Posao NJEGOVATELJICE u Njemačkoj !?

Vijesti sa cijele zemaljske kugle o dešavanjima u bh. dijaspori, zanimljivosti o drugim državama i slično.

Moderator: Bloo

Post Reply
User avatar
Maraschino
Posts: 18997
Joined: 10/11/2006 16:15
Location: ...

#901 Re: Posao NJEGOVATELJICE u Njemačkoj !?

Post by Maraschino »

Bas tako. Dovoljno je samo da izadjes i to je to.
User avatar
vjesticanametli
Posts: 15704
Joined: 15/02/2008 09:31
Location: Sarajevo X

#902 Re: Posao NJEGOVATELJICE u Njemačkoj !?

Post by vjesticanametli »

Ne znam zasto to rade....ja ne bih nikad samo dijete tako "tjerala"....ne kontam...cinjenica je da mnogi misle da je viza sama dovoljna a pisala sam vec da min 10 milja stek moras imati da pocnes ponovo....stan i kaucija....neko treba i auto....stvari za stan i tako...ima svega :| ja znam ovdje par koji 3 god ceka azil....msm kakav azil ba al hajd ....ne rade sjede okolo i cekaju :?
Linmer
Posts: 87
Joined: 18/10/2013 00:43

#903 Re: Posao NJEGOVATELJICE u Njemačkoj !?

Post by Linmer »

batara wrote:Ima li neko iskustva sa ovim triple win projektom, sad su razgovori 6.februara??
Tako je najpouzdanije. Makar u poređenju sa svim ovim pričama što vidim ovdje. Na tebi je da naučiš njemački i da radiš. Za sve ostalo vezano za odlazak imaš pomoć.
batara
Posts: 1183
Joined: 24/01/2014 23:31

#904 Re: Posao NJEGOVATELJICE u Njemačkoj !?

Post by batara »

Ova "licenca za rad od strane komore medicinskih sestara / tehnicara", je li potrebna za anerkenung?
Linmer
Posts: 87
Joined: 18/10/2013 00:43

#905 Re: Posao NJEGOVATELJICE u Njemačkoj !?

Post by Linmer »

batara wrote:Ova "licenca za rad od strane komore medicinskih sestara / tehnicara", je li potrebna za anerkenung?
Zavisi u kojoj si pokrajini. Valjda će ti reći oni kojima šalješ šta sve treba.
batara
Posts: 1183
Joined: 24/01/2014 23:31

#906 Re: Posao NJEGOVATELJICE u Njemačkoj !?

Post by batara »

Da li svi poslodavci u njem. traze radno iskustvu u struci (bio to rad u bolnici ili u domu ili u vidu nekog volontiranja) u zadnjih 5 godina?

Posto poslije odradjenog pripravnickog i zavrsetka skole, proslo je nekih dobrih 10 godina :D
User avatar
ćiribiribela
Posts: 14373
Joined: 04/03/2013 02:53
Location: Gotham

#907 Re: Posao NJEGOVATELJICE u Njemačkoj !?

Post by ćiribiribela »

batara wrote:Da li svi poslodavci u njem. traze radno iskustvu u struci (bio to rad u bolnici ili u domu ili u vidu nekog volontiranja) u zadnjih 5 godina?

Posto poslije odradjenog pripravnickog i zavrsetka skole, proslo je nekih dobrih 10 godina :D
Ja imala pripravnicki i 2 mjeseca volontiranja. 2007. zavrsila skolu a pocela u njem. 2015. Ovdje je tolika potraznja za njegovateljima da je dovoljno samo da se pojavis. :mrgreen:
batara
Posts: 1183
Joined: 24/01/2014 23:31

#908 Re: Posao NJEGOVATELJICE u Njemačkoj !?

Post by batara »

ćiribiribela wrote:
batara wrote:Da li svi poslodavci u njem. traze radno iskustvu u struci (bio to rad u bolnici ili u domu ili u vidu nekog volontiranja) u zadnjih 5 godina?

