Porijeklo koronavirusa

Moderator: O'zone

Locked
User avatar
jeza u ledja
Posts: 44870
Joined: 29/12/2005 01:20

#101 Re: Porijeklo koronavirusa

Post by jeza u ledja »

Challenger_ wrote: 23/06/2021 15:13
jeza u ledja wrote: 23/06/2021 15:07Po meni je jedino bitno da li je virus pusten namjerno ili ne.
I ako je pušten, ko ga je pustio. Kinezi (malo vjerovatno) ili Amerikanci (vrlo vjerovatno). Trećeosumnjičenih za sada NEMA.
Znaci Trump kad je govorio "kung flu" i to on je u stvari skretao paznju od toga da su Amerikanci pustili baju?
User avatar
Challenger_
Posts: 13551
Joined: 05/03/2013 21:09
Location: 永恆 - bez podrumskih entiteta i taketo-maketo koalicije
Contact:

#102 Re: Porijeklo koronavirusa

Post by Challenger_ »

jeza u ledja wrote: 23/06/2021 15:16Znaci Trump kad je govorio "kung flu" i to on je u stvari skretao paznju od toga da su Amerikanci pustili baju?
Tako je pričao zato što je ili dezinformisan od okruženja, ili zato što je evil, saznaće se i to.
User avatar
jeza u ledja
Posts: 44870
Joined: 29/12/2005 01:20

#103 Re: Porijeklo koronavirusa

Post by jeza u ledja »

A kad su ga njegovi protivnici u Americi napadali sto optuzuje Kineze za virus, mediji tipa CNN i slicno, to je bila kontra-kontra-dezinformacija? :meza1:
User avatar
Challenger_
Posts: 13551
Joined: 05/03/2013 21:09
Location: 永恆 - bez podrumskih entiteta i taketo-maketo koalicije
Contact:

#104 Re: Porijeklo koronavirusa

Post by Challenger_ »

Njima je tada bilo bitno da se Trump izbaci iz Bijele kuće. Sada su drugi prioriteti. Drugi prioriteti, druga retorika, druga meta, drugi ciljevi.
User avatar
JohnnyS
Posts: 13407
Joined: 05/05/2007 12:03
Location: Brijuni

#105 Re: Porijeklo koronavirusa

Post by JohnnyS »

Dozer wrote: 23/06/2021 12:35 Gadafi je to najbolje rekao 2009. u UN-u:
"Oni (zapad) ce proizvoditi viruse samo kako bi nam prodavali vakcine".

A ovo mi je zapelo za oko:
Otkud da se koristi baš ovaj termin kojeg nisu ustoličili (ali su prihvatili) korisnici društvenih mreža nego jedan dio mainstream medija, diplomatije i nauke? Da li to znači da je Sars-Cov-2 bio već poznat i prisutan od ranije?
Sjetimo se Pticje gripe (H1N1) 2014. I tada je nastala frka, vriska i dreka, nepoznat i novi virus, oprez, ovo, ono... I onda se pojavila vrlo brzo i vakcina koju su kupovali svi redom u milionima komada (ne sjecam se ko je proizvodjac bio), ali se niko nije vakcinisao. Mozda grijesim, ali koliko mi je poznato H1N1 ima daleko visu stopu smrtnosti od Sars-Cov-2....

Vrlo brzo je sve to stalo, a onda se pocele pojavljivati info o tom H1N1 virusu koji je kod ljudi bio detektovan i godinama ranije. Mislim da je neko ovdje, na ovom forumu, cak postavljao licni nalaz iz neke 2009. ili 2010. na kojem se uredno vidjelo da mu je detektovan H1N1. Ali, tada niko nije reagovao na to, nije bilo frke, panike, nicega...

