Porijeklo prezimena

(H)istorija/povijest Bosne i Hercegovine, regiona, itd...

Moderator: anex

zlata
Posts: 2679
Joined: 06/09/2002 00:00

#426 Re: Porijeklo prezimena

Post by zlata »

_Sarajevka_ wrote:
Cybernetic wrote:Hrpa budalastinja na koju sam i ja naletio preko jedne trebinjske stranice prije par mjeseci. Naucno koliko i Dereticeve teorije. Glavne naucne metode autora ovog teksta je gledanje u kasike i fildzane, te brojanje graha.
Uvijek mi je smijesno kad cujem kako ljudi izmisljaju porijeklo svojih predaka samo zato sto im je ljepsa pomisao da su im preci bili neki bogatasi iz Alepa nego siromasni slavenski seljaci.
Bezveze...

U slucaju moje famElije, porijeklo se najcesce presutkivalo.
U principu, niko se tim nije ni bavio. Nije to nasim ocevima ni djedovima bilo toliko ni vazno,
"ko smo" ili odakle smo sve rodom.

Najlakse je bilo presutkivat da si imalo rodom ista drugo, nego Slaven i Poaturica.
Podrazumjevalo se da si rodom Srbin.
Tako je bilo u rodnom kraju mog oca.

Da bi nam se danasnje, mladje generacije,
raseljene diljem svjeta
zbunjene cudile,
sto im jedno djete lici na Irca,
a drugo na Tatara.

Mozemo mi sami sebe lagati,
mozemo pasti pod pritiskom nacionalistickih i rasnih ideologa
ali krv nije voda.

Kad ti se jedna Banjalucanka rodi djete cickave kose,
onda znas da nesto ne stima u toj "Slavenskoj" rasnoj idili.

Il kad pricas s'jednom Bosnjakinjom koja odgaja "prave Hrvate",
pa saznas da joj je pra-dido nekad davno studirao u Saudiji,
i vratio se sa skolovanja sa hanumom,
pravom Arapkom iz Medine.

Sumnjam da ce mali Hrvati odtkrivat "tajnu" i svog Saudijskoj porijekla,
a pod danasnjim ideoloskim pritiscima,
vidim da i Bosnjaci moraju presutkivat
svoje ne-slavenske ili ne-ilirkske korjene....

ps. veliki broj dosljaka na balkanske prostore su isto bili siromasni ljudi. Znam familiju koja ima palestinske korjene, i neki pradjed im je dosao u nas dio Osmanskog Carstva, tragajuci "trbuhom-za-kruhom".
Unuka mu je bila mama moje rodice i dobre prijateljice,
i na njezinoj mami se jos moglo uocit da nije bas 100% uobicajeni balkanski fenotip.

Imam prijatelja-rodjaka koji je rodjen u jednoj dalekoj zemlji, na drugom kraju svijeta, od oba roditelja Bosnjaka.
Po ocevoj lozi potice od jednog Tatara koji se prije 100 plus godina, nastanio u BiH.

Svako drugo djete u toj familiji ima kose okice, visoke jagodice, a zadnje dvi' unuke rodjene tamo daleko, izgledaju k'o "Squaw" Indijanke iz kaubojskih filmova, iako im je mama rodom sa Mediterana, a caca rodom "cistokrvni" Bosnjak. :D
Prave "Slavenke". :roll:
theTruePath
Posts: 8483
Joined: 26/12/2009 15:23

#427 Re: Porijeklo prezimena

Post by theTruePath »

E nebi vala prikljucio se u to tvoje jebeno plemstvo pa da mi placas,jesi naporan kao p..
User avatar
respo
Posts: 12675
Joined: 15/08/2009 05:26
Location: ->oʞɐdoɐu ǝʌs ǝuǝɯ poʞ<-

#428 Re: Porijeklo prezimena

Post by respo »

chill001 wrote:
respo wrote:nisu daleko od balkana
a tu sam jer je neki trgovac ili vojnik dosao u sarajevo prije otprilike 200 godina i ozenio se tu
i sada imamo veliko "zemljiste" koje u biti nije nase a ustvari je nase i u knjigama se i sada vodi pod nasim prezimenom al je nekad nacionalizovano i sada sluzi siroj zajednici
Pa kazi o kom se radi, cega se stidis... :roll:
Ko je rekao da se stidim samo ne zelim da citav forum zna ko sta gdje oni koji me znaju licno slobodno me mogu pitati ako ih zanima al ovako ne govorim
Zvrkoje Zvrkovich
Posts: 1
Joined: 29/10/2014 10:54

