Posao u reviziji(audit job)?

Ekonomija, biznis, dionice, posao, (ne)zaposlenost...

Moderator: anex

User avatar
arman1
Posts: 5330
Joined: 06/11/2006 12:06
Location: Na selu čuvam stoku. U gradu se čuvam od stoke.
Grijem se na: ljubav bližnjih svoj
Vozim: šta klepim
Horoskop: BOG
Contact:

#326 Re: Posao u reviziji(audit job)?

Post by arman1 »

Melanholik wrote:zvalo me iz KPMG, kaže: prijavili ste se prije dvije godine, pa eto možete doći sutra... :mrgreen: zna li ko šta je u pitanju, ako je neka praksa ili nešto slično da ne idem bezveze...
Slobodno idi. Ima tamo čiko zovu ga Pekmez, a nije Đem. Misli da je Bogom dan, a težak je ko batina. Ako upadneš fino plačaju.
User avatar
Melanholik
Posts: 583
Joined: 28/12/2011 16:43

#327 Re: Posao u reviziji(audit job)?

Post by Melanholik »

šta znači fino? da mi je saznati je li finije nego trenutno. :mrgreen:
User avatar
ranger
Posts: 2641
Joined: 14/04/2008 14:58
Location: Po sumama i gorama nase zemlje ponosne

#328 Re: Posao u reviziji(audit job)?

Post by ranger »

Melanholik wrote:šta znači fino? da mi je saznati je li finije nego trenutno. :mrgreen:
od poznanice poznanica je isto pozvana koliko ja shvatih radi se o praksi?
ako je praksa ona traje 6mj. ne znam kolko placaju al pretpostavljam oko 3-4 stoje.. imas one ispite da ispolazes i onda pocinje pravi posao.
plata pocetnicka je 1000+ ovisno kolko si na terenu.
mislim da se isplati mladim ljudima narocito pocetnicima (koje KPMG i preferira), radi se rudnicki al zato steknes znanje prvoklasno i poslije je lakse preci na drugi posao..
User avatar
Melanholik
Posts: 583
Joined: 28/12/2011 16:43

#329 Re: Posao u reviziji(audit job)?

Post by Melanholik »

dobra prilika za nezaposlene.
User avatar
Melanholik
Posts: 583
Joined: 28/12/2011 16:43

#330 Re: Posao u reviziji(audit job)?

Post by Melanholik »

na intervjuu neka preljubazna djevojka, pozitivno sam iznenađena.
kike-tike
Posts: 328
Joined: 30/01/2013 11:33

#331 Re: Posao u reviziji(audit job)?

Post by kike-tike »

ranger wrote:
Melanholik wrote:šta znači fino? da mi je saznati je li finije nego trenutno. :mrgreen:
od poznanice poznanica je isto pozvana koliko ja shvatih radi se o praksi?
ako je praksa ona traje 6mj. ne znam kolko placaju al pretpostavljam oko 3-4 stoje.. imas one ispite da ispolazes i onda pocinje pravi posao.
plata pocetnicka je 1000+ ovisno kolko si na terenu.
mislim da se isplati mladim ljudima narocito pocetnicima (koje KPMG i preferira), radi se rudnicki al zato steknes znanje prvoklasno i poslije je lakse preci na drugi posao..
Dobijes znanje ispunjavanja tabela i sl. gluposti. Rijetko ko tu nesto zna. Ali je dobra referenca. Mislim da nakon prakse ne ide posao, bude oglas za posao u 5.,6. mjesecu.
User avatar
Melanholik
Posts: 583
Joined: 28/12/2011 16:43

#332 Re: Posao u reviziji(audit job)?

Post by Melanholik »

ide li danas neko u KMPG na polaganje za Juniora?
User avatar
BLADE8
Posts: 85
Joined: 21/05/2010 03:13

#333 Re: Posao u reviziji(audit job)?

