Porodica partnera

Seks, ljubav, erotika, odnosi među (s)polovima... Molimo ponašajte se kulturno.

Moderators: _BataZiv_0809, Euridika

User avatar
Snake Eyes
Posts: 5190
Joined: 12/04/2013 14:02

#401 Re: Porodica partnera

Post by Snake Eyes »

angie_ wrote: 23/05/2022 10:02
Samprotivsviju wrote: 22/05/2022 21:41

Jel barem rostilj bio ? :D


Bio je, bace i meni kakvog mesa ispred mene 😁😁
They treat you like a bitch.

https://youtu.be/Bx5J0dW2rh4?t=54
angie_
Posts: 130
Joined: 20/03/2013 09:32

#402 Re: Porodica partnera

Post by angie_ »

Snake Eyes wrote: 23/05/2022 22:04
angie_ wrote: 23/05/2022 10:02



Bio je, bace i meni kakvog mesa ispred mene 😁😁
They treat you like a bitch.

https://youtu.be/Bx5J0dW2rh4?t=54


To kad puknem :lol: :lol:

Mah prije cu odustati i nek porodica fino uziva sama kao sto su dosad i naucili..a i sin s njima :mrgreen:
Samprotivsviju
Posts: 6410
Joined: 03/12/2011 13:10

#403 Re: Porodica partnera

Post by Samprotivsviju »

angie_ wrote: 24/05/2022 17:34
Snake Eyes wrote: 23/05/2022 22:04

They treat you like a bitch.

https://youtu.be/Bx5J0dW2rh4?t=54


To kad puknem :lol: :lol:

Mah prije cu odustati i nek porodica fino uziva sama kao sto su dosad i naucili..a i sin s njima :mrgreen:
Pocni diskretno flertovati sa sestrinim muzem i svekrom, brzo ce se to rasplamsati :skoljka:
User avatar
Snake Eyes
Posts: 5190
Joined: 12/04/2013 14:02

#404 Re: Porodica partnera

Post by Snake Eyes »

angie_ wrote: 24/05/2022 17:34
Snake Eyes wrote: 23/05/2022 22:04

They treat you like a bitch.

https://youtu.be/Bx5J0dW2rh4?t=54


To kad puknem :lol: :lol:

Mah prije cu odustati i nek porodica fino uziva sama kao sto su dosad i naucili..a i sin s njima :mrgreen:
michellica
Posts: 2
Joined: 27/08/2014 20:20

#405 Re: Porodica partnera

Post by michellica »

Da ti iskreno kazem kao zena u 30 im to nije nimalo normalno. I nije normalno ni kada zene to rade, ev da zadovoljimo muski dio publike. Vi ste oboje u godinama kada sami tj zajednicki donosite odluke. Situacija nece biti nista bolja u buducnosti nego gora jer ce se ma tvojoj strani frustracije nagomilavati sve vise. Pokusaj s njime ozboljno razgovarati i objasni mu kako se osjecas ako te bude ignorirao ili se pravio da ne postoji problem znas sta je rjesenje. Postoji dosta takvih slucajeva oko tebe vjeruj mi neki ljudi ne pokazju da m to smeta, pomire se ili vec sta ja isto to ne mogu razumit. Moja mama je imala na slican nacin opsesiju sa svojim ocem. Cesto je to mome ocu smetalo i sad vidim je bio upravu. Kad bi je njezin otac nazvao placuci, to je bio jako efektivan nacin manipulacije, ona bi ostavila sve i otisla kod njega da ga vidi. I tako je on nju iskoristavao maksimalno i nikako nije bilo nacina da se nju uvjeri u to. Kao on je moj roditelj treba ga postovati i pomagati sta sutra ocekivati od svoje djece itd. I ja sam u otisla u inozemstvo sama. Tek kasnije sam vidila da je to bio bijeg od roditeljske manipulacije. Moja majka je bila jako ljuta kad sam joj rekla da se udajem. Moju djecu definitvno ne dozivljava kao baka svoju unucad vise kao neku prepreku za sve ono sto je ona mislila da je trebala dobiti od mene zauzvrat sto je dala svome ocu. Sorrry Ja sam otisla malo daleko. U bibliji ima dio gdje kaze da ce se muz i zena odvojiti od oca i majke i postati jedno tijelo i jedan duh. Ne navodim citat iz Biblije da bih provocirala znam da je dobar dio ljudi Islamske vjeroispovijesti) navodim cisto da kazem da to ima itekako smisla. Jednom sam bila razgovarala s jednom casnom sestrom koja se zalila da njezina nevjesta ne pazi dobro njeznu sljepu mamu, a njezin brat radio u inozenstvu. Pa sam joj navela ovaj citat i nije joj se svidilo. sad kad sam ja udata vec 10 godina pravljenje zajednickih odluka je veoma vazno i kad imate jedan dobar i kvalitetan razgovor i sami skonate kao i sta to vam dodatno ucvrsti vezu. Nadam se da se taj tvoj osvijesti radi sebe ako ne odluci radi vas jer mozda tek kasnije shvati da ako hoce da ga ljudi postuju kao zrelog muskaraca mora imati svoj vlastit integritet.
zenicablues
Posts: 258
Joined: 20/11/2009 17:27