#429 Re: Porijeklo prezimena

Post by Zvrkoje Zvrkovich »

Eheheheh Sto je babi bilo milo to joj se i usnilo.
Glupavih teorija nikada nece nestati na nasem jadnom Balkanu zato i jesmo tu gde smo... Svi odreda od Gevgelije do Triglava.
Cuj ti jarane vi Muslimani Trebinjci stigli iz Spanije, ma cujes ba , zamjetio sam ja da vi nekako naginjete na tu civilizaciju, i da u vama ima nesto "gospodsko" za razliku od nas domacih smrtnika...
Sve "cenjena" imena "naucnika" ali iskljucivo Muslimanskom porijekla... MA iz Irana ste 100 % .... kada bi se zaj...
Vi ste more poturice jedan dio je Bogumilskog porijekla, drugi dio je nastao od Srpske i Hrvatske populacije koji su takodje mutirali od bogumila u jedno od ove dvije nacije.
Kako je ko dolazio na Balkan tako je da oprostiteb"jasio" i menjao veru...
Mnogi Muslimani su nastali od Srba jednim dijelom silom , drugim zbog privilegija koje su imale zbog ne placanja i drugih privilegija.

Nikada i nigdje ni u jednim zvanicnim dokumentima Spanije nije navedena seoba Muslimana u Trebinje,... hahhaha mnogo nacuno ako su vam sbvi naucnici ko ove efendije gore alal vam vera,,, stici cete vi i do Maroka... a zasto ne i Vaganistana... ima vas mnogo koji licite na Pakistance....

Nisu tu ni Srbi ni Hrvati mnogo bolji i pametniji od vas ... ista da oprostite "go..." po pitanju porijekla.
Srbi su svi iz Crne Gire hahhahah, A Hrvati su "plemickog" porijekla iz Irana ali u ku,,,,,
No niko na primjer nije Sbrima objasnio na koji nacin su se desavala migracije i odakle to da su pojedine familije zaista iz Crne Gore naseljavale odrwedjena podrucja Zlatibora, Vojvodine, Srema itd,. Niko im nije objasnio zasto su Hercegovci dolazili u Sumadiju?? Pa jednistavno iz dva razloga:
1. Ekonomska migracija ko i danas. Ljudi su iz CG odlazili za Hercegovinu jer su tamo imali vise zemlje za obradu a iz Hercegovine za Srbiju i Bosnu zbog istih razloga,
2. Bjezanija pred nadmocnim osvajacima, bjezanija u brda i ponovno vracanje u ravnicu...

Uzmite Hrvate,,,, oni su kao i Sbri i Muslimani sa istim DNK znaci genetski ista bica.... Mnogo Hrvata je nastalo od pokrstenih Srba po Herecegovini, Lici, Kordunu, a to pokrstavanje je zapisano u knjigama koje su vjerovali ili ne ne starije od 150 godina. Za vrijem 2 svjetskog rata takodje je pokrsteno mnogo Srba i ja licno poznajem nekoliko porodica.
Ljudi su se dovijali da bi spasili glavu ili da bi im bilo bolje. Poznajem osobu Hrvatskog imena i prezimena koja je prije drugog svjetskog rata imala Jevrejsko ime i prezime ali da bi sacuvala glavu zena je mutiral u Hrvaticu...

Gospodo Balkanci, kramp urukue i manite se snova da ste plemickog porijekla, ...
Samo vas rad mzoe spasiti.... a gluposti nikako...
Sunculish
Posts: 415
Joined: 22/01/2013 13:27

#430 Re: Porijeklo prezimena

Post by Sunculish »

Zvrkoje Zvrkovich wrote:Nikada i nigdje ni u jednim zvanicnim dokumentima Spanije nije navedena seoba Muslimana u Trebinje
I ne može biti nigdje navedena iz dva razloga:
- crkva je spaljivala svaku knjigu i dokument koja im je pala pod ruku
- nije ih bilo briga gdje će,ono što nije zaklano i ubijeno ili je pobjeglo ili se asimiliralo, odnosno obratilo u kršćanstvo
User avatar
A1fa
Posts: 2149
Joined: 13/08/2009 21:55
Location: GB
Contact:

#431 Re: Porijeklo prezimena

Post by A1fa »

eman wrote:Susic?
Pariz :roll:
User avatar
Bosanac sa dna kace
Posts: 9841
Joined: 27/06/2005 20:21
Location: ponutrače

