Porodica partnera

Seks, ljubav, erotika, odnosi među (s)polovima... Molimo ponašajte se kulturno.

Moderators: _BataZiv_0809, Euridika

User avatar
auspuhc
Posts: 2099
Joined: 04/02/2022 14:06

#426 Re: Porodica partnera

Post by auspuhc »

ZyzzSar wrote: 06/06/2022 21:32
ajdamo wrote: 02/06/2022 11:30 Ja poznajem vise situacija gdje je situacija obrnuta, odnosno kad se muskarac ozeni potpuno zanemari svoju porodicu,a ne izlazi iz kuce od punca ili punice. Vjerujem da postoji i druga krajnost,ali kod nas u Hercegovini je vise izrazena ova krajnost koju sam ja naveo.

Znam bar 10 parova koji cesce obilaze zeninu familiju nego muzevu familiju. Takodjer ima dosta situacija gdje je muskarac skroz prekinuo odnos sa svojim jer je zaratilo na relaciji zena-njegova familija.
poznajem i ja takvih situacija
znam momka (23g) ozenio 12godina stariju djevojku koja ima kcerku
poslije se posvadjao sa svojima, ne pricaju, ne vidjaju se (eventualno za praznike ako i to)
Je li imao zensko prije nje?
User avatar
ZyzzSar
Posts: 2436
Joined: 08/04/2017 02:14
Location: Sarajevo

#427 Re: Porodica partnera

Post by ZyzzSar »

auspuhc wrote: 07/06/2022 05:42
ZyzzSar wrote: 06/06/2022 21:32
...
Je li imao zensko prije nje?
e nisam siguran
prva mu je to veza mislim
User avatar
auspuhc
Posts: 2099
Joined: 04/02/2022 14:06

#428 Re: Porodica partnera

Post by auspuhc »

ZyzzSar wrote: 07/06/2022 16:01
auspuhc wrote: 07/06/2022 05:42

Je li imao zensko prije nje?
e nisam siguran
prva mu je to veza mislim
Jasno mi je bilo o cemu se radi.
auspuhc wrote: 02/06/2022 15:09 To je zato sto imas mnogo muskarca koji nemaju uspjeha sa zenama. Pa kada dobiju prodju jedne spremni su uraditi bilo sta da je zadrze.
Zalosno je sta sve neki muskarci rade zbog one stvari. Kazes ta starija i ima dijete. Znaci sigurno ga ne bi ni pogledala da je njegovih godina.
User avatar
selenofil
Posts: 4153
Joined: 10/09/2021 14:35

#429 Re: Porodica partnera

Post by selenofil »

auspuhc wrote: 07/06/2022 16:07
ZyzzSar wrote: 07/06/2022 16:01

e nisam siguran
prva mu je to veza mislim
Jasno mi je bilo o cemu se radi.
auspuhc wrote: 02/06/2022 15:09 To je zato sto imas mnogo muskarca koji nemaju uspjeha sa zenama. Pa kada dobiju prodju jedne spremni su uraditi bilo sta da je zadrze.
Zalosno je sta sve neki muskarci rade zbog one stvari. Kazes ta starija i ima dijete. Znaci sigurno ga ne bi ni pogledala da je njegovih godina.
👍👍
angie_
Posts: 131
Joined: 20/03/2013 09:32

#430 Re: Porodica partnera

Post by angie_ »

Mali update na ovu temu, odnosno sapunicu :mrgreen:
Prekinuli smo..odnosno on je ostavio mene, samo otisao jedan dan iz stana, ostavio poruku…prije toga se danima pravio kao da je sve uredu..ja sam inicirala razgovore, da probamo rijesiti, jer sam osjetila da nesto nije uredu…
Kao nismo dobar match, treba nauciti nesto iz ovoga itd.

Prekidu su prethodile stalne svadje, i cim sam ja imala pritisak na poslu, njegova podrska je bila polovicna…sve vise i vise vremena je provodio sa svojima, a samnom nije stizao nista..cak mi je prebacio kako moja porodica zapravo nije normalna i da mu se to ne svidja :|

Uglavnom, nije sekunde lako, poraz je, boli i u dubini sebe se covjek nadao da ce sve biti ok, ali eto ne bude
User avatar
Snake Eyes
Posts: 5190
Joined: 12/04/2013 14:02

#431 Re: Porodica partnera

Post by Snake Eyes »

angie_ wrote: 08/06/2022 06:57 Mali update na ovu temu, odnosno sapunicu :mrgreen:
Prekinuli smo..odnosno on je ostavio mene, samo otisao jedan dan iz stana, ostavio poruku…prije toga se danima pravio kao da je sve uredu..ja sam inicirala razgovore, da probamo rijesiti, jer sam osjetila da nesto nije uredu…
Kao nismo dobar match, treba nauciti nesto iz ovoga itd.