Kako vec rekoh, brojevi su neumoljivi i kako vrijeme prolazi sve vise i vise dokazuju da ovo nije ni izbliza zajeban virus kako se od starta histericno tvrdi.
Trenutno je 179,981,557 registrovanih infekcija, a 3,899,265 smrtnih slucajeva. Ovo znaci da je smrtnost 2,16%.
Vise je ljudi umrlo od pocetka samo ove godine od raznih drugih pojedinacnih stvari....
Ako se na sve ovo dodaju postojece informacije o tome da je zarazenih bar 3x vise (asimptomatski), kao i da je bar 30% umrlo zbog pogresnih terapija, respiratora itd., te da se uopste ne zna koliko je ljudi zavedeno kao umrli od korone, a koji su umrli od raznih drugih komorbiditeta koje su imali, onda nije uopste tesko doci do zakljucka da je smrtnost ovog virusa prilicno ispod 1%, vjerovatno negdje oko 0,0xx.

Upravo iz ovih razloga se, vjerovatno, sada aktualizira i pitanje porijekla virusa.
Ovo je prvi virus u zadnjih sto godina zbog kojeg su morale biti reorganizirane sve bolnice na svijetu, prvi koji je preplavio intenzivne širom svijeta, prvi koji je značajno preopteretio zdravstveni sustav.

A kad čitam ove priče o respiratorima koji ubijaju od strane potpunih laika, to je kao kad Gerro i njemu slični koji od nogometa imaju par popunjenih albuma i more nedobitnih tiketa pišu da je kloc.
User avatar
jeza u ledja
Posts: 44870
Joined: 29/12/2005 01:20

#106 Re: Porijeklo koronavirusa

Post by jeza u ledja »

Challenger_ wrote: 23/06/2021 15:28 Njima je tada bilo bitno da se Trump izbaci iz Bijele kuće. Sada su drugi prioriteti. Drugi prioriteti, druga retorika, druga meta, drugi ciljevi.
Pa zar nije onda bilo puno lakse pustiti baju negdje u Americi i povezati Trumpovu administraciju direktno s tim? Ni u jednom trenutku Trump nije okrivljen za nastanak virusa. Mislim, posto je vrlo vjerovatno da su ga Amerikanci napravili.

Kakav dijabolican plan, nema sta. :meza1:
User avatar
JohnnyS
Posts: 13407
Joined: 05/05/2007 12:03
Location: Brijuni

#107 Re: Porijeklo koronavirusa

Post by JohnnyS »

Inače, ja sam pobornik lab leak teorije od početka, s time da u početku sam mislio da je skroz prirodni virus koji je samo pobjegao nesmotrenošću, dok kako vrijeme odmiče sam skloniji biti otvoren zamisli da su se malo igrali u laboratoriju pa napravili nešto ovako pa im je slučajno pobjeglo.
KraljicaIzJajca
Posts: 3978
Joined: 02/06/2021 10:04
Location: bosansko jajčno mesto

#108 Re: Porijeklo koronavirusa

Post by KraljicaIzJajca »

JohnnyS wrote: 23/06/2021 15:46 Inače, ja sam pobornik lab leak teorije od početka, s time da u početku sam mislio da je skroz prirodni virus koji je samo pobjegao nesmotrenošću, dok kako vrijeme odmiče sam skloniji biti otvoren zamisli da su se malo igrali u laboratoriju pa napravili nešto ovako pa im je slučajno pobjeglo.
Službeno, većina naučnika imaju upravo taj stav.
User avatar
Challenger_
Posts: 13551
Joined: 05/03/2013 21:09
Location: 永恆 - bez podrumskih entiteta i taketo-maketo koalicije
Contact:

#109 Re: Porijeklo koronavirusa

Post by Challenger_ »

Pusti šuplju Ježu. Ovo je prepoznatljiv 9/11, Iraqi WMD... rukopis.
User avatar
vazi
Posts: 8811
Joined: 07/04/2010 15:31

#110 Re: Porijeklo koronavirusa

Post by vazi »

