Posao u DM drogerie markt

Ekonomija, biznis, dionice, posao, (ne)zaposlenost...

Moderator: anex

natascha
Posts: 259
Joined: 11/04/2011 22:45

#26 Re: Posao u DM drogerie markt

Post by natascha »

Ona je slala jedanput za jedan konkurs i tada je nisu primili. Ona našla posao u drugoj firmi i samo je jedan dan pozovu, poslije par mjeseci, da dođe na razgovor, ima slobodno neko radno mjesto, da li bi prihvatila to i ona naravno odmah ovamo dala otkaz i prešla tamo. Naravno da nije mogla da vjeruje, ali čisti dokaz da je uletila bez štele
besi
Posts: 35
Joined: 26/05/2013 16:51

#27 Re: Posao u DM drogerie markt

Post by besi »

hajde bar da se nadamo da nema stele...
javite ako vas zovnu na razgovor. drzim nam fige :thumbup:
natascha
Posts: 259
Joined: 11/04/2011 22:45

#28 Re: Posao u DM drogerie markt

Post by natascha »

Jesu li zvali ikoga :roll:
User avatar
Pasiflora
Posts: 3838
Joined: 30/03/2007 20:41
Location: Bolje bi bilo da je malo dalje

#29 Re: Posao u DM drogerie markt

Post by Pasiflora »

Za koje radno mjesto je bio konkurs? Promakao mi je :roll:
natascha
Posts: 259
Joined: 11/04/2011 22:45

#30 Re: Posao u DM drogerie markt

Post by natascha »

Računovodstvo i finansije, referent :)
User avatar
Pasiflora
Posts: 3838
Joined: 30/03/2007 20:41
Location: Bolje bi bilo da je malo dalje

#31 Re: Posao u DM drogerie markt

Post by Pasiflora »

natascha wrote:Računovodstvo i finansije, referent :)
Uhhh, hvala, lakse mi je :-D
besi
Posts: 35
Joined: 26/05/2013 16:51

#32 Re: Posao u DM drogerie markt

Post by besi »

mene nisu zvali...jos jedan uzaludan pokusaj.
User avatar
dadoka84
Posts: 3476
Joined: 04/08/2006 00:30

#33 Re: Posao u DM drogerie markt

Post by dadoka84 »

Najbolje su mi ove lovačke priče i pričice a većina bez pokrića. Onaj čuo od komšinice sa trećeg, da je od njene strine zaova... ;D

Najveći broj prijavljenih pošalje CV kojeg te strah pročitati koliko je to nakićeno, a onda nema blage veze kako izbiti pdv iz cijene, a naveo tamo DR, MR...
Ključno je ono šta kandidat ima u glavi i šta može ponuditi firmi.

I jedan free tip:
dm se piše malim slovima ;D a ne velikim. Treba se ipak malo više informisati o kompaniji kojoj se šalje aplikacija.
User avatar
vjesticanametli
Posts: 15704
Joined: 15/02/2008 09:31
Location: Sarajevo X

#34 Re: Posao u DM drogerie markt

Post by vjesticanametli »

malo si pretjerala.....prijavljivala sam se 3x u dm........nisam pozvana nikada a u CV-u mi nije bilo nista sto ne znam...........cak je stavka o postdiplomskom bila izbrisana da ne bude kič............kič je vama sve gdje mislite da je neko bolji od vas............mene nije nimalo sram mog CV-a

slazem se da ima svakakvih prijava tipa ja sam kemiš iz vukojebine srednje imam zenu i 3 djetA, aktivno vozim nadam se da cete me primit ...........s druge strane ima i normalnih prijava

ovo za pdv je 1000% tacno, vidjela sam komercijalista bruku koji ne znaju da izbiju to iz cijene
User avatar
dadoka84
Posts: 3476
Joined: 04/08/2006 00:30

#35 Re: Posao u DM drogerie markt

Post by dadoka84 »

Kao prvo pretjerao, nisam žensko. :D

Kome je to Vama? Ja ne radim u dm-u. Iskreno ne bojim se konkurencije, jer uvijek ima neko bolji. Pa što da se onda sekiram bezveze. A koristim svaku priliku da šta novo naučim i unaprijedim svoj rad.

