Posao Pizza Majstora.

Ekonomija, biznis, dionice, posao, (ne)zaposlenost...

Moderator: anex

Post Reply
HVK
Posts: 13
Joined: 26/05/2012 20:33

#1 Posao Pizza Majstora.

Post by HVK »

Pozdrav! E ovako,pošto svakodnevno nailazim na kakve takve ponude za ovaj vid posla,a ide i ljetna sezona a ovaj vid posla je za taj period najoptimalniji ,čak bi se moglo nešto pokrenuti i u vlastitoj režiji.Uglavnom vidim gdje god u zadnje vrijeme pođem svi o nekakvom biznisu pričaju a sve nešto ili se nema početnog kapitala ili naš Bosanski mentalitet proradi pa se ne bi svašta ni radilo,ali sve ostane na početnoj fazi.Uglavnom kontaktirao sam čovjeka van BiH je, radi obuku za pomenuti posao, nije ni duga i sa obzirom da može obezbjediti kakav takav posao nije ni skupa.I da dobije se i međunarodno priznat certifikat pa nije od gore ga imati papir za bilo šta danas.Mene zanima kakvo je stanje za posao pizza majstora u Sarajevu i ima li ko da je o ovom kontao ili da bi želio proći ovu obuku??
blesava
Posts: 573
Joined: 01/04/2012 17:50

#2 Re: Posao Pizza Majstora.

Post by blesava »

da, daj nam detalje, a prije svega cijnu obuke
HVK
Posts: 13
Joined: 26/05/2012 20:33

#3 Re: Posao Pizza Majstora.

Post by HVK »

Sama obuka je 600eura e sad karta i troškovi života za period od mjesec dana,koliko sve to traje,ma negdje oko 1000eura mislim da bi bilo dovoljno da se to finalizira.
User avatar
petunija
Posts: 3037
Joined: 07/05/2009 09:22
Location: United States of Balcan

#4 Re: Posao Pizza Majstora.

Post by petunija »

Ne kontam :? šta tu imaš učiti mjesec dana?
HVK
Posts: 13
Joined: 26/05/2012 20:33

#5 Re: Posao Pizza Majstora.

Post by HVK »

http://pizzanovotny.blogspot.com/ eh nije moglo proći bez reklame,a uopšte mi nije bio cilj.A ovo se moglo naći uz samo malo druženja s googlom,mislim koga je stvarno interesiralo a takve sam i zamolio za bilo kakav konstruktivan komentar.Što se tiče vjerodostojnosti svega ovog pa ne radi se trafficking -u nego o običnoj pripremi jednog prostog jela,ali hajde valjda nam je rat to uradio pa samo sumnjičavi i prema svojoj sjeni.Koliko sam upoznat nekoliko ljudi iz Bosne je već prošlo ovu obuku.Što se tiče ovog "šta se tu treba učiti" nisam iz tog područja da bih ti tumačio koliko ,kad i šta ali mislim da je ovo generalan problem u ovoj državi što smo fakat svi majstori za sve.A oni koji stvarno misle da mogu radit onako na prvu i ako pripadaš vojsci nezaposlenih mogu ti proslijediti priličan broj ponuda onako s oglasa za pizza majstora u Hrvatskoj, ni na jednom nisam vidio da je sat plaćen manje od 20 kuna.(to su ja mislim ovi tipa šta se tu treba učiti) :) a ovi drugi što su svarili i uhodali tako "bezvezan" posao imaju i preko 30 kuna sat. Uglavnom,bez bespotrebnog forumskog umovanja,a i prepucavanja čisto sam onako informativno htio dobit odgovore tipa: bježi jarane od tog, teško,ne plaća se,naše gazde kafe picerija ili restorana nimalo ne cijene takve poslove.Ili neka pozitivna iskustva: pa nije to loše lijepa plata,i sam posao nije težak,a nije i neka nauka brzo se skonta, ako želiš želiš sam nešto pokrenuti nije ti potrebna neka strojčina od 20000eura.Malo do jarana koji ima već uhodan kafić predložiš mu da se proširi biznis I još pun kofer odgovora koje sam mogao dobiti. Možda sam ja dao premalo informacija a očekivao da saznam sve i svašta,cilj je bio potvrditi da li se ovo isplati,naći nekog da idemo zajedno i mirna Bosna.
User avatar
mO k3
Posts: 34082
Joined: 23/09/2009 14:16
Location: https://youtu.be/xk7QKTXQGbg

#6 Re: Posao Pizza Majstora.

