Porodica Omerovic

Forum za humanitarne akcije.
Post Reply
nova_korisnica
Posts: 1207
Joined: 19/09/2008 12:48

#176 Re: Porodica Omerovic

Post by nova_korisnica »

svaka vam cast za brzu organizaciju i realizaciju...mi cemo uplatiti nesto preko paypala..to nam je najlaksi nacin...

moram samo nesto reci, ali se nadam da me nece niko pogersno shvatiti...
otac je nazalost tesko bolestan..i ako sam dobro shvatila on se i ne lijeci...moze li se saznati ima li on pravo na socijalno-zdravstveno osiguranje? sa njegovom dijagnozom (karcinom pluca) i bez lijecenja i adekvatne njege, on nazalost vjerovatno nece docekati punoljetsvo svoje kcerke :( :( :( mozda bi bilo bolje da se otvori racun na njeno ime direktno (ovaj neki za maloljetnike, ucenike ili sl..bankari ce bolje znati) i da se na taj racun mjesecno prebacuju pare, da djevojcica ima pristup bez cekanja na oca...ili da barem ona dobije puno ovlastenje na njegov racun...mozda jedan dio tih mjesecnih priloga usmjeriti isto na stipendiju (pored one sto je vec neko rekao da je uplatio)...

ova prica me jako rastuzila...znam sta znaci boriti se sa karcinom i koliko je to tesko kad ne moras da razmisljas hoces li imati sta jesti, a kamo li kad ti je na umu svakodnevna briga o elementarnim zivotnim potrebama :(

da ima kakav pametan advokat pa da ga pro bono zastupa u tuzbi protiv RS-a...sve mu je to logor i rat donio :(
User avatar
zambaklija
Posts: 2734
Joined: 27/03/2008 14:56
Location: budžak

#177 Re: Porodica Omerovic

Post by zambaklija »

uplatio
User avatar
kadinica
Posts: 871
Joined: 04/05/2012 12:46

#178 Re: Porodica Omerovic

Post by kadinica »

Otac se liječi, ima nalaze sa klinike Podhrastovi, pored raka pluća ima i rak nadbubrežne žlijezde. A ipak samo 60% invalid.

Ako bi ostvario pravo na penziju u RS, onda ne bi imao zdravstvenu zaštitu u FBIH. U RS je starosna granica 65, a on ima 62 godine. Tako da je ovo teško ostvarivo, nadam se da se neko bolje razumije u ovom dijelu, ja ću se detaljnije raspitati.

Pored lijekova, on mora imati adekvatnu njegu, ishranu, a mislim da mu je najveća briga to dijete, da nju zbrine dok je još na nogama...
tpm
Posts: 18
Joined: 15/01/2012 19:10

#179 Re: Porodica Omerovic

Post by tpm »

350KM prikupljeno u firmi i odneseno Ismetu.
Prikupit ce se lijepih sredstava, za nadat je se da ce ih Ismet na pravi nacin rasporediti i utrositi te Eminu na pravi put izvesti.
zvrk
Posts: 1710
Joined: 19/08/2008 13:00

#180 Re: Porodica Omerovic

Post by zvrk »

:thumbup:


molim vas da mi se jave na pp osobe (pozeljno muske) koje su osim kadinice i _lela rekle da imaju auta i da mogu pomoci ako nesto zatreba i koje danas popodne imaju vremena da odu do covjeka

malo je HITNO
jale08
Posts: 3
Joined: 03/11/2011 18:30

#181 Re: Porodica Omerovic

Post by jale08 »

Uplaćeno preko paypal-a za @lud i ponosan
Jos uvijek ima ljudi koji su spremni pomoci... Hvala vam svima posebno Leli i kadinici!
samoTEgledam
Posts: 714
Joined: 10/03/2011 16:36
Contact:

#182 Re: Porodica Omerovic

Post by samoTEgledam »

Može li neko ko je bio kod Omerovića skinuti koordinate sa Google Earth-a pa nam napisati, ili mapu lokacije upload-ovati?
Da li je to ova kuća?
Latitude: 43°53'47.63"N
Longitude: 18°18'43.99"E
User avatar
arman1
Posts: 5286
Joined: 06/11/2006 12:06
Location: Na selu čuvam stoku. U gradu se čuvam od stoke.
Grijem se na: ljubav bližnjih svoj
Vozim: šta klepim
Horoskop: BOG
Contact:

#183 Re: Porodica Omerovic

Post by arman1 »

samoTEgledam wrote:Može li neko ko je bio kod Omerovića skinuti koordinate sa Google Earth-a pa nam napisati, ili mapu lokacije upload-ovati?
Da li je to ova kuća?
Latitude: 43°53'47.63"N
Longitude: 18°18'43.99"E
Te kordinate su možda njihov dom u trebinju. :run: :bih:
samoTEgledam
Posts: 714
Joined: 10/03/2011 16:36
Contact:

