Porodica Omerovic

Forum za humanitarne akcije.
Post Reply
User avatar
kadinica
Posts: 871
Joined: 04/05/2012 12:46

#251 Re: Porodica Omerovic

Post by kadinica »

I ja imam još ljudi koji su spremni pomoći...

Moj prijedlog je da se stranica koja je napravljena za Omeroviće dopuni i ovim ljudima koje je lela posjetila.

A mislim i da nam je najpametnije u ovom momentu pomoći Adisu da napravi makar sobicu prije zime. Ismet i Šaćira imaju krov nad glavom, samo je Adis na ulici. Makar soba i kupatilo. Koliko to može koštati? Par hiljada?

Nadam se i ja kafi, pa da se dogovorimo oko detalja i aktivnosti :bih:
zvrk
Posts: 1710
Joined: 19/08/2008 13:00

#252 Re: Porodica Omerovic

Post by zvrk »

miline i citanja :)

svaka cast ljudi

sutra u 19 i 30 ko moze i zeli - mercator basta na socijalnom da sjednemo i dogovorimo se za dalje

stavicemo neki prepoznatljiv znak na sto :D
User avatar
LunaLati
Posts: 1576
Joined: 17/04/2011 13:37
Location: Dublin

#253 Re: Porodica Omerovic

Post by LunaLati »

Kako vas je lijepo čitati :thumbup:
User avatar
melbaa
Posts: 4349
Joined: 09/10/2008 15:33
Location: tu negdje okolo

#254 Re: Porodica Omerovic

Post by melbaa »

zvrk wrote:miline i citanja :)

svaka cast ljudi

sutra u 19 i 30 ko moze i zeli - mercator basta na socijalnom da sjednemo i dogovorimo se za dalje

stavicemo neki prepoznatljiv znak na sto :D
ma ne treba nikakv znak.... takvi ljudi se odmah prepoznaju izdaleka :)
User avatar
Ljuska_u_BaklaFi
Posts: 2689
Joined: 27/06/2008 00:48
Location: Tu i tamo...vise tu, nego tamo..
Contact:

#255 Re: Porodica Omerovic

Post by Ljuska_u_BaklaFi »

Tek sad vidjeh da planirate kafu, posto ne mogu stici danas ja Vas molim da organizujete jos koju :D kako bih mogla da se ubacim u sve to :oops:
_lela
Posts: 22
Joined: 16/08/2012 10:31

#256 Re: Porodica Omerovic

Post by _lela »

Bit će aBd još puno prilika i kafa....kako smo krenuli prepuni entuzijazma, i šta smo sve do sada uradili daje nam za pravo da se nadamo da ćemo se sretati puno puta sa ovako pozitivnim namjerama, dogovorima, projektima..... :D
rudy81
Posts: 998
Joined: 18/05/2007 08:43

#257 Re: Porodica Omerovic

Post by rudy81 »

Ljuska_u_BaklaFi wrote:Tek sad vidjeh da planirate kafu, posto ne mogu stici danas ja Vas molim da organizujete jos koju :D kako bih mogla da se ubacim u sve to :oops:

i ja se isto nadam da ce ih biti jos, danas radim pa ne mogu stici al pratim temu nonstop :)
heartbeat100
Posts: 125
Joined: 15/02/2010 23:27

#258 Re: Porodica Omerovic

Post by heartbeat100 »

Ljudi, svaka vam cast na ovoj ujedinjenosti i na snazi, ali vas molim da budete oprezni. Ja i moji prijatelji smo se malo raspitivali i sve upucuje na to da je Ismet prevarant koji je preveslao i novinare i sve ljude koji su mu jedino htjeli pomoci. Taj covjek ima petero djece, neka od njih zive u inozemstvu, ima bracu i sestre vani, koji ga redovno finansiraju, a svima prica da su ga odbacili. Pripazite.
User avatar
CaneBos
Posts: 1098
Joined: 27/07/2012 20:57

#259 Re: Porodica Omerovic

Post by CaneBos »

heartbeat100 wrote:Ljudi, svaka vam cast na ovoj ujedinjenosti i na snazi, ali vas molim da budete oprezni. Ja i moji prijatelji smo se malo raspitivali i sve upucuje na to da je Ismet prevarant koji je preveslao i novinare i sve ljude koji su mu jedino htjeli pomoci. Taj covjek ima petero djece, neka od njih zive u inozemstvu, ima bracu i sestre vani, koji ga redovno finansiraju, a svima prica da su ga odbacili. Pripazite.
Ima li nesto konkretnije od toga, ako ima djecu, bracu, sestre kao sto se tvrdi.
Hajde sve je moguce, samo ta konstatacija da ga redovno finansiraju?! Da je tako, ne bi zivjeli bez vode i struje, hrane i drva.
User avatar
kadinica
Posts: 871
Joined: 04/05/2012 12:46