#406 Re: Porodica partnera

Post by zenicablues »

Nažalost, mislim da moraš razmišljati o 'izlaznoj varijanti", koliko to bilo teško. Mislim da će ti poslije biti žao zbog stvari koje si uradila (nastavila zajednički zivot) kao i zbog stvari koje nisi uradila (prekinula taj odnos). Kada još djeca dođu on će se više sa svojim pitati nego sa tobom o svim pitanjima u vezi djece: u vezi odgoja, škole, sports itd. Mislim da on tebe ne zaslužuje. Zivot nema reprizu, zapamti to. Koliko god to bilo bolno , mislim da moraš izaći iz te priče. Previše je toksično za tebe I nećeš biti sretna. Riješi se te stigme I pritiska, odvaži se , napravi korak za koji smatras da je pravi. U dubini svoje duse znaš koji je pravi korak. I poslije će ti biti drago, jer ovo tebe smara. Stvari se same od sebe neće promijeniti, ti ih moraš promijeniti .
snijeg_led
Posts: 6723
Joined: 08/12/2019 21:35

#407 Re: Porodica partnera

Post by snijeg_led »

michellica wrote: 28/05/2022 05:40 Da ti iskreno kazem kao zena u 30 im to nije nimalo normalno. I nije normalno ni kada zene to rade, ev da zadovoljimo muski dio publike. Vi ste oboje u godinama kada sami tj zajednicki donosite odluke. Situacija nece biti nista bolja u buducnosti nego gora jer ce se ma tvojoj strani frustracije nagomilavati sve vise. Pokusaj s njime ozboljno razgovarati i objasni mu kako se osjecas ako te bude ignorirao ili se pravio da ne postoji problem znas sta je rjesenje. Postoji dosta takvih slucajeva oko tebe vjeruj mi neki ljudi ne pokazju da m to smeta, pomire se ili vec sta ja isto to ne mogu razumit. Moja mama je imala na slican nacin opsesiju sa svojim ocem. Cesto je to mome ocu smetalo i sad vidim je bio upravu. Kad bi je njezin otac nazvao placuci, to je bio jako efektivan nacin manipulacije, ona bi ostavila sve i otisla kod njega da ga vidi. I tako je on nju iskoristavao maksimalno i nikako nije bilo nacina da se nju uvjeri u to. Kao on je moj roditelj treba ga postovati i pomagati sta sutra ocekivati od svoje djece itd. I ja sam u otisla u inozemstvo sama. Tek kasnije sam vidila da je to bio bijeg od roditeljske manipulacije. Moja majka je bila jako ljuta kad sam joj rekla da se udajem. Moju djecu definitvno ne dozivljava kao baka svoju unucad vise kao neku prepreku za sve ono sto je ona mislila da je trebala dobiti od mene zauzvrat sto je dala svome ocu. Sorrry Ja sam otisla malo daleko. U bibliji ima dio gdje kaze da ce se muz i zena odvojiti od oca i majke i postati jedno tijelo i jedan duh. Ne navodim citat iz Biblije da bih provocirala znam da je dobar dio ljudi Islamske vjeroispovijesti) navodim cisto da kazem da to ima itekako smisla. Jednom sam bila razgovarala s jednom casnom sestrom koja se zalila da njezina nevjesta ne pazi dobro njeznu sljepu mamu, a njezin brat radio u inozenstvu. Pa sam joj navela ovaj citat i nije joj se svidilo. sad kad sam ja udata vec 10 godina pravljenje zajednickih odluka je veoma vazno i kad imate jedan dobar i kvalitetan razgovor i sami skonate kao i sta to vam dodatno ucvrsti vezu. Nadam se da se taj tvoj osvijesti radi sebe ako ne odluci radi vas jer mozda tek kasnije shvati da ako hoce da ga ljudi postuju kao zrelog muskaraca mora imati svoj vlastit integritet.
Lijepo napisano i koristan savjet. Muz i zena treba da budu ujedinjeni front kako prema svojima tako i sutra kad dodju djeca.
angie_
Posts: 130
Joined: 20/03/2013 09:32

