Posao u dm-u.

Rasprave na razne teme... Ako ne znate gdje poslati poruku, pošaljite je ovdje.

Moderators: Benq, O'zone

Post Reply
User avatar
P308
Posts: 5084
Joined: 21/09/2012 23:15

#76 Re: Posao u dm-u.

Post by P308 »

Fragile wrote:
P308 wrote:Ja sam jednom bio na razgovoru u Blazuju, za radnika u skladistu. Inace sam VSS i nije im bilo jasno ko i zasto me pozvao na tu poziciju, niti je meni bilo jasno :D Ispunjavao neki upitnik i uradio mini test. Medjutim otvoreno su mi rekli da me nece vise zvati i da necu biti primljen zbog strucne spreme. Eto, zanimljivo iskustvo. :D Za neke bolje pozicije potrebno je napredno poznavanje njemackog jezika.
Ja licno nikada nisam vidio konkurs za radnika u trgovini.
Zanimljivo bas.Da li ste nekada poslali samoinicijativnu prijavu u dm? Gdje su vas nasli?
Da, da...samoinicijativno jer, kao sto rekoh, nikada nisam vidio konkurs osim za neke bolje pozicije za koje ne ispunjavam uslove. Ali mislim da je slucajnost sto su me zvali. Bar 20 puta sam slao dok me konacno nisu pozvali :D Mozda sam im dosadio :D Srecom, nasao sam posao u struci ali dm cu pamtiti kao jedan od prvih razgovora/testiranja za posao :)
User avatar
Better Man
Posts: 16689
Joined: 01/10/2006 20:10

#77 Re: Posao u dm-u.

Post by Better Man »

Svaki privatnik ima pravo svom uposleniku dati visoku platu ako može, pa taman da mu je uposlenik NK radnik. Uzmimo npr. da sam privatnik i da mi firma posluje i više nego dobro i da ostvarujem velik profit i odlučim da svojim radnicima koji nemaju fakultet dam platu višu od 1000 KM. Ko mi može to zabraniti? Niko. Moj novac, ja ga zaradio, ti moji radnici mi donijeli taj profit i ja ih odlučio platiti debelo, a one s VSS još više. Moj drug radi kod privatnika sa SSS i ima odličnu platu i uslove rada.
farisovo
Posts: 448
Joined: 22/02/2017 16:30

#78 Re: Posao u dm-u.

Post by farisovo »

suncana_strana wrote:Zasto su kasirke u DM placene 1000 KM?
Da li je to uopce istina
U Konzumu imaju 600, a u DM 1100 , a u principu rade isti posao
Njemacka kompanija koja radi po ustaljenom principu da se radnik nagradi za posao koji obavlja. Uz redovnu platu, dm uredno izmiruje i zdravstveno, penziono... za svoje zaposlenike.
Bingo? Budimo iskreni, osim u BiH i par balkanskih drzava, nigdje ni ne bi mogao poslovati. Firma koja izrasta uz politicku podrsku, "radi sta hoces, dok god si uz mene" je zlo koje iskoristava ljude. Jedan Lidl kada bi otvorio prodavnice po ovoj napacenoj zemlji metlom bi pomeo sve nase supermarkete, prodavnice, granape... jer pored cijene ubili bi ih i odnosom prema zaposlenima.
User avatar
Bluemore
Posts: 4332
Joined: 18/06/2010 21:18

#79 Re: Posao u dm-u.

Post by Bluemore »

Samo sto je uposljavanje postalo reketirano
User avatar
vješalica
Posts: 10114
Joined: 02/04/2010 19:12

#80 Re: Posao u dm-u.

Post by vješalica »

mk ultra wrote: Npr. Normirana plata policajcu u DE 47231€ godisnje, visem inzinjeru el 75500 bez poreza u oba slucaja. Jel oni podcjenjuju svoju policiju? Budale?
sto ne kazes da su placenije zanatlije ?
neces to preskaces ;)
sta je jedna plata od cca 1000KM sa nocnim radom za policajca u BiH,a da ne zaboravimo da u drugim Kantonima u odnosu na SA je i manja za par stotina maraka?jedno veliko nista

nema se potrebe raspravljati sa nekim ko jedva ima nesto malo rada i staza i umislio da je tesla
User avatar
vješalica
Posts: 10114
Joined: 02/04/2010 19:12

#81 Re: Posao u dm-u.

