Posao u školi

Naučna otkrića, edukacija, školstvo, univerziteti, fakulteti...
Post Reply
SlavenXXY
Posts: 12
Joined: 30/01/2011 23:45

#1 Posao u školi

Post by SlavenXXY »

Interesuje me da li je stvarno toliko teško dobiti posao u nekoj osnovnoj ili srednjoj školi?
Uskoro završavam fakultet (PMF-Biologija) i pored ovog interesuje me koliko često se otvara konkurs za pripravnice/ke od zavoda za zapošljavanje?
User avatar
Bosanski_kralj
Posts: 9222
Joined: 31/03/2007 00:07

#2 Re: Posao u školi

Post by Bosanski_kralj »

Ne sekiraj se, znaš kako je u ovoj državi, sve pršti od konkursa. :oops:
SlavenXXY
Posts: 12
Joined: 30/01/2011 23:45

#3 Re: Posao u školi

Post by SlavenXXY »

Meni su rekli da kao zavod za zapošljavanje posebno otvara konkurs za pripravnike/ce jer pripravnike/ce ne plaća škola, odnosno plaća ali uzima pare od Općine za tih godinu dana, a ti konkursi koji se objavljuju u augustu su obični i pri zapošljavanju se najviše boduje prethodni radni staž, gdje ne prolazi niko ko je tek završio fakultet jer nema ni tih godinu dana pripravničkog radnog staža.
arnelau
Posts: 126
Joined: 15/08/2009 16:32

#4 Re: Posao u školi

Post by arnelau »

E ovako, ja sam socijalni radnik po zanimanju i radila sam pripravnički u obrazovnoj ustanovi. Konkursi ti izlaze obično oko NOVE GODINE(kantonalni) a federalni izlaze juni - juli. Kad izadje jedan takav konkurs skola konkurise da joj treba pripranik i oni odobravaju skoli, a skola uposljava pripravnika za kojeg se odluci. Zato sam ja da bi povecala svoju sansu (jer nemam stelu) prvo pocela volontirati 3 mjesca dok nije izasao konkurs u skoli da bih se dokazala i onda su oni za mene konkurisali.
SlavenXXY
Posts: 12
Joined: 30/01/2011 23:45

#5 Re: Posao u školi

Post by SlavenXXY »

arnelau wrote:E ovako, ja sam socijalni radnik po zanimanju i radila sam pripravnički u obrazovnoj ustanovi. Konkursi ti izlaze obično oko NOVE GODINE(kantonalni) a federalni izlaze juni - juli. Kad izadje jedan takav konkurs skola konkurise da joj treba pripranik i oni odobravaju skoli, a skola uposljava pripravnika za kojeg se odluci. Zato sam ja da bi povecala svoju sansu (jer nemam stelu) prvo pocela volontirati 3 mjesca dok nije izasao konkurs u skoli da bih se dokazala i onda su oni za mene konkurisali.
Hvala ti puno, ta informacija mi je trebala. :)
zelenashica
Posts: 14489
Joined: 19/08/2007 02:54

#6 Re: Posao u školi

Post by zelenashica »

Konkursi u osnovnim i srednjim školama izlaze pred kraj tekuće školske godine(nikad prije mjeseca juna radi izvještaja o tehnološkom višku i raspoređivanju istog).Obično od druge polovine 7.og do kraja 8.mjeseca.

Konkursi koji izlaze kako neko reče u toku godine,nakon početka školeske godine(govorim za branšu nastavnog kadra)su obično samo verifikacija već unaprijed primljenog kadra sa štelon na osnovu Ugovora o radu na max 60dana.Stoga u tom periodu ne očekuj ništa previše,samo sreću.

