Poskupljenja

Rasprave na razne teme... Ako ne znate gdje poslati poruku, pošaljite je ovdje.

Moderators: Benq, O'zone

User avatar
kunja
Posts: 122
Joined: 08/04/2011 15:11
Location: Neđe

#51 Re: Poskupljenja

Post by kunja »

roki wrote:Cijena NES kafe od 50gr u Interexu je 3.50KM, a u Konzumu 3.70KM.Medutim Išleri kekis u Konzumu košta 1.40 a u Interexu 1.55KM.Konzum cijene mijenja na dnevnoj osnovi što mi se nimalo ne sviđa.Odnosno,proizvodima koji se dobro prodaju digne cijenu i drži je sve dok se ne približi istek roka trajanja i onda opucaju akcije.

Neki dan kupim šumeće tablete u Konzumu i ne gledajući otvorim ih i popijem jednu.Čudan me okus natjera da pogledam rok trajanja kad ono Maj 2011. godine.Brže bolje se vratim i napadnem ih,odem zajedno sa prodavačicom do police kad tamo još hrpa otvorenih i šumećih tableta kojima je istekao rok.Gledam danas(nakon 10 dana) da su sklonili one sa isteknulim rokom ali poluotvorene nisu.
Ja sam skontala da, kada ideš u veću kupovinu, sve ti je u pet deka. Negdje je nešto jeftinije, nešto skuplje, pa ti na isto dođe. Ja najviše kupujem u Bingu jer imam jedan blizu zgrade i čini mi se da imaju dobre cijene. Znam da su im Pampers pelene povoljnije nego na drugim mjestima. Međutim, neki dan sam se pravo iznenadila kada sam vidjela da je Rio mare Sole koji je bio 3 KM poskupio na 3,70 ili 3,75 KM.
User avatar
Truba
Posts: 81782
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#52 Re: Poskupljenja

Post by Truba »

MAN-lion's coach wrote:U Konzumu je standard jedna cijena na artiklu,druga na kasi,i to duže vrijeme.Obično je skuplje na kasi nego na artiklu. :-)
žalosna im majka... čime se sve ne služe...
User avatar
Curve
Posts: 1800
Joined: 03/04/2011 01:18
Location: Waterloo, Ontario

#53 Re: Poskupljenja

Post by Curve »

sa 1,50 na 1,60 KM

Image
User avatar
grunt
Posts: 2067
Joined: 17/01/2008 23:41
Location: Ne budi med da te raznesu,ni otrov da se od tebe truju.
Contact:

#54 Re: Poskupljenja

Post by grunt »

posto dosta jedem tunjevinu onda je i cesto kupujem,tako da sam ponesto i upratio cijene
uglavnom uzimam ovu :
Image
nekada se mogla uzeti za 1,90 KM
sada je npr. u konzumu 3,10 :-) ,u amki je 2,90,a najjeftinije gdje sam nasao je bingo 2,40
ako neko zna gdje ima jeftinije neka javi :D

sjecate li se kada je nekada svaka cokolada bila oko marku,jedino su milka ili nestle bile marku i po do dvije
sada se za marku mozete samo lupati nogom u guzicu,osim sto su poskupile sada skoro svaka cokolada ima 80 gr,a ne kao nekada 100 gr :)
User avatar
kunja
Posts: 122
Joined: 08/04/2011 15:11
Location: Neđe

#55 Re: Poskupljenja

Post by kunja »

grunt wrote:posto dosta jedem tunjevinu onda je i cesto kupujem,tako da sam ponesto i upratio cijene
uglavnom uzimam ovu :
Image
nekada se mogla uzeti za 1,90 KM
sada je npr. u konzumu 3,10 :-) ,u amki je 2,90,a najjeftinije gdje sam nasao je bingo 2,40
ako neko zna gdje ima jeftinije neka javi :D

sjecate li se kada je nekada svaka cokolada bila oko marku,jedino su milka ili nestle bile marku i po do dvije
sada se za marku mozete samo lupati nogom u guzicu,osim sto su poskupile sada skoro svaka cokolada ima 80 gr,a ne kao nekada 100 gr :)
Sjećam, kako ne sjećam. Neki dan kupim Milku sa lješnjacima za 2 KM na akciji i sva sretna što je toliko jeftina.
User avatar
karanana
Posts: 47254
Joined: 26/02/2004 00:00