Post by vješalica »

Better Man wrote:Svaki privatnik ima pravo svom uposleniku dati visoku platu ako može, pa taman da mu je uposlenik NK radnik. Uzmimo npr. da sam privatnik i da mi firma posluje i više nego dobro i da ostvarujem velik profit i odlučim da svojim radnicima koji nemaju fakultet dam platu višu od 1000 KM. Ko mi može to zabraniti? Niko. Moj novac, ja ga zaradio, ti moji radnici mi donijeli taj profit i ja ih odlučio platiti debelo, a one s VSS još više. Moj drug radi kod privatnika sa SSS i ima odličnu platu i uslove rada.
Vidis po komentarima pojedinaca da nema pravo iz nekih njima poznatih motiva. Privatne kompanije imaju pravo i dati vise ako smatraju da imaju kvalitenog radnika i daju dobre uslove rada.Ljubomora zavist i glupost je uvijek na prvom mjestu.
Jedan bingo moze dati hiljadarku regularno svojim radnicima da ne propadne,a sigurno bi se visestruko vratilo.Dzaba prosjecnom bosnjackom logicaru ista objasnjavat
User avatar
ultima_palabra
Posts: 55474
Joined: 15/12/2008 16:53

#82 Re: Posao u dm-u.

Post by ultima_palabra »

Zasto bi Bingo davao radniku vise? Njegova filozofija se temelji na niskim cijenama, a ne na zadovoljnim
kupcima. Prosjecnog kupca u Bingu zaboli ona stvar hoce li mu na kasi reci dobar dan.

I takvih lanaca ima svugdje, samo sto imaju trzisno ucesce od 10%, a ne 50% kao kod nas.
Itsoktobealone
Posts: 2221
Joined: 25/08/2012 17:54

#83 Re: Posao u dm-u.

Post by Itsoktobealone »

nagibSA wrote:Ne gledam ja sta moras/ne moras, nego neki dorinos i zasluge. Dovoljno je da zna par lijekova koji se vrte nesto malo nauci i to je to. Pa jbt za par mjeseci bih 'ladno mogao to raditi. Zna se sta je pravi farmaceut, a ne trgovac u apoteci.

Ili bankari, ekonomisti po par hiljada plate, sudije po sudovima sa naslaganim nerijesenim materijalom isto par hiljada. Kad sam vidjeo stimulans koliki dobijaju mjesecno kao plate necije /po 1000KM/

A ti 'vamo zayebavao se sa dobrom skolom, ulagao u sebe, radis odgovornije i obimnije poslove za neku crkavicu. Ma kako da ne razumijem @mk ultra kad sam u istim sr*njima. I inzinjeri qrcu za usi spadose ovde, a nekad su bili... :)

Sta se desava kad pogresno izda lijek, nista, idemo dalje, a i to se desava, *ebe se njima, nikakve odogvornosti, prakticno lijekovi bez recepta uglavnom. Koliko puta doktor omane pa nikom nista. Sta se nama desava kad pogresno prijektujes nesto ili ne dimenzioniras dobro /snaga, presjek kablova, zastitu i sl/. Havarija!

Kakvo crno ucestvovanje u proizvodnji barem ovi iz apoteke. Sad i apoteke postale klasicna prodavnica robe od igle do lokomotive.

Cijenim ljude koji znaju, koji su placeni shodno poslom kojim se bave, i vremena, napora, truda i ulozenog znanja, ali ovo...
E tugo moja :lol: :lol: :lol:
User avatar
mk ultra
Posts: 19241
Joined: 31/12/2012 14:05
Location: Bošnjačka verzija države
Grijem se na: Ugalj
Vozim: Bahato
Horoskop: Maćak

#84 Re: Posao u dm-u.

