Posao u reviziji(audit job)?

Ekonomija, biznis, dionice, posao, (ne)zaposlenost...

Moderator: anex

Post Reply
Unicorn01
Posts: 3
Joined: 09/02/2014 20:54

#276 Re: Posao u reviziji(audit job)?

Post by Unicorn01 »

Ok, hvala ti.
Abbess
Posts: 2
Joined: 19/12/2013 00:11

#277 Re: Posao u reviziji(audit job)?

Post by Abbess »

Dobila sam mail od Ernst & Young, poziv na testiranje iduće sedmice. Nisam se prijavila na posao, nego me sigurno imaju u bazi od prethodnog puta :) Zna li itko koji je posao u pitanju? Hvala punooooo :-D
User avatar
BLADE8
Posts: 85
Joined: 21/05/2010 03:13

#278 Re: Posao u reviziji(audit job)?

Post by BLADE8 »

Abbess wrote:Dobila sam mail od Ernst & Young, poziv na testiranje iduće sedmice. Nisam se prijavila na posao, nego me sigurno imaju u bazi od prethodnog puta :) Zna li itko koji je posao u pitanju? Hvala punooooo :-D
Ista situacija, nisam ni ja siguran :D ali mislim da je praksa u pitanju. Nema ništa drugo da bude s obzirom na razna testiranja. Kad ti je termin?
dadaa1707
Posts: 3
Joined: 19/11/2013 14:21

#279 Re: Posao u reviziji(audit job)?

Post by dadaa1707 »

Abbess wrote:Dobila sam mail od Ernst & Young, poziv na testiranje iduće sedmice. Nisam se prijavila na posao, nego me sigurno imaju u bazi od prethodnog puta :) Zna li itko koji je posao u pitanju? Hvala punooooo :-D

Piše u mailu da je testiranje za posao, sumnjam da je praksa. Ja sam na njihovoj stranici pronašla oglas za posao Assurance Stuff je pisalo i poslala, tako da ne vjerujem da je praksa. Jesi bila prije na testiranju, koliko ima krugova testiranja, za koliko od prilike dobiješ poziv za intervju (normalno ako prođeš testove)??? Ja nisam nikad bila na testiranju, a baš bih voljela pokušati :) Hvala na odg! :-D
hzsa22
Posts: 973
Joined: 16/12/2011 18:25

#280 Re: Posao u reviziji(audit job)?

Post by hzsa22 »

dadaa1707 wrote:
Abbess wrote:Dobila sam mail od Ernst & Young, poziv na testiranje iduće sedmice. Nisam se prijavila na posao, nego me sigurno imaju u bazi od prethodnog puta :) Zna li itko koji je posao u pitanju? Hvala punooooo :-D

Piše u mailu da je testiranje za posao, sumnjam da je praksa. Ja sam na njihovoj stranici pronašla oglas za posao Assurance Stuff je pisalo i poslala, tako da ne vjerujem da je praksa. Jesi bila prije na testiranju, koliko ima krugova testiranja, za koliko od prilike dobiješ poziv za intervju (normalno ako prođeš testove)??? Ja nisam nikad bila na testiranju, a baš bih voljela pokušati :) Hvala na odg! :-D

1. Krug - testiranje (matematika, logika, engleski, pshiotest)
2. Intervju sa hr managerom
3. Intervju sa sa partnerom

Sve obicno bude rjeseno unutar par sedmica.
akicmenjo
Posts: 33
Joined: 11/10/2013 23:04

#281 Re: Posao u reviziji(audit job)?

Post by akicmenjo »

Da li su nekome javili rezultate testiranja u EY za intern in assurance?
Adi-g
Posts: 677
Joined: 26/02/2004 00:00

#282 Re: Posao u reviziji(audit job)?

Post by Adi-g »

Kad si bio na testiranju?
akicmenjo
Posts: 33
Joined: 11/10/2013 23:04

#283 Re: Posao u reviziji(audit job)?

Post by akicmenjo »

U utorak.Mada su rekli da ce svima javiti odmah sutra, neovisno o rezultatu.
chupa
Posts: 7
Joined: 11/07/2014 10:24

#284 Re: Posao u reviziji(audit job)?

Post by chupa »

Pozdrav ljudi,

Imala sam testiranje u E&Y prije dva dana, danas su mi javili da sam prosla dalje.
Interesuje me kako izgleda intervju sa njima i koliko krugova ima nakon testiranja?

Hvalaa
User avatar
arman1
Posts: 5325
Joined: 06/11/2006 12:06
Location: Na selu čuvam stoku. U gradu se čuvam od stoke.
Grijem se na: ljubav bližnjih svoj
Vozim: šta klepim
Horoskop: BOG
Contact:

#285 Re: Posao u reviziji(audit job)?

Post by arman1 »

chupa wrote:Pozdrav ljudi,

Imala sam testiranje u E&Y prije dva dana, danas su mi javili da sam prosla dalje.
Interesuje me kako izgleda intervju sa njima i koliko krugova ima nakon testiranja?

Hvalaa
9 krugova pakla, a onda skontaš da si se zeznula. Onaj ko u reviziju uđe, a da niej prošao računovodstvo je uvijek slaba karika.
free_spirit
Posts: 330
Joined: 13/06/2013 13:40

#286 Re: Posao u reviziji(audit job)?

Post by free_spirit »

chupa wrote:Pozdrav ljudi,

Imala sam testiranje u E&Y prije dva dana, danas su mi javili da sam prosla dalje.
Interesuje me kako izgleda intervju sa njima i koliko krugova ima nakon testiranja?