#260 Re: Porodica Omerovic

Post by kadinica »

heartbeat100 wrote:Ljudi, svaka vam cast na ovoj ujedinjenosti i na snazi, ali vas molim da budete oprezni. Ja i moji prijatelji smo se malo raspitivali i sve upucuje na to da je Ismet prevarant koji je preveslao i novinare i sve ljude koji su mu jedino htjeli pomoci. Taj covjek ima petero djece, neka od njih zive u inozemstvu, ima bracu i sestre vani, koji ga redovno finansiraju, a svima prica da su ga odbacili. Pripazite.

Hvala na upozorenju i ranije su neki skretali pažnju na to, a i sami učesnici u akciji su razmortili mogućnost prevare, prije i nakon što su se upustili u istu.
Međutim, postoje 2 činjenice:
1. čovjek je teško bolestan
2. čovjek i njegovo dijete su siromašni, majka djeteta je umrla, nemaju nikakvih stalnih primanja.

Meni su ove dvije stvari dovoljne da pomognem, bez da ispitujem da li ima neke rodbine i kakav je život do sada živio. Znači, dozvoljavam da se čovjek više puta ženio, da pored Emine ima još djece, moguće je da ima i rodbine u inostranstvu, s obzirom da je iz Trebinja.

Znači, bez obzira na to, obaveza države je da pomogne ovom čovjeku, kad država zakaže, tu su ljudi koji će se angažovati da nekom olakšaju težak život koji žive.

Ismet je sada zbrinut, hvala Bogu, i to stalno naglašava, nekoliko puta je odbio pomoć i ponudio je nekome kome je potrebnija. Prevaranti to ne rade, njima nikada nije dosta.
heartbeat100
Posts: 125
Joined: 15/02/2010 23:27

#261 Re: Porodica Omerovic

Post by heartbeat100 »

kadinica wrote:
heartbeat100 wrote:Ljudi, svaka vam cast na ovoj ujedinjenosti i na snazi, ali vas molim da budete oprezni. Ja i moji prijatelji smo se malo raspitivali i sve upucuje na to da je Ismet prevarant koji je preveslao i novinare i sve ljude koji su mu jedino htjeli pomoci. Taj covjek ima petero djece, neka od njih zive u inozemstvu, ima bracu i sestre vani, koji ga redovno finansiraju, a svima prica da su ga odbacili. Pripazite.

Hvala na upozorenju i ranije su neki skretali pažnju na to, a i sami učesnici u akciji su razmortili mogućnost prevare, prije i nakon što su se upustili u istu.
Međutim, postoje 2 činjenice:
1. čovjek je teško bolestan
2. čovjek i njegovo dijete su siromašni, majka djeteta je umrla, nemaju nikakvih stalnih primanja.

Meni su ove dvije stvari dovoljne da pomognem, bez da ispitujem da li ima neke rodbine i kakav je život do sada živio. Znači, dozvoljavam da se čovjek više puta ženio, da pored Emine ima još djece, moguće je da ima i rodbine u inostranstvu, s obzirom da je iz Trebinja.

Znači, bez obzira na to, obaveza države je da pomogne ovom čovjeku, kad država zakaže, tu su ljudi koji će se angažovati da nekom olakšaju težak život koji žive.

Ismet je sada zbrinut, hvala Bogu, i to stalno naglašava, nekoliko puta je odbio pomoć i ponudio je nekome kome je potrebnija. Prevaranti to ne rade, njima nikada nije dosta.
Jeste li vidjeli nalaze? Da, siromašni su, ali na nacin kako je siromasno 70 posto stanovnika ove zemlje. I sigurno da ima jos djece i rodbinu u inozemstvu, garantujem, ali zar vama nije sumnjivo kada vam covjek kaze da ga je ta rodbina odbacila, a onda ih vi zateknete u njegovoj kuci. Ljude koji sasvim pristojno zive, imaju automobile, a otac im nema sta jesti :? ...Jeste li znali da Ismet također ima automobil? Zar to nije luksuz za nekoga ko zivi na suhom hljebu? Niti pricam bezveze niti su ove price rekla-kazala. Uvjerila sam se svojim ocima, Ismeta i Eminu lično poznajem. Svojevremeno sam također pala na njihovu "tužnu" priču, ali ono sto radi Ismet je klasicna prevara. Prica koju on prica je daleko od istine.
User avatar
MedenoSrce
Posts: 9975
Joined: 05/07/2010 17:39
Location: Tree house