Post by mk ultra »

vješalica wrote:
mk ultra wrote: Npr. Normirana plata policajcu u DE 47231€ godisnje, visem inzinjeru el 75500 bez poreza u oba slucaja. Jel oni podcjenjuju svoju policiju? Budale?
sto ne kazes da su placenije zanatlije ?
neces to preskaces ;)
sta je jedna plata od cca 1000KM sa nocnim radom za policajca u BiH,a da ne zaboravimo da u drugim Kantonima u odnosu na SA je i manja za par stotina maraka?jedno veliko nista

nema se potrebe raspravljati sa nekim ko jedva ima nesto malo rada i staza i umislio da je tesla
nisu plaćenije zanatlije, otkud ti to?
I ovdje je električar na crno 70-100KM dan, al nije svaki dan, već samo u sezoni...

ne govorim ja o njihovoj plati, već o odnosu plata. dva puta po 1000KM u kući sa dvoje djece je knap. ali ne može doktor sa takvom platom policajca imati 1300-1400. Ne može. Nigdje na svijetu to nema.

a ti znaš koliko ja imam staža i rada? znaš s kim radim? Koliko i oni imaju iskustva? :skoljka:
gidra
Posts: 3527
Joined: 17/11/2011 16:11
Location: Sarajevo

#85 Re: Posao u dm-u.

Post by gidra »

mk ultra wrote:
vješalica wrote:
mk ultra wrote: Npr. Normirana plata policajcu u DE 47231€ godisnje, visem inzinjeru el 75500 bez poreza u oba slucaja. Jel oni podcjenjuju svoju policiju? Budale?
sto ne kazes da su placenije zanatlije ?
neces to preskaces ;)
sta je jedna plata od cca 1000KM sa nocnim radom za policajca u BiH,a da ne zaboravimo da u drugim Kantonima u odnosu na SA je i manja za par stotina maraka?jedno veliko nista

nema se potrebe raspravljati sa nekim ko jedva ima nesto malo rada i staza i umislio da je tesla
nisu plaćenije zanatlije, otkud ti to?
I ovdje je električar na crno 70-100KM dan, al nije svaki dan, već samo u sezoni...

ne govorim ja o njihovoj plati, već o odnosu plata. dva puta po 1000KM u kući sa dvoje djece je knap. ali ne može doktor sa takvom platom policajca imati 1300-1400. Ne može. Nigdje na svijetu to nema.

a ti znaš koliko ja imam staža i rada? znaš s kim radim? Koliko i oni imaju iskustva? :skoljka:
inzinjeru električara plaćaš većinom po izlazu ne po dnevnici. Dobar električar će zaraditi 2x kao doktor ko od šale u Sarajevu.
Bitna je stručnost, nafaka i djelatnost u kojoj obitavaš. Navest ću ti primer moje majke, 1966 godište, bezvezna srednja škola, sadašnja gimnazija Obala-bivša Stenodaktilografska, fakultet u putu nije srela i zarađuje oko 4 hiljade KM neto unazad 15ak godina. Sposobnost ti je ključna u privatluku a ne škola.
User avatar
mk ultra
Posts: 19241
Joined: 31/12/2012 14:05
Location: Bošnjačka verzija države
Grijem se na: Ugalj
Vozim: Bahato
Horoskop: Maćak

#86 Re: Posao u dm-u.

Post by mk ultra »

gidra wrote: inzinjeru električara plaćaš većinom po izlazu ne po dnevnici. Dobar električar će zaraditi 2x kao doktor ko od šale u Sarajevu.
Bitna je struka, nafaka i djelatnost u kojoj obitavaš. Navest ću ti primer moje majke, 1966 godište, bezvezna srednja škola, sadašnja gimnazija Obala-bivša Stenodaktilografska, fakultet u putu nije srela i zarađuje oko 4 hiljade KM neto unazad 15ak godina. Sposobnost ti je ključna u privatluku a ne škola.
Uredu, ali zasto postoji minimum plate za neko zanimanje bilo gdje u svijetu. I ta zarada je sve direkt na ruke, bez ikakve prijave i ilegalna. Pitaj elektricara u Cip sistemima koliko ima platu...

Radim i ja dodatno 10tak sati sedmicno.

