Posao u Švedskoj

Vijesti sa cijele zemaljske kugle o dešavanjima u bh. dijaspori, zanimljivosti o drugim državama i slično.

Moderator: Bloo

murga112
Posts: 147
Joined: 14/12/2011 22:10

#1 Posao u Švedskoj

Post by murga112 »

zanima me jel neko iz Bosne uspio otici i ostati u Svedskoj, dakle zaposliti se, a da nije u pitanju zenidba/udaja,,,nedavno sam zavrsio fax(visoka zdravstvena skola)al spremam sam raditi bilo koji posao,ionako sam radio sve i svasta,,, i Svedska se cini kao idealna zemlja,,,jel neko pokusao otici, uspio ostati,,,jel ima na forumu neko nas ko je u Svedskoj pa da je spreman pomoci nekim savjetom ili slicno,,,

Hvala

PS ne radi se ovdje o tome da zelim otici negdje i zaraditi neke pare i onda doci kuci i glavni u selu,,,ipak je tamo zivot ono sto zivot treba da bude,,




ALOOO LJUDI IDEMO PREDALEKOOOO,,,,ZNAM DA SVI IMAJU NAMJERU POMOCI AL STVARNO ME ZANIMA SVEDSKA,,O NJEMACKOJ I AUSTRIJI IMA MALI MILION TEMA NA MALI MILION FORUMA,,,
Last edited by murga112 on 19/12/2011 23:31, edited 2 times in total.
User avatar
fidoremilienko
Posts: 9568
Joined: 17/08/2010 10:34
Location: You are here!

#2 Re: Posao u Švedskoj

Post by fidoremilienko »

Šta si završio?
murga112
Posts: 147
Joined: 14/12/2011 22:10

#3 Re: Posao u Švedskoj

Post by murga112 »

fidoremilienko wrote:Šta si završio?
srednja medicinska skola i visoka zdravstvena skola/zdravstveni fakultet (u razlicitim krajevima razlicit je naziv) uglavnom imam diplomu bachelor zdravstva
User avatar
fidoremilienko
Posts: 9568
Joined: 17/08/2010 10:34
Location: You are here!

#4 Re: Posao u Švedskoj

Post by fidoremilienko »

murga112 wrote:
fidoremilienko wrote:Šta si završio?
srednja medicinska skola i visoka zdravstvena skola/zdravstveni fakultet (u razlicitim krajevima razlicit je naziv) uglavnom imam diplomu bachelor zdravstva
Bolja ti je Njemačka onda :) Ne znam kakva je potražnja za tim kadrovima u SWE. Ima jedan forumaš koji je gore, kompetentniji je ;) muha_sa javi seeeeeee :D
murga112
Posts: 147
Joined: 14/12/2011 22:10

#5 Re: Posao u Švedskoj

Post by murga112 »

fidoremilienko wrote:
murga112 wrote:
fidoremilienko wrote:Šta si završio?
srednja medicinska skola i visoka zdravstvena skola/zdravstveni fakultet (u razlicitim krajevima razlicit je naziv) uglavnom imam diplomu bachelor zdravstva
Bolja ti je Njemačka onda :) Ne znam kakva je potražnja za tim kadrovima u SWE. Ima jedan forumaš koji je gore, kompetentniji je ;) muha_sa javi seeeeeee :D

hvala za savjet,,njemacka me muci iz jednog razloga,,,ich habe eine grosse problem mit deutschland, meine deutsch ist sehr schlecht :))

neki svabo ce skontati da nemam talenta za njemacki
User avatar
ChataDodajStaHoces
Posts: 1088
Joined: 27/01/2009 19:05

#6 Re: Posao u Švedskoj

Post by ChataDodajStaHoces »

Muhaaa javi nam se :) I mene ovo interesuje, gdje se prijaviti, pogledati koje su struke trazene. Zavrsio sam BSc iz Computer Science, trenutno zavrsavam MSc iz Information Management. Obje diplome imam izvan BiH (EU). Moze li malo više informacija :)
User avatar
mrtva kokoš
Posts: 12219
Joined: 13/01/2009 19:46
Location: komuna

#7 Re: Posao u Švedskoj

Post by mrtva kokoš »

muha ce vam to sve srediti ako mu prije kakve utakmice obezebjedite link, samo da klikne i nista vise :D :lol:
User avatar
fidoremilienko
Posts: 9568
Joined: 17/08/2010 10:34
Location: You are here!