Naravno da ima normalnih prijava, al kad imaš 5 normalnih i jednog koji se ističe, šta misliš koga će pozvati na razgovor.
Moj post je bio dobronamjeran, ako je neko drugačije shvatio žao mi je.
besi
Posts: 35
Joined: 26/05/2013 16:51

#36 Re: Posao u DM drogerie markt

Post by besi »

vjesticanametli wrote:malo si pretjerala.....prijavljivala sam se 3x u dm........nisam pozvana nikada a u CV-u mi nije bilo nista sto ne znam...........cak je stavka o postdiplomskom bila izbrisana da ne bude kič............kič je vama sve gdje mislite da je neko bolji od vas............mene nije nimalo sram mog CV-a

:thumbup: :thumbup:
mali_balon
Posts: 11393
Joined: 12/09/2012 09:57

#37 Re: Posao u DM drogerie markt

Post by mali_balon »

vjesticanametli wrote:malo si pretjerala.....prijavljivala sam se 3x u dm........nisam pozvana nikada a u CV-u mi nije bilo nista sto ne znam...........cak je stavka o postdiplomskom bila izbrisana da ne bude kič............kič je vama sve gdje mislite da je neko bolji od vas............mene nije nimalo sram mog CV-a

slazem se da ima svakakvih prijava tipa ja sam kemiš iz vukojebine srednje imam zenu i 3 djetA, aktivno vozim nadam se da cete me primit ...........s druge strane ima i normalnih prijava

ovo za pdv je 1000% tacno, vidjela sam komercijalista bruku koji ne znaju da izbiju to iz cijene
Ovo za CV si 1000% u pravu, meni nekad dodje da brisem neke stavke, pogotovu radno iskustvo. A s druge strane mi sega kada me tamo neki manager zovne na razogovr i pocne mi postavljat ona suplja sablonska pitanja, sta bi kad bi se nasli u toj i toj situaciji i ja ga onda pitam je li hocete realan odgovr ili da vam pocnem supljirat kako bi ja ovo ono itd itd
mah samo se iznervirah a nije ni tema ....

A za PDV sam dozivo da racunovodje u nekim jakim firmama racunaju cijena -17% npr 23KM-17%= cijena bez PDV-a :-)
Ali zato oni imaju ekonomiju zavrsenu.
User avatar
vjesticanametli
Posts: 15704
Joined: 15/02/2008 09:31
Location: Sarajevo X

#38 Re: Posao u DM drogerie markt

Post by vjesticanametli »

:lol: :lol: :lol: :lol: isto sam vidjela...........a iz CV-a brisi i znanje i iskustvo............sto gluplji to bolji i podobniji :D

a gdje se vidite za 7 godina i 16,5 dana i sta biste uradili da vam kolega, za kojeg znate da nije u pravu, tvrdi da je u pravu :mrgreen: :lol:

@dado nista licno ............pretjeraoooooo :-D ma samo sam se nadovezala

dosta mi je tada bilo suplje kurvanjske price i glupih pitanja i sve zavrsi eto javimo vam............ma ajde ba vise

zadnji razgovor sam usla i rekla prije nego pocnete 1 ja govorim: ne mjenjam nikakve trudnice niti me zanima posao na godinu dana.............nemam predstavu o plati i o tome cemo razgovarati, ne pada mi na pamet da radim za havu.....nasmijala se i zahvalila i rekla gospodi da kazu sta imaju a ako im se ne sviĐŽa sto su culi da je za mene razgovor zavrsen............primljena sutradan
User avatar
dadoka84
Posts: 3476
Joined: 04/08/2006 00:30

