Porijeklo prezimena

(H)istorija/povijest Bosne i Hercegovine, regiona, itd...

Moderator: anex

Post Reply
riko-ga
Posts: 2232
Joined: 17/03/2008 16:43

#376 Re: Porijeklo prezimena

Post by riko-ga »

besana wrote:
no_crnjak wrote:
besana wrote:Prezimena Skorupan, Gradishich (Gradisic), Drljo, Ako iko nesto zna, neka kaze, hvala, moze i na pp. :)

Bjelimichi xD
Jok, nisu Bjelimichi :D

Skorupana je bilo u Bjelmicima ostali koliko znam nije. :wink:
User avatar
zambaklija
Posts: 2734
Joined: 27/03/2008 14:56
Location: budžak

#377 Re: Porijeklo prezimena

Post by zambaklija »

a zna li neko odakle potiče prezime Badanjković?
sarlo
Posts: 1350
Joined: 31/07/2006 21:57

#378 Re: Porijeklo prezimena

Post by sarlo »

zambaklija wrote:a zna li neko odakle potiče prezime Badanjković?
Bosanska Krupa.
Kresevljakovic za njih kaze da su porijeklom Slavonci , kao i Cerici naprimjer. Mislim da je to u knjizi "Kapetanije u BiH" naveo.
User avatar
zambaklija
Posts: 2734
Joined: 27/03/2008 14:56
Location: budžak

#379 Re: Porijeklo prezimena

Post by zambaklija »

sarlo wrote:
zambaklija wrote:a zna li neko odakle potiče prezime Badanjković?
Bosanska Krupa.
Kresevljakovic za njih kaze da su porijeklom Slavonci , kao i Cerici naprimjer. Mislim da je to u knjizi "Kapetanije u BiH" naveo.
wow,brz odgovor,hvala :thumbup:
drra
Posts: 24
Joined: 18/10/2010 09:35

#380 Re: Porijeklo prezimena

Post by drra »

U jednom postu se spominje Boka Kotorska, pa se to veže za Crnu Goru.

Naime, u to doba Boka je pripadala Bosanskom Pašaluku, tek kasnije je pripala Crnoj Gori.

I ako neko zna porjeklo prezimena Drača ili Drače.
Znam da ih ima u Mostaru.
Po nekim predajama porijeklo Drača je iz Ljubuškog.
tralalala
Posts: 10
Joined: 24/05/2011 00:52

#381 Re: Porijeklo prezimena

Post by tralalala »

osa wrote:
Pietje_Bel wrote:Jah i zaboravio sam reci. Imamo u Hrvatskoj opstinu koja se zove ni manje ni vise nego : Bosnjaci :D
puno hrvata iz BiH nosi prezime bošnjak, da li znaš ijednog današnjeg bošnjaka-muslimana da se tako preziva.
Poznajem ja Bosnjake Bosnjake, i to ih ima i u Sandzaku (dosli iz Bosne, iz Foce ili okoline)
User avatar
BSn
Posts: 4938
Joined: 12/09/2006 15:49
Location: Kad se hoce, pa lijevo...

#382 Re: Porijeklo prezimena

Post by BSn »

osa wrote:
Pietje_Bel wrote:Jah i zaboravio sam reci. Imamo u Hrvatskoj opstinu koja se zove ni manje ni vise nego : Bosnjaci :D
puno hrvata iz BiH nosi prezime bošnjak, da li znaš ijednog današnjeg bošnjaka-muslimana da se tako preziva.


Zato imas dosta Bosnjaka koji se prezivaju Hrvat.
Bila su cak dvojica policajaca u Sarajevu koji su bili zajedno u patroli i prezivali se Bosnjak i Hrvat, a bili Hrvat i Bosnjak.
mimsy
Posts: 389
Joined: 01/03/2010 11:08

#383 Re: Porijeklo prezimena

Post by mimsy »

[quote="rahatlokumica"]Selimovici? Cesto prezime po cijeloj Bosni a Boga mi i Hercegovini.[/quote]
Knjiga "Sjećanja"-Mesa Selimović,u njoj imas sve imas...Neko je za njega istrazivao,ne sjecam se tacno ko,davno sam citala.
backy
Posts: 23
Joined: 14/05/2011 00:39

#384 Re: Porijeklo prezimena

Post by backy »