Ne znam za koje područje BiH te zanimaju radna mjesta,ali područje TK je prepuno i tehnološkog viška za nastavnike/profesore biologija i hemija.Konkursa ako i ima za taj posao su većinom neki manji fondovi časova.

ps.I naravno pazi gdje očekuješ konkurse.Za područja TK prošle školske godine su znali biti objavljivani od Mostarskog lista,Glasa srpske,...pa da ne nabrajam dalje.Znači u dnevnim novinama kojima uopšte nije pokriven teritorij TK.
User avatar
hassena
Posts: 234
Joined: 28/04/2010 14:39

#7 Re: Posao u školi

Post by hassena »

Moja kolegica je zavrsila biologiju, i sta, ceka da neko ode u penziju, jako je tesko doci do posla, jer je tu jedan ili dva nastavnika po skoli.
Pera Trta
Posts: 5420
Joined: 06/02/2009 00:20
Location: Zabela kod Požarevca,rodnog mesta predsednika,njegova je zadužbina i njegova verna slika.

#8 Re: Posao u školi

Post by Pera Trta »

hassena wrote:Moja kolegica je zavrsila biologiju, i sta, ceka da neko ode u penziju, jako je tesko doci do posla, jer je tu jedan ili dva nastavnika po skoli.
Zaključak: pazite šta upisujete. Koliko god nešto voljeli, razmotrite prije upisa kolika je vjerovatnoća da ćete se moći zaposliti, tj. kolika je potražnja za tim zanimanjem.
zelenashica
Posts: 14489
Joined: 19/08/2007 02:54

#9 Re: Posao u školi

Post by zelenashica »

Pera Trta wrote:
hassena wrote:Moja kolegica je zavrsila biologiju, i sta, ceka da neko ode u penziju, jako je tesko doci do posla, jer je tu jedan ili dva nastavnika po skoli.
Zaključak: pazite šta upisujete. Koliko god nešto voljeli, razmotrite prije upisa kolika je vjerovatnoća da ćete se moći zaposliti, tj. kolika je potražnja za tim zanimanjem.
NiSU KRIVI STUDENTI KRIVA JE POLITIKA UNIVERZITETA KOJI NE PRATE POTREBU TRŽIŠTA!

Ja sam diplomirala smjer koji je bio deficitaran u moje vrijeme,dok danas ih ima na stotine viška....helem sad smo samo jedni drugima konkurencija.
Sigurna sam da je trebalo zatvoriti pojedine odsjeke na određeno vrijeme i samim tim preusmjeriti buduće studente u smjeru potreba a ne u smjeru skupljanja staža na biroima za nezaposlene.
User avatar
Elzana
Posts: 355
Joined: 02/05/2009 18:49
Location: Sarajevo

#10 Re: Posao u školi

Post by Elzana »

NiSU KRIVI STUDENTI KRIVA JE POLITIKA UNIVERZITETA KOJI NE PRATE POTREBU TRŽIŠTA!
dijelimo slično mišljenje. :cry:
zelenashica
Posts: 14489
Joined: 19/08/2007 02:54

#11 Re: Posao u školi

Post by zelenashica »

Elzana wrote:
NiSU KRIVI STUDENTI KRIVA JE POLITIKA UNIVERZITETA KOJI NE PRATE POTREBU TRŽIŠTA!
dijelimo slično mišljenje. :cry:
Neka ima bar neko ko se djelimično slaže s mojim misljenjem.

Ja se sjećam da je na mojoj godini sudija odsjek upisalo samo 30 studenata(još je tada taj kadar bio deficitaran)i to samo redovni studij,a diplomiralo do današnjeg dana negdje oko 15 sutudenata.
Narednih godina su krenuli upisi po enormno visokim brojem studenata za određene odsjeke(30 redovnih,60vanrednih,60 za vlastite potrebe... :-) .)helem cilj je samo bio napuniti budžet univerziteta,a ne i školovati kadar koji bi u dogledno vrijeme imao posao.I da žalost bude veća njih 90% je i diplomiralo. :-)

Jednostavno uzmi novac od studenata a to da li će oni sutra imati priliku da odrade bar pripravnički staž nije tvoja briga.
Nažalost i sami studenti su "nasijedali"na upise takvih studija nadajući se,ali ostaje ona stara"u nadi je i magarac cr'ko!

