Porodica Omerovic

Forum za humanitarne akcije.
Post Reply
staradis
Posts: 1872
Joined: 03/04/2012 17:40

#1 Porodica Omerovic

Post by staradis »

User avatar
CaneBos
Posts: 1098
Joined: 27/07/2012 20:57

#2 Re: Porodica Omerovic

Post by CaneBos »

Koliko znam ova porodica je bila skoro i na OBN emisiji, njihova situacija traje niz godina vec, tj. majka se prvo razbolila i umrla od karcinoma, pa su ostali samo otac i kcerka. Uglavnom zive od donacija, tj. sta im ljudi donesu ili daju u novcu, socijalna pomoc ako je i primaju je minimalna. Nazalost, ovde zaista nema neke druge pomoci osim takve, jer otac nije u stanju da radi zbog bolesti, tako kad drzava ne obezbjedjuje socijalna primanja koja su im potrebna za normalan zivot, onda se provlace tako ko sta i kad im da :(
User avatar
melbaa
Posts: 4349
Joined: 09/10/2008 15:33
Location: tu negdje okolo

#3 Re: Porodica Omerovic

Post by melbaa »

Pa hajdemo se organizovati i nesto uciniti.
User avatar
ifas
Posts: 426
Joined: 06/04/2010 11:18
Location: Kod kuce
Contact:

#4 Re: Porodica Omerovic

Post by ifas »

ja drzave i k....

ajde politicari makar kupite predizbornih poena ... ali nek narod ima sta jesti ... ionako sto god radite nije sa halalom ...
User avatar
CaneBos
Posts: 1098
Joined: 27/07/2012 20:57

#5 Re: Porodica Omerovic

Post by CaneBos »

melbaa wrote:Pa hajdemo se organizovati i nesto uciniti.
U ovom slucaju se sve svodi samo na kontinuiranu ispomoc, jer taj otac ne moze raditi, kcerka ide u skolu i dok dodje do godina da moze sama nesto zaraditi to je dugo, tako da je sve otprilike ono od akcije do akcije..skupi se nesto, potraje im, pa opet..i tako dalje..
Ovde je duznost socijalne ustanove/drzave da obezbjedi brigu o osnovnim potrebama ali.. :roll:
User avatar
CaneBos
Posts: 1098
Joined: 27/07/2012 20:57

#6 Re: Porodica Omerovic

Post by CaneBos »

Konkretno me zanima zbog cega mala nije ove godine dobila besplatne udzbenike za skolu od opstine Novi Grad? Imaju li neko objasnjenje za to???
User avatar
melbaa
Posts: 4349
Joined: 09/10/2008 15:33
Location: tu negdje okolo

#7 Re: Porodica Omerovic

Post by melbaa »

CaneBos wrote:
melbaa wrote:Pa hajdemo se organizovati i nesto uciniti.
U ovom slucaju se sve svodi samo na kontinuiranu ispomoc, jer taj otac ne moze raditi, kcerka ide u skolu i dok dodje do godina da moze sama nesto zaraditi to je dugo, tako da je sve otprilike ono od akcije do akcije..skupi se nesto, potraje im, pa opet..i tako dalje..
Ovde je duznost socijalne ustanove/drzave da obezbjedi brigu o osnovnim potrebama ali.. :roll:
Salzem se sa tobom, ali ako ne ode neko do njih da ih posjeti (a usput i nesto odnese) i ne vidi sta imaju od papira: zahtjeva upucenim nadleznoj sluzbi za socijalnu pomoc; eventualno neko rjesenje od tog organa, ... ... nemozemo im pomoci.
bull21
Posts: 2238
Joined: 14/06/2011 16:05

#8 Re: Porodica Omerovic

Post by bull21 »

Pa nećemo ih ostaviti na cjedilu...
nismo političari, valjda?
User avatar
Ljuska_u_BaklaFi
Posts: 2689
Joined: 27/06/2008 00:48
Location: Tu i tamo...vise tu, nego tamo..
Contact:

#9 Re: Porodica Omerovic

Post by Ljuska_u_BaklaFi »

