Posao u InMotion/Taylor Shipping Solutions?

Ekonomija, biznis, dionice, posao, (ne)zaposlenost...

Moderator: anex

User avatar
Quatrro Bajeena
Posts: 7
Joined: 01/10/2020 19:30

#1 Posao u InMotion/Taylor Shipping Solutions?

Post by Quatrro Bajeena »

Hej zdravo raja,da li imate neke utiske vezane za ovu kompaniju,radno iskutvo ili slicno.
DebelinJoe
Posts: 1566
Joined: 03/03/2021 20:06

#2 Re: Posao u InMotion/Taylor Shipping Solutions?

Post by DebelinJoe »

Grozna firma. Izbjegavati u širokom luku. Psihopate u HR odjelu. Idioti na šefovskim pozicijama. Jos jednom mjesto za zaobici.
User avatar
ElRe
Posts: 10580
Joined: 12/12/2011 11:28

#3 Re: Posao u InMotion/Taylor Shipping Solutions?

Post by ElRe »

Dobra starleta za volanom Range Rovera :D
DebelinJoe
Posts: 1566
Joined: 03/03/2021 20:06

#4 Re: Posao u InMotion/Taylor Shipping Solutions?

Post by DebelinJoe »

ElRe wrote: 16/05/2023 08:04 Dobra starleta za volanom Range Rovera :D
Nisam imao pojma o kakvoj je firmi rijec, mislio neka ozbiljna spediterska firma...Dosao na razgovor, neki stariji lik na hodniku bogara i dernja se, valjda dobio otkaz...Čudna atmosfera u firmi...Bio na razgovoru, razgovor vodio sa manekenkom koja valjda neki sef, menadzer bila, primjetno nadrogirana...Plus dva iritantna, ufurana lika isto kao neki menadzeri...Jedan od njih meni prosipa šuplju o prodaju, pitam ga da li je ikada ikome nesto prodao u zivotu...Kaže da nije...Hoce onda da mu kao lafo prodam mobitel, izvadio iz džepa iPhone.... Da eto demonstriram prodajne vještine...Kazem ja njemu: Gospodine, ja ne zelim. Da vam prodam taj telefon, ne izgledate kao neko ko sebi moze priuštiti iPhone...Niste zasluzili da imate iPhone...Frajer pozelenio, valjda jer sam ga obrukao pred ovom kokom - manekenkicom...

Izađem vani...
HelaS
Posts: 5265
Joined: 22/09/2018 13:21

#5 Re: Posao u InMotion/Taylor Shipping Solutions?

Post by HelaS »

Kompanija "Taylor Shipping Solutions" d.o.o. se bavi logistikom u teretnom transportu pod okriljem grupacije "Landstar" kao agencija i u sklopu ima više kancelarija za rad van teritorije Republike Srbije. Uglavnom transport na teritoriji Sjedinjenih Američkih Država.
Dispečerstvo i preprodaja tovara. Uređen sistem i struktura.
Očekivana brza ekspanzija...
Ovakvih firmi sa telefonskim ugovaranjem poslova, "rad na daljinu", je sve više. Improvizacija i izostanak odgovornosti u ugovaranju. Osim toga, firme registrovane u BiH ugovaraju radnike za poslove, isplaćuju minimalac plaću, a ostatak isplaćuju freelancer novcima. Osim toga, ovdje je rad noću, jer je USA i BiH u vremenskoj razlici 6-9 sati. Niti ovakvi poslovi mogu biti kvalitetni, niti dugotrajni.
DebelinJoe
Posts: 1566
Joined: 03/03/2021 20:06

#6 Re: Posao u InMotion/Taylor Shipping Solutions?

Post by DebelinJoe »

HelaS wrote: 16/05/2023 09:49
Kompanija "Taylor Shipping Solutions" d.o.o. se bavi logistikom u teretnom transportu pod okriljem grupacije "Landstar" kao agencija i u sklopu ima više kancelarija za rad van teritorije Republike Srbije. Uglavnom transport na teritoriji Sjedinjenih Američkih Država.
Dispečerstvo i preprodaja tovara. Uređen sistem i struktura.
Očekivana brza ekspanzija...
Ovakvih firmi sa telefonskim ugovaranjem poslova, "rad na daljinu", je sve više. Improvizacija i izostanak odgovornosti u ugovaranju. Osim toga, firme registrovane u BiH ugovaraju radnike za poslove, isplaćuju minimalac plaću, a ostatak isplaćuju freelancer novcima. Osim toga, ovdje je rad noću, jer je USA i BiH u vremenskoj razlici 6-9 sati. Niti ovakvi poslovi mogu biti kvalitetni, niti dugotrajni.
Meni tad rekoše, sedam stoja plata...Kontam jeste li vi normalni...
User avatar
alica.k
Posts: 8765
Joined: 09/05/2007 17:20
Location: Calexico :D

#7 Re: Posao u InMotion/Taylor Shipping Solutions?