Ove godine su na Tuzlanskom univerzitetu pokušali podići kriterije upisa,ali smo zato imali pridike raznih boračkih udruženja kako je to navodno atak na njihovu djecu,jer nisu ispunili obavezni fond bodova potrebih za upis. :-) Smiješno!
Ako se traži kvalitet ko ima pravo da koristi privilegije bez ispunjenih obaveznih normi za upis?!
OK je dati prednost brucošu sa istim brojem bodova na ime roditeljskih zasluga,ali davati prednost nekome samo zarad istorije roditelja je suludo i vodi ravno uništavanju kvaliteta akademske zajednice.

Podići kriterije je ono što je prvenstveno bitno,te napraviti strateški plan upisa na fakultete naspram potreba tržišta.
Nije za sve ni studiranje mora neko biti i čistač!Napraviti selekciju u startu naspram kvaliteta i biće posla za sve!
Zašto da ja kao poreski obveznik dajem novac u budžet koji će se koristiti za školovanje kadra koji nikome nije potreban?!(prvenstveno mislim na studije koji su potpuno ili djelimično finansirani iz budžeta)
User avatar
Bloo
Globalna šefica
Posts: 50441
Joined: 16/01/2008 23:03
Location: Korriban

#12 Re: Posao u školi

Post by Bloo »

zelenashica wrote:
Pera Trta wrote:
hassena wrote:Moja kolegica je zavrsila biologiju, i sta, ceka da neko ode u penziju, jako je tesko doci do posla, jer je tu jedan ili dva nastavnika po skoli.
Zaključak: pazite šta upisujete. Koliko god nešto voljeli, razmotrite prije upisa kolika je vjerovatnoća da ćete se moći zaposliti, tj. kolika je potražnja za tim zanimanjem.
NiSU KRIVI STUDENTI KRIVA JE POLITIKA UNIVERZITETA KOJI NE PRATE POTREBU TRŽIŠTA!

Ja sam diplomirala smjer koji je bio deficitaran u moje vrijeme,dok danas ih ima na stotine viška....helem sad smo samo jedni drugima konkurencija.
Sigurna sam da je trebalo zatvoriti pojedine odsjeke na određeno vrijeme i samim tim preusmjeriti buduće studente u smjeru potreba a ne u smjeru skupljanja staža na biroima za nezaposlene.

slažem se, međutim ovdje se i na univerzitete gleda kao da socijalne ustanove za zbrinjavanje mladih ljudi da ne budu na ulici

ja sam diplomirala anglistiku, pa na sreću mogu raditi i kao prevodilac,a ne samo u školi gdje je slična situacija...jednostavno hiperprodukcija "engleza", broj razrednih odjeljenja se ne povećava, djece je sve manje, a svake godine diplomira barem 40tak profesora engleskog (samo u sarajevu)...
User avatar
Bloo
Globalna šefica
Posts: 50441
Joined: 16/01/2008 23:03
Location: Korriban

#13 Re: Posao u školi

Post by Bloo »

zelenashica wrote: Ako se traži kvalitet ko ima pravo da koristi privilegije bez ispunjenih obaveznih normi za upis?!
OK je dati prednost brucošu sa istim brojem bodova na ime roditeljskih zasluga,ali davati prednost nekome samo zarad istorije roditelja je suludo i vodi ravno uništavanju kvaliteta akademske zajednice.


