POREZI NA DOBITAK - koliki su po kantonima?

Ekonomija, biznis, dionice, posao, (ne)zaposlenost...

Moderator: anex

Post Reply
User avatar
zlatiborka
Posts: 1820
Joined: 12/12/2006 09:51
Location: Sarajevo

#1 POREZI NA DOBITAK - koliki su po kantonima?

Post by zlatiborka »

Molim cijenjene forumase da mi pomognu ako znaju koliki su porezi na dobitak na Lutriji BiH po kantonima.

Znam da je porez u Sarajevskom kantonu oko 20% i da su ti porezi razliciti u drugim kantonima. Zna li neko koliki su.

Dobila sam lijepu sumu na lutriji i otisla bih naplatiti pare tamo gdje je manji porez.

Hvala i castim vas kad uzmem lovu!
zvijerka
Posts: 177
Joined: 30/08/2006 12:57

#2

Post by zvijerka »

hm.....ja sam prije par godina isto tako dobio lijepu sumu i uzeli su mi porez posto sam novac morao dici u sarajevu i naplatili su mi porez od oko 20%, a na tuzlanskom kantonu tad nije uopste bilo tog poreza. kasnije sam podnio zahtjev za povrat sto su oni uredno odbrili iako su me jos urednije pokusali zakinut :D oni su sigurno znali da tad na tk nije bilo tog poreza. sad taj porez imaju svi u federaciji a najmanji je mislim u srednjobosanskom, a ti ne mozes koliko sam upucen birat bash tako, nego to radis na osnovu boravista...bar bi ovako trebalo biti....u svakom slucaju cestitke...cuvaj ih dobro ispare, nisu mukom zaradjene..... :D :D
LeKo
Posts: 1489
Joined: 07/05/2004 12:52
Location: AP

#3

Post by LeKo »

Na moja primanja porez je 5% ( redovna plata ) :D

a na nagradne igre pojma nemam, nisam ja te srece!

U svakom slučaju tebi sretno u trošenju lahko stečenog novca 8-)
User avatar
zlatiborka
Posts: 1820
Joined: 12/12/2006 09:51
Location: Sarajevo

#4

Post by zlatiborka »

zvijerka wrote:hm.....ja sam prije par godina isto tako dobio lijepu sumu i uzeli su mi porez posto sam novac morao dici u sarajevu i naplatili su mi porez od oko 20%, a na tuzlanskom kantonu tad nije uopste bilo tog poreza. kasnije sam podnio zahtjev za povrat sto su oni uredno odbrili iako su me jos urednije pokusali zakinut :D oni su sigurno znali da tad na tk nije bilo tog poreza. sad taj porez imaju svi u federaciji a najmanji je mislim u srednjobosanskom, a ti ne mozes koliko sam upucen birat bash tako, nego to radis na osnovu boravista...bar bi ovako trebalo biti....u svakom slucaju cestitke...cuvaj ih dobro ispare, nisu mukom zaradjene..... :D :D
To je puka sreca, a inace mi je plata katastrofa, jedva sastavljam kraj sa krajem. Dobro znam koliko je tesko na posten nacin tj. radom steci novac za pristojan zivot. Zato sam i htjela znati kakvi su ti porezi u kantonima.

Znam da je vazno mjesto boravka, rjesicu to na fin nacin i sasvim posteno.
User avatar
karanana
Posts: 47315
Joined: 26/02/2004 00:00

#5

Post by karanana »

cestitam. koja je to lutrija bila? koliko para? nadam se da ces lovu drzati u duseku u spavacoj sobi. adresa i broj prebivalista? kad si kuci a kad nisi?

ja mislim kao sto je i receno da ti ne mozes birati gdje ces podici lovu i gdje ces platiti porez. placas ondje gdje si prijavljena da zivis.
Post Reply