Poslanici povecali sebi place na 7.000 maraka

Post Reply
User avatar
zgembo_sa
Posts: 2393
Joined: 10/03/2008 20:50

#1 Novo povecanje plata poslanicima drzavnog parlamenta

Post by zgembo_sa »

Parlamentarcima naknade povećane za 100% - plaća s toplim obrokom, minulim radom i umanjenim paušalom iznosit će oko 7.000 KM
Sarajevo, 28.07.2008 - FTV
Administrativna komisija Parlamentarne skupštine Bosne i Hercegovine potvrdila je odluku kolegija oba doma da se plaća zastupnicima i delegatima od jula poveća za 100%, uz korekciju paušala koji će umjesto planiranih 1.700 KM iznositi 700 KM. Tako će plaća s toplim obrokom, minulim radom i umanjenim paušalom iznositi oko 7.000 KM.

Izvor: FTV http://www.rtvfbih.ba/loc/template.wbsp ... 7&id=18370
Pa majku mu dokle vise??? 7000 krvnih zrnaca!!! Koliko je to prosjecnih plata ili penzija??? Sta oni to zaboga rade pa da im se toliko cesto i za toliko povecavaju plate??? Koga vise ovdje prave budalama. Sve ista govna. Svi nam prodaju maglu preko medija. Evo iskoristise medijsku okupiranost karadzicevim hapsenjem da u miru sebi uduplaju plate. Znaci ni manje ni vise nego duplo.

Dajte ljudi da sta organizujemo. Hocemo da se plate svih drzavnih sluzbenika vezu fiksnim i nepromjenjivim koeficijentom za prosjecnu ili minimalnu platu ili penziju! Jedino na taj nacin cemo ih natjerat da zarade sebi platu. Ovo vise nema nikakvog smisla. Ovo nije vise pitanje stranaka, parlamentarci iz svih stranaka nam ovo podmecu. Oko plata se svi slazu, tu se najbrze dogovore. Mozda neko malo i kuka u medijima, da bi stvorio privid kako on nije za to, ali u svoj novcanik uredno spremi sada ni manje ni vise nego 7000 KM!

Kako to inace biva sad ce redom sve ostale drzavne, entitetske, kantonalne institucije krenuti sa uskladjivanjem svojih plata... A sve preko ledja jadnog radnika i penzionera koje odrase ogromnim porezima! Sve kukaju nema se para, mali budzeti, a sebi plate uduplavaju, kako se te plate uvijek uduplaju, nikad manje od toga???

Ovo zasluzuje stvarno hitnu reakciju! Znaci potpuno nestranacki, obican narod protiv nasih povampirenih "demokratski izabranih predstavnika"!
User avatar
GandalfSivi
Posts: 18219
Joined: 09/09/2006 00:38
Contact:

#2 Re: Novo povecanje plata poslanicima drzavnog parlamenta

Post by GandalfSivi »

Ovo je SDP-ova predizborna kampanja :-) :-) :-)
User avatar
amrica
Posts: 7110
Joined: 26/01/2007 17:58

#3 Re: Novo povecanje plata poslanicima drzavnog parlamenta

Post by amrica »

Ima na ekonomiji slicna tema Suti i trpi dok ne bankrotiramo
User avatar
zgembo_sa
Posts: 2393
Joined: 10/03/2008 20:50

#4 Re: Novo povecanje plata poslanicima drzavnog parlamenta

Post by zgembo_sa »

Ma ovo nema veze sa ekonomijom, ovo je cisti bezobrazluk! Dajte ako ko ima zainteresovan da se nesto stvarno pokrene, jer ovo je samo pocetak, sad kad lavina krene svi ostali ce povecavat sebi plate... Ko to u privatnom sektoru povecava plate, mozda 1% firmi, ostali drze iste plate vec zadnjih 7-8 godina!
User avatar
amrica
Posts: 7110
Joined: 26/01/2007 17:58

#5 Re: Novo povecanje plata poslanicima drzavnog parlamenta

Post by amrica »

Slazem se da je tema prije za politiku, ali neko je stavio tamo, pa ja dodala.
I slazem se da je vise od bezobrazluka.


SARAJEVO - Mjesečna primanja poslanika i delegata u Parlamentarnoj skupštini BiH od ovog mjeseca iznosiće oko 7.000 KM jer su izuzeti iz Zakona o platama, o čemu će danas raspravljati i Administrativna komisija bh. parlamenta.