KraljicaIzJajca wrote: 23/06/2021 15:48
JohnnyS wrote: 23/06/2021 15:46 Inače, ja sam pobornik lab leak teorije od početka, s time da u početku sam mislio da je skroz prirodni virus koji je samo pobjegao nesmotrenošću, dok kako vrijeme odmiče sam skloniji biti otvoren zamisli da su se malo igrali u laboratoriju pa napravili nešto ovako pa im je slučajno pobjeglo.
Službeno, većina naučnika imaju upravo taj stav.
Meni doktorica , prije vakcine, ono pričamo i kaže Tena fino manipuliran u laboratoriju i pobjegao , ako su lagali mene i ja lažem vas .
User avatar
jeza u ledja
Posts: 44870
Joined: 29/12/2005 01:20

#111 Re: Porijeklo koronavirusa

Post by jeza u ledja »

KraljicaIzJajca wrote: 23/06/2021 15:48
JohnnyS wrote: 23/06/2021 15:46 Inače, ja sam pobornik lab leak teorije od početka, s time da u početku sam mislio da je skroz prirodni virus koji je samo pobjegao nesmotrenošću, dok kako vrijeme odmiče sam skloniji biti otvoren zamisli da su se malo igrali u laboratoriju pa napravili nešto ovako pa im je slučajno pobjeglo.
Službeno, većina naučnika imaju upravo taj stav.
Kako mislis?

Kako "sluzbeno vecina naucnika" moze imati neki stav? To ono postoji neka lista?

Ja se slazem sa Johnnyjem. Mislim, sta ja znam. Ali ovo ima logike. Ali vrlo lako je mogao biti i prirodnim putem sa te neke pijace.

Oni su neki svojevremeno radili kao studiju gdje su istrazivali virus i zakljucili da nema sanse da je iz laba.
KraljicaIzJajca
Posts: 3978
Joined: 02/06/2021 10:04
Location: bosansko jajčno mesto

#112 Re: Porijeklo koronavirusa

Post by KraljicaIzJajca »

vazi wrote: 23/06/2021 15:51
KraljicaIzJajca wrote: 23/06/2021 15:48
JohnnyS wrote: 23/06/2021 15:46 Inače, ja sam pobornik lab leak teorije od početka, s time da u početku sam mislio da je skroz prirodni virus koji je samo pobjegao nesmotrenošću, dok kako vrijeme odmiče sam skloniji biti otvoren zamisli da su se malo igrali u laboratoriju pa napravili nešto ovako pa im je slučajno pobjeglo.
Službeno, većina naučnika imaju upravo taj stav.
Meni doktorica , prije vakcine, ono pričamo i kaže Tena fino manipuliran u laboratoriju i pobjegao , ako su lagali mene i ja lažem vas .
Da, čak su otvoreno virolozi izjavili da se upravo to desilo, jer takvi incidenti nisu rijetki.
User avatar
saint_mirad
Posts: 4409
Joined: 25/02/2020 23:09

#113 Re: Porijeklo koronavirusa

Post by saint_mirad »

virus nije pobegao iz laboratorije, pušten je.
User avatar
Challenger_
Posts: 13551
Joined: 05/03/2013 21:09
Location: 永恆 - bez podrumskih entiteta i taketo-maketo koalicije
Contact:

#114 Re: Porijeklo koronavirusa

Post by Challenger_ »

Sad ćemo da vidimo Kineze kako će da se nose sa optužbama sociopata koji su umislili da su "Grad na Gori koji svijetli svijetu" a u stvari su bolesnici u opadanju kojima ništa ne znače ni američki ni kineski životi.

Sad ćemo da vidimo da li Kina danas ima "mandat Neba" kako to šapućući vole za sebe reći novi mandarini.
KraljicaIzJajca
Posts: 3978
Joined: 02/06/2021 10:04
Location: bosansko jajčno mesto

#115 Re: Porijeklo koronavirusa

Post by KraljicaIzJajca »

jeza u ledja wrote: 23/06/2021 15:53
KraljicaIzJajca wrote: 23/06/2021 15:48
JohnnyS wrote: 23/06/2021 15:46 Inače, ja sam pobornik lab leak teorije od početka, s time da u početku sam mislio da je skroz prirodni virus koji je samo pobjegao nesmotrenošću, dok kako vrijeme odmiče sam skloniji biti otvoren zamisli da su se malo igrali u laboratoriju pa napravili nešto ovako pa im je slučajno pobjeglo.
Službeno, većina naučnika imaju upravo taj stav.
Kako mislis?

