Posao u dm-u.

Rasprave na razne teme... Ako ne znate gdje poslati poruku, pošaljite je ovdje.

Moderators: Benq, O'zone

Post Reply
User avatar
plain vanilla
Posts: 66781
Joined: 05/10/2008 12:10
Location: Jer ti si jedini način da pokrijem golotinju ove detinje duše...

#101 Re: Posao u dm-u.

Post by plain vanilla »

Thorgerson wrote: DM u koji ja idem isto tako ima 2 radnice i zastitara. Povrsine mozda nekih sta ja znam 150-200m2.
S druge strane Bingo npr. na Stupu je povrsinom 10 puta veci. Dakle, ti bi u Bingo u onoliku halu stavio njih 4-5?! :-)

DM ima visoke cijene i samim tim i ogrmone prihode i zato mogu davati tolike plate. U DM-u je sve, ali bas sve skuplje nego npr u Bingu. Imas onda guzonje kojima nije problem dati za tamo neki namaz 15 KM ili hljeb od 4 KM, neke sokove od 3 KM za malu flasicu itd itd. Da ne govorim o kremama, sminka, parfemi i ostale stvari.

I jbg...oni znaju da radnik mora biti zadovoljan. Vlasnika Binga boli neka stvar jel prodavacica zadovoljna ili nije. Naci ce drugu.
u mom komsiluku su Bingo i Konzum priblizne velicine. U najbolja vremena Konzuma, u smjeni je radilo tri radnika, a u Bingu 6-7 plus sefica. U Dm-u istre velicine rade dva radnika, a umjesto zastitara sad imaju kamere.
Samo htjedoh reci, da iako DM jako lijepo izgleda, sve uredno, mirise, covjek pozeli tamo raditi, te zene zarade svaki dinar koji dobiju. Hebi ga, dobijes posao sa SSS, a 1000 platu, i to 14 plata. Naravno da ces se potruditi da zadrzis posao.
User avatar
male_okice
Posts: 2746
Joined: 22/06/2009 13:33

#102 Re: Posao u dm-u.

Post by male_okice »

ne moze covjek tacno vjerovati koliko su ljudi ovdje zli i sitnicavi, sve u smislu sta ce jednoj kasirki 1000 KM plata...pa covjece hvala bogu da je ima...samo sta supaka danas istrpi koji dodju lijeciti svoje komplekse na njoj treba joj dati i dvije. kamo srece da i one u bingu imaju 1000, kamo srece da smo svi dobro placeni za posao koji obavljamo.

cuj on je izinjer njega treba platiti milione...a sta ce ona farmaceutkinja, moze ona dati i kafetin umjesto brufena. ona nije ulagala u sebe niti se skolovala :-) :-) :-) :-)

na kraju krajeva sto oni fudbaleri ili glumci zaradjuju milione, a doktori koji bukvalno spasavaju zivote po par hiljada i to ako su u nekoj normalnoj drzavi :P

sto ljudi pate od kompleksa nevjerovatno.
User avatar
vješalica
Posts: 10114
Joined: 02/04/2010 19:12

#103 Re: Posao u dm-u.

Post by vješalica »

sujeta umisljenost i kretenizam to je to
User avatar
mk ultra
Posts: 19444
Joined: 31/12/2012 14:05
Location: Bošnjačka verzija države
Grijem se na: Ugalj
Vozim: Bahato
Horoskop: Maćak

#104 Re: Posao u dm-u.

Post by mk ultra »

male_okice wrote:ne moze covjek tacno vjerovati koliko su ljudi ovdje zli i sitnicavi, sve u smislu sta ce jednoj kasirki 1000 KM plata...pa covjece hvala bogu da je ima...samo sta supaka danas istrpi koji dodju lijeciti svoje komplekse na njoj treba joj dati i dvije. kamo srece da i one u bingu imaju 1000, kamo srece da smo svi dobro placeni za posao koji obavljamo.

cuj on je izinjer njega treba platiti milione...a sta ce ona farmaceutkinja, moze ona dati i kafetin umjesto brufena. ona nije ulagala u sebe niti se skolovala :-) :-) :-) :-)

na kraju krajeva sto oni fudbaleri ili glumci zaradjuju milione, a doktori koji bukvalno spasavaju zivote po par hiljada i to ako su u nekoj normalnoj drzavi :P

sto ljudi pate od kompleksa nevjerovatno.
pa bili bi kad bi država stala iza radnika i normirala plate o čemu se satrah pišući... :skoljka:
User avatar
ultima_palabra
Posts: 55592
Joined: 15/12/2008 16:53

#105 Re: Posao u dm-u.

Post by ultima_palabra »

Drzava da normira plate u privatnim firmama?
User avatar
valjuga
Posts: 2190
Joined: 25/03/2012 17:50
Location: Balkan

#106 Re: Posao u dm-u.