Prekidu su prethodile stalne svadje, i cim sam ja imala pritisak na poslu, njegova podrska je bila polovicna…sve vise i vise vremena je provodio sa svojima, a samnom nije stizao nista..cak mi je prebacio kako moja porodica zapravo nije normalna i da mu se to ne svidja :|

Uglavnom, nije sekunde lako, poraz je, boli i u dubini sebe se covjek nadao da ce sve biti ok, ali eto ne bude
Sto je poraz? Sto si ti htjela otkacit njega a on otkaci tebe?
angie_
Posts: 131
Joined: 20/03/2013 09:32

#432 Re: Porodica partnera

Post by angie_ »

Snake Eyes wrote: 08/06/2022 07:27
angie_ wrote: 08/06/2022 06:57 Mali update na ovu temu, odnosno sapunicu :mrgreen:
Prekinuli smo..odnosno on je ostavio mene, samo otisao jedan dan iz stana, ostavio poruku…prije toga se danima pravio kao da je sve uredu..ja sam inicirala razgovore, da probamo rijesiti, jer sam osjetila da nesto nije uredu…
Kao nismo dobar match, treba nauciti nesto iz ovoga itd.

Prekidu su prethodile stalne svadje, i cim sam ja imala pritisak na poslu, njegova podrska je bila polovicna…sve vise i vise vremena je provodio sa svojima, a samnom nije stizao nista..cak mi je prebacio kako moja porodica zapravo nije normalna i da mu se to ne svidja :|

Uglavnom, nije sekunde lako, poraz je, boli i u dubini sebe se covjek nadao da ce sve biti ok, ali eto ne bude
Sto je poraz? Sto si ti htjela otkacit njega a on otkaci tebe?
Pa ja sam vukla za rukav stalno, pricala, govorila sta mi smeta…pokusavala da trazimo kompromise, ali nekako nije islo..do kraja sam vjerovala da cemo ipak uspjeti, da cemo naci neko rjesenje ako nam je stalo..postojalo je nezadovoljstvo, ali mislila sam da samo treba pricati o tome i rjesavati to
User avatar
Snake Eyes
Posts: 5190
Joined: 12/04/2013 14:02

#433 Re: Porodica partnera

Post by Snake Eyes »

angie_ wrote: 08/06/2022 07:35
Snake Eyes wrote: 08/06/2022 07:27

Sto je poraz? Sto si ti htjela otkacit njega a on otkaci tebe?
Pa ja sam vukla za rukav stalno, pricala, govorila sta mi smeta…pokusavala da trazimo kompromise, ali nekako nije islo..do kraja sam vjerovala da cemo ipak uspjeti, da cemo naci neko rjesenje ako nam je stalo..postojalo je nezadovoljstvo, ali mislila sam da samo treba pricati o tome i rjesavati to
O Angie_ , muskarcu cesto odgovara zena onoliko koliko on odgovara njoj, donio je odluku za koju ti nisi imala snage, olaksao ti je.
angie_
Posts: 131
Joined: 20/03/2013 09:32

#434 Re: Porodica partnera

Post by angie_ »

Snake Eyes wrote: 08/06/2022 07:47
angie_ wrote: 08/06/2022 07:35

Pa ja sam vukla za rukav stalno, pricala, govorila sta mi smeta…pokusavala da trazimo kompromise, ali nekako nije islo..do kraja sam vjerovala da cemo ipak uspjeti, da cemo naci neko rjesenje ako nam je stalo..postojalo je nezadovoljstvo, ali mislila sam da samo treba pricati o tome i rjesavati to
O Angie_ , muskarcu cesto odgovara zena onoliko koliko on odgovara njoj, donio je odluku za koju ti nisi imala snage, olaksao ti je.
Pa eto, na kraju veliko nista :(
Project Lucian
Posts: 590
Joined: 28/04/2022 09:03