Post by BLADE8 »

Melanholik wrote:ide li danas neko u KMPG na polaganje za Juniora?
Nažalost ja sam propustio termin. Jesi ti bio, koja su pitanja bila?
User avatar
BLADE8
Posts: 85
Joined: 21/05/2010 03:13

#334 Re: Posao u reviziji(audit job)?

Post by BLADE8 »

BLADE8 wrote:
Melanholik wrote:ide li danas neko u KMPG na polaganje za Juniora?
Nažalost ja sam propustio termin. Jesi ti bila, koja su pitanja bila?
*bila (pardon)
User avatar
Melanholik
Posts: 583
Joined: 28/12/2011 16:43

#335 Re: Posao u reviziji(audit job)?

Post by Melanholik »

nisam mogla u petak, pa sam zamolila da odložimo za danas, prihvatili su.
Mezopotamija
Posts: 122
Joined: 21/10/2009 20:52

#336 Re: Posao u reviziji(audit job)?

Post by Mezopotamija »

Melanholik wrote:nisam mogla u petak, pa sam zamolila da odložimo za danas, prihvatili su.

Kako prodje?
User avatar
Melanholik
Posts: 583
Joined: 28/12/2011 16:43

#337 Re: Posao u reviziji(audit job)?

Post by Melanholik »

na testiranju super, sad čekam ili poziv ili odbijenicu. :mrgreen:
Mezopotamija
Posts: 122
Joined: 21/10/2009 20:52

#338 Re: Posao u reviziji(audit job)?

Post by Mezopotamija »

Melanholik wrote:na testiranju super, sad čekam ili poziv ili odbijenicu. :mrgreen:

haj pls malo bar uopsteno prenesi sta bude na tom testiranju? i sa srecom, da bude pozitivan ishod :D
User avatar
Melanholik
Posts: 583
Joined: 28/12/2011 16:43

#339 Re: Posao u reviziji(audit job)?

Post by Melanholik »

prvi i najduže se radi test poslovnog engleskog, po meni je poprilično jednostavan, neke stvari su čak jako banalne.
onda se radi business awareness, baš je takav ispit kako mu je i ime, od nekih osnovnih pojmova u ekonomiji do imena nekih ministara, direktora i predsjednika nadzornih odbora većih bh. firmi.
nakon toga se radi matematika, čini mi se 15 minuta da je rok, također jako jednostavno, mada su meni 3 zadatka (od 10) zadala poteškoće i nisam sigurna da su tačni.
i onda još 10 minuta za 2 eseja u vezi očekivanja na tom poslu i stava o prekovremenom radu. :D
jedan esej se piše na engleskom, a drugi na bosanskom, a svi ostali ispiti su na engleskom.

hvala, prije par godina sam položila ovaj ispit, ali su mi na razgovoru rekli da su mi male šanse jer nisam još uvijek bila diplomirala. nadam se da će sad biti drugačije. :cekam:
Mezopotamija
Posts: 122
Joined: 21/10/2009 20:52

#340 Re: Posao u reviziji(audit job)?

Post by Mezopotamija »

Melanholik wrote:prvi i najduže se radi test poslovnog engleskog, po meni je poprilično jednostavan, neke stvari su čak jako banalne.
onda se radi business awareness, baš je takav ispit kako mu je i ime, od nekih osnovnih pojmova u ekonomiji do imena nekih ministara, direktora i predsjednika nadzornih odbora većih bh. firmi.
nakon toga se radi matematika, čini mi se 15 minuta da je rok, također jako jednostavno, mada su meni 3 zadatka (od 10) zadala poteškoće i nisam sigurna da su tačni.
i onda još 10 minuta za 2 eseja u vezi očekivanja na tom poslu i stava o prekovremenom radu. :D
jedan esej se piše na engleskom, a drugi na bosanskom, a svi ostali ispiti su na engleskom.

hvala, prije par godina sam položila ovaj ispit, ali su mi na razgovoru rekli da su mi male šanse jer nisam još uvijek bila diplomirala. nadam se da će sad biti drugačije. :cekam:

hvala puno, i ja sam diplomirala 2011 na racunovdstvu i reviziji, bio mi je taj oglas primamljiv ali sam ipak odustala.. najvecim dijelom zbog engleskog, nije da ne znam ali nije bas ni fluent :-? :? i btw jesu li pojmovi iz rac i revizije na eng testu

moze li malo naznaka oko te matematike, kakvi su zadaci?
User avatar
Melanholik
Posts: 583
Joined: 28/12/2011 16:43

#341 Re: Posao u reviziji(audit job)?

