori? sta sve nismo culi i saznali o nasim lopovima, koje afere jos nismo doznali? ja sam od perioda Bicakcica i njegovih miliona po svicarskim bankama skontao dosta toga, ali je nevjerovatna cinjenica da je proslo 10 godina od tog a kriminal je samo jacao i obezbjedjivao sebi poziciju i sigurnost. STA SE DESAVA???

desava se to sto je stvar prerasla u normalu, i dok ne bude KRIZE, mi cemo i dalje ovdje mlatarati i prepirati se da li SDA ili SDP...

krivo mi je, pogotovo, jer znam da ima mnogo ljudi koji ovakvu drzavu ne zasluzuju, a branili je i dali svoje zivote.
Babonić
Posts: 137
Joined: 24/07/2008 08:23

#95 Poslanici povecali sebi place na 7.000 maraka

Post by Babonić »

Osnovna mjesečna plača iznosit će 4.183 marke,paušal sa 840 smanjen na 750 km,regres za godišnji odmor iznosi 586 maraka.Bravo poslanici a narod neka krepava nije ništa bolje ni zaslužio.
User avatar
Asana
Posts: 1456
Joined: 15/12/2004 11:40
Location: Sarajevo

#96 Re: Novo povecanje plata poslanicima drzavnog parlamenta

Post by Asana »

zgembo_sa wrote: Ma ne trebas stajati iza bilo koga, nek oni stanu iza nas. Svako svrstavanje uz ove ili one, podjele na ovakve ili onakve, podrsku ovome ili onome... sve to oni jedva cekaju. Moje je misljenje da mi kao gradjani ove drzave moramo da dignemo glas, ovo je u nasem zajednickom interesu.

Ova odluka o povecanju plata je rukavica u lice svim gradjanima ove drzave. Govore nam "mozemo raditi sta god hocemo, dali ste nam legitimitet". E treba im jasno i glasno odgovoriti da sve 4 godine mandata moraju zastupati interese svih gradjana ove drzave, a ne samo vlastite. Mora se uspostaviti sistem gdje ce politicari biti odgovorni, gdje ce sve odluke biti donosene u interesu svih gradjana ove drzave! Tek kad vide da ih osudjuju svi, pa i oni koji su im dali svoj glas onda ce nas shvatiti ozbiljno.
A nacini borbe... gradjanska neposlusnost. Postoji hiljade nacina nenasilnog otpora. Blokirajmo ceste, sjedimo ispred parlamenta i blokirajmo ulaz, nabaviti brojeve telefona znacajnih drzavnih institucija i blokirati ih pozivima po cijeli dan, slati im tone faxova, zatrpati ih tonama pisama, kupiti tonu banana pojesti ih i onda kore pobacati ispred ulaza u parlament, sjedimo na sred ferhadije i blokirajmo je totalno, svaki dan u najvecoj spici! Ideja ima koliko hocete.

Samo zahtjev mora biti jasan i striktan. Vezite svoje place za nase place i penzije!
zgembo, ne slazemo se uvijek, ali u ovome 100%

nego, dajte ljudi popunite anketu http://protest.ba/download/AnketaGradjani.doc pa da se prebrojimo :D

sto se tice gradjanske neposlusnosti - treba bojkotovati placanje poreza!
Presijecanje slamcice na koju nam sisu krv - to najvise boli....
User avatar
Robyn
Posts: 207
Joined: 26/06/2006 15:06

#97 Re: Poslanici povecali sebi place na 7.000 maraka

Post by Robyn »

Nasi dragi Poslanici,
medjedi sa grane,
....

nastavak znate.

Zaista sramno, da li se ovi uopste pitaju kako cemo reagovati, a izborcici im dragi dolaze, mada ni Visoki Pre Slovacic ne deluje, a delovao bi da se penzije i invalidnine povecaju za 1 KM.
Svaka cast predstavnici EU, WB i drzave, trebace vam te pare...

I onda neko neka kaze zasto protesti???

Mozete misliti imaju pravo na dva odijela, maq ja bi im dao cetiri, i svakom po VISA karticu debitnu na milion eura, pa udri. Zasluzni su to...

PUU!
User avatar
Citizen-X
Posts: 1533
Joined: 27/04/2007 13:42
Location: Niodaklevci, BlackField - Nidjezemska

#98 Re: Poslanici povecali sebi place na 7.000 maraka

Post by Citizen-X »

Ja cu glasat za demokratsku stranku invalida oca m'.
samo gost
Posts: 397
Joined: 07/02/2008 15:04
Location: Sarajevo, BiH

#99 Re: Novo povecanje plata poslanicima drzavnog parlamenta

Post by samo gost »

Potpuno se slazem... samo, kako bi to trebalo traziti po zakonu, pa da zahtjevima bude udovoljeno?

Mojne ti ovamo nekih vaninstitucionalnih zahtjeva... pa Bog je prov sebi platu , pardon, bradu stvorio.... pa nece se valjda nasi poslanici vratiti nekad na svoja stara radna mjesta a bez vidljivih rezultata svog uspjeha??? Pa da mu se ljudi smiju, pu, pa ti bio kao neki poslanik, ni kuce ni jahte....

:x


Pravnici,
pred kojim sudom i ko ima pravo zbog ovakvih odluka podnijeti tuzbu za zloupotrebu polozaja, krsenje etickih normi itd?
Nema nikakvog institucionalnog puta da se ovo napadne (osim izbora, naravno). Naročito nema mogućnosti da se uspješno podnese nekakva tužba, ili krivična prijava. Zašto? Pa, eto, o kakvoj je zloupotrebi riječ? Jesu li ovo poslanici u zakonodavnom organu? Jesu. Jesu li donijeli zakon? Jesu? Šta su u zakonu propisalo? Ono što misle i vjeruju da je najbolje za državu (što je najbolje i za njih to je drugi par rukava). Ko može dokazati da nisu postupali u najboljoj namjeri? Niko. Pa ovi naši sudovi ne mogu ni Čoviću, ni Bičakčiću ni bilo kome drugome kome naša lova bukvalno ispada iz džepova dokazati zloupotrebu položaja ili kakvo drugo djelo, a kamoli poslanicima koji, eto, samo rade svoj posao.

E da li je, što Mujke kaže, sve što je po zakonu i moralno, to nije pitanje na koje se odgovor može tražiti na sudu. ALi može na IZBORIMA. I nije važno što su ovo lokalni, općinski izbori, jer rezultati tih izbora također jasno i glasno mogu pokazati koliko je, ako je, ljudima prekipjelo.
User avatar
Fair Life
Posts: 14219
Joined: 02/03/2004 00:00

#100 Re: Poslanici povecali sebi place na 7.000 maraka

Post by Fair Life »

kinte_kunte wrote:dok smo se mi cudili, radovali, kometarisali gospoda je sebi digla plate 22.07.
pa ko kaze da su nam politiacri glupi
ko je cuo, ista drugo osim o dabinom hapsenju, da su isti dan digli sebi plate
Boli njih kurac i za zlocincima i za zrtvama, a patriotizam prema drzavi ce pokazivati do momenta dok ne isprazne drzavne jasle.

Volovi...
Post Reply