Poslanici povecali sebi place na 7.000 maraka

Post Reply
b@tto
Posts: 938
Joined: 14/01/2008 09:28

#201 Re: Poslanici povecali sebi place na 7.000 maraka

Post by b@tto »

kurd wrote:meni je nastrasnije u citavoj prici kako je doslo do povecanja plata. Formirala se komisija, pa se nije glasalo, nego eto samo digli koeficijent.

I svi parlamentraci u javnim istupima su protiv povecanja, a lagano ce 7.000 KM iduci mjesec na racun.

Niko se nece odreci te povisice. A mi cemo biti ljuti sedam dana. Ili cemo glasati, pa sta bude. Ili necemo, pa jos gore.

mi smo to i zaslužili
User avatar
Alfons Kauders
Posts: 37199
Joined: 24/09/2004 13:39
Location: Glavni Stan NVZ
Contact:

#202 Re: Poslanici povecali sebi place na 7.000 maraka

Post by Alfons Kauders »

ja zadnjih 10 godina radim po kojekakvim firmama i firmicama... sve u privatnom sektoru, nista drzavna sisa ili nevladine organizacije, tj. pare za lezihljebovice...

elem... 2 najteze stvari u poslu nisu pamet, marljiv rad, inventivnost, odanost, predanost, postenje ili neka druga altruisticka karina kojom doje djecu...

1. dobiti posao

2. zadrzati ga

3. napredovanje nakon dobrog rada i sve ostalo slijede ova 2 kljucna preduslova...

e pa ako to preslikamo na nase bozije poslanike... jebiga... narod im da mandat da rade to sto rade... i onda im dopustimo da ga zadrze iz godine u godinu... znaci ta prva dva uslova su ispunili... a treci ? pa nema potrebe, oni se sami pobrinu da napreduju... na tih 7000 treba dodati jos koju hiljadu mjesecno za kojekakve honorarne zajebancije (da ne pricam o kriminalnim radnjama bez osnova)... i sto bi se onda trudili ?

ja kad zajebem na poslu dobijem manje love ili nogu, pa trazi dalje... oni kad zajebu ucvili se 10 gladnih penzionera pred kamerom i onda opet glasaju za njih... ispada da ti ljudi dobro rade svoj posao, niko se ne buni, vazda im narod produzi ugovor, da povisicu i primi kitu u dupe... i najiskrenije, bez sarkazma, smatram da trebaju imati tih 7000km mjesecno, ako ne i vise... maheri su u svom poslu i cao... a narod ? ma jebo ba narod, sam je sebi kriv kad je glup, nek pocrkaju svi od gladi... beee beee....
kurd
Posts: 32
Joined: 18/04/2008 00:06

#203 Re: Poslanici povecali sebi place na 7.000 maraka

Post by kurd »

_veleposlanik wrote:nisu u pitanju nacionalisti, niti ovi niti oni, niti nasi ni njihovi....

u pitanju je svijest koju nemamo. i sve dok im bude dozvoljeno ici naprijed sa ovakvim zlocinima stvar se nece promijeniti, pa ti glaso za Hasa, Stefa ili Bogoljuba...

pokusajte shvatiti, nije rijesenje u glasanju, glasalo se svako cetiri godine proteklih 12... radi se u talu, prepucavanja i politicka demagogija nas drze pod shahom, jedino sto preostaje jeste veliki preokret u shvatanju zivota, politike, odgovornosti, demokratije (ako ista ikako postoji)...

svi govore kako je problem u (ne)glasanju. zamislite da nam je na vlasti pohlepna stoka a ne moralni ljudi, zamislite sebe u takvoj poziciji kako biste djelovali...

problem je puno dublji nego jedni izbori...