Dušanka Majkić, zamjenik predsjedavajućeg ove komisije, kaže da je ovo posljedica medijske hajke kojoj su podlegli pojedini poslanici prilikom usvajanja Zakona o platama u bh. institucijama.

"Ovo se znalo i kada se izjašnjavalo o zakonu. Osnovica je povećana duplo i povećava se i plata. Najveća glupost bila je izbaciti poslanike i delegate iz zakona. Sada stranke, poput SDA, govore kako je to nemoralno. Administrativna komisija sutra će imati sjednicu o tome, a do sada nismo izmijenili nijednu odluku koja se odnosi i na povećanje plata", kazala je juče Majkićeva.

Osnovica za platu od 1. jula ove godine povećana je sa 240 na 498 KM, pa će poslanici, koji imaju koeficijente od 8,5 do 8,7, primati platu od 4.250 do 4.350 KM. Ovome treba dodati paušal, koji se isplaćuje na osnovu odluke Administrativne komisije, a on će umjesto 840 KM od 1. jula biti 1.732 KM. Tako će poslanici i delegati samo na ime osnovne plate i paušala primati mjesečno više od 6.000 KM.

Sulejman Tihić, zamjenik predsjedavajućeg Doma naroda, kaže da se osnovnoj plati dodaje minuli rad, topli obrok od 260 KM, te naknade za rad u komisijama, odvojeni život i slično.

"Zato sam uputio pismo Administrativnoj komisiji da se više ne plaća rad u komisijama, jer se svakako zasjeda u toku radnog vremena. Nisam ni znao da se to tako naplaćuje. Zato sam reagovao nakon sjednice Zajedničkog kolegijuma saopštenjem i obratio se Administrativnoj komisiji", kaže Tihić i dodaje da je sramota u ovakvim vremnima primati plate od oko 7.000 KM.

"Ja, a ni poslanici SDA, nećemo primati paušale", kaže Tihić.

Majkićeva, pak, tvrdi da su svi sve znali kada je usvajan Zakon o platama i da sada koriste ovu situaciju za političku promociju.

"Administrativna komisija nije donijela nijednu novu odluku. Osnovicu je odredio Savjet ministara BiH i Tihić je bio na sjednici Zajedničkog kolegijuma kada se o tome govorilo", kaže ona.

Tihić odgovara da je na toj sjednici spriječio i povećanje koeficijenata.


Halo, nije znao da se placa rad u komisijama?????? Topla voda, Amerika iza coska, ... Pa to je jedan od najisplativijih poslova u okviru svog posla i radnog vremena od kad postoji drzavna sluzba.
User avatar
_veleposlanik
Posts: 998
Joined: 23/02/2008 02:14

#6 Re: Novo povecanje plata poslanicima drzavnog parlamenta

Post by _veleposlanik »

zgembo_sa wrote:Ma ovo nema veze sa ekonomijom, ovo je cisti bezobrazluk! Dajte ako ko ima zainteresovan da se nesto stvarno pokrene, jer ovo je samo pocetak, sad kad lavina krene svi ostali ce povecavat sebi plate... Ko to u privatnom sektoru povecava plate, mozda 1% firmi, ostali drze iste plate vec zadnjih 7-8 godina!

savjet: nemoj slucajno da se sta organizuje, odmah ste iz pokreta Dosta, ili ove nove stranke ili SDPovci ili sta vec...

sto dzaba organizovati kad ce i bez organizovanja sve proci isto? odmah ce se naci, pogotovo na ovom forumu, branitelji neodbranjivog, dabogda im svima nestasica u kuci bila!!!!!!!!!!!!!!
User avatar
kockica_kockica
Posts: 4654
Joined: 04/07/2008 20:06
Location: Iza ormara skupljam prasinu

#7 Re: Novo povecanje plata poslanicima drzavnog parlamenta

Post by kockica_kockica »

Koga je jos briga kolike su njihove plate :skoljka: .. mene je jedino briga moja plata... :-) da je redovna i da s vremena na vrijeme bude povisena markica po markica 101 markica... :zjev: sta se imam ja sekirati oko njihovih povecanja za to imamo ljude koji isto tako primaju visoke plate pa nek oni razbijaju glavu s tim... JA :run:
User avatar
zgembo_sa
Posts: 2393
Joined: 10/03/2008 20:50