#408 Re: Porodica partnera

Post by angie_ »

michellica wrote: 28/05/2022 05:40 Da ti iskreno kazem kao zena u 30 im to nije nimalo normalno. I nije normalno ni kada zene to rade, ev da zadovoljimo muski dio publike. Vi ste oboje u godinama kada sami tj zajednicki donosite odluke. Situacija nece biti nista bolja u buducnosti nego gora jer ce se ma tvojoj strani frustracije nagomilavati sve vise. Pokusaj s njime ozboljno razgovarati i objasni mu kako se osjecas ako te bude ignorirao ili se pravio da ne postoji problem znas sta je rjesenje. Postoji dosta takvih slucajeva oko tebe vjeruj mi neki ljudi ne pokazju da m to smeta, pomire se ili vec sta ja isto to ne mogu razumit. Moja mama je imala na slican nacin opsesiju sa svojim ocem. Cesto je to mome ocu smetalo i sad vidim je bio upravu. Kad bi je njezin otac nazvao placuci, to je bio jako efektivan nacin manipulacije, ona bi ostavila sve i otisla kod njega da ga vidi. I tako je on nju iskoristavao maksimalno i nikako nije bilo nacina da se nju uvjeri u to. Kao on je moj roditelj treba ga postovati i pomagati sta sutra ocekivati od svoje djece itd. I ja sam u otisla u inozemstvo sama. Tek kasnije sam vidila da je to bio bijeg od roditeljske manipulacije. Moja majka je bila jako ljuta kad sam joj rekla da se udajem. Moju djecu definitvno ne dozivljava kao baka svoju unucad vise kao neku prepreku za sve ono sto je ona mislila da je trebala dobiti od mene zauzvrat sto je dala svome ocu. Sorrry Ja sam otisla malo daleko. U bibliji ima dio gdje kaze da ce se muz i zena odvojiti od oca i majke i postati jedno tijelo i jedan duh. Ne navodim citat iz Biblije da bih provocirala znam da je dobar dio ljudi Islamske vjeroispovijesti) navodim cisto da kazem da to ima itekako smisla. Jednom sam bila razgovarala s jednom casnom sestrom koja se zalila da njezina nevjesta ne pazi dobro njeznu sljepu mamu, a njezin brat radio u inozenstvu. Pa sam joj navela ovaj citat i nije joj se svidilo. sad kad sam ja udata vec 10 godina pravljenje zajednickih odluka je veoma vazno i kad imate jedan dobar i kvalitetan razgovor i sami skonate kao i sta to vam dodatno ucvrsti vezu. Nadam se da se taj tvoj osvijesti radi sebe ako ne odluci radi vas jer mozda tek kasnije shvati da ako hoce da ga ljudi postuju kao zrelog muskaraca mora imati svoj vlastit integritet.
Bas dobro napisano i vidim da zaista razumijete situaciju..onako kako bi moj momak trebao da razmisli o odnosu sa svojima, ali nikada vjerovatno nece nadoci.

Postoji u engleskom jeziku termin - family enmeshment (umrezenost) i mislim da to na pravi nacin opisuje ove porodice i dinamiku.
Oni ne znaju jedni bez drugih, a zajedno se guse i ostaju zarobljeni. Nema individue tu niti granica. Svi su kao jedan organizam, a najvise tu pate djeca takvih roditelja, jer bez njih oni nemaju smisao zivota i stalno osjecaju krivicu da nesto vise treba da urade za njih.

Ja se polako bas udaljavam od partnera, pocela sam da zivim nekako samostalan zivot - sve vise aktivnosti sam sebi zadala, da sam stalno zauzeta, a on provodi onda vrijeme s njima bez mene. Jer je njemu dosadno samom, nema nikakvih aktivnosti, nego ode njima i tako sjedi i oni palamude.