#432 Re: Porijeklo prezimena

Post by Bosanac sa dna kace »

Zvrkoje Zvrkovich wrote: Nikada i nigdje ni u jednim zvanicnim dokumentima Spanije nije navedena seoba Muslimana u Trebinje,...
Zabiljezeno je da su brodovi prevozili muslimane i jevreje u Osmansko carstvo.
Neke porodice su se naselile u Herceg-Novi, Risan, Bar, Ulcinj, Drac....kako muslimani tako i jevreji.
malo bolje procitaj.
oskarboy
Posts: 755
Joined: 25/09/2014 13:04

#433 Re: Porijeklo prezimena

Post by oskarboy »

Zvrkoje Zvrkovich wrote:Eheheheh Sto je babi bilo milo to joj se i usnilo.
Glupavih teorija nikada nece nestati na nasem jadnom Balkanu zato i jesmo tu gde smo... Svi odreda od Gevgelije do Triglava.
Cuj ti jarane vi Muslimani Trebinjci stigli iz Spanije, ma cujes ba , zamjetio sam ja da vi nekako naginjete na tu civilizaciju, i da u vama ima nesto "gospodsko" za razliku od nas domacih smrtnika...
Sve "cenjena" imena "naucnika" ali iskljucivo Muslimanskom porijekla... MA iz Irana ste 100 % .... kada bi se zaj...
Vi ste more poturice jedan dio je Bogumilskog porijekla, drugi dio je nastao od Srpske i Hrvatske populacije koji su takodje mutirali od bogumila u jedno od ove dvije nacije.
Kako je ko dolazio na Balkan tako je da oprostiteb"jasio" i menjao veru...
Mnogi Muslimani su nastali od Srba jednim dijelom silom , drugim zbog privilegija koje su imale zbog ne placanja i drugih privilegija.

Nikada i nigdje ni u jednim zvanicnim dokumentima Spanije nije navedena seoba Muslimana u Trebinje,... hahhaha mnogo nacuno ako su vam sbvi naucnici ko ove efendije gore alal vam vera,,, stici cete vi i do Maroka... a zasto ne i Vaganistana... ima vas mnogo koji licite na Pakistance....

Nisu tu ni Srbi ni Hrvati mnogo bolji i pametniji od vas ... ista da oprostite "go..." po pitanju porijekla.
Srbi su svi iz Crne Gire hahhahah, A Hrvati su "plemickog" porijekla iz Irana ali u ku,,,,,
No niko na primjer nije Sbrima objasnio na koji nacin su se desavala migracije i odakle to da su pojedine familije zaista iz Crne Gore naseljavale odrwedjena podrucja Zlatibora, Vojvodine, Srema itd,. Niko im nije objasnio zasto su Hercegovci dolazili u Sumadiju?? Pa jednistavno iz dva razloga:
1. Ekonomska migracija ko i danas. Ljudi su iz CG odlazili za Hercegovinu jer su tamo imali vise zemlje za obradu a iz Hercegovine za Srbiju i Bosnu zbog istih razloga,
2. Bjezanija pred nadmocnim osvajacima, bjezanija u brda i ponovno vracanje u ravnicu...

Uzmite Hrvate,,,, oni su kao i Sbri i Muslimani sa istim DNK znaci genetski ista bica.... Mnogo Hrvata je nastalo od pokrstenih Srba po Herecegovini, Lici, Kordunu, a to pokrstavanje je zapisano u knjigama koje su vjerovali ili ne ne starije od 150 godina. Za vrijem 2 svjetskog rata takodje je pokrsteno mnogo Srba i ja licno poznajem nekoliko porodica.
Ljudi su se dovijali da bi spasili glavu ili da bi im bilo bolje. Poznajem osobu Hrvatskog imena i prezimena koja je prije drugog svjetskog rata imala Jevrejsko ime i prezime ali da bi sacuvala glavu zena je mutiral u Hrvaticu...