#8 Re: Novo povecanje plata poslanicima drzavnog parlamenta

Post by zgembo_sa »

_veleposlanik wrote:
zgembo_sa wrote:Ma ovo nema veze sa ekonomijom, ovo je cisti bezobrazluk! Dajte ako ko ima zainteresovan da se nesto stvarno pokrene, jer ovo je samo pocetak, sad kad lavina krene svi ostali ce povecavat sebi plate... Ko to u privatnom sektoru povecava plate, mozda 1% firmi, ostali drze iste plate vec zadnjih 7-8 godina!

savjet: nemoj slucajno da se sta organizuje, odmah ste iz pokreta Dosta, ili ove nove stranke ili SDPovci ili sta vec...

sto dzaba organizovati kad ce i bez organizovanja sve proci isto? odmah ce se naci, pogotovo na ovom forumu, branitelji neodbranjivog, dabogda im svima nestasica u kuci bila!!!!!!!!!!!!!!
Ma evo, jel moze mene neko optuziti da propagiram SDP??? Ja sam potpuno nestranacka licnost, a pozivam sve normalne ljude ove zemlje da se usprotivimo ovoj pljacki, jer je ovo sto rade upravo pljacka. Te plate nisu zaradili, taj dodatni novac ce izbiti iz nasih dzepova, od nasih usta!

Traziti hitno uvodjenje fiksnog i nepromjenjivog koeficijenta plata vezanog za najnize ili prosjecne plate ili penzije i promptno zamrzavanje visine plata svim drzavnim sluzbenicima do usvajanja novog sistema obracuna!
User avatar
Asana
Posts: 1456
Joined: 15/12/2004 11:40
Location: Sarajevo

#9 Re: Novo povecanje plata poslanicima drzavnog parlamenta

Post by Asana »

zgembo_sa wrote: Ma evo, jel moze mene neko optuziti da propagiram SDP??? Ja sam potpuno nestranacka licnost, a pozivam sve normalne ljude ove zemlje da se usprotivimo ovoj pljacki, jer je ovo sto rade upravo pljacka. Te plate nisu zaradili, taj dodatni novac ce izbiti iz nasih dzepova, od nasih usta!

Traziti hitno uvodjenje fiksnog i nepromjenjivog koeficijenta plata vezanog za najnize ili prosjecne plate ili penzije i promptno zamrzavanje visine plata svim drzavnim sluzbenicima do usvajanja novog sistema obracuna!

Potpuno se slazem... samo, kako bi to trebalo traziti po zakonu, pa da zahtjevima bude udovoljeno?

Mojne ti ovamo nekih vaninstitucionalnih zahtjeva... pa Bog je prov sebi platu , pardon, bradu stvorio.... pa nece se valjda nasi poslanici vratiti nekad na svoja stara radna mjesta a bez vidljivih rezultata svog uspjeha??? Pa da mu se ljudi smiju, pu, pa ti bio kao neki poslanik, ni kuce ni jahte....

:x


Pravnici,
pred kojim sudom i ko ima pravo zbog ovakvih odluka podnijeti tuzbu za zloupotrebu polozaja, krsenje etickih normi itd?
User avatar
homo_sapiens
Posts: 1519
Joined: 22/07/2007 14:45

#10 Re: Novo povecanje plata poslanicima drzavnog parlamenta

Post by homo_sapiens »

Asana wrote:
zgembo_sa wrote: Ma evo, jel moze mene neko optuziti da propagiram SDP??? Ja sam potpuno nestranacka licnost, a pozivam sve normalne ljude ove zemlje da se usprotivimo ovoj pljacki, jer je ovo sto rade upravo pljacka. Te plate nisu zaradili, taj dodatni novac ce izbiti iz nasih dzepova, od nasih usta!

Traziti hitno uvodjenje fiksnog i nepromjenjivog koeficijenta plata vezanog za najnize ili prosjecne plate ili penzije i promptno zamrzavanje visine plata svim drzavnim sluzbenicima do usvajanja novog sistema obracuna!

Potpuno se slazem... samo, kako bi to trebalo traziti po zakonu, pa da zahtjevima bude udovoljeno?

Mojne ti ovamo nekih vaninstitucionalnih zahtjeva... pa Bog je prov sebi platu , pardon, bradu stvorio.... pa nece se valjda nasi poslanici vratiti nekad na svoja stara radna mjesta a bez vidljivih rezultata svog uspjeha??? Pa da mu se ljudi smiju, pu, pa ti bio kao neki poslanik, ni kuce ni jahte....