Planova za neki naredni korak nemamo, niti ih ko spominje, i mislim da je samo pitanja vremena kada ce neko reci da ovo ne ide.
Tuzno je to, ali tako je..shvatite da su ti ljudi tako odrasli, to je dio njihovog identiteta i nikada necete doprijeti do njih kao partner..
angie_
Posts: 130
Joined: 20/03/2013 09:32

#409 Re: Porodica partnera

Post by angie_ »

zenicablues wrote: 29/05/2022 00:22 Nažalost, mislim da moraš razmišljati o 'izlaznoj varijanti", koliko to bilo teško. Mislim da će ti poslije biti žao zbog stvari koje si uradila (nastavila zajednički zivot) kao i zbog stvari koje nisi uradila (prekinula taj odnos). Kada još djeca dođu on će se više sa svojim pitati nego sa tobom o svim pitanjima u vezi djece: u vezi odgoja, škole, sports itd. Mislim da on tebe ne zaslužuje. Zivot nema reprizu, zapamti to. Koliko god to bilo bolno , mislim da moraš izaći iz te priče. Previše je toksično za tebe I nećeš biti sretna. Riješi se te stigme I pritiska, odvaži se , napravi korak za koji smatras da je pravi. U dubini svoje duse znaš koji je pravi korak. I poslije će ti biti drago, jer ovo tebe smara. Stvari se same od sebe neće promijeniti, ti ih moraš promijeniti .

Pa polako razmisljam o tome, jer mi vrijeme prolazu, a spremna sam da imam porodicu i svoju djecu..tako da to prirodno dolazi, iako imamo hemiju, kada zaljubljenost prva prodje, ako vas ne veze partnerstvo, nema tu vise pomoci
Alma33
Posts: 44
Joined: 29/05/2022 21:48

#410 Re: Porodica partnera

Post by Alma33 »

angie_ wrote: 11/05/2022 10:57
Spiritbreaker wrote: 11/05/2022 10:52 Gdje vi nadjete te debile? Te muskarce bez stava i karaktera?
Hahaha, oni nadju nas, fini i dobri, porodicni ljudi..dok ne skontas sta je ispod povrsine, a tek kad pocnete zivjeti skupa :D

Mislim da je takvih more u BiH.
Joj kako dobro receno to bas porodicni muskarci ti kontas on hoce stvarat porodicu sa tobom kad ono hahahah on hoce stvarati porodicu sa svojom porodicom po mogucnosti kako oni kazu 🤣🤣 jednom riječju Blakan....
Alma33
Posts: 44
Joined: 29/05/2022 21:48

#411 Re: Porodica partnera

Post by Alma33 »

Project Lucian wrote: 11/05/2022 14:38
-Chesterfield- wrote: 11/05/2022 11:13

Šutni ti njega - ostavi ga!
Kako ostaviti muškarca koji ti može osigurati finansijsku nezavisnost, lakše ga je posvađat sa roditeljima, nije ni prva ni zadnja koja je tako uradila. On da je pametan trebo bi nju odhebat, nije joj minđa od zlata jbt.
Malo zeznuta situacija , imam prijateljicu iz jako imucne je porodice i ima momka on radi sve i svasta da bi vratio kredite svojim roditeljima. Sva sreca sto ona vec ima rjeseno stambeno pitanje posao skolovanje sve pa i on je onako otvorenijeg uma da ne zivi kod svojih , ali krkz razgovor s njom iako ima toliko smeta joj sto ce njen partner vracat kredit roditelja. Vjerovatno i ovoj djevojci je to zasmetalo jer to dovodi u pitanje njih kao zajednicu njih dvoje njihove financijske stabilnosti. Vjerujte niti jedna djevojka ne bi imala ikad problem da pomazes i skaom i kapom roditeljima strinama ujnama da ne narucavas porodicu s tom zenom.
Project Lucian
Posts: 590
Joined: 28/04/2022 09:03

#412 Re: Porodica partnera

Post by Project Lucian »

