Posao u policiji

Rasprave na razne teme... Ako ne znate gdje poslati poruku, pošaljite je ovdje.

Moderators: Benq, O'zone

Locked
Oliva111
Posts: 1
Joined: 20/11/2021 21:45

#1 Posao u policiji

Post by Oliva111 »

Pozdrav ljudi, da li bi neko mogao pomoci oko par nedoumica koje imam...
Naime, planiram se prijaviti na neki od konkursa za policiju naredne godine, pa me interesiraa da li je zaista moguce proci na konkursu bez ikakve stele, iskljucivo zaslugom i dobro ostvarenim rezultatima?
Bilo bi lijepo da neko ko je prosao sve to napise iskustvo recimo za Kanton Sarajevo ili ZE-DO
Cula sam da se navodno sve snima te nije moguce imati neku stelu, ali koliko je to zaista istina?
User avatar
Staylezz
Posts: 185
Joined: 25/09/2020 13:49

#2 Re: Posao u policiji

Post by Staylezz »

Oliva111 wrote: 22/11/2021 18:06 Pozdrav ljudi, da li bi neko mogao pomoci oko par nedoumica koje imam...
Naime, planiram se prijaviti na neki od konkursa za policiju naredne godine, pa me interesiraa da li je zaista moguce proci na konkursu bez ikakve stele, iskljucivo zaslugom i dobro ostvarenim rezultatima?
Bilo bi lijepo da neko ko je prosao sve to napise iskustvo recimo za Kanton Sarajevo ili ZE-DO
Cula sam da se navodno sve snima te nije moguce imati neku stelu, ali koliko je to zaista istina?
Ovako, pišem ti ne iz ličnog iskustva već iz iskustva bliske osobe.U pitanju je KS, ali mislim da je isto i u drugim kantonima.

U suštini, na testiranju fizičke spreme nije moguće imati štelu (bilo bi preofirno) iz razloga što je to testiranje javno i svi kanditati su tu. Štele igraju ulogu na pismenom testu i na intervjuima zbog toga što se on vrši 1 na 1 sa kandidatom i ostali ne mogu znati o čemu oni zapravo razgovaraju.

Pozicije u javnim ustanovama, pa tako i u policiji su obično već unaprijed popunjene i konkurs je tu pro forme.

Također, poznajem osobu koja je imala štelu za policiju, čak je dala i neku kaparu toj nekoj X osobi, da bi je dotični dan pred objavljivanje rezultata nazvao i rekao da je došao neko sa jačom štelom (ne većom količinom novca nego boljim poznanstvom) i da ona otpada. Pare su vraćene ako ništa drugo.

Suma sumarum, moj savjet ti je da ne očekuješ previše ako nemaš nekoga da te pogura, ali uvijek možeš pokušati da ne bi za par godina mislio šta bi bilo kad bi bilo.
Hakiz
Posts: 40561
Joined: 30/07/2015 20:01

#3 Re: Posao u policiji

Post by Hakiz »

Platiti za to da ti posao bude da tučeš rudare i svekoliku sirotinju kada se pobune :mrgreen:
Iker C
Posts: 3006
Joined: 04/07/2010 11:48

#4 Re: Posao u policiji

Post by Iker C »

U MUP KS nema stele, iskljucivo se primaju kandidati na osnovun znanja i sposobnosti. Test znanja je u elektronskoj formi a unaprijed se objavi 800 pitanja koji mogu biti na testu, fizicki test zavisi od svakog pojedinca, intervijua nema dakle nema mogucnosti manipulacije. Kada sve zavrsis ides u Mupovu ambulamtu na ljekarski pregled. Zadnja dva konkursa su upotnosti transparentni.
YouAreMyDestiny
Posts: 2852
Joined: 08/03/2021 17:27

#5 Re: Posao u policiji

Post by YouAreMyDestiny »