Bio bih zahvalan ako neko ima informacije o porijeklu prezimena Sakić -okolina Lukavca znam da ima i Srba i Bosnjaka sa tip prezimenom .
Takode ako neko ima ikakav podatak o porijeklu prezimena Mašić-okolina Srebrenika
backy
Posts: 23
Joined: 14/05/2011 00:39

#385 Re: Porijeklo prezimena

Post by backy »

Ako nekog interesuje ja sam saznao da su Omerovići iz okoline Lukavca doselili prije prvog svjetskog rata iz Užica nadam se da će nekome koristiti ovaj podatak
User avatar
Ductus Holedocus
Posts: 2502
Joined: 18/07/2010 00:33
Location: mejhana,kod morića hana

#386 Re: Porijeklo prezimena

Post by Ductus Holedocus »

Odakle su Brankovici?
User avatar
So What!
Posts: 11144
Joined: 19/04/2011 01:35
Location: Charming, CA

#387 Re: Porijeklo prezimena

Post by So What! »

Moja familija Hafizović je porijeklom iz Užica. Berlinksim kongresom 1878. Srbija dobiva nezavisnost te muslimani s tog podneblja bježe pod tursku vlast. Preptostavlja se da su bila tri brata i da je jedan ostao i primio pravoslavlje, a ostala dvojica da su otišla u Bosnu i to jedan u Tešanj, a jedan u Podrinje negdje između Srebrenice i Goražda. Iseljeni muslimani su dobivali naknadu za iseljenje koja je prema pisanom dokumentu iznosila 2 400 groša, tako je i moj predak dobio toliko novca i došao u Tešanj. To je bilo poprilično dosta novca tako da je kupio imanje sa kmetovima u selu Bardaci kod Teslića gdje se nastanio do smrti. Teslićka loza Hafizovića ne postoji iz nepoznatih razloga, ali zahvaljujući njegovom kasnijem potomku, sinu ili unuku, Hafizovići su opstali jer se on zaljubio u djevojku koja je bila iz sela Šije kod Tešnja te je on oženio i tu se nastanio. Tako danas u Tešnju imamo šijačku lozu Hafizovića kojoj i sam pripadam, ali ne živim u Šijama jer su se pripadnici te porodice raselili po Tešnju iako su u Šijama i danas jedna od najbrojnih i najuticajnih familija. U Tešnju postoji jedna manja loza Hafizovića iz Zenice. Familija se raširila po cijeloj Bosni i Hercegovini i dijaspori pa tako postoji selo Hafizovići kod Bosanske Krupe, ali dosad nisam naišao na informaciju da imaju veze sa tešanjskim Hafizovićima tako da postoji mogućnost da je pod sticajem nekih drugih okolnosti nastala neka druga familija Hafizović koja nema veza sa prvobitnom familijom koja je došla iz Užica.

Poznati Hafizovići:

Image

Šefket Hafizović - Potpredsjednik Nardone skupštine RS-a (Srebrenica)

Image

Prof. dr. Rešid Hafizović - Profesor na Fakultetu islamskih nauka u Sarajevu. Inače Rešid je prvi musliman koji je dopio dopuštenej da studira katoličku bogosloviju jer tada nije bilo vjerske škole. Papa lično mu jedao odoborenje. (Rešid živi i radi u Sarajevu, ali projeklo vuče također iz Podrinja)

Image

Alija Hafizović HAF - Umjetnik i bivši pjevač grupe Indexi, na slici je sa isto bivšim članom Indexa Fadilom Redžićem. (Živi u Sarajevu, ali loza nepoznata)

Image

General Two (Denis Hafizović) - Ovoga me pravo stid, a inače radi se o kvazi reperu i internet karikaturi rodom iz Bihaća ovdašnjoj javnosti poznat po hitu Eto što sam vruć. (Rodom je iz Bihaću gdje i živi koliko znam, ali pripada Krajiškoj lozi)
PeppermintSA
Posts: 1907
Joined: 05/08/2010 20:00

#388 Re: Porijeklo prezimena

Post by PeppermintSA »

zna li iko porijeklo prezimena Švrakić? :bih: :bih: :bih:

nikad nisam mogao ista naci :x
plavo
Posts: 50
Joined: 24/10/2010 01:50

#389 Re: Porijeklo prezimena

Post by plavo »