#435 Re: Porodica partnera

Post by Project Lucian »

auspuhc wrote: 02/06/2022 15:09
ajdamo wrote: 02/06/2022 11:30 Ja poznajem vise situacija gdje je situacija obrnuta, odnosno kad se muskarac ozeni potpuno zanemari svoju porodicu,a ne izlazi iz kuce od punca ili punice. Vjerujem da postoji i druga krajnost,ali kod nas u Hercegovini je vise izrazena ova krajnost koju sam ja naveo.
To je zato sto imas mnogo muskarca koji nemaju uspjeha sa zenama. Pa kada dobiju prodju jedne spremni su uraditi bilo sta da je zadrze.
simpovi
Project Lucian
Posts: 590
Joined: 28/04/2022 09:03

#436 Re: Porodica partnera

Post by Project Lucian »

angie_ wrote: 08/06/2022 07:58
Snake Eyes wrote: 08/06/2022 07:47

O Angie_ , muskarcu cesto odgovara zena onoliko koliko on odgovara njoj, donio je odluku za koju ti nisi imala snage, olaksao ti je.
Pa eto, na kraju veliko nista :(
Ti se još uvijek sjebavaš radi tog lika. Ccccccccc...
Samprotivsviju
Posts: 6411
Joined: 03/12/2011 13:10

#437 Re: Porodica partnera

Post by Samprotivsviju »

Greska
Samprotivsviju
Posts: 6411
Joined: 03/12/2011 13:10

#438 Re: Porodica partnera

Post by Samprotivsviju »

angie_ wrote: 08/06/2022 06:57 Mali update na ovu temu, odnosno sapunicu :mrgreen:
Prekinuli smo..odnosno on je ostavio mene, samo otisao jedan dan iz stana, ostavio poruku…prije toga se danima pravio kao da je sve uredu..ja sam inicirala razgovore, da probamo rijesiti, jer sam osjetila da nesto nije uredu…
Kao nismo dobar match, treba nauciti nesto iz ovoga itd.

Prekidu su prethodile stalne svadje, i cim sam ja imala pritisak na poslu, njegova podrska je bila polovicna…sve vise i vise vremena je provodio sa svojima, a samnom nije stizao nista..cak mi je prebacio kako moja porodica zapravo nije normalna i da mu se to ne svidja :|

Uglavnom, nije sekunde lako, poraz je, boli i u dubini sebe se covjek nadao da ce sve biti ok, ali eto ne bude
Nista, trazi rebound lika :D
angie_
Posts: 131
Joined: 20/03/2013 09:32

#439 Re: Porodica partnera

Post by angie_ »

Samprotivsviju wrote: 09/06/2022 17:12
angie_ wrote: 08/06/2022 06:57 Mali update na ovu temu, odnosno sapunicu :mrgreen:
Prekinuli smo..odnosno on je ostavio mene, samo otisao jedan dan iz stana, ostavio poruku…prije toga se danima pravio kao da je sve uredu..ja sam inicirala razgovore, da probamo rijesiti, jer sam osjetila da nesto nije uredu…
Kao nismo dobar match, treba nauciti nesto iz ovoga itd.

Prekidu su prethodile stalne svadje, i cim sam ja imala pritisak na poslu, njegova podrska je bila polovicna…sve vise i vise vremena je provodio sa svojima, a samnom nije stizao nista..cak mi je prebacio kako moja porodica zapravo nije normalna i da mu se to ne svidja :|

Uglavnom, nije sekunde lako, poraz je, boli i u dubini sebe se covjek nadao da ce sve biti ok, ali eto ne bude
Nista, trazi rebound lika :D
Ma ne pada mi na pamet.. :mrgreen:
Idem da putujem i radim sve ono sto nismo mogli, jer su sve druge stvari bile prioritet…odoh na more
User avatar
vjeshalica
Posts: 17268
Joined: 31/03/2019 14:56

#440 Re: Porodica partnera

Post by vjeshalica »

angie_ wrote: 09/06/2022 17:17
Ma ne pada mi na pamet.. :mrgreen:
Idem da putujem i radim sve ono sto nismo mogli, jer su sve druge stvari bile prioritet…odoh na more
njemu je famelija vec nasla zenu ti si nebitna tako stvari u provinciji funkcionisu
Nierika
Posts: 4158
Joined: 17/03/2020 00:41

#441 Re: Porodica partnera

Post by Nierika »

Ma uživaj na moru, misli o njemu kasnije ako baš moraš.
angie_
Posts: 131
Joined: 20/03/2013 09:32

#442 Re: Porodica partnera

Post by angie_ »

Nierika wrote: 09/06/2022 19:51 Ma uživaj na moru, misli o njemu kasnije ako baš moraš.
:thumbup:
semsasuljakovic
Posts: 2004
Joined: 02/08/2015 21:30

#443 Re: Porodica partnera

Post by semsasuljakovic »

Muškarac mora biti mudar. Mora znati balansirati na obje strane. Imaš tutuma koje žena nafura da prekine skoro sve odnose sa svojima, pa on to i uradi. A imaš i onih kojima je sve bitnije nego supruga.