Post by valjuga »

ultima_palabra wrote:Drzava da normira plate u privatnim firmama?
Država ih u dobra doba i normira..
Davanjem poticaja podobnim
Slanjem inspekcija nepodobnim
Reklamiranjem biznisa na crno ,rafting,raznorazni servisi...
Povećanjem nameta
Nikakvom zaštitom domaće proizvodnje
Bla bla bla
:lol:
User avatar
mk ultra
Posts: 19444
Joined: 31/12/2012 14:05
Location: Bošnjačka verzija države
Grijem se na: Ugalj
Vozim: Bahato
Horoskop: Maćak

#107 Re: Posao u dm-u.

Post by mk ultra »

ultima_palabra wrote:Drzava da normira plate u privatnim firmama?
Da, postavljanjem minimalne plate za određenu djelatnost.
I nije to moja izmusljotina, već je tako urađeno u svim normalnim drzavama.
moonca
Posts: 88063
Joined: 20/12/2016 20:16

#108 Re: Posao u dm-u.

Post by moonca »

mk ultra wrote:
ultima_palabra wrote:Drzava da normira plate u privatnim firmama?
Da, postavljanjem minimalne plate za određenu djelatnost.
I nije to moja izmusljotina, već je tako urađeno u svim normalnim drzavama.
Vani se to normira satnicom. Vecinom se i privatnici drze toga. Jer,ne mogu naci nikoga ko bi radio ispod minimalca.

Kasirke imaju pocetnu plati sa satnicom od $8, u ekskl. radnjama odjece, robne kuce ,ta satnica je oko$12 plus /provizija.E tu je problem, da prodavacica dnevno treba da proda oko $1200 odjece.-Ako 3 mjeseca uzastopno ne ostvari to-otkaz.

U mom gradu ima jedna Bosanka-zovu je mafijasica - ko dodje do njenog odjeljenja -mora biti njena zrtva. :) :lol:
User avatar
ultima_palabra
Posts: 55592
Joined: 15/12/2008 16:53

#109 Re: Posao u dm-u.

Post by ultima_palabra »

mk ultra wrote:
ultima_palabra wrote:Drzava da normira plate u privatnim firmama?
Da, postavljanjem minimalne plate za određenu djelatnost.
I nije to moja izmusljotina, već je tako urađeno u svim normalnim drzavama.
Vecina drzava ima samo jednu minimalnu platu. I ove koje imaju vise, postavljaju minimalce samo za slabo placene sektore.
User avatar
insomnia78
Posts: 61961
Joined: 03/04/2011 14:43

#110 Re: Posao u dm-u.

Post by insomnia78 »

Đe ste pičke evo inžinjera
moonca
Posts: 88063
Joined: 20/12/2016 20:16

#111 Re: Posao u dm-u.

Post by moonca »

Sram te bilo. :-)
User avatar
nagibSA
Posts: 893
Joined: 19/10/2017 01:21

#112 Re: Posao u dm-u.

Post by nagibSA »

Pusti price @mk ultra, bolje zbari koju trebu iz DM-a, vala, dobra svaka. :thumbup: Samo kako bi dozvolio da zaradi vise od tebe. :D Vala, meni ne bi smetalo, cak bih vise voljeo da bude pametnija zena od mene, a to necu naci 3x zivota da zivim. Jedino po forumu da trazim poput vjesalice...itd :lol: :lol:
User avatar
mk ultra
Posts: 19444
Joined: 31/12/2012 14:05
Location: Bošnjačka verzija države
Grijem se na: Ugalj
Vozim: Bahato
Horoskop: Maćak

#113 Re: Posao u dm-u.

Post by mk ultra »

Image

Pozdrav za nekog anonimnog elektricara iz ZeDo :mrgreen:

Ozbiljno pocinjem da razmisljam o temi djela i nedjela BiH elektricara
Bitno je da se ne vidi jer je iznad spustenog stropa :run:

Ostatak horora nisam slikao :lol:
User avatar
triconja
Posts: 16211
Joined: 29/04/2012 07:04

#114 Re: Posao u dm-u.

Post by triconja »

mk ultra wrote:Image

Pozdrav za nekog anonimnog elektricara iz ZeDo :mrgreen:

Ozbiljno pocinjem da razmisljam o temi djela i nedjela BiH elektricara
Bitno je da se ne vidi jer je iznad spustenog stropa :run:

Ostatak horora nisam slikao :lol:
Obje strane su krive, kupci usluge jer hoce jeftino a elektricar jer radi brzo.
User avatar
dobar osjecaj
Posts: 3957
Joined: 01/08/2014 11:31

#115 Re: Posao u dm-u.