Mnostvo e-knjiga o historiji /povijesti Bosne , kao i porijeklu prezimena na linku:

http://klix.com/index.php? ... &Itemid=63

Pozdrav! :bih:
zlatandr
Posts: 49
Joined: 18/11/2009 00:33

#390 Re: Porijeklo prezimena

Post by zlatandr »

Izgleda da su ovi moji Drljevici 1000% crnogorci :S ako zna neko nesto detaljnije o toj porodici molim vas da mi napise.
bihmak
Posts: 122
Joined: 02/03/2008 19:07

#391 Re: Porijeklo prezimena

Post by bihmak »

Ima li ko informacije o porijeklu prezimena Becirovic i Andalic?
Zlajs
Posts: 136
Joined: 31/07/2005 13:27

#392 Re: Porijeklo prezimena

Post by Zlajs »

ima li neko informaciju o prezimenu PIRGO?
User avatar
DuckZz
Posts: 3088
Joined: 07/05/2012 18:12

#393 Re: Porijeklo prezimena

Post by DuckZz »

Imam dva pitanja, naravno jedno jeste u vezi prezimena.

1. Sve o prezimenu Smajić ako itko išta zna detaljnije :)

2. I još nešto me uvijek zanimalo, znam kao mali sam svaku osobu sa istim prezimenom gledao kao rođaka, naravno glupost poslije sam shvatio da to nema veze. Danas ipak razmišljam ... pa mora neke veze imati jer znam da neka preizmena poticu od jednog mjesta, znaci svi vuku korijene u tom mjesto tj svaka osoba sa tim prezimenom je povezana sa drugom osobom (naravno samo muski) .. Jasno mi je na koji nacin su se kod nas prezimena davala (po nadimku,predmetu itdd vecino Austrougarske gluposti) ..
zemljoOtres
Posts: 16
Joined: 30/12/2012 15:50

#394 Re: Porijeklo prezimena

Post by zemljoOtres »

Jazz_Junkie wrote:Prezime Ramic:

"Naime, vecina stanovnika Velebita i Ravnih kotara doselila je iz srednje Bosne bjezeci pred Turcima. Po njegovim spoznajama, u Bosni je tada postojala manihejska hereza, a Crkva bosanska poznavala je više utjelovljenja duše. Padom Bosne pod Turski imperij jedan je dio bosanskih heretika izbjegao, drugi prihvatio islam, a treci prihvatio katolicizam ili pravoslavlje provodeci i dalje u zabitim dijelovima zemlje hereticke obrede. Kad su neki od njih izbjegli na Velebit, sa sobom su, kaže se, donijeli i znanja o životu i smrti. Sistem simbola i ornamenata na mirilima vrlo je slican onome na steccima, svojevrsnim dolmenima bosanske hereticke crkve. Analiza prezimena na južnom Velebitu govori nam o podrijetlu njegovih stanovnika. Pojavljuje se tako prezime Ramic koje vuce korijen iz bosanske Rame te druga prezimena za koje se tocno zna iz kojeg dijela Bosne ili Hercegovine dolaze. Medjutim, prema Zankijevim istraživanjima postoje dijelovi Velebita i Ravnih kotara gdje je u to vrijeme živjelo autohtono stanovništvo, kao što postoje i mirila starija od 16. stoljeca, što nam pak govori da se posmrtni ritual na tim prostorima štovao i prije dolaska bosanske hereze. Jedan od živucih svjedoka, ujedno i posljednji stanovnik južnog Velebita, Jole Ramic, složio se s tvrdnjom da su mirila na Velebitu postojala i prije dolaska njegovih predaka na te prostore."

Prezime Ramic se spominje i u dokumentu "Monumenta Ragusina", ali ne znam vise od ovog podatka. No, imam priliku da dobijem knjigu pa cemo to rasvijetlit. :wink: No jasno je da se radi o autohtonom prezimenu i nose ga Bosnjaci, Hrvati i manjim dijelom Srbi.