A dobrog elektricara odavno sreo nisam. Iz elektre ima, i znam jednog jos sto privatno radi svoj OR i covjek stvarno zna sta treba i kako. Ostalo mlaka limunada. Pisao sam ovdje, na drugoj temi, neces naci elektricara u gradu da prikopca FIDsklopku bez lokalnog uzemljenja ispravno da ga jebes.
User avatar
triconja
Posts: 16211
Joined: 29/04/2012 07:04

#87 Re: Posao u dm-u.

Post by triconja »

mk ultra wrote:
gidra wrote: inzinjeru električara plaćaš većinom po izlazu ne po dnevnici. Dobar električar će zaraditi 2x kao doktor ko od šale u Sarajevu.
Bitna je struka, nafaka i djelatnost u kojoj obitavaš. Navest ću ti primer moje majke, 1966 godište, bezvezna srednja škola, sadašnja gimnazija Obala-bivša Stenodaktilografska, fakultet u putu nije srela i zarađuje oko 4 hiljade KM neto unazad 15ak godina. Sposobnost ti je ključna u privatluku a ne škola.
Uredu, ali zasto postoji minimum plate za neko zanimanje bilo gdje u svijetu. I ta zarada je sve direkt na ruke, bez ikakve prijave i ilegalna. Pitaj elektricara u Cip sistemima koliko ima platu...

Radim i ja dodatno 10tak sati sedmicno.

A dobrog elektricara odavno sreo nisam. Iz elektre ima, i znam jednog jos sto privatno radi svoj OR i covjek stvarno zna sta treba i kako. Ostalo mlaka limunada. Pisao sam ovdje, na drugoj temi, neces naci elektricara u gradu da prikopca FIDsklopku bez lokalnog uzemljenja ispravno da ga jebes.
Moze li pojasnjenje, ne kontam dobro, mozda sto sam tek usto?
User avatar
mk ultra
Posts: 19241
Joined: 31/12/2012 14:05
Location: Bošnjačka verzija države
Grijem se na: Ugalj
Vozim: Bahato
Horoskop: Maćak

#88 Re: Posao u dm-u.

Post by mk ultra »

Dodje ti do table jedna ili tri faze i nula, i spoji fid sklopku da reaguje na spoj za metalnom masom/uzemljenjem

A da ne govorim o penjanju na stub, direktin spojem na nulu sa stuba, niz stub 16 mm2 i povezano sa uzemljivackom trakom koja dalje ide do njegovog sata :mrgreen:
User avatar
Thorgerson
Posts: 8509
Joined: 15/04/2015 11:26

#89 Re: Posao u dm-u.

Post by Thorgerson »

vješalica wrote: veze ti nemas
ljudi sa skolovanjem koje je vise zanatsko su uvijek imali vise novca nego pojedine fakultetlije pogotovo nekadasnji vkv zanimanja
ali shodno nerealnosti u platama tebi bi bilo onda sasvim normalno da cistacica ima 150 platu a doktor jedno 1500?
hoces reci da je isto svejedno da je policijski sluzbenik sa 4 razreda srednje obicno zanimanje pored cinjenice sa je to jedino zanimanje kojem je dopusteno da moze nekome uskratiti kretanje,ili ga lisiti zivota?tebi su ta vrsta ovlastenja koja oni jedini ima sasvim svejedna?
tebi je svejedno da neko radi svoj posao i u obicnoj kontroli saobracaja zaustavi kriminogeno lice koje u gepeku vozi drogu i oruzje?tebi je svejedno da takva osoba mora da skida sa vjesala mrtve ljude,iskasapljene u udesima i sl.i ima posla uvijek sa najgorim drustvenim talogom?
bolujes od iskompleksirane kurcobolje za druga ziva bica,jer je fakta da u ovoj drzavi,nazalost nema nikakve konkurencije strucne umisljenicima poput tebe....znas li koliko treba novava za jedan pristojan zivot?policajac,cistacica,prodavavica ne smije da ima jedan pristojan zivot i osnovnu platu,nego mora da bude roblje jer vi umisljenici mislite ako imate hiljadu,da niko drugi je nije vrijedan
upravo zbog niskih misljenja ovo drustvo nikad naprijed nece ici
a da isto tako ne govorim o visokoobrazovanim profilima ljudi kojima ni metlu nije bilo tesko za egzistenciju vozati sa sobom...
osim toga znanje i strucnost se ne stice na fakultetima vec const.radom i cjelozivotnom ucenju,samo takvima poput tebe to nije bas najjasnije
ja bi prije cistacici koja uredno svoj posao zavrsi dala hiljadu nego nekom ublehaskom golosupkovicu kojeg moram dnevno 70x zovnuti na telefon ili drljati nerve sa njegovim tumacenjem projekata kojeg spici u zadnji cas i padne ti plafon na sred kancelarije zbog njegovog idejnog rjesenja
Donekle je upravu.