Podići kriterije je ono što je prvenstveno bitno,te napraviti strateški plan upisa na fakultete naspram potreba tržišta.
Nije za sve ni studiranje mora neko biti i čistač!Napraviti selekciju u startu naspram kvaliteta i biće posla za sve!
Zašto da ja kao poreski obveznik dajem novac u budžet koji će se koristiti za školovanje kadra koji nikome nije potreban?!(prvenstveno mislim na studije koji su potpuno ili djelimično finansirani iz budžeta)
Ono što meni nije jasno,(možda ću zvučati odvratno i sarajevocentrično), ali zašto neki učenik generacije iz tehničke škole od npr. Nemile, ima prednost nad nekim odlikašem (koji nije učenik generacije) iz npr. Sarajeva, Tuzle, Banja Luke...
da li postoji realna analiza kvalitete srednjoškolskog obrazovanja u manjim gradovima
komentar činim jer sam primjetila velike rupe u opštem znanju ljudi koji dolaze iz manjih gradova i sela...
Pera Trta
Posts: 5420
Joined: 06/02/2009 00:20
Location: Zabela kod Požarevca,rodnog mesta predsednika,njegova je zadužbina i njegova verna slika.

#14 Re: Posao u školi

Post by Pera Trta »

To ne mora da ima nikakve veze.
Kada sam ja završavao, svi koji smo u roku diplomirali (a i generalno ljudi koji su se u toku studija se isticali kao bolji studenti) nismo bili iz Sarajeva.
Ne generalizujem nikoga, samo kažem da to ne mora ništa da znači. Inače sam skeptičan spram ocjena i nagrada na našim srednjim školama i fakultetima. Isti sam stav imao i dok sam se sam školovao.
Eto, da ne idemo dalje u off, ima tema i o ovim stvarima.
zelenashica
Posts: 14489
Joined: 19/08/2007 02:54

#15 Re: Posao u školi

Post by zelenashica »

Bloo wrote:
zelenashica wrote: Ako se traži kvalitet ko ima pravo da koristi privilegije bez ispunjenih obaveznih normi za upis?!
OK je dati prednost brucošu sa istim brojem bodova na ime roditeljskih zasluga,ali davati prednost nekome samo zarad istorije roditelja je suludo i vodi ravno uništavanju kvaliteta akademske zajednice.


Podići kriterije je ono što je prvenstveno bitno,te napraviti strateški plan upisa na fakultete naspram potreba tržišta.
Nije za sve ni studiranje mora neko biti i čistač!Napraviti selekciju u startu naspram kvaliteta i biće posla za sve!
Zašto da ja kao poreski obveznik dajem novac u budžet koji će se koristiti za školovanje kadra koji nikome nije potreban?!(prvenstveno mislim na studije koji su potpuno ili djelimično finansirani iz budžeta)
Ono što meni nije jasno,(možda ću zvučati odvratno i sarajevocentrično), ali zašto neki učenik generacije iz tehničke škole od npr. Nemile, ima prednost nad nekim odlikašem (koji nije učenik generacije) iz npr. Sarajeva, Tuzle, Banja Luke...
da li postoji realna analiza kvalitete srednjoškolskog obrazovanja u manjim gradovima
komentar činim jer sam primjetila velike rupe u opštem znanju ljudi koji dolaze iz manjih gradova i sela...
Ne postoji analiza kvaliteta ni osnovnog ni srednjoškolskog obrazovanja.Mislim da veličina grada u kojem je smještena škola nema nikakve veze sa ocjenama i njihovim vjerodostojnostima.Sve je do kvaliteta nastavnog kadra.
Mislim da "rupe" u znanju imaju svi učenici,nema to nikakve veze sa mjestom iz kojeg dolaze.
Možda zvuči nekome smiješno ali meni nema nikakve veze da li radim u centralnoj školi u gradu ili u nekoj područnoj školi u nekom selu.Ja radim isto,kako znam i umijem,ne vode se svi nastavnici terminologijom:hajde de on je na selu šta njemu treba pričanje o pozorištu.....
User avatar
Bloo
Globalna šefica
Posts: 50441
Joined: 16/01/2008 23:03
Location: Korriban

#16 Re: Posao u školi

Post by Bloo »

zelenashica wrote:
Bloo wrote:
zelenashica wrote: Ako se traži kvalitet ko ima pravo da koristi privilegije bez ispunjenih obaveznih normi za upis?!
OK je dati prednost brucošu sa istim brojem bodova na ime roditeljskih zasluga,ali davati prednost nekome samo zarad istorije roditelja je suludo i vodi ravno uništavanju kvaliteta akademske zajednice.