Post by alica.k »

O firmi nista, al znam kakvi ljudi tamo zavrse, pa se ja ne bih usudila prihvatiti posao tu.

Inace potrebna je neka tema o poslodavcima koje treba zaobilaziti u sirokom luku... jel ima?
Last edited by alica.k on 16/05/2023 14:26, edited 1 time in total.
HelaS
Posts: 5265
Joined: 22/09/2018 13:21

#8 Re: Posao u InMotion/Taylor Shipping Solutions?

Post by HelaS »

alica.k wrote: 16/05/2023 10:12 Znam ko je manekenka o kojoj se prica 🤣🤣🤣

O firmi nista, al znam kakvi ljudi tamo zavrse, pa se ja ne bih usudila prihvatiti posao tu.

Inace potrebna je neka tema o poslodavcima koje treba zaobilaziti u sirokom luku... jel ima?
Ne može se pisati o takvim firmama. Sve dok rade po propisima, nekom odgovara, nekom ne. Onaj kome ne odgovara nema pravo javno diskreditirati takvu firmu samo iz svojih razloga i interesa. Treba pisati o pozitivnim firmama i pozitivnim iskustvima.
User avatar
Dope_Man
Posts: 7753
Joined: 03/06/2016 16:31

#9 Re: Posao u InMotion/Taylor Shipping Solutions?

Post by Dope_Man »

Naravno da imaju pravo svi pricati o firmama i dati svoje misljenje, bilo ono pozitivno ili negativno.

Pa cemu postoje stranice tipa glassdoor, vec upravo za ocjenu poslodavaca i davanje misljenja. Naravno, to u BiH nije aktivno toliko, ali zato imaju ljudi pravo na ovom forumu iznositi misljenje.
User avatar
Cvancika
Posts: 241
Joined: 23/06/2009 11:32

#10 Re: Posao u InMotion/Taylor Shipping Solutions?

Post by Cvancika »

InMotion je veci dio firme i to su brokeri koji se bave dogovaranjem prevoza, call centar u biti. 700 je pocetna pa ako se snadjes mozes preci u elitne brokere i onda radis na procenat, ako imas slifa za to mozes dobro proci, znam ih da vise hiljada mjesecno uzimaju.

Taylor je drugi dio firme, bave se racunovodstvom za druge firme istog vlasnika. Dvije rijeci mi padaju na pamet, neorganizovanost i glavobolja.

Sve firme mlate brutalne pare ali nije da to bas dijele sa rajom, posao je neorganozovan iz prostog razloga sto ljudi koji odlucuju veze nemaju. Apsolutno nikakve odgovornosti za sranja koja prave. Nema osobe koja se na HR i proces zaposljavanja nije zalila.

Uci u ovo samo kao privremenu avanturu dok ne nadjes nesto bolje.
DebelinJoe
Posts: 1566
Joined: 03/03/2021 20:06

#11 Re: Posao u InMotion/Taylor Shipping Solutions?

Post by DebelinJoe »

Dope_Man wrote: 16/05/2023 10:19 Naravno da imaju pravo svi pricati o firmama i dati svoje misljenje, bilo ono pozitivno ili negativno.

Pa cemu postoje stranice tipa glassdoor, vec upravo za ocjenu poslodavaca i davanje misljenja. Naravno, to u BiH nije aktivno toliko, ali zato imaju ljudi pravo na ovom forumu iznositi misljenje.
Firme u kojima šefuju našmrkane manekenke treba zaobilaziti...
DebelinJoe
Posts: 1566
Joined: 03/03/2021 20:06

#12 Re: Posao u InMotion/Taylor Shipping Solutions?