Iker C wrote: 23/11/2021 20:23 U MUP KS nema stele, iskljucivo se primaju kandidati na osnovun znanja i sposobnosti. Test znanja je u elektronskoj formi a unaprijed se objavi 800 pitanja koji mogu biti na testu, fizicki test zavisi od svakog pojedinca, intervijua nema dakle nema mogucnosti manipulacije. Kada sve zavrsis ides u Mupovu ambulamtu na ljekarski pregled. Zadnja dva konkursa su upotnosti transparentni.
Ovo je sarkazam, zar ne?
User avatar
nKrkan
Posts: 4984
Joined: 28/06/2013 23:11
Location: Tuzinje

#6 Re: Posao u policiji

Post by nKrkan »

klix wrote: 23/11/2021 20:33
Iker C wrote: 23/11/2021 20:23 U MUP KS nema stele, iskljucivo se primaju kandidati na osnovun znanja i sposobnosti. Test znanja je u elektronskoj formi a unaprijed se objavi 800 pitanja koji mogu biti na testu, fizicki test zavisi od svakog pojedinca, intervijua nema dakle nema mogucnosti manipulacije. Kada sve zavrsis ides u Mupovu ambulamtu na ljekarski pregled. Zadnja dva konkursa su upotnosti transparentni.
Ovo je sarkazam, zar ne?

:lol:
User avatar
bitanga_sa_otesa
Posts: 37289
Joined: 27/03/2014 09:56
Location: štavanj
Grijem se na: drva
Vozim: pezejca
Horoskop: ne vjerujem
Contact:

#7 Re: Posao u policiji

Post by bitanga_sa_otesa »

:lol: :lol: :lol:
Iker C
Posts: 3006
Joined: 04/07/2010 11:48

#8 Re: Posao u policiji

Post by Iker C »

Nije sarkazam, fkt je tako...Znam dosta momaka koji su primljeni nakon bezbroj pokusaja u drugim agencijama. Treba pokusati a ne samo jaditi da je stela. Tvoje bodove koje osvojis ne moze ti niko oduzeti, kompjuter i stoperica ne lazu.
Svaki posao u drzavnoj firmi u kojem postoje bodovi na interviju je nastiman, u policiji na zadnja dva konkursa toga nema.
detroit-mercy
Posts: 16094
Joined: 07/04/2009 16:54
Location: povis jajca

#9 Re: Posao u policiji

Post by detroit-mercy »

Hakiz wrote: 23/11/2021 15:47 Platiti za to da ti posao bude da tučeš rudare i svekoliku sirotinju kada se pobune :mrgreen:
Pa mora neko i to :mrgreen:
teta marica druga
Posts: 281
Joined: 15/08/2015 22:11

#10 Re: Posao u policiji

Post by teta marica druga »

nKrkan wrote: 23/11/2021 20:41
klix wrote: 23/11/2021 20:33

Ovo je sarkazam, zar ne?

:lol:
Prvo počeo da piše bajku, pa okrenuo na sarkazam :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
User avatar
PerfekcionistaTZ
Posts: 229
Joined: 24/07/2020 11:31

#11 Re: Posao u policiji

Post by PerfekcionistaTZ »

Oliva111 wrote: 22/11/2021 18:06 Pozdrav ljudi, da li bi neko mogao pomoci oko par nedoumica koje imam...
Naime, planiram se prijaviti na neki od konkursa za policiju naredne godine, pa me interesiraa da li je zaista moguce proci na konkursu bez ikakve stele, iskljucivo zaslugom i dobro ostvarenim rezultatima?
Bilo bi lijepo da neko ko je prosao sve to napise iskustvo recimo za Kanton Sarajevo ili ZE-DO
Cula sam da se navodno sve snima te nije moguce imati neku stelu, ali koliko je to zaista istina?
Djevojko draga ne treba ti to u životu, vjeruj mi. Trenutno u policiji od ukupnog broja policajaca 99,99% ce ti reći da su pojeli govno što su došli tu. Stres, pritisak, odgovornost, rad sa nekulturnim bezobraznim građanima uz standardan rad sa kriminalcima koji te ne mogu mašiti a sve to uz sve manje ovlasti kao i noćne smjene su razlozi što ćes se kajati narednih 30 godina.
xilozin
Posts: 57
Joined: 16/02/2024 00:39