Nije nigdje napisao da neko treba da ima 150 KM. Ali je li po tebi realno da policajac ima platu koja je haman kao doktorska? Meni nije. E sad, ili treba doktoru povecati ili njemu smanjiti. Je li normalno da parlamentarac ima 7000 KM? Bez ikakve odgovornosti? Naravno da nije.

Al posto je ovo nakaradna drzava nista se od toga nece desiti. Pa ce tako qrac ijedan drot otici iz ove drzave, ali zato obrazovani doktori - njih 70% ode. A ti problemi ce tek doci na naplatu, kada za 10-15 godina bude haos u bolnicama, jer te nece imati ko operisati. Vec sada imamo te probleme, e sad skontaj sta ce biti kada ovi stariji doktori odu, kada privatne klinike pokupe sve sto valja...nek ti je bog na pomoci. Na KCUS ces ici da umres, a ako imas love otici ces ili vani ili u neku od privatnih klinika i masno platit da se izlijecis.

Dakle govorimo o drzavnim javnim ustanovama, gdje drzava moze nesto uraditi.

Dalje, za ove uposlenice u apoteci. Ja uopte ne zelim da umanjujem njihovo znanje, posao..ali zar sada recepture nisu elektronske? Nema ona sta citati recept. Hronicni bolesnici, terapijski svi su elektronski uvezani sa doktorima. Doktor propise lijek i salje elektronski apoteci, ova u apoteci ocita knjizicu i da lijek kupcu. Ne razumijem o kakvom citanju vi pricate? Sa monitora procitati i naci taj lijek na polici. I ta radnica u apoteci ima gotovo istu platu ili malo manju od doktora koji je propisao taj lijek. Ti ces sad reci, pa sta apoteka je privatna. Pa ok, i doktori ce pa jebote onda koji qrac ja radim u drzavnoj za sicu. Odoh fino u privatnu kliniku i ubijat novce. Kontas?

Jace lijekove ne mogu dati bez tog recepta. Dalje, svaki lijek pa i onaj najgluplji vitamin ima fino uputstvo. I ako mandrknes od nekog glupog lijeka kojeg mozes uzeti bez recepta (mada ne znam da se to ikome desilo) apotekarka jel kriva? Hahaha....jest al u panjevima. :-) To je isto kao da kazes da je kasirka na bingu kriva jer ti je prodala zvake od kojih si se ti zagrcnuo i udavio.
Last edited by Thorgerson on 14/02/2018 08:43, edited 1 time in total.
User avatar
vjesticanametli
Posts: 15704
Joined: 15/02/2008 09:31
Location: Sarajevo X

#90 Re: Posao u dm-u.

Post by vjesticanametli »

Pa kaze ne zna niko skopcat FID sklopku....dacu ti ja br elektricara pa javi zna li :-D radio i na stubovima izmedu ostalog :wink:
User avatar
mk ultra
Posts: 19241
Joined: 31/12/2012 14:05
Location: Bošnjačka verzija države
Grijem se na: Ugalj
Vozim: Bahato
Horoskop: Maćak

#91 Re: Posao u dm-u.

Post by mk ultra »

vjesticanametli wrote:Pa kaze ne zna niko skopcat FID sklopku....dacu ti ja br elektricara pa javi zna li :-D radio na i na stubovima
Vjeruj mi samo u ovoj sedmici, na 5 mjesta
Da testiras FID, nece... napon prema zemlji od 50-180V, skines poklopac sa table i visi sabrinica sa uzemljenjem ili je nulovana gdje ne smije biti... i naravno da ne radi

Ljudima to kazes, sjebu se jer su masno platilj, daju ti broj elwkteicara, pricas sa njim, on te ko blecak slusa...