Post by DebelinJoe »

Cvancika wrote: 16/05/2023 10:37 InMotion je veci dio firme i to su brokeri koji se bave dogovaranjem prevoza, call centar u biti. 700 je pocetna pa ako se snadjes mozes preci u elitne brokere i onda radis na procenat, ako imas slifa za to mozes dobro proci, znam ih da vise hiljada mjesecno uzimaju.

Taylor je drugi dio firme, bave se racunovodstvom za druge firme istog vlasnika. Dvije rijeci mi padaju na pamet, neorganizovanost i glavobolja.

Sve firme mlate brutalne pare ali nije da to bas dijele sa rajom, posao je neorganozovan iz prostog razloga sto ljudi koji odlucuju veze nemaju. Apsolutno nikakve odgovornosti za sranja koja prave. Nema osobe koja se na HR i proces zaposljavanja nije zalila.

Uci u ovo samo kao privremenu avanturu dok ne nadjes nesto bolje.
Meni je trebalo dvije minute na razgovoru da skontam da oni koji vode procese u ovoj firmi pojma nemaju ni o poslu ni o životu...

Cijela moja porodica otkako postoji bavi se transportom i trgovinom, od željeznica, preko kamionskog prevoza, daidža moj imao prevoznicku firmu i kamione, znam u dušu šta je transport robe...Pitam idiota na razgovoru za posao, da li je ikada u zivotu sjeo u kabinu kamiona, zna li kakav je to osjećaj...Lik kamion vidio samo u crtanom filmu...I naravno frajer nema pojma o poslu kojim se bavi, ali ga neko tu ubacio...
User avatar
insaneinthebrain
Posts: 20376
Joined: 12/08/2013 12:51

#13 Re: Posao u InMotion/Taylor Shipping Solutions?

Post by insaneinthebrain »

otisao na razgovor kod njih za posao u finansijama/racunovodstvu. kontam ozbiljna strana firma dok su bili na M Dvoru. razgovor sa nekakvom HR menadzericom protekao onako. nista posebno. neka genericka pitanja pola na bosanskom pola na engleskom. nakon mjesec mi odgovorili da nisam prosao dalje. posle slao prijave na druge oglase oni me konstatnno pozivaju na razgovor za ove agente sto prate kamione. fino im se zahvalim i kazem ako imate posao u struci javite se. i tako par puta. skontam da su ovi neki ozbiljni muljatori ovamo se objavljuju oglasi a niko im se nece da javi za call centar.

a sada iz ovog sto citam vidim i zasto. bjezite ljudi od njih
DebelinJoe
Posts: 1566
Joined: 03/03/2021 20:06

#14 Re: Posao u InMotion/Taylor Shipping Solutions?

Post by DebelinJoe »

insaneinthebrain wrote: 16/05/2023 10:58 otisao na razgovor kod njih za posao u finansijama/racunovodstvu. kontam ozbiljna strana firma dok su bili na M Dvoru. razgovor sa nekakvom HR menadzericom protekao onako. nista posebno. neka genericka pitanja pola na bosanskom pola na engleskom. nakon mjesec mi odgovorili da nisam prosao dalje. posle slao prijave na druge oglase oni me konstatnno pozivaju na razgovor za ove agente sto prate kamione. fino im se zahvalim i kazem ako imate posao u struci javite se. i tako par puta. skontam da su ovi neki ozbiljni muljatori ovamo se objavljuju oglasi a niko im se nece da javi za call centar.

a sada iz ovog sto citam vidim i zasto. bjezite ljudi od njih
Staro pravilo: Izbjegavaj firme koje uvijek imaju otvorene oglase za posao. To je jasan znak da tu nesto ne valja...
User avatar
insaneinthebrain
Posts: 20376
Joined: 12/08/2013 12:51

#15 Re: Posao u InMotion/Taylor Shipping Solutions?

Post by insaneinthebrain »

evo opet oglas za isto radno mjesto, po 5 put ove godine. i kad posaljes oni te zovu za drugu pozicije. koje ublehe :-)
ovo treba prijaviti


https://www.mojposao.ba/#!job;t=adminis ... ;range=any
DebelinJoe
Posts: 1566
Joined: 03/03/2021 20:06

#16 Re: Posao u InMotion/Taylor Shipping Solutions?