Post by mO k3 »

petunija wrote:Ne kontam :? šta tu imaš učiti mjesec dana?
:thumbup:

Drugar dobar recept za tijesto , produkti koje ces da preradjujes neka ti bidu dobri ,budi samo kritican i poso ce ti krenuti i naravno dobar sporet :)
Wind
Posts: 1429
Joined: 31/10/2008 22:28

#7 Re: Posao Pizza Majstora.

Post by Wind »

Nece biti stete imati takvu diplomu-potvrdu sta li je vec o zavrsenoj obuci ali mislim da ovdje i bez toga mozes naci mjesto za pic majstora. Picerije su sad popularne, ima ih na svakom cosku pa vjerovatno postoji i odredjena potreba za majstorima.

E sad isplati li se ili ne...to je vec pitanje. Vidi po oglasima sto traze pic majstore, kakvi su uslovi, sta traze, koliku platu nude pa onda izvagaj. To jednostavno posmatraj kao pocetno ulaganje u posao.
tumbelina
Posts: 50
Joined: 05/03/2012 19:07

#8 Re: Posao Pizza Majstora.

Post by tumbelina »

Ženski Dr.Med wrote:
petunija wrote:Ne kontam :? šta tu imaš učiti mjesec dana?
:thumbup:

Drugar dobar recept za tijesto , produkti koje ces da preradjujes neka ti bidu dobri ,budi samo kritican i poso ce ti krenuti i naravno dobar sporet :)
e jbg sad... pa valjda se ipak misli na prodaju a ne samo za vlastite potrebe... gdje to tako poso kreće da odem i ja majke ti...
Vodja uvale
Posts: 596
Joined: 08/04/2012 02:49

#9 Re: Posao Pizza Majstora.

Post by Vodja uvale »

Uzmi novine i prelistaj.
User avatar
mO k3
Posts: 34082
Joined: 23/09/2009 14:16
Location: https://youtu.be/xk7QKTXQGbg

#10 Re: Posao Pizza Majstora.

Post by mO k3 »

tumbelina wrote:
Ženski Dr.Med wrote:
petunija wrote:Ne kontam :? šta tu imaš učiti mjesec dana?
:thumbup:

Drugar dobar recept za tijesto , produkti koje ces da preradjujes neka ti bidu dobri ,budi samo kritican i poso ce ti krenuti i naravno dobar sporet :)
e jbg sad... pa valjda se ipak misli na prodaju a ne samo za vlastite potrebe... gdje to tako poso kreće da odem i ja majke ti...
pa i ja mislim na prodaju ,ako imas extra dobru pizzu doce ti raja pricace se po gradu
maglajka2
Posts: 91
Joined: 26/02/2016 10:16

#11 Re: Posao Pizza Majstora.

Post by maglajka2 »

Veliki pozdrav!
Naletjela sam na Vaš post i zanima me ukoliko imate malo vremena da mi date par informacija u vezi tog posla.
Post je stariji pa ću Vas prvo pitati jeste li se pokajali ili ste zadovoljni što ste prošli obuku,jeste li zaista uspjeli naučiti taj posao za tako kratko vrijeme i da li ste uopšte još u tome?
Obuka zajedno sa putnim i troškovima smještaja izađe oko 2000KM?
Znate li možda da li je sada kod nas moguće negdje izvršiti takvu obuku?
Hvala puno!
Post Reply