Post by Melanholik »

nije bilo ništa iz računovodstva. zadaci iz matematike su neke osnovne stvari procentnog računa, logike i binoma. npr... ako je 40% y jednako 200% od 40% x, kakav je odnos x i y? ili tako nekako... ma lagani zadaci baš. i engleski je također lagan, za nekoga ko ima osnove gramatike i poslovnog engleskog ne bi trebalo biti problema.
Mezopotamija
Posts: 122
Joined: 21/10/2009 20:52

#342 Re: Posao u reviziji(audit job)?

Post by Mezopotamija »

Melanholik wrote:nije bilo ništa iz računovodstva. zadaci iz matematike su neke osnovne stvari procentnog računa, logike i binoma. npr... ako je 40% y jednako 200% od 40% x, kakav je odnos x i y? ili tako nekako... ma lagani zadaci baš. i engleski je također lagan, za nekoga ko ima osnove gramatike i poslovnog engleskog ne bi trebalo biti problema.

ima li kakvih novosti? obraduj nas :-D
User avatar
Melanholik
Posts: 583
Joined: 28/12/2011 16:43

#343 Re: Posao u reviziji(audit job)?

Post by Melanholik »

nema još uvijek ništa.
User avatar
insaneinthebrain
Posts: 20531
Joined: 12/08/2013 12:51

#344 Re: Posao u reviziji(audit job)?

Post by insaneinthebrain »

idemo li na testiranje kod E&Y :?
User avatar
Melanholik
Posts: 583
Joined: 28/12/2011 16:43

#345 Re: Posao u reviziji(audit job)?

Post by Melanholik »

gdje, šta, ima li konkursa?
User avatar
insaneinthebrain
Posts: 20531
Joined: 12/08/2013 12:51

#346 Re: Posao u reviziji(audit job)?

Post by insaneinthebrain »

bio od oktobra pa do kraja aprila. ja bio i zaboravio. traze pripravnika u reviziji. pa ima sad testiranje krajem maja. reko da nisu koga jos zvali
Mezopotamija
Posts: 122
Joined: 21/10/2009 20:52

#347 Re: Posao u reviziji(audit job)?

Post by Mezopotamija »

Komsija se prijavio za ovaj KPMG (junior), i evo sad cujem da je prosao.. ide na neku obuku u Zagreb :D
User avatar
Melanholik
Posts: 583
Joined: 28/12/2011 16:43

#348 Re: Posao u reviziji(audit job)?

Post by Melanholik »

a ja još uvijek čekam odgovor. :mrgreen:
VALTER90
Posts: 2
Joined: 05/06/2015 17:10

#349 Re: Posao u reviziji(audit job)?

Post by VALTER90 »

sta je sa ovim zadnjim konkurskom kpmg-a?
Ja jos uvijek nisam dobio nikakav odgovor, iako sam na testiranju bio 24.4., a cuo sam da odgovore u svakom slucaju ( telefonom ako si prosao, mail-om ako nisi ) .
I da, je li ih ko mozda kontaktirao? Je li ofirno da im posaljem mail i pitam sta je sa rezultatima ? :) da znam na cemu sam
User avatar
Edin H.
Posts: 46999
Joined: 08/10/2004 22:36
Location: Tirana

#350 Re: Posao u reviziji(audit job)?

Post by Edin H. »

Necu da budem revizor u Grasu :oops:
Post Reply