šta bi sa tom knjigom? :skoljka:

Moj otac rahmetli je ''odradio'' porodično stablo,koje je doseglo u XVIII stoljeće.Izvori mi nisu poznati ali prema njegovim zapisima prezime je nastalo od ilirske riječi RAM koja je označavala totemsku životinju ovan.Totemska životinja RAM je bila oličenje snage pa je tako i neki od ''ilirskijeh junaka'' dobio nadimak RAM.S obzirom da je bio ''snagator'' podrazumijeva se da je imao ''više'' potomaka koji su po njemu dobijali imena.Vremenom,njegovi potomci su se ''raširili'' po današnjem Balkanu te ih/nas ima u mnogim krajevima različitih vjeroispovijesti.
Korijen stabla koje je moj otac proučavao potiče iz Istočne Bosne,jedno manje selo nadomak jednog od najstarijih gradova u Bosni a to je sadašnje selo VRATAR u kojem se nalazi mnoštvo stećaka i još neistraženih kamenih ''stvarčica'' (višetonskih kamenih kugli).
Vremenom je taj nadimak prerastao u sadašnje prezime RAMIĆ a samim tim i prezimena Ramović,Ramičević...
Nastavio sam 'dorađivati' stablo pa bi svaka pomoć dobro došla.
Došao sam do saznanja da Ramića ima u većini gradova u Bosni ali takođe i veliki broj u Slavoniji,Baranji te manji broj u Sandžaku.
U bosanskim gradovima Žepa,Višegrad,Rogatica,Knežina,Kaljina,Kakanj,Jajce,Prijedor,Banjaluka,Bihać,Mostar,Bileća,Trebinje su jedno od češćih prezimena stanovnika (većinom ruralnih predjela navedenih općina)
Prezime Ramić se u Hrvatskoj najčešće sreće u blizini Vukovara i Osijeka te u okolici Siska i Rijeke.
U Srbiji nije toliko rasprostranjeno pa se najčešće pojavljuje u okolici Šabca te pešterskim selima.U Tutinu se često sretne prezime Ramić ali i Ramović.

Zavisno od 'podneblja' nosioci prezimena Ramić su primali vjeroispovijest,pa je tako u Srednjoj,Istočnoj i Zapadnoj Bosni najveći broj pripadnika islamske vjeroispovijesti dok je u Hercegovini i Hrvatskoj prezime Ramić katoličke vjeroispovijesti a u Srbiji mali broj pravoslavnih Ramića.U Sandžaku su Ramići islamske vjeroispovijesti.
U Sloveniji,nadomak Trbovlja na području gdje je sada rudnik postojalo je čitavo selo čiji su stanovnici nosili prezime Ramić a koji su se raselili po Sloveniji i zemljama Zapadne Evrope.U Autriji u selu blizu Graz-a,Ramsberg postoji kamena građevina koju je sagradio jedan od potomaka Ramića sa područja Srednje Bosne a koji je protjeran zbog skrnavljenja svetinje.Ta građevina datira između 1770.-1800. godine.Potomci tog 'austrijanca' su prezime prilagodili okruženju pa se sad prezivaju Ramich,Ramik,Raml...sa par njih sam u kontaktu već duži period.

Zaboravih,u Kolašinu takođe ima 12 porodica Ramića od kojih su 8 islamske a 4 pavoslavne vjeroispovijesti.
Vjerujem da takvih slučajeva ima i u drugim krajevima ali nisam upoznat.

Molio bi sve one koji imaju saznanja,kako pisana tako i usmena prenošenja, o prezimenu Ramić da mi se jave.
Bio bi više nego zahvalan.
Djuro11
Posts: 429
Joined: 12/02/2013 18:13

#395 Re: Porijeklo prezimena

Post by Djuro11 »

Fratris koji je pisao na ovom forumu do prije godinu-dvije aktivno.Sad je malo zauzet, skola i posao.Ali, navrati na ovaj forum.Koji ima 200 tinjak clanova.Ko zeli i koga zanima prezime

Nek ide na

www.klix.com/forum



Begica ima svakakvih.Naprimjer mnogi od vas ne znaju da do 1800.Hresa je bila cisto Muslimansko selo.Jel kuga ili nesto drugo.Dovela je do ''vekovne '' Srpske Hrese kakvu znamo danas.Najvise imamo Kosmajaca prezimen kod Srba, sto aludira da su dosli iz uze Srbije, znaci regije Kosmaja, otuda Kosmaj.Tako i kod Bosanskih Muslimana nalazimo na prezimena Uzicanin, Niksic, Kolasinac,Biogradlija, stara ikavica Bosanskog jezika, danas Biograd je pretvoren u Beograd