:x


Pravnici,
pred kojim sudom i ko ima pravo zbog ovakvih odluka podnijeti tuzbu za zloupotrebu polozaja, krsenje etickih normi itd?

Mnogo je teze dokazati zloupotrebu polozaja nego podnijeti tuzbu. Koju, osim Bosanaca/Hercegovaca, mogu svi osteceni podnijeti.
A i kad tuzba bude protokolarno smjestena u neku od sudskih ladica, proci ce vijek dok se ne odrzi prva rasprava :(

Lakse bi bilo zapocinjati procesuiranje protiv Suda (pojedinih sudija), a i bilo bi efikasnije
User avatar
don vito
Posts: 2093
Joined: 19/01/2008 11:58

#11 Re: Novo povecanje plata poslanicima drzavnog parlamenta

Post by don vito »

Ovo se zove implementacija izbornih rezultata. Samo budala je prije dvije godine mogla povjerovati da Remzija Kadric (Stranka za BiH) i Dusanka Majkic (SNSD) ulaze u Parlament BiH da se sukobljavaju u ime svojih stranackih sefova Harisa Silajdzica i Milorada Dodika. Ukidanje ili jacanje RS... malo zabave za stoku... a u praksi ce svaki ZABIH-ovac i SNSD-ovac za cetiri godine mandata u drzavnom parlamentu inkasirati po otprilike 250 hiljada maraka, plus poslije izbora se izglasava zakon o astronomskim poslanickim penzijama od najmanje tri hiljade maraka. Ovo je legalna suma, a samo mozemo nagadjati o "hedijama" ispod stola kada se u parlamentu donose odluke kojima se brane interesi odredjenih lobija.
Placa 7.000 KM, znaci odnos poslanicke i prosjecne place u drzavi 10:1, mada u svim iole normalnim zemljama ovaj odnos nije veci od 6:1. O odnosu na penzije da i ne govorimo. Ali, vladajucim treba priznati hrabrost da ovakvu odluku donose dva mjeseca prije lokalnih izbora... Znaci da su sigurni da im stoka ovo nece uzeti za zlo i da ce im ponovo ukazati povjerenje. Jeste da je SDP protiv povecanja placa i javne potrosnje, ali... Uvazeni pokretac ove teme vec se izjasnio da su "sve stranke u 5 deka". Stoga ne razumijem cemu toliko gorcine.
Ipak, lijepo se sjetiti starih dobrih vremena... Sjetim se kako se Jozo Krizanovic (SDP) kao clan predsjednistva vozio u 14 godina starom Audiju koji je pregrmio i rat, sjetim se smanjenja doprinosa na place u vrijeme Alijanse, sjetim se da su u istom periodu demobilisani pripadnici Vojske Federacije dobili otpremnine od po 10.000 maraka, sjetim se Nikole Grabovca, sjetim se da tada nikome ni na kraj pameti nije bilo da povecava poslanicke place, sjetim se 11 kilometara autoputa na najtezoj dionici sa puno mostova izgradjenim parama BH Telekoma kojim (Telekomom) danas gospodari princ Bakir... Ali, jok, nisu valjali, srusila ih raja na izborima, eto vam stoko Bahtic, Majkiceva, Brankovic, Kadric, pa kukajte, zao mi je sto nisu svoje place povecali na 15 hiljada maraka, mozda bi nekima doslo iz g... u glavu.

:bih:
User avatar
GandalfSivi
Posts: 18219
Joined: 09/09/2006 00:38
Contact:

#12 Re: Novo povecanje plata poslanicima drzavnog parlamenta

Post by GandalfSivi »

Samo jos da dodam da se nije znalo za pojam redovne penzije dok Alijansa ne dodje na vlast, pa jos i vratise sve koje je drzava dugovala za 2 godine vlasti...
User avatar
zgembo_sa
Posts: 2393
Joined: 10/03/2008 20:50

#13 Re: Novo povecanje plata poslanicima drzavnog parlamenta

Post by zgembo_sa »

Pokretac teme i dalje stoji iza teze da je sve to u 5 deka, jer i jeste tako, jer se samo rijetki poslanici i ostali drzavni sluzbenici "bune" radi povecanja plata, ali ce tu ogromnu sumu rado strpati u svoj debeli novcanik bez puno pitanja... Tu su parlamentarne stranke iste. Odluku je donio parlament, odnosno njegova administrativna komisija, a ne neka odredjena stranka. Zato molim normalne ljude da dignemo glas protiv pljacke koju nam priredjuju nasi "demokratski izabrani predstavnici".