Problem je sto glasanje nije dovoljno, treba se aktivirati, koliko ljudi bjesni zbog povecanja plate, toliko zadovoljstvo nekanalisano, pa ce dati glas i cekati da neko drugi promjeni. moze to ali u holandiji, kod nas su potrebno puno vise energije.
User avatar
amrica
Posts: 7110
Joined: 26/01/2007 17:58

#204 Re: Poslanici povecali sebi place na 7.000 maraka

Post by amrica »

plate u budzetskim organizacijama KS za VSS:
koeficijent 9 x osnovica 104 + minuli rad + topli obrok cca 300 KM
Mezzo-x
Posts: 581
Joined: 11/02/2008 11:18

#205 Re: Poslanici povecali sebi place na 7.000 maraka

Post by Mezzo-x »

8-)
Last edited by Mezzo-x on 27/01/2012 04:18, edited 1 time in total.
kurd
Posts: 32
Joined: 18/04/2008 00:06

#206 Re: Poslanici povecali sebi place na 7.000 maraka

Post by kurd »

Marmelan wrote:Raja, ruku na srce pa posteno............da smo i mi na njihovim mjestima i mi bi uzeli 7000 KM ili ima li neko ovdje od nas tko bi odbio ????
I onako za mjesec-dva nece niko vise o tome pricati.
Treba naci 50 ljudi u ovoj zemlji koji ne bi uzeli, pa ih sataviti u parlament, pa d asu najnekompetentiniji, barem nas nece uzimati.

Ovi nas uzimaju na svakom koraku, a jednako su nekompetentni.
User avatar
homo_sapiens
Posts: 1519
Joined: 22/07/2007 14:45

#207 Re: Poslanici povecali sebi place na 7.000 maraka

Post by homo_sapiens »

7000 razloga da ih skinemo s vlasti

Srijeda, 30 07 2008

"Mi nismo zaradili te plaće jer deficit vrtoglavo raste. Plaća se treba vezivati za učinak" -

http://www.zaboljitak.ba/pub/index.php? ... &Itemid=86
Mezzo-x
Posts: 581
Joined: 11/02/2008 11:18

#208 Re: Poslanici povecali sebi place na 7.000 maraka

Post by Mezzo-x »

8-)
Last edited by Mezzo-x on 27/01/2012 04:17, edited 1 time in total.
User avatar
_veleposlanik
Posts: 998
Joined: 23/02/2008 02:14

#209 Re: Poslanici povecali sebi place na 7.000 maraka

Post by _veleposlanik »

Marmelan wrote:Raja, ruku na srce pa posteno............da smo i mi na njihovim mjestima i mi bi uzeli 7000 KM ili ima li neko ovdje od nas tko bi odbio ????
I onako za mjesec-dva nece niko vise o tome pricati.
... i onda dodje lik i prospe ovako nesto...

daj svoj doprinos, ideju, plan kako da suzbijemo ovaj kriminal kada nase vodje ne zele...

ako si jos jedan od njih... da nekazem gdje da ides... ako ne, molim te, budi konstruktivan ili zadrzi gluposti za sebe.
Mezzo-x
Posts: 581
Joined: 11/02/2008 11:18

#210 Re: Poslanici povecali sebi place na 7.000 maraka

Post by Mezzo-x »

8-)
Last edited by Mezzo-x on 27/01/2012 04:16, edited 1 time in total.
User avatar
Alfons Kauders
Posts: 37199
Joined: 24/09/2004 13:39
Location: Glavni Stan NVZ
Contact:

#211 Re: Poslanici povecali sebi place na 7.000 maraka

Post by Alfons Kauders »

Marmelan wrote:halooooooooo objasni mi kako covjek u Bosni da potrosi 7000KM
moj rekord je 5 i kusur...

al se tog mjeseca i ne sjecam bas najbolje pa ti ne mogu reci kako i na sta... :D
User avatar
Alfons Kauders
Posts: 37199
Joined: 24/09/2004 13:39
Location: Glavni Stan NVZ
Contact:

#212 Re: Poslanici povecali sebi place na 7.000 maraka

Post by Alfons Kauders »

Baby Blue wrote:
Marmelan wrote:Raja, ruku na srce pa posteno............da smo i mi na njihovim mjestima i mi bi uzeli 7000 KM ili ima li neko ovdje od nas tko bi odbio ????
I onako za mjesec-dva nece niko vise o tome pricati.
Speak for yourself, please :-?
slazem se s tobom... :D ja bi namaknuo 17000 i sve spisko do prvog...:D
Mezzo-x
Posts: 581
Joined: 11/02/2008 11:18