#12 Re: Posao u policiji

Post by xilozin »

PerfekcionistaTZ wrote: 26/11/2021 04:19
Oliva111 wrote: 22/11/2021 18:06 Pozdrav ljudi, da li bi neko mogao pomoci oko par nedoumica koje imam...
Naime, planiram se prijaviti na neki od konkursa za policiju naredne godine, pa me interesiraa da li je zaista moguce proci na konkursu bez ikakve stele, iskljucivo zaslugom i dobro ostvarenim rezultatima?
Bilo bi lijepo da neko ko je prosao sve to napise iskustvo recimo za Kanton Sarajevo ili ZE-DO
Cula sam da se navodno sve snima te nije moguce imati neku stelu, ali koliko je to zaista istina?
Djevojko draga ne treba ti to u životu, vjeruj mi. Trenutno u policiji od ukupnog broja policajaca 99,99% ce ti reći da su pojeli govno što su došli tu. Stres, pritisak, odgovornost, rad sa nekulturnim bezobraznim građanima uz standardan rad sa kriminalcima koji te ne mogu mašiti a sve to uz sve manje ovlasti kao i noćne smjene su razlozi što ćes se kajati narednih 30 godina.
Ovo je tačno,dugo nije bio replya u ovom postu i meni je takodje zivotna zelja da budem policajac i taj bi posao volio da radim u zivotu do kraja radne karijere,ukoliko bi dobio priliku...
Za MUPTK je malo lakse sto se tice konkursa i norme za test fizicke spreme su manje nego za KS,to znam jer sam stupio u kontakt sa dva kandidata koji su se bas zbog toga prijavili na prosli konkurs u TK i dobili posao ovdje.No,nitko i ne zna da nije samo problem uci u mup,na ljekarskom mnogi padaju,jer su prilozene primjedbe od strane naseg zdravstva za nelogicnosti u pravilniku za ljekarske i pretjeranostima,ali eto,kako je tako je....
Ako nosis naocale,ako imas neki parametar povisen u nalazima i minimalno,ne mozes da prodjes...Ali kad te prime,onda 30 godina ne radis ljekarsko hehe.
Elem,znam veliki,ali bas veliki broj policajaca,rodbina,poznanika,kucnih prijatelja kojima sam rekao da zelim da budem policajac i da radim taj posao.
Nitko,ama bas nitko mi nije rekao da se potrudim,neki su bili neutralni,otprilike da mi ne pokvare zelju i nadu,a drugi su mi odmah rekli da je to "shit" od posla i da svoju djecu nece tu da zaposle,iako imaju prilike...
zigson
Posts: 3045
Joined: 04/04/2015 22:17

#13 Re: Posao u policiji

Post by zigson »