Rijetki su sto znaju da na 2.5 mm2 presjeka pod zidom mora ici 16A osigurac, pa se u kuce stavlja i C tip, 20A, 25 da ne iskace...

Meni ih je 900+ prosle godine proslo kroz ruke... i znam sta pisem
Rijetki znaju bez obzira na godine
User avatar
vjesticanametli
Posts: 15704
Joined: 15/02/2008 09:31
Location: Sarajevo X

#92 Re: Posao u dm-u.

Post by vjesticanametli »

Znam to jer i ovaj to kaze. Opet ti velim evo ti broj pa ces vidjet da ima i da zna..... to sto 1 od 200 zna to je druga prica...jbg ko keram7cari i vodoinst. I da stariji je covjek ali se spasit ne moze od poziva i poslova.... poprav lja za tim tvojim neznalicama :mrgreen:
Last December
Posts: 686
Joined: 13/10/2014 11:55

#93 Re: Posao u dm-u.

Post by Last December »

Thorgerson wrote: Donekle je upravu.

Nije nigdje napisao da neko treba da ima 150 KM. Ali je li po tebi realno da policajac ima platu koja je haman kao doktorska? Meni nije. E sad, ili treba doktoru povecati ili njemu smanjiti. Je li normalno da parlamentarac ima 7000 KM? Bez ikakve odgovornosti? Naravno da nije.

Al posto je ovo nakaradna drzava nista se od toga nece desiti. Pa ce tako qrac ijedan drot otici iz ove drzave, ali zato obrazovani doktori - njih 70% ode. A ti problemi ce tek doci na naplatu, kada za 10-15 godina bude haos u bolnicama, jer te nece imati ko operisati. Vec sada imamo te probleme, e sad skontaj sta ce biti kada ovi stariji doktori odu, kada privatne klinike pokupe sve sto valja...nek ti je bog na pomoci. Na KCUS ces ici da umres, a ako imas love otici ces ili vani ili u neku od privatnih klinika i masno platit da se izlijecis.

Dakle govorimo o drzavnim javnim ustanovama, gdje drzava moze nesto uraditi.

Dalje, za ove uposlenice u apoteci. Ja uopte ne zelim da umanjujem njihovo znanje, posao..ali zar sada recepture nisu elektronske? Nema ona sta citati recept. Hronicni bolesnici, terapijski svi su elektronski uvezani sa doktorima. Doktor propise lijek i salje elektronski apoteci, ova u apoteci ocita knjizicu i da lijek kupcu. Ne razumijem o kakvom citanju vi pricate? Sa monitora procitati i naci taj lijek na polici. I ta radnica u apoteci ima gotovo istu platu ili malo manju od doktora koji je propisao taj lijek. Ti ces sad reci, pa sta apoteka je privatna. Pa ok, i doktori ce pa jebote onda koji qrac ja radim u drzavnoj za sicu. Odoh fino u privatnu kliniku i ubijat novce. Kontas?

Jace lijekove ne mogu dati bez tog recepta. Dalje, svaki lijek pa i onaj najgluplji vitamin ima fino uputstvo. I ako mandrknes od nekog glupog lijeka kojeg mozes uzeti bez recepta (mada ne znam da se to ikome desilo) apotekarka jel kriva? Hahaha....jest al u panjevima. :-) To je isto kao da kazes da je kasirka na bingu kriva jer ti je prodala zvake od kojih si se ti zagrcnuo i udavio.
Gleda se kolika je potrošačka korpa a ona je sa akcizama sada oko 1000 evra, znači nema teorije smanjivat platu policajcu da bi se doktor bolje osjećao nego treba poduplat plate ljekara, tj. u četverostručit. A policajcu dati duplo koliko sad imaju. Toliko o tome. Para ima dovoljno a sve, to smo apsolvirali, a znamo i kod koga su.

Kad smo već kod toga, neki dan meni jedna hanumica kaže "Ko će nas stare liječiti kada sva omladina i ljekari odu". Gospođa ima 47 godina radnog staža u administraciji, upravo otišla u penziju. Šta reći, koju posluku porati...