#213 Re: Poslanici povecali sebi place na 7.000 maraka

Post by Mezzo-x »

8-)
Last edited by Mezzo-x on 27/01/2012 04:15, edited 1 time in total.
kurd
Posts: 32
Joined: 18/04/2008 00:06

#214 Re: Poslanici povecali sebi place na 7.000 maraka

Post by kurd »

Marmelan wrote:
_veleposlanik wrote:
Marmelan wrote:Raja, ruku na srce pa posteno............da smo i mi na njihovim mjestima i mi bi uzeli 7000 KM ili ima li neko ovdje od nas tko bi odbio ????
I onako za mjesec-dva nece niko vise o tome pricati.
... i onda dodje lik i prospe ovako nesto...

daj svoj doprinos, ideju, plan kako da suzbijemo ovaj kriminal kada nase vodje ne zele...

ako si jos jedan od njih... da nekazem gdje da ides... ako ne, molim te, budi konstruktivan ili zadrzi gluposti za sebe.
Sta ti glumis nekog ``POSTENJACINU`` covjek-posten.Hoce da budem ``konstruktivan`` a ne znas da potrosacka korpa u BiH iznosi 1600KM,pa treba auto,dobar stan i na kraju ljubavnica.....................a on meni soli pamet,e burazeru uzeo bi i ti 7000KM objerucke, a ne bi glumio nekog pametnjakovica.
vecina njih ima sve sto si nabrojao, stan kupili za 400 KM od energoinvesta npr., auto dala drzava, a ja i ti ga kupili placajuci pdv, i ostane im viska. e mene ta pohlepa za viskom najvise pogadja.
kurd
Posts: 32
Joined: 18/04/2008 00:06

#215 Re: Poslanici povecali sebi place na 7.000 maraka

Post by kurd »

to je preko 2000 piav mjesecno. stotinjak dnevno.

Marmelan wrote:
Alfons Kauders wrote:
Marmelan wrote:halooooooooo objasni mi kako covjek u Bosni da potrosi 7000KM
moj rekord je 5 i kusur...

al se tog mjeseca i ne sjecam bas najbolje pa ti ne mogu reci kako i na sta... :D
predpostavljam na sta; sigurno na alkohol i zene :lol:
Mezzo-x
Posts: 581
Joined: 11/02/2008 11:18

#216 Re: Poslanici povecali sebi place na 7.000 maraka

Post by Mezzo-x »

8-)
Last edited by Mezzo-x on 27/01/2012 04:15, edited 1 time in total.
User avatar
markioni
Posts: 2448
Joined: 23/04/2008 17:59
Location: neocekivana sila koja se iznenada pojavljuje i rjesava stvar
Contact:

#217 Re: Poslanici povecali sebi place na 7.000 maraka

Post by markioni »

tek je pocelo... :evil:
User avatar
Alfons Kauders
Posts: 37199
Joined: 24/09/2004 13:39
Location: Glavni Stan NVZ
Contact:

#218 Re: Poslanici povecali sebi place na 7.000 maraka

Post by Alfons Kauders »

kurd wrote:to je preko 2000 piav mjesecno. stotinjak dnevno.

Marmelan wrote:
Alfons Kauders wrote:
predpostavljam na sta; sigurno na alkohol i zene :lol:
pa ne bi pio pive... ne pijem ih ni sad, ne volim ih...

boca dobrog viskija je 150-250km, i to u maloprodaji, ne u birtiji... ima se na sta potrosit...

a tu je i droga...
User avatar
Fair Life
Posts: 14219
Joined: 02/03/2004 00:00

#219 Re: Poslanici povecali sebi place na 7.000 maraka

Post by Fair Life »

7000 je 212 (slovima: dvije stotine dvanaest) puta vise nego...

http://www.oslobodjenje.ba/index.php?op ... &Itemid=46
User avatar
uvjek dobar gost
Posts: 7109
Joined: 12/12/2005 14:51
Location: blizu Merkura