Post by dobar osjecaj »

triconja wrote: Obje strane su krive, kupci usluge jer hoce jeftino a elektricar jer radi brzo.
Koja je svrha kopiranja slike u postu ispod posta sa slikom?
dgL_
Posts: 3037
Joined: 25/09/2014 22:39

#116 Re: Posao u dm-u.

Post by dgL_ »

Fragile wrote:Pozdrav :bih: .Kako do posla u dm-u?Sta je potrebno (skola,iskustvo,veza)i sta je presudno?
Da i ja podijelim iskustvo meni jedne bliske osobe...


Konkurs je bio za neku poziciju u upravi... Po svim specifikacijama koje su trazili ja sam od pocetka govorio da ne postoji idealnija osoba za to radno mjesto (radno iskustvo, poznavanjr apsolutno svega sto su trazili kroz oglas) pozvana je osoba na razgovor gdje su uradili testove njemackog jezika i jos odredjenih znanja i vjestina i upuceni su kuci... Nakon 15-20 dana pozvana jr osoba na zavrsni razgovor gdje je bilo par kandidata... (Po mojoj i procjeni te osobe 5 ljudi) gdje je perfektno sve odradjeno... Komunikacija na njemackom, vjezbe u excellu, ispitivanje o firmi i masa nekih drugih stvari... Da bi nakon 15 dana stigao mail da nije primljena na posao... Osoba je zaposlena svo vrijeme i radi na ovom poslu i dan danas... I ima istu platu koju su nudili u DMu... Druga stvar je sto je posao u DMu vjerovatno bio posao manjeg pritiska i kraceg radnog vremena nesto sitno... Beneficije tipa regresa i tih nekih dodataka ima i ovde kao sto bi imala i u DMu. Nakon svega ovoga odgovorno tvrdim da STELA radi u DMu... Izbor opste nije pao na direktora nego to rade neke druge osobe koje su ovlastene a koje uvijek imaju koga svog za ubaciti... Odgovorno i dan danas tvrdim DA NIJE POSTOJALA SPOSOBNIJA, ISKUSNIJA, KVALITETNIJA osoba od gore navede po svemu onome sto su trazili a trazili su masu nekih stvari... Tako da DM zaista radi stela... Da je direktor bio na razgovoru ja bih vise vjerovao da stele nema jer jbg to je covjek kojem je stalo da ima dobrog radnika jer je svoje, vjerovatno, vec poubacivao gdje je trebao... Ovako on odredi neke glupacice koje biraju nesto a njega boli neka stvar...
User avatar
Bluemore
Posts: 4332
Joined: 18/06/2010 21:18

#117 Re: Posao u dm-u.

Post by Bluemore »

dgL_ wrote:
Fragile wrote:Pozdrav :bih: .Kako do posla u dm-u?Sta je potrebno (skola,iskustvo,veza)i sta je presudno?
Da i ja podijelim iskustvo meni jedne bliske osobe...


Konkurs je bio za neku poziciju u upravi... Po svim specifikacijama koje su trazili ja sam od pocetka govorio da ne postoji idealnija osoba za to radno mjesto (radno iskustvo, poznavanjr apsolutno svega sto su trazili kroz oglas) pozvana je osoba na razgovor gdje su uradili testove njemackog jezika i jos odredjenih znanja i vjestina i upuceni su kuci... Nakon 15-20 dana pozvana jr osoba na zavrsni razgovor gdje je bilo par kandidata... (Po mojoj i procjeni te osobe 5 ljudi) gdje je perfektno sve odradjeno... Komunikacija na njemackom, vjezbe u excellu, ispitivanje o firmi i masa nekih drugih stvari... Da bi nakon 15 dana stigao mail da nije primljena na posao... Osoba je zaposlena svo vrijeme i radi na ovom poslu i dan danas... I ima istu platu koju su nudili u DMu... Druga stvar je sto je posao u DMu vjerovatno bio posao manjeg pritiska i kraceg radnog vremena nesto sitno... Beneficije tipa regresa i tih nekih dodataka ima i ovde kao sto bi imala i u DMu. Nakon svega ovoga odgovorno tvrdim da STELA radi u DMu... Izbor opste nije pao na direktora nego to rade neke druge osobe koje su ovlastene a koje uvijek imaju koga svog za ubaciti... Odgovorno i dan danas tvrdim DA NIJE POSTOJALA SPOSOBNIJA, ISKUSNIJA, KVALITETNIJA osoba od gore navede po svemu onome sto su trazili a trazili su masu nekih stvari... Tako da DM zaista radi stela... Da je direktor bio na razgovoru ja bih vise vjerovao da stele nema jer jbg to je covjek kojem je stalo da ima dobrog radnika jer je svoje, vjerovatno, vec poubacivao gdje je trebao... Ovako on odredi neke glupacice koje biraju nesto a njega boli neka stvar...
Glupacice iz kiseljaka i okoline se rastaljuju

A sam proces izbora zesci fake
Bas kako opisa
Klasicnim reketom do posla
Eto na sta spade dm
Ps. Ne znam da li ne za prodavacice sada isto
User avatar
Maystor
Posts: 5598
Joined: 16/07/2007 22:59
Location: Unknown

#118 Re: Posao u dm-u.