#184 Re: Porodica Omerovic

Post by samoTEgledam »

arman1 wrote:
samoTEgledam wrote:Može li neko ko je bio kod Omerovića skinuti koordinate sa Google Earth-a pa nam napisati, ili mapu lokacije upload-ovati?
Da li je to ova kuća?
Latitude: 43°53'47.63"N
Longitude: 18°18'43.99"E
Te kordinate su možda njihov dom u trebinju. :run: :bih:
:?
Trebinje je na:
42°42'32.36"N
18°20'51.78"E
Ili je provokacija :?
User avatar
kadinica
Posts: 871
Joined: 04/05/2012 12:46

#185 Re: Porodica Omerovic

Post by kadinica »

Zašto ih ovako lociraš?
samoTEgledam
Posts: 714
Joined: 10/03/2011 16:36
Contact:

#186 Re: Porodica Omerovic

Post by samoTEgledam »

kadinica wrote:Zašto ih ovako lociraš?
Pa mislio sam ih posjetiti nekad naredne sedmice ili kansije, pa da nikog ne peglam za objašnjavanje. Odnosno neko je već napisao da ih je malo komplikovano pronaći.
Ovako mi lakše, putem Google Earth-a ih "lociram", odštampam sebi mapu pa kad mi bude zgodno svratim.
Griješim? Nešto nije uredu?
User avatar
arman1
Posts: 5286
Joined: 06/11/2006 12:06
Location: Na selu čuvam stoku. U gradu se čuvam od stoke.
Grijem se na: ljubav bližnjih svoj
Vozim: šta klepim
Horoskop: BOG
Contact:

#187 Re: Porodica Omerovic

Post by arman1 »

samoTEgledam wrote:
kadinica wrote:Zašto ih ovako lociraš?
Pa mislio sam ih posjetiti nekad naredne sedmice ili kansije, pa da nikog ne peglam za objašnjavanje. Odnosno neko je već napisao da ih je malo komplikovano pronaći.
Ovako mi lakše, putem Google Earth-a ih "lociram", odštampam sebi mapu pa kad mi bude zgodno svratim.
Griješim? Nešto nije uredu?
Ove koordinate kad ukucaš u https://maps.google.com/ dobiješ lokaciju u istočnoj hercegovini.
Možda je do googlea.
Pozz
User avatar
kadinica
Posts: 871
Joined: 04/05/2012 12:46

#188 Re: Porodica Omerovic

Post by kadinica »

Ma ne, onako pitam, ima objašnjeno detaljno u nekom postu, ja kad budem htjela ići, poći ću sa nekim ko je već bio.

Dakle, lela i ja ćemo organizovati ljude poslije 01.09.2012., do tada su obezbijeđeni finansijski, rješavat ćemo jednu po jednu stvar.

Neko je spominjao račun za djevojčicu, to ćemo sa ocem dogovoriti, treba biti oprezan da čovjek ne skonta da ga živog pokopasmo. Reći ćemo mu da treba stipendiju da prima, zato mora račun glasiti na njeno ime. To neće biti problem, pare ćemo nositi ako treba mjesečno lično ili da Emina preuzima manje iznose.
samoTEgledam
Posts: 714
Joined: 10/03/2011 16:36
Contact:

#189 Re: Porodica Omerovic

Post by samoTEgledam »

arman1 wrote:
samoTEgledam wrote:
kadinica wrote:Zašto ih ovako lociraš?
Pa mislio sam ih posjetiti nekad naredne sedmice ili kansije, pa da nikog ne peglam za objašnjavanje. Odnosno neko je već napisao da ih je malo komplikovano pronaći.
Ovako mi lakše, putem Google Earth-a ih "lociram", odštampam sebi mapu pa kad mi bude zgodno svratim.
Griješim? Nešto nije uredu?
Ove koordinate kad ukucaš u https://maps.google.com/ dobiješ lokaciju u istočnoj hercegovini.
Možda je do googlea.
Pozz
Meni izbacuje lokaciju za koju pretpostavljam da je njihova kuća.
Pokušaj search ovako: 43°53'47.63"N 18°18'43.99"E
MMM1977
Posts: 4363
Joined: 15/07/2009 12:56

#190 Re: Porodica Omerovic

Post by MMM1977 »

Nemam vremena da čitam cijelu temu, posao čeka. Dakle, ako sam dobro shvatio, ova inicijalna sredstva, koja su neophodna za saniranje trenutnog stanja, su skupljena? Obzirom da se bojim da će se desiti ista stvar kao i mnogim drugim akcijama, gdje se nakon početnog entuzijazma sve ugasi, može li mi neko potvrditi kakva je situacija sa daljim školovanjem djevojčice?