Hvalaa
Imas jos dva intervjua. Prvi je sa HR menadzerom pa ako to prodjes imas jos razgovor sa partnerom.
staradis
Posts: 1872
Joined: 03/04/2012 17:40

#287 Re: Posao u reviziji(audit job)?

Post by staradis »

iscitao sam temu, koliko vidim prvi intervju je samo tu da te upoznaju
staradis
Posts: 1872
Joined: 03/04/2012 17:40

#288 Re: Posao u reviziji(audit job)?

Post by staradis »

Bump
staradis
Posts: 1872
Joined: 03/04/2012 17:40

#289 Re: Posao u reviziji(audit job)?

Post by staradis »

Da li bi neka fina dusa mogla podijeliti utiske sa svog intervjua kod EY. :sax: :bih:
chupa
Posts: 7
Joined: 11/07/2014 10:24

#290 Re: Posao u reviziji(audit job)?

Post by chupa »

staradis wrote:Da li bi neka fina dusa mogla podijeliti utiske sa svog intervjua kod EY. :sax: :bih:[/q
staradis wrote:Da li bi neka fina dusa mogla podijeliti utiske sa svog intervjua kod EY. :sax: :bih:
Isto me interesuje. Sutra mijezakazan intervju medjutimja i dalje nisam sigurna da li je za Audit Assistant,praksu ili nesto drugoo.
Svaka informacija je dobrodosla :)
hikmethico
Posts: 2
Joined: 24/07/2014 12:33

#291 Re: Posao u reviziji(audit job)?

Post by hikmethico »

chupa wrote:
staradis wrote:Da li bi neka fina dusa mogla podijeliti utiske sa svog intervjua kod EY. :sax: :bih:[/q
staradis wrote:Da li bi neka fina dusa mogla podijeliti utiske sa svog intervjua kod EY. :sax: :bih:
Isto me interesuje. Sutra mijezakazan intervju medjutimja i dalje nisam sigurna da li je za Audit Assistant,praksu ili nesto drugoo.
Svaka informacija je dobrodosla :)

Je li ti to prvi intervju sa njima?
chupa
Posts: 7
Joined: 11/07/2014 10:24

#292 Re: Posao u reviziji(audit job)?

Post by chupa »

hikmethico wrote: Svaka informacija je dobrodosla :)

Je li ti to prvi intervju sa njima?[/quote]

Jeste, danas zavrsila, bilo je okej, dosta jednostavnije i krace nego sam se nadala.
JahacTastature
Posts: 7
Joined: 25/07/2014 12:53

#293 Re: Posao u reviziji(audit job)?

Post by JahacTastature »

Pa na koliko intervjua treba da ideš da bi dobio posao?
hikmethico
Posts: 2
Joined: 24/07/2014 12:33

#294 Re: Posao u reviziji(audit job)?

Post by hikmethico »

JahacTastature wrote:Pa na koliko intervjua treba da ideš da bi dobio posao?
Na dva, prvi gdje je HR manager prisutan i drugi sa partnerom.
JahacTastature
Posts: 7
Joined: 25/07/2014 12:53

#295 Re: Posao u reviziji(audit job)?

Post by JahacTastature »

Ma mislim da je u svemu tome testiranje najbitnije. Onaj ko uradi test najbolje, biće i primjljen. Intervju je samo formalnost.
JahacTastature
Posts: 7
Joined: 25/07/2014 12:53

#296 Re: Posao u reviziji(audit job)?

Post by JahacTastature »

Zna li neko šta je sa onim konkursom u KPMG-u objavljenom u aprilu za pripravnike?
User avatar
sarock
Posts: 69
Joined: 26/07/2014 19:06

#297 Re: Posao u reviziji(audit job)?

Post by sarock »

EY, vrlo nezdrava radna atmosfera, puna prepotentnih iskompleksiranih osoba. :D Čast izuzecima, a vrlo ih je malo.
swanfilter
Posts: 7806
Joined: 06/06/2008 18:52

#298 Re: Posao u reviziji(audit job)?

Post by swanfilter »

Pa, na fin nacin mnogo njih primljeno na posao. Svi se imaju za konkurenciju, svi neciji, a niciji, ...
JahacTastature
Posts: 7
Joined: 25/07/2014 12:53

#299 Re: Posao u reviziji(audit job)?

Post by JahacTastature »

Mislim da je sam proces zapošljavanja u firmama velike četvorke osmišljen da bude što korektniji. Međutim, isto tako mislim da je ljude jako teško procijeniti samo na osnovu testova. Odluka o zapošljavanju ne bi se trebala isključivo temeljiti na tome da li je neko osvojio 35 bodova, a neko 31 na bilo kome testu. Intervju je nažalost samo formalnost. Ja sam prošao kroz dosta intervjua i većina ljudi iz HR odjela mi djeluje kao neki kompjuterski napisan program za postavljanje pitanja i evaluaciju kandidata bez ikakve individualizacije.
chupa
Posts: 7
Joined: 11/07/2014 10:24

#300 Re: Posao u reviziji(audit job)?

Post by chupa »

Meni su prekljuce javili da nisam prosla dalje za posao, ali su mi ponudili dvomjesecnu praksu. Interesuje me da li je neko vec odradio ovo praksu te, koliko je placena bila i kakve su sanse za stalnim zaposlenjem. Do oktobra ipak ima 2-3 mjeseca te ne znam da li mi se isplati cekati zbog dva mjeseca rada...

Pozdrav
Post Reply