Gospodo Balkanci, kramp urukue i manite se snova da ste plemickog porijekla, ...
Samo vas rad mzoe spasiti.... a gluposti nikako...
i sta kad je rat zavrsio oni nisu vratili vjeru koju su imali prije rata?ma daj mani se te lafine.istina je jedna a to da smo mi juzni slaveni,govorimo istim jezikom i istim pismom pisemo
oskarboy
Posts: 755
Joined: 25/09/2014 13:04

#434 Re: Porijeklo prezimena

Post by oskarboy »

pa iz irana su slaveni krenuli ka rusiji pa se spustili niz karpate na zapadni balkan.i ne znam sta je to cudno sto se iran spominje kod seoba naroda.pa afrika-iran-rusija i konacno odrediste zapadni balkan
Cybernetic
Posts: 1771
Joined: 03/07/2012 03:36

#435 Re: Porijeklo prezimena

Post by Cybernetic »

.
Last edited by Cybernetic on 09/10/2015 11:52, edited 1 time in total.
oskarboy
Posts: 755
Joined: 25/09/2014 13:04

#436 Re: Porijeklo prezimena

Post by oskarboy »

Cybernetic wrote:
oskarboy wrote:pa iz irana su slaveni krenuli ka rusiji pa se spustili niz karpate na zapadni balkan.i ne znam sta je to cudno sto se iran spominje kod seoba naroda.pa afrika-iran-rusija i konacno odrediste zapadni balkan
Ne znam gdje si ovu glupost pokupio, ali Slaveni nemaju veze sa Iranom. :-)
nemaju veze sa sadasnjim iranom naravno,tad iran nije ni postojao kad je slavensko pleme proslo kroz to podrucje i dalje se razvijalo prema sjeverozapadu
Cybernetic
Posts: 1771
Joined: 03/07/2012 03:36

#437 Re: Porijeklo prezimena

Post by Cybernetic »

.
Last edited by Cybernetic on 09/10/2015 11:53, edited 1 time in total.
maintain_position
Posts: 2
Joined: 20/07/2014 15:42

#438 Re: Porijeklo prezimena

Post by maintain_position »

Zvrkoje Zvrkovich wrote:Eheheheh Sto je babi bilo milo to joj se i usnilo.
Glupavih teorija nikada nece nestati na nasem jadnom Balkanu zato i jesmo tu gde smo... Svi odreda od Gevgelije do Triglava.
Cuj ti jarane vi Muslimani Trebinjci stigli iz Spanije, ma cujes ba , zamjetio sam ja da vi nekako naginjete na tu civilizaciju, i da u vama ima nesto "gospodsko" za razliku od nas domacih smrtnika...
Sve "cenjena" imena "naucnika" ali iskljucivo Muslimanskom porijekla... MA iz Irana ste 100 % .... kada bi se zaj...
Vi ste more poturice jedan dio je Bogumilskog porijekla, drugi dio je nastao od Srpske i Hrvatske populacije koji su takodje mutirali od bogumila u jedno od ove dvije nacije.
Kako je ko dolazio na Balkan tako je da oprostiteb"jasio" i menjao veru...
Mnogi Muslimani su nastali od Srba jednim dijelom silom , drugim zbog privilegija koje su imale zbog ne placanja i drugih privilegija.

Nikada i nigdje ni u jednim zvanicnim dokumentima Spanije nije navedena seoba Muslimana u Trebinje,... hahhaha mnogo nacuno ako su vam sbvi naucnici ko ove efendije gore alal vam vera,,, stici cete vi i do Maroka... a zasto ne i Vaganistana... ima vas mnogo koji licite na Pakistance....

Nisu tu ni Srbi ni Hrvati mnogo bolji i pametniji od vas ... ista da oprostite "go..." po pitanju porijekla.
Srbi su svi iz Crne Gire hahhahah, A Hrvati su "plemickog" porijekla iz Irana ali u ku,,,,,
No niko na primjer nije Sbrima objasnio na koji nacin su se desavala migracije i odakle to da su pojedine familije zaista iz Crne Gore naseljavale odrwedjena podrucja Zlatibora, Vojvodine, Srema itd,. Niko im nije objasnio zasto su Hercegovci dolazili u Sumadiju?? Pa jednistavno iz dva razloga:
1. Ekonomska migracija ko i danas. Ljudi su iz CG odlazili za Hercegovinu jer su tamo imali vise zemlje za obradu a iz Hercegovine za Srbiju i Bosnu zbog istih razloga,
2. Bjezanija pred nadmocnim osvajacima, bjezanija u brda i ponovno vracanje u ravnicu...

Uzmite Hrvate,,,, oni su kao i Sbri i Muslimani sa istim DNK znaci genetski ista bica.... Mnogo Hrvata je nastalo od pokrstenih Srba po Herecegovini, Lici, Kordunu, a to pokrstavanje je zapisano u knjigama koje su vjerovali ili ne ne starije od 150 godina. Za vrijem 2 svjetskog rata takodje je pokrsteno mnogo Srba i ja licno poznajem nekoliko porodica.
Ljudi su se dovijali da bi spasili glavu ili da bi im bilo bolje. Poznajem osobu Hrvatskog imena i prezimena koja je prije drugog svjetskog rata imala Jevrejsko ime i prezime ali da bi sacuvala glavu zena je mutiral u Hrvaticu...