Podići kriterije je ono što je prvenstveno bitno,te napraviti strateški plan upisa na fakultete naspram potreba tržišta.
Nije za sve ni studiranje mora neko biti i čistač!Napraviti selekciju u startu naspram kvaliteta i biće posla za sve!
Zašto da ja kao poreski obveznik dajem novac u budžet koji će se koristiti za školovanje kadra koji nikome nije potreban?!(prvenstveno mislim na studije koji su potpuno ili djelimično finansirani iz budžeta)
Ono što meni nije jasno,(možda ću zvučati odvratno i sarajevocentrično), ali zašto neki učenik generacije iz tehničke škole od npr. Nemile, ima prednost nad nekim odlikašem (koji nije učenik generacije) iz npr. Sarajeva, Tuzle, Banja Luke...
da li postoji realna analiza kvalitete srednjoškolskog obrazovanja u manjim gradovima
komentar činim jer sam primjetila velike rupe u opštem znanju ljudi koji dolaze iz manjih gradova i sela...
Ne postoji analiza kvaliteta ni osnovnog ni srednjoškolskog obrazovanja.Mislim da veličina grada u kojem je smještena škola nema nikakve veze sa ocjenama i njihovim vjerodostojnostima.Sve je do kvaliteta nastavnog kadra.
Mislim da "rupe" u znanju imaju svi učenici,nema to nikakve veze sa mjestom iz kojeg dolaze.
Možda zvuči nekome smiješno ali meni nema nikakve veze da li radim u centralnoj školi u gradu ili u nekoj područnoj školi u nekom selu.Ja radim isto,kako znam i umijem,ne vode se svi nastavnici terminologijom:hajde de on je na selu šta njemu treba pričanje o pozorištu.....
komentar ponukan iskustvom nakon rada u srednjoj školi :) nije bio namijenjen da bude neki hejterski
SlavenXXY
Posts: 12
Joined: 30/01/2011 23:45

#17 Re: Posao u školi

Post by SlavenXXY »

Da li postoji neko zakon po kojem se u Tuzli recimo konkursi MORAJU objaviti u Tuzlanskom Listu ili u Sarajevu u nekim sarajevskim dnevnim novinama?
User avatar
hassena
Posts: 234
Joined: 28/04/2010 14:39

#18 Re: Posao u školi

Post by hassena »

Vjerovatno je vezano zakonom, u Sa konkursi izlaze u Dnevnom avazu, Oslobodjenju, Sanu..a, kad hoce da ga skoro niko ne procita, onda u Sluzbenim novinama :x . Hocu reci, u novinama koje imaju velik tiraz u Sa, ili su proizvedene u Sa.
zelenashica
Posts: 14489
Joined: 19/08/2007 02:54

#19 Re: Posao u školi

Post by zelenashica »

SlavenXXY wrote:Da li postoji neko zakon po kojem se u Tuzli recimo konkursi MORAJU objaviti u Tuzlanskom Listu ili u Sarajevu u nekim sarajevskim dnevnim novinama?
Postoji odluka u kojoj se kaže da na području Tuzlanskog kantona mora biti distribucija novina u kojoj je objavljen konkurs na nivou minimalno 50 komada datog izdanja.Međutim te odluke se ne pridržavaju niti škole koje objavljuju konkurse niti se može postići išta korisno i samim prijavama i žalbama na adresu resornog ministarstva.
Ne postoji odluka da se isti konkurs mora objaviti u više od jednih dnevnih novina.Većinom objave konkursa se nalaze u dnevnim novinama"San","Tuzlanski list",a ostatak u "Glasu Srpske","Mostarskom listu" :-) .
Razlog jednostavan,radna mjesta u školama u kojima je moguće doći bez posla bez većih problema(u kojima se iole pridržavaju pravila i konkusne procedure)objavljuju u prve dvije navedene novine,a ona mjesta koja su nekome "namijenja"su u druga dva lista.
Naravno,dešavalo se i da se pola potreba za nastavnik kadrom jedne te iste škole objavi na dva pojedinačna konkursa( recimo mjesta koja nisu "rezervisana"u prva dva lista a mjesta "za podobne"u druga dva lista :roll: :-) ).
User avatar
ezelll
Posts: 42
Joined: 09/02/2011 18:56