#56 Re: Poskupljenja

Post by karanana »

ona velka milka sa 300g pala na 250.

dajte ljudi ne poskupljuje sve, ima i snizenja. maloprije u konzumu akcija samsung tv, sa 679KM na akciji za 678KM.
nisam sliko, reko da ne bude problema, ali je to nesto tipa ovog:
Image

ovo rade cesto. recimo 3 kile deterdzenta snize za 5 feninga i slicno. kako ih nije sramota to stavljat.
kOmpir
Posts: 662
Joined: 11/11/2010 03:03

#57 Re: Poskupljenja

Post by kOmpir »

Danas u Konzumu snizili neke plastične zdjele, bile su oko 10-15 KM komad (!), a sad su 1-3 KM :lol: Za cenera sam se opremio samo tako :mrgreen: :run:

A to im se "pomija" po policama skoro 2 godine, pa su možda pred otpis, pa su spustili samo da prodaju...

Uglavnom, tamo samo kupujem flaširanu vodu jer mi je najbliže, za ostale stvari mi je i Mercator jeftiniji od njih.
User avatar
Entropio
Posts: 7808
Joined: 21/11/2010 21:49

#58 Re: Poskupljenja

Post by Entropio »

Curve wrote:sa 1,50 na 1,60 KM

Image
Gdje? Bilo bi dobro kad bismo svi navodili gdje je to poskupilo.

Ovaj isti Nestea u Robotu košta 1,40. Bar je koštao jučer kad sam ga kupio.
User avatar
karanana
Posts: 47254
Joined: 26/02/2004 00:00

#59 Re: Poskupljenja

Post by karanana »

promjene koje sam brzinski primjetio veceras u konzumu:
prolom voda sa 1,10 na 1,15
jami kolaci sa 2,15 na 2,25
User avatar
KiSSgirl
Posts: 518
Joined: 23/04/2011 04:05
Location: nema me

#60 Re: Poskupljenja

Post by KiSSgirl »

ma mercator najskuplji to je strasno :x
User avatar
terra_incognita
Posts: 1913
Joined: 08/10/2007 11:43
Location: Terra Incognita

#61 Re: Poskupljenja

Post by terra_incognita »

kOmpir wrote:Danas u Konzumu snizili neke plastične zdjele, bile su oko 10-15 KM komad (!), a sad su 1-3 KM :lol: Za cenera sam se opremio samo tako :mrgreen: :run:

A to im se "pomija" po policama skoro 2 godine, pa su možda pred otpis, pa su spustili samo da prodaju...

Uglavnom, tamo samo kupujem flaširanu vodu jer mi je najbliže, za ostale stvari mi je i Mercator jeftiniji od njih.
Koji Konzum ?
Nisam vidjela u ovom na Vojničkom.
User avatar
LieToMe
Posts: 1300
Joined: 21/02/2011 11:07
Location: ...tamo gdje je sve po mom...

#62 Re: Poskupljenja

Post by LieToMe »

Kupujem u merkatoru vec godinama, imam pika karticu, skupim bodove, utorkom imam 10% popusta... Imam konzum u blizini, kupovala i tamo i nisam bila nesto zadovoljna, kupovala i u interexu, isla i u bingo... i sve se nekako zavrsi tako da se vratim u merkator. Osoblje je ljubazno, uvijek mi kazu ako je nesto slucajno prenocilo (od gotovih jela), imaju stalno neke akcije (i to one isplative), uvijek je cisto, pregledno (mrzim rafe izmedju kojih se ne mogu mimoici dvije osobe), do sad nisam kupila nista pokvareno... eee i da, ne radim u merkatoru da se zna :lol: samo sam zadovoljan kupac :D
Sto se tice cijena sve manje-vise dodje na isto (izuzev bas nekih velikih akcija) ali ja kad dajem svoje pare hocu bar da dobijem i normalan tretman na kasi, da me uljudno pozdrave i da mi se nasmjese a ne da se osjecam ko gradjanin 5tog reda.
zonbirile
Posts: 11870
Joined: 09/10/2008 12:06