Post by DebelinJoe »

insaneinthebrain wrote: 25/05/2023 10:32 evo opet oglas za isto radno mjesto, po 5 put ove godine. i kad posaljes oni te zovu za drugu pozicije. koje ublehe :-)
ovo treba prijaviti


https://www.mojposao.ba/#!job;t=adminis ... ;range=any
Firma za izbjeći u najširem luku.
DebelinJoe
Posts: 1566
Joined: 03/03/2021 20:06

#17 Re: Posao u InMotion/Taylor Shipping Solutions?

Post by DebelinJoe »

https://www.instagram.com/reel/Ctrc7JLg ... _copy_link

Kakva navlakuša. Jako losa firma, zato stalno traze nove ljude.

I ne vjerujte ovoj propagandi i primamljivim PR -u.
boshniak
Posts: 2007
Joined: 20/04/2014 11:48

#18 Re: Posao u InMotion/Taylor Shipping Solutions?

Post by boshniak »

U Tuzli koliko znam nisu losi, ono radis svoj posao, nemas veze ni sa HRom, ni finansijama. Samostalan si u radu i koliko radis toliko zaradis. Posao je u sustini da se na pocetku slomis a slabo zaradis, kako ulazis u posao i stices neku rutinu, manje radis a vise zaradjujes. A ima sad i kod nas i u Srbiji na desetine tih kompanija koje traze dispečere za americko tržište. Većina ih nudi remote opciju i rad od kuce. Kod ovih je prednost sto primaju sve bez ikakvog islustva, samo da govoris iole dobro engleski.
User avatar
ElRe
Posts: 10580
Joined: 12/12/2011 11:28

#19 Re: Posao u InMotion/Taylor Shipping Solutions?

Post by ElRe »

DebelinJoe wrote: 20/06/2023 08:23 https://www.instagram.com/reel/Ctrc7JLg ... _copy_link

Kakva navlakuša. Jako losa firma, zato stalno traze nove ljude.

I ne vjerujte ovoj propagandi i primamljivim PR -u.
https://www.instagram.com/reel/CttsagdA ... BiNWFlZA==

Sve jasno iz priloženog
User avatar
tramvajtrojka
Posts: 10290
Joined: 27/04/2021 22:52

#20 Re: Posao u InMotion/Taylor Shipping Solutions?

Post by tramvajtrojka »

ElRe wrote: 21/06/2023 13:33
DebelinJoe wrote: 20/06/2023 08:23 https://www.instagram.com/reel/Ctrc7JLg ... _copy_link

Kakva navlakuša. Jako losa firma, zato stalno traze nove ljude.

I ne vjerujte ovoj propagandi i primamljivim PR -u.
https://www.instagram.com/reel/CttsagdA ... BiNWFlZA==

Sve jasno iz priloženog
A Ajla propala manekenka i tafu nevidjena ko je ne zna sa dbr i iz bulevara skupo bi je platio :mrgreen: :mrgreen: , i boje firmu u kojoj je ona sef nekome :lol: :lol:
DebelinJoe
Posts: 1566
Joined: 03/03/2021 20:06

#21 Re: Posao u InMotion/Taylor Shipping Solutions?

Post by DebelinJoe »

https://posao.klix.ba/oglasi/data-entry ... _house_ads

Evo ih opet zapošljavaju...Bježite djeco, ne prijavljujte se ni za živu glavu.

Loša firma.
NecuVise
Posts: 2885
Joined: 10/01/2020 20:02

#22 Re: Posao u InMotion/Taylor Shipping Solutions?

Post by NecuVise »

Radio je u ovoj firmi moj jaran i bio je zadovoljan, samo je onda došao rat u Ukrajini, gorivo skočio posao u Americi krahirao i on dobio nogu. Inače je do tad bio izuzetno zadovoljan, s tim da nije radio u Sarajevu nego drugom lokalnom uredu.
Neda Nikolic
Posts: 1
Joined: 05/10/2015 10:16
Location: Tuzla
Grijem se na: Pelet
Vozim: N/A
Horoskop: Skorpija

#23 Re: Posao u InMotion/Taylor Shipping Solutions?

Post by Neda Nikolic »

Pozdrav svima,

Dobio sam priliku da razgovaram sa njima ove srijede u 15 sati u Tuzli, Transport Coordinator pozicija a navodno aplikacija prema MojPosao pripada Freight Agent. Našao sam domenu preko USA koja odogovara opisu. Također, vidim da InMotion uopšte nije InMotion, nego Taylor Shipping u USA.