Alma33 wrote: 01/06/2022 14:06
Project Lucian wrote: 11/05/2022 14:38
Kako ostaviti muškarca koji ti može osigurati finansijsku nezavisnost, lakše ga je posvađat sa roditeljima, nije ni prva ni zadnja koja je tako uradila. On da je pametan trebo bi nju odhebat, nije joj minđa od zlata jbt.
Malo zeznuta situacija , imam prijateljicu iz jako imucne je porodice i ima momka on radi sve i svasta da bi vratio kredite svojim roditeljima. Sva sreca sto ona vec ima rjeseno stambeno pitanje posao skolovanje sve pa i on je onako otvorenijeg uma da ne zivi kod svojih , ali krkz razgovor s njom iako ima toliko smeta joj sto ce njen partner vracat kredit roditelja. Vjerovatno i ovoj djevojci je to zasmetalo jer to dovodi u pitanje njih kao zajednicu njih dvoje njihove financijske stabilnosti. Vjerujte niti jedna djevojka ne bi imala ikad problem da pomazes i skaom i kapom roditeljima strinama ujnama da ne narucavas porodicu s tom zenom.
Zašto onda ostaje s tim muškarcem i pokušava ga posvađat s roditeljima ako joj toliko smeta, nek traži drugog koji će je slušat. Mislim, meni je smiješno to konstantno pokušavanje žena da svog odabranog muškarca promijene na neki način, prihvatite ih onakvima kakvi jesu ili idite dalje, nije ni njegov penis od zlata da se razumijemo.
Alma33
Posts: 44
Joined: 29/05/2022 21:48

#413 Re: Porodica partnera

Post by Alma33 »

Project Lucian wrote: 02/06/2022 08:07
Alma33 wrote: 01/06/2022 14:06
Malo zeznuta situacija , imam prijateljicu iz jako imucne je porodice i ima momka on radi sve i svasta da bi vratio kredite svojim roditeljima. Sva sreca sto ona vec ima rjeseno stambeno pitanje posao skolovanje sve pa i on je onako otvorenijeg uma da ne zivi kod svojih , ali krkz razgovor s njom iako ima toliko smeta joj sto ce njen partner vracat kredit roditelja. Vjerovatno i ovoj djevojci je to zasmetalo jer to dovodi u pitanje njih kao zajednicu njih dvoje njihove financijske stabilnosti. Vjerujte niti jedna djevojka ne bi imala ikad problem da pomazes i skaom i kapom roditeljima strinama ujnama da ne narucavas porodicu s tom zenom.
Zašto onda ostaje s tim muškarcem i pokušava ga posvađat s roditeljima ako joj toliko smeta, nek traži drugog koji će je slušat. Mislim, meni je smiješno to konstantno pokušavanje žena da svog odabranog muškarca promijene na neki način, prihvatite ih onakvima kakvi jesu ili idite dalje, nije ni njegov penis od zlata da se razumijemo.
Ehehheheheh zlatni spolni organi ojj
Pa lakse je to rec nego uciniti jer potesko je osjecanjima objasnit osobito ako smo dugo s nekom osobom najbolje je uopznamo kad pocnemo zivit to je princip i zena i muskaraca sto ne pokazu dosita ko su prije braka helem ovdje je stvar u ovom muskarcu. Niko njega ne pokusava odvjit od mame i posvada daleko od toga samo da se posveti svojoj odabranoj zeni. Najgore sto nekom mozes reci je prihvati to msl sa psiholoskog aspekta tu dosta szvari pada u vodu , u vodu pada citav jedan sistem vejrovanja u ljude pa se to odna grana....to je ja msl zadnja opcija
Project Lucian
Posts: 590
Joined: 28/04/2022 09:03

#414 Re: Porodica partnera

Post by Project Lucian »

Alma33 wrote: 02/06/2022 08:24
Project Lucian wrote: 02/06/2022 08:07
Zašto onda ostaje s tim muškarcem i pokušava ga posvađat s roditeljima ako joj toliko smeta, nek traži drugog koji će je slušat. Mislim, meni je smiješno to konstantno pokušavanje žena da svog odabranog muškarca promijene na neki način, prihvatite ih onakvima kakvi jesu ili idite dalje, nije ni njegov penis od zlata da se razumijemo.
Ehehheheheh zlatni spolni organi ojj
Pa lakse je to rec nego uciniti jer potesko je osjecanjima objasnit osobito ako smo dugo s nekom osobom najbolje je uopznamo kad pocnemo zivit to je princip i zena i muskaraca sto ne pokazu dosita ko su prije braka helem ovdje je stvar u ovom muskarcu. Niko njega ne pokusava odvjit od mame i posvada daleko od toga samo da se posveti svojoj odabranoj zeni. Najgore sto nekom mozes reci je prihvati to msl sa psiholoskog aspekta tu dosta szvari pada u vodu , u vodu pada citav jedan sistem vejrovanja u ljude pa se to odna grana....to je ja msl zadnja opcija
Pa valjda sa 33 godine čovjek shvati da su te ljubavne bolesti prolazne te da se dešavaju u 20tim, pa se više ne smara s tim kad već zakorača u 4. deceniju. Jedino moguće objašnjenje tvog ponašanja je da si osoba koja se lako zaljubljuje (brat mi je takav, u stvari nije on toliko zaljubljive prirode koliko taj čovjek voli vaginalni otvor, to je nevjerovatno, radi seksa spreman je uraditi šta hoćeš, pa zna često i pretjerati), onda si da izvineš bukvalno najebala.
Alma33
Posts: 44
Joined: 29/05/2022 21:48