#20 Re: Posao u školi

Post by ezelll »

Interesuje me da li je stvarno toliko teško dobiti posao u nekoj osnovnoj ili srednjoj školi?
Uskoro završavam fakultet (PMF-Biologija) i pored ovog interesuje me koliko često se otvara konkurs za pripravnice/ke od zavoda za zapošljavanje?
e kad smo kod tih škola reći ću ti moj slučaj:
Imam završen BTF (biotehnički fakultet) smjer prehrambena tehnologija.Izašao je konkurs za nastavnika hemije i bilogije 11 časova sedmmično reko aj da se prijavim reda radi..Priznajem nemam uslova nemam položi tu pedagošku grupu predmeta i pošaljem papire na raspisani konkurs.... I dobio sam odbijenicu nisam baš ni očekivao da ću proći,al kad sam vidio da su primili covjeka koji ima završen DIF fakultet za sport i predaje hemiju ja kad nisam :twisted:
on i hemija ko i krava i kozmetika.......
zelenashica
Posts: 14489
Joined: 19/08/2007 02:54

#21 Re: Posao u školi

Post by zelenashica »

ezelll wrote:
Interesuje me da li je stvarno toliko teško dobiti posao u nekoj osnovnoj ili srednjoj školi?
Uskoro završavam fakultet (PMF-Biologija) i pored ovog interesuje me koliko često se otvara konkurs za pripravnice/ke od zavoda za zapošljavanje?
e kad smo kod tih škola reći ću ti moj slučaj:
Imam završen BTF (biotehnički fakultet) smjer prehrambena tehnologija.Izašao je konkurs za nastavnika hemije i bilogije 11 časova sedmmično reko aj da se prijavim reda radi..Priznajem nemam uslova nemam položi tu pedagošku grupu predmeta i pošaljem papire na raspisani konkurs.... I dobio sam odbijenicu nisam baš ni očekivao da ću proći,al kad sam vidio da su primili covjeka koji ima završen DIF fakultet za sport i predaje hemiju ja kad nisam :twisted:
on i hemija ko i krava i kozmetika.......
Nista neobično...sličan slučaj je kad se za nastavu vjeronauke primi efendija sa završenom istorijom ili gografijom a odbije neko sa završenom Akademijom Islamskih nauka(uz naravno srednju školu medersa).
User avatar
ezelll
Posts: 42
Joined: 09/02/2011 18:56

#22 Re: Posao u školi

Post by ezelll »

zelenashica wrote:
ezelll wrote:
Interesuje me da li je stvarno toliko teško dobiti posao u nekoj osnovnoj ili srednjoj školi?
Uskoro završavam fakultet (PMF-Biologija) i pored ovog interesuje me koliko često se otvara konkurs za pripravnice/ke od zavoda za zapošljavanje?
e kad smo kod tih škola reći ću ti moj slučaj:
Imam završen BTF (biotehnički fakultet) smjer prehrambena tehnologija.Izašao je konkurs za nastavnika hemije i bilogije 11 časova sedmmično reko aj da se prijavim reda radi..Priznajem nemam uslova nemam položi tu pedagošku grupu predmeta i pošaljem papire na raspisani konkurs.... I dobio sam odbijenicu nisam baš ni očekivao da ću proći,al kad sam vidio da su primili covjeka koji ima završen DIF fakultet za sport i predaje hemiju ja kad nisam :twisted:
on i hemija ko i krava i kozmetika.......
Nista neobično...sličan slučaj je kad se za nastavu vjeronauke primi efendija sa završenom istorijom ili gografijom a odbije neko sa završenom Akademijom Islamskih nauka(uz naravno srednju školu medersa).
evo jos jedan isto dobar slucaj covjek zavrsio njemacki predaje hemiju i bilogiju.... :lol: :lol:
i kaze kad odes na faks sto to ne znas kako cu znati kad mi predavao covjek gdje ni gdje veze bar da je bio blizu profesije...
zelenashica
Posts: 14489
Joined: 19/08/2007 02:54