Da li je neko radio za ovu kompaniju, išao na intervju za njih u Tuzli? Da li uopšte vrijedi sva ta priča? Zanimaju me Vaša iskustva shodno da ja sam vrijedan, pa ako ima neko ko je radio za njih da kaže iz prve ruke, bio bih mu zahvalan. Čitajući ovdje čak i preko stranica niko nije zadovoljan sa njima, samo nekolicina. Da li neko od Vas zna kolika je fiksna plata kod njih i slično? Hvala na odgovoru.
User avatar
W0rM
Posts: 2314
Joined: 26/11/2011 13:49
Location: Jedna Jedina
Grijem se na: sunčevu energiju
Vozim: se po mahali

#24 Re: Posao u InMotion/Taylor Shipping Solutions?

Post by W0rM »

Neda Nikolic wrote: 22/07/2023 10:30 Pozdrav svima,

Dobio sam priliku da razgovaram sa njima ove srijede u 15 sati u Tuzli, Transport Coordinator pozicija a navodno aplikacija prema MojPosao pripada Freight Agent. Našao sam domenu preko USA koja odogovara opisu. Također, vidim da InMotion uopšte nije InMotion, nego Taylor Shipping u USA.

Da li je neko radio za ovu kompaniju, išao na intervju za njih u Tuzli? Da li uopšte vrijedi sva ta priča? Zanimaju me Vaša iskustva shodno da ja sam vrijedan, pa ako ima neko ko je radio za njih da kaže iz prve ruke, bio bih mu zahvalan. Čitajući ovdje čak i preko stranica niko nije zadovoljan sa njima, samo nekolicina. Da li neko od Vas zna kolika je fiksna plata kod njih i slično? Hvala na odgovoru.
Evo sinak, da ti kazem kakva je situacija, mada vidim, danas imas razgovor...

Početna plata 700 Kmčića, svaka 3 mjeseca raste, nakon godine si dakle na 1000, nakon toga na famozni %.
Gazda Austin uzima sebi masan procenat, vama daje žetone, ali o tome malo kasnije.

Radno vrijeme od 14-23 ljetni period, 13-22, zimi. To je zvanično, nezvanično se pritisak pravi da dođeš ranije i da bookiraš loadove, tražiš nove firme, jer je eto to bolje po tebe. Moje skromno mišljenje glasi, talenat se odmah prepozna, i to je 1 od 100 koji dođu ti fakat fino zarađuju, ostali, sitno, slabo. Možeš se ti truditi, ali ako nisi rođeni salesman (ja nisam, odmah da znaš), zaboravi na cifre od po 3,4 5k jer to su cifre koje uzima 5% firme, jer fakat znaju prodati robu. Dalje, smatram da ovo NIJE posao za čovjeka sa porodicom, jer se radi popodne... Ako ne ideš u teretanu redovno, a voliš da gricneš primjetit ćeš ti da dobijaš na težini, ili ako konzumiraš cigare, da gubiš. Godišnji možeš uzeti 5 dana radnih, extremni slučajevi 10, po godišnjem dobu, logika je, ako više uzmeš, teško se vratiš u šemu što i ima smisla, ako si ti na godišnjem, tržište sigurno nije, radi 365/7/24. Furat će vas malo da ste "vukovi s wall streeta" fazon, vjeruj, ne nisi, nećeš biti, vozači diktiraju pravila, ne vi, a ima ih, svakakvih...
Zaboravit ćete svoja imena, nisi više Damir, Haris, Marijan, Ines, postat ćete vaši američki aliasi u firmu, Steve, Tony, Richard, Anna, zvuči smiješno ali je tako.
Ako se uhodaš i pređeš na %, dobijaš u početku 3, a kasnije 4 % zarade koju bookiraš u BOSANSKIM MARKAMA, jako bitno. Dat ću ti primjer ispod:

100.000$ Bookiranih loadova x 4% = 4000KM (po trenutnom Kursu USD/KM), dakle tih 4% famoznih je zapravo ok 2% u USD. Da napomenem, ako dolar krene nizbrdo, i tvoja zarada ide nizbrdo i vice versa.

Za praznike ove BiH i US ste slobodni. Menadžeri (pogotovo sarajevska poslovnica), glume da su u UO Tesle, a ne kao da su tu za platu 1.500KM netto.