#415 Re: Porodica partnera

Post by Alma33 »

Project Lucian wrote: 02/06/2022 08:30
Alma33 wrote: 02/06/2022 08:24
Ehehheheheh zlatni spolni organi ojj
Pa lakse je to rec nego uciniti jer potesko je osjecanjima objasnit osobito ako smo dugo s nekom osobom najbolje je uopznamo kad pocnemo zivit to je princip i zena i muskaraca sto ne pokazu dosita ko su prije braka helem ovdje je stvar u ovom muskarcu. Niko njega ne pokusava odvjit od mame i posvada daleko od toga samo da se posveti svojoj odabranoj zeni. Najgore sto nekom mozes reci je prihvati to msl sa psiholoskog aspekta tu dosta szvari pada u vodu , u vodu pada citav jedan sistem vejrovanja u ljude pa se to odna grana....to je ja msl zadnja opcija
Pa valjda sa 33 godine čovjek shvati da su te ljubavne bolesti prolazne te da se dešavaju u 20tim, pa se više ne smara s tim kad već zakorača u 4. deceniju. Jedino moguće objašnjenje tvog ponašanja je da si osoba koja se lako zaljubljuje (brat mi je takav, u stvari nije on toliko zaljubljive prirode koliko taj čovjek voli vaginalni otvor, to je nevjerovatno, radi seksa spreman je uraditi šta hoćeš, pa zna često i pretjerati), onda si da izvineš bukvalno najebala.
Gle nemamo svi ista iskustva niti programe niti poticemo iz istih porodica to sve djeluje na to kako cemo sagledati ljubav partnerstvo, suzivot itd. Tvoje poredenje brata nema nikakve veze sa pojmom ljubav , nemoj pogresno shvatit ali ti aludiras na upraznjavanje sexa. Shvatam musko si vjerovatno si tako odgajan da posmatras zivot kao i tvoj brat , tj opcenito posmatranje zena kao partnera. Zene to drugacihe posmatraju opcenito kada bi govorili o arheotipovima zena mozemo reci da je zeni bitno naravno kako partner izgleda nema tu laganja ali nasuprot sexa joj je bitniji odnos da li je odnost dobar sa partnerom. Eto nadam se da sam ti poblize objasnila da sex nems neke veze sa ovom tematikom konkretno.
Project Lucian
Posts: 590
Joined: 28/04/2022 09:03

#416 Re: Porodica partnera

Post by Project Lucian »

Alma33 wrote: 02/06/2022 08:43
Project Lucian wrote: 02/06/2022 08:30
Pa valjda sa 33 godine čovjek shvati da su te ljubavne bolesti prolazne te da se dešavaju u 20tim, pa se više ne smara s tim kad već zakorača u 4. deceniju. Jedino moguće objašnjenje tvog ponašanja je da si osoba koja se lako zaljubljuje (brat mi je takav, u stvari nije on toliko zaljubljive prirode koliko taj čovjek voli vaginalni otvor, to je nevjerovatno, radi seksa spreman je uraditi šta hoćeš, pa zna često i pretjerati), onda si da izvineš bukvalno najebala.
Gle nemamo svi ista iskustva niti programe niti poticemo iz istih porodica to sve djeluje na to kako cemo sagledati ljubav partnerstvo, suzivot itd. Tvoje poredenje brata nema nikakve veze sa pojmom ljubav , nemoj pogresno shvatit ali ti aludiras na upraznjavanje sexa. Shvatam musko si vjerovatno si tako odgajan da posmatras zivot kao i tvoj brat , tj opcenito posmatranje zena kao partnera. Zene to drugacihe posmatraju opcenito kada bi govorili o arheotipovima zena mozemo reci da je zeni bitno naravno kako partner izgleda nema tu laganja ali nasuprot sexa joj je bitniji odnos da li je odnost dobar sa partnerom. Eto nadam se da sam ti poblize objasnila da sex nems neke veze sa ovom tematikom konkretno.
Ja govorim o zaljubljenosti bona, braata sam onako spomenuo usput, ono čisto da se vidi kako ta zaljubljenost funkcionira, neko se zaljubi u vaginu neko u nešto drugo. Većina ljudi u 30tim nema više tih mladalačkih bolesti već tačno zna šta hoće, samo haman ti i moj brat se još uvijek zaljubljujete a njemu je 44. lol
User avatar
auspuhc
Posts: 2099
Joined: 04/02/2022 14:06