#39 Re: Posao u DM drogerie markt

Post by dadoka84 »

Super :D

Naši se sad malo furaju na zapadnjake sa tim pitanjima na razgovorima za posao. Jer je INN :D
mali_balon
Posts: 11393
Joined: 12/09/2012 09:57

#40 Re: Posao u DM drogerie markt

Post by mali_balon »

Joj moram jos... ili kad pitaju eto koliku bi vi platu :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: , ili sta bi uradili ako vas nadredjeni tjera da radite sta nezakonito.
Situacija, ja dodjem na razovor, i kaze manager recite mi malo detaljnije sta ste radili na toj i toj poziciji, a ja u CV samo sto nisam napisao kad sam pauze koristio. Ili kaze zamislite da ste sad na sastanku, ja ga bljedo gleda i kazem ne mogu da zamisli, sastank se ne desava odjednom, sastanak se dogovori, prije sastanka se pripremi prica, ili dogovori o cemu ce se pricati, nemoze se sastank tek tako zamisliti to je neozbiljno i neprofesionalno.... tajac... eto javit cemo vam se, kontam ja u sebi javt ces se ti k.....
A teko ovi sto te zovu na 6 nekakvih razgovora i testova uuuuuuuu.

@vjestice
i to sto kazes odma s vrata reci mante me se suplje i psihologije, de da mi to konkretno raspravimo i dogovorimo.

eh jos malo

Neke firme imaju ta neka pitanja na koja moras pismeno odgovoriti i te odgovore uz CV i motivaciono pismo poslati evo pitanja i odgovora, a pozicija je ono mrtva administacija, javljane na telefon, nabavka kanc materijala, zapirmanje poste itd itd

- Koji je Vaš profil u Firmi?
Nemam profil u Firmi, koliko sam shvatio profil u Firmi bi trebale imati osobe koje nešta prodaju ili nude neku vrstu usluge. Pošto ja ništa ne prodajem i ne nudim nikakve usluge, ne vidim svrhu otvaranja profila na Firmi. Ako će mi profil u Firmi pomoći pri zaposlenju onda ću definitivno otvoriti profil.

- U slučaju zaposlenja, kojih pet stvari biste odmah promjenili u Firmi?
Znači vraćamo se na drugo pitanje iz vašeg upitnika, gdje opet psiholog ili neko drugi želi da se da odgovor na šablonsko pitanje i da se na osnovu tog šablonskog odgovra procjeni aplikant, tj. da se utvrdi je li aplikant materijal za firmu i da li je normalan. Ovo pitanje mi postavite nakon probnog rada ili nakon godina dana rada u vašoj firmi. Tek tad bi mogao nešta da predložim ako se to od mene traži, ili ako j moja pozicija u firmi uopšte dozvoljava da iznosim mišljenja, zaključke i prijedloge.
na svoju ruku
Posts: 75
Joined: 16/04/2012 01:12

#41 Re: Posao u DM drogerie markt

Post by na svoju ruku »

Gledam nesto ovaj njihov website....

nigdje ne mogu da nadjem da imaju oglase o otvorenim pozicijama?

da li neko od vas zna...?

lp
na svoju ruku
Posts: 75
Joined: 16/04/2012 01:12

#42 Re: Posao u DM drogerie markt

Post by na svoju ruku »

Kastanienallee wrote:Pa kad odes na link

http://www.dm-drogeriemarkt.ba/ba_homep ... kursi.html

pise da trenutno nemaju otvorenih konkursa.

HVALA!!!
mp3problem
Posts: 414
Joined: 09/08/2012 19:01

#43 Re: Posao u DM drogerie markt

Post by mp3problem »

.
Last edited by mp3problem on 10/04/2014 19:24, edited 1 time in total.
User avatar
hordash
Posts: 419
Joined: 29/03/2009 16:49

#44 Re: Posao u DM drogerie markt

Post by hordash »

Mene nisu zvali.
Post Reply