#262 Re: Porodica Omerovic

Post by MedenoSrce »

A ja sam se jučer pitala što li nema ovakvih pa eto de da kažem... skeptičnih ljudi :roll:
User avatar
Ljuska_u_BaklaFi
Posts: 2689
Joined: 27/06/2008 00:48
Location: Tu i tamo...vise tu, nego tamo..
Contact:

#263 Re: Porodica Omerovic

Post by Ljuska_u_BaklaFi »

Meni je iskreno drago, ako on ima jos nekoga negdje, to mi daje nadu da Emina nece biti prepustena sama sebi kad njega ne bude....da ne pomislite kako sam pesimista, covjek je ipak tesko bolestan...
User avatar
melbaa
Posts: 4349
Joined: 09/10/2008 15:33
Location: tu negdje okolo

#264 Re: Porodica Omerovic

Post by melbaa »

Ljuska_u_BaklaFi wrote:Meni je iskreno drago, ako on ima jos nekoga negdje, to mi daje nadu da Emina nece biti prepustena sama sebi kad njega ne bude....da ne pomislite kako sam pesimista, covjek je ipak tesko bolestan...
potpisujem
User avatar
Miss RX
Posts: 126
Joined: 27/08/2009 20:53

#265 Re: Porodica Omerovic

Post by Miss RX »

Takodjer mislim da je ovaj covjek jako bolestan i da ne bi trebali dusu grijesiti i prepostavljati da on ima neku pomoc.Mozda on i ima familije u inostranstvu ali to ne znaci nista.Mnogi imaju familiju van zemlje ali nista ne pomazu i nikad nista nisu poslali.Meni je zao ove djevojcice.Njena sudbina je neizvjesna...ne daj Boze nicijem djetetu da dodje u ovakvu situaciju.Toliko od mene.
User avatar
zambaklija
Posts: 2734
Joined: 27/03/2008 14:56
Location: budžak

#266 Re: Porodica Omerovic

Post by zambaklija »

Lud i ponosan wrote:@ ahmed_dv
Javi se da ti platim makar kafu za ovaj gest, svaka cast. :thumbup:

Inace, da samo napisem jos nesto...

Juce sam se nasao sa dva momka, dvije gromade, te je prikupljeno jos novca. Od toga, 320 dolara ce ici Ismetu, jer je za njega skupljen novac i malo je nezgodno sada preusmjeravati na neku drugu stranu, a ja imam obavezu i odgovornost da to Ismetu urucim ove sedmice. Mislim cak da cu sutra otici kod njega, pa ako neko zeli sa mnom tu sam.

Uz taj novac, koji je @Dead Man Walking skupio na poslu od kolega, donirao je jos 150 dolara od sebe, te se slozio da taj novac mozemo dati i drugim ljudima kojima je potreban. Dakle, ako bude kafa, vidjecemo sa lelom i kadinicom kome je najpotrebnije i to proslijediti do zadnjeg centa. Takodje, jos 2 ljudske gromade su donirali 100 km, te se slozili da ta sredstva takodje damo drugim porodicama kome je jednako potreban, tako da cemo to uskoro obaviti. I da, u pitanju su @sarajevo i @ljubav_aha rajvosa-x forumasi, te im se ovim putem jos jednom zahvaljujem. :thumbup:

Cekam da se izvrsi transfer sredstava na karticu sa paypal uplata, kada to bude okoncano, nekih 350 dolara cu podici i takodje odnijeti Ismetu, koliko god se on protivio, zato sto je to moja odgovornost. Naravno, do zadnjeg centa. I tu, ko bude iskazao interesovanje, moze mi praviti drustvo.

Mislio sam sve da leli predam, ali je ona vec dosta toga uradila i mislim da je red da je bar malo rasteretim, iako znam da joj nista nije tesko i problem kada su akcije ovog tipa u pitanju.

Nadam se toj kafi, da vidimo sta i kako dalje.