#417 Re: Porodica partnera

Post by auspuhc »

Project Lucian wrote: 02/06/2022 08:30 Pa valjda sa 33 godine čovjek shvati da su te ljubavne bolesti prolazne te da se dešavaju u 20tim, pa se više ne smara s tim kad već zakorača u 4. deceniju. Jedino moguće objašnjenje tvog ponašanja je da si osoba koja se lako zaljubljuje (brat mi je takav, u stvari nije on toliko zaljubljive prirode koliko taj čovjek voli vaginalni otvor, to je nevjerovatno, radi seksa spreman je uraditi šta hoćeš, pa zna često i pretjerati), onda si da izvineš bukvalno najebala.
Utici na brata. Da je moj sigurno mu to ne bi dopustio.
ajdamo
Posts: 1042
Joined: 02/07/2016 17:11
Location: Hercegovina Kalifornija
Grijem se na: Sunce
Vozim: Dvotočkaš

#418 Re: Porodica partnera

Post by ajdamo »

Ja poznajem vise situacija gdje je situacija obrnuta, odnosno kad se muskarac ozeni potpuno zanemari svoju porodicu,a ne izlazi iz kuce od punca ili punice. Vjerujem da postoji i druga krajnost,ali kod nas u Hercegovini je vise izrazena ova krajnost koju sam ja naveo.

Znam bar 10 parova koji cesce obilaze zeninu familiju nego muzevu familiju. Takodjer ima dosta situacija gdje je muskarac skroz prekinuo odnos sa svojim jer je zaratilo na relaciji zena-njegova familija.


Niti jedna krajnost nije normalna. U svemu treba naci zlatnu sredinu.

Normalno je da obe strane recimo telefonom kontaktiraju sa svojima 1 ili 2 puta sedmicno i da ih posjete bar jednom u mjesec dana ako zive u istom gradu.
Alma33
Posts: 44
Joined: 29/05/2022 21:48

#419 Re: Porodica partnera

Post by Alma33 »

ajdamo wrote: 02/06/2022 11:30 Ja poznajem vise situacija gdje je situacija obrnuta, odnosno kad se muskarac ozeni potpuno zanemari svoju porodicu,a ne izlazi iz kuce od punca ili punice. Vjerujem da postoji i druga krajnost,ali kod nas u Hercegovini je vise izrazena ova krajnost koju sam ja naveo.

Znam bar 10 parova koji cesce obilaze zeninu familiju nego muzevu familiju. Takodjer ima dosta situacija gdje je muskarac skroz prekinuo odnos sa svojim jer je zaratilo na relaciji zena-njegova familija.


Niti jedna krajnost nije normalna. U svemu treba naci zlatnu sredinu.

Normalno je da obe strane recimo telefonom kontaktiraju sa svojima 1 ili 2 puta sedmicno i da ih posjete bar jednom u mjesec dana ako zive u istom gradu.
Slazem se s ovim postom . Eh kad bi svi tako bili da svako svoju porodicu postuje q svoje privatno cuva za sebe j svoju zenu isto tako obratno pa mi na balkanu skoro da ne bi imali problema....al et primitivan smo mi narod za sve
User avatar
auspuhc
Posts: 2099
Joined: 04/02/2022 14:06

#420 Re: Porodica partnera

Post by auspuhc »

ajdamo wrote: 02/06/2022 11:30 Ja poznajem vise situacija gdje je situacija obrnuta, odnosno kad se muskarac ozeni potpuno zanemari svoju porodicu,a ne izlazi iz kuce od punca ili punice. Vjerujem da postoji i druga krajnost,ali kod nas u Hercegovini je vise izrazena ova krajnost koju sam ja naveo.
To je zato sto imas mnogo muskarca koji nemaju uspjeha sa zenama. Pa kada dobiju prodju jedne spremni su uraditi bilo sta da je zadrze.
Project Lucian
Posts: 590
Joined: 28/04/2022 09:03