#8 Re: Posao u Švedskoj

Post by fidoremilienko »

Chata87 wrote:Muhaaa javi nam se :) I mene ovo interesuje, gdje se prijaviti, pogledati koje su struke trazene. Zavrsio sam BSc iz Computer Science, trenutno zavrsavam MSc iz Information Management. Obje diplome imam izvan BiH (EU). Moze li malo više informacija :)
Jel to programiranje ili??
User avatar
ChataDodajStaHoces
Posts: 1088
Joined: 27/01/2009 19:05

#9 Re: Posao u Švedskoj

Post by ChataDodajStaHoces »

fidoremilienko wrote:
Chata87 wrote:Muhaaa javi nam se :) I mene ovo interesuje, gdje se prijaviti, pogledati koje su struke trazene. Zavrsio sam BSc iz Computer Science, trenutno zavrsavam MSc iz Information Management. Obje diplome imam izvan BiH (EU). Moze li malo više informacija :)
Jel to programiranje ili??
Znam ali nisam ljubitelj, i ovim MScom sam otisao daleko od programiranja... Vise nesto sto bi spalo u kategoriju IT/biznis razvoj, koristi ITa itd itd spona ekonomije i ITa
User avatar
fidoremilienko
Posts: 9568
Joined: 17/08/2010 10:34
Location: You are here!

#10 Re: Posao u Švedskoj

Post by fidoremilienko »

Chata87 wrote:
fidoremilienko wrote:
Chata87 wrote:Muhaaa javi nam se :) I mene ovo interesuje, gdje se prijaviti, pogledati koje su struke trazene. Zavrsio sam BSc iz Computer Science, trenutno zavrsavam MSc iz Information Management. Obje diplome imam izvan BiH (EU). Moze li malo više informacija :)
Jel to programiranje ili??
Znam ali nisam ljubitelj, i ovim MScom sam otisao daleko od programiranja... Vise nesto sto bi spalo u kategoriju IT/biznis razvoj, koristi ITa itd itd spona ekonomije i ITa
Ako su ti diplome van BiH, onda tim bolje :)
User avatar
amrica
Posts: 7110
Joined: 26/01/2007 17:58

#11 Re: Posao u Švedskoj

Post by amrica »

muha ne zivi u sveCkoj, tamo mu zive djeca i unucad :-D

ne znam detalje za sveCku, ali skontaj, ako ne znas jezik, ne mozes raditi sa ljudima :D ako si taraba za njemacki, sveCki je jos tezi.

kompjuterasi jos i mogu naci posao (i ostali inzenjeri) sa engleskim, ali medicinari njet.
User avatar
ChataDodajStaHoces
Posts: 1088
Joined: 27/01/2009 19:05

#12 Re: Posao u Švedskoj

Post by ChataDodajStaHoces »

fidoremilienko wrote:Ako su ti diplome van BiH, onda tim bolje :)
UK prva, CZ druga :) zato se i raspitujem :)
User avatar
fidoremilienko
Posts: 9568
Joined: 17/08/2010 10:34
Location: You are here!

#13 Re: Posao u Švedskoj

Post by fidoremilienko »

Chata87 wrote:
fidoremilienko wrote:Ako su ti diplome van BiH, onda tim bolje :)
UK prva, CZ druga :) zato se i raspitujem :)
Dobar si ti :)
User avatar
fidoremilienko
Posts: 9568
Joined: 17/08/2010 10:34
Location: You are here!

#14 Re: Posao u Švedskoj

Post by fidoremilienko »

amrica wrote:muha ne zivi u sveCkoj, tamo mu zive djeca i unucad :-D

ne znam detalje za sveCku, ali skontaj, ako ne znas jezik, ne mozes raditi sa ljudima :D ako si taraba za njemacki, sveCki je jos tezi.

kompjuterasi jos i mogu naci posao (i ostali inzenjeri) sa engleskim, ali medicinari njet.
Ne mora to da znači. MOžda će mu švedski više odgovarati, odnosno lakše će ga naučiti. Uostalom, sve je to individualno :wink:
User avatar
muha_sa
Posts: 128486
Joined: 12/11/2004 23:33
Location: rajvosa

#15 Re: Posao u Švedskoj

Post by muha_sa »

evo Muhe ko za Muhu pita :lol:
-moja kcerka tamo živi i zdravstveni je radnik--Muha zna da su im potrebni stomatolozi al je dugacak put do zaposlenja :-) mislim na ljude s naših prostora.
-prvo i osnovno trebaš imat boravak tamo-legalan boravak--onda nostrificiranje diplome (jel se tako kaže :?: :lol: )
-naravno-sve uz uslov da znaš ŠveCki.
-zašto je teško s naših prostora :?:
-nismo u EU i radije primaju poljake neg da se zajebaju s našim i da se zajebaju oko papirologije i dokazivanja da nisu mogli u EU nac osobu s tim zanimanjem :-)
-što se standarda i bogacenja tice :-) na to zaboravi :lol: što ti daju to ti i uzmu :lol: eh sad--što iz kuce više cipela ujutro krene na poso tim bolje :D jedno za režije i ostalo a drugo za ono :D

-sad kako otic i nastanit se tamo u tu vukojebinu ( pardon na izrazu al ja govorim u moje ime i tako to zovem)--jedino i najsigurnije je ženidba ili udaja za nekog ko ima regularne papire--mada su i tu sad velike provjere :-) šta ti draga/gi-doruckuje--koje cvijece voli--koje su mu navike.......................... :lol: sijaset glupih ( za naš pojam ) pitanja.
-eto, toliko Muha zna :D
cucamonga
Posts: 529
Joined: 29/06/2011 09:30