#63 Re: Poskupljenja

Post by zonbirile »

LieToMe wrote:Kupujem u merkatoru vec godinama, imam pika karticu, skupim bodove, utorkom imam 10% popusta... Imam konzum u blizini, kupovala i tamo i nisam bila nesto zadovoljna, kupovala i u interexu, isla i u bingo... i sve se nekako zavrsi tako da se vratim u merkator. Osoblje je ljubazno, uvijek mi kazu ako je nesto slucajno prenocilo (od gotovih jela), imaju stalno neke akcije (i to one isplative), uvijek je cisto, pregledno (mrzim rafe izmedju kojih se ne mogu mimoici dvije osobe), do sad nisam kupila nista pokvareno... eee i da, ne radim u merkatoru da se zna :lol: samo sam zadovoljan kupac :D
Sto se tice cijena sve manje-vise dodje na isto (izuzev bas nekih velikih akcija) ali ja kad dajem svoje pare hocu bar da dobijem i normalan tretman na kasi, da me uljudno pozdrave i da mi se nasmjese a ne da se osjecam ko gradjanin 5tog reda.
------------------------
Merkator ima lopovluk sa akcijom i 1o% popusta,elem sve ti isto,jer na akciju ne ide popust.Tuš jedini snizi za ozbiljno i to 50% i po isteku akcije, stvarno artikli koštaju duplo.
User avatar
vozač
Posts: 1731
Joined: 19/02/2010 11:46

#64 Re: Poskupljenja

Post by vozač »

kunja wrote:
grunt wrote:posto dosta jedem tunjevinu onda je i cesto kupujem,tako da sam ponesto i upratio cijene
uglavnom uzimam ovu :
Image
nekada se mogla uzeti za 1,90 KM
sada je npr. u konzumu 3,10 :-) ,u amki je 2,90,a najjeftinije gdje sam nasao je bingo 2,40
ako neko zna gdje ima jeftinije neka javi :D

sjecate li se kada je nekada svaka cokolada bila oko marku,jedino su milka ili nestle bile marku i po do dvije
sada se za marku mozete samo lupati nogom u guzicu,osim sto su poskupile sada skoro svaka cokolada ima 80 gr,a ne kao nekada 100 gr :)
Sjećam, kako ne sjećam. Neki dan kupim Milku sa lješnjacima za 2 KM na akciji i sva sretna što je toliko jeftina.
ne znam za ovo, ali ja recimo uzimam rio mare u merkatoru i redovno nalazim 3+1 za 7,90, kad poredim sa drugim gramažama ova opcija je najisplativija, konzerva bobu manje od 2 KM
inače je sve otišlo u PM, ispada da je bilo rentabilnije kupiti 100 kg šećera prije par godina, pa ga polako trošiti, nego oročiti pare u banku ... bolje prođeš
User avatar
grunt
Posts: 2067
Joined: 17/01/2008 23:41
Location: Ne budi med da te raznesu,ni otrov da se od tebe truju.
Contact:

#65 Re: Poskupljenja

Post by grunt »

vozač wrote: ne znam za ovo, ali ja recimo uzimam rio mare u merkatoru i redovno nalazim 3+1 za 7,90, kad poredim sa drugim gramažama ova opcija je najisplativija, konzerva bobu manje od 2 KM
inače je sve otišlo u PM, ispada da je bilo rentabilnije kupiti 100 kg šećera prije par godina, pa ga polako trošiti, nego oročiti pare u banku ... bolje prođeš
zar nije ta rio mare od 80 gr,ova evina tunjevina je 160 gr
User avatar
vozač
Posts: 1731
Joined: 19/02/2010 11:46