Kako "sluzbeno vecina naucnika" moze imati neki stav? To ono postoji neka lista?

Ja se slazem sa Johnnyjem. Mislim, sta ja znam. Ali ovo ima logike. Ali vrlo lako je mogao biti i prirodnim putem sa te neke pijace.

Oni su neki svojevremeno radili kao studiju gdje su istrazivali virus i zakljucili da nema sanse da je iz laba.
Oni ne trvrde da je virus spravljen u laobratoriji, već da je isti korišten u eksperimentima, potpuno uobićajena praksa rada laboratorija.
User avatar
JohnnyS
Posts: 13407
Joined: 05/05/2007 12:03
Location: Brijuni

#116 Re: Porijeklo koronavirusa

Post by JohnnyS »

jeza u ledja wrote: 23/06/2021 15:53
KraljicaIzJajca wrote: 23/06/2021 15:48
JohnnyS wrote: 23/06/2021 15:46 Inače, ja sam pobornik lab leak teorije od početka, s time da u početku sam mislio da je skroz prirodni virus koji je samo pobjegao nesmotrenošću, dok kako vrijeme odmiče sam skloniji biti otvoren zamisli da su se malo igrali u laboratoriju pa napravili nešto ovako pa im je slučajno pobjeglo.
Službeno, većina naučnika imaju upravo taj stav.
Kako mislis?

Kako "sluzbeno vecina naucnika" moze imati neki stav? To ono postoji neka lista?

Ja se slazem sa Johnnyjem. Mislim, sta ja znam. Ali ovo ima logike. Ali vrlo lako je mogao biti i prirodnim putem sa te neke pijace.

Oni su neki svojevremeno radili kao studiju gdje su istrazivali virus i zakljucili da nema sanse da je iz laba.
Više je to išlo u smjeru toga da nema šanse da je umjetno stvoren jer samo priroda može napraviti nešto tako učinkovito.

Ja i dalje mislim kako nema budale koja bi namjerno stvorila virus (a to samo po sebi nije tako lako kako filmovi pokazuju) i pustila ga iz nekog razloga zato što svaki učenik srednje medicinske škole zna da virusi mutiraju tako da ako ima neki Dr Evil koji ima virus i vakcinu za njega i pustio bi ga da pohara čovječanstvo onda on zna da virusi može mutirati učiniti tu vakcinu beskorisnom i ubiti i samog kreatora virusa.
User avatar
JohnnyS
Posts: 13407
Joined: 05/05/2007 12:03
Location: Brijuni

#117 Re: Porijeklo koronavirusa

Post by JohnnyS »

Challenger_ wrote: 23/06/2021 15:55 Sad ćemo da vidimo Kineze kako će da se nose sa optužbama sociopata koji su umislili da su "Grad na Gori koji svijetli svijetu" a u stvari su bolesnici u opadanju kojima ništa ne znače ni američki ni kineski životi.

Sad ćemo da vidimo da li Kina danas ima "mandat Neba" kako to šapućući vole za sebe reći novi mandarini.
Ja samo znam da bih živio u svijetu gdje je Amerika hegemon, podnio bih i Ruse, a ne do Bog da nam Kina kroji sudbinu.
User avatar
jeza u ledja
Posts: 44870
Joined: 29/12/2005 01:20

#118 Re: Porijeklo koronavirusa

Post by jeza u ledja »

Challenger_ wrote: 23/06/2021 15:50 Pusti šuplju Ježu. Ovo je prepoznatljiv 9/11, Iraqi WMD... rukopis.
Kolicini suplje koja je potrebna za objasnjavanje dijabolicnih teorija zavjere koje nam servira tvoja ruska kuhinja bi se i Colin Powell postidio. Supljologija kojom se ti sluzis krsi sve zakone logike. Ono, kad je cilj uklopiti dogadjaje u narativ.