Dok naprimjer imamo i zanimanja tako Terzica ima kod svih.Terzija je krojac na Turskom.Dok imamo tu i prezimena koja su naprimjer malo drugacija tipa Jaramaz(Pakostan),Ubiparip(Vepar) Ili Djapo(Krakat, visok).Tu nalazimo i na zivotinjska prezimena.Medjedovici su iz Bijelog Polja, a Srne iz Gorazda i Cajnica.Najpoznatiji Srna je Dario Srna, dok imamo tu i Segmedinu Srna.Imamo tu i Fazlic, Fazlaner, Fazlinovic.Capljic, koji bi po Capljama.Popularno je i prezime Vuk i Vukovic.Tako imamo Bosnjacko prezime Vuk na podrucju Treskavice i Zagorske Nahije, Dedage Cengica


Naravno, imamo tu i ''velika'' prezimena Hodzic, Hadzic, Begic, Begovic, Pasic, Pasalic, sve mahom titule koje su oznacavale sve i jos vise od tog

Mogu o tom da pricam, ali eto.Koga iskreno zanima, a ako je iz Krajine jos bolje mogu mu pomoci.Steta sto je malo pisano o Muslimanima Gorazda, sem one Zivojeviceve knjige Gorazde napisane 1966.Veoma malo je pisano o prezimenima i porijeklu prezimena.

Nazalost

I mene etnologija zanima i jos vise od tog, ali zanemario sam nazalost to, zbog jedne sitnice, ali nije vazno

I kao sto sam rekao.Fratris navrati kod mene, pa bujrum.Znate link
theTruePath
Posts: 8483
Joined: 26/12/2009 15:23

#396 Re: Porijeklo prezimena

Post by theTruePath »

Koje je najcesce prezime medju bosnjacima?
Sport-fan
Posts: 64
Joined: 25/01/2013 22:50

#397 Re: Porijeklo prezimena

Post by Sport-fan »

Prezime Kuric i Salkic
imali neko informacije odakle su porijeklom`?
zlata
Posts: 2679
Joined: 06/09/2002 00:00

#398 Re: Porijeklo prezimena

Post by zlata »

So What! wrote:Moja familija Hafizović je porijeklom iz Užica. Berlinksim kongresom 1878. Srbija dobiva nezavisnost te muslimani s tog podneblja bježe pod tursku vlast. Preptostavlja se da su bila tri brata i da je jedan ostao i primio pravoslavlje, a ostala dvojica da su otišla u Bosnu i to jedan u Tešanj, a jedan u Podrinje negdje između Srebrenice i Goražda. Iseljeni muslimani su dobivali naknadu za iseljenje koja je prema pisanom dokumentu iznosila 2 400 groša, tako je i moj predak dobio toliko novca i došao u Tešanj. To je bilo poprilično dosta novca tako da je kupio imanje sa kmetovima u selu Bardaci kod Teslića gdje se nastanio do smrti. Teslićka loza Hafizovića ne postoji iz nepoznatih razloga, ali zahvaljujući njegovom kasnijem potomku, sinu ili unuku, Hafizovići su opstali jer se on zaljubio u djevojku koja je bila iz sela Šije kod Tešnja te je on oženio i tu se nastanio. Tako danas u Tešnju imamo šijačku lozu Hafizovića kojoj i sam pripadam, ali ne živim u Šijama jer su se pripadnici te porodice raselili po Tešnju iako su u Šijama i danas jedna od najbrojnih i najuticajnih familija. U Tešnju postoji jedna manja loza Hafizovića iz Zenice. Familija se raširila po cijeloj Bosni i Hercegovini i dijaspori pa tako postoji selo Hafizovići kod Bosanske Krupe, ali dosad nisam naišao na informaciju da imaju veze sa tešanjskim Hafizovićima tako da postoji mogućnost da je pod sticajem nekih drugih okolnosti nastala neka druga familija Hafizović koja nema veza sa prvobitnom familijom koja je došla iz Užica.

Poznati Hafizovići:

Image

Šefket Hafizović - Potpredsjednik Nardone skupštine RS-a (Srebrenica)

Image

Prof. dr. Rešid Hafizović - Profesor na Fakultetu islamskih nauka u Sarajevu. Inače Rešid je prvi musliman koji je dopio dopuštenej da studira katoličku bogosloviju jer tada nije bilo vjerske škole. Papa lično mu jedao odoborenje. (Rešid živi i radi u Sarajevu, ali projeklo vuče također iz Podrinja)

Image

Alija Hafizović HAF - Umjetnik i bivši pjevač grupe Indexi, na slici je sa isto bivšim članom Indexa Fadilom Redžićem. (Živi u Sarajevu, ali loza nepoznata)