Gospodo Balkanci, kramp urukue i manite se snova da ste plemickog porijekla, ...
Samo vas rad mzoe spasiti.... a gluposti nikako...
Ostavi se gusli srbine I objasni mi ako nije problem ove rezultate genetske analize koja je vrsena nad pripadnicima vaseg naroda:

http://en.wikipedia.org/wiki/Genetic_studies_on_Serbs

Eto posto vi nikog niste posrbljavali I posto tvrdite da ste homogen narod morate objasniti kako to da vas vise od 50% srba nema direktnu krvnu vezu sa slavenskim plemenima koja su naselila Balkan prije vise od 1300 godina.

Danas mislim da ce vam biti malo teze da lijecite svoje komplekse I krizu identiteta guslama i mitovima.
User avatar
Woody
Posts: 1690
Joined: 17/12/2003 00:00
Location: Jedna država, dva entiteta, tri naroda, četiri pičke materine

#439 Re: Porijeklo prezimena

Post by Woody »

stayfocused wrote:
Cybernetic wrote:Slaveni nisu bili ni blizu danasnjeg Irana.
Ali iranska plemena, preciznije Skiti, jesu dugo vremena boravili u istocnoj a kansije i u Centralnoj Evropi.

Srbi su najvjerovatnije nastali od iranskog plemena Serboi koje je vladalo nad Slavenima u Centralnoj Evropi sa kojima su se asimilirali.

http://en.wikipedia.org/wiki/Serboi

Slicno kao sto je germansko vikinsko pleme Rus vladalo nad dijelom Slavena u 9. vijeku koji ce se kasnije zvati Rusi.
Wow!

Image

g. Deretiću... akademiče... svaka vam čast :thumbup:
User avatar
ioannes
Posts: 3056
Joined: 26/02/2013 14:31

#440 Re: Porijeklo prezimena

Post by ioannes »

stayfocused wrote:
Ali iranska plemena, preciznije Skiti, jesu dugo vremena boravili u istocnoj a kansije i u Centralnoj Evropi.

Srbi su najvjerovatnije nastali od iranskog plemena Serboi koje je vladalo nad Slavenima u Centralnoj Evropi sa kojima su se asimilirali.

http://en.wikipedia.org/wiki/Serboi

Slicno kao sto je germansko vikinsko pleme Rus vladalo nad dijelom Slavena u 9. vijeku koji ce se kasnije zvati Rusi.

problem je u tome sto se takve teorije ne gledaju naucno, nego se pokusavaju projicirati na danasnje vrijeme
u svrhe nacionalizma....
sve da je to gore tocno sto ti navodis....kakve to veze ima sa jednim obicnim Srbinom danas i kakvog utjecaja bi to trebalo na njegov zivot imati? .......nikakvog,u tome i jest poenta
povlaciti paralele jednog etnickog naroda prije 1000-2000 god. sa relativno modernim konstruktom Nacije je vise nego smijesno
Cybernetic
Posts: 1771
Joined: 03/07/2012 03:36

#441 Re: Porijeklo prezimena

Post by Cybernetic »

.
Last edited by Cybernetic on 09/10/2015 11:53, edited 1 time in total.
Cybernetic
Posts: 1771
Joined: 03/07/2012 03:36

#442 Re: Porijeklo prezimena

Post by Cybernetic »

.
Last edited by Cybernetic on 09/10/2015 11:58, edited 1 time in total.
User avatar
bdzs
Posts: 820
Joined: 24/03/2010 14:40

#443 Re: Porijeklo prezimena

Post by bdzs »