#66 Re: Poskupljenja

Post by vozač »

grunt wrote:
vozač wrote: ne znam za ovo, ali ja recimo uzimam rio mare u merkatoru i redovno nalazim 3+1 za 7,90, kad poredim sa drugim gramažama ova opcija je najisplativija, konzerva bobu manje od 2 KM
inače je sve otišlo u PM, ispada da je bilo rentabilnije kupiti 100 kg šećera prije par godina, pa ga polako trošiti, nego oročiti pare u banku ... bolje prođeš
zar nije ta rio mare od 80 gr,ova evina tunjevina je 160 gr
ko voli nije mu skupo, isto ko i barilla, može pričati ko šta hoće kod barille nema fule, sve ostale robne marke pitanje je na šta ćeš naletiti
ovo je dakle ko voli rio mare, opcija 3+1 u merkatoru je najisplativija, a eva ide sa povrćem, u paradjz sosu ili ona legendarna u običnom ulju, kad hukneš poslije nje isto superhik 8-)
User avatar
ExNihilo
Posts: 17073
Joined: 23/01/2008 07:05
Location: In the sheltering shade of the forest

#67 Re: Poskupljenja

Post by ExNihilo »

karanana wrote:promjene koje sam brzinski primjetio veceras u konzumu:
prolom voda sa 1,10 na 1,15
jami kolaci sa 2,15 na 2,25
danas prolom 1,25 :lol:
User avatar
kunja
Posts: 122
Joined: 08/04/2011 15:11
Location: Neđe

#68 Re: Poskupljenja

Post by kunja »

Ellinor wrote:
karanana wrote:promjene koje sam brzinski primjetio veceras u konzumu:
prolom voda sa 1,10 na 1,15
jami kolaci sa 2,15 na 2,25
danas prolom 1,25 :lol:
sutra 1,35 KM haha
User avatar
otherside
Posts: 4917
Joined: 30/10/2004 00:32
Location: sarajevo

#69 Re: Poskupljenja

Post by otherside »

vozač wrote: ko voli nije mu skupo, isto ko i barilla, može pričati ko šta hoće kod barille nema fule, sve ostale robne marke pitanje je na šta ćeš naletiti
ima bolja - jamie oliver :wink:
User avatar
chuchumbamayumbe
Posts: 11046
Joined: 20/10/2006 22:02

#70 Re: Poskupljenja

Post by chuchumbamayumbe »

Kome nije daleko, na Plandištu kod crkve ima onaj market, neka je DP šema, uglavnom je sve jeftinije, osjetno!
Plaćanje samo kešom, ništa plastika.
User avatar
terra_incognita
Posts: 1913
Joined: 08/10/2007 11:43
Location: Terra Incognita

#71 Re: Poskupljenja

Post by terra_incognita »

gdje ono bi plandište ?
zonbirile
Posts: 11870
Joined: 09/10/2008 12:06

#72 Re: Poskupljenja

Post by zonbirile »

terra_incognita wrote:gdje ono bi plandište ?
---------------------------------------------
prođeš rimski most,prema crkvi
User avatar
karanana
Posts: 47254
Joined: 26/02/2004 00:00

#73 Re: Poskupljenja

Post by karanana »

omegol ulje u merkatoru 3,85. zadnji put kad sam uzimo prije neki mjesec bilo je 3,30
User avatar
sladak_ko_med
Posts: 1235
Joined: 28/08/2011 14:42
Location: klub lakih muškaraca

#74 Re: Poskupljenja

Post by sladak_ko_med »

karanana wrote:omegol ulje u merkatoru 3,85. zadnji put kad sam uzimo prije neki mjesec bilo je 3,30
pa i nije puno
shambho
Posts: 989
Joined: 30/04/2009 23:18

#75 Re: Poskupljenja

Post by shambho »

sladak_ko_med wrote:
karanana wrote:omegol ulje u merkatoru 3,85. zadnji put kad sam uzimo prije neki mjesec bilo je 3,30
pa i nije puno
Aha. Samo 0,55 za mjesec dana. :smiley koji se fata za glavu:
Post Reply