Image

General Two (Denis Hafizović) - Ovoga me pravo stid, a inače radi se o kvazi reperu i internet karikaturi rodom iz Bihaća ovdašnjoj javnosti poznat po hitu Eto što sam vruć. (Rodom je iz Bihaću gdje i živi koliko znam, ali pripada Krajiškoj lozi)
Hafizovici is okolice Bosanske Krupe (Jezerska) nisu TI ISTI tvoji Hafizovici.
Za njih vele da su rodom iz Slavonije.
Imam ih u famEliji. :-D

To su vjerojatno razlicite familije koje poticu od hafiza,
ali nije svaki hafiz morao bit iz Pozege, (nit Uzica).

Jedini Uzicani koji su stigli u Krajinu, za koje ja znam, su nastanjeni u okolici Kostajnice i Gradiske.
Hafizovici zive u Jezerskoj puno dulje, neg' sto se dogodio progon muslimana Uzice.

I Kostajnica i Gradiska su bile naseljena mjesta i prije dolazka tih manje brojnih izbjeglica iz Srbije.
Uvijek me zanimalo kako je taj narod govorio, kako je izgledao, itd.
Znam da je jedan dio ex-Uzicana iz Krajine kasnije odselio za Tursku, i da su u Krajini neki ostali samo jednu generaciju.

Medjutim, nedavno sam slucajno naisla na snimak stare zenske iz Turske, koja je rodom iz Orahove, naselja koje je bilo nastanjeno izbjeglicama iz Srbije, i zena je imala vrlo bosanski, i vrlo starinski krajiski naglasak, tako da sam zbilja bila zbunjena, i pravom podrijetlu tih muslimana iz Srbije.

Kojim djelom su potomci autohtonih konvertita ie. Srba, Vlaha, Albanaca,
a kojim djelom potomci raznih osmanskih naroda nastanjenih u Srbiji, a kojim djelom potomci Bosnjaka koji su iz raznih razloga zivili u Srbiji u dobu Osmanskog Carstva.

vis-a-vis Jazz Junkieve tvrdnje da su svi Katolici bjezali iz Bosne, od Osmanlija,to uopce nije istina.

Osmanlije su strateski, cesto i BH katolike raseljavali po novo-osvojenim teritorijama, isto kao i pravoslavne i muslimane.

Tako je velik broj BH katolika naseljen diljem Vojvodine ie. Sokci i Bunjevci, tako je veliki dio Sokaca zivio u osmanskom Beogradu, (a i Dubrovcana i Bosnjaka),

Nakon sto su Mlecani i A-U zaposjeli donjim kotarima i Zagorom, Slavonijom, Madjarskom, ostala su ogromna prazna prostranstva, napustene zemlje i ognjista prognanih muslimana, koje su tamosnje vlasti djelile doseljenicima iz BiH i drugdje.

Veliki broj BH katolika i pravoslavaca je tad PRESELIO na mlecansku stranu, na ta izpraznjena naselja.
Cak bi nekad i siromasniji muslimani sa pogranicnih podrucja, ie. Livno, Duvno, mjenjali vjeru, i preselili na drugu stranu, jer bi dobili bolje uvjete za zivot.....zemlju, kuce, itd.

Ako je i bilo promjene vjere iz interesa,
onda se to ocito dogadjalo na obje strane granice.... ;-)
User avatar
cyprus
Posts: 39269
Joined: 21/03/2007 22:00
Location: Σαράγεβο / Saraybosna

#399 Re: Porijeklo prezimena

Post by cyprus »

theTruePath wrote:Koje je najcesce prezime medju bosnjacima?
Tipujem na Hadžić... A da nam možda popis neće izbaciti i tu informaciju? :D
theTruePath
Posts: 8483
Joined: 26/12/2009 15:23

#400 Re: Porijeklo prezimena

Post by theTruePath »

cyprus wrote:
theTruePath wrote:Koje je najcesce prezime medju bosnjacima?
Tipujem na Hadžić... A da nam možda popis neće izbaciti i tu informaciju? :D
Pa hoce naravno,ali to ne znamo sad...mozda ima iz 1991? negdje sam citao da je najcesce ime Ibrahim a zensko Fatima,pa vjerovatno ima i prezime

I ja mislim Hodzic,ili Hadzic
Post Reply