#16 Re: Posao u Švedskoj

Post by cucamonga »

Muha zna :lol:
User avatar
muha_sa
Posts: 128486
Joined: 12/11/2004 23:33
Location: rajvosa

#17 Re: Posao u Švedskoj

Post by muha_sa »

cucamonga wrote:Muha zna :lol:
jakako :lol:
jer sam išo na kurs ŠveCkog :lol:
Image
murga112
Posts: 147
Joined: 14/12/2011 22:10

#18 Re: Posao u Švedskoj

Post by murga112 »

amrica wrote:muha ne zivi u sveCkoj, tamo mu zive djeca i unucad :-D

ne znam detalje za sveCku, ali skontaj, ako ne znas jezik, ne mozes raditi sa ljudima :D ako si taraba za njemacki, sveCki je jos tezi.

kompjuterasi jos i mogu naci posao (i ostali inzenjeri) sa engleskim, ali medicinari njet.


ma da, zdravstveni radnici su deficitarna radna snaga, a kopjuterasa ima pun i oni ce lakse naci posao,,,logicno nema sta...
Last edited by murga112 on 18/01/2012 21:10, edited 1 time in total.
murga112
Posts: 147
Joined: 14/12/2011 22:10

#19 Re: Posao u Švedskoj

Post by murga112 »

muha_sa wrote:evo Muhe ko za Muhu pita :lol:
-moja kcerka tamo živi i zdravstveni je radnik--Muha zna da su im potrebni stomatolozi al je dugacak put do zaposlenja :-) mislim na ljude s naših prostora.
-prvo i osnovno trebaš imat boravak tamo-legalan boravak--onda nostrificiranje diplome (jel se tako kaže :?: :lol: )
-naravno-sve uz uslov da znaš ŠveCki.
-zašto je teško s naših prostora :?:
-nismo u EU i radije primaju poljake neg da se zajebaju s našim i da se zajebaju oko papirologije i dokazivanja da nisu mogli u EU nac osobu s tim zanimanjem :-)
-što se standarda i bogacenja tice :-) na to zaboravi :lol: što ti daju to ti i uzmu :lol: eh sad--što iz kuce više cipela ujutro krene na poso tim bolje :D jedno za režije i ostalo a drugo za ono :D

-sad kako otic i nastanit se tamo u tu vukojebinu ( pardon na izrazu al ja govorim u moje ime i tako to zovem)--jedino i najsigurnije je ženidba ili udaja za nekog ko ima regularne papire--mada su i tu sad velike provjere :-) šta ti draga/gi-doruckuje--koje cvijece voli--koje su mu navike.......................... :lol: sijaset glupih ( za naš pojam ) pitanja.
-eto, toliko Muha zna :D

e Muha al se ti naprica, znas o svedskoj koliko i ja o zimbabveu,,bil ti se kcerka udala??
Gray
Posts: 4008
Joined: 14/06/2005 02:47

#20 Re: Posao u Švedskoj

Post by Gray »

Švedska vukojebina... jašta je, ne dirajte mi Švedsku, ne dam na nju :D
User avatar
muha_sa
Posts: 128486
Joined: 12/11/2004 23:33
Location: rajvosa

#21 Re: Posao u Švedskoj

Post by muha_sa »

murga112 wrote:

e Muha al se ti naprica, znas o svedskoj koliko i ja o zimbabveu,,bil ti se kcerka udala??
udata-zakasnio si :-)
evo ova Agneta--useljiva odmah--cisti papiri pa bujrum :D

Image
User avatar
muha_sa
Posts: 128486
Joined: 12/11/2004 23:33
Location: rajvosa

#22 Re: Posao u Švedskoj

Post by muha_sa »

Gray wrote:Švedska vukojebina... jašta je, ne dirajte mi Švedsku, ne dam na nju :D
-pametno :lol:
suncandan
Posts: 356
Joined: 16/02/2008 14:44
Location: Mostar - Sarajevo

#23 Re: Posao u Švedskoj

Post by suncandan »

murga, kada su se svakakve budale snasle svuda po svijetu samo pici.....
sto se tice drustvenih nauka :( psihologija, socijalni rad, pedagogija, sociologija ).... kako to hoda.......
Trebam te
Posts: 2006
Joined: 26/10/2010 13:53

#24 Re: Posao u Švedskoj

Post by Trebam te »

Chata87 wrote:
fidoremilienko wrote:Ako su ti diplome van BiH, onda tim bolje :)
UK prva, CZ druga :) zato se i raspitujem :)
Sto ode iz UK? Mora da si studiro u nekom selu :-)
User avatar
ChataDodajStaHoces
Posts: 1088
Joined: 27/01/2009 19:05

#25 Re: Posao u Švedskoj

Post by ChataDodajStaHoces »

Trebam te wrote:Sto ode iz UK? Mora da si studiro u nekom selu :-)
Ma studirao u Sarajevu, SSST :) A ima saradnju sa univerzitetom u UK, tako da sam dobio duplu diplomu :roll:
Post Reply