#23 Re: Posao u školi

Post by zelenashica »

ezelll wrote:
zelenashica wrote:
Nista neobično...sličan slučaj je kad se za nastavu vjeronauke primi efendija sa završenom istorijom ili gografijom a odbije neko sa završenom Akademijom Islamskih nauka(uz naravno srednju školu medersa).
evo jos jedan isto dobar slucaj covjek zavrsio njemacki predaje hemiju i bilogiju.... :lol: :lol:
i kaze kad odes na faks sto to ne znas kako cu znati kad mi predavao covjek gdje ni gdje veze bar da je bio blizu profesije...
Sve dok to pises nama po forumu a ne pišeš na žalbe,tužbe,prigovore tako će da bude.....vala na moje mjesto nek stisne pa primi nekog ko nema diplomu kao ja a o osobama sa manje staža i ne mislim,na njih odmah lupam tužbama.
User avatar
ezelll
Posts: 42
Joined: 09/02/2011 18:56

#24 Re: Posao u školi

Post by ezelll »

zelenashica wrote:
ezelll wrote:
zelenashica wrote:
Nista neobično...sličan slučaj je kad se za nastavu vjeronauke primi efendija sa završenom istorijom ili gografijom a odbije neko sa završenom Akademijom Islamskih nauka(uz naravno srednju školu medersa).
evo jos jedan isto dobar slucaj covjek zavrsio njemacki predaje hemiju i bilogiju.... :lol: :lol:
i kaze kad odes na faks sto to ne znas kako cu znati kad mi predavao covjek gdje ni gdje veze bar da je bio blizu profesije...
Sve dok to pises nama po forumu a ne pišeš na žalbe,tužbe,prigovore tako će da bude.....vala na moje mjesto nek stisne pa primi nekog ko nema diplomu kao ja a o osobama sa manje staža i ne mislim,na njih odmah lupam tužbama.
heheh neka samo dok polozim ovu pedagosku grupu predmeta sad za dva mjeseca...i kad tako se na konkurs prijave ti i produ ima da idem svim i svacim na njih nece tako lako dobit to mjesto al bez ove razlike nista...
zelenashica
Posts: 14489
Joined: 19/08/2007 02:54

#25 Re: Posao u školi

Post by zelenashica »

ezelll wrote:
zelenashica wrote:
ezelll wrote: evo jos jedan isto dobar slucaj covjek zavrsio njemacki predaje hemiju i bilogiju.... :lol: :lol:
i kaze kad odes na faks sto to ne znas kako cu znati kad mi predavao covjek gdje ni gdje veze bar da je bio blizu profesije...
Sve dok to pises nama po forumu a ne pišeš na žalbe,tužbe,prigovore tako će da bude.....vala na moje mjesto nek stisne pa primi nekog ko nema diplomu kao ja a o osobama sa manje staža i ne mislim,na njih odmah lupam tužbama.
heheh neka samo dok polozim ovu pedagosku grupu predmeta sad za dva mjeseca...i kad tako se na konkurs prijave ti i produ ima da idem svim i svacim na njih nece tako lako dobit to mjesto al bez ove razlike nista...
Sretno sa polaganjem! :thumbup:
A za pronalaženja posla moje želje za srećom ti i nisu od neke koristi. :sad:
Post Reply