#220 Re: Poslanici povecali sebi place na 7.000 maraka

Post by uvjek dobar gost »

I fakat tresla se gora rodio se miš.. oni provode šta god im palo na pamet. Ne boje se nikoga i ničega jer kako je moguće da njihovi narodi, njihovi glasači pobune se i dignu glas toliko da njih bude stid il ne daj bože sramota..
User avatar
zastoqsviram
Posts: 851
Joined: 29/05/2008 10:52
Location: kao kod elektrona

#221 Re: Poslanici povecali sebi place na 7.000 maraka

Post by zastoqsviram »

radovan i hag, doshli su i im ko kec na desetku...
User avatar
uvjek dobar gost
Posts: 7109
Joined: 12/12/2005 14:51
Location: blizu Merkura

#222 Re: Poslanici povecali sebi place na 7.000 maraka

Post by uvjek dobar gost »

zastoqsviram wrote:radovan i hag, doshli su i im ko kec na desetku...

... Ma da to nije bilo oni bi nešto izmislili...
kurd
Posts: 32
Joined: 18/04/2008 00:06

#223 Re: Poslanici povecali sebi place na 7.000 maraka

Post by kurd »

uvjek dobar gost wrote:I fakat tresla se gora rodio se miš.. oni provode šta god im palo na pamet. Ne boje se nikoga i ničega jer kako je moguće da njihovi narodi, njihovi glasači pobune se i dignu glas toliko da njih bude stid il ne daj bože sramota..
mislim da je neophodno napraviti siroku koaliciju protiv svih jada koja su nas snasli. npr.ako su problem plate posalnika, trebaju svi koji se gnusaju toga dici svoj glas - pojedinci, organizacije, politicke partije, udruzenja, sindikati.ILI SI ZA ILI SI PROTIV. Potrebno je napraviti sirokidrustveni front Onih koji suprotiv (bezobziraiz kojeg miljea dolaze), a takvih je jako, jako puno. traziti da rejs to potpise i svi ostali faktori.
User avatar
homo_sapiens
Posts: 1519
Joined: 22/07/2007 14:45

#224 Re: Poslanici povecali sebi place na 7.000 maraka

Post by homo_sapiens »

kurd wrote:
uvjek dobar gost wrote:I fakat tresla se gora rodio se miš.. oni provode šta god im palo na pamet. Ne boje se nikoga i ničega jer kako je moguće da njihovi narodi, njihovi glasači pobune se i dignu glas toliko da njih bude stid il ne daj bože sramota..
mislim da je neophodno napraviti siroku koaliciju protiv svih jada koja su nas snasli. npr.ako su problem plate posalnika, trebaju svi koji se gnusaju toga dici svoj glas - pojedinci, organizacije, politicke partije, udruzenja, sindikati.ILI SI ZA ILI SI PROTIV. Potrebno je napraviti sirokidrustveni front Onih koji suprotiv (bezobziraiz kojeg miljea dolaze), a takvih je jako, jako puno. traziti da rejs to potpise i svi ostali faktori.
.... to je najbitnije, da Reis potpise ! :? Ako on potpise, nema plata :?
quantum
Posts: 227
Joined: 12/10/2005 19:17

#225 Re: Poslanici povecali sebi place na 7.000 maraka

Post by quantum »

Prvo nije mi jasno odakle pare za njihove plate kad je budzet nedavno spao na cirka 400 KM? Ili oni nisu na tom budzetu? Ili para za njihove plate uvijek ima bez obzira na sve?

Drugo nisu mi jasni ovi koji kazu glasali ste –gledajte? Ja NISAM GLASAO za ove (samo nazalost oni za koje sam ja glasao nisu bili interesantni vecini, pa sad svi zajedno ispastamo).
Zatim i ako su ljudi glasali za ove to ne znaci da su im rekli SAD NAS PLJACKAJTE DO MILE VOLJE.
Ako su i izabrani, izabrani su da nesto rade, a ne da se razbacuju drzavnim parama
Post Reply