Eto, toliko od mene.
svaka vam čast i dubok naklon,ja sam nešto sitno uplatio samo da vidim kako će teći,e odsad pratim i učestvujem ,ovo sa pay palom je super :thumbup: pozdrav iz dalekog budžaka ;-)
User avatar
zambaklija
Posts: 2734
Joined: 27/03/2008 14:56
Location: budžak

#267 Re: Porodica Omerovic

Post by zambaklija »

Lud i ponosan wrote:
Miss RX wrote:Takodjer mislim da je ovaj covjek jako bolestan i da ne bi trebali dusu grijesiti i prepostavljati da on ima neku pomoc.Mozda on i ima familije u inostranstvu ali to ne znaci nista.Mnogi imaju familiju van zemlje ali nista ne pomazu i nikad nista nisu poslali.Meni je zao ove djevojcice.Njena sudbina je neizvjesna...ne daj Boze nicijem djetetu da dodje u ovakvu situaciju.Toliko od mene.
BIla je nasa forumasica @lela kod njega tokom zime, ti ljudi se prepolovili uslijed nedostatka hrane, nije bilo ni grijanja, tako da su ove price oko konstantnog priliva sredstava degutantne. Da ne spominjem nalaze i vrlo tesko zdravstvenu situaciju. :(

Elem, da napisem samo par stvari, kad vec nije niko iz ekipe. :D
Forumasi su bili na kafi, upoznali se, te dogovorili vrlo ozbiljne i potencijalno velike stvari. :-D :sax:

Za pocetak, ulazimo u proces registracije udruzenja koje ce zasigurno biti drugacije od BH prakse. Bazirace se na APSOLUTNOJ TRANSPARENTNOSTI, te ce u svakom momentu ljudi biti u prilici da znaju gdje odlazi svaki pfening koji su odvojili i donirali udruzenju. Tacnije, donirali onome kome je najpotrebnije.
Sve ce biti iskljucivo na volonterskoj osnovi, te niko od forumasa i buducih clanova udruzenja nece i ne moze ocekivati bilo kakvu novcanu naknadu za ono sto obavi. Dakle, svaki pfening ide DIREKNO u ruke porodice koja u tom momentu bude u fokusu. Pokusacemo rjesevati probleme trajno, koliko je to moguce, te se ne bazirati na klix pomoci, nakon cega ljudi opet ostaju prepusteni sami sebi.
Pokrenuce se vrlo ozbiljan portal na kojem ce biti dostupne sve informacije, a i jos mnogo toga. Ima dosta ozbiljnih prijedloga cija realizacija bi mogla dodatno da pomogne porodicama, a dobri ljudi udruzeni skupa mogu mnogo toga da promjene.
Bice dostupno nekoliko nacina za doniranje, ali o tome vise u narednom periodu.
Neka pomognemo jednoj porodici, samo jednoj, nas cilj je ispunjen. Ali, ambicije su dosta vece i uz vasu podrsku, mozemo sve.

Ovo su samo okvirne crte, tako da svako ko zeli da nam se pridruzi, vise je nego dobrodosao. Armija je dobrih ljudi koji zele i mogu pomoci, ali su do sada bili prevareni mnogo puta. Vrijeme je da se tome stane u kraj.


Svaki prijedlog, sugestija, primjedba, bilo sta - pisite. Otvoricemo i zasebnu temu kad za to dodje trenutak.

Jos jednom hvala svim dobrim ljudima.
iz sveg srca vam želim uspijeh bez prepreka i da se neumorite ali iz svog iskustva: biće to vrlo,vrlo težak i trnovit put ali nadam se da imate široka ramena ;-)
_lela
Posts: 22
Joined: 16/08/2012 10:31

#268 Re: Porodica Omerovic

Post by _lela »

Evo da i ja napišem par informacija....Lud i ponosan je već iznio generalne planove i dogovore, a ja ću malo da dopunim. Očekujete u narednih par dana, vi koji ste se prijavili za učešće u mejsečnom skupljanju novca, e-mail sa svim detaljnim informacijama, a vi koji još uvijek niste, a zainteresovani ste, možete mi na PP poslati podatke (obavezno e-mail, poželjno ime i prezime ili inicijale radi evidencije). Za sad kod mene na spisku ima 31 :-D
Naš dogovor je, obzirom da je Ismet za sad obezbjeđen, da nam prvi cilj bude pomoć i pokušaj, a nadamo se i uspjeh, rješenja stambenog pitanja Adisa iz Kaknja.
Sve detaljne informacije očekujete u e-mailu :)
User avatar
Pasiflora
Posts: 3838
Joined: 30/03/2007 20:41
Location: Bolje bi bilo da je malo dalje