Ko to uspije izbalansirati, taj će imati sretan i harmoničan brak. Ja sam to izbalansirao tako što podjednako posjećujemo i moju i njenu porodicu. Za sve što trebam uraditi tražim njeno mišljenje i tražim da nađemo kompromis u svemu. To što tražim mišljenje ne znači da bukvalno pitam šta ću uraditi, nego se to svede da se ona složi na onim što sam ja već odlučio uraditi (i to je mudrost).

Onog trenutka kada se brak svede na "ne smiješ ovo, ne smiješ ono", "ako uradiš ovo, ako uradiš ono", "tvoja familija ovo, moja ono"... Piši propalo.
User avatar
Spiritbreaker
Posts: 1503
Joined: 24/06/2020 14:41

#444 Re: Porodica partnera

Post by Spiritbreaker »

vjeshalica wrote: 09/06/2022 18:33
angie_ wrote: 09/06/2022 17:17
Ma ne pada mi na pamet.. :mrgreen:
Idem da putujem i radim sve ono sto nismo mogli, jer su sve druge stvari bile prioritet…odoh na more
njemu je famelija vec nasla zenu ti si nebitna tako stvari u provinciji funkcionisu
odlican avatar :lol: :lol: :lol:
User avatar
vjeshalica
Posts: 17268
Joined: 31/03/2019 14:56

#445 Re: Porodica partnera

Post by vjeshalica »

Hvala sunce moje🥰
angie_
Posts: 131
Joined: 20/03/2013 09:32

#446 Re: Porodica partnera

Post by angie_ »

semsasuljakovic wrote: 10/06/2022 14:21 Muškarac mora biti mudar. Mora znati balansirati na obje strane. Imaš tutuma koje žena nafura da prekine skoro sve odnose sa svojima, pa on to i uradi. A imaš i onih kojima je sve bitnije nego supruga.

Ko to uspije izbalansirati, taj će imati sretan i harmoničan brak. Ja sam to izbalansirao tako što podjednako posjećujemo i moju i njenu porodicu. Za sve što trebam uraditi tražim njeno mišljenje i tražim da nađemo kompromis u svemu. To što tražim mišljenje ne znači da bukvalno pitam šta ću uraditi, nego se to svede da se ona složi na onim što sam ja već odlučio uraditi (i to je mudrost).

Onog trenutka kada se brak svede na "ne smiješ ovo, ne smiješ ono", "ako uradiš ovo, ako uradiš ono", "tvoja familija ovo, moja ono"... Piši propalo.
Pa kod nas je to bilo problem..on je stalno govorio da on voli moje, da zna to sve uklopiti, ali nije..
To sto moji ne zive u istom gradu, ne znaci da se ne moze skontati neko rjesenje i plan..
Kod mog momka je njegova porodica bila prioritet, a moja, ako sam je htjela, mogla sam ici..ali on nije imao kad da mene prati..
Samprotivsviju
Posts: 6411
Joined: 03/12/2011 13:10

#447 Re: Porodica partnera

Post by Samprotivsviju »

Sta te briga sada, uzivaj u zivotu ha ja :D

I bolje je sto je on tebe ostavio, ocigledno ti to nisi mogla prelomiti, tako da bi ti bila patnja..
User avatar
Maja The Bee
Posts: 173
Joined: 05/12/2019 00:57

#448 Re: Porodica partnera

Post by Maja The Bee »

Nije tu bilo dovoljno ljubavi, jer da jeste, našao bi se kompromis. Šteta...
User avatar
Euphoria
Posts: 10638
Joined: 15/11/2018 23:40
Location: Samo drsko na fin način!

#449 Re: Porodica partnera

Post by Euphoria »

@angie_ znam da ti je tesko, ali to je najbolje sto ti se moglo desiti. Savjest ti je mirna, teudila si se, nije do tebe. Sigurna sam da tebe nesto bolje ceka.
User avatar
Rockefeller
Posts: 7323
Joined: 02/02/2015 13:05
Location: Rijeka Sćona

#450 Re: Porodica partnera

Post by Rockefeller »

Kako pomirit zenu sa svekrom? Jeben problem ispade :lol:
Post Reply