#421 Re: Porodica partnera

Post by Project Lucian »

auspuhc wrote: 02/06/2022 10:35
Project Lucian wrote: 02/06/2022 08:30 Pa valjda sa 33 godine čovjek shvati da su te ljubavne bolesti prolazne te da se dešavaju u 20tim, pa se više ne smara s tim kad već zakorača u 4. deceniju. Jedino moguće objašnjenje tvog ponašanja je da si osoba koja se lako zaljubljuje (brat mi je takav, u stvari nije on toliko zaljubljive prirode koliko taj čovjek voli vaginalni otvor, to je nevjerovatno, radi seksa spreman je uraditi šta hoćeš, pa zna često i pretjerati), onda si da izvineš bukvalno najebala.
Utici na brata. Da je moj sigurno mu to ne bi dopustio.
Oženio se evo drugi put pa valjda ova bude hairli, prošla ga je vaginom opelješila momački.
User avatar
Ramzess Veliki
Posts: 18167
Joined: 11/02/2013 11:32

#422 Re: Porodica partnera

Post by Ramzess Veliki »

ajdamo wrote: 02/06/2022 11:30 Ja poznajem vise situacija gdje je situacija obrnuta, odnosno kad se muskarac ozeni potpuno zanemari svoju porodicu,a ne izlazi iz kuce od punca ili punice. Vjerujem da postoji i druga krajnost,ali kod nas u Hercegovini je vise izrazena ova krajnost koju sam ja naveo.

Znam bar 10 parova koji cesce obilaze zeninu familiju nego muzevu familiju. Takodjer ima dosta situacija gdje je muskarac skroz prekinuo odnos sa svojim jer je zaratilo na relaciji zena-njegova familija.


Niti jedna krajnost nije normalna. U svemu treba naci zlatnu sredinu.

Normalno je da obe strane recimo telefonom kontaktiraju sa svojima 1 ili 2 puta sedmicno i da ih posjete bar jednom u mjesec dana ako zive u istom gradu.
Kad ozenis hercegovku tako ti je, zlo je to veliko. Hoce da ti ugode i da te odvoje od familije, da te pokore, i dok se okrenes vec si njihov tovar, odnosno magarac. Imam iskustva, loseg iskustva. Svojoj bivsoj punici sam jednom pokusao objasniti da znam za hercegovacku poslovicu - ko nema zeta, nema ni magarca, i jasno joj kazem da to kod mene ne moze proci, ali to je uporno do zadnjeg daha. Evo preko osam godina razveden, i opet kad odem da vidim kcerkicu, baba pokusava istu taktiku. :zid: :zid:
User avatar
Ramzess Veliki
Posts: 18167
Joined: 11/02/2013 11:32

#423 Re: Porodica partnera

Post by Ramzess Veliki »

Project Lucian wrote: 02/06/2022 17:20
auspuhc wrote: 02/06/2022 10:35

Utici na brata. Da je moj sigurno mu to ne bi dopustio.
Oženio se evo drugi put pa valjda ova bude hairli, prošla ga je vaginom opelješila momački.
Neke su mindje zlatne ... :oops: :oops:
User avatar
vjeshalica
Posts: 17155
Joined: 31/03/2019 14:56

#424 Re: Porodica partnera

Post by vjeshalica »

Project Lucian wrote: 02/06/2022 17:20
Oženio se evo drugi put pa valjda ova bude hairli, prošla ga je vaginom opelješila momački.
Vagina košta.
User avatar
ZyzzSar
Posts: 2430
Joined: 08/04/2017 02:14
Location: Sarajevo

#425 Re: Porodica partnera

Post by ZyzzSar »

ajdamo wrote: 02/06/2022 11:30 Ja poznajem vise situacija gdje je situacija obrnuta, odnosno kad se muskarac ozeni potpuno zanemari svoju porodicu,a ne izlazi iz kuce od punca ili punice. Vjerujem da postoji i druga krajnost,ali kod nas u Hercegovini je vise izrazena ova krajnost koju sam ja naveo.

Znam bar 10 parova koji cesce obilaze zeninu familiju nego muzevu familiju. Takodjer ima dosta situacija gdje je muskarac skroz prekinuo odnos sa svojim jer je zaratilo na relaciji zena-njegova familija.
poznajem i ja takvih situacija
znam momka (23g) ozenio 12godina stariju djevojku koja ima kcerku
poslije se posvadjao sa svojima, ne pricaju, ne vidjaju se (eventualno za praznike ako i to)
Post Reply