#269 Re: Porodica Omerovic

Post by Pasiflora »

Bravo lelo i ostali. Slazem se da je sada Adis najpreci - treba bebe smjestiti prije zime.
Cekamo mail :-D
User avatar
melbaa
Posts: 4349
Joined: 09/10/2008 15:33
Location: tu negdje okolo

#270 Re: Porodica Omerovic

Post by melbaa »

Pasiflora wrote:Bravo lelo i ostali. Slazem se da je sada Adis najpreci - treba bebe smjestiti prije zime.
Cekamo mail :-D
potpisujem :)
User avatar
CaneBos
Posts: 1098
Joined: 27/07/2012 20:57

#271 Re: Porodica Omerovic

Post by CaneBos »

melbaa wrote:
Pasiflora wrote:Bravo lelo i ostali. Slazem se da je sada Adis najpreci - treba bebe smjestiti prije zime.
Cekamo mail :-D
potpisujem :)
Moj vam je savjet da zbog velikog broja slucajeva kojih ima i koji ce se pojavljivati, neka samo odredjeni krug ljudi koji ce biti najaktivnije ukljuceni u prikupljanja i raspodjelu, donosi odluku o prioritiziranju slucajeva, tj. kome ce se pomoc prvo uputiti pa dalje, mnogo brze i jednostavnije ce ici na taj nacin nego da svako od nas koji cemo na neki nacin ucestvovati donosimo svoj sud i misljenje.
Ono sto bi trebalo svakako prakticirati je da se ne zalijece samo na tekst iz novina ili interneta bez provjere, bilo nekoga ko to moze licno provjeriti ili nekoga kome mozemo vjerovati da je situacija takva kako je i opisana, ponekad par pitanja po komsiluku znaju dati dosta informacija o slucaju, sve se odvaze i tu negdje u sredini je realna situacija.
Opet to bi bilo sve na krugu ovih ljudi koji bi se najvise angazovali na ovome, tako da je teret posla najvise na njima.
Neko rece iznad da je to tezak i trnovit put..jeste slazem se, prije sam bila dosta angazovana na ovim akcijama i licno odlazila, provjeravala, trazila, sigurno ima mnogo supljina u pricama koje dospjevaju u novine, mnogo manipulacija, izvlacenja novca od ljudi na lak nacin i sl. Opet sve se to moze svesti na minimum sa odredjenim provjerama, tako da na kraju te nase pomoci dodju do onih kojima su najpotrebnije. Ne treba se obeshrabrivati samo kad se naleti na razocarenje, tako da ovi koji su malo noviji u svemu ovome, zelim da im kazem da ne odustaju na prvo lose i negativno iskustvo..to je sve.
zvrk
Posts: 1710
Joined: 19/08/2008 13:00

#272 Re: Porodica Omerovic

Post by zvrk »

jutro svima,
cula sam se sa Ismetom upravo.

On ide na procjenu za invalidsku penziju, a na posljednji je nalaz (snimak bubrega) narucen 13.09.
ucinilo mi se malo dugo, ali kaze da su mu nudili pomoc, ali kad je mogo cekati 6 godina, sacekace i 10 dana.,..

osjeca se puno bolje i kaze da mu se cini da je ozdravio otkako ima vodu, struju i otkako on i emina jedu dobru hranu

mnogo zahvaljuje svima

Voda i struja su prikljuceni,

bili su i kod cika Jovana Divjaka, trebaju samo odnijeti slike eminine da prima stipendije od 100 KM

kaze da im sada nista ne fali

crkla je pumpa za vodu, ali i to nesto ganjaju ....

eto, samo da apdejtujem temu


i da jos jednom kazem:

svaka cast svima!
User avatar
Ljuska_u_BaklaFi
Posts: 2689
Joined: 27/06/2008 00:48
Location: Tu i tamo...vise tu, nego tamo..
Contact:

#273 Re: Porodica Omerovic

Post by Ljuska_u_BaklaFi »

Bice to jos i bolje ako Bog da :-D
_lela
Posts: 22
Joined: 16/08/2012 10:31

#274 Re: Porodica Omerovic

Post by _lela »

e-mail sa informacijama o mjesečnom skupljanju novca proslijeđen :D
zvrk
Posts: 1710
Joined: 19/08/2008 13:00

#275 Re: Porodica Omerovic

Post by zvrk »

svaka čast _lela :)
Post Reply