xilozin wrote: 16/02/2024 15:55
PerfekcionistaTZ wrote: 26/11/2021 04:19
Oliva111 wrote: 22/11/2021 18:06 Pozdrav ljudi, da li bi neko mogao pomoci oko par nedoumica koje imam...
Naime, planiram se prijaviti na neki od konkursa za policiju naredne godine, pa me interesiraa da li je zaista moguce proci na konkursu bez ikakve stele, iskljucivo zaslugom i dobro ostvarenim rezultatima?
Bilo bi lijepo da neko ko je prosao sve to napise iskustvo recimo za Kanton Sarajevo ili ZE-DO
Cula sam da se navodno sve snima te nije moguce imati neku stelu, ali koliko je to zaista istina?
Djevojko draga ne treba ti to u životu, vjeruj mi. Trenutno u policiji od ukupnog broja policajaca 99,99% ce ti reći da su pojeli govno što su došli tu. Stres, pritisak, odgovornost, rad sa nekulturnim bezobraznim građanima uz standardan rad sa kriminalcima koji te ne mogu mašiti a sve to uz sve manje ovlasti kao i noćne smjene su razlozi što ćes se kajati narednih 30 godina.
Ovo je tačno,dugo nije bio replya u ovom postu i meni je takodje zivotna zelja da budem policajac i taj bi posao volio da radim u zivotu do kraja radne karijere,ukoliko bi dobio priliku...
Za MUPTK je malo lakse sto se tice konkursa i norme za test fizicke spreme su manje nego za KS,to znam jer sam stupio u kontakt sa dva kandidata koji su se bas zbog toga prijavili na prosli konkurs u TK i dobili posao ovdje.No,nitko i ne zna da nije samo problem uci u mup,na ljekarskom mnogi padaju,jer su prilozene primjedbe od strane naseg zdravstva za nelogicnosti u pravilniku za ljekarske i pretjeranostima,ali eto,kako je tako je....
Ako nosis naocale,ako imas neki parametar povisen u nalazima i minimalno,ne mozes da prodjes...Ali kad te prime,onda 30 godina ne radis ljekarsko hehe.
Elem,znam veliki,ali bas veliki broj policajaca,rodbina,poznanika,kucnih prijatelja kojima sam rekao da zelim da budem policajac i da radim taj posao.
Nitko,ama bas nitko mi nije rekao da se potrudim,neki su bili neutralni,otprilike da mi ne pokvare zelju i nadu,a drugi su mi odmah rekli da je to "shit" od posla i da svoju djecu nece tu da zaposle,iako imaju prilike...
Kako mislis :D
xilozin
Posts: 57
Joined: 16/02/2024 00:39

#14 Re: Posao u policiji

Post by xilozin »

zigson wrote: 16/02/2024 15:58
xilozin wrote: 16/02/2024 15:55
PerfekcionistaTZ wrote: 26/11/2021 04:19

Djevojko draga ne treba ti to u životu, vjeruj mi. Trenutno u policiji od ukupnog broja policajaca 99,99% ce ti reći da su pojeli govno što su došli tu. Stres, pritisak, odgovornost, rad sa nekulturnim bezobraznim građanima uz standardan rad sa kriminalcima koji te ne mogu mašiti a sve to uz sve manje ovlasti kao i noćne smjene su razlozi što ćes se kajati narednih 30 godina.
Ovo je tačno,dugo nije bio replya u ovom postu i meni je takodje zivotna zelja da budem policajac i taj bi posao volio da radim u zivotu do kraja radne karijere,ukoliko bi dobio priliku...
Za MUPTK je malo lakse sto se tice konkursa i norme za test fizicke spreme su manje nego za KS,to znam jer sam stupio u kontakt sa dva kandidata koji su se bas zbog toga prijavili na prosli konkurs u TK i dobili posao ovdje.No,nitko i ne zna da nije samo problem uci u mup,na ljekarskom mnogi padaju,jer su prilozene primjedbe od strane naseg zdravstva za nelogicnosti u pravilniku za ljekarske i pretjeranostima,ali eto,kako je tako je....
Ako nosis naocale,ako imas neki parametar povisen u nalazima i minimalno,ne mozes da prodjes...Ali kad te prime,onda 30 godina ne radis ljekarsko hehe.
Elem,znam veliki,ali bas veliki broj policajaca,rodbina,poznanika,kucnih prijatelja kojima sam rekao da zelim da budem policajac i da radim taj posao.
Nitko,ama bas nitko mi nije rekao da se potrudim,neki su bili neutralni,otprilike da mi ne pokvare zelju i nadu,a drugi su mi odmah rekli da je to "shit" od posla i da svoju djecu nece tu da zaposle,iako imaju prilike...
Kako mislis :D
Pa većina policajaca ima dosta poznanstava unutar MUP-a i ako zele da nekog zaposle,mogu dosta da "poguraju",ne i da zaposle nekog ko apsolutno nema kompetencije da rade taj posao...
Mislim da je to u nasoj drzavi vec realno,ali sve manje djece od policajaca se zaposljavaju u policiji,bas iz tog razloga jer im roditelji ne daju tu da rade iz raznoraznih razloga...Vjeruj znam njih dvocifren broj koji su djecu usmjerili na drugi put,a ne da budu policijski sluzbenici...
Ali naravno,ima ih i koji su sisli sa brda pa su se docepali mupa za odredjenu svoticu i sad ne samo da zaposljavaju djecu,nego cijelo porodicno stablo...Zato ti u MUPu i strukturi policije ima najmanje "čaršijanera",vecina sluzbenika je iz okoline Tuzle...
Ribonije
Posts: 35
Joined: 14/02/2024 12:00