Post by Maystor »

insomnia78 wrote:Đe ste pičke evo inžinjera
Potrefio i ti post :thumbup:

Nadam se da nećeš trebati još 40 hiljada pokušaja za sljedeći. Za ovaj - čestitam! Da nisi ti, ja bih mu rekao koju. Samo, ne bih bio tako kulturan i odmjeren, kod mene vrijedi ona latinska in medias res.
moonca
Posts: 88063
Joined: 20/12/2016 20:16

#119 Re: Posao u dm-u.

Post by moonca »

Nakon svega ovoga odgovorno tvrdim da STELA radi u DMu... Izbor opste nije pao na direktora nego to rade neke druge osobe koje su ovlastene a koje uvijek imaju koga svog za ubaciti... Odgovorno i dan danas tvrdim DA NIJE POSTOJALA SPOSOBNIJA, ISKUSNIJA, KVALITETNIJA osoba od gore navede po svemu onome sto su trazili a trazili su masu nekih stvari... Tako da DM zaista radi stela.
:?
Zasto vas to iznenadjuje. I ako je STELA, osoba koja je primjljena je bila nezaposlena.Nije vanzemaljac.Da li je strucnija od osobe koju nije imala STELU, mozda i nije toliko bitno, jer ce svi proci neku obuku,kako se radi u odredjenoj firmi.
Strucnost jeste bitna ali ne uvijek i u svim okolnostima i za sva radnja mjesta.
ovo_mi_je_nick
Posts: 1798
Joined: 04/09/2013 10:02
Contact:

#120 Re: Posao u dm-u.

Post by ovo_mi_je_nick »

Nije samo perfektno znanje presudno kod posla. Gleda se i narav, psiho poremećaj, prepotentnost, slabi živci, urednost, tačnost...

Đaba poslodavcu, u ovom slučaju DM, djevojka koja zna perfektno njemački (ili misli da zna al nije to sad bitno) ako će ona na kasi prilikom prve nesuglasice kupcu ugurat u pakaš kroz usta dezodorans.
User avatar
vješalica
Posts: 10114
Joined: 02/04/2010 19:12

#121 Re: Posao u dm-u.

Post by vješalica »

pojedinim kobilama treba nagurati pakovanje faksa od 8kg u uobrazenu nosurdu a ne dezedorans jer je mali
bluesjunior
Posts: 731
Joined: 21/05/2014 11:14

#122 Re: Posao u dm-u.

Post by bluesjunior »

:-D
vješalica wrote:pojedinim kobilama treba nagurati pakovanje faksa od 8kg u uobrazenu nosurdu a ne dezedorans jer je mali
User avatar
Bluemore
Posts: 4332
Joined: 18/06/2010 21:18

#123 Re: Posao u dm-u.

Post by Bluemore »

moonca wrote:
Nakon svega ovoga odgovorno tvrdim da STELA radi u DMu... Izbor opste nije pao na direktora nego to rade neke druge osobe koje su ovlastene a koje uvijek imaju koga svog za ubaciti... Odgovorno i dan danas tvrdim DA NIJE POSTOJALA SPOSOBNIJA, ISKUSNIJA, KVALITETNIJA osoba od gore navede po svemu onome sto su trazili a trazili su masu nekih stvari... Tako da DM zaista radi stela.
:?
Zasto vas to iznenadjuje. I ako je STELA, osoba koja je primjljena je bila nezaposlena.Nije vanzemaljac.Da li je strucnija od osobe koju nije imala STELU, mozda i nije toliko bitno, jer ce svi proci neku obuku,kako se radi u odredjenoj firmi.
Strucnost jeste bitna ali ne uvijek i u svim okolnostima i za sva radnja mjesta.
Zasto fakaju proces selekcije testovi razni
Ako je stela ok sto je prikrivaju
Moonca moonca :-)
User avatar
vjesticanametli
Posts: 15704
Joined: 15/02/2008 09:31
Location: Sarajevo X

#124 Re: Posao u dm-u.

Post by vjesticanametli »

vješalica wrote:pojedinim kobilama treba nagurati pakovanje faksa od 8kg u uobrazenu nosurdu a ne dezedorans jer je mali
i sve razbacati :lol:
User avatar
vješalica
Posts: 10114
Joined: 02/04/2010 19:12

#125 Re: Posao u dm-u.

Post by vješalica »

i istresti omeksivac na glavu
Post Reply