Posto poslije odradjenog pripravnickog i zavrsetka skole, proslo je nekih dobrih 10 godina :D
Ja imala pripravnicki i 2 mjeseca volontiranja. 2007. zavrsila skolu a pocela u njem. 2015. Ovdje je tolika potraznja za njegovateljima da je dovoljno samo da se pojavis. :mrgreen:
Znam sve, ali danas bio na razgovoru za triple win projekat.. kao problem je to sto 10 godina nisam radio nista vezano za medicinu, a oni smatraju ko ne radi duze od 5 godina u svojoj bransi taj vise i nije za toga.. pa sad mi traze da idem negdje da volontiram par mjeseci :-)
batara
Posts: 1183
Joined: 24/01/2014 23:31

#909 Re: Posao NJEGOVATELJICE u Njemačkoj !?

Post by batara »

Zdravo, stavio sam apostile na diplomu i uvjerenje o stazu, koje sam zatim prevo na njem. kod ovjerenog sudskog tumaca. Sad trebam papire da predam u agenciju za rad BiH, radi zustimmunga. Tamo mi traze da napravim kopije istih prevoda i da ih ovjerim u opstini. Medjutim u opstini nece ni da cuju za to, kao to ne smiju da rade. Jedina mi opcija ostaje notar, ima li iko iskustva sa tim :?
delboy78
Posts: 2
Joined: 10/07/2018 18:50

#910 Re: Posao NJEGOVATELJICE u Njemačkoj !?

Post by delboy78 »

Pozdrav ljudi,pitanje vezano za termin preko ARZA
Da li je neko imao ugovor kao ""Pflegehelfer ohne De annerkennung,nach annerkennung als gesundheits und kp"", a Zustimmung dobio kao "Gesundheits und Krankenpfleger ohne deutsche Annerkennung".
Da li ce ambasada praviti problem zato sto u ugovoru pise "Pflegehelfer ohne de annerkenung" a u Zustimmungu "Gesundheit und Krankenpfleger ohne de annnerkenung".
User avatar
rodjotr
Posts: 18
Joined: 26/02/2016 03:49

#911 Re: Posao NJEGOVATELJICE u Njemačkoj !?

Post by rodjotr »

Pozdrav, da li je iko zivio u domu kad je isao na ausbildung. Kakvi su uslovi,zivot opcenito rijec je o Mannheim-u.. :-?
blablabla1234
Posts: 5
Joined: 18/08/2018 13:54

#912 Re: Posao NJEGOVATELJICE u Njemačkoj !?

Post by blablabla1234 »

pozdrav. interesuje me koja je skola za njegovatelje iz Bosne priznata u Njemackoj i koliko traje. i da li su priznate obuke u Crvenom krstu sto rade i sto daju certifikate. da li mi moze ko pomoci. isto za obuke ostale koje daju certifikate da li su priznati njihovi certifikati.
los talibanos
Posts: 105
Joined: 25/07/2013 23:00

#913 Re: Posao NJEGOVATELJICE u Njemačkoj !?

Post by los talibanos »

Koliko je najkraci period sto znate licno ili za nekog sto je cekao za dobijanje vize preko ARZ za posao med.sestre

Trebam poceti radit u Gradskoj klinici Minhen u OP Sali pa me zanima jer imam termin za pocetak rada 1 August i zanima me da li je moguce do tad da rijesim papire Pozz?
nastavnikhe
Posts: 214
Joined: 14/02/2012 14:22

#914 Re: Posao NJEGOVATELJICE u Njemačkoj !?

Post by nastavnikhe »

Pozdrav,završena srednja medicinska prije rata,nije obavljen staž niti položen državni.U međuvremenu sam završio pedagoški fakultet-profesor i radim u školi. Imam položen B2 Goethe i hrvatske papire. Da li neko zna kakvi su izgledi za posao i nostrifikaciju diplome u medicinskoj struci?
User avatar
ćiribiribela
Posts: 14373
Joined: 04/03/2013 02:53
Location: Gotham

#915 Re: Posao NJEGOVATELJICE u Njemačkoj !?