Znaci nisu Kinezi, ali cemo optuzivati one koji govore da su Kinezi, da bi prikrili fakat da jesu Kinezi. Ali nisu Kinezi namjerno, u stvari Amerikanci su namjerno ali cemo se praviti da su Kinezi slucajno, sad cemo se praviti da su namjerno, jer nam tako sad odgovara.

Operation INFEKTION.
User avatar
Challenger_
Posts: 13551
Joined: 05/03/2013 21:09
Location: 永恆 - bez podrumskih entiteta i taketo-maketo koalicije
Contact:

#119 Re: Porijeklo koronavirusa

Post by Challenger_ »

JohnnyS wrote: 23/06/2021 16:01
Challenger_ wrote: 23/06/2021 15:55 Sad ćemo da vidimo Kineze kako će da se nose sa optužbama sociopata koji su umislili da su "Grad na Gori koji svijetli svijetu" a u stvari su bolesnici u opadanju kojima ništa ne znače ni američki ni kineski životi.

Sad ćemo da vidimo da li Kina danas ima "mandat Neba" kako to šapućući vole za sebe reći novi mandarini.
Ja samo znam da bih živio u svijetu gdje je Amerika hegemon, podnio bih i Ruse, a ne do Bog da nam Kina kroji sudbinu.
Sudbina se kroji podanicima, ma ko da je hegemon. Ako si svoj, hegemon je irelevantan.
User avatar
jeza u ledja
Posts: 44870
Joined: 29/12/2005 01:20

#120 Re: Porijeklo koronavirusa

Post by jeza u ledja »

JohnnyS wrote: 23/06/2021 15:59
jeza u ledja wrote: 23/06/2021 15:53
KraljicaIzJajca wrote: 23/06/2021 15:48

Službeno, većina naučnika imaju upravo taj stav.
Kako mislis?

Kako "sluzbeno vecina naucnika" moze imati neki stav? To ono postoji neka lista?

Ja se slazem sa Johnnyjem. Mislim, sta ja znam. Ali ovo ima logike. Ali vrlo lako je mogao biti i prirodnim putem sa te neke pijace.

Oni su neki svojevremeno radili kao studiju gdje su istrazivali virus i zakljucili da nema sanse da je iz laba.
Više je to išlo u smjeru toga da nema šanse da je umjetno stvoren jer samo priroda može napraviti nešto tako učinkovito.

Ja i dalje mislim kako nema budale koja bi namjerno stvorila virus (a to samo po sebi nije tako lako kako filmovi pokazuju) i pustila ga iz nekog razloga zato što svaki učenik srednje medicinske škole zna da virusi mutiraju tako da ako ima neki Dr Evil koji ima virus i vakcinu za njega i pustio bi ga da pohara čovječanstvo onda on zna da virusi može mutirati učiniti tu vakcinu beskorisnom i ubiti i samog kreatora virusa.
Mescini da je ono sto sam citao govorilo bas o tome da nema sanse da je virus bio u labu uopste, na osnovu XYZ. Ali ne znam ne sjecam se vise.
User avatar
jeza u ledja
Posts: 44870
Joined: 29/12/2005 01:20

#121 Re: Porijeklo koronavirusa

Post by jeza u ledja »

Challenger_ wrote: 23/06/2021 16:04
JohnnyS wrote: 23/06/2021 16:01
Challenger_ wrote: 23/06/2021 15:55 Sad ćemo da vidimo Kineze kako će da se nose sa optužbama sociopata koji su umislili da su "Grad na Gori koji svijetli svijetu" a u stvari su bolesnici u opadanju kojima ništa ne znače ni američki ni kineski životi.