Ja sam za ako se nesto organizuje, samo neka se ovdje napise ko, gdje i kad...pa koliko mogu halal bilo.. Bas mi zao malecke..
Nije mi, iskreno, bas usput banka i uplatnica ali bih jako voljela da im pomognemo...oko iftara sam procitala ovaj clanak i ne izlaze mi iz glave :roll:
User avatar
arman1
Posts: 5286
Joined: 06/11/2006 12:06
Location: Na selu čuvam stoku. U gradu se čuvam od stoke.
Grijem se na: ljubav bližnjih svoj
Vozim: šta klepim
Horoskop: BOG
Contact:

#10 Re: Porodica Omerovic

Post by arman1 »

Nazvao sam ih večeras. Knjige i oprema za školu za malu je moja briga.
User avatar
Ljuska_u_BaklaFi
Posts: 2689
Joined: 27/06/2008 00:48
Location: Tu i tamo...vise tu, nego tamo..
Contact:

#11 Re: Porodica Omerovic

Post by Ljuska_u_BaklaFi »

Haj'mo mi ostali sabrati nesto para, koliko god za uhar je sto bi se reklo...
User avatar
Ljuska_u_BaklaFi
Posts: 2689
Joined: 27/06/2008 00:48
Location: Tu i tamo...vise tu, nego tamo..
Contact:

#12 Re: Porodica Omerovic

Post by Ljuska_u_BaklaFi »

Hajd da vidimo ima li jos zainteresovanih :?
shambho
Posts: 989
Joined: 30/04/2009 23:18

#13 Re: Porodica Omerovic

Post by shambho »

+1
Temudžin
Posts: 11
Joined: 18/12/2008 12:58

#14 Re: Porodica Omerovic

Post by Temudžin »

+1
User avatar
graue_maus
Posts: 3576
Joined: 13/11/2011 15:01

#15 Re: Porodica Omerovic

Post by graue_maus »

gdje je ovo selo ... idem u bosnu uskoro p bi dala nesto ovoj familiji kao sedaku ...na google maps nema nista...
Humanitarka
Posts: 7
Joined: 13/08/2012 00:27

#16 Re: Porodica Omerovic

Post by Humanitarka »

Ja predlazem da se sa tim papirima bubne na vrata opstine sa kamerama i medijima koje cemo licno pozvati da prisustvuju drskosti nacelnika. A kada se lijepo snimi, mozda nekom cisto radi pozicije, ne radi obraza, nadodje da toj porodici daju stalna mjesecna primanja sve dok djevojka ne zavrsi skolu, a potom je drzava zaposli kako je i normalno u ostalim evropskim gradovima.
samoTEgledam
Posts: 714
Joined: 10/03/2011 16:36
Contact:

#17 Re: Porodica Omerovic

Post by samoTEgledam »

Ljuska_u_BaklaFi wrote:Hajd da vidimo ima li jos zainteresovanih :?
Molim da me neko kontaktira. Hvala.
User avatar
poznanik
Posts: 6749
Joined: 12/05/2010 16:18
Location: Novo Sarajevo

#18 Re: Porodica Omerovic

Post by poznanik »

Humanitarka wrote:Ja predlazem da se sa tim papirima bubne na vrata opstine sa kamerama i medijima koje cemo licno pozvati da prisustvuju drskosti nacelnika. A kada se lijepo snimi, mozda nekom cisto radi pozicije, ne radi obraza, nadodje da toj porodici daju stalna mjesecna primanja sve dok djevojka ne zavrsi skolu, a potom je drzava zaposli kako je i normalno u ostalim evropskim gradovima.
struje i vode nemaju, kao ni sredstava za njihovo uvođenje. A za vodu nije potrebno mnogo novca, 1.050 KM, međutim, to je ovoj porodici bez ikakvih primanja nedostižno. Ismeta boli nepravda, boli ga što svojoj kćerki ne može pružiti život dostojan čovjeka... Piše: A. Dž.
Predlažem da sa foruma iskoristimo "KLIX" portal, da, pored organizacije u doniranju u novcu i stvarima, pošaljemo pisma na adresu ViK-a i Elektrodistribucije Sarajevo, da ova dva javna - državna, preduzeća donesu odluke i besplatno uvedu struju i vodu u kuću Omerovića, i da u ovom apelu i akciji aktivno učestvuju novinari KLIX-a (A.Dž) i Feđa Krvavac.