Post by ćiribiribela »

nastavnikhe wrote:Pozdrav,završena srednja medicinska prije rata,nije obavljen staž niti položen državni.U međuvremenu sam završio pedagoški fakultet-profesor i radim u školi. Imam položen B2 Goethe i hrvatske papire. Da li neko zna kakvi su izgledi za posao i nostrifikaciju diplome u medicinskoj struci?
Da bi odradio nostrifikaciju moras imati polozen drzavni.
reuf i minka
Posts: 59
Joined: 11/09/2013 10:03

#916 Re: Posao NJEGOVATELJICE u Njemačkoj !?

Post by reuf i minka »

nastavnikhe wrote:Pozdrav,završena srednja medicinska prije rata,nije obavljen staž niti položen državni.U međuvremenu sam završio pedagoški fakultet-profesor i radim u školi. Imam položen B2 Goethe i hrvatske papire. Da li neko zna kakvi su izgledi za posao i nostrifikaciju diplome u medicinskoj struci?
Ja sam u pokrajini Baden - Württemberg uradio priznavanje diplome, a nisam imao odrađen pripravnički staž.
User avatar
Kejn
Posts: 2630
Joined: 24/09/2016 12:24
Location: Sarajevo Temple Prime. U prvom safu

#917 Re: Posao NJEGOVATELJICE u Njemačkoj !?

Post by Kejn »

Nostrifikacija bez polozenog drzavnog ispita je nemoguca
reuf i minka
Posts: 59
Joined: 11/09/2013 10:03

#918 Re: Posao NJEGOVATELJICE u Njemačkoj !?

Post by reuf i minka »

Kejn wrote:Nostrifikacija bez polozenog drzavnog ispita je nemoguca
Od kada to i gdje?
karlton99
Posts: 2
Joined: 07/12/2019 15:45

#919 Re: Posao NJEGOVATELJICE u Njemačkoj !?

Post by karlton99 »

Zdravo..interesuje me kakva je procedura dobijanja vize preko ARZ agencije za medicinare..naime, pokrenuo sam proceduru vezano za Anerkennung u Njemačkoj...imam završenu med. Školu redovnu..planiram preko ARZ agencije predati dokumente za vizu..ali sad me zabrinjava ono u vezi Zustimmunga..Jer ne znam kako to funkcionira..da li moram s poslodavcem dogovoriti..Jer sam s bolnicom dogovorio da mi izdaju dokument da su zainteresirani da me zaposle kod sebe..A taj dokument ću priložiti u ARZ
Ako mi neko može pojasniti taj proces...hvala vam unaprijed
User avatar
moon_walker_90
Posts: 2347
Joined: 21/12/2012 18:16
Location: Ćućurak

#920 Re: Posao NJEGOVATELJICE u Njemačkoj !?

Post by moon_walker_90 »

Pozdrav svima,

ovakav je slucaj: momak ima vandredno polozenu medicinsku(tehnicar 4 godine,javna ustanova),odradjena praksa,polozen drzavni i polozen B1. Da li je moguce da pronadje posao u Njemackoj? Na websiteu Njemacke ambasasde stoji da je potreban jezik B2 al pise "Informativni list o izdavanju boravišne dozvole u svrhu zapošljavanja medicinskih tehničara NAKON završenog postupka priznavanja(kao npr.babice, fizioterapeuti)", sta znaci ovo nakon zavrsenog postupka priznavanja? Znam da se strucno zvanje gore mora na neki nacin validirati ali da li to ide da se gore prvo zaposlis,pa ides u proceduru za priznavanje, ili se to odmah odavde sve rjesava? Hvala mnogo unaprijed na odgovorima.
User avatar
Rockefeller
Posts: 7220
Joined: 02/02/2015 13:05
Location: Rijeka Sćona

#921 Re: Posao NJEGOVATELJICE u Njemačkoj !?

Post by Rockefeller »

Prvo se zaposlis pa onda ide proces priznavanja diplome.
User avatar
Matijevic_Vlado
Posts: 3467
Joined: 03/10/2012 14:27
Location: Da sam prazna glava, potpuno zdrava, ne bih više ništa učio za badava..

#922 Re: Posao NJEGOVATELJICE u Njemačkoj !?

Post by Matijevic_Vlado »

Zna li neko koliko je pomocnom njegovatelju dovoljno sati za vizu? Ili ima odredjena min bruto plata?
Post Reply