Sad ćemo da vidimo da li Kina danas ima "mandat Neba" kako to šapućući vole za sebe reći novi mandarini.
Ja samo znam da bih živio u svijetu gdje je Amerika hegemon, podnio bih i Ruse, a ne do Bog da nam Kina kroji sudbinu.
Sudbina se kroji podanicima, ma ko da je hegemon. Ako si svoj, hegemon je irelevantan.
Tako je, ako si svoj, ne moze ti ni Staljin dohakati. :oops:
User avatar
Challenger_
Posts: 13551
Joined: 05/03/2013 21:09
Location: 永恆 - bez podrumskih entiteta i taketo-maketo koalicije
Contact:

#122 Re: Porijeklo koronavirusa

Post by Challenger_ »

jeza u ledja wrote: 23/06/2021 16:03Kolicini suplje koja je potrebna za objasnjavanje dijabolicnih teorija zavjere koje nam servira tvoja ruska kuhinja.
Paranoik si i to nemaštovit. Nigdje nisam ni zapazio da ruski zvaničnici terete američke državne i nedržavne strukture. Zapazio sam jednog nižeg ranga, a on tereti GB.

Iskoristi priliku i primjeti da je danas vladajući narativ ono što ja pišem od prvog dana - Ovo je operacija, a ne prirodni fenomen. Još da se sazna pravi krivac i to je to.

Tipujem, je li, na američke nedržavne i državne aktere.

Tipujem ja a ne Putin ili Šojgu.
User avatar
jeza u ledja
Posts: 44870
Joined: 29/12/2005 01:20

#123 Re: Porijeklo koronavirusa

Post by jeza u ledja »

saint_mirad wrote: 23/06/2021 15:54 virus nije pobegao iz laboratorije, pušten je.
Kako? Otvorili vrata laboratorije i rekli mu "you're free to go now", go make us proud"? :D

Ali pazi ti logike, paklene, virus je namjerno pusten iz laba u isti grad u kojem je laboratorij. :oops: Ono, nisu mogli prozovat se 100 kilometara pa pustit baju negdje drugo. Nego bas u Wuhanu. :oops:

Jer logika. :oops:
User avatar
Challenger_
Posts: 13551
Joined: 05/03/2013 21:09
Location: 永恆 - bez podrumskih entiteta i taketo-maketo koalicije
Contact:

#124 Re: Porijeklo koronavirusa

Post by Challenger_ »

jeza u ledja wrote: 23/06/2021 16:06Tako je, ako si svoj, ne moze ti ni Staljin dohakati. :oops:
Upravo. '48 je to dokazala.
User avatar
jeza u ledja
Posts: 44870
Joined: 29/12/2005 01:20

#125 Re: Porijeklo koronavirusa

Post by jeza u ledja »

Challenger_ wrote: 23/06/2021 16:08
jeza u ledja wrote: 23/06/2021 16:03Kolicini suplje koja je potrebna za objasnjavanje dijabolicnih teorija zavjere koje nam servira tvoja ruska kuhinja.
Paranoik si i to nemaštovit. Nigdje nisam ni zapazio da ruski zvaničnici terete američke državne i nedržavne strukture. Zapazio sam jednog nižeg ranga, a on tereti GB.

Iskoristi priliku i primjeti da je danas vladajući narativ ono što ja pišem od prvog dana - Ovo je operacija, a ne prirodni fenomen. Još da se sazna pravi krivac i to je to.

Tipujem, je li, na američke nedržavne i državne aktere.

Tipujem ja a ne Putin ili Šojgu.
Zasto bi zvanicna Rusija ikoga krivila, kad imaju pipke po internetu?

Iskoristicu priliku i nasmijati se tvomjim mastarijama svaki put. :lol:

Cuj vladajuci narativ ono sto ti pises od prvog dana. Gdje vlada taj narativ, u tvojoj glavi? Koga vidis ovdje da bulazni ovo sto ti pises osim ovih sto isto teoretisu ko i ti iz pocetka.
Locked