Cybernetic wrote:Svi romantizuju svoju proslost. Srbi to cine samo nesto duze od drugih. I ovi iz Trebinja sto tvrde da su potomci spanskih muslimana, Turaka ili Perzijaca. Sve ce izmisliti samo da ne ispadne da su zapravo hercegovacka Vlahadija. Ljudi koji mrze sami sebe.
Što se tiče porijekla nekih Trebinjskih porodica mogu reći da sam vidio jedan genetski test (koga interesuje prezima može naći u FTDN bazi podataka) na FTDNA koji daje jake indicije da je upravo ta porodica poriijeklom iz Perzije odnosno da se ta mutacija poklapa sa nekim uzorcima iz Irana i zemalja oko Kaspijskog mora. Znači podaci koji navodi H.Hasandedić i još neki izvori bi možda mogli biti tačni, pogotovo ako se zna da su najuglednije Trebinjske porodice izbjegle iz Herceg Novog i Risna, luka preko koji se odvijao najveći promet ljudi i roba u ovom dijelu Osmanskog carstva. Znači tačno porijeklo se može relativno precizno utvrditi autosomalnim i Y-DNA testom.
User avatar
Woody
Posts: 1690
Joined: 17/12/2003 00:00
Location: Jedna država, dva entiteta, tri naroda, četiri pičke materine

#444 Re: Porijeklo prezimena

Post by Woody »

Image

Opet vi sa hromozomima, haplogrupama, Y-DNA testovima, pičkama materinama...

Pa dokle više tako:

1. Trebinjci iz Perzije;
2. Najuglednije trebinjske porodice izbjegle iz H. Novog i Risna;
3. Preko gore navedenih luka se odvijao najveći promet ljudi i roba u ovom dijelu (kojem, je li bokokotorskom zaljevu?) Osmanskog carstva
4. Tačno porijeklo se može relativno ("tačno" i "relativno" je antagonizam - ne može se koristiti u istoj rečenici! Primjer: "Što si plava k'o zelena trava" Sjedi, jedan!) utvrditi autosomalnim i Y-DNA testom - Jes' al' u kurcu i u CSI Miami-u.

:? :? :?
User avatar
JoseMujica
Posts: 27418
Joined: 11/01/2011 14:33
Location: škripe oko Lištice
Grijem se na: Legitimnost
Vozim: Političko Sarajevo
Horoskop: Poskok

#445 Re: Porijeklo prezimena

Post by JoseMujica »

ko god tačno zna ko mu je sve babu jebo ima od mene 100 KM :D
User avatar
supercali
Posts: 23942
Joined: 06/07/2014 12:30

#446 Re: Porijeklo prezimena

Post by supercali »

JoseMujica wrote:ko god tačno zna ko mu je sve babu jebo ima od mene 100 KM :D
Daj 100 KM moju babu je jebo deda :)
User avatar
bdzs
Posts: 820
Joined: 24/03/2010 14:40

#447 Re: Porijeklo prezimena

Post by bdzs »

JoseMujica wrote:ko god tačno zna ko mu je sve babu jebo ima od mene 100 KM :D
To ti nemoze niko odrediti :) .Cilj genetickih istrazivanja je utvrdjivanje porijekla i pravaca migracija od drevnih vremena do danasnjh dana.
User avatar
bdzs
Posts: 820
Joined: 24/03/2010 14:40

#448 Re: Porijeklo prezimena

Post by bdzs »

Woody wrote:Image

Opet vi sa hromozomima, haplogrupama, Y-DNA testovima, pičkama materinama...

Pa dokle više tako:

1. Trebinjci iz Perzije;
2. Najuglednije trebinjske porodice izbjegle iz H. Novog i Risna;
3. Preko gore navedenih luka se odvijao najveći promet ljudi i roba u ovom dijelu (kojem, je li bokokotorskom zaljevu?) Osmanskog carstva
4. Tačno porijeklo se može relativno ("tačno" i "relativno" je antagonizam - ne može se koristiti u istoj rečenici! Primjer: "Što si plava k'o zelena trava" Sjedi, jedan!) utvrditi autosomalnim i Y-DNA testom - Jes' al' u kurcu i u CSI Miami-u.

:? :? :?
Za tacno ce ti Mujica dati 100 km a relativno je podrucje u kojem zive nosioce uporedne mutacije.
User avatar
dante17
Posts: 63
Joined: 12/05/2014 21:38
Location: Fribourg

#449 Re: Porijeklo prezimena

Post by dante17 »

Porijeklo prezimena Kalajdzini?
User avatar
ioannes
Posts: 3056
Joined: 26/02/2013 14:31

#450 Re: Porijeklo prezimena

Post by ioannes »

dante17 wrote:Porijeklo prezimena Kalajdzini?
da bi ti neko mogao adekvatno odgovoriti na pitanje uvijek je potrebno
navesti mjesto odakle je prezime i vjeru nositelja prezimena

samo znacenje prezimena dolazi od "kalajdzija" zanatlija koji se bavi livenjem kalaja ili kalaisanjem
Post Reply