Ovo moramo zaustaviti odmah inace kad krene lavina uskladjivanja plata ode sve u mp3! Jedino rjesenje je fiksno vezanje plata drzavnih sluzbenika za prosjecne ili najnize plate ili penzije.

Ne bih volio da ovdje ljudi radi svojih stranackih opredjeljenja i netrpeljivosti sruse jedan gradjanski otpor kradji koja se desava pred nasim ocima!
b@tto
Posts: 938
Joined: 14/01/2008 09:28

#14 Re: Novo povecanje plata poslanicima drzavnog parlamenta

Post by b@tto »

tražili ste gledajte,birali ste eto vam ih.
User avatar
zgembo_sa
Posts: 2393
Joined: 10/03/2008 20:50

#15 Re: Novo povecanje plata poslanicima drzavnog parlamenta

Post by zgembo_sa »

b@tto wrote:tražili ste gledajte,birali ste eto vam ih.
Kome nama? Eto ih i tebi.
in33sa
Posts: 2325
Joined: 27/10/2006 11:35

#16 Re: Novo povecanje plata poslanicima drzavnog parlamenta

Post by in33sa »

Dabogda im za lijekova trebalo, to je sve sto imam reci na ovu sramotu.
b@tto
Posts: 938
Joined: 14/01/2008 09:28

#17 Re: Novo povecanje plata poslanicima drzavnog parlamenta

Post by b@tto »

ja nisam glasao za ove koji već godinama traže povećanje plata poslanicima(ivo moro jović,sadik bahtić i slični)bez da se zacrvene i postide
b@tto
Posts: 938
Joined: 14/01/2008 09:28

#18 Re: Novo povecanje plata poslanicima drzavnog parlamenta

Post by b@tto »

in33sa wrote:Dabogda im za lijekova trebalo, to je sve sto imam reci na ovu sramotu.

i gore,dabogda im za smrtni odar trebalo
User avatar
zgembo_sa
Posts: 2393
Joined: 10/03/2008 20:50

#19 Re: Novo povecanje plata poslanicima drzavnog parlamenta

Post by zgembo_sa »

b@tto wrote:ja nisam glasao za ove koji već godinama traže povećanje plata poslanicima(ivo moro jović,sadik bahtić i slični)bez da se zacrvene i postide
Siguran sam da se ni oni koji su glasali za takve, ne slazu sa ovom pljackom! Trebamo svi zajedno dignuti glas. Valjda je ovo minimum oko koga se slazu svi gradjani ove zemlje. Ako nas vec prave budalama, ne dozvolimo i da nas ovoliko pljackaju!
b@tto
Posts: 938
Joined: 14/01/2008 09:28

#20 Re: Novo povecanje plata poslanicima drzavnog parlamenta

Post by b@tto »

zgembo_sa wrote:
b@tto wrote:ja nisam glasao za ove koji već godinama traže povećanje plata poslanicima(ivo moro jović,sadik bahtić i slični)bez da se zacrvene i postide
Siguran sam da se ni oni koji su glasali za takve, ne slazu sa ovom pljackom! Trebamo svi zajedno dignuti glas. Valjda je ovo minimum oko koga se slazu svi gradjani ove zemlje. Ako nas vec prave budalama, ne dozvolimo i da nas ovoliko pljackaju!

neka,i treba nam
homar
Posts: 1485
Joined: 16/06/2008 17:07

#21 Re: Novo povecanje plata poslanicima drzavnog parlamenta

Post by homar »

Mjesecima se raspravlja da li će se penzionerima povećati penzije 2-3 KM i od toga nema ništa, a oni odjednom povećaju svoje plate za 3.500 KM (100%), pa gdje je tu moral, jel oni stvarno misle da je narod toliko blesav da ga vuku za nos.