Što se tiče informacionog sistema u zdravstvu kod nas je to samo još dodatno usporilo sve jer sad se radi dupli poso, sad se mora i na računaru kuckat i na papiru. Nije žvaka za seljaka.
Što se tiče da recept trewba i za vitamine, malo sam razmislio o tome, naš narod je u prosjeku poluretardiran tako da to je dobra stvar jer to bi se otrovalo i andolom ako mu ne nacrtaš koliko i kako treba da uzima. Mene lično nervira to kad mi objašnjava ko da sam retard al onda skontam da sam malo precjenio intelekt prosječnog bosanca tako da dobro je da je to tako.
User avatar
triconja
Posts: 16211
Joined: 29/04/2012 07:04

#94 Re: Posao u dm-u.

Post by triconja »

mk ultra wrote:Dodje ti do table jedna ili tri faze i nula, i spoji fid sklopku da reaguje na spoj za metalnom masom/uzemljenjem

A da ne govorim o penjanju na stub, direktin spojem na nulu sa stuba, niz stub 16 mm2 i povezano sa uzemljivackom trakom koja dalje ide do njegovog sata :mrgreen:
Sta ti ljudi imaju od skole?

Nedavno pricam sa jednom zenom, kaze instalacije joj izgorile zato sto su iz ep dosli i ugradili brojilo. Mogao bih povjerovati u to da ne znam nas mentalitet i cackanje svega i svacega, umalo da zaboravim trazenje sto jeftinije usluge :lol: , i dolazili iz ep i nije dobila odstetu. :mrgreen:

Nedavno iso komsinici mijenjat grlo, posto je po pricama malo fiufic uzmem voltmetar i svaki put kad izgubim salter iz vida gledam da nije ukljucila. Luster plasticni nosen na dvije zice, otvorim crni se unutra i vidim izolir traka izgorila. Hoce da joj vratim luster, eto strah je kad je obicno grlo, moze kao stan izgoriti. :-) , jedva joj dokazem :lol: .
Last December
Posts: 686
Joined: 13/10/2014 11:55

#95 Re: Posao u dm-u.

Post by Last December »

Šta se čudite, sve će više bit priučenih meštara. Ode svako ko ima zrno graška u glavi. Za par godina će ovdje prodavat babine zlatne zube da plate majstora, toliko će bit cjenjeni. Biće ovdje majstorske plate bolje nego u norveškoj. Živi bili pa vidjeli.
User avatar
triconja
Posts: 16211
Joined: 29/04/2012 07:04

#96 Re: Posao u dm-u.

Post by triconja »

Gdje se zaposliti ko elektricar bez iskustva? Da se zajase taj talas i napravi neki dobar korak, valjda :lol:
Last December
Posts: 686
Joined: 13/10/2014 11:55

#97 Re: Posao u dm-u.

Post by Last December »

Počni od komšinice :izet: :lol: :bih:
User avatar
triconja
Posts: 16211
Joined: 29/04/2012 07:04

#98 Re: Posao u dm-u.

Post by triconja »

Last December wrote:Počni od komšinice :izet: :lol: :bih:
Nije elektricar uzet salter zamijenit i sijalicu zavrnit :lol: , sta cu od komsinice, stara i ona i scerka joj, halal bilo da me vise ne zajebaju :izet: .
User avatar
muha_sa
Posts: 128500
Joined: 12/11/2004 23:33
Location: rajvosa

#99 Re: Posao u dm-u.

Post by muha_sa »

triconja wrote:Gdje se zaposliti ko elektricar bez iskustva? Da se zajase taj talas i napravi neki dobar korak, valjda :lol:
štaŠ se zapošljavat kod nekog :-) radi za sebe :D
User avatar
triconja
Posts: 16211
Joined: 29/04/2012 07:04

#100 Re: Posao u dm-u.

Post by triconja »

muha_sa wrote:
triconja wrote:Gdje se zaposliti ko elektricar bez iskustva? Da se zajase taj talas i napravi neki dobar korak, valjda :lol:
štaŠ se zapošljavat kod nekog :-) radi za sebe :D
Mora se ispec zanat prvo moj muha, zar bar ti ne znas o tim zanatima :lol:
Post Reply