#15 Re: Posao u policiji

Post by Ribonije »

Policijska stanica centar i stari grad sarajevo to drži gaši i keljmendi i svi policajci su njihovi.

naser orić zapošljava graničare itd

zavisi koji si kanton i ko je glavni narko diler

swanfilter
Posts: 7920
Joined: 06/06/2008 18:52

#16 Re: Posao u policiji

Post by swanfilter »

Hahahaha. I u kurbanima ga ima ...
korisnicki
Posts: 182
Joined: 13/03/2021 12:12

#17 Re: Posao u policiji

Post by korisnicki »

PerfekcionistaTZ wrote: 26/11/2021 04:19
Oliva111 wrote: 22/11/2021 18:06 Pozdrav ljudi, da li bi neko mogao pomoci oko par nedoumica koje imam...
Naime, planiram se prijaviti na neki od konkursa za policiju naredne godine, pa me interesiraa da li je zaista moguce proci na konkursu bez ikakve stele, iskljucivo zaslugom i dobro ostvarenim rezultatima?
Bilo bi lijepo da neko ko je prosao sve to napise iskustvo recimo za Kanton Sarajevo ili ZE-DO
Cula sam da se navodno sve snima te nije moguce imati neku stelu, ali koliko je to zaista istina?
Djevojko draga ne treba ti to u životu, vjeruj mi. Trenutno u policiji od ukupnog broja policajaca 99,99% ce ti reći da su pojeli govno što su došli tu. Stres, pritisak, odgovornost, rad sa nekulturnim bezobraznim građanima uz standardan rad sa kriminalcima koji te ne mogu mašiti a sve to uz sve manje ovlasti kao i noćne smjene su razlozi što ćes se kajati narednih 30 godina.
Evo reći ću ti najrealnije što mogu, i forum može biti koristan. Vjerovatno mladi ljudi idealiziraju službu kao što je policija. Sasvim drugo je kada iznutra spoznaš kako to izgleda. Kao i sve drugo u ovakvom neuređenom i korumpiranom društvu unutra je sve puno nakaradnosti, truleži i nepravde. Profesionalnost, znanje, zalaganje, poštenje tu nisu na cijeni čak se može shvatiti kao prijetnja onim dominantnim "sa zaleđinom", uvlakačima. Ko je bez karaktera, bez principa, poltron dobro mu je u toj mašineriji, siguran parazitski posao i pristojna egzistencija za naše prilike.I još nije nebitno, do daljnjeg nije realno da bih to išlo ka ozdravljenju jer ne postoji kapacitiranost za takvo što, duboko je ukorjenjeno ono loše.
swanfilter
Posts: 7920
Joined: 06/06/2008 18:52

#18 Re: Posao u policiji

Post by swanfilter »

Kako kod nas stvari stoje, ko ovaj posao zeli raditi zbog ideala i filmova, propasce ko kauc vrlo brzo. A zdravlje niko ne moze vratiti ...
Locked