Znam da tragedija Omerovića nije izolirana u našoj državi, ali na neki način se moraju početi rješavati ovakve i slične ljudske nesreće u kojima su pojedinci i porodice napušteni od strane vlasti i društva.
User avatar
arman1
Posts: 5286
Joined: 06/11/2006 12:06
Location: Na selu čuvam stoku. U gradu se čuvam od stoke.
Grijem se na: ljubav bližnjih svoj
Vozim: šta klepim
Horoskop: BOG
Contact:

#19 Re: Porodica Omerovic

Post by arman1 »

poznanik wrote:
Humanitarka wrote:Ja predlazem da se sa tim papirima bubne na vrata opstine sa kamerama i medijima koje cemo licno pozvati da prisustvuju drskosti nacelnika. A kada se lijepo snimi, mozda nekom cisto radi pozicije, ne radi obraza, nadodje da toj porodici daju stalna mjesecna primanja sve dok djevojka ne zavrsi skolu, a potom je drzava zaposli kako je i normalno u ostalim evropskim gradovima.
struje i vode nemaju, kao ni sredstava za njihovo uvođenje. A za vodu nije potrebno mnogo novca, 1.050 KM, međutim, to je ovoj porodici bez ikakvih primanja nedostižno. Ismeta boli nepravda, boli ga što svojoj kćerki ne može pružiti život dostojan čovjeka... Piše: A. Dž.
Predlažem da sa foruma iskoristimo "KLIX" portal, da, pored organizacije u doniranju u novcu i stvarima, pošaljemo pisma na adresu ViK-a i Elektrodistribucije Sarajevo, da ova dva javna - državna, preduzeća donesu odluke i besplatno uvedu struju i vodu u kuću Omerovića, i da u ovom apelu i akciji aktivno učestvuju novinari KLIX-a (A.Dž) i Feđa Krvavac.


Znam da tragedija Omerovića nije izolirana u našoj državi, ali na neki način se moraju početi rješavati ovakve i slične ljudske nesreće u kojima su pojedinci i porodice napušteni od strane vlasti i društva.
Sad će izbori, možda upali.
User avatar
moa
Posts: 3621
Joined: 19/09/2007 13:08
Location: nestala lokacija

#20 Re: Porodica Omerovic

Post by moa »

+1
Simba57
Posts: 4
Joined: 24/07/2012 14:29

#21 Re: Porodica Omerovic

Post by Simba57 »

Da li ima neki dogovor o tome gdje ćemo se naći da skupimo novac??
User avatar
MedenoSrce
Posts: 9975
Joined: 05/07/2010 17:39
Location: Tree house

#22 Re: Porodica Omerovic

Post by MedenoSrce »

Ljuska_u_BaklaFi wrote:Ja sam za ako se nesto organizuje, samo neka se ovdje napise ko, gdje i kad...pa koliko mogu halal bilo.. Bas mi zao malecke..
Nije mi, iskreno, bas usput banka i uplatnica ali bih jako voljela da im pomognemo...oko iftara sam procitala ovaj clanak i ne izlaze mi iz glave :roll:
+ 1
User avatar
kadinica
Posts: 871
Joined: 04/05/2012 12:46

#23 Re: Porodica Omerovic

Post by kadinica »

+1
zvrk
Posts: 1710
Joined: 19/08/2008 13:00

#24 Re: Porodica Omerovic

Post by zvrk »

imamo li snage da skupimo lovu za prikljucak vode i mozda nesto preplatimo ?

mada ce se mozda naci neko od firmi ko bit o platio, ali eto, da pocnemo od toga

jeste li za akciju ?

ideje?

@armane: svaka cast za pribor i knjige

jesi li uspio saznati jos nesto o potrebama?

kako se griju ?
Radosav
Posts: 32
Joined: 27/04/2009 19:47
Location: Sarajevo
Contact:

#25 Re: Porodica Omerovic

Post by Radosav »

+1
Post Reply