HR ti nigdje nije prijatelj nego radi u interesu firme, ovdje pogotovo.

Kad Austin dođe hoda ko neki šeik s po 3, 4 žene za njim... Voza skupocjena auta, radnici rade za 700ja... Normala, ni počemu bolji nije od wanna be BH gazdi.

Starije kolege su nadobudne, malo "odozgo" gledaju, nekad pokušavaju iskoristiti neiskustvo pa ukrasti load ili mušteriju, jer je logika on je na % i mora zaraditi, ti imaš fixnu platu, pa ono, nećeš umrijeti od gladi...

Ako upadneš, firme od kojih ljudi zaziru a koje nisu loše kad nađeš dobar kontakt: TQL, XPO, Scott, BlueGrace... Neke će reći da ne rade s vama ali ako budeš uporan, proburgijat ćeš već nešto.

Radnici da se smire (javna tajna) konzumiraju vutra, jer stres zna biti veliki, pogotovo kad pređeš na % a nemaš stabilne firme i konekcije.

Conclusion:
Pros:
Može se zaraditi, nije sve bedak, ima ljudi koji su dobro zaradili i zarađuju, treba uložiti dosta vremena i truda, istraživati firme, tržište, gdje koji freight ide i u koje doba itd.
Cons:
mala bara puna krokodila, toxična atmosfera, nezdravo radno vrijeme.

Edit:
Zab sam napisati, Austin uzima koliko se sjećam 7% od booka u USD, međutim s TQLom je čini mi se taj % povećao na 12. Tako da, ono što rekoh s početka posta... Vi dobijate žetone, pogotovo ako u startu krenete dobro bookat.

Ah da i kad dođete na % 30k booka se očekuje od vas, da biste isplatili svoju minimalnu vrijednost što ste u firmi
User avatar
Eso Terich
Posts: 2
Joined: 11/11/2022 01:09
Location: Astral

#25 Re: Posao u InMotion/Taylor Shipping Solutions?

Post by Eso Terich »

W0rM wrote: 26/07/2023 13:31
Evo sinak, da ti kazem kakva je situacija, mada vidim, danas imas razgovor...

Manje vise to je to sumirano sto se tice posla u inMotion. Radio sam i ja neko vrijeme tamo prije nego sam popio pedalu. Imas revenue koji moras ispuniti ako ne ispunis noga ti je. Tacno vidis po novim licima koji tamo dodju ko ce ostati duze ko ce biti krace. Nije posao za svakoga.
S druge strane, nisam ni ja ljubitelj HR osoba ali ne kontam sta ljudi ocekuju? Da ce im hr biti raja, brat, sestra, porodica? Ko sto ti kazes uvijek rade u interesu firme.
DebelinJoe wrote: 16/05/2023 09:39
Hoce onda da mu kao lafo prodam mobitel, izvadio iz džepa iPhone.... Da eto demonstriram prodajne vještine...Kazem ja njemu: Gospodine, ja ne zelim. Da vam prodam taj telefon, ne izgledate kao neko ko sebi moze priuštiti iPhone...Niste zasluzili da imate iPhone...Frajer pozelenio, valjda jer sam ga obrukao pred ovom kokom - manekenkicom...

Izađem vani...
Zbog ovakvog krkanskog pristupa i razmisljanja ne bih te ni ja primio.
DebelinJoe wrote: 16/05/2023 10:50

Cijela moja porodica otkako postoji bavi se transportom i trgovinom, od željeznica, preko kamionskog prevoza, daidža moj imao prevoznicku firmu i kamione, znam u dušu šta je transport robe...Pitam idiota na razgovoru za posao, da li je ikada u zivotu sjeo u kabinu kamiona, zna li kakav je to osjećaj...Lik kamion vidio samo u crtanom filmu...I naravno frajer nema pojma o poslu kojim se bavi, ali ga neko tu ubacio...
Opet, ovo veze sa razumom nema. To jesi li bio u kamionu, vozio ga , apsolutno je nebitno. Zbog takvog razmisljanja si zavrsio u Zenici.

Ko hoce nek proba. Mozda uspije se probiti jer moze se fino zaradjivati. Ovakve gore navedene negativne stavove "ta ti znas ja iphone imam" ne citati. Ako se ne snadjes kao freight broker mozda ponude i drugu poziciju.
Post Reply