Zato nas zabavljaju sa Rašom i Dodikom, a oni hapaju li hapaju. I neka birali smo ih.
User avatar
Torentte
Posts: 28
Joined: 06/06/2008 00:54
Location: Marseille, France

#22 Re: Novo povecanje plata poslanicima drzavnog parlamenta

Post by Torentte »

Stvarno sramota ovoliko povećati plaće. Eto, samo za primjer ću reći, premijer Republike Hrvatske, Ivo Sanader, ima plaću 20 000KN=nešto više od 5000KM, a vi sad usporedite proračun BiH koji je kad se sve sabere oko 3.5-4 milijarde maraka, a u Hrvatskoj je oko 25-30 milijardi maraka. Nema logike, a poštenja još manje u ovakvoj odluci, međutim, nek masa bira i dalje ove nacionalističke stranke, bit će nam svima "bolje"!!!
User avatar
don vito
Posts: 2093
Joined: 19/01/2008 11:58

#23 Re: Novo povecanje plata poslanicima drzavnog parlamenta

Post by don vito »

zgembo_sa wrote:Pokretac teme i dalje stoji iza teze da je sve to u 5 deka, jer i jeste tako, jer se samo rijetki poslanici i ostali drzavni sluzbenici "bune" radi povecanja plata, ali ce tu ogromnu sumu rado strpati u svoj debeli novcanik bez puno pitanja... Tu su parlamentarne stranke iste.
Bravo majstore! Sve i jedan SDP-ovac je PROTIV povecanja, sve i jedan ZABIH-ovac ZA povecanje poslanickih placa. Zakljucak: Tu su parlamentarne stranke iste!
Odluku je donio parlament,
A u parlamentu vecinu imaju... liberali? GDS? SDP?
...odnosno njegova administrativna komisija, a ne neka odredjena stranka.
A administrativnu komisiju formirala je... Mozda, opozicija?
Zato molim normalne ljude da dignemo glas protiv pljacke koju nam priredjuju nasi "demokratski izabrani predstavnici".
Nadam se da necu dobiti ban, ali "poslije j.... nema kajanja". Ko je glasao za nacionaliste mogao je znati sta se sprema jer je 11 poslijeratnih godina vlasti koalicije SDA/SBiH u saradnji sa "sestrinskim" srpskim i hrvatskim strankama samo PLJACKA, PLJACKA i opet PLJACKA. Unistena privreda, kriminalna privatizacija, to im narod ne uzima za zlo, glasa za njih, a ovo dodje kao slag na tortu.
Ovo moramo zaustaviti odmah inace kad krene lavina uskladjivanja plata ode sve u mp3! Jedino rjesenje je fiksno vezanje plata drzavnih sluzbenika za prosjecne ili najnize plate ili penzije.
Bojim se da je prekasno, sansa je bila 1. oktobra 2006. godine... SDP je obecavao smanjenje javne potrosnje 15 posto, ali ljepse je zvucalo Haretovo "ukidanje RS-a". Vec dvije godine dolaze krediti na naplatu, a jos dvije godine ce dolaziti. Oktobar 2010. godine je naredna sansa za popravni...
in33sa
Posts: 2325
Joined: 27/10/2006 11:35

#24 Re: Novo povecanje plata poslanicima drzavnog parlamenta

Post by in33sa »

homar wrote:Mjesecima se raspravlja da li će se penzionerima povećati penzije 2-3 KM i od toga nema ništa, a oni odjednom povećaju svoje plate za 3.500 KM (100%), pa gdje je tu moral, jel oni stvarno misle da je narod toliko blesav da ga vuku za nos.

Zato nas zabavljaju sa Rašom i Dodikom, a oni hapaju li hapaju. I neka birali smo ih.
Tacno, njima je sad Hromi Daba dosao kao kec na desetku, narod ce onanirati na hapsenje a oni ce sebi poduplat plate.

Nemaju oni morala... ali meni je najsmjesnije sto u ovoj drzavi postoji nekoliko stotina hiljada ljudi koji zapravo vjeruju politicarima kad ovi dijele predizborna obecanja. Tragican podatak!
b@tto
Posts: 938
Joined: 14/01/2008 09:28

#25 Re: Novo povecanje plata poslanicima drzavnog parlamenta

Post by b@tto »

homar wrote:Mjesecima se raspravlja da li će se penzionerima povećati penzije 2-3 KM i od toga nema ništa, a oni odjednom povećaju svoje plate za 3.500 KM (100%), pa gdje je tu moral, jel oni stvarno misle da je narod toliko blesav da ga vuku za nos.

Zato nas zabavljaju sa Rašom i Dodikom, a oni hapaju li hapaju. I neka birali smo ih.
tačno.
Post Reply