Planiram uskoro da odem do porodice, nakon što prođe ovaj prvi talas. Mislim da je najkorisnije da maloj dam neku stipendiju trajnog karaktera, kako bi ipak mogla da nastavi svoje školovanje.
zvrk
Posts: 1710
Joined: 19/08/2008 13:00

#191 Re: Porodica Omerovic

Post by zvrk »

ako zelis ucestvovati dugorocno u mjesecnim izdvajanjima za malenu kolektivno - javi se _lela ili kadinica :)

idemo malo dugtrajnije ovaj put, a ganjamo i vodu :)
MMM1977
Posts: 4363
Joined: 15/07/2009 12:56

#192 Re: Porodica Omerovic

Post by MMM1977 »

zvrk wrote:ako zelis ucestvovati dugorocno u mjesecnim izdvajanjima za malenu kolektivno - javi se _lela ili kadinica :)

idemo malo dugtrajnije ovaj put, a ganjamo i vodu :)
Ja to hoću preko firme da plaćam, dakle išao bih na neku varijantu stipendije dok ne završi srednju školu, recimo. Uz ugovor, naravno, gdje će i djevojka imati svoje obaveze u smislu dobrog učenja i vladanja i slično. Bez zamjerke, spreman sam pomoći, ali da znam da se ta pomoć koristi na pravi način, nagledao sam se svašta.
zvrk
Posts: 1710
Joined: 19/08/2008 13:00

#193 Re: Porodica Omerovic

Post by zvrk »

naravno, nema problema... onda valjda treba potpisati ugovor sa njom o stipendiranju...

a negdje je bilo rijeci da ce malenu pogurati i fondacija Obrazovanje gradi BiH

pa kad budeš imao vremena - iscitaj sve

i:

hvala! :)
MMM1977
Posts: 4363
Joined: 15/07/2009 12:56

#194 Re: Porodica Omerovic

Post by MMM1977 »

zvrk wrote:naravno, nema problema... onda valjda treba potpisati ugovor sa njom o stipendiranju...

a negdje je bilo rijeci da ce malenu pogurati i fondacija Obrazovanje gradi BiH

pa kad budeš imao vremena - iscitaj sve

i:

hvala! :)
Hvala tebi na trudu, primjetio sam da si veoma aktivan(aktivna) na ovom polju, neka te dragi Bog nagradi za tvoj trud.
zvrk
Posts: 1710
Joined: 19/08/2008 13:00

#195 Re: Porodica Omerovic

Post by zvrk »

Amin, sve dobre ljude koji pomazu kako i cime mogu :)
Laki13
Posts: 29
Joined: 16/08/2012 21:01

#196 Re: Porodica Omerovic

Post by Laki13 »

LunaLati wrote:
Laki13 wrote:Ja imam jedno pitanje,posto zivim u inostranstvu na koji nacin bih mogla uplatiti novac preko banke,koji od ovih kodova mi treba odnosno koji ce jedna strana banka prepoznati :?
Ove druge metode placanja(PayPal,Western Union,e-kupon) nisam probavala nikad jer je uvijek bilo da posaljemo pare nasoj porodici ovdje pa oni to proslijede.
Uglavnom ako iko zna sta treba da uradim bice od velike pomoci.
Kod deviznih uplata Vam trebaju SWIFT i IBAN Code
Hvala Luna :) Porodici Omerovic treba svaka pomoc koju mogu dobiti.
Svaka cast sa-x :dance:
_lela
Posts: 22
Joined: 16/08/2012 10:31

#197 Re: Porodica Omerovic

Post by _lela »

Ima i kod mene spisak ljudi koji su se meni javili a žele učestvovati u mjesečnom supljanju novca, pa ću dostaviti na evidenciju čim mi malo prođe frka oko ovog trenutnog skupljanja pomoći

Želim da naglasim svoju želju da pomognemo i ovoj drugoj porodici o kojoj je pisala kadinica.....bilo bi zaista fino kada bismo malo u ove akcije uključili i ovu porodicu i pokušali malo i njima pomoći.....
saale
Posts: 1397
Joined: 08/07/2008 13:39

#198 Re: Porodica Omerovic

Post by saale »

[quote="_lela"]Ima i kod mene spisak ljudi koji su se meni javili a žele učestvovati u mjesečnom supljanju novca, pa ću dostaviti na evidenciju čim mi malo prođe frka oko ovog trenutnog skupljanja pomoći

Želim da naglasim svoju želju da pomognemo i ovoj drugoj porodici o kojoj je pisala kadinica.....bilo bi zaista fino kada bismo malo u ove akcije uključili i ovu porodicu i pokušali malo i njima pomoći.....

:dance: :bih: :bih: :bih: :bih:
doboj71
Posts: 578
Joined: 21/07/2011 05:20

#199 Re: Porodica Omerovic

Post by doboj71 »

Svaka cast na azurnosti i organizaciji.Sinoc uplatio na paypal,i nakon par minuta vidim na spisku da je sve ok.
:thumbup:
Kad bi nam drzava bila ovako azurna ,gdje bi bio kraj. sretno
User avatar
JOINT_1921
Posts: 2113
Joined: 22/06/2012 16:03
Location: Grbavica

#200 Re: Porodica Omerovic

Post by JOINT_1921 »

Volio bih kad bi se pokrenula akcija i za ovu porodicu...

http://www.klix.ba/vijesti/bih/umjesto- ... /120817077
Post Reply